AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 12.08. 11:37

NFL novinky – 31. týden

Carson Wentz zranění chodidla

Jasná jednička na pozici quarterbacka a velká posila, která přišla do Indianapolisu z Philadelphie, utrpěla zranění chodidla. Carson Wentz se potýká se zraněními celou svou profesionální kariéru a smůla se mu bohužel nevyhnula ani během přípravného kempu v novém působišti. Během několika prvních tréninkových dní u Colts si Wentz přivodil zlomeninu v jedné z kostí chodidla a musel podstoupit operaci. Podle informací insiderů je předpokládaná doba rekonvalescence od pěti do dvanácti týdnů - pokud by šlo vše dobře, mohl by se Carson Wentz teoreticky zapojit rovnou do prvního hracího týdne NFL. V případě, že bude nutné nechat chodidlo odpočívat zmíněných dvanáct týdnů, dostal by se do zápasového tempa až na přelomu října a listopadu. To by samozřejmě byla obrovská ztráta pro Colts, ale všichni se za Wentzovo zdraví modlí i ve Philadelphii. V případě, že by totiž Wentz odehrál méně než 75 % ofenzivních snapů, získají Eagles pouze druhé kolo draftu 2022. Pokud by to bylo naopak a Wentz nastoupil do většiny zápasů, obdrží kolo první. V Colts se zatím o pozici náhradníka - a tedy i případného startera v prvních týdnech - perou Jacob Eason a nováček Sam Ehlinger.

wentz

Quenton Nelson zranění chodidla

Bohužel jak to tak vypadá, tak smůla nechodí jen po lidech, ale i po NFL týmech. V jednom týdnu se zranily hned dvě obrovské opory týmu Colts. Jeden z nejlepších ofenzivních guardů napříč celou ligou utrpěl velmi podobné zranění jako jeho nový quarterback. Stejně jako Wentz, i Quenton Nelson podstoupil operaci chodidla; a rovněž u Nelsona je doba rekonvalescence vytyčena na pět až dvanáct týdnů. Z týmu ovšem pronikají zprávy, že v tomto případě rehabilitace probíhá velmi dobře a v kabině panuje optimismus. Převládá názor, že by hvězdný guard mohl naskočit už do prvního zápasu proti Seahawks.

nelson

Raiders podepsali Geralda McCoye

Las Vegas Raiders přibírají do svých řad veterána na pozici defenzivního tackla, Geralda McCoye. Tohoto hráče mají fanoušci bezpochyby spojeného hlavně s týmem Tampa Bay Buccaneers, ve kterém odehrál devět velmi úspěšných sezón. Buccaneers si ho vybrali jako třetí celkový pick na draftu 2010 a v letech 2012 - 2017 byl šestkrát vybrán do Pro Bowlu. V roce 2019 McCoye podepsal divizní rival Carolina Panthers - ve vzájemném zápase v šestém týdnu si McCoy proti svému bývalému spoluhráči Jameisi Winstonovi připsal 2,5 sacku a pomohl tak k výhře 37-26. Na další sezóny si McCoye pojistil Dallas, ovšem Gerald si v průběhu tréninkového kempu přetrhl quadriceps. Po následném propuštění z Cowboys už vzhledem k závažnosti zranění nestihl do rozběhnuté sezóny naskočit.

mccoy

RG III se stane televizním komentátorem

Velká hvězda vysokoškolského fotbalu, která šla do NFL v draftu 2012, se stane televizním komentátorem pro stanici ESPN. Od Roberta Griffina III se v profesionálním fotbalu čekaly velké věci. Do tohoto hráče management Washingtonu - v té době ještě Redskins - investoval spoustu draftového kapitálu: tři výběry v prvním kole 2012-2014 a výběr ve druhém kole 2012. Po první velmi slibné sezóně ovšem přišlo několikanásobné zranění kolene a RG III už se z této zkušenosti nikdy nedokázal oklepat. Pro tento rok se stal volným agentem a když žádný tým neprojevil dostatečný zájem, dohodl se RG III s televizní stanicí ESPN na pozici analytika pro College i NFL.

rgIII

Josh Allen prodloužení smlouvy

První quarterback ze silného ročníku 2018 se dočkal dlouhodobého kontraktu. Josh Allen se dohodl s vedením Buffala Bills na prvním dlouhodobém kontraktu, který mu přinese velmi slušný výdělek: smlouva je podepsána na šest let a celková suma se může vyšplhat až na částku 288 milonů $, z čehož 30 milionů jsou bonusy za vítězství a kvalitní výkony. Základní plat je tedy vypočítán na 258 milionů $ i s podpisovými a roster bonusy. Garantovaných je potom pro Joshe Allena 150 milionů $.


S průměrem 43 milionů $ se tak Allen řadí těsně za Patricka Mahomese, který má 45 milionů $ na rok. Je nutné pochopitelně poznamenat, že Allen šel svými výkony takové smlouvě naproti a především loňský ročník odehrál naprosto excelentně. Zapsal na své konto 4544 passových yardů a 37 touchdownů. Produktivní byl i po zemi, kde zaznamenal 421 yardů a 8 touchdownů. Server PFF ho ohodnotil známkou 90,3 a zařadil ho těsně na sedmé místo na své pozici.

allen

Darius Leonard prodloužení smlouvy

Do třetice informace z tábora Indianapolis Colts - teď už je to ale pro změnu dobrá zpráva. Vedení týmu se dohodlo se svým hvězdným linebackerem Dariusem Leonardem na novém prodloužení smlouvy. Colts si Leonarda vybrali jako celkový 36. výběr na draftu 2018 a hned se stal velkou hvězdou celé NFL. V tom samém roce získal ocenění pro defenzivního nováčka roku a v dalších dvou letech byl vybrán do Pro Bowlu. Ve své tříleté kariéře si připsal 416 tacklů, 15 sacků a 7 interceptionů. Server PFF mu za minulý ročník udělil známku 70,4, což mu přiřklo desátou pozici mezi linebackery (v jeho první a nejlepší sezóně to bylo 81,4 a sedmé místo). Nová smlouva může Leonardovi přinést 99 milionů $ a dělá z něj nejlépe placeného linebackera v NFL.

leonard

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • M0f0
    12. srpna 2021 21:23

    Ja som dnes cital, ze Wentza aj Nelson su isti ze zacnu od week 1
    (Upraveno: před 9 měsíci)