AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 29.07. 10:40

NFL novinky – 29. týden

Fred Warner prodloužení smlouvy

Jeden z nejlepších linebackerů posledních několika sezón se dohodl se svým týmem na prodloužení stávajícího kontraktu. San Francisco 49ers se dohodlo se svým lídrem obrany na pětiletém prodloužení, které Fredu Warnerovi přinese až 95 milionů $, což z něj dělá nejlépe placeného linebackera v NFL. Warnera si 49ers vybrali v roce 2018 ve třetím kole draftu jako celkový 70. výběr. Od té doby odehrál v San Franciscu tři velmi úspěšné sezóny. V roce 2020 byl vybrán do Pro Bowlu i All-Pro týmu. Od serveru PFF dostal vloni známku 88,6 a byl nejlépe hodnoceným hráčem na své pozici.

warner

Alex Okafor podepsal s Chiefs

Kansas City Chiefs znovu podepsali na další rok svého pass rushera Alexe Okafora. Na soupisce Chiefs vídáme jeho jméno už od roku 2019, kdy ho podepsali jako volného hráče. Původně Okafora draftovala Arizona Cardinals v roce 2013 ve čtvrtém kole jako 103. celkový výběr. V minulé sezóně se potýkal se zraněním hamstringu.

okafor

Cam Akers zranění

Jeden z nejlepších nováčků celé minulé sezóny a tahoun útoku Los Angeles Rams, Cam Akers, utrpěl ještě před začátkem týmových tréninkových kempů vážné zranění achillovy šlachy. Kvůli přetržení achillovky zcela jistě nenastoupí do sezóny 2021 a otazník visí i nad dalším rokem. V minulém roce si Akers připsal celkem 625 yardů a dva touchdowny, činil se ale i v passové hře, kdy zachytil 123 yardů a jeden touchdown. Server PFF mu připsal známku 75,7, což mu přineslo 22. místo mezi všemi runningbacky. Pro Rams nebude lehké zaplnit tuto mezeru.

akers

Zemřel Mirro Roder

Ve věku 77 let zemřel Miroslav Rodr, ve světě NFL známý jako Mirro Roder. Byl to jeden z mála hráčů českého původu, kteří nastupovali v nejlepší fotbalové lize světa. V letech 1972-1974 nastupoval za Chicago Bears a v roce 1976 potom za Tampu Bay Buccaneers. Zajimavostí je, že v Československu hrál kopanou za Duklu Praha. Novinář Luboš Brabec shrnul celý jeho život ve výborném článku ( ODKAZ )

roder

Vince Williams ukončil kariéru

Po osmi úspěšných sezónách v dresu Pittsburghu Steelers oznámil Vince Williams konec své profesionální kariéry. Celý sportovní život tedy zůstal věrný týmu, který si ho v roce 2013 vybral v šestém kole draftu jako 206. výběr celkově. Ve svém fotbalovém životě si připsal 479 tacklů, 20,5 sacku a dva interceptiony.

williams

Michael Thomas musel na operaci

Hvězdný wide-receiver New Orleans Saints musel podstoupit operaci kotníku. Podle informací NFL insiderů by měla rehabilitace trvat nejméně čtyři měsíce a tím pádem by Thomas nestihl začátek letošní sezóny. Je to další citelná rána pro Saints, kteří budou muset hledat nového franchise quarterbacka bez WR1.

thomas

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • FunThomas DB9
    30. července 2021 23:37

    https://sport.aktuality.sk/c/t47ymdj/flag-futbal-na-plazi-uz-tuto-sobotu-prvy-turnaj-v-plazovom-flag-futbale-v-strednej-europe-sa-bude-hrat-na-bratislavskom-drazdiaku/

  • ruzak
    29. července 2021 14:18

    Mirro Roder WOW, úžasný článek v odkazu, doporučuji přečíst. Koukal jsem jako blázen, nic takového jsem netušil.