AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 16.09. 12:00

DOJMY a ROZMARY - Díl třicátý: První týden je LHÁŘ!

S odehraným prvním kolem nového ročníku jsou tu samozřejmě moje glosy zapsané tak, jak mi během nedělního večera běžely hlavou. Netroufnu si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých názorech shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

On dnešní článek vlastně úplnou samozřejmostí není, protože jsem ho původně z absolutního nedostatku času a kvůli totálnímu pracovnímu nasazení vůbec psát nechtěl. Říkal jsem si, že budu rád, když stihnu dokoukat aspoň některé vytipované mače. Ale to bych si jistě výslužkové víno z Vrbice od jediného opravdového sponzora mých článků – Michala Fridricha – nezasloužil. Pojďme tedy na to zrychleně, zkráceně, vcukuletu. Navíc teď koukám, že už mě Jindra předběhl se svou rubrikou CzD, tak se budu snažit naše podobné pohledy nezdvojovat. Jednu větu po něm ale bez špetky studu s radostí zopakuju: fotbalu se žádný jiný sport nevyrovná!

Dallas Cowboys mají bilanci 0-17 z posledních sedmnácti zápasů, ve kterých skórovali méně než 30 bodů. Toliko ke kickoff utkání s Tampou. Bylo to z jejich pohledu vlastně drama k ničemu. Nechali jste Bradymu minutu, tak tady máte přes držťku. Nazdar!

Buffalo někdo v poločase vypnul, nebo co? Připomnělo mi to jejich cornera Vontae Davise, který před několika lety v prvním zápase nového ročníku ukončil o poločase v kabině kariéru. Podobné vkročení do sezony levou zlomenou nohou s podebranou patou a vrostlým nehtem může být v konečném důsledku tím pravým budíčkem pro všechny týmy, které by si třeba jen vzdáleně mohly myslet, že si před nimi všichni sednou na zadek jen proto, že z nich celé léto dělali novináři nezpochybnitelné účastníky dalšího Super Bowlu. Steelers, zdá se, budou letos vyhrávat „ošklivé“ zápasy na málo bodů. Ben vypadal staře a unaveně už teď. Co chudák bude dělat v prosinci až do kostí vleze chlad? Ještěže mají v Pittsburghu od dávných věků fantastický čuch na receivery.

Eagles letos vůbec ani trochu nevěřím, proto mě jejich výhra 32-6 absolutně vystřelila z bačkor. Že je Falcons nepozlobí z obrany bych čekal, ale impotence v útoku, demonstrovaná 5y v průměru na jeden passový pokus Matta Ryana, je pro mě vysloveně záhadou. Přitom zbraní má Ryan jak vévoda z Konopiště a po třinácti letech s obranáři Mikem Smithem a Danem Quinnem konečně dostal trenéra s útočným rodokmenem. Letní dřina se zatím odrazila v 6 bodech, takže nezbývá než obligátně dodat, že musíme počkat, než si TO sedne. Vzpomínám na větu kamaráda hokejového trenéra Honzy Tlačila: „Tak dlouho jsme čekali, že si to sedne, až si to nakonec celý lehlo. A mě vyhodili.“

Na optimistickou washingtonskou vlnu jsem nenaskočil a nejspíš ani nenaskočím. Jejich prvokolařská Front-4 sice budí hrůzu, ale ona kluky velmi rychle přechází chuť do práce, když jim letí šiška přes hlavu, sotva se narovnají k běhu směr QB. Nejsnazší způsob jak otupit drtivý pass rush. Myslím, že s tímhle si dokáže ¾ koordinátorů v pohodě poradit – zvlášť, když zbylých sedm hráčů v obraně patří spíše k ligovému průměru. Pro Herberta a kol. šlo o pohodový zápas na rozehřátí... Ryan Fitzpatrick je jediný QB v historii, který má zkompletováno více než 5000 přihrávek a který si ještě nezahrál play off; a kdoví, jestli k tomu někdy dojde. Jeho zranění mě opravdu štve.

Paklíč Kyler Murray začal letošní sezonu se stejným WOW! efektem jako tu loňskou. Stačí zapátrat v paměti, jak sejmul třeba ještě zdravé a nevymřelé Frisco. Od loňska nepovyrostl, nezrychlil, hodit musí v podstatě vždy vysprintovaný z kapsy a mně snad všechny jeho hry připadají jako jedna velká improvizace. Historie nám ještě nedala jediný precedens, který by tento způsob hry označil jako dlouhodobě úspěšný. Nevím, jestli bude Kyler tím prvním. Na rozdíl od poběhlice Lamara Jacksona má ale v Arizoně jedno gigantický PLUS: na perimetru se mu pohybuje chapadlák Hopkins, který chytá i míče, které neletí jeho směrem.

Texans jsou novými králi AFC-South. Aspoň pro tento týden. Tým, který nelze označit jinak, než nesourodý slepenec odložených veteránů, jistě letos nevyhrál poslední zápas. Ve všech tipovačkách, sázeních a odhadech jsem jim proti Jags s nováčkem QB a nováčkem koučem věřil. Těm klukům není třeba moc vysvětlovat; oni dobře vědí, co se od nich na hřišti očekává a že hrají o smlouvy budoucí v jiných týmech. Co se koncepčnosti týče, tak letošní rok neposune Houston o moc dále, než byli před startem letošního roku. To je ale jejich starost, my žijme přítomností. Věřte mi nebo ne, ale Texans nakonec nebudou ligovým chvostem a otloukánkem. Těch zkušeností je v kabině až příliš mnoho. A hlavně na rozdíl od Lawrence od nich nikdo vůbec nic nečeká. Za outsidera budou vždy a proti komukoli.

Miniokénko z naší divize zakončím v Indy a zaslouženou výhrou Seattlu. Jim se bude každé „Dabljů“ v jejich brutální divizi hodit a neuhrát si ho proti tak zbídačelému a nesoustředěnému týmu, jakým bez debat Colts v neděli byli, by znamenalo bolestnou ztrátu. Všichni měli obavu o hru Carsona Wentze, přičemž většinou zmiňovali naši nadprůměrnou O-line, běhovou hru i obranu. Tak, dámy a pánové, Carson byl v neděli nejlepším Coltem na hřišti a výše zmíněné segmenty stály doslova za starou bačkoru. Krásným ilustračním obrázkem budiž situace z konce prvního poločasu. Obrana freneticky doslavující sack na 1. downu (tvl., a co jako?!) si nechává na 2nd&20 dát TD na 70 yardů. Ony vůbec všechny velké hry a touchdowny nasázeli Hawks těm našim mátohám na dlouhé nebo třetí downy. Zcela hluší sprinteři na Paralympiádě vnímali výstřely ze startovní pistole lépe, než naše ofenslajna Wentzův snapcount. Carsonův „set hut“ zaznamenali asi až tehdy, když už měli obránce mezi sebou. Strašný pohled, opravdu. Přísloví „First week is a liar!“ prostě musím věřit, jinak nás v dalším kole parta kačera Donalda totálně znemožní.

Seminolský náčelník Šedý Zákal nechal promluvit svou smrtící pravačku a stal se prvním QB v historii, který na naházení 5 TD potřeboval méně než 150 yardů. Ano, i takový umí být Jameis Winston. Uznale kývám hlavou – nad ním, ale i nad Seanem Paytonem... Najít pozitiva na útoku Packers je jako hledat pšouk ve vířivce. Vzpomínám, jak vykalený zarostlý hipík Aaron Rodgers v létě v jednom rozhovoru nahlas přemítal, že je teď vnitřně tak nějak fifty-fifty mezi pokračováním v Packers a ukončením kariéry. Ani po zápase se Saints stále ještě nevím, jak se nakonec rozhodl.

