AKTUÁLNĚ
Novinky Ted Vytiska 08.04. 09:30

Tedův MOCK DRAFT 3.0

V USA již proběhla většina Pro Days, které mnoho hráčů využilo ke zviditelnění svého jména. Dále také proběhl jeden velký trade, který nám zamíchal s pořadím na boardu. A to znamená, že je nejvyšší čas na nový mock! Snažil jsem se zkombinovat nejnovější zprávy od spolehlivých insiderů a scoutů s tím, co mně osobně dává smysl pro jednotlivé týmy. A tady máme výsledek, tak pojďme na to!

Pozn. redakce: Ted svůj mock napsal ještě předtím, než byl Sam Darnold vytradován do Panthers. Což má samozřejmě obrovský vliv na jejich výběr. Nicméně nemusíte se bát, už příští týden vám Ted naservíruje svůj Mock 4.0.
1. Jacksonville Jaguars 

The pick: QB Trevor Lawrence (Clemson) 

Ani po “Wow Pro Days“ v podání Wilsona a Fieldse nevěřím tomu, že by se zde něco měnilo. Lawrence bude Jaguar.

2. New York Jets

The pick: QB Zach Wilson (BYU)

Tady bych se však nedivil, kdyby právě hype okolo Wilsona a jeho Pro Day uchvátil Jets natolik, aby mu dali přednost před Fieldsem i Darnoldem a udělali z tohoto bývalého hráče BYU svého franchise QB. 

3. San Francisco 49ers

The pick: QB Mac Jones (Alabama)

Jonesovo jméno je skloňováno čím dál častěji a hlavně na čím dál vyšším picku. Niners si jednoznačně jdou pro QB a Jones do jejich týmu prostě sedí. Shanahan podobné typy QB zbožňuje a umí s nimi pracovat. S Ryanem došel do SB, s Jimmym G taky a pokud cítí, že Jones je ten správný chybějící dílek ve velmi kvalitním týmu San Francisca, nemohl čekat na 12. místě a doufat, že k němu propadne.  

4. Atlanta Falcons

The pick: TE Kyle Pitts (Florida)

Terry Fontenot od příchodu do Falcons tvrdí, že půjde pro Best Player Available. Pitts je neskutečná ofenzivní zbraň a pomohl by Falcons především v red zóně, kde byla loni žalostná. S předpokladem, že Smith vytěží z naší OL maximum, se mi pasový útok Falcons ve složení Ryan, Jones, Ridley, Hurst a Pitts neskutečně líbí. 

5. Cincinnati Bengals

The pick: OT Penei Sewell (Oregon)

I když se mluví o realizaci spojení Burrow–Chase, věřím, že Bengals zachovají chladnou hlavu a vezmou právě Sewella, který poskytne jejich mladému QB potřebnou ochranu. A pokud ne, tak budu přát Burrowovi, aby si hodil aspoň ještě jeden NFL TD, než mu někdo ukončí kariéru. 

6. Miami Dolphins

The pick: WR Ja’Marr Chase (LSU)

Dolphins udělali trade dolů, pak zase nahoru, získali nějaký ten pick a ještě dosáhnou na hráče, kterého by pravděpodobně brali i na své předchozí pozici. Super posun od Dolphins a za odměnu si mohou užít svoji budoucí hvězdu v podobě Ja´Marra Chase. 

7. Denver Broncos (Via Lions)

The pick: QB Justin Fields (Ohio State)

Broncos nakonec díky FA poskládali velmi slušný tým, u kterého je největším otazníkem právě QB. A pokud je Fields (kterého já osobně mám jako QB2 letošního draftu) stále na boardu, je čas skočit před Panthers a vzít ho k sobě. Změní se Denver z outsiders v contenders? Po letošní offseason by klidně mohl. 

8. Carolina Panthers

The pick: QB Trey Lance (NDSU)

Těžko říct, jak to bude s Watsonem. Očekávám jeho trade do Panthers ihned po zveřejnění tohoto mocku. Nicméně zatím se tak nestalo a Carolina bude po QB sahat na draftu. Trey Lance sice není žádná jistota, ale jeho výkonnostní strop je velmi vysoko a Panthers by se tato investice mohla vyplatit. 

9. Detroit Lions (Via Broncos)

The pick: LB Micah Parsons (Penn State)

Lions udělali trade dolů, dostali nějaký ten pick, který se jim v nadcházející přestavbě bude rozhodně hodit, a ještě mají možnost si vzít Parsonse, který zářil v Penn State. To není úplně špatný začátek týmové rekonstrukce. 

10. Dallas Cowboys

The pick: CB Patrick Surtain II (Alabama)

Že Cowboys potřebují pomoc především v defenzivě, není žádné tajemství. A pokud se k nim propadne Surtain, neodolal bych a bral právě jeho. Tento CB má potenciál být stejně úspěšný jako třeba Ramsey. 

11. New York Giants 

The pick: OT Rashawn Slater (Northwestern)

Giants sice investovali svůj loňský 1st round pick do OT v podobě Thomase, nicméně od něj to nebyla úplně hitparáda (tím však neříkám, že to byl nějaký velký propadák). Každopádně pokud je Slater stále na boardu, Giants by asi těžko odolávali. Nakonec mít na jedné straně Thomase a na druhé Slatera, to by mohla být dlouhodobě vyřešená pozice tackla pro Giants. 

12. Philadelphia Eagles

The pick: WR DeVonta Smith (Alabama)

Pro Eagles byl trade s Dolphins také prospěšný. Nejenže získali nějaký ten pick, ale stále dosáhnou na svého vytouženého WR. Získat vítěze Heisman Trophy na 12. místě a k tomu 4. kolo letos a 1. kolo příští rok, to se Eagles určitě vyplatilo.

13. Los Angeles Chargers

The pick: CB Caleb Farley (Virginia Tech)

Jak jsem již zmiňoval dříve, Chargers ve FA udělali vše pro ochranu Herberta. Díky tomu mohou mít na draftu rozvázané ruce. A vzhledem k tomu, že na boardu je stále Farley, Chargers pomoc v secondary určitě ocení. Podle mě je to více než dobrý fit.

14. Minnesota Vikings 

The pick: DE Kwity Paye (Michigan)

I tady si stojím za svým předešlým rozhodnutím. U Vikings se bude brát lineman. Ať už ofenzivní, nebo defenzivní, bude to na 90 % lineman. A já si nemůžu pomoct, ale mně se z letošní skupiny DL nejvíc líbí právě Paye z Michiganu. 

15. New England Patriots 

The pick: LB Zaven Collins (Tulsa)

Patriots tedy v tomto scénáři na svého QB v prvním kole nedosáhnou a půjdou jinou cestou. Jeden z hlavních pilířů defenzivy Patriots Dont´a Hightower má za sebou už nemalé množství let, k tomu nějaká zranění. Navíc se v minulé sezóně rozhodl kvůli covidu nehrát. A právě Collins přináší na stůl velmi podobný skill set jako Hightower. Čas vychovat si nástupce?

16. Arizona Cardinals

The pick: RB Najee Harris (Alabama)

Tady máme změnu pro Cardinals. Stále si myslím, že s největší pravděpodobností to bude volba CB. Nicméně po odchodu Drakea se bude Cardinals talentovaný RB hodit a třeba půjdou strategií RB v prvním kole a CB později. Harris by mohl být dlouhodobé a velmi kvalitní řešení na pozici RB v Arizoně. 

17. Las Vegas Raiders

The pick: OG Alijah Vera-Tucker (USC)

U Raiders to stále vidím na OL. Vera-Tucker je sázka prakticky na jistotu. Spolehlivý hráč, připravený na NFL, který je schopen hrát guarda i tackla. Raiders by tímto pickem rozhodně neměli nic zkazit. 

