AKTUÁLNĚ
Novinky Toman 31.07. 11:00

Pohledem z gauče na NFL – NFC West

První díl jsem se rozhodl rozdělit na dvě části, aby toho čtení nebylo na jeden zátah moc. Ve druhé části se zaměříme na NFC West, která nejspíš dopadne přesně naopak, než budu predikovat. Myslím, že není vyrovnanější divize než tato. V každé jiné můžeme bez zevrubné analýzy identifikovat, kdo tam bude vládnout a kdo se už teď těší na další draft; zdravím do Houstonu.

Oproti první části, jsem se rozhodl pro menší změny. V příchodech a odchodech se dozvíte odkud, nebo kam, daný hráč zamířil. Pokud tuhle informaci u hráče nenajdete, znamená to, že je i nadále bez podepsané smlouvy.

V sázkařském okénku dám malinko čísel ze statistik, ať to máme něčím podložené. Bude nás zajímat hlavně průměr “něčeho” (catche, nachytané yardy, atd.) na utkání.

Takže hezkou zábavu a příjemné čtení.

Arizona Cardinals

Na začátku offseason se Cardinals finančně přetahovali s Clevelandem o to, kdo získá J.J. Watta. Mnoho veteránů kvůli nižšímu ligovému cap spacu podepsalo spíše jednoleté smlouvy za málo peněz. Lze tedy zpětným pohledem polemizovat o tom, jestli to byl dobrý krok. Watt je ale skvělým hráčem, který si zaslouží každý cent ze svého kontraktu. Smlouvu má uzpůsobenou tak, že v letošním roce vezme jen 4,9M cap hit. Arizonu nicméně budou bolet 7,2M dead money v sezoně 2023. 

Vzrušení okolo Cardinals přineslo zatčení letošního výběru v prvním kole LB Zavena Collinse, který překročil maximální povolenou rychlost o 65 km/h, či nespokojený DE Chandler Jones, který požádal o výměnu do jiného klubu.

Velkým otazníkem je Larry Fitzgerald, který se ještě nerozhodl, jestli bude pokračovat ve své kariéře. 

schedule-cardinals

V rozpisu jsou venkovní zápasy označeny červenou barvou.

Hlavní příchody: DE J.J.Watt (Texans) , RB James Conner (Steelers), K Matt Prater (Lions), WR A.J. Green (Bengals), CB Malcolm Butler (Titans), CB Darqueze Dennard (Falcons), S Shawn Williams (Bengals)

Hlavní odchody: OLB Haason Reddick (Panthers), RB Kenyan Drake (Raiders), CB Patrick Peterson (Vikings), TE Dan Arnold, OLB De’Vondre Campbell (Packers)

Draft:

1st LB Zaven Collins (Tulsa)

2nd WR Rondale Moore (Purdue)

4th CB Marco Wilson (Florida)

6th DE Victor Dimukeje (Duke)

6th DB Tay Gowan (Central Florida)

7th S James Wiggins (Cincinnati)

7th OL Michal Menet (Penn State)

Cap space: 11,0M USD

Předpokládaná sestava:

Tady jsem měl celkem problém s poskládáním obrany. Ani tak nešlo o samotná jména, jako spíše o schéma. Cardinals hrají 3-4 obranu a já nevěděl, jestli dát base schéma se dvěma cornery, nebo raději nickel formaci. Tím že DL Cards jsou za mě spíše nic, než moc (samozřejmě kromě Watta), tak jsem se rozhodl pro nickel formaci se 3 cornery.

sestava-cardinals

V závorce za jménem je PFF hodnocení za uplynulou sezonu. Pokud byl hráč třeba málo využíván nebo ho na celou sezónu vyřadilo zranění, bude u něj napsáno hodnocení za ročník 2019, které bude označeno jednou* hvězdičkou. U nováčků, kteří ještě žádné NFL hodnocení nemají, budou použity hodnocení PFF college za sezónu 2020 s označením dvěma** hvězdičkami, popřípadě třemi*** za sezónu 2019.

Nejsilnější část týmu: Když máte v týmu top receivera ligy, tak se asi nedá napsat nic jiného - celá receiving corps na papíře nahání respekt. A.J. Green v prime období své kariéry budil u soupeřových cornerů stejnou hrůzu jako DeAndre Hopkins nyní. Pokud mu vydrží jeho zdraví, tak se soupeři mají čeho obávat.

Slabina týmu: Vidím to jako mix vícero věcí. Obrana defensive coordinatora Vance Josepha hraje převážně Cover 1: na prvních dvou downech jsou ve využití Cover 1 na 5.místě v celé lize. Do toho často blitzují, což je u 3-4 obrany nutnost; v četnosti blitzu jsou na 4.místě v lize. Ale problém vězí v tom, že na tyhle blitzy nedokážou vytvořit tlak na soupeřova QB. V tomhle ohledu jsou v lize až na 22.místě v lize, když vytváří pressures jen na 38,4% soupeřových dropbacků. To vytváří tlak na cornery, kteří musí déle hlídat man to man soupeřovy receivery. Cardinals ale za mě nemají dostatečnou kvalitu a hloubku na tomhle postu, aby ten Cover 1 tak často hráli, bez podpory svých safeties. Příchod Butlera je sice fajn, ale projekce Alforda, který 2 roky pořádně nehrál, jako starting outside cornera, mluví sama za sebe. Murphy není špatný corner, ale převážně hraje na slotu.

Sázkařské okénko:  

Kyler Murray: tenhle skřítek s pekelně rychlýma nohama, kterého je těžké tacklovat, dokáže těchto svých předností skvěle využít. Loni měl v průměru 51,2 běhových yardů na utkání (v sezoně 2019 to bylo 34y na zápas). Takže hlídat hranici nastavenou sázkovkama a můžeme to tam hrnout. Za celou sezonu měl 11 běhových TD, takže kdo by chtěl trošku zariskovat, tak může i tady.

DeAndre Hopkins: jednoznačně první cíl, co se pasové hry týče. Bývá využíván zhruba stejně, jako když hrával za Texans. Za minulou sezonu 1407 nachytaných yardů, nám udělá 87,9y na utkání. Případně můžeme využít 7,1 zachycených míčů na utkání. Drop rate 1,3% nám ukazuje, že se jedná o spolehlivého receivera. Naopak sázky na počet zachycených TD bych u něj moc nedoporučoval. Jen 6 TD v sezoně 2020 a v sezoně 2019 jen o jeden více by nám při kurzu někde kolem 2.00-2.20 mohlo ukazovat že se jedná ze strany sázkovky o past na nás.

Los Angeles Rams

U Rams se rozhodli pro změnu na nejcitlivějším místě. Oproti chlápkovi, který neví na které světové straně vychází sluníčko, je Matty Stafford výrazným upgradem. Jinak kvůli problémům s cap space tu mnoho příchodů nebylo.

Odešly opory ze secondary. Hlavně odchod Johna Johnsona do Browns by mohl být citelný. Těsně před začátkem training campu se zranil do konce sezony RB Cam Akers. Bude zajímavé sledovat, jestli Rams budou tradovat pro některého z RB, nebo jestli počkají na to, kdo propadne sítem týmových cutů, nebo jestli udělají startérem Darrella Hendersona.

DC Brandon Staley šel dělat head coache do Chargers, tak uvidíme jak moc se promění obrana pod vedením Raheema Morrise, bývalého defensive coordinatora Falcons. 

schedule-rams

V rozpisu jsou venkovní zápasy označeny červenou barvou.

Hlavní příchody: WR DeSean Jackson (Eagles), QB Matthew Stafford (Lions), CB Kareem Orr (Titans), P Corey Bojorquez (Bills), TE Kyle Markway (Browns)

Hlavní odchody: CB Troy Hill (Browns), S John Johnson III (Browns), DE Morgan Fox (Panthers), QB Jared Goff (Lions), QB Blake Bortles (Packers), OLB Samson Ebukam (49ers), TE Gerald Everett (Seahawks), RB Malcolm Brown (Dolphins)

Draft:

2nd WR Tutu Atwell (Louisville)

3rd LB Ernest Jones (South Carolina)

4th DL Bobby Brown III (Texas A&M)

4th WR Jacob Harris (Central Florida)

5th DE Earnest Brown IV (Northwestern)

7th RB Jake Funk (Maryland)

7th WR Ben Skowronek (Notre Dame)

7th DE Chris Garrett (Concordia-St.Paul)

Cap space: 7,9M USD

Předpokládaná sestava:

sestava-rams

V závorce za jménem je PFF hodnocení za uplynulou sezonu. Pokud byl hráč třeba málo využíván nebo ho na celou sezónu vyřadilo zranění, bude u něj napsáno hodnocení za ročník 2019, které bude označeno jednou* hvězdičkou. U nováčků, kteří ještě žádné NFL hodnocení nemají, budou použity hodnocení PFF college za sezónu 2020 s označením dvěma** hvězdičkami, popřípadě třemi*** za sezónu 2019.

Nejsilnější část týmu: Mít v týmu někoho jako Aaron Donald, který na sebe navazuje double teamy či dokonce triple teamy, hodně slabin zamaskuje. Donald udělá prostor pro spoluhráče a ještě k tomu produkuje skvělá čísla: dohromady 456 pressures za posledních pět sezon je o 86 více než jakýkoliv jiný hráč napříč ligou. Toto číslo je o to více fascinující, když vezmeme v potaz, že Donald hraje na pozici defensive tackla.

Slabina týmu: Inside linebackeři. Hodnocení těchto hráčů dosáhlo průměrně 41,9 PFF grade, což je řadí na 28. místo v lize. Když si k tomu připočteme odchod Johna Johnsona, který hrál nízko za linebackery a tam rozdával tvrdé hity a srážel přihrávky, tak to zavání průšvihem. Oba safeties - Burgess s Fullerem - jsou nezkušení druhoročáci a nahradit Johnsona bude oříšek.

Sázkařské okénko: Rams budou heavy pass tým. Stafford je na tohle zvyklý a má k sobě dobrou receiving corps. Robert Woods si s Goffem za poslední 3 sezony vždycky připsal zhruba 5,6 catche na utkání a se Staffym za zády by tohle měl ještě vylepšit. Cooper Kupp je na tom téměř totožně, blíží se k šesti catchům na utkání. U obou čekám ještě lehce vyšší produkci, vzhledem k tomu, kdo na ně hází.

San Francisco 49ers

Máme tři měsíce po draftu a ještě dnes nad tím nechápavě kroutím hlavou. Pánové z front office dali Dolphins 2x 1.kolo v nejbližších dvou draftech, aby se posunuli pro klučinu, který v minulé sezoně odehrál jediný zápas s bilancí 15 zkompletovaných přihrávek z 30 pokusů, pro 149 yardů, 2 TD a 1 INT... Nespadl by k nim i na tom jejich původním 12.místě? Dlouho jsem dumal nad tím, co je k tomuhle rozhodnutí vedlo. Že by si vsadili nějaký obnos na to, že Lance půjde jako trojka? Jo, tak možná kvůli tomu se jim říká zlatokopky!

Tyhle moje poslední 2 věty berte prosím s humorem a nadhledem. Upřímně, já sám jsem na tomhle prohrál nějaký ten drobák a úplně cítím, jak se moje nastávající dceruška zlobí na svého tatínka, protože za ty peníze mohla mít nějaké slušivé černé bodyčko, nebo okultistickou hračku. Za tohle jsem tu franchise proklel do třetího kolena a už v červnu se jim to začalo vracet v podobě utržených. ACL u offensive linemana Justin Skule a safetyho Tarvarius Moore.

Teď vážně. Měli by se zamyslet, co a jak dělají špatně, protože těch vážných zranění za poslední roky je u nich strašidelně moc. V tomhle jim snad mohou konkurovat jedině Eagles. Talent v týmu bezesporu je, ale schopnost zůstat na hřišti bude klíčovým faktorem, jak moc bude tato sezona uspěšná. Samozřejmě tohle platí pro všechny týmy, ale pro 49ers obzvlášť.

schedule-49ers

V rozpisu jsou venkovní zápasy označeny červenou barvou.

Hlavní příchody: C Alex Mack (Falcons), OLB Samson Ebukam (Rams), WR Mohamed Sanu (Lions), S Tavon Wilson (Colts), OG Senio Kelemete (Texans), DT Maurice Hurst, DE Arden Key (oba Raiders), RB Wayne Gallman (Giants), ILB James Burgess (Packers), QB Nate Sudfeld, OLB Nate Gerry (oba Eagles)

Hlavní odchody: TE Jordan Reed, DE Ezekiel Ansah, C Tony Bergstrom, S Briean Boddy-Calhoun (Titans), ILB Joe Walker (Washington), CB Ahkello Witherspoon, DE Kerry Hyder (oba Seahawks), QB Nick Mullens (Eagles), RB Tevin Coleman (Jets), DE Solomon Thomas (Raiders), RB Jerick McKinnon (Chiefs), QB C.J. Beathard (Jaguars), WR Marquise Goodwin (Bears)

Draft:

1st QB Trey Lance (North Dakota st.)

2nd OL Aaron Banks (Notre Dame)

3rd RB Trey Sermon (Ohio St.)

