AKTUÁLNĚ
Novinky Jirka 28.04. 17:35

Komunitní Mock Draft 2021 - výsledky


K poslechu i na Spotify a Apple podcastech


Jak by draftovala komunita nfl.cz?

Je nadraftováno. Tedy alespoň v místní komunitě. A tady je výsledek. V něčem očekávaný, v jiném překvapivý. Každopádně ale zajímavý. 

Protože letošní podmínky draftu jsou hodně nezvyklé a týmy nemají tak hlubokou možnost proklepnout si jednotlivé hráče, může náš mock draft být stejně tak přesný, jako kterýkoliv jiný. 

Jednotliví fanoušci a znalci týmů si rozebrali své oblíbené týmy a zahráli si na generální manažery. Po jednom jsme si vybírali hráče do svých týmů, jako by to bylo doopravdy. Všem účastníkům velice děkuji. Tady jsou výsledky a slova aktérů k jednotlivým volbám.

1. Jacksonville Jaguars, Kabirex10, QB Trevor Lawrence

With the first pick in the 2021 NFL.cz community mock draft, the Jacksonville Jaguars select... Trevor Lawrence, Quarterback, Clemson. Čakal niekto nebodaj iné meno? Podľa mnohých odborníkov najistejší prvý pick QB od výberu Andrew Lucka v roku 2012. Niektorí zachádzajú ešte ďalej a pasujú ho za najlepší QB prospect za posledných 40 rokov (vrátane Peytona Manninga). Už onedlho sa budeme môcť presvedčiť, čo je na tom pravdy. Štartoval 3 roky za Clemson s pozoruhodným skóre 34:2. Čo viac dodať. V Jacksonville každopádne svitá na lepšie časy a Minshewmania je tým pádom u konca. Knírky končia v koši a fanúšikovia Jags húfne nakupujú dlhé (dámske :D) blond parochne. Tento pick je taký no-brainer, že by som sa osobne vôbec nečudoval, keby mal Trevor už dávno kúpený dom v Jacksonville a už by mal mať ofenzívny playbook Jags v malíčku.

2. New York Jets, Seahawk, QB Justin Fields

Není to očekávaný pick, ale podle mě je to druhý nejlepší QB na draftu za Lawrencem a já bych mu dal přednost před Wilsonem, u kterého veškerý hype vznikl až po sezoně. Fields odehrál více těžších zápasů na College, a proto si myslím, že je už NFL-pro ready QB. Jets by neudělali špatně, kdyby si ho vzali. Fields naházel na univerzitě 67 touchdownů oproti pouhým 9 interception. Jeho výkon vrcholil vloni při Sugar Bowlu, kdy v souboji dvou nejlepších mladých QB dokázal obstát a pomohl porazit Lawrencův Clemson s vizitkou 6 TD / 1 INT. I přes to, že dostával hrozně nařezáno.

3. San Francisco 49ers, Jirka, QB Zach Wilson

Dlouho, dlouho jsem přemítal, který quarterback to bude. Vždyť ani ve skutečnosti pořád ještě nevíme a spekulace jsou divočejší než lvi v ZOO. Ok, přiznám se, na papírku v kapse jsem měl napsáno „Justin Fields no matter what“. Jenže co se nestalo. Field je navzdory všem očekáváním pryč, a tak všechno přemítání vzalo za své. Kyle Shanahan (trenér SF) v převleku za mě zakopává o pět židlí, jak rychle běží na pódium s papírkem, na němž je napsáno QB Zach Wilson. Ten kluk má talent a pro ofenzívu 49ers je jak dělaný. Tak snad ho do té doby nepřetáhne Disney. No, jen se podívejte na tu jeho tvářičku.

4. Atlanta Falcons, Martin Tvrz, TE Kyle Pitts

Těžké rozhodování. Nezávidím ho GM těch našich Sokolů. Na jedné straně QB s 2-3 letou smlouvou, která vám de-facto ruší výběr nového QB (krom Lance, kterému by lavička dost prospěla). Na straně druhé lákavý výběr do OL v podobě Sewella. Ale zase nemáte představu, jak by se lajna přeskládala a hlavně jste do ní investovali první dva picky v roce 2019. A tak čujete, že nejde tak úplně o špatné hráče v ní, jako spíš o coaching či nekoncepčnost.

No, a tak se dostáváme k BPA (best player available) a to je bezpochyby Pitts. Dost možná druhý prospect za Lawrencem, okamžitý startér, ultimátní hrozba do red zone (tady jsme dost hořeli), hybrid na pomezí TE-WR, skvělý atlet, jisté ruce…i bránit trochu umí. Jestli jsem to dobře hledal, tak nejvýše tažený TE byl legendární Mike Ditka a to jako 5. pick. Tímto by ho předběhl.

Poznámka pod čarou: Co se týče obrany, jako ideální volbu bych viděl M. Parsonse. Dean Pees naznačil, že chce přidat na blitzování a nejspíš půjde 3-4 defense více než D. Quinn, no a tento outside/inside LB by byl perfektní. Pakliže by se ho podařilo krapet zklidnit, tak si myslím, že je to budoucí hvězda. Tady je otázka, zdali by byl k dispozici i po nějakém tradu dolů (Broncos např.). RISE UP.

