AKTUÁLNĚ
Novinky Ted Vytiska 06.08. 17:00

TOP 5 running backů – NFL 2021

Offseason se kvapem blíží ke svému konci a to znamená, že je čas si před sezónou 2021 trochu rozebrat další pozici. Tentokrát se mýma očima společně podíváme na skupinu running backů, od kterých očekávám, že budou letos svými výkony převyšovat zbytek ligy.

5. Nick Chubb (Cleveland Browns)

Mého osobního oblíbence z Clevelandu jsem z top 5 prostě nemohl vynechat. Za mě je Chubb running backem s neskutečným potenciálem, který ještě zdaleka neukázal vše, co v něm je. A to už teď jsou jeho výkony fenomenální. I přesto, že velkou část snapů sdílí s Huntem, tak je jeho produkce velmi vysoká. V Clevelandu běhová hra prostě funguje a očekávám, že tomu tak bude i nadcházející sezóně.

4. Dalvin Cook (Minnesota Vikings)

Zkuste si představit Vikings posledních sezón bez Dalvina Cooka… nic moc představa. Cook je velmi stabilní a spolehlivý RB pokaždé, když vstoupí na hřiště. Ofenzivní lajna Vikings je naprosto průměrná jednotka, což ale Cooka nijak nezpomalilo a v posledních dvou sezonách je jeho PFF rushing grade nad hodnotou 90.

3. Alvin Kamara (New Orleans Saints)

New Orleans jsou pro mě do následující sezóny poměrně velká neznámá. Jsou to ale pořád Saints a to znamená těžký zápas pro každého, kdo proti nim nastoupí. Kým jsem si ale jistý, je Alvin Kamara. Nebezpečí po zemi i vzduchem se jen velmi těžko brání a Kamara umí všech svých předností skvěle využít. V každé sezóně svojí kariéry nasbíral alespoň 80 zachycených přihrávek a nemyslím si, že odchod Breese na tomto něco změní. Jak na tom budou Saints? Těžko říct. Jak na tom bude Kamara? Pokud bude zdravý, tak rozhodně velmi dobře.

2. Derrick Henry (Tennessee Titans)

Těžko hledat v posledních letech dominantnějšího running backa, než je právě Henry. Od roku 2018 naběhal pokaždé přes 1000y a za poslední dva roky má celkem 2758y po kontaktu, což je mimochodem o 1000y víc než jakýkoli jiný RB v NFL. Uvidíme, jak se bude útoku Titans dařit po odchodu Arthura Smitha. Já osobně žádné výrazné zhoršení nečekám a už vůbec ne od Henryho osobně. Věřím, že nás všechny čeká další sezóna plná létajících DBs odrážejících se od tohoto tanku z Nashvillu.

1. Christian McCaffrey (Carolina Panthers)

Dle mého nemůže být ani diskuse o tom, kdo je nejlepší RB v lize. Zdravý McCaffrey je nejkomplexnějším hráčem, kterého v současné NFL můžeme sledovat. Pokud jsem tvrdil, že Kamara je velmi platný v passové hře, tak u McCaffreyho to platí dvojnásob. Za jeho celou dobu jeho pobytu v NFL na něj letělo již 388 přihrávek z čehož jich nebyl schopný zachytit pouze 9. Rád bych připomněl, že se bavíme o running backovi, nikoli o wide receiverovi. Nicméně v době, kdy byl McCaffrey zraněný, byla offense Panthers produktivnější. Sám se velmi těším na jeho spojení s nově příchozím Darnoldem a myslím si, že od tohoto dua uvidíme letos velké věci.

RB Sleeper – Austin Ekeler (Los Angeles Chargers)

Začíná to vypadat, že pro RBs jsou v dnešní době důležitější ruce než nohy. Takže tu mám dalšího running backa, který je více než kvalitním hráčem v passové hře. Dokonce tak kvalitní, že jeho receiving grade je úplně nejlepší ze všech RBs v lize. Pokud se Herbertovi bude dál dařit stejně jako v jeho nováčkovské sezóně, tak to bude hned další duo, které budu velmi pečlivě sledovat. Za mě je nejen Ekeler, ale celý tým Chargers sleeperem nadcházející sezóny.


Sdílejte na sociálních sítích

Ted Vytiska

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • FunThomas DB9
  7. srpna 2021 11:15

  Komentár úplne mimo:
  Po tom, čo som od inžiníra počul asi 138x aby som počúval Iron Maiden som sa na to dal a ... bol som prekvapený fantastickými gitarami. (za to mu sľubujem, že okrem 1. týždňa budem celý rok fandiť syrovým hlavám)
  Dnes 7.8.2021 od 19hod na rádiu Anténa Rock záznam live kocertu IRON MAIDEN
  Čítajte NFL.cz a počúvajte IRON MAIDEN

 • OMAHA2
  8. srpna 2021 10:09

  To je šecko ništ protiva koncertu Ironov v Budapešti 1984 😜
  Na vlastné oči a uši pod pódiom medzi 38 000 pozberancami z východného bloku a blízkeho kapitalistickeho okolia. 🍻 Bolo to najviac metalmaniakov čo do tej doby mali IM pred sebou. 🙌

 • M0f0
  6. srpna 2021 21:19

  Tak neviem, bavit sa o RB a dat na 1. miesto RB kvoli jeho pasovej hre, to uz je kriterium navyse. Za mna King Henry.
  Inak Stafford si luskol prst o helmu Aarona Donalda, sa to nejak sype.
  (Upraveno: před 9 měsíci)

 • OMAHA2
  8. srpna 2021 09:56

  Aj za mňa Henry, jednoznačne.