AKTUÁLNĚ
Novinky Prague Black Panthers 24.06. 10:00

Prague Black Panthers - Bitva s obry

V neděli 20.6. byl po dlouhé době v Praze znovu k vidění ten nejlepší americký fotbal na území ČR. Letos poprvé se díky zlepšené epidemiologické situaci mohli PBP představit před domácími fanoušky a přerušili tak sérii pěti venkovních zápasů, které museli absolvovat v řadě. Do stověžatého města přicestovali v rámci 7.kola rakouské AFL Graz Giants, kteří si to v de facto čtvrtfinále rozdali o poslední postupové místo v playoff letošního ročníku. I přes omezení, v rámci koronavirových opatření, přilákal tento rozhodující duel a vidina skvělého fotbalu spoustu fanoušků na domácí stadion PBP v Praze na Proseku.

Oba týmy si byly vědomi důležitosti tohoto utkání a začalo se opatrně a neúspěšně, 3 & OUT, na obou stranách. V druhém obranném drivu obrana PBP ukázala její sílu. RB Grazu Rock ztratil míč a DL Jakub Smutný ho zalehl a připsal si první turnover zápasu. Následnou šanci však PBP v útoku nevyužili a do hry se tak znovu dostal útok Giants. Ten ukázal svou největší přednost, a to spolupráci amerického QB Millera a WR Adamse. Adams zachytil míč na vlastních 21 yardech a 79 yardovým během ukázal, proč má nejlepší čísla v lize - 0:7. PBP odpověděli dlouhým drivem, který čítal 17 akcí na na jehož konci stál WR Kamil Roba, kterého přesnou přihrávkou našel QB Zack Greenlee - 7:7. Útok Grazu se následně rychle pakoval ven ze hřiště, když měl sérii 3 a ven, a na čtvrtý down přehozený snap stihl hostující punter zachránit pouze 6y puntem. Nabízenou šanci využil útok domácích když se podruhé v zápase prosadilo duo Roba-Greenlee - 14:7. Pak ale znovu upláchl WR Adams, tentokrát pro 54 yardů a bylo srovnáno - 14:14. PBP se dostali minutu před koncem poločasu těsně před endzone Giants, ale tři podhozené přihrávky QB Greenleeho na volné WR Štieglera a Woleského v endzóně nebyly úspěšné a Panthers museli vzít za zděk FG z nohy K Martina Mandíka - 17:14. Pak ale přišel tvrdý direkt, dvě dlouhé hry Giants, a následný TD sedm vteřin před koncem poločasu - 17:20.

První poločas byl tak ve znamení velmi vyrovnaného a pohledného fotbalu, kde Black Panthers vsázeli na postupný posun a Giants se mohli opřít o big play své největší hvězdy WR Adamse. V druhé půli se čakalo velkolepé vyústění hádanky o poslední postupové místo do playoff.

Bohužel tomu tak nebylo. Panthers začali poločas 3&OUT a Giants osvědčenou spoluprácí Miller-Adams - 17:27. PBP se znovu nepodařilo získat větší yardový zisk ani v dalším drivu a krátké odkopnutí pouze předurčilo pozici pro rozhodující TD zápasu, který zachytil WR Sommer a posunul skóre na rozdíl 17 bodů - 17:34. Panthers ve čtvré čtvrtině ještě zkoušeli obrat ve stylu Patriots v SB LI, ale ten nebyl úspěšný a naopak Giants potvrdili svou hru v druhé polovině dalším touchdownem, který upravil skóre na konečných 17:41.

Ač skóre nevypadá, jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, kde první polovinu byl lepším týmem pražský celek, ale nedokázal si vybudovat vedení, a druhou půlku jasně opanovali hráči ze Štýrského Hradce. Giants si tak v přímém souboji o místo v playoff upevnili pozici v tabulce a k postupu jim stačí porazit v posledním kole Modling Rangers, kteří letos ještě nevyhráli.

PBP tak musejí čekat na zázrak a věřit v prohru Grazu a následnou výhru nad Vikings a Raiders.

Právě dva powerhouse evropského fotbalu - Vienna Vikings & Innsbruck Raiders se představí v Praze na Proseku, v posledních dvou týdnech AFL, když 3.7., respektive 11.7. odehrají tyto nejlepší evropské týmy své klání s borci z PBP. O pořádný fotbal tedy nepřídete a pokud chcete vidět, jak vypadá nejvyšší kvalita fotbalu v Evropě, doražte do Prahy!

Šance na playoff jsou sice mizivé, ale zápas proti Giants dal fanouškům znovu možnost vidět nejlepší sport na živo, a my jim za celý klub Prague Black Panthers musíme poděkovat, že i v tak horkém počasí vytvořili neskutečnou atmosféru! Děkujeme!

ONE TEAM ONE HEARTBEAT

Sdílejte na sociálních sítích

Prague Black Panthers

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku