AKTUÁLNĚ
Novinky Prague Black Panthers 01.07. 13:10

Prague Black Panthers — Vikingové v Praze

Minulý hrací týden Black Panthers bohužel nezvládli druhou polovinu klíčového duelu s Graz Giants, a tím přišli o možnost držet osud posledního postupového místa do play-off ve svých rukou. Nyní musí naši hráči spoléhat na zaváhání Giants na domácím hřišti proti Rangers a vlastní vítězství v posledních dvou utkáních proti Vikings a Raiders.

Právě vítězové posledního zkráceného ročníku AFL z roku 2020 - Dacia Vikings, přijedou do Prahy a o skvělý fotbalový den je tedy postaráno. Vikings patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu co v Evropě je, a to ukazují i v letošní sezoně, ve které v lize prohráli zatím jediné utkání, a to s Innsbruck Raiders. Zajímavostí tohoto týmu je, že za ní do loňského roku hrál nynější tight end Arizony Cardinals z NFL - Bernhard Seikovits, který si prošel stejným programem jako náš OL Miroslav Kysilka, a na konci byl vybrán právě týmem z Arizony na volné místo pro evropského hráče.

PBP se letos s Vikings už jednou potkali, když v květnu ve Vídni nestačili na domácí celek a nakonec prohráli 7:29. I přes početnou marodku, která před zápasem čítala jména jako Augusta nebo Woleský a v zápase se prohloubila o hráče Corpeninga, Krse a Smutného, dokázali Panthers s Vikings držet krok. Vynikající utkání ve Vídni odehrál WR Jan Štiegler, který zachytil 5 přihrávek pro 97y a jeden touchdown, včetně 67 yardové bomby přes půl hřiště až do endzóny, která se dostala do top 5 her týdne v celé Evropě. V zápase na druhé straně míče řádil DB Filip Ondrášek, který zaznamenal 2 PBU + 1 FF a v jeho prvním zápase po zranění patřil k nejlepším hráčům obrany. Bohužel Black Panthers selhali hlavně v redzone soupeře, když dvakrát vyšli naprázdno po turnover on downs, jednou netrefili FG a nakonec přišel i INT QB Greenleeho a v obraně se nedařila zastavovat běhová hra Vídně.

Do odvety Black Panthers chtějí zapracovat hlavně na chybách v redzone, které je stály body v prvním duelu a zlepšit běhovou obranu, která netradičně polovina soupeři přes 250 yardů po zemi. Hlavní trenér Taylor Breitzman zmiňuje, že i přesto, že nedrží osud ve svých rukou a je pravděpodobné, že Giants Rangers porazí a zajistí si tak poslední místo v play-off, jeho svěřenci budou hrát na plno. Breitzman dále dodává: “Trénovali jsme tvrdě na tuto sezónu a chceme našim fanouškům ukázat ten nejlepší fotbal, proti skvělému soupeři. Neohlížíme se na výsledek Giants, ale soustředíme se na naši hru a PBP Football. Fotbal je o každé jedné akci a my do ní dáme vše co umíme!”.

Do Prahy tak v sobotu 3.7. zavítá jeden z nejlepších celků Evropy a vy můžete být znovu u toho! Výkop je od 15:00 na stadionu SK Prosek Praha, více informací najdete v události na fb. Minulé utkání proti Giants ukázalo, že fanouškům amerického fotbalu a PBP, fotbal opravdu chyběl, pojďte tedy i tento víkend ukázat, jak skvělé fans v ČR máme!

ONE TEAM ONE HEARTBEAT

Sdílejte na sociálních sítích

Prague Black Panthers

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku