AKTUÁLNĚ
Novinky Doktor 27.01. 08:20

Co zaujalo Doktora - Conference Championship

1. Když vloni Packers vypadli v Conference Championship s Niners, většina jejich fanouškovské obce až tak moc nesmutnila. Jejich milovaný tým z Wisconsinu nehrál úplně špičkový fotbal a po poražení Seahawks, kteří přijeli na Lambeau Field v podstatě bez running backů (duo Homer–Lynch bylo opravdu prachbídné), narazili na super silný tým ze San Francisca, který jim prakticky nedal čuchnout. Letos je ale situace jiná. Tenhle tým na Lombardi Trophy měl, ale bohužel ji letos nezíská. A-Rod tak bude mít ve své vitríně stále jen jeden prsten, což nelze než považovat za hřích. Tampa přijala na Lambeau velmi dobře připravená. A ač jsme minulý týden říkali, že Bakhtiari v podstatě nechyběl, tentokrát byla jeho absence více než citelná. JPP s Barrettem rozjeli neskutečné peklo a O-line Packers naprosto nestíhala. I přes tenhle drtivý tlak domácí měli na vítězství v tomto zápase. Chybná rozhodnutí v klíčových chvílích je však o postup do SB připravila. Tady je malý výčet těch pochybení, která subjektivně považuji za nejdůležitější – pro úplnost dodávám, že fumble Jonese mezi ně neřadím, to se prostě stane.

a) Jaire Alexander asi je nejlepším cornerem v lize, ale když už chtějí Packers hrát man-to-man, prostě nemůže držet svoji stranu. Bucs si tohoto faktoru byli velmi dobře vědomi a většinou tak stavěli Evanse mimo Alexander Island. Že na něj Kevin King v individuálních soubojích nebude mít, bylo zřetelné už od prvního downu.

b) Nepochopitelný zkrat před koncem prvního poločasu. Nechat si dát touchdown z akce rozehrávané 8 sekund před koncem poločasu z 41yardové linie, to je prostě totální hloupost na úrovni střední školy a nikoliv NFL. Že situaci opět hrubě nezvládl King, který si nechal Millera utéct za záda, je jedna věc, nicméně za mě je prvotní příčinou naprosto tragický defenzivní play calling. Při sledování tohoto klíčového momentu zápasu se mi okamžitě vybavila hra z konce zápasu mezi Raiders a Jets. Rozdíl je v tom, že Jets už de facto o nic nehráli, zatímco Packers si touto akcí možná prohráli postup do SB. Proč při této akci neposlali Packers na hřiště prevent defense se třemi obránci hluboko v end zóně, patrně nepochopím do konce svého života. Hrát man-to-man prakticky bez zajištění, to je prostě čistá naivita.

c) Pokud máte chuť, podívejte se ještě jednou na 3rd and goal v posledním drivu Packers. Rodgers rozehrával z 8yardové linie a Bucs měli nacallovanou osobní obranu. A-Rod si postoupil doprava a dopředu z kapsy a v tu chvíli před ním zívala dálnice až do Chicaga. Troufám si tvrdit, že to už bych do end zóny doběhl i já – a to je co říct. Rodgers si ale vybral místo jasného běhového touchdownu riskantní přihrávku do svého protipohybu, navíc do velmi úzkého okna. Místo skórování za plný počet bodů přišel incomplete a Packers šli kopat FG.

d) No a to je ten poslední moment. Pokud prohrávám o 8 bodů, jsem na 8yardové linii a mám Rodgerse a Adamse, tak prostě musím hrát i 4. down. Kopat v takové situaci FG a spoléhat se na to, že Pán prstenů, který už viděl (slovy Zdeňka Pohlreicha) hada srát, koně zvracet v barvě francouzské trikolóry a dokonce i stíhačku ve vzduchu couvat, nezíská jeden nebo dva první downy, to je prostě čirá sebevražda a hozený ručník do ringu. Pro mě se jednalo o další naprosto nepochopitelné rozhodnutí.

Suma sumárum po téhle skvělé sezóně zůstane v ústech fanoušků Packers hořká pachuť. Tenhle tým na to letos fakt měl. A vlastními chybami se připravil o možnost si v Tampě za 14 dní zahrát.

2. Pokud mám rozebírat nedělní výkon Bucs, musím začít nikoliv u Toma Bradyho, nýbrž u Todda Bowlese. Tenhle blitzující mág připravil opravdu neskutečnou škálu různých variant tlaku na O-line Packers a na Rodgerse a sledovat, jak se jeho svěřenci řítí na hvězdného quarterbacka domácích, to byla prostě pastva pro oči. Bucs se Aaronovi velmi rychle dostali do hlavy a ten tudíž nebyl chirurgicky přesný jako v předchozích týdnech. Už to asi zní jako odrhovačka, ale zápasy se skutečně vyhrávají a prohrávají v soubojích O-line a D-line. A tentokráte byli Bucs prostě silnější. Co nedokázal žádný ze soupeřů Packers v posledních týdnech, tedy přehrát O-line Packers a tlačit každý snap na dirigenta jejich ofenzivy, to Bucs zvládli na jedničku. Byť byl asi nejvýraznější postavou jejich pass rushe Shaquil Barrett, já osobně si myslím, že není na místě vyzdvihovat jednotlivce – jednalo se totiž o geniální kolektivní výkon pod taktovkou Todda Bowlese. Útok sice střídal silnější okamžiky se slabšími, ale když bylo nejvíc třeba, vždy se někdo z ofenzivní skvadry vytasil s neskutečnou individuální akcí. Catch Godwina, kdy sebral míč Savagovi nad hlavou, touchdownové pasy Bradyho na Evanse či Millera a především neskutečný run do end zóny Leonarda Fournetta, to byly naprosté highlighty nedělního podvečera. Bez nich by Tampa do SB nepostoupila. Po třech výhrách v play off tak tenhle tým zlomil onu neskutečnou klatbu a jako první v historii si zahraje Super Bowl na vlastním hřišti. Škoda, že to ovšem nebude před plným publikem. No a kritikům Bradyho, kteří tvrdili, že těch 6 prstenů má jen díky Belichickovi, po této sezóně sklaplo. Pats jsou na dně a TB12 si příští neděli zahraje o 7 prsten. Game over.

3. Co říct k výkonu Bills? Dělali, co mohli, ale prostě to nestačilo. Andy Reid se Stevem Spagnuolem vymysleli, jak dostat ze hry Diggse, a ofenziva Buffala se díky tomu stala poloviční. Naopak Sean McDermott nevymyslel, jak zastavit Hilla s Kelcem. Problém je, že to za poslední dva roky nevymyslel téměř nikdo. Bills určitě nasbírali cenné zkušenosti a s ohledem na věk jejich klíčových hráčů je čeká opravdu zářná budoucnost. Jsem přesvědčen, že Josh Allen bude příští rok ještě lepší. Pokud ho pak Bills obklopí těmi správnými zbraněmi (ideální by bylo posílit O-line, pass rush a někde sehnat solidního running backa), tak by tenhle tým skutečně mohl dosáhnout na vytouženou Lombardi Trophy. Jednou ten Kansas přece prohrát musí, ne? Každopádně velká gratulace McDermottovi a celé organizaci Bills za úžasnou sezónu. Tým, který byl před třemi lety všem pro smích a na jeho hru se pomalu nedalo dívat, je najednou na špičce celé ligy a jeho ofenzivu je radost sledovat. Počítám, že už příští sezónu budou Bills mířit ještě výš. A vůbec bych se nedivil, kdyby si dali za rok s Kansasem repete.

4. Chiefs jsou prostě strašně nadupaný. Myslím jako úplně strašně strašně nadupaný. Tenhle tým prostě nemá slabinu. Geniální quarterback, který umí úplně všechno a který se ještě ke všemu dokáže dostat z neskutečných šlamastik. Nejlepší tight end v lize, který je nebránitelný, ať už jej střežíte man-to-man, nebo v zóně, a k tomu mimozemšťan s číslem 10 na dresu. Musím říct, že při tom prvním pasu na začátku druhého poločasu, kdy neskutečně prchl Tre‘Daviovi Whiteovi kolem lajny, to vypadalo, že byl cornerback Bills Hillovou rychlostí až zděšen. Evidentně jej ani nenapadlo, že kolem něj může u té side line projít. Tyreek ale zapnul turbo, White si na něj ani nesáhl a byl nejrychlejším receiverem současnosti odeslán do tmy. Hillova přezdívka cheetah (gepard) není sice nijak extra nápaditá, nicméně na něj dokonale sedí. Rychlejší zvíře na světě fakt nenajdete. Fantasticky ovšem znovu zahrála i obrana. Jak už jsem uvedl výše, dostala díky press coverage s výpomocí over the top zcela ze hry Diggse, což bylo pro úspěch v tomto zápase nesmírně důležité. Výborně hrála celá secondary v čele s Honey Badgerem a D-line si rovněž odvedla svou práci. Tenhle tým má prostě spoustu talentu, dokonalý coaching a obrovskou spoustu zbraní. Tampu čeká za 14 dní nesmírně těžká práce. Každopádně na duel Mahomese, Hilla a Kelceho proti obraně Bucs se těším už teď. Logicky bude hlavním leitmotivem Super Bowlu souboj stávající legendy s legendou let budoucích, nicméně já osobně budu vyhlížet především souboj Andyho Reida s Toddem Bowlesem. Přiznám se, že víc věřím Reidovi – jeho trikové akce, screeny a různé jet sweepy a end aroundy onen tlak Bowlesovy front seven dokážou pořádně otupit. Ostatně si myslím, že přesně tyto hry v neděli v repertoáru Packers strašně moc chyběly.

