AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 10.09. 12:00

NFL Power Rankings – Preseason/2021

1.     Tampa Bay Buccaneers 

Asi by se neslušelo mít na prvním místě někoho jiného, než úřadující vítěze Super Bowlu. Navíc ty, kteří poprvé za dobu salary capu přivedli po vítězství v SB zpět všechny své hráče základní sestavy. Efekt Toma Bradyho se dostal na novou úroveň. Mimochodem, naposledy přivedl úřadující šampion všechny startery zpět v roce 1979 a světe div se, Steelers tehdy zopakovali triumf. Co na to rok 2021?

2.     Kansas City Chiefs

Patrick Mahomes a téměř nezastavitelný útok Chiefs, který má v sestavě top 5 WR, top 2 TE, zlepšenou OL, ze sideline vedený ofenzivními masterminds v podobě Andyho Reida a Erika Bieniemyho. AFC bude letos znovu naplno cítit sílu tohoto týmu.

3.     Green Bay Packers

Aaron Rodgers bude chtít celému světu ukázat, že je stále jedním z nejlepších quarterbacků všech dob. Pokud si ho chtějí Packers udržet i na další roky, tak musí vytáhnout lukrativní smlouvu na delší dobu a dát mu právo mluvit do otázek personálu. K útoku na Super Bowl pomůže zlepšená obrana a slabší divize NFC North.

4.     Buffalo Bills

Josh Allen nám loňským zlepšením jasně ukázal, že je budoucností týmu z Buffala. I letos bude kouzlit s nejlepším podpisem loňského roku, WR Stefonem Diggsem; navíc má stále k dispozici Beasleyho a nově i Sanderse. V Bills to s útokem na Super Bowl a sesazení Chiefs myslí hodně vážně. 

5.     Los Angeles Rams

Trenér McVay má konečně QB, se kterým může plně rozvinout svou ofenzivní mysl. Rams mají stále na papíře skvělou ofenzívu, nejlepšího obránce ligy Aarona Donalda, shutdown CB Jalena Ramseyho a letos možná poslední šanci vyhrát celou ligu.

6.     Cleveland Browns

Browns nám loni ukázali, že už to není jenom hype ohledně posilování týmu, ale že jsou týmem, který může pomýšlet na příčky nejvyšší. Útok bude hodně podobného ražení jako v minulém roce a obrana vyztužená o Clowneyho. Duo Garrett/Clowney bude dělat starosti asi nejednomu ofenzivnímu koordinátorovi.

7.     Baltimore Ravens

Ravens sice překonali rekord preseason v počtu vítězství v řadě, ale stálo je to služby RB Dobbinse, který se zranil do konce sezóny. Ravens ale nelenili a přivedli Le’Veona Bella. Lamar Jackson tak bude znovu vést skvělý běhový útok a obrana Ravens, to je prostě stálice v každé sezóně. 

8.     Seattle Seahawks

Opakuji to téměř pokaždé v souvislosti se Seahawks: pokud máte na soupisce Russella Wilsona, jste vždy ve hře a můžete porazit kohokoliv. Pokud se Seattlu sejde forma útoku ze začátku sezóny a forma obrany z jejího konce, Seahawks mohou dolétnout daleko.

9.     Tennessee Titans

V Tennessee budou znovu spoléhat na ofenzivní tažení krále Henryho a jeho družiny. Novým pěšcem v týmu je Julio Jones, který s A.J. Brownem může vytvořit jednu z nejlepších dvojic WR k lize. Obrana se musí zvednout, ale HC Mike Vrabel to dokáže vždy pořádně vyhecovat.

10.  San Francisco 49ers

Možná trochu výš, než by se čekalo, ale tenhle tým prostě na papíře vypadá skvěle. Kyle Shanahan je naprosto fantastickým trenérem a s jeho rukopisem můžou být 49ers v útoku smrtící. Uvidíme, jak vydrží 49ers zdraví, to je totiž to, co je trápí už několik posledních sezón. Pokud to bude znovu velká marodka, tak hanba na celou organizaci a asi by to chtělo jiné kondiční trenéry…

11.  Indianapolis Colts

Za mě jsou Colts hotovým týmem, který může potopit hra jejich quarterbacka. Pokud bude Wentz zdravý a hrát jako v nejlepších letech v Eagles, tak tu máme seriózního aspiranta na Super Bowl. Je tam ale velké ALE: Wentz dobrého fotbalu v posledních letech moc nezahrál. Já ale jeho spojení s Frankem Reichem věřím.

12.  New England Patriots

Dvanácté místo týmu s nováčkem na pozici QB? Možná je mám moc vysoko a jen ze mě mluví má stará láska k Patriots, ale já věřím v „Mac & Cheese“. Patriots utratili malé jmění, aby dali dohromady konkurenceschopný roster. Stále mají skvělou OL, obranu a u kormidla Belichicka a McDanielse, který bude znovu hlásit „svůj“ playbook, narozdíl od loňského, který musel vymýšlet pro Cama.

13.  Miami Dolphins

Miami budou znovu spoléhat na kreativní obranu pod taktovkou Florese, tam by problém být neměl. Velkou otázkou je pokrok Tagovailoa. Bude QB, který Miami posune výše, nebo zátěž, která je stáhne do průměru NFL?

14.  Arizona Cardinals

Kyler Murray ukázal, že je skvělým QB, ale musí mu vydržet zdraví. Obrana má duo Jones/Watt. V Arizoně se rýsuje kvalitní celek, který je ale trochu bitý tím, že hraje v naprosto narvané divizi NFC West. Šestkrát za sezónu hrát proti top týmu je prostě velmi těžká práce.

15.  Washington Football Team

Fitzmagic v hlavním městě USA! Pokud bude Ryan Fitzpatrick předvádět to, co umí, tak s touto skupinou WR a krytý kvalitní obranou to může být zajímavá jízda, která nemusí skončit jen vítězstvím v divizi. Believe in beard!

16.  Los Angeles Chargers

Herbert měl naprosto neskutečnou nováčkovskou sezónu a Chargers znovu vypadají, že mají tým na to, aby byli velkým hráčem v AFC. Bohužel to už měli několikrát a nic z toho nebylo. Dokud to nepřevedou do praxe na hřišti, tak je to další z týmů dobrých pouze na papíře.

17.  Pittsburgh Steelers

Steelers budou spoléhat na 39letého Big Bena, aby se stal více gameday managerem, než hráčem, který musí rozhodovat celá utkání. Obrana bude jednou z nejlepších jednotek v lize; Najee Harris by měl pomoct zlepšit běhový útok; a s Mikem Tomlinem na střídačce budou Steelers vždy kvalitním týmem.

18.  Dallas Cowboys

Na papíře jsou Cowboys velmi dobrým týmem. Otázkou je návrat Prescotta po zranění a zlepšení defenzívy pod novým DC, Danem Quinnem. Jedno je pro mě ale jisté už teď: LB Micah Parsons je aspirantem na DROY.

19.  New Orleans Saints

Nové éra Saints začíná. Drew Brees už není na soupisce a užívá si zaslouženého důchodu. Michael Thomas bude na PUP listu chybět týmu minimálně 6 týdnů. Jameis Winston bude starting QB a věřím, že s Paytonem můžou být dobrá dvojka. Dokud to ale nepotvrdí, tak u Winstona bude stále velký, tlustý otazník v podobě třiceti interceptionů z roku 2019.

20.  Chicago Bears

Ooh, Bears! Red Rifle začne sezónu jako starter; otázkou je, kdy otěže předá Fieldsovi. Za mě čím později, tím lépe. Bears nemají špatný tým, ale za OL Bears bych asi nechtěl hrát, nota bene jako rookie QB.