5. Cincinnati Bengals, Doktor23, OT Penei Sewell

Keď som si vybral Bengals, chcel som hlavne pomôcť komunite, aby každý tým mal svojho GM. Navyše voľba sa zdala byť ľahká. Po naštudovaní som sa najprv musel rozhodnúť, čo Bengals potrebujú. Napriek rôznym rečiam o chémii s WR a o tom, že QB potrebuje nejaký cieľ, bolo rozhodnutie jasné .... Bengals si potrebujú ochrániť svoj poklad za centrom, takže budeme draftovať niekoho do OL, čiže jedného z dvojice Sewell alebo Slater. Vybral som Sewella, pretože podľa mňa bude dlhodobou posilou OL, niekým, na koho bude spoľahnutie naozaj dlhý čas. Počul som rôzne rumours o tom, že Slater je lepšie pripravený, že vymazal Chase Younga, že je pripravenejší, pre mňa bola voľba Sewella stávka na istotu.

6. Miami Dolphins, Puk24, WR Ja’Marr Chase

Za mě Tua potřebuje mít na koho házet. Fuller je jen na rok, a jakmile se zraní tak tam už kvalitních WR není.

7. Detroit Lions, tthom, OT Rashawn Slater

V prvom kole sme si ako celkovú sedmičku vybrali OT Rashawna Slatera. A toto meno bolo v podstate na prvom mieste nášho (môjho) draft boardu. Slaterova univerzálnosť je všeobecne známa a jeho impact môže byť okamžitý. OL bola v minulej sezóne tou lepšou jednotkou a mohli za to C/LG/LT. Z toho je jasné, že napravo to taká sláva nebola. Big V a Tyrell Crosby nie sú dlhodobou odpoveďou na pozícii G/RT. Prvý má problémy zo zraneniami, druhý s nekonzistentnými výkonmi. Pridaním Slatera by sa z dobrej OL mala stať výborná. V období kompletnej prestavby tímu, sa OL môže stať jeho základným kameňom.

8. Carolina Panthers, Wassengo, LB Micah Parsons

Před draftem byla jasná volba OT, aby Darnold nezačal opět vídat duchy. Doufal jsem, že alespoň jeden z dvojice Sewell – Slater k nám na 8. pozici propadne. Když už byli oba pryč, chtělo se to posunout někam dolů k 20. místu a vybrat OT odpovídající této pozici (Darrisaw, Vera-Tucker, Jenkins). Trade jsem ale neměl připravený, tak jsem bral nejlepšího zbývajícího hráče na boardu, který by mohl posunout obranu o level výš. Z WR mě sice lákal Smith, ale o málo horší hráči na této pozici budou ještě k mání na začátku 2. kola.

9. Denver Broncos, DCC, CB Jaycee Horn

Jako GM Denveru jsem s předstihem přesně odhadl, jakým směrem se komunitní draft bude ubírat. Nechtěl jsem se s pozicí na devátém výběru spokojit, protože se mi očekávaní zbylí hráči "nelíbili". Nažhavil jsem dráty a domluvil jsem přívětivý trade up s Lions. Mým primárním cílem byl Micah Parsons a tímto krokem bych si ho zajistil. Měl jsem s několika týmy rozjednané i posuny dolů, ovšem ty všechny padly a jejich GM se se svým místem spokojili. Jde o komunitní draft, a tak jsem využil discord platformy k tomu, abych dal naší aktivní komunitě na výběr co dělat, když byli Lions na řadě a trade byl aktuální. Spolufandové si přáli zůstat na devítce, tak jsem trade z naší strany zrušil. Po očekávaném vývoji výběrů bylo v diskuzi demokraticky rozhodnuto vybrat cornerbacka budoucnosti a omladit zkušenou obranu. Už nedemokraticky jsem vybral Jayceeho Horna před obecně favorizovaným Patrickem Surtainem II. Doufám, že si aktivní fanoušci Broncos tu pětiminutovku užili tak jako já.

CB Jaycee Horn (South Carolina Gamecocks) vykazoval během své kariéry v prestižní SEC konferenci setrvalé vzestupné výkony. Po přesunu ze slotu na vnejšek hřište je právě toto pozice, kam bude pravděpodobně směřovat Hornova kariéra. Jayce Horn (185cm, 93kg) je skvělý atlet, což potvrdil během Pro Day zajímavým časem 4,39s při 40-yardovém sprintu, parádním výskokem 105cm, 338 cm skokem do dálky a při 19 opakování na bench pressu. Jeho čas na 40 yardů z něj dělá osmého nejrychlejšího hráče letošního draftu. V relativním atletickém skóre (RAS) dosáhl hodnocení 9,99 (elitní). Jaycee dokáže využít svých fyzických dispozic při press coverage a je velmi agresivním hráčem při útoku na zachycení míče. I to vede k velké nelibosti soupeřových QB házet jeho směrem. V poslední univerzitní sezóně povolil pouze 8 zachycení z 24 cílených přihrávek, což je nejlepší číslo v nabité SEC konferenci!!! Výjimkou není ani Hornovo použití v corner-blitzech. Má se za to, že i díky svému otci (4xPro Bowl, Saints HoF WR Joe Horn) Jaycee vyniká i ve fotbalovém IQ, kdy dokonale rozumí hře a své pozici. I Jaycee Horn má své chyby, mezi které patří občasné nejisté/minuté skládky či tresty vyplývající z jeho těsné agresivní hry. Nemělo by však jít o něco, co by nešlo doladit. V prvním roce kariéry by totiž měl dostatek prostoru pro vylepšení své hry za špičkovým triem cornerů (Darby, Callahan, Fuller) pod dohledem zkušeného DC Eda Donatella, který je DB specialistou.

I když není Jaycee Horn pro Denver Broncos ideální pick, nedivte se, když jeho jméno uslyšíte jako první výběr mezi cornerbacky i v pátek ráno.

10. Los Angeles Chargers (from DAL), mm-majkl, CB Partick Surtain II

Není tajemstvím, že OL Chargers byla nejhorší v celé lize, takže offseason je zaměřena na její posílení. Odešli C Pouncey, G Turner, Lamp, Feeney, T Tevi, novými akvizicemi jsou C Linsley, G Feiler, Aboushi a tackla budeme hledat na draftu. Citelné oslabení zasáhlo i CBs, kdy odešli slot King a outside Hayward, kterého postihl citelný pokles formy. Trade pro Sewella na 4.místo by byl neskutečně drahý (i když Sewell i Herbert by byli nadšeni), tak jsme se zaměřili právě na posílení secondary. Plán pro draft byl následující: No.1 CB Surtain / no.2 CB Horn / no.3 LT Darrisaw, popř.trade down. Jasnou volbou byl tedy CB Surtain, kterého někteří experti přirovnávají k Marlon Humphreymu. Velký silný atlet, technicky nejvyspělejší CB draftu, výborný v run defense.

Trade s Cowboys: 1.round, 10.pick Cowboys za 1.round, 13.pick + 3.round 77.pick

(draft value pick Boys 1300 x draft value picks Chargers 1355). Proč právě Cowboys? Jednak jsme se chtěli dostat před Eagles, kde jsme se obávali draftu CB (což se nakonec potvrdilo, že měli velký zájem) a zároveň jsme tak nenápadně chtěli zjistit, pro co půjdou Cowboys. Pokud by byl jejich hráčem corner, nebyli by ochotni k tradu a nám by nezůstal ani jeden z vyhlídnutých CB k dispozici a mohli jsme se tak v klidu připravit na variantu "B", popř.kývnout na jednu z nabídek o trade down. Cowboys tak brali levněji hráče, kterého chtěli a ještě se 77.výběrem navíc, my dostali No.1 hráče z našeho draft boardu. Btw Giants by určitě byli také ochotni k tradu, ale cena by byla stejná a bez přidané hodnoty v podobě informace o picku Cowboys. Trade up na jistotu.

Ve druhém kole bychom se rádi zaměřili na OT, k dispozici by mohli být Radunz, Eichenberg.

11. New York Giants, Jirka, WR DeVonta Smith

Giants mají na svém místě draftu dveře hodně dokořán, a protože quarterbeci by měli odsýpat, mohou v klidu sedět na zadku a mnout si ruce, kdože to k nim propadne. I ten výběr pozice je nijak netlačí, protože děr mají pořád dost a dost. Takže bude to WR? OL? EDGE? LB? Je to vlastně jedno, Giants mohou opravdu prostě a jednoduše brát toho nejlepší hráče na boardu, který k nim propadne. Osobně bych favorizoval LB Micah Parsona či OT Sewell / Slater, ale stěžovat si nebudu. DeVonta Smith je vítěz Heismanovi trofeje. Nebránitelný wide receiver, špičkový route runner a zbraň jako hrom. Že je malý a málo váží? Podívejte se na letošní zápasy Alabamy a ukažte mi, kde to je problém. V Giants skvěle doplní novou akvizici Kenny Golladaye, jelikož je jeho pravým opakem. Smith bude v NFL hvězda, o tom nepochybuji.

12. Philadelphia Eagles, 12palcu, WR Jaylen Waddle

Pořád si myslím, že Eagles nevyberou WR v prvním kole, nebo alespoň ne na 12 místě. Já jsem ho však vzal. Eagles nejsou momentálně týmem s nejvyššími ambicemi a děr v sestavě mají více. A tak jsem se řídil tím, že nepůjdu vyloženě po jedné pozici a spíš se zaměřím na to, abych vybral co nejlepší prospekt na pozice dle pořadí řekněme CB, WR, DE/OL popř. LB. Adepti na pozici DE jsou letos mimo top 15 ve většině predikcí, i když si myslím, že naším skutečným pickem bude Kwity Paye. Oline není nejnutnější potřeba, teda za předpokladu, že se udrží na hřišti. Čemuž sice nevěřím, ale i tak předpokládám, že budeme nějakého iOL brát později. U Linebackrů byl ve hře pouze Owusu-Koramoah, ale nevydalo na něj. Parsonse, i když nebyl už na boardu bych nebral, jelikož si myslím, že není typem hráče, kterého Eagles draftují. A tak mi zbyla svatá "čtveřice" Surtain, Horn, Smith a Waddle. Žádného vyvoleného z nich jsem neměl, tudíž o trade up jsem se nesnažil. Přišlo by mi to jako totální hovadina, po tom co jsme šli z 6. na 12.. Ale trochu jsem počítal s tím, že mi tam zůstane 1 WR a 1 CB a já se budu těžce rozhodovat. Nakonec to za mě rozhodli jiní a já už jen odevzdal volbu. Jelikož to mělo být jen pár větiček, tak už jen napíšu, co o něm řekl Nick Saban: “He’s one of those guys like Allen Iverson, Kobe Bryant, Michael Jordan. They can make plays when nobody else can make that same play. He’s one of

those guys.”