3rd DB Ambry Thomas (Michigan)

5th OT Jaylon Moore (Western Michigan)

5th CB Deommodore Lenoir (Oregon)

5th S Talanoa Hufanga (USC)

6th RB Elijah Mitchell (Louisiana)

Cap space: 16,8M USD

Předpokládaná sestava:

sestava-49ers

V závorce za jménem je PFF hodnocení za uplynulou sezonu. Pokud byl hráč třeba málo využíván nebo ho na celou sezónu vyřadilo zranění, bude u něj napsáno hodnocení za ročník 2019, které bude označeno jednou* hvězdičkou. U nováčků, kteří ještě žádné NFL hodnocení nemají, budou použity hodnocení PFF college za sezónu 2020 s označením dvěma** hvězdičkami, popřípadě třemi*** za sezónu 2019.

Nejsilnější část týmu: Kdybych tuto sekci měl brát jen z pohledu jednotlivých hráčů, tak bych řekl George Kittle. To je naprosto dominantní hráč, kterého loni zbrzdilo zranění. Za poslední 3 sezony má nachytáno celkem 3064 yards a jeho celkové průměrné PFF hodnocení nekleslo pod 84,9.

Snažím se to ale brát z nějakého celkového hlediska a offensive line mi přijde že patří k tomu lepšímu. PFF ji vidí jako 9. nejlepší v lize, já osobně ještě o kousíček výše.

Slabina týmu: Tady to vezmu stručně: quarterback. Jimmy Garoppolo nedokáže zůstat zdravý a Trey Lance ještě potřebuje čas, určitě to není day-one starter.

Sázkařské okénko: RB Trey Sermon bude skvělý profi hráč, ale víme jak to u 49ers chodí. Ve snaze nechat své running backy čerstvé je Kyle Shanahan hodně rotuje a nikdo z nás dopředu neví, který z RB bude v daný zápas sloužit jako work horse.

Kdo vsadí na TE George Kittla, neprohloupí: v průměru 6 catchů a 76 yardů na utkání za poslední 2 sezony z něj dělají častý cíl na otevřeném hřišti. Naopak 14 zachycených TD za 53 kariérních zápasů není mnoho. Jeho kariérním maximem je 5 zachycených TD za sezonu.

Seattle Seahawks

To zase bude v diskuzi soda od chlapců-fanoušků Seahawks..

Jsem lehce rozpačitý z té offseason. Je možné, že za tou neaktivitou je problém s cap space, ale párkrát jsem si říkal, jestli jejich vedení nespí. Sice přivedli Aldona Smithe, ale myslím že problém měli spíše na cornerbacku. Obzvlášť po tom, co odešel Shaquill Griffin. Nevím jestli Ahkello Witherspoon bude dostatečná náhrada, kor když loni ve Friscu dostal větší prostor jen ve čtyřech zápasech, jinak spíše nastupoval jako náhradník, popřípadě nehrál vůbec. Ale jelikož v posledním zápase minulé sezony zahrál dobře právě proti Seahawks, tak si asi pánové v kanceláři řekli, že raději ho mít na své straně, než proti sobě. 

Do toho chce Jamal Adams být nejlépe placený safety; škoda že jako nejlepší safety nepůsobí na hřišti. Sacky nejsou všechno a kor na pozici safety je potřeba mít i slušnou coverage. Tam ale celkem hoří a jeho grade 53,1 na pokrytí pasů není nic extra. O to těžší to pak mají cornerbaci, kteří mají jen jednoho single high safetyho. Jako důležitý a dobrý krok vidím prodloužení smlouvy s Carlosem Dunlapem.

Nesmím zapomenout na vřelé poděkování do Seattlu, za to že mi tak usnadnili práci s jejich sekcí “draft”.

schedule-seahawks

V rozpisu jsou venkovní zápasy označeny červenou barvou.

Hlavní příchody: TE Gerald Everett (Rams), DE Kerry Hyder, CB Ahkello Witherspoon (oba 49ers), DT Al Woods (Jaguars), OLB Aldon Smith (Cowboys)

Hlavní odchody: LB Shaquem Griffin (Dolphins), CB Shaquill Griffin, RB Carlos Hyde, WR Phillip Dorsett (všichni Jaguars), DT Jarran Reed (Chiefs), CB Quinton Dunbar (Lions), TE Jacob Hollister (Bills). Beze smlouvy zatím hráči jako K.J.Wright, Bruce Irvin nebo OG Mike Iupati

Draft:

2nd WR D´Wayne Eskridge (Western Michigan)

