AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 24.01. 16:30

Kansas City Chiefs (14-2) – Buffalo Bills (13-3), pondělí, 0:40

Oproti souboji důchodců v NFC nás čeká souboj mládí v konferenci AFC. Mnohými odborníky odhadovaní černí koně celého letošního ročníku se probojovali až do konferenční finále, ve kterém změří svoje síly s domácími Kansas City Chiefs. Bills jedou na vítězné vlně a Bills mafia už pomalu bourá celé Buffalo a uvidíme, jestli v pondělí už pomalu začnou vysoušet Niagarské vodopády. Každopádně máme tu třetí souboj o krále konference AFC a vždy je dělilo 27 let. Takže další Chiefs – Bills tu máme v roce 2048.

Jeden z největších objevů letošní sezóny v podobě Joshe Allena se pokusí vykouzlit další vítězství. Ale tentokrát už to bude mít opravdu těžké. Proti němu se postaví kdo jiný než Patrick Mahomes. V současnosti nejlepší duo quarterback a hlavní coach, kdy ve spolupráci s Andy Reidem tvoří opravdu smrtelnou dvojici. Mahomes utrpěl v zápase s Browns nepříjemné zranění, o jehož charakteru se doteď vedou spory napříč NFL. S velkou pravděpodobnosti se jednalo o otřes mozku a Patrick tedy prošel takzvaným concussion protocolem, ale měl by být v pořádku a hrát na 100%. Jeho účast je samozřejmě pro Chiefs naprosto klíčová a ačkoli je útok neuvěřitelně našlapanou součástí, tak bez Mahomese mu zkrátka chybí ta hlavní síla. Jak už bylo zmíněno útok Chiefs fungoval celou základní část jako dobře namazaný stroj. Tyreek Hill, Travis Kelce a Mecole Hardman jsou několikrát skloňovaná jména a jejich bránění bude pro defenzivu Bills velmi těžký oříšek. Především poradit si s Travisem Kelcem, který dominuje na středu hřiště, bude těžká úloha pro Matta Milana a Tremaine Edmundse. Budou potřebovat výraznou podporu safeties, ať už od Poyera nebo Hyda. Raiders a Charges v základní části ukázali, ze možným receptem je přehustit coverage. Tedy hrát defenzivní formace s 5 nebo 6 defenzivními backy a volit spíše nickel blitzy než blitzy linebackerů. Pass rush Bills není příliš tvůrčí a tak bych se nedivil, kdyby v některých situacích volili pouze 3-man rush. 

Na druhé straně máme samozřejmě kouzelníka Joshe Allena, který především ve spolupráci se Stefonem Diggsem odvádí neuvěřitelnou práci v útoku Bills. U nich je opravdu překvapení, že se dostali do konferenčního finále vlastně, bez jakékoli podpory runové hry. V tomto utkání bude ale důležité, aby Devin Singletary alespoň nějaké yardy na svých bedrech odnesl. Protože proti Chiefs zkrátka potřebujete, aby Patrick Mahomes stál co nejvíc na sideline. Využívání Singletaryho a větší zapojeni Dawsona Knoxe do passové hry bude pro Bills jedním z klíčů do dnešního vítězného zámku. Je třeba si také připomenout, kdo stojí proti. Kansas dlouhodobě nedisponuje nějak zvlášť speciální obranou. Nicméně tři hráči opravdu vyčnívají nad všemi ostatními. Skvělý DT Chris Jones, který je vynikajícím run stopperem, ale zároveň je platným v pass rushi. LB Anthony Hitchens je úplně všude, kde se na hřišti něco děje a tam kde není on, tak tam přiletí Tyrann Mathieu a zvládne nějakou extra play. Pokud bych měl zvolit jednoho leadera obrany, tak je to právě Honeybadger. 

V tomto skvělém utkání mírně favorizuji Bills. Myslim, že výkon Chiefs může být ovlivněn zraněním Mahomese a zároveň věřím, že Sean McDermont dokáže vymyslet takové zónové schéma, které Mahomesovi nebude moc vonět. Nicméně očekávám velmi vyrovnané utkání, na jehož konci se může radovat naprosto kdokoli. 

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Ninja
    26. ledna 2021 19:58

    Do finále se dostala největší kvalita. Perfektně komentovaný zápas, bez zaujetí k jedné či druhé straně. Krásný fotbal, už se těším na Super Bowl🙂

  • Mirius
    24. ledna 2021 16:54

    Očakávam že rozhodne obrana Bills. V pozitívnom slova zmysle. Takže 24 : 13 pre Bills.