AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 17.01. 17:37

Kansas City Chiefs (14-2) – Cleveland Browns (11-5), Neděle, 21:05

Jeden z největších favoritů na zisk Lombardy Trophy se po poněkud delší pauze, než je obvyklé, utká na svém stadionu proti asi největšímu překvapení dosavadního průběhu play off. Kansas City Chiefs vedení Patrickem Mahomesem, jedním z největších aspirantů na trofej pro nejužitečnějšího hráče základní části, se utkají s Clevelandem Browns. Ti pod vedením nového hlavního trenéra zažívají opravdu historickou sezónu, kterou by velmi rádi korunovali senzačním úspěchem. Tedy vyřazením obrovských favoritů v divizním kole. Bez šance rozhodně nejsou.

Na jedné straně samozřejmě stojí neuvěřitelná palebná síla, kterou disponuje útok Andyho Reida. Tento skvělý ofenzivní mág a ještě lepší hlavní trenér postupem času stále více ukazuje, že je opravdu zásadním strůjcem úspěchu týmů, které vede. Do toho přichází v podstatě ojedinělé spojení s famózním quarterbackem, kterým Mahomes bezpochyby je. Ten má k dispozici jednoho z nejrychlejších receiverů celé NFL. Tyreek Hill se dokáže prosadit proti jakékoliv obraně a samozřejmě není sám, protože další silnou zbraní Kansasu je tight end Travis Kelce. Tohle velmi úderné trio ještě podporuje dvojice running backů Bell a Edwards-Helaire. Zkrátka útok Chiefs je jedna velká zbraň, která funguje téměř bezchybně a vždy dokáže přesně zacílit a trefit kýžený cíl. 

Ovšem Cleveland disponuje zbraněmi, které by mohly Chiefs minimálně přibrzdit v jejich úžasném rozletu. Denzel Ward je jeden z nejlepších cornerbacků v NFL, pokud nastoupí v plné síle. To se bohužel pro Cleveland Browns neděje tak často, ale tentokrát by měl být zdráv a připraven podpořit defenzivu, která bude muset přibrzdit Mahomese a Hilla. Dále je tu samozřejmě Myles Garrett. Skvělý pass rusher, který si v základní části připsal 12 sacků a táhne celou defenzivní lajnu k mnohem lepším výkonům. Nicméně i Larry Ogunjobi a Sheldon Richardson jsou skvělými DL a jejich hra bude naprosto klíčová k přibrždění velmi silného útoku Chiefs.

Alfou a omegou útoku Browns je běhová hra. Dvojice Hunt a Chubb je pravděpodobně nejlepší dvojicí running backů v celé lize a jejich skvělé výkony jsou také skvělou vizitkou pro celou OL. Do hry se po covidové karanténě vrací také Joel Bitonio, což by také mohlo pomoci hře po zemi. Otazník tedy zůstává pouze nad stavem Jacka Conklina (RT). Ovšem v jeho případě disponují Browns poměrně kvalitní náhradou v podobě Kendalla Lamma. Z kvalitní běhové hry pramení i dobré možnosti pro play-action pasy. Těch Baker Mayfield velmi rád využívá a a jistotu mezi WR nachází hlavně v Jarvisovi Landrym. Tento skvělý receiver zásadně pomáhá mladému quarterbackovi a především jeho route running je naprosto excelentní. Dokáže se uvolnit proti téměř jakémukoliv cornerovi. 

V defenzivě se Chiefs budou chtít opírat o výkony tří hráčů. Všichni tři jsou naprosto nezbytnou složkou té dané skupiny obránců. Prvním z nich je Chris Jones. Jeden z nejlepších DT v celé NFL. Se známkou 90,1 na PFF je v podstatě hned za Aaronem Donaldem a z mého pohledu je ještě lepší run stopper než právě Donald. Což se proti Clevelandu bude jednoznačně hodit. Dalším klíčovým hráčem je LB Anthony Hitchens, který si v této sezóně připsal 78 tacklů, přestože do dvou zápasů základní částí nenastoupil. A třetím do trojice je potom Tyrann Mathieu. Pověstný „Honeybadger“ je lídrem celé secondary a jedním z hráčů, který může určovat tempo celého zápasu.

Chiefs odpočívali v podstatě tři týdny, protože ani do posledního utkání v základní části nenastoupili v plné složení. Rozjezd jim tedy může trochu trvat a Browns toho musí využít do poslední sekundy. Nicméně ani tak si nemyslím, že by mohli favorita sesadit z trůnu. Game plan pro Cleveland je naprosto jasný. Dlouhé drivy, které se budou zakládat na bezchybné běhové hře Chubba a Hunta. Výsledkem by tak měla být co nejmenší účast Patricka Mohemese na hřišti. Ten nám ale několikrát ve své kariéře ukázal, že mu k úspěchu stačí velmi málo. Myslím, že nás může čekat velmi zajímavé utkání, na které jsem opravdu zvědav.

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku