AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 30.06. 14:45

NFL novinky – 25. týden

Carl Nassib

Defenzivní end hrající za Las Vegas Raiders se stal první aktivním hráčem v NFL, který veřejně řekl, že je gay. Toto velké a určitě velice nelehké gesto bylo okamžitě podpořeno spoustou spoluhráčů, ale i známých tváří ať už s prostředí NFL nebo mimo něj. Tento krok Carla může být velkým skokem pro celou ligu a vůbec komunitu kolem fotbalu. Symbolické gesto, které může otevřít oči spoustě ztracených duší v dnešním nelehkém světě. Se vší úctou smekám klobouk před Carlem Nassibem.

nassib

Frank Clark zatknut

Hned v úvodu týdne obletěla svět NFL nepěkná zpráva. Frank Clark byl zastaven policií na běžnou silniční prohlídku, přičemž byla v jeho zavazadle nalezena nelegálně držená střelná zbraň. Podle informací NFL insiderů se mělo jednat o uzi (jednoruční samopal vyráběný v Izraeli). Tým se zatím k situaci žádným způsobem nevyjádřil a pravděpodobně se čeká na závěr vyšetřování. Pro Franka Clarka to rozhodně není první přestupek. Za nelegální držení zbraně byl zadržen už letos v březnu.

clark

David DeCastro propuštěn ze Steelers

Pittsburgh Steelers opouští další ofenzivní lineman. Tentokrát se jedná o dlouholetou oporu na pozici Guarda. David DeCastro působil u Steelers od roku 2012, kdy si ho právě Pittsburgh vybral jako 24. výběr draftu. Za parádních devět sezón byl celkem šestkrát zvolen do Pro Bowlu (2015-2020). Vzhledem k jeho vleklému zranění kotníku je návrat na fotbalové trávníky nadále otazníkem. Steelers ale dlouho neváhali a našli na trhu volných hráčů náhradu v podobě Traie Turnera. Ten byl v roce 2014 draftován ve třetím kole Carolinou Panthers, kde odehrál šest sezón a pětkrát byl vybrán do Pro Bowlu.

decastro

Morgan Moses posílí New York Jets

New York Jets se pod vedením nového trenéra Roberta Saleha snaží poměrně slušně posilovat. Jejich prozatím poslední akvizicí je ofenzivní tackle Morgan Moses. Obě strany podepsali jednoletý kontrakt na celkem 3,6 milionů dolarů. Vzhledem k jisté pozici Mekhiho Bectona, je téměř jisté, že se Moses postaví na místo pravého tackla.

moses

Alternativní helmy od sezóny 2022

Na dresy, díky kterým se vracíme do historie NFL jsme si už zvykli. NFL ale jde dál. Mezi fanoušky hodně oslavovaná změna pravidel totiž přináší možnost použít i alternativní/historické helmy. Pokud se tedy tým v sezóně 2022 rozhodne použít na některé utkání dresy z minulosti, bude k nim moci přidat i starý design helem.

helmy-1

Poděkování za podporu!!

Moc děkujeme všem fanouškům, kteří nás přes letní měsíce stále finančně podporují! Obrovsky si toho vážíme a ještě jednou díky všem, co přispívají ať už na běžný účet, na patreonu nebo na youtube! Díky Vám se dokážeme stále posouvat.

https://nfl.cz/novinky/203/nflcz-podporte-nas-web-a-redakci

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Hooper
    6. července 2021 10:41

    K propuštění DeCastra jen dodejme, že příčinou je zraněný kotník, který stále není v pořádku.