4th CB Tre Brown (Oklahoma)

6th OL Stone Forsythe (Florida)

Cap space: 5,7M USD

Předpokládaná sestava:

Osobně bych na pozici FS dal raději Damariouse Randalla, ale snaha týmu ho předělat spíše na cornera mi říká, že s ním na pozici safetyho nepočítají. Za mě to je škoda, protože v Clevelandu odehrál 2 solidní sezony jako starter.

sestava-seahawks

V závorce za jménem je PFF hodnocení za uplynulou sezonu. Pokud byl hráč třeba málo využíván nebo ho na celou sezónu vyřadilo zranění, bude u něj napsáno hodnocení za ročník 2019, které bude označeno jednou* hvězdičkou. U nováčků, kteří ještě žádné NFL hodnocení nemají, budou použity hodnocení PFF college za sezónu 2020 s označením dvěma** hvězdičkami, popřípadě třemi*** za sezónu 2019.

Nejsilnější část týmu: Po roce se na stadiony vrací fanoušci a málokde mají tak velký impact na hru, jako na “False Start Stadium”. Seismografy už jsou připravené a rachot na stadionu přehluší i znakovou řeč hostujícího útoku. Však zkuste pracovat, když vedle vás startuje letadlo; po zápase povinná návštěva ORL ambulance!

Slabina týmu: Loni se obraně nevedlo generovat tlak na soupeřovi QB. Když v počtu pressures vede váš safety, tak to není zrovna ideální, a příchod Kerry Hydera toho moc nezmění. Naštěstí aspoň Carlos Dunlap bude k dispozici už od začátku sezony; jeho příchod v průběhu té minulé tuhle složku hry dost oživil. Celkově se ale defenzivní line pořád musí opírat o blitzující hráče. Pokud rádi a často někdo hraje Cover 3 - tak jako Pete Carroll -, tak potřebuje hlavně silnou DL. Dokud bude pete Carroll, do té doby bude Cover 3. V minulé sezoně se ale vůbec poprvé za poslední roky stalo, že Seahawks hráli častěji Cover 2, než Cover 1. Při man to man obraně může defenzivní linie dostat trochu více času od svých cornerbacků, ale na to zase potřebujete hodně kvalitní cornery… No začarovaný kruh - a v pasové obraně se Seahawks opět budou pohybovat někde kolem 20. místa v lize

Sázkařské okénko: Bude záležet co všechno nám sázkovky vypíšou. Tímto apeluji na kluky z redakce, ať tlačí na spřízněné sázkovky. Pokud by jsme se dočkali tolika sázkových možností jak u posledního Super Bowlu, tak by bylo z čeho vybírat. 1,5+ pasové TD Russella Wilsona jsou samozřejmostí. Za poslední 4 sezony neměl pod 30 pasových TD a za tu poslední jich naházel rovnou 40.

Sacky Jamala Adamse stojí taky za zmínku: ve 12 zápasech jich měl 9,5. Z dlouhodobějšího hlediska by tohle ztrátové být nemělo.

record-nfcw

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • dilino
  3. srpna 2021 17:47

  Skvelá práca, vďaka Toman. Trochu mi to pripomína Adama Ranka a jeho State of Franchise v menšom. Hlavne štýlom písania. Rank ako fanúšik Bears do toho dodáva ironické narážky na "svoj" klub, ty by si pokojne mohol nabudúce pridať poznámku k tým tvojim favoritom... Nie že by to nešlo :)
  Môj bold pick na túto sezónu je, že Seattle dôjde šťava, Russell sa rozháda s front office a budúcu offseason bude plniť jeho a Aaronova prestupová sága.
  Uvidíme Rams, či tam náhodou Doktor nemal celé roky s istým QB pravdu. Ak áno, tak sú Barani v peknom loji.
  Cards majú mančaft akosi príliš plný veteránov, kostra z môjho pohľadu nie je príliš pevná. Ale možno príde ešte v tejto sezóne ich čas. Neviem si to ale príliš predstaviť, Kylera už majú tréneri súperov načítaného, čím iným môžu prekvapiť?
  Vtipné by bolo, ak Jimmy ostane zdravý a bude hrať solídne práve v tejto sezóne. Proste si spomenie na 2019. To by bol veľmi zaujímavý problém pre 49ers. Mohol by ísť v 2022 do Colts a tam sa zraniť ako obvykle :)
  Dúfam, že pribudnú aj ďalšie podobné články, bol to pôžitok. Ďakujem.

