AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 15.06. 13:00

NFL novinky – 23. týden

Julio Jones vyměněn do Tennesse Titans

Největší a nejdůležitější událost uplynulých dní se odehrála už v neděli šestého června. Nicméně bylo by velmi nezodpovědné ji v našem přehledu novinek opomenout. Je to pochopitelně trade jednoho z nejlepších wide-receiverů poslední dekády. Julio Jones přišel do Atlanty Falcons jako celkový šestý výběr draftu v roce 2011. Od té doby připsal na své konto celkem 12 896 yardů. V sezóně 2015 a 2018 se stal nejlepším WR v celé NFL (podle nachytaných yardů). Tennesse Titans za hvězdného receivera poslalo do Atlanty druhé kolo draftu 2022 a čtvrté kolo 2023. Aby oba týmy byly spokojeny museli Falcons přidat ještě šesté kolo draftu 2023. Situace kolem Jonese byla dlouho diskutovaná a probíraná ze všech možných stran. Mezi potencionální kandidáty se řadili ještě Patriots, Ravens a Packers. Falcons se nakonec dohodli s Titans a Julio Jones bude tedy v sezóně 2021 hájit modré barvy s číslem 2 na hrudi.

obr-zek-2021-06-14-133637

Jonathan Joseph ohlásil konec kariéry

Veterán na pozici cornebacka oznámil, že definitivně věší profesionální kopačky na pomyslný hřebík. Jonathan Joseph odehrál v NFL šestnáct sezón. Jeho jméno je nejvíce spojeno s týmem Houston Texans, ale svou fotbalovou dráhu začal v Cinncinnati Bengals, kteří si ho vybrali v prvním kole (24. výběr) dratu 2006. V letech 2011 a 2012 byl vybrán do Pro Bowlu. Ve své kariéře si připsal celkem 32 interceptionů a 8 defenzivních touchdownů.

Screenshot-2


NFL v Německu

Podle informací od Iana Rapoporta má NFL zájem najít své partnerské město u našich západních sousedů. Německo by se tak mohlo stát další zemí, kam by se mohl podívat jeden zápas základní části. Je to určitě velmi dobrá zpráva pro české fanoušky. Nicméně zatím jsou jednání v naprostém začátku a nebude úplně snadné přesvědčit zástupce týmů, aby cestovali tak daleko. Každopádně Německo má velký fanouškovský potenciál. Jejich GFL je jednou z nejlepších a nejnavštěvovanějších lig v celé Evropě a i procento fanoušků NFL je mezi Němci vysoké. Budeme tedy doufat, že se NFL dohodne s některým z měst a třeba se z Berlína stane další Londýn.

nfl-nemecko

Aaron Rodgers se nedostavil na tréninky

Hvězdný quarterback a člověk, o kterém se vedou zákulisní řeči už od letošního draftu, se neukázal na dobrovolných trénincích Green Bay Packers. Samozřejmě to zatím vůbec nic neznamená, protože jak už název napovídá, jsou dobrovolné. Je velmi předčasné dělat ukvapené závěry, ale myslím, že se můžeme těšit na další pokračování ságy Rodgers & Packers. Prezident fotbalového klubu z Green Bay Mark Murphy, se nechal podle infromací Pro Football Focus slyšet, že je Aaron Rodgers "komplikovaný chlapík".

rodgers

Todd Gurley na návštěvě u Ravens a Lions

Bývalá superstar týmu Los Angeles Rams se zřejmě poohlíží po novém angažmá. Todd Gurley vystřelil do hvězdných výšek především díky sezónám 2017 a 2018, ve kterých nasbíral 1305 a 1251 naběhaných yardů. Po několika zranění kolene šla jeho forma rapidně dolů a v minulém roce hájil dres Atlanty Falcons. Ale ani změna týmu Gurleymu nepomohla a připsal si pouhých 687 yardů. Podle informací NFL insiderů byl Todd Gurley na návštěvě u týmů Detroit Lions a Baltimore Ravens. Kde a jakým způsobem bude pokračovat ve své kariéře je tedy zatím otázkou budoucnosti.

gurley

Jerome Baker prodloužení kontraktu

Jeden z nejlepších linebackerů uplynulé sezóny byl náležitě odměněn. Čtyřiadvacetiletá hvězda obrany Dolphins se dohodla se svým týmem na tříletém prodloužení kontraktu, za celkem 39 milionů dolarů. Přičemž 28 milionů je garantovaných. Jerome Baker se tak stane oporou defenzívy týmu z Miami na další sezóny.

baker

Výzva k článkům o offseason jednotlivých týmů

Jste zarytými fanoušky konkrétního NFL týmu a vládnete psaným slovem? Tak je tu pro vás opět šance podělit se s ostatními fanoušky o svoje dojmy z offseason Vašeho týmu. Článek stačí napsat a poslat na e-mailovou adresu streeter25@gmail.com nebo do soukromé zprávy na našem Discord kanále

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  18. června 2021 07:56

  Hello boys, môže mi niekto vysvetliť dôvody výmeny Julia? Lebo mne to nejde do hlavy, Atlanta robí prestavbu tímu, alebo prečo bol vymenený za tak smiešnu protihodnotu? Dík.

 • Martin Tvrz
  21. června 2021 06:53

  My fanoušci můžeme tak trochu spekulovat. Ale začalo to už při vyjednávání o prodloužení tříleté smlouvy, poté to pokračovalo při jednání o tržní korekci 2017, 2018...tam i když se Falcons snažili Jonesovi vyjít vstříc to začalo skřípat a vše dokončil odchod D. Quinna se kterým měl nadstandartní vztahy. Co se týče relativně nízkých draft picků za něj, tak jde o jeho věk a strach z případných zranění.....dle zákulisních informací za něj první kolo nikdo moc dát nechtěl, proto to dopadlo takto...

 • OMAHA2
  21. června 2021 07:27

  @Martin Tvrz
  Vďaka za osvetlenie zákulisia. Myslím, že ešte stál aj za prvé kolo kdesi cez 25.