5. No a po jmenování nového vedení Lions, které jsem rozebíral minulý týden, nastal očekávaný krok, kdy Lions oznámili rozchod s Matthewem Staffordem. Tudíž se asi sluší a patří, abych tento moment okomentoval. Za mě je to krok, který přišel minimálně o 2 roky (spíše však o 5 let) později, než měl. Když jsem v roce 2015 čelil nespokojeným kritikám několika našich čtenářů poté, co jsem jasně hájil názor, že bych si ponechal ofenzivu a Stafforda vytrejdoval, mnozí z nich argumentovali tím, že Matthew je dobrý quarterback a že bez něj bychom na tom byli mnohem hůř. Já jsem oponoval tím, že Stafford není Rodgers, aby i průměrný či podprůměrný tým dokázal sám dostat do play off, a že jeho setrvání v týmu bude jen oddalovat naprosto nevyhnutelný rebuilding. Že budeme 5 let hrát bilanci kolem 6-10 nebo 5-11 a pak se do té perestrojky stejně budeme muset pustit. Tyto roky jsme bohužel skutečně ztratili. Nyní nemáme v ruce v podstatě žádné assety, naopak máme tým, který má tak maximálně 5 nadprůměrných hráčů. Bohužel se tak zcela naplnil můj předpoklad – 5 let jsme ztratili a nyní začínáme z ještě mnohem horší pozice. Na všech možných fórech se hned začalo spekulovat, jakého quarterbacka budou Lions draftovat – jestli to bude Zach Wilson, Trey Lance nebo dokonce Justin Fields. Mnoho mých známých mi hned psalo, kterého z nich bych si do týmu přál. Má odpověď je zcela prozaická – ani jednoho. Ti, kdo čtou moje články a analýzy, už jistě vědí, že jsem bytostně přesvědčen, že tým se nebuduje od quarterbacka. Naopak, nejdřív je třeba vybudovat solidní O-line a D-line. A právě tam bych upřel v draftu naši pozornost. OT Penei Sewell nebo DE Gregory Rousseau by byli skvělým základem pro postupné budování našeho týmu. Kvalitní linebackeři a hráči do secondary se dají sehnat ve free agency. A skill hráče do útoku (Swift, Golladay, Hockenson) máme solidní. Tudíž být na pozici GM Lions, podepsal bych na pozici quarterbacka nějakého levného solidního veterána (how about the Fitzmagic?) a 2–3 roky systematicky v draftu posiloval naše lajny. Až v okamžiku, kdy bychom tyhle základy měli postavené, bych podepsal solidní linebackery a hráče do secondary, draftoval hvězdu na pozici QB a otevřel si 5leté okno pro útok na play off a případně (to už jsem se hodně utrhl z řetězu) na Lombardi Trophy. Pokud naopak budeme draftovat quarterbacka teď, tak než kolem něj vybudujeme konkurenceschopný tým, už mu budeme muset dát velké peníze na nový kontrakt. A tím pádem se zase dostaneme tam, kde jsme byli před 5 lety – a naše neslavná historie se bude opakovat. Opravdu velmi velmi doufám, že quarterbacka brát v prvním kole nebudeme. Byla by to obrovská chyba. No a Matty? Zájem o něj určitě bude – jen už za něj nedostaneme tolik, kolik jsme dostat mohli, když mu bylo 28. Každopádně je to solidní quarterback, který je schopen se s kvalitním týmem dostat do play off. Osobně jsem zvědav, kde nakonec zakotví. Samozřejmě mu přeju jen vše dobré – nebylo jeho vinou, že u nás dostal onen (a nejeden) obří kontrakt. Chyba jednoznačně tkví v rozhodnutích našeho bývalého managementu. Teď už jde jen o to, abychom ji nezopakovali. Aneb jak říká klasik – kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat. A dalších deset let se mi na play off fakt čekat nechce.

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • formic81
  31. ledna 2021 12:24

  Pro Lions je tohle W

  ten Goffuv contract bude po dalsi sezone naprosto easy cutovatelnej.. dost pochybuju, ze by se stehoval jeste nekam behem tyhle offseason. Ziskali dve prvni kola a jeste jedno treti.. to ziskali fakt velmi dobrej deal, kterej pomuze s rebuildem. Jsem zvedavej jak bude vypadat Goff bez McVayovi pomoci a jestli si tam vybojuje trade zpatky k nejakymu contenderovi.. ale jinak Lions bych za tohle dal A- grade

  Pro Rams je to risky move, Rams pribyl dead cap a nemaj skoro zadny picky. Nicmene cap hit Staffyho na dalsi dva roky bude docela prijatelna zalezitost (i s tim deadcapem od Goffa)

  Staffy je velkej upgrade oproti Goffovi a s McVayem budou hodne zlobit. Mame v divizi Wilsona, Staffyho a Murrayho.. Lynchi cas zacit jednat a dovalit aspon nejakou pojistku k Jimmymu

  chapu ten hate na Rams, muze se to zdat jako nesmysl, ale McVay je docela chytrej clovek, ma schema a ted i super QB.. Rams budou neprijemny

  chapu move z obou stran

 • Lešky4
  31. ledna 2021 12:43

  👏 súhlas . Mne sa páči na Rams že chcú využiť to okno a neboja sa priznať že spravili chybu s Goff a pustiť ho k vode .


  Mna zaujímaju Colts koho zoberú lrbo majú fakt solídne mužstvo . 49ers tiež stali o Stafford ale nechceli ho preplatiť . Formic spokojný s tým že Jimmy pravdepodovne ostane ? Ja som skeptik keby ostal navyše v tak naslapanej divízii

 • MeckoIII
  31. ledna 2021 09:25

  Nepripada do uvahy ze by Lions mohli Goffa este vytradovat dalej? 😀

 • AaronDonald99
  31. ledna 2021 10:47

  To by dávalo zmysel. Len či na to budú mať Lions gule. To by chcelo odborné stanovisko od Doktora :D najlepšie samostatný článok. V prípade ďalšieho tradeu Goffa koho vidíte ako favoritov?

 • Brano
  31. ledna 2021 10:52

  @AaronDonald99 mna to tiez napadlo

 • MeckoIII
  31. ledna 2021 11:46

  @AaronDonald99 podla mna pre Lions to nedava zmysel mat takeho draheho QB ked aj tak vedia ze budu 2-3 roky totalne mimo konkurencie (ci uz s Goffom alebo s niekym inym)...tak preco neskusit strelit este aj Goffa ked ho ukradli Rams...uz je len otazka ci by mal niekto zaujem este...

 • AaronDonald99
  31. ledna 2021 11:56

  @MeckoIII
  Presne toto si myslím aj ja.. záujemca by sa určite našiel. Hneď takto z fleku mi napadá: Colts, Bears, pripadne Saints.

 • EBT
  31. ledna 2021 12:04

  @MeckoIII Ale oni ho neukradli. Jen si ho draze koupili.

 • MeckoIII
  31. ledna 2021 12:14

  @EBT ak by sa Lions zbavili Goffa za dobru cenu ale teda neviem ci by mu museli nieco platit ak by ho tradli (alebo by mali dead money) a dostali by zanho dalsie nejake 1. kola tak by to bol pre nich skvely deal...

 • EBT
  31. ledna 2021 09:19

  Ten trade jsem teda absolutně nepochopil. Oba týmy podle mého prohráli ten trade a to se nevidi často 😁 Možná měli Rams pocit, že se jinak Goffa nezbaví, ale takovým způsobem? Lions jsou asi schopní ten kontrakt nějak absorbovat a v podstatě si koupili za ty peníze draft picky do dalších sezón. Ale nevím, jestli je ideální takto začít rebuild.

 • EBT
  31. ledna 2021 09:26

  Nicméně ze strany Rams to nechápu už vůbec. Staffy tu smlouvu nemá o moc horší, 17M dead letos za Goffa a k tomu o první kola na další roky chudší. Good job.

 • Lagasse
  31. ledna 2021 11:11

  @EBT Rams podle mě přeplatili a det se zbavěj Goffa a hnedka bude picku ...

 • Brano
  31. ledna 2021 09:15

  oproti tomuto mi pride aj vymena Houstonu z Arizonou uplne v pohode riesenie. Cize v skratke sa stalo asi toto: Rams najprv minuly tony draftpickov na to aby sa posunuli na drafte a ziskali Goffa a teraz minuly dalsiu tonu na to aby sa ho zbavili :D tomu hovorim koncepcia :D

 • vlcince
  31. ledna 2021 09:04

  No, ak za Stafforda museli dať ešte dva výbery v 1 kole a jeden v 3, tak za Watsona budú Texans pýtať tak päť výberov v 1 kole.
  Viem, že aj Colts a 49ers mali záujem, ale aj tak moc. Ten jeden výber v 1 kole musel byť za ten Goffov kontrakt, aby sa ho zbavili asi.

 • EBT
  31. ledna 2021 09:20

  Tak ty první jsou 2022 a 2023. To obrovsky snižuje jejich hodnotu. Za Watsona můžou dostat třeba dva první letos, třetí letos a první příští rok, to bych viděl jako maximum.

 • bostonfan
  31. ledna 2021 06:03

  RAMS - LIONS výmena QB, som rad že nejde k nám Stafford, veľmi veľmi rad

 • potkan
  31. ledna 2021 08:05

  no neviem, lions sa zbavili QB ktory nebol schopny vyhravat a zatazoval ich 25M za rok na dva roky dopredu, a na oplatku dostali QB ktory je v tahani timu este biednejsi, ale zato ich zatazi 26,5M rocne na styri roky. takto sa rebuilt nerobi.

 • OMAHA2
  31. ledna 2021 08:33

  @potkan to si akože predstavujú že im postačí výmena na poste QB? Nepochopiteľné, Doktor má pravdu, Lions sú stratena frančiza 😵

 • nitza86
  31. ledna 2021 09:06

  Kluci a všimli jste si, že součástí toho trejdu jsou i nějaký ty... sakra jak se tomu říká... draft picky? Ty se prý při rebuildu docela hodí

 • Brano
  31. ledna 2021 09:13

  @potkan cize maju o trocha horsieho a o trocha drahsieho QB plus dve prve kola a jedno tretie k tomu... toto vam pride ako zly trade smerom k rebuildu? toto by bol dobry trade aj key dostali iba tie picky bez Goffa.

 • EBT
  31. ledna 2021 09:22

  @Brano Docela jo, protože jestli měli i lepší nabídky jak píšou, tak si mohli min zatížit cap v následujících letech. Takhle než ten tým postaví, tak už tak Goff ani nebude. Je to v podstatě nákup picku od Rams.

 • potkan
  31. ledna 2021 10:04

  @Brano ved to, ze by to bol lepsi trade keby dostali tie picky bez goffa.

 • Brano
  31. ledna 2021 11:07

  @potkan stale je tu kopec timov co potrebuju QB a maju kopec miesta pod platovym stropom. cize este z toho Lions mozu kludne vytazit ovela viac.

 • EBT
  31. ledna 2021 12:06

  @Brano No moc jich už není. Musíš brát v potaz, že jeden z nich bude brát Watsona a druhý Lawrance. Mne by tam seděl nějaký trojcestný trade. Lions by poslali do Texans Goffa, Texans někam Watsona a Lions by brali picky.

 • Zictory
  30. ledna 2021 16:48

  Tak jak je to letos s tím Pro Bowlem? Vysílají někde ty skills? Je zítra zápas nebo to zrušili? Bude tento týden nový podcast? Díky za info. Já vím, že si ty informace můžu sehnat jinde, ale jde o to když přispívám na tento web, chci aby byl funkční jako primární zdroj!

 • nitza86
  30. ledna 2021 19:41

  A jak to spolu jako souvisí? Já si honím mrskat vocasa na pornhub, tak chci aby mi vyhulila péro Adriana Chechik, podobná logika.

 • Zictory
  30. ledna 2021 20:43

  @nitza86 https://www.youtube.com/watch?v=YpMTWjwnGxU

 • Luc123
  30. ledna 2021 22:08

  Mě se ten tvůj koment také nelíbí. To že podporujeme tento web přece neznamená, že kluci budou zvládat šíři informací jako nfl.com. Myslím, že odvádějí super práci a já jsem jim za to vděčný. To, že někdy nesouhlasím s tím co kluci říkají nebo píší je normální, ale věřím že to je vždy konstruktivní kritika. Je třeba umět ocenit tuhle skvělou práci. Já jsem dnes na stránkách NFL.cz každý den a obsah je velice dobrý...

 • Zictory
  31. ledna 2021 00:38

  @Luc123 Vy hned všichni zapalujete louče a jdete lynčovat! :-D
  Já chtěl třeba jen noticku v novinkách...Stačilo Pro Bowl zápas a s ním spojené aktivity zrušeny kvůli covidu. Bude se ale hrát virtuální Madden 21. No big deal folks.
  Jinak Stafford bude první na řadě z volných QB, chtějí to rozseknout už před Super Bowlem. No ale 33M je docela dost (kolik z toho bude dál platit Detroit?). Houstone máš s tím problém?

  PS zítra všichni do kostela a modlit se, aby se Blatný zbláznil a od pátku otevřel knajpy a my všichni mohli sledovat Super Bowl za bujaré pitky

 • EBT
  30. ledna 2021 11:58

  Co to je zase za bejkárnu s tou básničkou na SB? Proto, že je černá nebo proto, že je diskriminační, že nikdo nikdy nečetl na SB básničku? :D

 • formic81
  30. ledna 2021 13:33

  jestli tenhle patos trosku sjednoti lidi, tak at to klidne delaj. Nevidim v tom problem

 • OMAHA2
  30. ledna 2021 14:15

  Greta II.😂 to si teda odpustim a začnem pozerať až od výkopu 😜

 • EBT
  30. ledna 2021 22:42

  @formic81 Tomu sám věříš, že tohle někoho sjednotí? 😁

 • Venkovan
  29. ledna 2021 22:09

  Zdravím všechny, nadhodím možná kacířskou myšlenku, ale neměl by MVP dostat Tom Brady? Není to přece cena za kouzelnické triky (Patrick Mahomes), ani za umělecký dojem (Aaron Rodgers), ale za celkový vliv na tým. A TB si vymazlil tým, který prosvištěl play off jakoby nic až do SB. Díky němu do Tampy došel Gronk, Antonio Brown, i HC přiznal, pokud se nepletu, že ho nechával občas koučovat a myslím, že i spoluhráči tak nějak hráli líp, když věděli, koho mají za QB. No, jen špekuluju...

 • Lagasse
  30. ledna 2021 00:18

  Nikdo nechce MVP je to prokletí :)

 • kisa
  30. ledna 2021 01:11

  MVP se uděluje za základní část. Tzn. zde Brady ne.

 • HuMpTy-
  30. ledna 2021 09:14

  "A TB si vymazlil tým...." Delusional. :D

 • korek
  30. ledna 2021 10:57

  Hlavně tu obranu si vymazlil.

 • HuMpTy-
  31. ledna 2021 09:57

  @korek Totiž Tampa se připojila k hotovému Bradymu, na Brady k hotové Tampě. :o))

 • tthom
  29. ledna 2021 19:50

  Ja by som sa len krátko chcel vyjadriť k situácii v Lions a nadchádzajúcemu draftu. Plne súhlasím s Doktorom o budovaní týmu ako celku a následným dosadením QB. A dovolím si, možno trúfalo tvrdiť, že QB na sedmičke ani na žiadnom inom mieste v prvom kole (prípadný pick za Stafforda) nevezmeme. Nové zloženie mangmentu je takmer výhradne poskladané z odborníkov na scouting s dlhoročnou úspešnosťou v draftoch a čuchom na talenty. Verím, že rovnakému trendu zostanú verný aj v Lions a podarí sa im postupom času vybudovať ozaj konkurencieschopný tím.

 • nemesis
  29. ledna 2021 20:32

  uz akokeby som to videl..pride draft a ....
  Detroit Lions si vyberaju na 7 pozicii QB T: Lance :D

 • tthom
  29. ledna 2021 20:57

  @nemesis Ja tomu proste neverím. Toto už nie sú "tí Lions". I keď je pravda, že keď som si dnes prebehol cca 20 mock draftov z rôznych zdrojov tak to vyšlo: 10 x Lance, 4x Fields, 3x Wilson, 2x Rousseau, 1x Parsons. :D

 • nemesis
  30. ledna 2021 00:14

  @tthom 49ers vraj ponukli 2x 2 kolo a 2x 3 kolo za Stafforda

 • formic81
  30. ledna 2021 13:34

  @nemesis zdroj?

 • eras
  29. ledna 2021 14:06

  Naprosto souhlasím. Já Tampě fandím kvůli Bradymu. GOAT mi zkrátka učaroval, ale Packers rozhodně měli na to dojít si letos pro Lombardi Trophy. To ale chce mít "koule" a zkrátka zahrát 4.down v okamžiku , kdy prohrávám o osm bodů a jsem jen 8 yardů od end zóny. Když jsem viděl, že místo toho jde k míči Crosby na nic neřešící tříbodový field goal, byl jsem v klidu. Green Bay do Superbowlu nechtěli. Bradymu bych ten sedmý prsten fakt přál, ale bude to řežba.

 • Frenk2
  29. ledna 2021 18:48

  Taky Tampa a legenda Tom!

 • Platon
  30. ledna 2021 21:44

  Řežba to nebude.pokud budou hrát chiefs svoje a Andy nebude vymyslet picoviny tak je bukanyri nemaji jak zastavit.svou klinickou smrt si chiefs přestali díky nesmrtelnemu behu Henneho a ted uz pekne v klidu v Tampe si půjdou pro superbowl.Uz v semi meli více stesti než rozumu a ty chyby packers se opakovat nebudou.

 • Buddyholy
  29. ledna 2021 10:13

  Ja by som spomenul ešte jeden výrazný faktor výhier Bucs: Ryan Succop (on keď ide kopať , tak sú body skoro isté)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Luc123
  29. ledna 2021 14:05

  Souhlasím, kicker Chiefs je ale také výborný a letos několikrát podržel i při kopech nad 50 yardů. Obecně se mi zdá, že "kopáči" byli letos o dost lepší než v minulých letech. Statistiky jsem ale nepitval, ale pocitově to tak mám..

 • korek
  29. ledna 2021 15:07

  @Luc123 Butker je rovněž vynikající. Paradoxně má dost mizerné procento na PAT, jedno z nejhorších v lize.

 • EBT
  29. ledna 2021 15:08

  @Luc123 Letos je Butker dost hroznej teda. Furt je to špička ligy, ale mám pocit, že šel o level dolu letos.

 • korek
  30. ledna 2021 11:13

  @EBT člověče, to sis něco solidně popletl.

 • EBT
  31. ledna 2021 12:11

  @korek Proč myslíš, měl letos teda o dost míň pokusů. Sice zlepšil 50+, tam je 100%, ale ty extra pointy, tam jich minul 6. Já nenaříkám, na Butkera nedám dopustit, pořád je to top 3 kicker v lize, ale letos z něj nemám takovej ten pocit, co jsem měl dřív.

 • korek
  31. ledna 2021 17:10

  @EBT Loni 45/48, letos 48/54. Celkově ze hra letos 25/27, loni 34/38. V podstatě úplně to samé loni i letos.

 • TomRaider
  28. ledna 2021 16:55

  Blíži sa nám vyvrcholenie sezóny
  chcel by som sa poďakovať všetkým autorom článkov, videí , diskusii.. Doktor, jezour, Inžinier , laci a všetkým ostatným za ich poznatky a čas ktorý tomu venovali a tým rozširovali komunitu Czsk NFL
  Dik chlapy💪

 • tma
  29. ledna 2021 11:14

  Pripájam sa s poďakovaním a pridávam otázku: Kde je Ježour? Čakáme na zasiatie "trochu té fanouškovské kontroverze" ;-)

 • nemesis
  29. ledna 2021 12:11

  @tma ked sa tu uz menuje tak spomeniem aj Ondra Horaka aka streeter ktoreho si pamatam este z cias cznfl a teraz aj tu a myslim ze tu robi neuveritelnu pracu a ma moj obdiv a respekt!!!

 • MattySEA
  29. ledna 2021 12:58

  @tma tak tak, už si brusime zuby po minulom zasiati kontroverze o nepodani ruk od LJ. 😁 (v dobrom:)

 • Vontae_Mack
  28. ledna 2021 16:33

  @Doktor - Watson oficiálne požiadal o trade. Keby bol k dispozícii rozumný trade (povedzme prvé kolo teraz, druhé o rok), Watsona by si bral?

 • formic81
  28. ledna 2021 16:36

  Watson ma no trade clause, takze dost pochybuju ze pujde delat samaritana nekam do Michiganu.. ale samozrejme stat se mue vse

 • Vontae_Mack
  28. ledna 2021 16:47

  @formic81 Tomu ja rozumiem. Mňa len zaujíma Doktorov názor na to, či by konkrétne Watson (ktorého ja vnímam ako top 6 QB v lige a je veľmi mladý) zmenil jeho pohľad na budovanie Lions.

 • formic81
  28. ledna 2021 17:00

  @Vontae_Mack chapem.. koho mas pred nim? pro me je to po Mahomesovi a Wilsonovi treti nejlepsi QB v lize, samozrejme vzhledem k budoucnosti

 • potkan
  28. ledna 2021 17:25

  @formic81 lepsi nez kyler?

 • Vontae_Mack
  28. ledna 2021 17:39

  @formic81 Tak neviem, tento rokmi prišlo že Allen, Mahomes, Rodgers, Watson a Wilson boli jasní top 5 - v abecednom poradí som ich dal :) Ale tak je to akademická diskusia, je jedno koľký je - pre mňa nech tam má hocikto Bradyho, Herberta, Murrayho, Jacksona, Tanehilla, whatever. Ide mi o to budovanie tímu. Keby mohol zobrať Mahomesa, tak by ho predpokladám do Lions zobral, aj keď nemá vybudované tie lajny ako chcel. Tak sa pýtam na Watsona, lebo to nie je úplné scifi, a mám pocit, že aj Doktor ho vníma ako top QB.

  A teda kukám, že tu mám fanúšika. Dostať palec dole za otázku, to je slušné :)

  EDIT: Fúha ale teda @potkan to sa vážne pýtaš? Či je lepší Watson alebo Murray? Ako možno raz Murray lepší bude ale dnes je to hádam jasné, nie?
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • formic81
  28. ledna 2021 17:50

  @potkan

  Hele zasypu te takovejma statistikama, ze Kyler bude oproti Watsonovi vypadat jak Jimmy G vs Mahomes.. pro me je ten rozdil velkej mezi nema a to neni ovlivneny tim, ze jste divizni rival. Proste jsem letos od Kylera cekal vic, vim ze mel zraneni ale spis se letos vic projevil jak runner nez QB..

  K Watsonovi (3 nejlepsi grade of PFF mezi QBs)
  Nejlepsi v lize v % v hodech nad 10 yardu
  Nejlepsi v lize co se tyce passer ratingu opet v hodech nad 10 yardu
  13.2 YPA (2hej v NFL)
  Po Mahomesovi druhej nejlepsi grade v zapasech, kdy musi dotahovat
  Jeho clutch momenty jsme uz videli minulej rok v play-off
  67.8% z letosni sezony, coz je nejlepsi vykon v historii (brano v potaz minimum 1500 attempts)
  TD-INT career ratio 114 TDs vs 36INTs, taky bomba

 • potkan
  28. ledna 2021 17:59

  @formic81 myslel som vo vyhlade do buducnosti. lebo oni mi (a nielen mne) pripadaju typovo dost podobni, akurat watson ma lepsie nohy a kyler vie lepsie hadzat. a verim ti ze si videl vsetky kylerove statistiky, ja som zasa videl vsetky jeho zapasy a rozhodne si nemyslim ze by oproti svojej prvej sezone nespravil obrovsky pokrok.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • potkan
  28. ledna 2021 18:09

  @Vontae_Mack samozrejme - znovu - som to myslel iba v hypotetickom vyhlade do buducna. samozrejme nie je mozne zobrat nejaku pomyselnu krivku vykonnosti z minula, pretiahnut ju automaticky do buducnosti a povedat ha, vidite ake zviera tu naraste o tri roky, takto to nefunguje. ale viem ako hral kyler na zaciatku minulej sezony, ako hral na jej konci a ako hral v prvej polovici tejto sezony, kym sa nezranil. a ten potencial v nom je skutocne velky.

 • kisa
  28. ledna 2021 20:46

  @formic81, @Vontae_Mack, @potkan
  Watson je momentálně top prospect na trhu. To jednoznačně a bude chtít jít do týmu, kde bude mít šanci na titul. Podle mě tím týmem jsou Indianapolis Colts, jenže k diviznímu rivalovi jej nepustí (pochybuju), navíc netuším, zda mají v IND co nabídnout. Takže bude muset někam, kde bude co nabídnout. Nabízí se pochopitelně i zapojení třetího týmu (NY Jets či Miami a jejich dva 1st round picky). Vedle Stafforda/Lions podle mě vstupují do QB-kolotoče určitě:
  - Goff/Rams (se Staffordem tak budou ve hře dvě jedničky draftu); no a vlastně bych nevylučoval (umožňují-li to klauzule)
  - Packers/Rodgers.
  A to jsme se ještě nezmínili o potřebách Niners, chybějícím QB u Patriots, kde by na něj i byly peníze, touze Wentze odejít (a Eagles se jej zbavit) a nepodcěňoval bych Vikings.

  No osobně si myslím, že bude-li Watson trejdovaný, tak nelze vyloučit zapojení třetího týmu.

  EDIT: právě jsem sledoval video, kde rozebírali, že pro rok 2021 je Deshaun Watson cap-hit jen 10,5M, pak už 35M. Tzn. je zajímavý pro tým, který získá "prospect" na dlouhé roky, ale současně na příští sezonu by to mohl být SB-conteder doplněný o další FA. GB bych fakt nezatracoval.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • formic81
  28. ledna 2021 11:00

  Tak ty Texans co predvedli :DD najmout duo dinosauru na HC a DC, to urcite pomuze Watsonovi v rozhodovani jestli tam zustane.

  HC je David Culley (65let), schvalne se podivejte na jeho coaching history.. druhym dedulou je Lovie Smith, kteryho si muzete pamatovat jakozto HC Bucs z roku 2015 a pakoval se po jedny sezone..

  OC zustava mladej Tim Kelly a QB coache bude delat Josh McCown, kterej snad jeste predminulou sezonu delal nekde backup. Mno velmi zajimave kroky od Texans

  A tohle je sice trosku mimo, ale pobavilo: In total, Bieniemy has now interviewed with 12 NFL teams over the course of the past three head-coaching interview cycles. Ten musi bejt naprosto prisernej na tech pohovorech :D

 • formic81
  28. ledna 2021 11:02

  Vytradujou Watta jeste a jde se vazeni pro 1st overall 2022 :D tohle je lineup fakt na velkej pruser..

  jeste kontext na Culleyho

  Texans hired Ravens passing game coordinator David Culley to be their head coach.
  Houston Chronicle's John McClain had it first. Culley's hiring comes out of nowhere. The 65-year-old assistant has been in the NFL since 1994, yet has never called plays. His tenure as a positional coach includes being the WR coach for a Chiefs offense that scored zero WR touchdowns, being the QB coach for Josh Allen's 10/12 TD/INT rookie season, and being the passing-game coordinator of the Ravens most recently. That plays into why Culley has never interviewed for a head coaching job outside of this one time in Houston.

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  28. ledna 2021 12:09

  @formic81 A mají vůbec pick v prvním kole 2022 nebo ho poslali jinam za nějakej nesmysl? :-D Jinak JJ je hroznej srdcař, takže mám strach, že tam v té utopii zůstane...

 • EBT
  28. ledna 2021 15:32

  @Cleveland Browns CZ/SK [dave] Nedivil bych se, kdyby to celé zabalil. Už to není co to bývalo, tým na odpis, se zraněníma si už taky užil dost.

 • EBT
  30. ledna 2021 12:42

  @formic81 Jo kamo, ten měl u nás legendární sezónu jako WR coach. Za celou sezónu neměli naší WR ani jeden TD 😁😁😁😁

 • Martin Tvrz
  28. ledna 2021 09:40

  Off topic.
  Falcons a jejich nový GM a Coaching staff:
  GM: Terry Fontenot - víceprezident a asistent GM ze Saints, kde působil 18 let.
  HC: Arthur Smith - od roku 2011 v Titans na různých postech, 2019-2020 v Titans jako OC. Chystá se hlásit
  většinu ofenzivních her.
  DC: Dean Pees - člověk, který se vrátil z důchodu pomoci Smithovi, mimo jiné HC Kent State (1998-2003),
  DC Baltimoru (2012-2017) a DC Titans (2018-2019)
  OC: Dave Ragone - posledních pět sezón s Chicago Bears. V prvních čtyřech sezónách byl Ragone koučem
  quarterbacků a v roce 2020 byl povýšen na herního koordinátora. Spojení Ragone se Smithem
  sahá do roku 2011.
  Special team: Marquice Williams - 2 roky v Detroitu, kde byl asistentem kouče speciálek
  Defensive backs coach: Jon Hoke - 16 let v NFL (např. Tampa, Chicago, Houston)
  Outside linebackers coach: Ted Monachino - 14 let v NFL (např. Chicago, Baltimore, Jacksonville)
  OL coach: Dwayne Ledford - dva roky v Louisville jako offensive coordinator/offensive line coach
  Dl coach: Gary Emanuel - jako DL coach 16 let v NFL (naposledy Colts a Giants)
  DB coach: Jon Hoke - 40let praxe s fotbalem
  TE coach: Justin Peelle - náš bývalý TE (2008-2010), TE coach Eagles (2013-2020)... zprvu jako asistent

  Omlouvám se za spam, ale myslím, že se každý nový příspěvek hodí. Píšu to hlavně proto, aby i fanoušci co nesledují tento tým věděli, že u nás došlo k velkému přetřesu a defacto celý coaching je změněn (některá jména jsem ani nepsal).
  Touto cestou se chci zeptat, jestli budou někteří fanoušci psát nějaké offseason postřehy, shrnutí předešlé sezóny a náhled do té budoucí?
  Takové resumé celé sezóny, jako to bylo v předešlých letech...? Kdyby byl zájem něco bych o Falcons sesmolil :-)

 • Pompey
  28. ledna 2021 15:58

  Jsem zvědavý jak si Art Smith povede. Zatímco před dvěma lety při odchodu LaFleura všichni fans slavili, že odchází. Tak nahradit Smithe bude mnohem těžší. V draftu tak trošku očekávám váš trade down na pozici, aby u vás skončil Najee Harris. Ten by mohl být vaším Henrym + je teda 100x lepší receiver než Henry, ale to asi každý RB v lize :)

 • Martin Tvrz
  28. ledna 2021 20:00

  @Pompey No, ten trade down bych rád viděl, ať za Harrise nebo nějakého pass rushera. Pro mě je to nejlogičtější volba. Ale jsou čím dál více slyšet hlasy o draftu QB, který by se zaškolil za Ryanem. I z úst nového GM tam takový náznak byl....
  Jinak na nový coaching staff se těším a jsem zvědav co to přinese.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Luc123
  28. ledna 2021 09:06

  Doktore díky za fajn článek, musím říct že úroveň všech podcastu i textů jde fakt nahoru. Zaráží mě jedna věc, poslouchal jsem podcast ke konferenčním finále a pořád i v tomto článku se hodnotí zápas ze strany Packers proč by měli vyhrát proč prohráli jaké chyby udělali kde je poškodili rozhodčí atd. atd. Všichni to ode mě čekají tak já to zase vezmu z pohledu Tampy a Bradyho. Mimochodem v podcastu nikdo nezmínil Bradyho jako faktor zápasu vůbec. Jen Nori to po 20 minutové debatě řekl, nezapomínejme na kvalitu Tampy.

  Tampa v tom zápase byla od začátku lepším týmem, obrana dokázala tlačit na Rodgerse, zastavovala běh a nutila je k dlouhým třetím downům. Tampě se běh také nedařil ale 2-3 yard z každého běhu urvali. V první půli měli útoky 2 běhy pro 5-6 yardů a pak pasový pokus na konverzi pro první down. Tady byl podle mě klíčový bod k výhře Tampy. Brady byl v první půli 6 ze 7 na třetí down a to bylo klíčové. Na začátku druhé půle byl po další výborné akci stav 28-10 ten zápas se mohl snadno proměnit v debakl Packers. Až za tohoto stavu dal Rodgers krásným drivem TD a Brady hodil pick a pak ještě 2. To chyby Tampy a Bradyho pustily Packers do hry a nikoliv chyby Packers způsobily prohru. V každém zápase jsou chyby. Tampa měla v první půli 5 drop a celkově 7 !!!! Před třetím pickem Bradyho měl Evans jasný catch pro 40 yardu a vypadlo mu to a další play byla ta INT. To byla také obrovská chyba a bylo jich mnohem více.

  Já prostě chci jen říct, že chyb dělaly obě strany a v turnoverech udělala Tampa více chyb 3:2. Vy chválíte Rodgerse za pas na MVS pro TD a na druhé straně TD na Millera je chyba Kinga. Proč není TD MVS chyba Davise a TD na Millera není super hod Bradyho a skvělé uvolnění Millera. Připomíná mi to hodnocení fotbalového zápasu trenéry, když hodnotí obdržený gol po rohu jako nebetyčnou chybu obrany která se nesmí stávat, ale vstřelený gól z rohu hodnotí jako super nacvičenou věc, která konečně vyšla a měli by se prosazovat častě. Přijde mi to fakt úsměvné.

  Čili Tampa měla lepší gameplan a útok v první půli hrál výborně a udělal dostatečný náskok. Chyby Tampy pustily Packers do hry, ale ti se připravili o šanci otočit zápas vlastními chybami. Ten 4 down prostě měli hrát a když už ho nehráli měli se pokusit o onside kick. Šance je malá, ale proč to nezkusit riskovali by jen ztrátu pole a stejně je museli zastavit 3 a ven tak FG nehrozil.

  Suma sumárum Tampa je tam a je tam zaslouženě vyhráli proti Redskins, vyhrála v Superdomu a vyhrála v Zeleném zálivu. Teď je na řadě Kansas a já to vidím 60:40 pro CHiefs ale ten passrush nebude vonět ani jemu. Patriots to ukazují každý zápas proti Chiefs, myslím že v posledních c3 zápasech nedali Chiefs Patritos v první půli ani jeden TD a bylo to vždy zásluhou tlaku na PM. Těším se na ten zápas hrozně moc a opravdu jsem zvědav jak to dopadne. Bradymu to přeji hodně. Snad příští rok už i Pats naberou vítr do plachet a doufám že úvahy o příchodu Stafforda se nepotvrdí.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • kisa
  28. ledna 2021 09:35

  Jo, souhlasím s tebou.

 • Doktor
  28. ledna 2021 10:53

  @kisa Tampu řešil hodně Štigi. Srovnávat TD na MVS a TD na Millera je absolutní nesmysl. TD na MVS byl hozen v průběhu hry, kdy různě točíš obrany a samozřejmě hraješ občas man to man bez zajištění. Ovšem hrát to 8 vteřin do konce poločasu je totální fail. A když už to hraješ, tak ten CB nesmí nechat toho wide receivera zaběhnout za jeho záda, ani kdyby si tam měl nechat 10 yadů fóra. Jde prostě o úplně jinou herní situaci, podle čehož k nim musíš přistupovat. Brady to hodil nádherně, o tom není sporu - nicméně v danou chvíli to je především naprostá chyba jak defenzivního koordinátora, tak i cornerbacka.

 • lukaasz
  28. ledna 2021 10:55

  Brady měl passer rating 73,8, Rodgers 101,6. Brady měl výborný první drive. Dále:
  1) punt
  2) TD i přes katastrofální hod na Goodwina, který měla skončit íčkem, minimálně puntem
  3) punt
  4) TD ze čtvrtého downu po strašném callu obrany, kdy down před tím měl Redmond v ruce jasné interception, které dropnul
  5) TD, kdy dostal míč v redzóně
  6) interception
  7) interception
  8) interception
  9) field goal
  10) konec zápasu

  Takže výkon spíše podprůměrný. Pokud by tam byl místo Bradyho Goff (ten měl mimochodem minulý týden passer rating 105,9 a to jsi tu shazoval GB že při výhře proti takovému QB nemůžou mít radost...), Carr, Tannehill, či podobně kvalitní QB, Tampa by nejspíš vyhrála stejně, a to zejména díky pash rushi, perfektnímu playcallingu, hře special teamu a běhové obraně. To byl faktor výhry.

 • Vontae_Mack
  28. ledna 2021 11:48

  @lukaasz Súhlas. A keby bol Goff miesto Bradyho všetky tie roky v Patriots, tak má tiež 6 prsteňov :)

 • Luc123
  28. ledna 2021 12:53

  @lukaasz Když to takhle sepíšeš tak bych ho taky hned cutnul, ale po TD na 28:10 byl ten rating trochu jiný co myslíš? Tampa měla jasnou strategii atakovat hluboké zóny a to bez ohledu na to kdo tam je. Pasy šly i na Alexandra kde se všichni bojí házet. Něco prošlo a něco ně. Často ten dlouhý pas byl na 3. down hlavně ve druhé půli takže to byl buď komplet nebo při INT to byl vlastně punt. Tím neříkám, že to bylo v plánu. Jen ty zase tady vybíráš jen ten jednostranný pohled. Třeba jako ten dropnutý INT před půli. Jasně mohl to obránce zachytit, ale už neřekneš že tam byl na Bradyho jasný faul Zadariuse Smitha a místo 4. downu který nakonec proměnili se měl hrát 1. down o 15 yardů blíže k endzoně. Na to jsi jaksi zapomněl. Stejně tak před první INT byl nejdříve dlouhý pas na Godwina kde byl jasný faul obrácne a hned o hru nebo 2 později stejná play skončil Ičkem. Kdyby hodili faul tak k tomu nedošlo. No a tvoje hodnocení TD na začátku druhé půle to celé podrtrhuje. " TD , když dostal míč v redzoně". Kdybych byl jízlivý mohl bych říct " viděl jsi co s tím provedl ? Jednen pas a byl to TD, Rodgers měl před koncem 3 pokusy v Redzoně a nic z toho, takže ona to samozřejmost tak úplně není. Tampa vyhrála protože hráli všechny složky dobře včetně Bradyho. Jasně ty 3 INT byly zbytečné, ale prostě zapadají do té strategie hrát to do souboje 1 na 1 , to byl i ten pas na Godwina. Jak se ukázalo tak ta úspěšnost nebyla špatná a WR se dokázali prosadit ať už Miller, Godwin nebo Evans.

 • lukaasz
  28. ledna 2021 13:16

  @Luc123 Můj příspěvek byl reakcí na to, že jsi kritizoval to, že se ve studiu málo věnovali Bradymu. Z průběhu zápasu je zřejmé, že to bylo správné, protože Brady prostě nebyl tím hráčem, který by táhnul tým za sebou. Výborně zahrál pash rush, o-line, red zone defense, trenéři Tampy překoučovali trenéry Packers a special team Tampy přehrál special team Packers. Za poslední 3 sezóny prohrali Packers 17 zápasů. Při 15 prohrách měli QB soupeře passer rating přes 100, potom dlouho nic a Bradyho 73,8. Horší byl pouze Rosen v zápase, kdy se odstřeloval McCarthy.
  A penalty opravdu nemá cenu řešit. Před íčkem Rodgerse tam byl jasný DPI, na obou stranách plno nepísknutých ofenzivních holdingů, a tak dále. Prostě pískali, jak pískali. Dle mého poškodily obě strany podobně..

 • EBT
  28. ledna 2021 15:34

  @Luc123 Souhlas, INTy nejsou úplně vypovídající. Někdy je lepší INT než třeba punt, který může skončit jakkoliv.

 • Luc123
  28. ledna 2021 19:57

  @Doktor Mě Doktore nejde o to aby jste pěli Ódy na to jaký je Brady super. Já ten váš podcast slyšel 4x i zápasové studio jsem viděl 2x a bylo to na poslech super. Jen prostě celé to hodnocení včetně toho článku bylo tak co Packers jak je porazí a nebo proč oni prohráli o Tampě opravdu kde nic tu nic. Štigi k Tampě říkal "Já jsem vám to říkal" - konec rozboru. Ale abych byl přesný tak říkal, ještě k tomu, že si myslí že Packers zabije passrush a to se také stalo. Stejně jak tomu bylo v Tampě v 7 weeku nebo kdy to bylo. Já jsem chtěl jen upozornit na to, že oba týmy mají své zbraně a je třeba si uvědomit, že i když Packers budou hrát dobrý zápas tak je Tampa může porazit. Stejěn tak KC může prohrát s Tampou i když Mahomes bude hrát výborně. Ten tým na to má i když je třeba uznat, že Chiefs dnes vypadají silnější. Ta rychlost Hilla je opravdu rozdílový aspekt hry. Tampa na to prakticky nemá odpověď a Hill zase urve velké yardy. Já čekám v SB fakt velkou přestřelku. Oby týmu půjdou přes 30 bodu a vítěz přes 40. Více věřím Chiefs, ale fandím Bradymu a Gronkovi. Tampa mi byly vždy sympatická, ale jejich fanoušek nejsem, ale těmto dvěma naším legendám prostě budu přát i kdyby hráli za Jets.

 • kisa
  28. ledna 2021 21:05

  @EBT @Luc123 jasně, tady ty INT nebyly hrozné, starty kolem GB20, to není zrovna krátké pole.

 • Zelenyzaliv
  27. ledna 2021 15:35

  K Packers by som este prihodil drive po tretej Bradyho interception.Tam sa mi zdalo ,ze chcu za kazdu cenu zahrat big play a rychlo ist do vedenia .

 • Tab Perry
  27. ledna 2021 15:30

  Já si myslím, že kopat FG místo 4. downu zas tak velká chyba nebyla. Dokonce si myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Variant je vždycky víc, dělat po zápase generála umí každý. Co mělo větší šanci na úspěch? Hrát 4. down z 8 yardů? Když play předtím byla situace stejná a dopadla špatně? Potom ještě proměnit 2pt? A potom ještě uhlídat Pána Prstenů, aby se za dvě minuty s třemi TO a 2MW nedostal aspoň k solidnímu FG? A nebo se spolehnout na obranu, že s třemi TO dokážeme Bradyho zastavit, zvlášť když mu druhá půle moc nešla? To jsou všechno otázky. Trenér dělá rozhodnutí, zná ten tým lépe než my. Dovedu si představit, že kdyby GB hráli neúspěšně 4. down, pak se dostali na balon, dali TD, nedali 2ptC, spousta lidí by zas mluvila, jak hrát 4. down byla blbost, když bylo tolik času do konce se všemi TO.

 • kisa
  27. ledna 2021 16:23

  Já s tebou souhlasím. Jedna hra nerezhoduje. Jako SEA-fan budu vždy považovat za nesmysl, že se "mělo běžet". Ten SB tehdy prohrálo, že zdevastovaná obrana od stavu 24-14 neudržela ani jeden ze dvou posledních drivů. Navíc, co kdyby padl TD? Bylo by to 31-28 pro SEA a TB12 by měl pořád 0:20 a 2TO na vyrovnání z FG. Prostě Packers neměli na to vyhrát. Příležitostí bylo víc než dost.

 • Spyna
  27. ledna 2021 19:27

  Dostat alespoň jednou míč do endzony museli tak jako tak. Uhlídat Kozu museli tak jako tak. Navíc v tomto případě nešlo jen o to udržet ho bez bodů, ale i bez 1st downů, takže větší tlak na obranu. I kdyby do 4d šli a nedali, byl by Koza mnohem víc pod tlakem než takhle. Kdyby proměnili TD a nedali 2pt, měli šanci ještě znovu dostat míč a už by stačil jen FG. To vše mělo z hlediska pravděpodobnosti větší šanci na úspěch než řešení, které zvolili. Fotbal je hra o pozici a pravděpodobnosti a zde se Packs spolehli na to nejnepravděpodobnější řešení a ještě nabídli soupeři komfortní pozici => špatný call.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • korek
  27. ledna 2021 21:02

  Já někde zahlédl, že podle statistik prakticky nebyl rozdíl mezi FG a hraní čtvrtého downu, v obou případech se pravděpodobnost výhry Packers pohybovala okolo 10%. Kdyby nepřiletělo DPI, má Rodgers zhruba 1:35 - 1:40 a jeden timeout na TD a výhru. Ne těch 4th and 8, 2Pt. conversion a ubránění Bradyho se 3 timeouty, když mu stačí FG.

 • vlcince
  27. ledna 2021 14:31

  K behu/nebehu Rodgersa aj keby nedobehol do Endzone, tak hádam by LeFleur nekopal FG z nejakých 4&2 alebo 4&3 podľa toho, kde by bol tackle.

 • La Cii
  27. ledna 2021 20:30

  Keby bezal k pravemu pylonu z pohladu utoku, skoroval by. Tam mal dialnicu, to on inokedy dava po vlastnych ...

 • panMlynar
  27. ledna 2021 13:57

  Podle mne moment, který rozhodl byl už v prvním poločase. Interception Murphy-Buntinga, při passu Rodgerse na Lazarda a následný TD Tampy. Byl tam jasný faul na Lazarda, který měl být hozený, tudíž žadné INT následovaný TD, ale první down GB... A do šaten by se šlo s úplně jiným skóre a rozpoložením, ať už by drive GB dopadl body nebo ne.

 • kisa
  27. ledna 2021 16:08

  To je blbost. Těch nevyužitých příležitostí na obrat bylo ňeurekom. Neřešme ta Íčka, protože byla v hloubi GB. Ale tři poslední drivy a 53y, jeden FG? Navíc po tom INT šla TB pro TD v jednom momentě přes 4-and-4 na GB45 a následně BigPlay.

 • kisa
  27. ledna 2021 13:03

  Off topic. Novým OC Seahawks je Waldron z Rams, kde dělal passing-game koordinátora. Něco mi říká, že ve chvíli, kdy chce na trh Watson a Stafford, tak Goff asi už v LA, nevím

 • Fotbalový FanaTik
  27. ledna 2021 12:05

  Zdar všem, nový příběh Footballového FanaTika s podtitulem "High Risk Low Reward" již nyní na https://fotbalovyfanatik.blogspot.com/

 • DCC
  27. ledna 2021 10:35

  U QB, kteří umí kromě házení i běhat musí fungovat přepnutí mezi hodem a během. To rozhodnutí nesmí trvat ani pikovteřinu, QB nesmí na tom prahu zaváhat a ztratit čas. U mladších QB vidíme, že to jejich přepínání na běh je rychlejší zvlášť když jim neklapne první read. Ti starší a zkušenější se už naučili krom jiného víc chránit a hod je pro ně vždy ta první varianta. Samozřejmě ideální je určitý zlatý střed. Házet, když je kam, běžet, když není kam hodit a je kam běžet, zahodit, když selže obojí. To vše v okamžiku a bez zaváhání. Arod umí skvěle běhat, ale letos to moc nepotřeboval. Podle mě to mělo vliv na jeho rozhodnutí. Podobně mi to letos přišlo i u Wilsona. Čím méně se QB musí k běhu uchylovat, tím více to pro něj přestává být přirozené. A Arod toho letos za pevnou OL zase tolik naběhávat nemusel. Už si nevzpomenu na konkrétní zápas z nedávné hsitorie, ale vidím před sebou situaci, ve které si Arod nechal míč a před end zonou ještě poslal obránce na párek a skóroval do jeho protipohybu.To hrál ale v pohodě, což se o konci čtvrté čtvrtky proti Bucs říct nedá. Takže za mě souhra dvou věcí. To že se mohl v celé sezóně z velké části spolehnout na výkon OL a svých receiverů, spolu s tím, že nehrál v top pohodě, mělo vliv na jeho rozhodnutí něběžet, byť by se taka laciněji dostal do výhodné pozice nebo dokonce TD.

 • EBT
  27. ledna 2021 16:02

  Pak si vezmi takového Watsona, který tam běhá jak srnka celý zápas 😁

 • DCC
  27. ledna 2021 16:35

  @EBT Tak on musí být furt ve střehu :-). "Když chvíli stál, už leží opodál."
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • nemesis
  27. ledna 2021 10:35

  Ked som to inak videl live tak si hovorim ze preco Rodgers nebezal...
  davam tu link https://www.youtube.com/watch?v=uFkTepvNm1Q
  hrac Tampy c.90 uz ho mal zameraneho...a to bol stale 15y od EZ...
  ja myslim ze by nedobehol ked to clovek rozfazuje...

 • Doktor
  27. ledna 2021 12:37

  já na to fakt koukal mockrát - jsem na 100% přesvědčen, že kdyby běžel, tak by to byl TD

 • nemesis
  27. ledna 2021 14:28

  ked uz to tak rozoberame...vsimnite si pracu RT Packers pocas tej play...

 • nemesis
  27. ledna 2021 14:55

  @Doktor ale je fakt ze vacsina reakcii je podobneho typu : Tom Brady is in 2 of the most unanswerable statements in NFL history: 1) The Seahawks should've ran the ball. 2) Aaron Shoud've ran the ball into the endzone.

 • nemesis
  27. ledna 2021 10:26

  Schvalne to napisem aj tu (pisal som to tusim aj na discorde)...
  Nedelil nahodou Packers od postupu do SB prave ten jeden rozhodujuci hrac draftnuty v 1 kole tento rok ? Trebars WR alebo CB alebo na DL (to nech zhodnotia ini borci) ???

 • formic81
  27. ledna 2021 10:43

  no kdyz uz si to nakousnul :D tak ja pridam hodnoceni Jordana za tu jednu sezonu a tim padem muzem vyloucit jakejkoliv odchod Rodgerse..

  ESPN's Rob Demovsky said Packers backup QB Tim Boyle "would be more suited" than Jordan Love to start in 2021 if Aaron Rodgers is traded or retires this offseason.

  In other words, the Packers would be in bad spot if Rodgers isn't in green and yellow next season. Demovsky said "nothing [Love] has shown, at least publicly, would suggest" he's ready to replace Rodgers a year after the Packers inexplicably drafted Love in the first round. Packers beat writers have written extensively since last summer that Love is an erratic passer who appears over his head in Green Bay's offense. "Love has struggled with accuracy -- in the drill where quarterbacks throw to a stationary target (usually a net) and to players running routes on air (without a defender)," Demovsky said. He suggested the team's best course might be to trade Love, like the Patriots did with Jimmy Garoppolo when Tom Brady was unhappy about New England drafting his successor. That Love isn't locked in as Green Bay's starter post-Rodgers is an indictment of the entire organization.

  Mno to se zatim Packers moc nevydarilo, nasrali Rodgerse kdyz mohli draftovat hrace, kterej by jim pomohl v boji o SB a zaroven ten prospect jeste vypada na hovno..

 • Vontae_Mack
  27. ledna 2021 11:54

  @formic81 Ale zas tým že ho nasrali hral možno tento rok tak dobre...

 • EBT
  27. ledna 2021 16:00

  @Vontae_Mack Takže se vlastně ukázalo, že oni věděli, že stojí Love za hovno, ale chtěli nasrat Rodgerse tím, že schválně draftuji špatného hráče a on si řekne: Tímhle mne chtějí nahradit? ... Tomu říkám mastermind move 😁

 • kisa
  27. ledna 2021 16:43

  @Vontae_Mack, @EBT, @formic81, @nemesis A neni nakonec problém Aaron Rodgers? Opěvovaný QB, který vlastně tři sezóny kouká na Bretta Farva. 2008 se rozkoukává, 2009 play-off, 2010 titul. Pak sezóna 15-1, MVP, ale k ničemu. No a od 2014 (za 7 let) počtvrté(!!) prohra v NFC Champ...

  Drobná odbočka k Chiefs a tomu, co zde psal pod předchozím textem Formic81. Koukl jsem zde: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Kansas_City_Chiefs_seasons. Od nástupu Andyho Rieda (2013) jsou 8x v řadě winnig-season, celkově 91-37, po 3 letech na 2. místě za Broncos (2013, 2015 v SB) pak 5x v řadě divizní titul. Až poslední 3 roky do toho vlaku naskočil PH. Bylo to asi to chybějící kolečko, ale ten tým by zřejmě vyhrál teď někdy SB i s jiným QB. Nemyslíš?
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • nemesis
  27. ledna 2021 16:54

  @kisa s inym qb by asi spravili playoff

 • kisa
  27. ledna 2021 17:01

  @nemesis s jinými QB udělali za 5 let play-off 4x. 2017 trejdovali picky pro QB, takže šli si pro někoho. Mohli vzít DeShauna Watsona. Já si prostě jen myslím, že ten tým funguje. PH mohl skončit u Texans a poslouchat J.J. Watta, jak mu říká, sorry Bro, že jsme ti promrdali další super rok.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • referi
  27. ledna 2021 10:18

  Když Lions vezmou QB tak dopadne jako Burrow v Bengals(zranění opravdu nikomu nepřeji),takže asi Doktorova úvaha o budování týmu má logiku.Navíc Fitzpatrick by tam slušel,když Miami tak prosazují Tuu.

 • Vontae_Mack
  27. ledna 2021 10:15

  Doktor za mňa tvoj najlepší článok čo som tu kedy čítal. Veľmi trefne zhodnotené všetko.

  Súhlas s Bills. Treba zlepšiť pass rush, čo je ale vždy najväčší problém, lebo tí hráči nerastú na stromoch. Ja navrhujem v Dline cutnúť Jeffersona, Butlera, Addisona a za tie prachy podpísať Ngakoueho, plus v prvom kole draftovať DE ak nejaký bude.

  Tiež treba niečo spraviť s behovou hrou, potrebujeme šikovného RB, ktorý má rýchlosť obehnúť to okolo. Moss je slušný power back, ale rýchlosť chýba.

  Celkovo ale proste super sezóna, boli sme top 3-4 tím v lige, vyhrať môže len jeden a Kansas momentálne nemá konkurenciu.

  Zhodnotenie Lions tiež najlepšie čo som od teba čítal. Nikdy nebudeme mať rovnaký názor, ale viac ako predtým si zdôraznil, že to boli chyby manažmentu. Akurát teda dosť by som sa bál toho draftu, QB bude určite hroziť. Najmä ak sa do niekoho zamilujú a on tam na tej 7čke bude. Aj keď vlastne ak budú fakt zamilovaní, tak nebudú čakať, a pôjdu si preňho aj vyššie. Prajem pevné nervy.