18. Miami Dolphins

The pick: DE Gregory Rousseau (Miami)

Dolphins zde klidně mohou jít po Rousseauovi z Miami, který by měl okamžitě pomoci zlepšit jejich pass rush. Další variantou je OL, nicméně kvalitních hráčů do OL je letos v draftu více než těch do DL. Proto bych zde upřednostnil sáhnout právě po hráči do defenzivy. 

19. Washington Football Team

The pick: LB Jeremiah Owusu-Koramoah (Notre Dame)

Koramoah by byl další posilou pro již velmi kvalitní defenzivu Washingtonu. Přemýšlel jsem, zda jim sem neposlat OT Darrisawa, ale jak jsem již zmiňoval, OL může být sebrán i v pozdějších kolech. Koramoah je veliký talent a okamžitý starter. Teď už ho jen umět správně využít.

20. Chicago Bears

The pick: CB Jaycee Horn (South Carolina)

Po odchodu Fullera bude potřeba secondary trochu zalepit. Pokud bude Horn stále na boardu, byl by to výborný pick pro Bears, kteří letos sedí až na 20. místě. 

21. Indianapolis Colts

The pick: WR Jaylen Waddle (Alabama)

Colts si mohou užít luxus, že nemají žádnou velkou potřebu konkrétní pozice a mohou bez rozmyšlení brát Best Player Available. Tímto hráčem je zde rozhodně Waddle jakožto další ofenzivní zbraň pro Carsona Wentze.

22. Tennessee Titans

The pick: WR Rashad Bateman (Minnesota)

Titans podle mě půjdou pro WR a Bateman, který je velmi solidní ve slotu i jako wideout, by mohl být správná volba pro tým z Nashvillu. 

23. New York Jets

The pick: EDGE Azeez Ojulari (Georgia)

Jets sice už pomohli své DL podepsáním Lawsona, ale kdyby k němu přidali ještě Ojulariho, který je neskutečně explozivní, pak by pass rush Jets mohl být opravdu smrtelný. 

24. Pittsburgh Steelers

The pick: OT Christian Darrisaw (Virginia Tech)

Steelers by mohli zaplnit díru na pozici tackla právě Christianem Darrisawem. Tento hráč se předvedl především v minulé sezóně a katapultoval se svými výkony mezi top OL prospekty. Pro Steelers to vidím jako ideální volbu. 

25. Jacksonville Jaguars

The pick: OT Teven Jenkins (Oklahoma State)

Lawrence bude ve své nováčkovské sezóně potřebovat solidní OL. A tu by se mu vedení Jags mělo snažit zajistit, aby nedopadl jako Burrow. O Jenkinsovi se už mluví jako o kandidátovi 1. kola a pro Jaguars by mohl být právě on správná volba. Navíc Jawaanu Taylorovi to v Jags stále nějak nejde, takže je čas na změnu. 

26. Cleveland Browns

The pick: DE Jaelan Phillips (Miami)

V Clevelandu se stále víc mluví o nutnosti pomoct Mylesu Garrettovi a zlepšení pass rushe. Pokud se Phillipsovi začnou konečně vyhýbat zranění, tak by právě on mohl být ta vytoužená pomoc pro Browns. 

27. Baltimore Ravens

The pick: DE Joseph Ossai (Texas)

Pro Ravens je Ossai dokonalý fit na pozici edge rushera, který je schopný mít okamžitý dopad. Nevím, kde jinde by měli Ravens momentálně větší potřebu posilovat. Ossai by jim měl poskytnou vše, co si od edge rushera představují. 

28. New Orleans Saints

The pick: CB Elijah Molden (Washington)

Tady přichází nové jméno do prvního kola. Molden je vedený jako jeden z top 5 CB letošního draftu, nicméně má velký potenciál i jako safety, kde ho skauti dávají ještě výš než Moehriga z TCU. V secondary by ho Saints určitě zvládli správně využít. 

