AKTUÁLNĚ
Novinky Pompey 21.06. 14:35

Tennessee Titans offseason 2021

Do loňské sezóny vstupovali Titans jako jedni z největších favoritů na zisk Lombardi Trophy. Naprosto katastrofální offseason, kde tým vynaložil 25 mil. na passrushery, kteří si připsali „neuvěřitelných“ 0 sacků. Draft OT Isiaha Wilsona v 1. Kole, jenž nevydržel na soupisce ani 12 měsíců. Výměna DL Jurella Caseyho či odchod CB Logana Ryana, to vše vedlo k nenaplněním ambicím. Přesto všechno nelze rozhodně považovat sezonu 2020, jako špatnou. Tým dokázal vyhrát 11 zápasů, což stačilo na vítězství v divizi AFC South. Na víc, než na WC kolo však tým s tak děsivou obranou mohl jen těžko pomýšlet. Dokázal tentokrát GM Jon Robinson vylepšit tým natolik, že dokráčí až na samý Olymp?

HC Mike Vrabel

I ve své třetí sezóně v roli HC dokázal tým dovést k vítězné bilanci. Mezi jeho největší přednosti patří game management, dobrá práce s hráči, jejich motivování a osobně vždy vidím, jak se slabiny týmu snaží aktivně řešit. V loňské sezóně mu byl vyčítán neobvyklý krok, kdy se rozhodl odehrát sezónu bez oficiálního DC.

Útok

Tým vedený OC Arthurem Smithem předváděl v loňské sezóně vybalancovaný útok, který dokázal udeřit jak po zemi, tak pomocí častých PA vzduchem. Titans dali druhý největší počet TD a yardů za zápas. Umístili se jako čtvrtí v zisku bodů (zde srazila lepší hodnocení katastrofální konverze FG). Obhájit taková čísla určitě nebude nic jednoduchého. Na druhou stranu v play off se kouzlo útoku vytratilo a odehrál jednoznačně své nejslabší utkání. Příčinou byly i katastrofální výkony některých jednotlivců, mezi které patřili TE Smith, WR Davis či WR Raymond. Ti tak velice usnadnili GM rozhodování, zda jim nabídne novou smlouvu. A i když to tak na první pohled nevypadá jejich odchod může pomoci útoku k lepším výkonům.

ODCHODY

●     OC Arthur Smith

●     WR Corey Davis (PFF hodnocení 2020: Velmi dobrý)

●     WR Adam Humphries (Dobrý)

●     TE Jonnu Smith (Dobrý)

●     TE MyCole Pruitt (Dobrý)

●     OL Dennis Kelly (Dobrý)

●     WR Kalif Raymond (Průměrný)

OC TODD DOWNING

Arthur Smith odešel k Falcons do pozice HC, a tak se po dvou letech opět mění OC Titans. Zatímco před dvěma roky za Matta LaFleura neukápla fanouškovi ani slza, ba naopak se hojně slavil odchod „kazisvěta“. Nyní je situace úplně jiná. Downing stejně jako předchůdce byl povýšen z pozice trenéra TE. Povýšením někoho z vlastních řad dávají Titans jasně najevo, že útočný systém se příliš měnit nebude. Nový OC se bude především snažit navázat na předešlou Smithovu práci. Downing narozdíl od svého předchůdce, který vstupoval do pozice OC bez předešlých zkušeností na tomto postu, už má za sebou jednu sezonu v této roli u Raiders 2017. Příliš velkou díru do světa v této sezóně neudělal. Zatímco jako trenér QB obdržel od PFF cenu pro nejlepšího trenéra QB roku za sezonu 2015, kdy pomohl Dereku Carrovi k výraznému zlepšení oproti jeho první sezóně v NFL. Při jeho působení jako OC útok Raiders pod jeho vedením zažil propad z 6. nejlépe hodnoceného útoku (13. pass, 6. run) na 18. (16. pass, 25. run). V Tennessee má k dispozici bezesporu mnohem talentovanější útok, než měl tenkrát u Raiders, a tak bude zajímavé sledovat, jak to pod jeho taktovkou bude šlapat.

QB

Jasnou jedničkou je Ryan Tannehill. Stejně jako loni i letos se experti předhání v tom, jak nedokáže udržet své výkony z předešlé sezóny a bez A. Smithe to už nebude takové apod. Dokonce i v PFF, kde dokázal být v hodnocení loňské sezóně na 5. Místě, před takovými QB jako Russell Wilson či Josh Allen. Byl v jejich aktuálním rankingu zařazen až na 12. místo. Poukazují na to, jak je jeho rating ovlivněn PA, ovšem vzápětí si sami protiřečí, když dodávají jak i bez PA je jeho rating mnohem lepší než na 12. místo. Tannehill tak zase všechny překvapí a bude ještě lepší, než byl. O pozici dvojky si to rozdá loňský back up Logan Woodside jenž stále čeká na svůj první start v NFL a jeho vyzyvatel DeShone Kizer (loni PS LA/TEN). Ten již má v tomto směru větší zkušenosti. Oproti svému rivalovi nabízí také mnohem lepší atletické schopnosti, silnější ruku, a tak se stal hned na začátku favoritem na pozici dvojky.

HB

I v nadcházející sezóně bude tým sázet na Derricka Henryho. Nejlepšímu RB ligy občasně odlehčí zátěž Darrynton Evans. Ten byl celou loňskou sezónu limitován zraněním, a tak nemohl ukázat, zda byl správným výběrem v draftu. V trénincích je často viděn mezi skupinkou WR. Jeremy McNichols a Brian Hill (ATL) byli oba vybráni v roce 2017 v 5. kole draftu v rozmezí pouhých šesti picků. Nyní spolu budou bojovat patrně o jedno místo ve finální soupisce. McNichols nabízí lepší schopnosti v bloku. Hill je zase o něco lepším běžcem. Co bude pro trenéry důležitější uvidíme nejspíše při posledních cutech. Do kempu také zamíří UDFA Mekhi Sargent, ten odehrál svou NCAA karieru v dresu Iowa Hawkeyes. Bylo by však velké překvapení, kdyby se dostal dál než do PS. Podle dostupného scoutingu to není extra receiver, má problémy při blokování a rychlostně to je v nejlepším průměr.

FB

Titans patří do té poloviny ligy, která ještě oficiálně nějakého FB na soupisce během sezóny drží. I zde se dá očekávat tvrdý boj o sestavu. Khari Blasingame předváděl loni jen průměrnou práci. O místo v sestavě se ho pokusí připravit extrémně tvrdě pracují odchovanec LSU Toby Carter. Blasingame jako HB/FB hybrid nabízí lepší a komplexnější schopnosti. Carter je spíše FB/TE, jehož doménou je víceméně pouze zarputilé blokování jako lead blockera a tvrdost „oldschool“ hráče.

WR

Na této pozici zavál v kabině Titánů velký vítr, který odnesl 2., 3. a 4. WR na depthu pryč z týmu. Hvězdný AJ Brown, který hrál téměř celou loňskou sezónu zraněný se sebezapřením a hned po její skončení podstoupil operaci obou kolen, dostal nové parťáky. Jeho veřejným přáním byl příchod bývalého spoluhráče a velkého kamaráda z Ole Miss Elijaha Moora. Toto přání mu ještě splněno nebylo. Jeho druhé přání o příchodu budoucího člena síně slávy a jeho velkého vzoru Julia Jonese už GM vyslyšel. Z Rams přišel solidně hodnocený Josh Reynolds (LAR), ten by měl primárně nahradit roli Adama Humphreyse. V draftu tým doplnil skupinu o Deze Fitzpatricka (Louisville) a Racey McMatha (LSU) ti spolu s loňským UDFA Nickem Westbrook-Ikhinem patří patrně mezi největší favority na finální tým a budou bojovat v kempu o co nejlepší pozici na depthu. McMath je skvělý ST hráč a nabízí výborné parametry v rychlosti a síle, ovšem na hře WR potřebuje ještě hodně zapracovat. Nick Westbrook -Ikhine je pro mě zatím takovou menší záhadou. I když dokázal zůstat po celou sezonu na soupisce a odehrál 170 snapů, tak toho o něm moc nevím. Je to vyšší WR, excelentně hodnocen za své blokařské schopnosti.

Rychlonohý Cameron Batson se pokusí dostat do týmu jako primární returner. O svou pozici zabojuje i Marcus Johnson (IND). Ten loni za Colts odehrál solidních 303 snapů. Pozvánku do kempu dále obdrželi Chester Rogers (PS), Mason Kinsey (PS), Cody Hollister (PS), Fred Brown (DEN) a Kalija Lipscomp (PS GB). Tato skupina se spíše bude snažit alespoň dostat do PS. Pro první tým nebudou mít zatím potřebnou kvalitu.

TE

I na této pozici došlo k velkým změnám. Po letech, kdy byli na této pozici menší hráči, než je běžné se družina rozpustila. Tým nedoplnil stav v draftu ani skrze FA, a tak nejvýše na depthu se ocitl produkt Harvardu Anthony Firkser. Jeho přednosti jsou herní inteligence, route running, dobré ruce (75 zachycených přihrávek vs pouze jediný drop) a výbušnost. Naopak nevýhodou je menší vzrůst, podprůměrná rychlost a pass blocking. Pak je zatím jen jediný další veterán na soupisce, a to specialista na bloky Geoff Swaim. Pak už je to jen plejáda loňských UDFA Jared Pinkney (PS), Tommy Hudson (PS) a letošních Miller Forristall (Alabama), Briley Moore (Kansas State). Nejzajímavějším jménem je zde určitě Moore jemuž sezónu zkazilo zranění jeho QB a díky tomu patrně nebyl draftován. Jde oproti ostatním z této skupiny o velmi dobře atleticky vybaveného TE s velkým potenciálem. Vyloučen samozřejmě není ještě nějaký podpis zkušeného TE.

OL

Zde k příliš změnám nedošlo. Patnáctá OL ligy dle PFF by se tak při návratu zraněných a příchodu nových tváří mohla klidně vyhoupnout do top ten ligy. LT Taylor Lewan, LG Rodger Saffold, C Ben Jones, RG Nate Davis jsou bezesporu nadprůměrní hráči na svých postech. O pozici RT si to rozdají veteráni Ty Sambrailo, Kendall Lamm (CLE) a druhé kolo draftu Dillon Radunz. Jistotu týmu by měl mít i loňský objev v UDFA G/C Aaron Brewer. Při startech v loňské sezóně svámi výkony už klepal na pozici plnohodnotného startera. Na ostatní tak zbyde boj o pouhé jedno místo náhradníka. Favoritem by mohl být extrémně atleticky vybavený UDFA G/T Chandon Herring (BYU). David Quessenberry zase nabízí zkušenosti z předešlých sezón. Zajímavým členem v tréninkovém kempu bude wrestler Adam Coon (Michigan), ten hrál naposledy fotbal na střední škole. Skupinka Brandon Kemp (PS), Elijah Nkansah (IND), Daniel Munyer (PS), Paul Adams (PS), Anthony McKinney (PS) a UDFA Cole Banwart (Iowa) bude spíše bojovat o pozici v PS.

Obrana (3-4 base)

Téměř celou sezónu bylo sledování obranné hry Titans tryznou pro jejich fandy. Nejednou museli fans sledovat, jak soupeř skóruje první, druhý, třetí, čtvrtý drive v zápase. Jen výjimečně se pak dokázala obrana oklepat, příval bodů zastavit a dát nějakou šanci útoku na obrat v utkání. Nejlepší utkání obrana odehrála paradoxně v play off, kde to však vzhledem k absenci dobrého QB v soupeřově týmu nebylo zas tak složité. Hlavním problémem byl passrush. QB měl vždy neuvěřitelně mnoho času na odhození. Jak slabý passrush Titans v loňské sezoně byl, vystihuje nejlépe utkání proti Bengals. QB Burrow víkend co víkend bojoval za svou slabou OL o holý život. Proti Titans nebyl ani jednou sackován a obránci si připsali pouze dva QB hity!!! Jedinou pozitivní věcí tak na celé té obraně bylo, že horší to snad být již nemůže. Obraně by měl také pomoci příchod Jima Schwartze, ten se sice do Nashvillu nevrací jako DC, ale určitě může nabídnout bohaté zkušenosti a mnoho dobrých rad. A ty, jak víme z pohádek, jsou nade vše.

ODCHODY

●     CB Malcolm Butler (dobrý)

●     DL Daquan Jones (dobrý)

●     CB Adoree Jackson (průměrný)

●     SS Kenny Vaccaro (průměrný)

DC SHANE BOWEN

Titans mají po ročním půstu opět oficiálně svého DC. Jmenování Shana Bowena, ale není zrovna ta vytoužená volba. On už v té loňské sezóně měl velký vliv a byl takovým neoficiálním DC týmu. Navíc jako coach OLB byl zodpovědný v systému Titans za přípravu hlavních passruherů týmu. Ti se nedokázali prosazovat 1 na 1. To vše padá na jeho hlavu. Vzhledem k novým příchodům bude Bowen muset dokázat, že loňský propadák byl zapříčiněn především nedostatkem talentu.

DL

Stále musím kroutit hlavou nad tím, co se z jedné z nejlepších DL za dvě sezóny stalo. Hvězdný Jeffery Simmons je zde na to úplně sám. Do nové sezóny změnil jídelníček a cítí se jako nikdy předtím. Příchod Denico Autryho (IND) z konkurenčních Colts, beru jako opět špatný vtip. Průměrný hráč za zenitem, to je skutečně posila jako fík. Zdá se tak, že loňský podpis Jacka Crawforda má svého zdatného nástupce. Podprůměrné výkony, ale stále mi na soupisce bude pít krev. A další v depthu jsou bohužel na tom ještě hůř. Teair Tart, Larrell Murchison a Woodrow Hamilton (PS) potřebují udělat obří výkonnostní skok, aby se po loňských výkonech přiblížili alespoň průměru ligy. Nebo snad Bruce Hector (PS CAR) či Daylon Mack (PS ARI) se po neúspěšných štacích napříč NFL, konečně uchytí a stanou se solidními startery. Ano občas se to podaří. Spoléhat na to však nejde. Mé naděje se tak trošku ubírají na UDFA Naquana Jonese (Michigan State). Ten by mohl být kvalitním run stoperem do rotace pro první downy. Nevím proč vedení tuto řadu tak zanedbává, ale problémy celé obrany začínají právě zde.

OLB

Po loňském fiasku tým opět investoval do této pozice. Bud Dupree (PIT) je považován dle PFF za nejhorší podpis offseason. Z Pittsburghu si sebou přivedl potenciálního náhradníka Olasunkanmi Adeniyiho (PIT). Harold Landry odehrál loni druhý největší počet snapů ze všech edge obránců v NFL. Určitě by potřeboval někoho, kdo mu pomůže odlehčit vytížení. Tím by mohla být další posila z Pittsburghu, tentokrát z univerzity ve 4. kole nadraftovaný Rashad Weaver (Pittsburgh). Na draftu se propadl díky incidentu, kdy údajně zmlátil ženu. Derrick Robinson potřebuje předvést zlepšení, jestli se chce v týmu udržet i pro další sezónu. Po sezóně strávené v PS se pokusí do týmu dostat Wyatt Ray (PS). A posledním mohykánem je Julian Taylor (SF). Ten u 49ers, kteří si ho před lety vybrali v sedmém kole draftu, měl problémy po zdravotní stránce.

ILB

Grupa se solidním depthem. Vedení nenechalo odejít svého nejlepší LB Jayona Browna skrze FA a prodloužilo s ním smlouvu. Na druhé straně je pak neuplatnění obce na 1. volbu draftu v roce 2018 Rashaana Evanse. Ten tak má s největší pravděpodobností před sebou poslední sezónu v dresu Titans. Zařadí se tak po bok jiného Alabamského bustu vybraného v 1. kole G Chance Warmacka. Záda jim kryje David Long, který zatím vždy, když bylo potřeba naskočil a odehrál solidní utkání. Do týmu přišel jako výběr ve 3. kole draftu, fanoušek Titans od dětských let, Monty Rice (Georgia). Jan Johnson (HOU), Tuzar Skipper (PS), BJ Bello (LAC) a Justin March (DAL) se pokusí do týmu prosadit především skrze jejich dovednosti ve ST.