 • Toman
  6. srpna 2021 13:05

  Mám zrovna rozpracované afc west,ale chtěl jsem počkat, když DCC dělal report svých Broncos..jinak mám rád černý humor,trochu ho bude i v dalším díle..jinak jsem ho špetku posypal do ran zlatokopkam.

 • TomRaider
  7. srpna 2021 15:55

  @Toman
  Super, to bude ironie !
  Gruden o tejto particke povedal že je “ questionable “ a Mayock na otázku či sa netrápi zložením rosteru odpovedal: nie , že sa trápi keď jeho syn alebo dcéra majú problémy

  VIVA LAS VEGAS !

 • kisa
  2. srpna 2021 20:11

  Někde na Bleacherreport byla predikce w-l a v NFC WEST to bylo:
  SEA 11-6
  LA 10-7
  ARI 10-7
  SF 10-7
  Vlastně není jasné, jaké by bylo pořadí. Každopádně, není podstatné, že tam maji SEA a výhru víc, ale že obecně téhle divizi tak věří. Upřímně, pořád budou hrát o zápas víc venku (na hřišti AFC North), proti NFC North a AFC South. Loni měla tahle divize nejlehčí rozpis za roky. Takže jsem fakt zvědavý.

  PS: Oni teda v tom přehledu úplně odepsaly Colts (7-10), to mě překvapilo.

 • Toman
  6. srpna 2021 13:02

  Nechci predikci odnikud opisovat,je to můj osobní pohled na věc a hlavně jsem bral z toho že ta divize je tak vyrovnaná, že si navzájem nadělí nějaké porážky. Mají proti sobě AFC North a tam je úplně jedno jestli ti skončili první nebo čtvrtí, protože nikoho tam nečeká snadná práce. Frisku nevěřím kvůli qb a jestli se bude opakovat historie jejich zranění,tak by ta moje predikce mohla klapnout

 • Toman
  6. srpna 2021 18:30

  Jinak článek jsem měl venku dříve než se zranil Wentz u Colts, takže to pak taky může udělat odchylku. Po zranění Wentze a Nelsona bych Colts odepsal asi taky.

 • kisa
  6. srpna 2021 21:40

  @Toman Hele, jinak super neskutečnej text, omlouvám se, že jsem tě hned neocenil. Vidíš, s těmi Colts. Ale nejsem si jistý, zda ta bilance 7-10 nebyla ještě s Wentzem. Ale teda pokud jsou dočasně out s QB i G, tak to je asi moc. Jinak já pochopitelně nejsem objektivní (Seahawks). Klasicky, "jsem zvědavej", ale na druhou stranu těch 9 z 10 sezón v play-off asi zase není úplně náhoda. Tzn. ačkoliv ten tým v jádru moc neposílil, tak nemyslím, že moc oslabil btw. jsem zvědavý na toho WR Estridge, hlavně na kick-off/punt returny). A loňskou sezónu první polovinu jel útok a druhou polovinu jela obrana. Takže to může dopadnout všelijak. Spíš mě ale zajímá konkurence:
  Cardinals - připadne mi, že posilují jak blázen už třetí offseason a 2x z toho nic moc nebylo. Já si prostě myslím, že ten Cliff na to nemá (ale jinak je to sympaťák).
  Rams - bude Stafford tak zásadní změna?
  (Upraveno: před 9 měsíci)

 • Toman
  6. srpna 2021 23:08

  @kisa no ono je něco jiného datum vydání článku a něco jiného,kdy to šlo ven odemne.. prvně to vzal Kebabking na editaci a pak to měl dávat Ondra na web. Ten zároveň čekal se zveřejněním, protože tady těch různých článků bylo více. Nemám facebook,ale co mi manželka ukazovala, tak tuším tam bylo info o Wentzovi novější než můj článek.
  Jsem rád za pochvalu i nějakou zpětnou vazbu,o tom to všechno je-o komunikaci.
  Na Cards jsem zvědavý a moc nevěřím tomu že sázka na třicátníky, že je klíč k úspěchu. U Rams, když McVay dokázal zapracovat Goffa,tak se Staffym to bude mít jednodušší.

 • Leguan
  2. srpna 2021 12:00

  klobuk dolu pred takouto pracou. super, ze si na nieco podobne najdete cas a ponukate nam pohlad a prehlad.

 • Zictory
  1. srpna 2021 13:17

  Jooo tak tohle už je vejška :-D
  Oba palce nahoru a díky.

 • Tragikomix
  31. července 2021 12:52

  Supr článek, díky za něj.