AKTUÁLNĚ
Novinky Ted Vytiska 12.04. 10:30

Tedův MOCK DRAFT 4.0 - Top 16

Draft se nezadržitelně blíží, takže je čas ho vzít útokem i u nás. Je tu Mock Draft 4.0, který si společně pořádně probereme již v úterý!

Další díl NFL.cz Studia se bude věnovat pouze prvním šestnácti výběrům letošního draftu a jako speciální host přijde autor tohoto článku! (Pozn. redakce)

1. Jacksonville Jaguars 

The pick: QB Trevor Lawrence (Clemson)

O tom, jak je Lawrence vyspělým hráčem na hřišti i mimo něj toho už padlo mnoho. Jeho přehled, klid v kapse, síla a v neposlední řadě pohyblivost z něho dělají číslo jedna letošního draftu.

2. New York Jets

The pick: QB Zach Wilson (BYU)

Vypadá to, že výběr Wilsona do Jets je už téměř stejně jasný, jako Lawrence do Jags. Wilson dokázal ohromit svojí dokonalou přesností, velmi rychlým ball releasem a off-platform passy, kterými všechny uhranul během svého Pro Day. 

3. San Francisco 49ers

The pick: QB Mac Jones (Alabama)

I tady to vypadá, že to bude právě Mac Jones, kdo bude vybrán jako číslo tři celkově. Pokud si někde tohoto QB dokážu představit, tak je to právě útok 49ers, popřípadě ještě Saints. Shanahanovi se do systému skvěle hodí a v San Franciscu může využít naplno to, v čem vyniká. Jeho pracovitá povaha, rozvaha a čtení hry by měly být aspekty, ze kterých bude těžit i v NFL.

4. Atlanta Falcons

The pick: TE Kyle Pitts (Florida)

Falcons sice avizovali, že se nebudou bránit tradu dolů, pokud ale žádná nabídka nepřijde, tak by byl Kyle Pitts ideální pick. Hráče jako Pitts podle mě ani nemůžete nevzít. Tight End v těle WR, skvělý při blocích, má velmi jisté ruce a je to atlet od přírody. Falcons by mohli mít opravdu strašlivě silnou offense.  

5. Cincinnati Bengals

The pick: OT Penei Sewell (Oregon)

Věřím, že Bengals zachovají chladnou hlavu a vezmou Sewella. Jejich OL nutně potřebuje pomoc a tento obr, který je na svou velikost neskutečně atletickým hráčem, by byl skvělým základním kamenen pro OL v Cincinnati. 

6. Miami Dolphins

The pick: WR Ja´Marr Chase (LSU)

Ja´Marr Chase je již považován za nejlepšího WR letošního draftu a ve dvojici s Fullerem by v Miami mohli vytvořit opravdu velmi dynamické duo. Chase je skvělý především při 50/50 passech, kde využívá svých silných rukou a schopnosti dojít si pro balón vysoko ve vzduchu. 

7. Detroit Lions 

The pick: LB Micah Parsons (Penn State)

Lions byli loni opravdu špatní v mnoha ohledech. Jejich defense byla celkově nejhorší v lize a tam by mohl pomoc právě Parsons (pokud udrží své problémy mimo hřiště na uzdě). Skvělý run stopper, který je svou rychlostí smrtelný při blitzech, by mohl být prvím krokem ke zlepšení defense v Detroitu. 

8. Carolina Panthers

The pick: OT Rashawn Slater (Northwestern)

Panthers se rozhodli získat Sama Darnolda, což byl podle mě skvělý tah a mohou z něj těžit všechny zúčastněné strany. Pro Sama by to mohl být restart kariéry v kvalitním týmu Panthers a pokud bude mít před sebou Slatera, který je jedním z nejspolehlivějších OT letošního draftu, tak se Panthers mohou stát velmi zajímavým týmem pro nadcházející sezónu. 