Obrana Detroitu až do poloviny třetí čtvrtiny hořela jak Drážďany a já měl chvíli pocit, že jim uzdravení Testosteroni z 49ers musí nandat snad 60. Podívejte se na TD Deebo Samuela se čtyřčlenným bleděmodrým komparsem v zádech. Nakonec se ale z tohoto duelu vyklubal docela zajímavý a napínavý zápas, který jistě přinese do kabiny Lvů i trochu dobré nálady. Nene, tohle nebyl jen garbage time, kdy Niners couvali a Lions marně dotahovali. Tam byly k vidění opravdu velmi pěkné hry (např. TD Swifta se skvělými bloky spoluhráčů), nesoucí do dalších utkání vzkaz o reinkarnaci Lions: „ano, takhle bychom mohli v budoucnu jednou možná asi nejspíš, když Pánbůh dá, hrát.“

Kdybych si měl po zklamání s Colts vybrat někoho, komu jsem úspěch přál hned jako druhému v pořadí, tak to byli Bengals a hlavně Joe Burrow. Když slavil výhru nad zoufalci z Minnesoty, měl jsem stejnou radost jako on – vážně! Začíná svou teprve druhou sezonu a ten tým už na něm stojí a bude spoléhat zejména na jeho umění. V Bengals vidíme teprve utváření páteře týmu, hledání lídrů a hlavně obrana by potřebovala doplnit talentem. Naprosto jiná sophomore sezona, než kterou má před sebou např. Tua v Miami. Každá výhra bude stát Bengals hrozně úsilí a bude bolet. Ale třeba je tyhle očistce nakonec správně zocelí (tím nemyslím, že Burrow dostane šrouby i do druhé nohy) a dovedou na tu správnou cestu do ráje. Tak jak jsem Cinci za dob řezníka Burficta neměl rád, tak teď se to ve mně zcela otáčí.

Ze Sunday Night fotbalu jsem ještě neviděl ani výkop, tedy nemohu hodnotit. Matty prej hrál výborně, víc nevím. Proto mám pro vás na revanš malou náplast a to naprosto kulervoucí statistiku. Posaďte se, prosím. Beze srandy – pokud stojíte s mobilem v tramvaji, poproste nějakého důchodce, ať vám uvolní místo. V celé historii NFL se v celkem 234 případech podařilo quarterbackům naházet v jedné sezoně více než 3900 yardů. První, komu se to podařilo, byl již v roce 1967 legendární Joe Namath; ve fotbalovém pravěku, kdy devět z deseti her bylo běhových. Od té doby se hra hodně změnila a jen v loňském roce jsme mohli vidět celkem 14 QB’s s tímto výkonem. A teď! Historicky nejlepší passový výkon v dresu Chicaga Bears je 3838 yardů v podání nějakého Erika Kramera z roku 1995. Bears jsou jedinou franchise, jejichž QB nikdy (jakože never ever) nehodil 4000 yardů! Stejně tak žádný QB Medvědů nedokázal nikdy hodit v jednom roce 30 TD. Třeba takový Johnny Unitas jich už v roce 1959 dovedl nasázet 32 – pozor – ve dvanácti!!! utkáních. Tak co letos, kluci? Máte o celý jeden zápas navíc.

Věděli jste, že Tua Tagovailoa je jediným starting QB, který od svých spoluhráčů nedostal jedno z kapitánských Céček? Zajímavé. Dolphins ve veledůležitém duelu nakonec přetlačili Patriots, ale z dvojice soupeřících quarterbacků ten hostující skutečně nebyl na hřišti tím lepším. Letos už není prostor pro výmluvy. Žádná rekonvalescence po zranění; žádné zrušené předsezonní kempy; žádné nesmělé rozkoukávání. Phins mají hotový tým a nutně potřebují leadera. Resp. naprosto nepotřebují, aby je pozice, na které má domnělý lídr stát, měla nakonec limitovat. Věřím, že zrovna Flores je jedním z těch rázných trenérů, který by si dokázal před generálním dupnout, pokud by Tagovailou vyhodnotil jako brzdu. Dolphins prostě letos musí udělat playoff stůj co stůj.

Hodně podobně – a možná ještě víc – je na tom Baker Mayfield v Clevelandu. Ten je sice drsný jak čečenský hajzlpapír, ale není schopen hrát v klidu a s rozvahou, ani když ho tým dovede ke komfortnímu vedení o dvě velké držení. Navíc má k ruce jednoho z nejlepších mladých playcallerů a vynikající podporu všude kam se podívá. Mahomes začíná hrát, když o 14 prohrává; Baker ve stejné situaci hrát přestává. Já z tohohle kluka fakt nemám dobrý pocit a hlavně si myslím, že má povahu nastavenou tak, že až (když) mu Andrew Berry nasype, tak pak přestane hrát úplně. Pro nejmladšího GM v historii NFL je to neskutečně zapeklitá situace. Jo a mimochodem, Browns nevyhráli úvodní zápas roku už 18 let v řadě. To je síla!

Okolnosti tomu tak chtěli, že jeden z dvojice velkých divizních rivalů Ravens/Browns bude po druhém týdnu 0-2 a hned se začnou množit nepříjemné dotazy. Ravens měli díky Tuckerovi vyhrát, pak prohráli, pak nakonec měli znovu vyhrát a pak doopravdy prohráli. Jsem hrozně rád, že jsem se po třech hodinách špatného spánku odhodlal vstát, uvařil dvojitý Americano a sledoval pondělní fotbal. Na NFL mám nejraději, že si nemusím vybrat duel kvalitativně nejlepších týmů, mohu sledovat zápas se spoustou chyb a nepřesností, který se uměle natahuje a nemá úplně spád a tempo. A přesto se královsky bavím a odnáším si od obrazovky skvělý sportovní zážitek.

Díky za pozornost a možná příští týden opět nashle u Dojmů a Rozmarů.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • kisa
  20. září 2021 19:14

  Několik otázek do placu (k jiným týmům):

  1. Neměli by si v Miami konečně pořídit QB?

  2. Když budou zase někdy v budoucnu Bills drtit soupeře rozdílem třídy, budou dál honit statistiky a nebo je napadne za rozhodnutého stavu nechat hrát zálohy?

  3. Napadají mě dvě varianty jak položit otázku k tomu samému:
  (3A) Má vůbec smysl, aby Vikings zaměstnávali kickery?
  (3B) Má vůbec smysl nechat se zaměstnat jako K u Vikings?

  4. Dohraje někdy Carson Wentz sezónu?

  5. Kolik hráčů zbude z kádru Niners v polovině sezóny?

 • Vontae_Mack
  20. září 2021 22:43

  1. Tua je tam druhý rok. Nedať mu aspoň dva roky je nezmysel. Áno vyzerá, že mali vziať Herberta a áno nevyzerá, že by na to mal a je často zranený, ale túto sezónu mu treba dať šancu.

  2. Neviem mne sa to zdalo ok. Posledné drivy už hrali backupovia, to že ostal Allen mi nevadilo. Nehral dobre, ale prišlo mi prirodzené ho tam nechať. A ja som úplne ok s tým, že sme im naložili až do konca. Minulý rok nejak 50-20 s polčasom backupov keď im išlo o PO, teraz celú offseason zbrojili (aj) na Bills a takýto výprask od divízneho súpera, pričom sú 1-6 odkedy tam prišiel Allen a tá jediná výhra je na drop TE Bills v RZ v posledných sekundách. A teraz prehrajú 35-0 hoci Allen hrá najhorší zápas za posledné 2 roky. To musí byť úplne demoralizujúce.

 • Luc123
  21. září 2021 08:53

  Miami je výborný tým, bohužel si podle mě dost uškodilo tím levorukým QB, hodně věci ve schématech se změnilo a bude to chtít fakt čas, i tak si myslím že udělají bilanci která bude blízka rovnováze. Tuovi asi musejí dát šanci, ale někoho zkušeného by si měli stáhnout. Problém je, že ten zkušený bude asi pravák a to je zlé. Já bych ti viděl, že by mohli sáhnout pro Folese, ten bude za hubičku a v takto dobrém týmu by nemusel být úplně marný.