13. Dallas Cowboys (from LAC), Jaro, S Trevon Moehrig

GM Cowboys pristúpil na ponuku trejdu zo strany LA Chargers na 10. pick (hodnota 1300) za 13 pick (hodnota 1150) a 77 pick (hodnota205). Trejd bol podmienený skutočnosťou, že na 10.poradí nebude k dispozícii Penei Sewell, čo sa samozrejme nestalo. Pôvodne bol na 13.picku pre mňa favorit CB Jaycee Horn, ale toho si zobrali Denver Broncos. Safety bol potom pre mňa jasná volba. Dôvodov pre túto volbu bolo viacero, už asi 3 drafty za sebou som veril, že GM Cowboys vyberie v 1. alebo 2.kole playmakera na pozíciu Safetyho. Pre Cowboys nie je táto pozícia určite pozíciov, ktorú nevyhnutne potrebovali, pretože v offseason podpísali 2 safety a jedneho LB/safety, ale dáva im veľkú flexibilitu do budúcnosti.

Hráči nad ktorými som ešte uvažoval na 13. Boli T Christian Darrishaw (podľa správ má problem s prístupom k tréningu, hlavne štúdiom blokovacích schém a LB Jeremiah Owusu-Koramoah. Ďakujem organizátorom za super zábavu a postrehy a Cowboys nebudu ani v reale draftovať WR.

14. Minnesota Vikings, Dany, OG Alijah Vera-Tucker

Need číslo jedna pro Vikings je určitě guard a Vera-Tucker je po Slaterovi druhý nejlepší hráč, který na guardovi může hrát. Během offseason se Vikings zaměřili na posílení defenzivy, a tak se celkem očekává, že volba v prvním kole padne právě na vyztužení O-line. A to, co Minnesotu aktuálně trápí nejvíc je chybějící kvalita a levém guardu. Vera-Tucker by tak měl být primární cíl, a navíc je to hráč, který může hrát hned od prvního zápasu. Věřím, že s ním se může loni jedna z nejhorších O-line v lize zpevnit a usnadnit tak život Kirku Cousinsovi. 

15. New England Patriots, Miky Pál, QB Trey Lance

Lance dává u Patriots poměrně velký smysl, že pro něj Patriots nemuseli trade up i podle toho, co se děje v realitě. MacDaniels i Belichick začínají stavět tým pro mobilního QB, což právě Lance je. Navíc se potřebuje ještě aspoň rok učit a stylem hry mi hodně připomíná Cama Newtona, když šel z univerzity, takže scénář ideální, že zrovna za ním se bude učit. Právě jeho mobilita jej dělá ještě silnějšího, neboť jeho síla v ruce je skoro na úrovni Joshe Allena. To že hodně připomíná Newtona je ideální i pro coaching staff, že mohou pracovat na jeho playbooku už letos a může jej hrát i Newton.

16. Arizona Cardinals, Pedrito, CB Caleb Farley

Nie je tajomstvom, že pozícia CB je priorita draftu pre Cards po odchode Patricka Petersona. Podľa očakávania boli Surtain aj Horn už mimo a potom je to iba o tom, čo hovoria lekári o Farleym. Ak mu dali zelenú, Cards verím, že pôjdu po ňom. Ak neveria jeho zdraviu, je možný aj trade up niekam okolo 10.picku práve pre jedného zo zmieňovaných, odhadom za 2. kolo 2022. Ale viem si predstaviť, ak budú všetci traja corneri už rozobratí, aj trade down na 20-23 ak sa podarí získať 3./4. kolo tento rok k tomu. Ak sa nenájde partner na trade, vezmeme BPA bez ohľadu na pozíciu (s výnimkou QB samozrejme). Ale v tomto našom komunitnom scenári bola voľba Farleyho jednoznačná. Tak nech mu zdravie slúži!  

17. Las Vegas Raiders, Oakley, OT Christian Darrisaw

Raiders mají před začátkem draftu dvě hlavní slabiny, a to na pozici RT a FS, které potřebují posílit někým, kdo bude schopný být okamžitý starter. Já osobně jsem měl před samotným draftem na boardu nejvýše safetyho Trevona Moehriga. Jsem přesvědčený, že startera na pravého tackla jsme schopný získat i v 2 kole díky hloubce letošního draftu na tuto pozici, zatímco "jistý" starter na pozici FS je v podstatě jen Moehrig. Překvapil mě však Dallas, který picknul Moehriga po trade down, proto jsem se rozhodl vzít OT Christiana Darrisawa, který byl v době mého picku nejlepší zbývající lineman na boardu.

Přemýšlel jsem i nad výběrem Jeremiah Owusu-Koramoah z Notre Dame, který byl v danou chvíli možná best player available. Nakonec jsem se však rozhodl jít jinou cestou, jelikož JOK hraje na pozici, která se již v dnešní NFL využívá jen zřídka. Je to hráč, který je schopný v obraně zahrát několik různých pozic, ale po zkušenosti z loňského roku, kdy byl podobným typem hráče Simmons vybraný do Cardinals, jsem se rozhodl ho nedraftovat. Simmons byl totiž přesná ukázka toho, že je potřeba tu všestrannost u hráče umět využít a já si po změně většiny coaching staffu u defence včetně samotného DC nejsem uplně jistý, jestli jsme schopní pracovat s takovým typem hráče. Proto jsem šel zkrátka na jistotu a vzal nejlepšího ofenzivního linemana na boardu, který by měl od weeku 1 startovat na pozici RT.

