AKTUÁLNĚ
Novinky Ted Vytiska 29.08. 12:00

Top 5 quarterbacků – NFL 2021

Je tu další týden, a tak pokračujeme v naší rubrice „Top 5“ před sezónou 2021. Tentokrát se podíváme na pozici nejdůležitější - nebo teda alespoň nejlépe placenou! Máme tu Top 5 QBs nastupujících do sezóny 2021.

5. Russell Wilson (Seattle Seahawks)

PFF známka za sezónu 2020: 90,5 (Rank #6 mezi QBs)

Přestože se ohledně Wilsona v letošní off-season objevilo několik spekulací o jeho nespokojenosti v Seattlu a případném tradu, Russell u Seahawks zůstává přinejmenším pro nadcházející sezónu. V loňském roce to byl právě on, kdo svými výkony nejvíce přispěl k diviznímu titulu ve velmi silné NFC West. Wilson loni naházel 4212 yardů (9. nejlepší QB) a 40 touchdownů (T-2. nejlepší QB). To vše za průměrnou OL, která v off-season nijak neposílila. Vypadá to, že i letos bude taktika Hawks „Let Russ Cook“. 

4. Josh Allen (Buffalo Bills)

PFF známka za sezónu 2020: 90,3 (Rank #7 mezi QBs)

Allen v loňské sezóně zaznamenal pravděpodobně největší výkonnostní vzestup ze všech QBs v lize. Nemalý podíl na tom měla jeho předsezónní příprava s Jordanem Palmerem, kdy společně zapracovali na Allenovu házecím pohybu. Avšak s tímto procesem mu nepomohl jen Palmer: Allen se také zúčastnil takzvaného „digital mappingu“, kde mu pomocí moderní technologie vykreslili detailně jeho pohyb při odhodu a Allen tak přesně věděl, na čem je potřeba zapracovat. No - a výsledek se jednoznačně dostavil: Bills zastavili až Chiefs v AFC Championship game. Allen za sezónu nasbíral 4544 passových yardů (5. nejlepší QB) a 37 touchdownů (5. nejlepší QB). Velmi dobře nastavené schéma a mladý talentovaný tým okolo Joshe Allena bude letos určitě horkým kandidátem na zisk Vince Lombardi Trophy.

3. Aaron Rodgers (Green Bay Packers)

PFF známka za sezónu 2020: 95,1 (Rank #1 mezi QBs)

Jestliže u Wilsona se spekulovalo o jeho odchodu, tak u Rodgerse to platí dvojnásob… možná trojnásob. Zjevně nespokojený Rodgers napínal fanoušky Green Bay Packers velmi dlouho, než nakonec dosáhl dohody s front office svého týmu a rok 2023 je nyní v jeho smlouvě jako „voided“. Rodgers nám ale zraje jako víno. V roce 2020 byl zase lepší než v letech předešlých: naházel 4299 yardů (7. nejlepší QB), připsal si 48 passových touchdownů (1. nejlepší QB) a pouhých 5 interceptionů, což bylo nejméně ze všech QBs. Největší progres v Rodgersově hře byl vidět především v jeho trpělivosti. Vypadá to tedy, že nakonec jsou šťastní jak Rodgers, tak vedení Green Bay a ze všech nejšťastnější jsou fanoušci. Tak že by to letos konečně klaplo? 

2. Tom Brady (Tampa Bay Buccaneers)

PFF známka za sezónu 2020: 93,3 (Rank #2 mezi QBs)

Ani nevím, zda je potřeba ke jménu tohoto fenoména něco dodávat. Po dvaceti sezónách strávených s Patriots se Tom přesunul do ohromně posilněného týmu Tampy Bay a znovu zakončil rok s prstenem na ruce. Začátek sezóny 2020 nebyl ideální a chvíli trvalo, než se všechny hvězdy Buccaneers sehráli. To se však dalo čekat. Brady ale ukázal, že je vzorovým team leaderem a jeho výkony na hřišti i chování mimo něj posunuli Tampu tam, kde chtěla být. Brady naházel 4633 yardů (3. nejlepší QB) a k tomu přidal 40 passových touchdownů (T-2. nejlepší QB). Aby toho nebylo málo, tak mladá a talentovaná obrana Bucs hrála postupem času stále lépe a tento tým si díky všem těmto faktorům dokráčel až k vítězství v Super Bowlu. Brady přišel, viděl a zvítězil. Po podpisu všech starterů z předešlé sezóny budou Bucs i letos velkým kandidátem na zisk Super Bowlu. 

1. Patrick Mahomes (Kansas City Chiefs)

PFF známka za sezónu 2020: 91,8 (Rank #4 mezi QBs)

Současný Quarterback číslo jedna je za mě nezpochybnitelně Patrick Mahomes. Ve svých 25 letech už získal ocenění MVP a k tomu nebyl daleko od zisku již druhého prstenu od něhož ho dělila pouze velmi špatná hra rozsypané OL Chiefs. 4740 naházených yardů (2. nejlepší QB), 38 passových toudownů (4. nejlepší QB) a za poslední 3 roky obecně nejlépe hodnocený QB v NFL. To vše jen dokazuje, že v současné NFL lepšího quarterbacka nenajdeme. Ve spojení s Andy Reidem a posílenou OL o Joe Thuneyho a Creeda Humphreyho (2. pick Chiefs v letošním draftu) se máme i letos v podání Mahomesova Kansasu na co těšit. 

QB Sleeper – Baker Mayfield (Cleveland Browns)

PFF známka za sezónu 2020: 85,7 (Rank #8 mezi QBs)

O Bakerovi se u nás pořád nějak moc nemluví, proto bych rád dodal něco k jeho výkonu v loňské sezóně. Od 7. hracího týdne až do průběhu play off byl Mayfield druhým nejlépe hodnoceným QB v celé NFL. Co je pro Bakera důležité je mít klid v kapse. Vzhledem k tomu, že OL Browns byla v passové protekci nejlepší ze všech, tak i Baker mohl excelovat. Po celou loňskou sezonu se udržel mezi top 5 quarterbacky, když mu jeho OL poskytla čistou kapsu. Na Browns se již loni koukalo velmi pěkně a poté, co v off-season podepsali poměrně dost slušných jmen do své obrany (Johnson, Hill, Clowney) a draftovali mimojiné Grega Newsoma a Jeremiah Owusu-Koramoaha, můžeme se těšit na ještě lepší Browns vedené velmi namotivovaným Mayfieldem.

Sdílejte na sociálních sítích

Ted Vytiska

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  2. září 2021 12:27

  PFF QB rankings heading into the 2021 NFL season.
  Patrick Mahomes, Kansas City Chiefs. ...
  Tom Brady, Tampa Bay Buccaneers. ...
  Aaron Rodgers, Green Bay Packers. ...
  Russell Wilson, Seattle Seahawks. ...
  Deshaun Watson, Houston Texans. ...
  Josh Allen, Buffalo Bills. ...
  Dak Prescott, Dallas Cowboys. ...
  Lamar Jackson, Baltimore Ravens.

 • Cukor
  30. srpna 2021 20:54

  Ted ešte by si mohol prezradiť kto je podľa PFF 3 a 5 mieste ???

 • Zictory
  30. srpna 2021 12:15

  Už se to blíží :-)
  Jako každý rok jsem na www.nfl.com založil skupinu NFLCZ ve hře Survivor. Heslo "doktor", remíza = prohra, lze udělat jednu chybu a nevypadnout, 2 chyby = out/konec/šlus.
  Doufám, že i letos bude fantasy s Doktorem a ostatními.

 • OMAHA2
  30. srpna 2021 09:56

  So vsetkym suhlas. Dik clanok, uz aby to zacalo. Go Broncos, po priprave to vyzera nadejne.