AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 12.06. 10:30

TOP 10 defensive linemanů – NCAA 2021

Řekl bych, že letošní síla defenzivních linemanů je oproti loňskému roku trochu štíhlejší. Na první pohled se to sice může zdát, ale pouze sezóna nám ukáže, kolik talentů se na dané pozici nachází. Kromě enda Thibodeauxe je to nesmírně vyrovnaná skupina hráčů, která má herní úroveň v podobném měřítku. Jsou tu vaši vysnění hráči?

Kdo se nevešel

DE Myjai Sanders ze Cincinnati, DT Bryan Bresee z Clemsonu, DE Brenton Cox Jr. Z Floridy

Bryan Breese je obrovský 5-star talent z Clemsonu, který se ještě bohužel nevešel do elitní top desítky. Přestože už jako skutečný nováček pravidelně nastupoval, jeho postupná dominance bude teprve přícházet. Věřím, že ho příští rok neopomenu. 

Nejvíce mě mrzí, že jsem vynechal Brentona Coxe Jr. z Floridských Gators. Velezkušený pass rusher si už prošel na college prakticky vším, ale pořád ho mám i přes neskutečný potenciál zafixovaného jako velice problémového borce. Jeho vliv na hru obrany Gators je obrovský, ale momentálně nedokážu říct, jestli už vede normální intelektuální život na úrovni, který by neměl špatný vliv na jeho výkony.

10. DE – Aidan Hutchinson, Michigan

Loňská čísla: 3 zápasy, 15 tacklů (9 solo), 1 PD

Aidan Hutchinson odehrál v loňském roce nekompletně 3 zápasy, než byl kvůli zranění vynucen zbytek roku vynechat. Velmi všestranný lineman, který má neuvěřitelnou sílu v rukách a je jedním z nejpřipravenějších hráčů pro další level. Jeho konzistentní výkony z něj dělají zajímavý produkt. Jen těžko si představit, co by znamenalo, kdyby své výkony povýšil na další level. Ve 29 utkáních dokázal během tří let nastřádat 98 tacklů (48 solo) a přitom se ani moc nezapotil. Po odchodu edge rushera Kwity Payeho a defenzivního koordinátora Bobby Browna, se obrana Wolverines promění ve 4-3 obranu, která by mohla Hutchinsonovi ještě více vyhovovat a pomoct mu v jeho výpadech. 

9. DE – Zachary Carter, Florida

Loňská čísla: 11 zápasů, 35 tacklů (14 solo), 9.0 TfL, 1 FR, 1 TD

Floridští Gators disponují zajímavým duem na defenzivní linii. Jak Zachary Carter, tak Brenton Cox Jr. mají za sebou dohromady 52 utkání, což z nich dělá logicky nejzkušenější borce na hřišti. Florida na draftu poztrácela hodně hráčů do ofenzívy, a tak se bude v letošní sezóně spoléhat především na obranu, ve které bude Carter excelovat. Dokáže nastupovat jak po strannách, tak uvnitř defenzívy, ve které Florida nastupuje převážně 3-4. Pokud bude Carter pokračovat v produkci jako doposud, stane se z něj kvalitní pass rusher, o kterém v nadcházejícím NFL draftu hodně uslyšíme.

8. DE – George Karlaftis III, Purdue

Loňská čísla: 2 zápasy, 4 tackly (3 solo), 2.0 TfL

Pokud sledujete nadcházející draft žebříčky, jméno George Karlaftise je vám už docela známé. Edge z univerzity Purdue nastupuje ve schématu 3-4, což klade mnohem větší nároky. Ve druhém hracím roce předvedl hodně povedené záblesky, přestože odehrál pouze dvě utkání. Přirozený talent pro fotbal a tvrdá práce jej dostala do popředí. Skvělé rychlostní a fyzické předpoklady ho dostávají do pozice, kdy bude moct nastupovat jak zvenčí, tak uvnitř defenzivní lajny. Je to jeden z nejdynamičtějších hráčů v obraně, které můžeme v následující sezóně vidět. Půjde po stopách dalšího Boilermakera Ryan Kerrigana?

7. DE – Drake Jackson, USC

Loňská čísla: 6 zápasů, 20 tacklů (8 solo), 5.5 TfL, 1 INT

Hráč, který pochází z místa pod názvem (Corona), na který jsme všichni už alergický, je zajímavým produktem Kalifornské školy. Frustrace USC se po posledním roce přeci jen trochu proměňuje v lepší zítřky, což má za následek individuální výkony jednotlivců. Drake Jackson v minulém roce ukázal neskutečný posun, kdy dokázal přetavit své fyzické parametry a produkovat tackly. V nadcházejícím roce bude pro Jacksona důležitý, aby se dostal na další level, který by ho zařadil mezi elitní smetánku NFL draftu. Jackson je všeobecně vnímám jako druhý největší talent na pozici edge v konferenci Pac-12. 

6. DE – Zach Harrison, Ohio State

Loňská čísla: 7 zápasů, 14 tacklů (6 solo), 4.5 TfL, 1 FR

Pokud Zach Harrison v příštím roce získá o něco větší produkci, dá se očekávat neskutečný hype kolem tahoto vysokého borce. Téměř dvoumetrový prospekt, který patřil k vytouženým posilám ještě tehdejšího kouče Urban Meyera, má před sebou snový rok. Jeho ideální proporce a nasazení jsou hnacím motorem defenzivní linie Buckeyes. Harrison je tvrdě pracují pass rusher, který upřednostňuje kolektivní úspěch před individuálními čísly. Proto není žádným překvapením malá produkce, když se v minulém roce neusadil na své pozici jako jasně daný startér, ale často rotoval. Hráč s číslem 9 na dresu má předpoklady k tomu, aby se stal monstrem na své pozici. 

5. DT – Haskell Garrett, Ohio State

Loňská čísla: 8 zápasů, 20 tacklů (12 solo), 4.0 TfL, 1 INT, 1 TD

Do svého posledního roku na univerzitě, přesto s tím největším očekáváním vstupuje do středu defenzivní linie hráč, který měl na webu Pro Football Focus podobné pass-rush známky, jako už draftovaný Christian Barmore. Garrett sice vyprodukoval pouze 18 tlaků na quarterbacka, přesto vyhrával soustavně svoje souboje. Silově hodně zdatný a skvěle pracující rukama, tak si lze představit prospekta z Ohia State. Na jeho výkony bude mít vliv také neskutečná práce ze stran, kterou vyprodukuje Zach Harrison. Tyhle dvě mašiny budou mít na Buckeyes největší dopad. 

4. DT – DeMarvin Leal, Texas A&M

Loňská čísla: 10 zápasů, 37 tacklů (18 solo), 7.0 TfL, 1 INT, 1 FR, 1 FF

Aggies v poslední době začínají produkovat zajímavé talenty, které si kouč Jimbo Fisher na svou univerzitu přivádí a směřuje jejich talent k profesionálnímu růstu. DeMarvin Leal operuje na defenzivní linii s neuvěřitelnou všestranností, kde může nastupovat jak uvnitř, tak po strannách. Má dovednosti, které mu dovolují nastupovat jako three-technique ve 4-3 obraně. Jeho skvělá velikost, síla a atletika z něj dělají produkt, který budu směřovat k prvnímu kolu nadcházejícího NFL draftu. V minulém roce patřil mezi nejlepší pětici hráčů z konferencí Power Five, kteří získali nejlepší PFF známku jak proti běhům, tak proti passům. Už od střední školy je pod tlakem veřejnosti a pokud dokáže i nadále pracovat ve vysoké intenzitě, brzo jej uvidíme na profesionální úrovni.

3. DT – D.J. Dale, Alabama

Loňská čísla: 8 zápasů, 21 tacklů (8 solo), 1.0 TfL, 1 FR

Do svého třetího roku na škole vstupuje talent na pozici interior linemana D.J. Dale. Přestože patřil k nejhůře hodnoceným defenzivním linemanům z Alabamského náboru 2019, vypracoval si startovní pozici jako první. V univerzitním měřítku je trochu nesmyslně podhodnocován. V obou posledních ročnících měl pár menších zranění, které ho však nijak nelimitují. Jeho síla je dechberoucí. Sice postrádá trochu atletiky a explozivity, pořád se jedná o hráče, který bude v nadcházejícím roce skauty velmi pozorován. Nesmíme opomenout, že se jedná o hráče, který vychází z univerzity kouče Nick Sabana. Tady nelze zpochybnit žádný talent.

2. DT – Perrion Winfrey, Oklahoma

Loňská čísla: 9 zápasů, 17 tacklů (9 solo), 5.5 TfL

Jeden z nejlepších hráčů, kteří v minulém roce přišli na college z JUCO. Předpokládá se, že nastoupí na pozici nose tackla, kde by měl excelovat. Co je o něm známo, je neskutečně konkurenceschopný a má schopnost ovlivňovat hru. Jeho velikost a síla je smrtící kombinací. Předvádí neskutečné výpady, které mají obrovský vliv na hru edge rusherů. Kromě toho má dovednosti, které ho dokáží se dostat quarterbackům na kobylku. Z mého pohledu se jedná o nejlepší produkt na pozici interior linemana, který bude v letošním roce na univerzitním poli nastupovat. 

1. DE – Kayvon Thibodeaux, Oregon

Loňská čísla: 7 zápasů, 42 tacklů (25 solo), 9.5 TfL

Pokud se mnou bude Mitch souhlasit, Kayvon Thibodeaux je momentálně nejlepším pass rusherem ligy a v mých očích se aktuálně nachází v bodu kariéry, který ho vystřelí na výsluní NFL draftu 2022. Tento ultimátní prospekt z náboru 2019 byl hodnocen jako druhý nejlepší hráč na pozici weak side DE (podle portálu 247sports), což samo o sobě je velmi prestižní ohodnocení. Thibodeaux ve svém prvním roce na škole 2019 doslova exceloval, kdy patřil mezi Top 3 pass rushery. V minulém roce měl trochu pomalý start, který však dokázal v posledních 4 utkáních vylepšit a získal si zpět pověst elitního edge. Jeho zápas proti USC v Championship Game, kdy se prosmýkal kolem elitního LT Alijah Vera-Tuckera byl přímo famózní. Závěr sezóny vyšperkoval proti Iowa State, kdy připsal nejlepší čísla v roce v počtu tacklů – 10. Všechny oči budou upřeny do Oregonu.

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku