AKTUÁLNĚ
Novinky Prague Black Panthers 08.07. 10:15

PBP — Těžký den s Vikingy, Jezdci na obzoru

Náš seniorský tým odehrál o uplynulém víkendu své předposlední představení v letošní sezóně AFL. Na domácí stadion na Proseku přijel jeden z nejlepších evropských týmů Dacia Vikings z Vídně, a přítomní fanoušci si tak znovu mohli vychutnat ten nejkvalitnější evropský fotbal.

Black Panthers chtěli do utkání vstoupit aktivně, ale hned v druhém drivu zápasu utržil QB Greenlee tvrdý hit od jednoho z obránců Vídně a byl viditelně otřesený. Navíc se Vikings díky dvojic importů Spancer & Page dostali k prvním bodům utkání a v první čtvrtině vedli 14:0. To nejhorší pro Black Panthers mělo však ještě přijít. Po nepřehledné situaci a volném fumblu, byl znovu nešťastně trefen Greenlee, a tentokrát si přivodil zranění ramene, které ho už nepustilo do zbytku zápasu. Black Panthers tak museli utkání dohrávat v improvizované sestavě, když se na pozici náhradního QB postavil Kamil Roba. Toto byl klíčový moment celého zápasu a na hřišti byl poté už pouze tým soupeře. Domácí se sice snažili držet krok a zaskočit obranu Vikingů, když se jim povedlo několik povedených akcí, ale ztráta rozehrávače, je v americkém fotbale naprosto klíčová. Svůj nejlepší den si nevybrala ani obrana, která si nevěděla rady s dvojí Američanů Spencer a Page a právě tito borci nejčastěji posunovali Vikings k dalším bodům. Utkání nakonec skončilo rozdílem 3:49 a Vikings si zajistili první místo v tabulce po základní části. Hlavní trenér Taylor Breitzman i přes vysokou prohru kvitoval hru některých hráčů PBP ve čtvrté čtvrtině, když za rozhodnutého stavu nechali na hřišti úplně vše.

Trenérský tým však rychle kladl hráčům na srdce, že tato prohra se musí rychle zamést do kouta a přepnout na dalšího soupeře. V neděli 11.7. totiž PBP odehrají své poslední utkání v letošním ročníku AFL, proti šampionům z posledního plného ročníku 2019 - Innsbruck Raiders. Na závěrečný duel sezóny, tak bude v Praze k vidění další TOP evropský tým. Raiders, kteří se v letošním roce probojovali až do finále mezinárodní soutěže CEFL, kde jen těsně prohráli s německým celkem Schwäbisch Hall Unicorns, touchdownem v posledních vteřinách, vyhráli od roku 2015 celkem 4x rakouskou ligu a i letos patří s Vikings k největšímu favoritům. Black Panthers tak mají možnost napravit své poslední vystoupení před domácími fanoušky a ukončit sezónu 2021 na správné vlně, která je doveze až do přípravy na další ročník. Uvidíme jestli se do utkání stihne zotavit Greenlee nebo uvidíme pod centrem Kamila Robu a upravený útok PBP.

Poslední představení Prague Black Panthers v AFL 2021 můžete sledovat i vy v neděli 11.7. od 15:00 na SK Prosek Praha. K dispozici bude znovu skvělý fotbal, občerstvení a poslední možnost zafandit našim hráčům v této náročné a komplikované “Covid sezóně”. Další informace naleznete na fb události.

Přijďte tedy letos naposled podpořit PBP v AFL a ukázat, že v Praze jsou ti nejlepší fanoušci.

ONE TEAM ONE HEARTBEAT

Sdílejte na sociálních sítích

Prague Black Panthers

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Hooper
    11. července 2021 19:27

    Před chvilkou jsem se vrátil ze zápasu. PBP vyhráli 16:7, Štigiho s červenými rukavicemi a červenými botami nešlo přehlédnout, i jeden balon chytil - a už nemá číslo 22, ale 88. Pak se teda taky nechal složit při jednom KO returnu hned prvním obráncem.. Zaujalo mě hráč číslo 2 - Jakub Voleský. Sám nevím, zda je to punter hrající širokého přijímače nebo naopak. Utkání též obsahovalo přerušení 45 sekund před koncem prvního poločasu, na Proseku byla chvilku průtrž mračen.