9. Denver Broncos 

The pick: QB Justin Fields (OSU)

Pokud se Fields propadne až na 9. pick, tak si troufnu říct, že Broncos vyhráli jackpot. Fields prokázal své jedinečné schopnosti během obou sezón jakožto starter v Buckeyes. Je to rychlý, atletický a velmi přesný QB, který má na to být hvězdou NFL.  

10. Dallas Cowboys

The pick: CB Patrick Surtain II (Alabama)

Nejlepší CB letošní draft class by měl vylepšit velmi špatnou defense v Dallasu. Kombinace jeho výšky, rychlosti a ball skills z něho dělá potenciálně velmi kvalitního hráče pro NFL. Cowboys mají na papíře mnoho talentu, teď už ho jen přetavit v kvalitní výkony na hřišti.

11. New York Giants 

The pick: EDGE Kwitty Paye (Michigan)

Paye je dle mého názoru nejlepší pass rusher letošního draftu. Je schopný hrát inside i outside a je velmi explozivní a silný. Giants by hráče na této pozici ocenili, tak proč nevzít toho nejlepšího na draftu. 

12. Philadelphia Eagles

The pick: WR DeVonta Smith (Alabama)

Loňský pick v podání Reagora se Eagles moc nepovedl. Smith by ale měl být pick na jistotu. Je sice drobnější postavy, ale je to rozhodně nejlepší route runner z letošních WRs a podle mě má v NFL velkou budoucnost. 

13. Los Angeles Chargers

The pick: CB Jaycee Horn (South Carolina)

Horn v pořadí cornerů stoupá stále výš a já už ho osobně mám jako CB2 letošní class. Velký corner, který má velmi rychlé a šikovné nohy, by byl dobrý fit pro Chargers, kteří potřebují zlepšit především svou secondary. 

14. Minnesota Vikings 

The pick: EDGE Gregory Rousseau (Miami)

Vikings potřebují zlepšit především hru na LOS a to na obou stranách míče. Rousseau je vysokým pass rusherem, který umí být velmi nepříjemný svou rychlostí. Troufnu si říct, že okamžitý starter pro Vikings. 

15. New England Patriots 

The pick: LB Zaven Collins (Tulsa)

Tak nějak si myslím, že to letos Pats odehrají s Camem na QB a budou spoléhat na zbraně okolo něj a skvělou defense. Do té by mohl sedět právě Zaven Collins. Velký, silný a velmi těžko blokovatelný LB by mohl být dalším článkem do již kvalitní defense v New England. 

16. Arizona Cardinals

The pick: CB Caleb Farley (Virginia Tech)

Cardinals dali dohromady velmi silný a komplexní tým během této off-season. Jediný větší otazník zůstává nad jejich secondary, kam by mohl přijít právě Farley. Před minulou sezónou vypadal na CB1 draftu, nicméně se rozhodl loni nehrát a visí nad ním otazník ohledně jeho zdravotního stavu. Pokud ale vše dobře dopadne, byl by to poměrně slušný steal pro Cardinals na šestnáctém místě.

Sdílejte na sociálních sítích

Ted Vytiska

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • JuroMt
  12. dubna 2021 19:14

  Paráda si to zrýchlil aby bolo viac tradeov:) . U Pitts-e si nechcel napísať skôr že je to WR v tele Tight Enda

 • LainCoubert
  12. dubna 2021 16:43

  Myslíš, že Trey Lance nebude zajímavý pro Vikings nebo Patriots?

 • Ted Vytiska
  12. dubna 2021 17:55

  Co se Vikes týče, tak cokoli kromě OL/DL bude podle mě fail. U Pats těžko říct, co čekat. V jednom mocku jsem jim ho dal. Nicméně si začínám myslet, že to postaví na elitní def + to, co podepsali ve FA, půjdou do toho s Camem a QB si vezmou v jiným kole.

 • LainCoubert
  12. dubna 2021 18:44

  @Ted Vytiska
  A kdo ho tedy pak vezme?
  Raiders, WTF nebo Bears?
  Věřím že kdyby se přiblížil k Bears tak by za něj vyměnili cokoliv :D

 • DCC
  12. dubna 2021 12:24

  Trade 5....4....3....2.....