18. Miami Dolphins, Puk24, LB Jeremiah Owusu-Koramoah

Hodně dlouho jsem si lámal hlavu, koho tam vybrat. Nakonec padla volba sem a je to z toho důvodu, že tam jsou jen 3 použitelný LB a není tam nikdo do rotace. Navíc Dolphins potřebují zalepit místo po Kaylovi Van Noyovi. A to byl pro mě asi ten největší důvod, proč jsem si ho vybral. Pokud jde o EDGE tak si myslím, že jsou třeba ve free agency pořád dobrý pass rushři. Dají se podepsat na rok možná na 2 roky a počkat co bude příští rok na draftu na výběr.

19. Washington Football Team, sakhir, QB Mac Jones

Darrisaw pryč. Koramoah pryč. Ale pro mě nečekaně se propadl Mac Jones, takže nakonec celkem snadná volba. Washington si vybral svého QB budoucnosti, který, díky příchodu Fitzpatricka, ani nebude muset spěchat na hřiště, aby nastoupil hned v prvním týdnu. Jones určitě není tak skvěle atleticky vybaven jako ostatní quarterbaci vybraní před ním, ale má všechny další předpoklady k tomu být kvalitním starterem na dlouhou dobu.

20. Chicago Bears, Mack No.52, CB Greg Newsome II

Pozn. autora: Vysvětlení k této volbě mi nebylo dodáno před uzávěrkou článku. Můžeme se jen dohadovat, že tento hráč zaplní jednu z důležitých potřeb týmu a byl nejvýše mezi hráči na jejich vysněném seznamu.

21. Green Bay Packers (from IND), Rolo, OT Teven Jenkins

Teven Jenkins bol po picku Bears jednotkou na mojom boarde a vedel som, že musím preskočiť isté tímy. To sa následne aj v diskusii potvrdilo, keď si naňho brúsili zuby viacerí manažéri.

Jenkins je pro ready hráč, ktorý by pre O-line Packers znamenal parádnu stenu. Je to všestranný hráč, zahrá oboch tacklov aj guarda. Zapadol by do našej všestrannej lajny a zároveň by ju obohatil. Po jeho picku by sa E. Jenkins, Patrick, Turner a T. Jenkins vedeli točiť na niekoľkých postoch. Bakhtiari-Elgton-Patrick-Teven-Turner, to je lajna, s ktorou by sa Matt LaFleur vedel zahrať! Na 29. by nebol k dispozícii, trejd nahor je určite worth it!

Aby som všetkým priblížil draftový scenár Packers: Ešte predtým som jednal s Dolphins o trejde, kde som chcel ísť po Darrisawa, ktorý bol stále voľný. Následne som chcel preskočiť Bears trejdom s Washingtonom, pretože som si myslel, že náš rival bude chcieť práve Jenkinsa. Napokon to padlo, Bears zobrali cornera a trejd s Colts za tretie kolo prebehol hladko.

22. Tennessee Titans, Cukor, WR Rashod Bateman

Vybral som Rashoda Batemana lebo WR je dosť veľký need u Titans a bol to jeden z najlepších hráčov na boarde. Čakal som či sa neprepadne niektorý z tých 4 CB ale boli vybratý, ešte som zvažoval Tevena Jenkinsa, ale ten išiel na 21tke. V komunite sme rozmýšľali aj nad Edge rusherom ale topánka nás viac tlačí na WR a CB ako na Edge.

23. New York Jets, Seahawk, EDGE Jaelan Phillips

Jets mají hodně děr ve svém týmu. Můžou tady brát skoro cokoliv kromě safetyho, kterého nečekám, a tak jsem vybral Jealena Phillipse, DE z Miami jeden z nejlépe hodnocených EDGE letošního draftu. HC Jets Robertu Salehovi se určitě bude hodit kvalitní Edge Rusher jako defenzivnímu kouči. U Phillipse máme i několik vykřičníků na univerzitě měl několik otřesů mozků a doktoři mu dokonce doporučili ukončit kariéru. Tento 196cm vysoký a 120kg vážící pořízek si připsal loni 45 tacklu 15.5 pro ztrátu a 8sck byla to jeho nejlepší sezona na univerzitě. PS V New Yorku se snad začne blýskat na lepší časy.

24. Pittsburgh Steelers, zdenek.kupka, RB Najee Harris

Steelers v loňské sezóně nejvíce trápila běhová hra. Ta byla v naběhaných yardech a yards per carry dokonce nejhorší v celé NFL. Proto byla volba v prvním kole jasná – running back nebo hráč do ofensivní lajny. Nakonec jsem se rozhodl pro první volbu, a to pro RB z Alabamské univerzity Najee Harrise. Ten se z celé RB class jeví jako nelepší hráč, a to jak díky schopnostem umět chytat přihrávky a být zapojen v passové hře, tak díky svým tělesným proporcím na silové běhy. V loňském roce byl navíc TD mašinou, kdy si za sezónu doběhl pro 26 TD.

Ale proč running back a ne posílení o-line? V o-line nás pata tlačí hlavně na pozici centra a poté na tacklovi. Na obou pozicích je ale letošní draft relativně dost hluboký a hráče na tyto pozice by Pittsburgh mohl brát v dalších kolech. Například by se k nám v druhém kole mohl propadnout Landon Dickerson (C, Alabama), který by kvůli lehkým injury issues mohl draftem propadnout až na 55. pozici, kde vybírá právě Pittsburgh.

Ovšem na pozici RB to dle mého chce opravu game-changer hráče, a ne RB někde kolem třetího kola, se kterými to Steelers poslední roky zkouší. A věřím, že Najee Harris by tím hráčem být mohl. I proto jsem ho upřednostnil před hráči do o-line.

25. Jacksonville Jaguars, Kabirex10, DT Christian Barmore

Hneď v úvode sa bez mučenia priznám, že Christian bol až moja 3. voľba za safetym Trevonom Moehrigom a OT Tevenom Jenkinsom. Keďže sa však ku mne neprepadli a nechcel som moc trejdovať nahor, pickol som najlepšieho interior Dlinemana na boarde a vôbec neľutujem. Váhal som ešte medzi OT Littleom a OT Cosmim, ale veril som, že sa aspoň jeden z nich prepadne na 33. Pick, čo sa nakoniec aj stalo. Späť k Barmorovi. Podľa mnohých najlepší DT na drafte a za ním... dlho dlho nikto. Napriek tomu, že Jags podpísali v FA DT Browna (SAINTS), Barmore si v strede Dline určite nájde aj vďaka svojmu pass-rush skillsetu svoje uplatnenie. Jags budú hrať 3-4 defku a front seven v zložení Barmore, Brown, Bryan/Robertson- Harris.. Allen, Jack, Schobert, Chiasson vzbudzuje veľký rešpekt.

P.S.: Síce na pozícii IDL netlačila Jags až tak bota, narozdiel od pozície Safetyho alebo ofenzívneho linemana, Barmorea som proste musel picknúť. V ideálnom scenári by som v druhom kole pickol OT Samuela Cosmiho (pick 33.) a neskôr by som vyriešil pozíciu safetyho buď Moldenom alebo Grantom (pick.45).

26. Cleveland Browns, karolko, LB Zaven Collins

V prvom rade by som sa chcel poďakovať mojim kolegom Kevinovi a Andrewovi za dobre odvedenú prácu. V podstate mi úplne rozviazali ruky a môžem si urobiť čokoľvek. Keďže si neskromne dovolím tvrdiť, že náš útok je nabitý (TOP 3 OL, TOP 3 RBs, TOP 5 WR+TE), rozhodol som sa ísť do obrany. Aj keď sa možno väčšina z vás bude diviť, ale ja vidím naše okno na väčší úspech otvorené práve teraz (aj keď iba na vetračku) a zatiaľ, čo hráči z DL a secondary sa zvyknú rok - dva rozohrávať, tak LB od prvej sezóny mávajú veľký impact. Keďže JOK, čo je môj vysnený pick, už nebol k dispozícii, beriem Zavena Collinsa. Jeho produkcia z univerzity bola vynikajúca a treba dúfať, že si to prenesie aj do NFL a pomôže nám zahrať si čo najviac januárových zápasov. 

27. Baltimore Ravens, TomPetri19, EDGE Azeez Ojulari

Přesně koho jsem před draftem chtěl, Azeez mi spadl přímo do náruče. Doporučuji vám si pustit záznam zápasu Peach Bowl: Georgia – Cinncinati, kde jednoduše dominoval. Ojulari je skvělý fit pro Ravens. Solidní atlet, výborná práce rukou v souboji s blokerem, umí vyhrát i rychlostí. Do coverage moc nespadal, tak to vidím jako jedinou oblast, na které by měl ještě zapracovat. Prototyp budoucího pass rushera v NFL. Baltimore se musí vypořádat s odchodem 9 sacků v Judonovi a Ngakouovi.

Koho mi manažeři přede mnou vyfoukli – Rashod Bateman, Jaelan Phillips, Tevin Jenkins.

28. New Orleans Saints, looky, EDGE Kwity Paye

Potřeby Saints pro offseason jsou CB, LB, DT v tomto pořadí. U CB je třeba, aby přišel starter a nikdo takový již k dispozici nebyl. LB budou dobří i ve 2. kole, a proto jsem se rozhodl jít cestou pro mě nejlepšího hráče na boardu – Kwity Paye. Po odchodech DT Sheldona Rankinse, Malcolma Browna a DE Treye Hendricksona je třeba zalepit díru na defensive line, a to nejlepší DE na draftu zvládne. Během svého působení v NCAA dokázal, že mu nedělá problém zahrát DT a díky své síle, rychlosti, výbušnosti a celkové všestrannosti může být starter od prvního dne. Navíc oblibu univerzálních linemanů Saints ukázali už při minulém draftu, kdy si v 1. kole vybrali OL Cesara Ruize.

29. Indianapolis Colts (from GB), Silvio, OT Walker Little

Po príchode QB Carson Wentz do Colts sa zamerali naše pohľady na drafte do OL a to konkrétne na pozíciu LT. V priebehu Draft Day som sa na základe našej potreby pokúsil o trade s Atlantou Falcons zo zámerom vybrať pre nás najvyššie hodnoteného LT Penei Sewalla, pre ktorého ako jediného sme boli ochotný tradeovať nahor a obetovať picky navyše. Pred zahájením draftu táto možnosť padla tak som sa reálne zameral na hráčov, ktorý by ako #21 pripadali do úvahy. Od počiatku sa nám páčil OT Little, ktorého sme mali na boarde vyššie ako Jenkinsa a preto ponuka od Packers pre nás dávala zmysel /mal som informáciu že vezmú Tevena/. Takto sme získali hráča, ktorého sme chceli už na pôvodnom mieste, ibaže tentoraz o pár miest nižšie a získali sme k nemu 3.kolo. Walker je pre nás vlastne ideálnym lajnmanom. V akej inej OL by ste si vedeli predstaviť štartovať tohto rookie OT ak nie v Colts? Kto iný si mohol dovoliť staviť na „High risk, High value“ u tohto hráča?? Inteligentný LT s obrovským potenciálom, ktorý môže naplno rozvíjať po boku jedného z najlepších guardov ligy Quentona Nelsona a v OL ktorá bude patriť k TOP5. Jeho predikcie sú vysoko hodnotené. Atletický, pohyblivý, s dobrou prácou nôh, výborný v otvorenom priestore. Hodí sa do zónových schém, do runovej hry pri behoch Macka a Taylora a taktiež solídne chráni proti passrushu. Bolo by žiadúce, aby trocha pridal na sile, ovšem tieto aspekty nahrádza svojou rýchlosťou a skvelou technikou. Veríme, že v Indianapolis Colts môže vyrásť v All-Pro hráča NFL, že je dostatočne motivovaný a oddýchnutý naplno naskočiť do zápasového tempa.

30. Buffalo Bills, Vontae_Mack, WR Terrace Marshall Jr.

Potom ako padla nádej, že sa na dostrel prípadného trejdu prepadnú CBs Farley alebo Newsome, rozhodli sa Bills trpezlivo počkať ako sa board vyvinie až po ich pôvodnú pozíciu. Tesne pred svojím pickom ešte v napätí čakali, či neostane v ponuke aj DE Kwity Paye, avšak toho im vyfúkli Saints. Vo war roome však aj tak zavládla veľká spokojnosť a voľba padla na najlepšieho zostávajúceho hráča na boarde - WR Terrenca Marshalla. Tento skvelý WR z univerzity LSU bol pred dvoma rokmi tak trochu v tieni Ja'Marra Chasea a Justina Jeffersona, ale v poslednej sezóne sa jeho talent naplno prejavil. Marshall je veľmi rýchly a v NFL môže byť vertikálnou hrozbou, ale zároveň veľmi šikovný a miesto si zastane aj ako slot reciever. Už dnes je veľmi slušný route runner a zároveň má skvelé fyzické parametre a schopnosť vyhrávať tesné súboje. Bills zvažovali aj viacerých hráčov na pozíciu DE či RB Etienna, ale nakoniec sa rozhodli ešte viac zvýrazniť najsilnejšiu stránku tímu a rozšíriť WR corps. Zostava Allen - Diggs, Beasley, Sanders, Davis a Marshall naháňa naozaj strach.

31. Baltimore Ravens, TomPetri19, C Landon Dickerson

Pokud budete na poslední chvíli koukat na záznamy zápasů Alabamy, dívejte se na centra s číslem 69. Vítěz Rimington Trophy, která se udílí nejlepšímu univerzitnímu centrovi. Skoro dvoumetrový a stotřiceti kilový řízek by zalepil díru po Mattu Skurovi, který odešel v létě. Ale musím zmínit velký vykřičník – a to jsou zranění - kvůli těm se propadl až na pick 31. Čtyři větší zranění za 5 let, včetně přetržené achilovky minulý prosinec. Ale jeho léčba probíhá dobře, jelikož dva týdny zpátky dělal na Pro Day Alabamy kotrmelce a hvězdy. Kdyby zůstal zdravý, Landon má potenciál šéfovat lajně Ravens dalších 10 let.

32. Tampa Bay Buccaneers, haplo09, EDGE Joe Tryon

Tento rok sa offseason začala pre Bucs netradične, vyhrali sme Superbowl... Management sa následne rozhodol postupovať v zmysle hesla: “Víťazná zostava sa nemení“. V Tampe tak tento rok budú vyberať skôr talenty do budúcna. Hľadať sa budú hráči do pass-rushu (DE a OLB). Budúci rok končia zmluvy štartérom v OL, takže to bude tiež zaujímavý post pre Tampu. V ďalších kolách bude záujem o CB a S, ak ale bude padať napr. Farley, tak by to bola super posila už v prvom kole. V tomto drafte je môj výber EDGE Joe Tryon . Budúci rok by mohol postupne nastupovať ako náhradník Jasona Pierre-Paula. A keďže JPP má zmluvu už iba rok, mohol by ho Joe Tryon úplne nahradiť a udržať náš pass-rush na vysokej úrovni ďalších pár rokov. Pri podobnej konštelácii draftu očakávam, že viacerými výmenami Bucs zmenia pozície 32 a 64 za cca. 38 a 54 a budú brať relatívne dobrých OLB/DE a OL. 

Závěrem

Všem děkuji za účast, za rok se zase sejdem. Jen tak mimochodem, trocha sebe-reflexe. Kdo se účastníte už poněkolikáté. Zalistujte si starý draft, podívejte se, koho jste vybírali. A dejte mi vědět v komentáři, jak ta volba vypadá s ročním či delším odstupem. Tady jsou ty moje staré mock-výběry:

2017: Trejd z 23.pozice na 1. místo druhého kola -> pick 33 OT Cam Robinson

2018: Trejd z 2.pozice na 12. a 22. -> pick 12 OT Mike McGlinchey, pick 22 EDGE Harold Landry

2019: Pick 6 QB Dwayne Haskins (au), pick 17 DT Christian Wilkins

2020: Pick 4 OT Jedrick Wills

Mějte se, Jirka

 

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • haplo09
  28. dubna 2021 21:40

  Bucs
  2017 - 19. O. J. Howard TE
  2018 - 7. D. James S
  2019 - 5. D. White ILB
  2020- 14. A. Thomas OT

  GM Tampy draftoval lepsie T. Wirfs skvele zapadol
  a V. Vea(necakal som vtedy DT) je pilier obrany

 • Johniczech
  29. dubna 2021 14:07

  Vea byl tehdy dost nečekaný pick, to si pamatuju. Čekalo se, že půjde o pick později do Washingtonu. A Washingtonu pak zbyl Da'ron Payne a oči pro pláč :D Takže za celý zbytek NFC LEast děkujeme do Tampy :D

 • odborník z gauče
  28. dubna 2021 21:06

  Jinak díky všem zúčastněným komisařům,
  co tomu dávali štábní kulturu ...koukám na to teď a super zábava

 • TomPetri19
  28. dubna 2021 19:53

  Mocku jsem se účastnil potřetí, dvakrát za Ravens, jednou za 49ers

  2019 - 22. pick, vybral jsem DK Metcalfa. V reálu Ravens šli na 25 a vzali Marquise Browna. DK šel až na konci druhého kola. Kéžby mě poslechli...

  2020 - 13. pick, vybral jsem Tristana Wirfse. V reálu 49ers šli na 14 a vzali Javona Kinlawa. Wirfs šel na 13 právě do Tampy...

  Letos mi ty picky snad vyjdou :D Ještě jednou díky všem co se na Komunitním mock draftu podíleli.

 • Johniczech
  28. dubna 2021 18:35

  Super akce jako vždycky, vážně sranda! :)
  Letos jsem poprvé nedraftoval za svoje Eagles, ale zavzpomínám na roky dozadu.

  2018 - pick 32 (nejlepší pick v draftu :) ) - Dallas Goeders - stejně jako v reálu, jen dřív než pickovali nakonec Eagles a stejně jako v reálu to bylo spíš štěstí protože byl poslední z TOP3 TE na boardu.

  2019 - pick 25 - Dexter Lawrence - nakonec šel o mnoho dřív do Giants a hraje velmi dobře a to se teprve ještě pořád rozjíždí

  2020 - pick 21 - Denzel Mimms - ten nakonec šel naopak o asi 15 picků později do Jets. Zatím s nimi moc nepředvedl, protože jsou to Jets .... ale já v něj pořád věřím a aspoň jsem trefil, že Jeffersona nebudeme chtít. Reagor mi tehdy vypadl protože zaběhnul hrozně špatně 40 na combine, nevšimnul jsem si zprávy že to bylo protože zkoušel nabrat kila... ještě uvidíme co z kluka bude. Po Jeffersonově loňském hvězdném startu jsem rozpolcený. Na jednu stranu mu pochopitelně nepřeju nic špatného. Na druhou stranu si přeju aby rozložil kabinu přesně tak jak si myslím, že je schopný :)

  Všechny tři moje picky mi děsně přirostli k srdci a děsně jim teď fandím :)

  P.S.: hodně jsem rozebíral pozici Eagles s 12palcu a taky bych bral Waddla, já bych ale byl hodně otevřený i tomu tradovat dolů.
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • DCC
  29. dubna 2021 13:46

  Já jsem vám trade dolů nabízel, odmítli jste. S tím jak se situace očekávaně vyvinula jsem chtěl jít dolů na 19/20, aby si Bears nebo WFT mohli dojít pro Lance/Jonese, jak yb se i dalo očekávat v reálu. ALe pak jsem chtěl zpět nahoru před Pats a vzít JOKa.

 • Johniczech
  29. dubna 2021 13:58

  @DCC Jo no na myšlenku trade down jsme s 12palcu měli odlišný názor, takže jsem o tomhle tvém návrhu ani nevěděl. Já bych to bral spadnout někam na 20 a tam si vzít Kwitty Paye, nebo Newsoma :)

 • tthom
  28. dubna 2021 18:05

  Ja si všetky moje komunitné drafty nepamätám ale aspoň niečo.
  2018 - pick 20 - RB Derrius Guice
  2020 - pick 8 - DT Derrick Brown
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • odborník z gauče
  28. dubna 2021 18:30

  Já vybíral hned poprvé..Adoree Jacksona...a to jen z důvodu, že si před každou sezónou vyberu jednoho nebožaka z toho bordelu, kterymu eagles říkají secondary a pak na se na něj zaměřuju celou sezónu a hrozně ho hejtim

 • Baloo
  28. dubna 2021 11:51

  Tak snad to nebude bolení v táboře 49ers i tady až dojde na Jonese. :) Proč na trojce pouštět smoke screen, když se na nikoho nemusíš ohlížet, máš volnou ruku?
  A historie QB Mikea a Kyle Shanahanů velmi napoví. A jak říkal už před nedávnem Schefter: "Byl bych šokován, kdyby to nebyl Jones".

  Hype u Wilsona chápu. Bude skvělý, když to Jets nepo...
  Trevon Moehrig takhle vysoko, to bych koukal. :)

 • ProxyNFL
  26. dubna 2021 06:33

  Na parádu iniciatíva .thumbsup.

 • KABIREX10
  21. dubna 2021 21:00

  Nemohli by sa teoreticky spraviť aspoň 2 kola s tým, že by sa vyber skrátil z 5 minút na 3?? Myslím si, že minimálne 15 prvých pickov bude strasne rýchlo odsypat.. a možno bude škoda, keď budeme mat za hodinku hotovo..

 • DCC
  19. dubna 2021 22:13

  Dobrá věc se rozhejbala.

 • OMAHA2
  20. dubna 2021 21:40

  Ideš ma to za Broncos. A ber QB, hoc aj Jonesa 🙌