 • kisa
  21. září 2021 09:13

  @Vontae_Mack Já vím, že 2. rok... Ale RW3 přišel do současně dobře budovaných Seahawks, sedlo si to rychle (divizní play-off hned 2012, SB-W 2013, SB-L 2014), Patrick Mahomes taky pčišel do týmu, který byl vlastně dobře budovaný (roky postupoval do play-off, hned si to díky tomu sedlo). Ostatně si vzpomeňme na Kapelníka. NInbers byli už 2011 s Alexem Smithem ve finále konference. A podívali se tam 2012 (pak i do SB) a 2013. A přitom Colin asi nebyl až tak extra, jen s ním Harbough uměl pracovat a hlavně kolem měl skvělý tým. Mně Miami připadne jako tým, který potřebuje jen QB a je ten tým dost vybudovaný na to, aby tam jakýkoliv dobrý/talentovaný QB hned udělal terno. Já jsem přesvědčený, že Miami bylo hodně aktivní při těch snahách o výměny QBs v létě. Já myslím, že oni tuší, že ten Tua to nedoáthne. A taky si nemyslím, že ten tým má dost času čekat.

 • formic81
  21. září 2021 09:46

  Hele dokud padaj RBs, tak mi to je vicemene jedno. Vim ze pritomnost Mosterta ma vzdycky nejakej upgrade na hru, ale v Shannyho systemu ten rb committee system neni problem a vlastne dava smysl.

  Hlavne at drzi o-line a d-line

  Podle me Phins to trosku posrali letos a meli brat QB, kor kdyz byli na trojce. Mne uz tenkrat bylo divny ze Hurts ho v Bame dokazal plne zastoupit a ten team hral uplne stejne a nekteri hraci Bamy pak ruzne tlumocili, kdo je podle nich lepsi QB. Ta minula sezona rozhodne nebyla presvedcena a proste meli jit cestou Arizony. Rosen nic moc, bum berem Murrayho..

 • kisa
  21. září 2021 11:04

  @formic81 Já vlastně ten letošní draft mnohdy nechápu.

  ATL vzala TE Kyla Pittse na 4. Jasně, je to talent. Ale takhle vysoko vzitý TE, který pak bere 33m/4y, vše garantované, z toho je přes 21m podpisový bonus, mi připadne zbytečný. Když kouknu na smlouvy TE´s, tak top jsou: Kittle 75/5, 18sb/30g a Kelce 57/4, ale jen 20g. Ale Pitts je už teď v top 10 (9. podle výše, 8. podle průměru, 3. v garantovaných). Myslím, že jít pro QB, když Ryan stejně bude muset končit, mi připadne rozumnější. Nebo pro ATL někdo do O/D-line-

  Beru, že WR´s jsou sorta, kde je rořní průměr i 15-25m, takže Ja´Marr Chase za 31/4, Jaylen Wadle je ze 27/4 nejsou až tak "drazí". Ale furt jsou to přece pozice, které se dají sbírat později a nebo v dalších letech, protože WRs jsou a budou. Btw. WRs v TOP10 draftu:
  2018-2020 nikdo
  2017 - Corey Davis (TEN, 5), John Ross (CIN, 9)
  2016 - nikdo
  2015 - Amari Cooper (OAK, 4), Kevin White (CHI, 7)
  2014 - Sammy Watkins (BUF, 4), Mike Evans (TB, 7)
  2013 - Tavon Austin (STL, 8)
  2012 - Justin Blackmon (JAX, 5)
  2011 - A.J. Green (CIN, 4), Julio Jones (ATL, 6).
  Pominu-li rok 2011, tak:
  - pouze Mike Evans dostal opci a pak dál kontrakt v TB;
  - většina po 4 letech odchází jinam, týmy si je nedrží ani na opci.
  Tři WRs letos je podle mě úlet. Rok 2011 byla náhoda a stejně to byli jen 2WR v TOP10

 • Vontae_Mack
  21. září 2021 15:08

  @kisa A čo si tým chcel povedať? Ak to správne chápem TE aj WR sa ti zdajú vysoko. Tak ich daj nižšie a kto má ísť skôr, keď tam nie je žiaden DE čo by na to kvalitatívne mal a OTs sú možno dvaja? Plus potom príde doktor, a povie, že aj CB vysoko je nezmysel. To že RB je nezmysel vieme všetci. LB aby bol do top 10 musí byť absolútna elita.

  Proste nejakých hráčov musíš reálne zobrať. Tak napíš teda ako to podľa teba malo vyzerať v top10 keď odtiaľ vyhodíš Pittsa a tých WRs.

  @formic81 Súhlas ja som Cards chválil ešte v čase keď veľa ľudí vravelo, že je sprostosť brať v top10 dvoch QBs dva roky po sebe. Ale neviem či Dolphins mali tú situáciu rovnakú. Tua bol po zranení, bez preseason, celá tá sezóna bola taká divná. Tam dávalo zmysel ďalej posilniť tím, ak mali pocit, že Tua potrebuje šancu. Na to, aby ho odpísali po jednej sezóne si fakt museli byť istí. A plus treba brať do úvahy, že Cards menili trénera (netuším, či aj GM). Phins ostal ten istý staff. Takto po roku hneď priznať chybu takýchto rozmerov asi nie je reálne.

 • kisa
  21. září 2021 16:34

  @Vontae_Mack Tak vem si, kolik týmů vlastně řeší otázku QB. Podle mě všech 5 mohlo jít v první desítce. Ty picky šlo zobchodovat. Vlastně si myslím, že nejvíc ten draft dodrbali Jags. Vzali v prvním kole QB, který se spíš bude roky trápit ve slabém týmu a RB, který je stejně zraněný. Ostatně, k čemu je draftovam RB i na konci prvního kola výme v SEA svoje. Ostatně, nechcete Pennyho do Bills? Stejně moc neběháte:-)))

  Ad Phins. Já si myslím, že pokud se měl někdo zapojit do obchodu a usilovat aktivně o RW3, tak to měli být právě Dolphins. Jsem rád, že zůstal, ale pouze trade do MIA by měl podle mě pro něj osobně smysl. Měl by tam kolem sebe hotový tým a současně Dolphins měli co nabídnout (hned 2 picky v prvním kole v tomto roce).
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • OMAHA2
  20. září 2021 13:47

  Obrana Chiefs, to je jedna katastrofa. Ak chcú pomýšľať na SB, tak sa musí niečo radikálne zmeniť, pretože spoliehať sa v každom zápase na to, že Mahomes prestriela každého súpera je scestné...

 • Škodnejtapír
  20. září 2021 20:32

  Ona i ta jejich obrana umi zabrat, ale musi se jim chtit.

 • tomas21192
  20. září 2021 08:26

  Co sa stalo v zápase ten-sea?

 • Lagasse
  20. září 2021 08:28

  Jako proč Ten. Vyhráli?

 • kisa
  20. září 2021 09:20

  Kdybych se po FG na 6-3 pro TEN dozvěděl, že nakonec to skončí 33-30 pro TEN po prodloužení, jsem asi v pohodě. Když to bylo v poločase 24-9, tak jsem si říkal, že je to super, ale furt dost času. Za stavu 30-16 jsem teda doufal, že 2TD snad ubrání. Jako nebudu chválit útok, mezi tím korigujícím (30-23) a vyrovnávacím TD (30-30) mohl prodloužit drive o pár her a bylo vymalováno - Titans by ten čas už neměli. Ale na druhou stranu, obrana si má tohle pohlídat. Včera to bylo (přes Fumble) slabší. Pokud se dostanu 13 minut před koncem do vedení o 14 bodů a místo, abych nechal soupeře 6-7 minut dobývat pole, tak mu dám 0:49 na korekci, tak je to trošku špaténka. Ale co, to je fotbal.

 • tomas21192
  20. září 2021 09:22

  @kisa o to mi islo...v pocase som isiel spat :)