29. Green Bay Packers

The pick: WR Kadarius Toney (Florida)

Tady se mohou Packers vydat několika směry. DT Barmore, CB Newsome nebo WR Toney. Já bych zde osobně šel pro rychlonohého WR z Floridy. Představoval by další velkou ofenzivní zbraň pro tým z Green Bay. Hodně štěstí obranám soupeřů při snaze tohoto rychlíka chytit. 

30. Buffalo Bills

The pick: CB Greg Newsome II (Northwestern)

Silný tým Bills bude v divizi AFC East jistě potřebovat posílit secondary a Greg Newsome by jim k tomu měl určitě dopomoci. Šance, že Newsome bude stále na boardu, jsou podle mě více než reálné. 

31. Kansas City Chiefs

The pick: OC Landon Dickerson (Alabama)

Ani zde se od minula nic nemění. Chiefs stále potřebují posílit OL a Dickerson by měl být schopen jim k tomu okamžitě pomoci. 

32. Tampa Bay Buccaneers

The pick: DE Jason Oweh (Penn State)

Bucs nakonec půjdou do sezóny prakticky se stejným týmem. Podepsali i Fournetta a pozici RB tak mají naprosto v pořádku. Proto se vracím k Owehovi, který by v Bucs mohl vyrůst ve skvělého pass rushera. 

Sdílejte na sociálních sítích

Ted Vytiska

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • sipcb
  9. dubna 2021 13:59

  Díky za kvalitní počtení. Za Chargers Farley těžko. Máš pravdu, že jsme hodně investovali do O-line, ale pořád tam chybí LT. A to ne jako že někdo kvalitní, ale mi na tu pozici nemáme opravdu nikoho. Takže podle mě je imperativem jít pro Slatera, pokud nebude tak asi Darrisaw. Když už bychom brali CB (což nejde úplně vyloučit), tak by to musel být jedině Jaycee Horn, který se náramně líbí novéhu HC Staleymu, ale Farley s jeho zraněními to nebude.

 • KABIREX10
  8. dubna 2021 12:17

  Lance stále do Panthers, napriek trejdu pre Darnolda?? To mi nejako nevychádza 🤷

 • KABIREX10
  8. dubna 2021 12:18

  Aha, sorry.. až teraz som prečítal ten úvodný odstavec.. my bad😇

 • Burlack
  8. dubna 2021 12:02

  Já nevím. Podle mě na 3tím místě půjde Fields. Shanahan se již párkrát vyjádřil že chce mobilního QB. Fieldse zná z Quarterback Collective. A podle mě by nikdy neivestovali tolik do Jonese když na ně klidně mohl zbít na 12tém místě. A kdyby ne je tam pár jiných s úplně stejnými schopnostmi jako má Jones, napadá mě třeba Trask.

 • formic81
  8. dubna 2021 13:57

  mas nejaky konkretni vyjadreni? ;)

 • Burlack
  9. dubna 2021 13:48

  @formic81 https://www.si.com/nfl/49ers/news/does-49ers-head-coach-kyle-shanahan-want-a-mobile-quarterback-in-2021

 • formic81
  9. dubna 2021 14:20

  @Burlack to je fajn, ale ze by to presne rikal.. pral bych si aby to byla pravda

 • odborník z gauče
  8. dubna 2021 11:36

  Mac Jones na 3.? Trey Lance není ani omylem někdo, koho chceš brát v prvních dvou kolech. Jak se blíží draft, tak QB value letí nesmyslně nahoru.

 • formic81
  8. dubna 2021 13:57

  taky vysvetli

 • odborník z gauče
  9. dubna 2021 09:25

  @formic81 ještě v únoru byl podle mocků co jsem četl mid 3rd rounder..ale jak se blíží draft a jde top 10?

 • formic81
  9. dubna 2021 10:10

  @odborník z gauče

  Tak nevim jestli je uplne dobra metoda posuzovat prospecty podle toho jak jsou umisteny v mock-draftech, navic kor kdyz jde o QBs. Zach Wilson na zacatku roku 2020 nebyl branej ani jako top 5 QB prospect a ted asi pujde jako celkova dvojka draftu.. a cekal bych teda nejakou konkretnejsi kritiku, kdyz si napsal, ze jde o hrace kteryho nechces brat v prvnich dvou kolech.

  Ja nevim videl si ho hrat nekdy? Je to extremne zajimavej QB, kterej mel sice rok pauzy diky covidu a celkove toho moc neodehral. Nicmene o tom, ze je atlet prvni tridy se bavit nemusime. Jeho 40 yard dash by mel byt kolem 4.4 coz je skvely cislo. Navic ma nejsilnejsi ruku z cely class, velmi dobre se pohybuje v kapse. Problem je presnost a to je dost velkej problem u nej. Nicmene to jsou veci co se daj opravit. Jasne muze to bejt dalsi Jordan Love, ale to proste nikdy nevis. Teamy s QB needem po nem pujdou tvrde a idealni by bylo, aby prvni rok redshirtoval, nicmene uz jenom kvuli temhle aspektum to je DAY 1 hrac a uprimne bych se hodne divil, kdyby nesel v top 15.

 • odborník z gauče
  9. dubna 2021 21:52

  @formic81 blbě jsme se vyjádřil. Poukazoval jsem spíš na to, ze ty hraci jsou sledovaný minimálně po celou univerzitní kariéru borcema, který ho zařaděj všichni cca stejně, např 3-4kolo např Lance. Najednou se blíží draft a je top10? Proč? "jakým právem"? Dokonce Lance jsem viděl na 4. A celá tahle anabáze se odehrála během posledních 2-3 měaiců

 • formic81
  10. dubna 2021 12:54

  @odborník z gauče

  Jenomze to delaji novinari.. ne scouti jednotlivych teamu. Navic college je daleko tezsi na uhlidani nez nejaka NFL, kde spousta insiders dokaze vyjmenovat i vsechny backupy a pomalu i 3rd string QBs.

  Nicmene college je uplne jina pisnicka, tam to realne nemas sanci uhlidat a ty "predni" novinari na to proste nemaj cas. Venujou svuj cas tem prednim jmenum, protoze koho bude zajimat nejakej Trey Lance z North Dakoty, kdyz mas v class hrace jako Fields nebo Lawrence, ktery tu pozornost maj od jejich freshman years. Tyhle ty clanky prodavaj a nuti lidi kliknout na ten odkaz.

  Potom jak se uz se blizi draft a zacina se vic resit QB situace u danych NFL teamu, tak se to QB sito postupne zvetsuje. Velka trojka Lawrence, Fields, Wilson uz je dostatecne znama pro lidi a musi se predstavit dalsi kandidati jako prave Mac Jones nebo Trey Lance. To jsou proste ty nevyhody mensich divizich o Jonesovi to teda neplati, tohle je ciste na Lance.

  Dalsi vec je, ze jsou mock drafty a mock drafty. Spousta mock draftu jsou jen lehce pozmeneny kopie ostatnich novinaru a defacto kazdej mock draft musi bejt trosku jinej, jinak by si to lidi jen tak nerozklikli. Proste mock draft je super na orientaci prospectu, ale tim to konci. Ty novinari vi mozna tak 30% co vi scouti a pak jednotlivi treneri a ty maj nejaky mock drafty fakt tezce v pici

 • DCC
  8. dubna 2021 10:31

  Lepšíš se. A náš pick včetně malého tradeu nahoru ti můžu schválit :-)

 • OMAHA2
  8. dubna 2021 22:12

  Bolo by to skvelé keby to tak vyšlo, no nechce sa mi veriť že to takto dopadne. QB v každom prípade musí prísť, v tomto niet o čom. Ja by som bol radšej za Maca, no aj Fields môže byť. Bože daj, nech už je konečne sezona kde budeme aspoň v hre o PO do posledného kola. 🏇