 • OMAHA2
  27. ledna 2021 15:56

  Gratulujem k sezóne Bizonofili 🐂 verím, že ste si ju vychutnávali na 100% po tých rokoch bez výrazného úspechu.👏
  Ja som si vaše zápasy užíval, bodaj by sme niečo také do 3 rokov dosiahli aj naši Broncovia z MH. 👼

 • Spyna
  27. ledna 2021 09:42

  Díky za článek.
  Naprosto souhlasím s hodnocením zápasu Packers-Bucs. Od výhry nebo alespoň prodloužení je dělily dva strašidelné cally na konci každého poločasu. Defenzivní na konci prvního a ofenzivní na konci druhého.
  Ještě nějak dokážu pochopit, že A-Rod na ten 3aGoal tuším na osmi neběžel. Byla to chyba, ale třeba pořádně netušil co se děje za ním a nebyl si jist, že by to dal. Ale rozhodnutí jít ten čtvrtý kopat mi pořád hlava nebere. Ty tři bod, absolutně nic neřešily. Stále bylo třeba přejít znovu hřiště až do TD. Navíc věřit obraně, která za celý zápas dokázala dostat Kozu a spol. na 3aVen snad jen jednou? A ještě za situace, kdy váš kicker není schopen překopnout hřiště a Váš special team se při kickoffech dost trápí? Naopak jít do čtvrtého downu, tak mám šanci srovnat. A i kdyby ne, přišpendlím Kozu k endzóne odkud se ten 1st down dělá podstatně hůř než z pětadavítky. Zvlášť když musím kalkulovat s tím, že každý incomplete šetří timeout soupeře a každý sack znamená Safty. Prostě nechápu, tímhle rozhodnutím odevzdal coaching staff Packs osud zápasu do rukou Bucs. A ti nebyli tak hloupý, aby ho pustily.
  Pokud jde o zápas Chiefs-Bills tak tam především totálně pohořela obrana Bills. Chvílema to vypadalo jak když útok Chiefs běhá mezi figurínama a Patrik jen vybíral komu z volných hráčů přihrát. Poprava v přímém přenosu. Navíc i Josh v tomhle zápase úplně nezazářil a ten míč předržoval naprosto nesmyslně dlouho. Vím, že to k jeho hře patří. Ale v tomhle zápasu bylo vidět, že tudy cesta prostě nevede. D-line i celá obrana na to byla velmi dobře připravená.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Vontae_Mack
  27. ledna 2021 10:24

  Všetko sedí, obrana Bills horela, gameplan bol zjavne nepustiť big plays, a Chiefs to dokonale využili, vždy to hodili na Kelceho niekde priamo na prvý down. A keď náhodou nie, tak to dostal Hill a toho sme nevedeli chytiť.

  Josh určite predržoval, ale úplne by som ho z toho nevinil. Zase mali Chiefs super gameplan a hlavne dobrý matchup proti Bills. Ak som to správne pochopil oni majú veľa dobrých cornerov čo je proti 3-4WRs sets čo Bills hrajú najviac v lige ideálny scenár. Plus hlavne s Clarkom a Jonesom dokázali mať skvelý pass rush v 4 ľudoch, takže si mohli dovoliť zdvojiť Diggsa a prehustiť krátke zóny. Receiveri Bills nemali žiadnu separáciu (u Beasleyho a Davisa asi aj kvoli zraneniam, Davis hral len pár snapov ).

  Ono to vyzerá, že nás porazil Mahomes, Kelce a Hill, ale podľa mňa to bolo oveľa viac o tom, že nás prekoučovali a hlavne prevalcovali v oboch lajnách. Passrush Bills skoro neexistoval, naopak Chiefs boli rýchlo na Allenovi aj v štyroch.

 • EBT
  27. ledna 2021 15:56

  @Vontae_Mack My máme tak dobrý cornery, že každý rok nám v mocku přisuzuji cornera. Naše CB corps je individuálně absolutně podprůměrná, na úrovni některých PS. Jediné měřítko snese rookie Sneed, objev sezóny. Zbytek prostě funguje díky gameplanu.

 • Vontae_Mack
  27. ledna 2021 18:00

  @EBT Tak je pravda, že ja to posúdiť neviem, chápem že nemáte nejakých elitných, ale na fórum Bills prispieva pomerne informovane znejúci fan Chiefs a ten nám tam vysvetľoval, že síce nemáte žiadneho elitného, ale 4-5 veľmi solídnych (plus teda aj podľa PFF, ehm, ehm to tak je). Ale samozrejme môže to byť aj schémou. Fakt ale je, že ste najlepšie v lige bránili sety s veľa receivermi a Bills to hrajú tak - bola k tomu nejaká štatistika ktorú už nenájdem.

 • MattySEA
  27. ledna 2021 09:19

  Dik ze o mna bude zaujem😄..uz mi lasko neni 20let, ani 28 pravda😆

 • Kurka84
  27. ledna 2021 09:15

  Myslím že to doktor vystihl přesně, kdybych já měl vybrat ten největší průser tak je to určitě Pettine a jeho call, to byl prostě zločin. 8 s před koncem prostě nemůžeš riskovat dostat td, tahle hra změnila všechno, psychika šla dolů, gameplan do koše a když nám Brady nabídl možnost to otočit, tak ten tým už byl stejně dole a podle toho to dopadlo. ARod měl běžet, ale osobně myslím že by ho tak na 2y zastavili... Hodně krutá a bolestivá prohra, to umíme fakt dobře.

 • Šráma
  27. ledna 2021 09:15

  Pěkné shrnutí. No nevěřím tomu, že vám na 7. zůstane OT Penei Sewell. To spíš Slater, který předváděl po celou kariéru v Northwestern nadprůměrné výkony a hlavně umí hrát všechny pozice v oline na vysoké úrovni. Možná se nabízí otázka. Není lepší trade down? Letošní draft nabízí z mého pohledu našlapané individuality a když by nevyšel Rousseau, tak je tam Kwity Paye, Phillips (skvělej rok poté, co nahradil Rousseau) nebo Carlos Basham. Na to, jak málo picků máte, tak se trade down přímo nabízí.

 • DCC
  27. ledna 2021 10:19

  Pro obchod musí být dva. Přijde mi obecně, že pro spoustu týmů "ze špičky" dává největší smysl trade down. Ovšem ne vždy se najde partner, který by byl ochoten si draze "připlatit" a děje se tak ve vyšších patrech draftu jen kvůli QB. Proto je zde plno reachů a to i v drese Lions Okudah apod, kdy zkrátka nebyl partner na byznys a tak týmy vzaly co musely. Letos je zájemců o QB relativně hodně, ale zamíchá s tím už offseason a rozhodně ne každý bude čekat až na draft. Ony se ty trady snáze realizují v těch nižších patrech, kdy ty posuny nestojí týmy budoucnost na tři roky dopředu.

 • formic81
  27. ledna 2021 10:39

  Sewell je podle me lock TOP 3 hráč, kor jestli Phins fakt zustanou na trojce..

 • Šráma
  27. ledna 2021 10:44

  @DCC Myslím si, že na 7. zbyde někdo z trojice Fields, Lance nebo Wilson. Proto by mohla přijít nabídka.

 • Doktor
  27. ledna 2021 10:55

  @DCC jasně, Sewell může být horké zboží. Na druhou stranu čekám trochu run na quarterbacky a na Chase s Devontou. Pokud už bude Sewell pryč, bude to znamenat jediné - buď tam bude Rousseau nebo někdo z quarterbacků. Rousseaua bych vzal. Pokud zbyde QB, tradoval bych dolů. Někdo by o něj zájem určitě v tu chvíli měl.

 • tma
  27. ledna 2021 08:55

  Ad 1c)
  Tak ako Doktor, veľa ľudí hovorí, že Rodgers mal voľnú cestu do endzone. Podľa mňa nemal. Obranca v rohu endzone už bol v protipohybe a pozeral na neho. Tam sa ešte dá hovoriť o tom, že by ho možno blokoval WR. Ale bol tam ešte Davis (#24) v strede endzone line, ktorý už bol tiež v protipohybe k Rodgersovi . Obidvoch Rodgers videl.

  Zo spätného pohľadu si aj ja hovorím, že mal bežať. Ale nemyslím si, že by dobehol do endzone. Získal by kratší 4th down. A takto to možno v tej rýchlosti vyhodnodnotil aj Rodgers a v tom passe na TD videl väčšiu šancu.

  Proste sa mi nezdá to rozhodnutie nebežať smer TD až také nepochopiteľné ako se prezentuje.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • OMAHA2
  27. ledna 2021 09:08

  Môžeš to obkecavat ako chceš, ale jeho rozhodnutie bolo zlé a asi sa pod tú opatrnosť podpisal aj vek. Roky nezastavis a do penzie sa nikomu nechce ísť s dochramaným telom. V každom prípade počítam, že to ešte budúci rok potiahne.

 • tma
  27. ledna 2021 09:42

  @OMAHA2 Len tam proste nevidím tú "diaľnicu do endzone" ;-) Súhlasím s Tebou, že pod rozhodnutie nebežať sa podpísal aj vek.

 • Doktor
  27. ledna 2021 12:35

  @OMAHA2 já se na to koukal asi 50x. Zkus si na gamepassu zastavit hru přesně v čase 2:11. Nejblíž k Rodgersovi je Suh, který by ho zcela jistě nedoběhl - teprve se otáčel, zatímco A-Rod už byl v pohybu. Carlton Davis (číslo 24) šel se svým hráčem a rovněž se ve středu hřiště teprve otáčel. Navíc 1 na 1 na CB, to by nebyl lehký tackle. Největší šanci A-Roda sundat měl v tu chvíli asi JPP, ale měl by to setsakra těžký doběhnout ho před endzónou. Suma sumárum, buď by to byl TD nebo 4th down někde na 2-yardové linii. A to už by Packers určitě hráli. Souhlasím s tím, že to rozhodnutí kopat na 4th down bylo daleko horší, ale to, že Aaron neběžel k tomu bohužel výrazně přispělo. P.S.: Podívej se na jeho běhový TD v minulém týdnu proti Rams - tam neměl ani zdaleka tolik prostoru a s přehledem to vyřešil. Nechci Aarona shazovat, člověk se musí rozhodnout v setině vteřiny a není to samozřejmě vůbec jednoduché, ale tady se prostě rozhodl špatně.