21.  Denver Broncos

Černý kůň soutěže! Skvělá obrana, zajímavé dílky v útoku a QB, který sice nedělá highlight každou akci, ale odehraje, co je od něho potřeba. Za mne tým, který bude letos stoupat žebříčkem, možná až na místa zajišťující playoff.

22.  Carolina Panthers

Panthers jsou dalším týmem, u kterého si myslím, že může v průběhu sezóny na tomto žebříčku výrazně vystoupat. Já Samu Darnoldovi věřím; stejně tak věřím zábleskům z loňského roku, které ukázaly, že Panthers mohou být dobrým týmem. 

23.  Las Vegas Raiders

To, co vypadalo jako skvělá akvizice Grudena, může za chvíli skončit jako další nepovedená kapitola. Darek Carr loni zahrál dobrou sezónu, ale Raiders vždy našli cestu, jak prohrát vyhraný zápas - to se musí letos změnit. 

24.  New York Giants

Buď, anebo - letošní ročník může být poslední šance Daniela Jonese. Ten má okolo sebe dobrou obranu, výbornou skupinu WR a hvězdného RB. Ano, ofenzivní lajna je stále problém, ale sestavit zcela kompletní tým je v NFL jestli ne nemožné, tak minimálně dost obtížné.

25.  Minnesota Vikings

Vikings mi tak trochu sami spadli až takhle hluboko do mého power rankingu. Nutno podotknout, že jejich výkony z loňské sezóny zrovna neukazují, že by měli být aspiranti na titul. Nicméně jsou tu RB Cook, WRs Jefferson s Thielenem a stále trochu víry v Cousinse; tyhle dílky můžou přinést světlejší zítřky. Otázkou je obrana.

26.  Philadelphia Eagles

Eagles jsou týmem, o kterém nevím, co si mám myslet. Kvalitní hráče na soupisce mají, ale pořád mám kolem nich takovou auru ničeho a otazníky, kam se podívám. Ve slabé NFC East klidně mohou dojít až do playoff, ale že bych si na to teď vsadil peníze, to asi ne. Navíc nejsem úplně největším „believerem“ v Hurtse…

27.  Atlanta Falcons

Kdyby se hodnotil jen útok, tak budou Falcons top 10 ligy. Pokud do hodnocení zahrneme i obranu, která je dle mého názoru schopna pustit v průměru přes třicet bodů na zápas, dostaneme výslednou 27. příčku. S tím se bude vyhrávat těžko.

28.  Cincinnati Bengals

Bengals místo toho, aby vylepšili protekci Burrowa, investovali všude okolo. Ne zcela dobrá strategie pro tým, ve kterém franchise QB přichází do druhé sezóny po operaci přetrženého vazu.

29.  Jacksonville Jaguars

Jaguars mají lepší tým než loni, novou tvář celého týmu v Lawrencovi, ale přece jenom za jednu sezónu dobrý tým neuděláte a nevybudujete.

30.  Detroit Lions

Lions budou mít asi další trnitou sezónu, ale po akvizici Sewella jdou aspoň správným směrem. Rebuilding pokračuje.

31.  Houston Texans

Texans doplatili na kauzu Watson naprosto fatálně. Tým se obměnil snad z 80 % a myslím, že to letos nebude úplně dobré.

32.  New York Jets

Jets mají mladého QB, který v preseason ukázal příslib do budoucna. Taky ale obrovskou marodku na klíčových postech, která jim letos moc nedovolí. Jets nemají nejhorší roster ligy, ale v momentálním rozpoložení na poslední místo patří.

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Lubor
    12. září 2021 10:35

    Velký dík za rychlý power ranking, Štigi. Krátké komentáře tady opravdu vystihují podstatu. Cowboys a Colts mají doufám i na víc, ale jinak fantastické srovnání, ostatně jako vždy. :-)

  • Venkovan
    11. září 2021 22:25

    FYI: Gladiators-Lions 23:0.