CB

V minulé sezoně bylo v této skupině příliš mnoho zraněných, a tak se vedení rozhodlo obměnit kádr na této pozici. A jde o opravdu velmi kvalitní skupinu hráčů. Zkušeného Malcolma Butlera nahradil Janoris Jenkins (NO). Překvapivý odchod Adoree Jacksona se pokusí nahradit 1. kolo draftu supertalentovaný Caleb Farley (Virginia Tech), v NCCA by měli QB vyšší QB rating, kdyby raději spikovali balón, než ho házeli směr Farley. Loňské překvapení Breon Borders, který procestoval polovinu PS AFC týmů se zjevil jak zázrak v polovině sezóny. Během pěti týdnů, kdy byl starterem, byl výkony v top ten mezi CB! Bohužel zranění ukončilo jeho magickou sezónu. Loňské druhé kolo draftu Kristian Fulton bude chtít po sezóně, kdy ho pronásledovalo jedno zranění za druhým, ukázat proč šel na draftu tak vysoko. O práci nickel backa se porve Kevin Johnson (CLE) a podle některých expertů, největší steal draftu a neuvěřitelný pracant Elijah Molden (Washington). O místo v týmu se porve i „miláček trenérů“ Chris Jackson, ten totiž na začátku loňské sezony dostával hodně prostoru, ale výkony to byly z jeho strany věru strašidelné. Greg Mabin (JAX), Chris Jones (MIN) a Quenton Meeks (JAX) se budou chtít v nabité konkurenci prosadit alespoň do PS.

S

I z této skupiny mám dobrý pocit. Lídr Kevin Byard se po nepovedené sezóně určitě pokusí vrátit výkony do pro bowlu (nutno dodat, že když vám funguje passrush jako loni, mají to DB vždy mnohem těžší). Hlavním kandidátem na druhého S je Amani Hooker, který svými výkony už loni předčil odejivšího Vaccara. O pozici náhradníků si to rozdají Matthias Farley (NYJ), Elijah Molden, Dane Cruishank, nadraftovaný Brady Breeze (Oregon) a Maurice Smith (PS).

ST Teams

Jeden z nejlépe hrajících hráčů na své pozici P Brett Kern patrně nepřepustí svou pozici australské akvizici pro kemp Jamesi Smithovi. Nejen fandové Titans si vzpomenou na loňský zápas s Colts, kdy Kern pro zranění chyběl a dva punty Tennessee za sebou skončily fiaskem a dostaly divizního rivala na koně.

Pozice K je v posledních dvou letech v Nashvillu zakletá. Legenda Patriots Gostkowski v loňské sezóně konvertoval pouze 69,2 % svých FG. Před dvěma roky to bylo jen o něco málo lepší při konverzi FG pouhých 77,8 %. Tým přivedl LS z Ravens Morgana Coxe. Do kempu zatím míří dvojice nezkušených mladíku Tucker McCann (PS) a UDFA Blake Haubeil (Ohio state). Laťka je posazená velmi nízko, a tak i když jsou mladí, mohl by jeden z nich přeskočit.

Shrnutí

Narozdíl od „expertů“ věřím, že Titans obhájí titul v AFC South. Nemám totiž důvěru v nastartování Wentzovi kariéry, ba naopak. Jaguars budou sice dávat hafo bodů, ale obrana je potáhne zpět a hlavně se budou muset naučit zase vyhrávat. Texans mají svých problémů dost a boj o divizní titul vypadá jako pouhá fantazie.

A kam až můžou modro-modří dojít v PO? To je všem fandům nyní naprosto jasné, přeci až na vrchol. Útok bude nezastavitelný, a tak i kulhající obrana bude stačit k naplnění snu o LOMBARDI TROPHY.


Výzva k článkům o offseason jednotlivých týmů

Jste zarytými fanoušky konkrétního NFL týmu a vládnete psaným slovem? Tak je tu pro vás opět šance podělit se s ostatními fanoušky o svoje dojmy z offseason Vašeho týmu. Článek stačí napsat a poslat na e-mailovou adresu  streeter25@gmail.com nebo do soukromé zprávy na našem  Discord kanále

Sdílejte na sociálních sítích

Pompey

Fanoušek Titans od roku 2000 :)

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • TomRaider
  23. června 2021 22:01

  Tak to má byt!
  👌

 • mates007
  22. června 2021 10:00

  Moc pěkná práce. A hlavně tolik práce, palec hore!
  V CB odstavci se ti nějak nedostalo na Petersona. Ale možná tam ještě v době kdy jsi na tom makal, ani nepatřil?

 • Mithril
  22. června 2021 09:41

  Díky za souhrn!

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  22. června 2021 08:24

  Parádní článek. Díky za něj.

 • Razor 32
  21. června 2021 16:18

  Pekny clanek! Palec nahoru.