 • potkan
  20. září 2021 01:32

  ten zapas mohli cards vyhrat o patnas s jednou rukou v zadku.
  prvy zlom bola situacia za 20-7 a fumble randaala moorea tesne pred endzone, ktoru sudcovia vratili. toto by chcelo naspak zebra okienko, z komentaru som zachytil iba nieco ako ze chyba bola ze viking chytil odrazenu sisku este v ihrisku a nejak kvoli tomu nemohli odmietnut flag za holding utoku. ale mozno som uplne mimo. v kazdom pripade kyler v dalsom drive ukazal beh aky som od neho este nevidel a ze som od neho uz videl vselico. ale taku nasratu rychlost aku ta motorova mys vykuzlila este v tej pusti nehrali.
  od tej doby to vypadalo ze cards su nasrati a ze vikingov vymazu z mapy ameriky, nech sa na nich zasa na tisic rokov zabudne. vix sa zmohli na 53y FG tesne pred koncom, ale cards nasledne stacilo hadam desat sekund aby poslali pratera na kop spoza polovice a chalan to nielen dokopol, ale aj trafil. vypadalo to na knockout.
  lenze hned po polcase poslal kyler sixpack. hned nato presiel cele hrisko a zasa zrovnal. vikes za cely druhy polcas v utoku nedokazali nic. dva first downy do posledneho drivu. lenze co nedokazali oni to im vratili cards, ci uz kyler intama alebo premotivovany valejao skosenim puntera.
  a nakoniec zasa raz rozhodol zapas kicker od vikingov. ono ja som aj mal take blbe tusenie uz v prvej stvrtine, ze ten missnuty EP moze byt sakra dolezity. a chalan to potvrdil styri sekundy pred koncom.

 • Leguan
  20. září 2021 01:35

  cards ovela lepsi, ale icka a foul z toho spravili vyrovnany zapas

 • Lagasse
  20. září 2021 01:19

  Jako vážně to nedal :p

 • potkan
  20. září 2021 01:17

  toto neni mozne, ako sa da prehrat zapas
  vikingovia do posledneho drivu uhrali za cely polcas dva prve downy. v polcase prehravali. napriek tomu im to staci.

 • potkan
  20. září 2021 01:19

  jezismaria

 • Lagasse
  20. září 2021 01:21

  @potkan ses opotil co a nebo tě rovnou kleplo :)
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • Lagasse
  20. září 2021 01:05

  Ryan to vzal do svejch rukou :p Ale těch iček je strašně moc tohle kolo ...
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • potkan
  20. září 2021 00:39

  tak a je to v prdeli

 • walther
  20. září 2021 01:19

  napriek vsetkemu ste to zvladli

 • potkan
  20. září 2021 00:35

  cardinals mohli vikingov definitivne zlomit, alecely 3rdQ bola o ich chybach, ktore tych severskych najazdnikov vzdy vratili do zapasu

 • Lagasse
  20. září 2021 00:29

  Ale i v Tampě bude drama

 • walther
  20. září 2021 00:41

  oni si doje... prehraju zapas co mali jasne vyhrat

 • potkan
  20. září 2021 00:24

  sakra, kyler chce byt dnes najlepsim hracom ako cardinals tak aj vikings
  dava spomenut na stare casy carsona palmera a jeho superschopnost hodit INT vzdy ked to super najviac potreboval

 • Hooper
  20. září 2021 00:07

  V Glendale to vypadá na přestřelku jak víno.

 • potkan
  20. září 2021 00:03

  tak nejde im to, ale naseru sa a vypada to ze to zlomia. a ked po prestavke vylezu von, tak tych vikingov co uz vypadali ze idu dolu zasa posadia na kona blbou pix6

 • Lagasse
  19. září 2021 23:58

  TB běžel a to celejch 6 y ...

 • tomas21192
  19. září 2021 23:57

  Pekne prater👍

 • Leguan
  19. září 2021 23:40

  62 yard field goal..nice

 • Leguan
  19. září 2021 23:26

  paklic caruje

 • potkan
  19. září 2021 22:57

  tak dalvin cook dnes trha obranu cardinals na cucky

 • Leguan
  19. září 2021 23:24

  asi uz dotrhal

 • Lagasse
  19. září 2021 23:27

  @leguan nějaká naděje že se vrátí dneska ?
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • Leguan
  19. září 2021 23:38

  @Lagasse to netusiim

 • potkan
  19. září 2021 22:36

  no na oboch lajnach dnes zatial jednoznacne vikingovia prehravaju sykorky. kyler zatial vladal utiect istej smrti, ale takto to cely zapas nepojde.

 • potkan
  19. září 2021 22:15

  no myslim ze cardinals dnes bude bolet brucho. vzdy mam strach ked tunajsi experti vsadzaju jednoznacne na nich

 • potkan
  19. září 2021 22:09

  asakra. vikingovia to vzali v tej pusti zostra

 • Lagasse
  19. září 2021 22:10

  Tampa taky fičák

 • potkan
  19. září 2021 22:13

  no ale na videu bolo videt ze chalanisko strajchol patou v aute este kym bola siska taku stopu pred goalline, naco tam maju to video ked nezastavia extrapoint? som myslel ze kazde skorovanie sa preskumava

 • TomRaider
  19. září 2021 22:08

  2 - 0

 • Lagasse
  19. září 2021 21:51

  co to ted bylo od colts :)

 • tomas21192
  19. září 2021 21:51

  A je vymaľované…colts

 • tomas21192
  19. září 2021 21:46

  Nebude to dnes aj rekord hodenych INT v jednom weeks?

 • Hooper
  19. září 2021 21:37

  Váhal jsem mezi kouáním na Phila-Sf a Indy-La Rams. Vybral jsem si přenos z města bratrské lásky - a zjevně špatně.

 • tomas21192
  19. září 2021 21:54

  Možno že aj nie

 • Leguan
  19. září 2021 21:23

  ouu rams to domrvili statocne pri punte

 • tomas21192
  19. září 2021 21:22

  Okej colts

 • tomas21192
  19. září 2021 21:03

  Neviem či som niekedy videl false start na QB

 • tomas21192
  19. září 2021 20:59

  Zeby další QB out? Carr

 • platon 1
  19. září 2021 20:46

  Ten wilson funguje jako quaterbacj náhodných hodů.tak bych to házel i ja bez treningu

 • tomas21192
  19. září 2021 20:46

  Wilson🤦‍♂️🤦‍♂️

 • walther
  19. září 2021 20:45

  Wilson z Jets 4 INT. Nedari sa mu chalaniskovi...

 • Lagasse
  19. září 2021 20:44

  Koukám si Jets pomohli :p

 • Leguan
  19. září 2021 20:42

  uz aj tyrod taylor out?

 • tomas21192
  19. září 2021 20:39

  Burrow sa mu pekne postavil do cesty

 • tomas21192
  19. září 2021 20:37

  Phins🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 • platon 1
  19. září 2021 20:32

  Vypadá to ze první kolo bylo v případě Winstona jen takové malé nedorozumění které se stane jedenkrát za sezonu

 • Lagasse
  19. září 2021 20:32

  nějak moc iček dneska

 • tomas21192
  19. září 2021 20:32

  McVay 38-0 keď viedol po polčase…pekne

 • Hooper
  19. září 2021 20:28

  Chcete někdo oddechové časy? Tomlin si opět vzal dva do šatny...

 • tomas21192
  19. září 2021 20:25

  Konecne 49ers nieco

 • Hooper
  19. září 2021 20:24

  Juvan Jennings - his 1st NFL catch is a touchdown. A nutno říci, že obrana Eagles na něj zcela zapomněla.

 • tomas21192
  19. září 2021 20:25

  Trosku

 • Leguan
  19. září 2021 20:24

  winston sa dostava do svojeej pohody? :D

 • tomas21192
  19. září 2021 20:20

  Pekne reiders

 • tomas21192
  19. září 2021 20:18

  Nic v zlom, ale zranenie Tuu môže byt to najlepšie co sa Dolphins stalo

 • Lagasse
  19. září 2021 20:20

  A příští rok tam pujde Arod ...

 • Lagasse
  19. září 2021 20:16

  Ten Tua to je dobrej zmar :)

 • Hooper
  19. září 2021 20:16

  Darnold právě naházel za půli 201 yardů..

 • tomas21192
  19. září 2021 20:14

  T.J. Out

 • Hooper
  19. září 2021 20:09

  Takže Phila se nejdřív dostane z vlastní tříyardovky na jejich šestiyardovky, aby pak neproměnila totálním zahozením čtvrtý down. LOL.

 • Leguan
  19. září 2021 20:15

  nechavaju frisco este zit

 • tomas21192
  19. září 2021 20:04

  Zach Wilson…5 pasov z toho 3INT

 • platon 1
  19. září 2021 19:59

  Wilson 3 icko to je kauf pro jets :-)

 • tomas21192
  19. září 2021 19:57

  Okej Pekár spat

 • tomas21192
  19. září 2021 19:57

  Ktorý tím podpise Newtona po dnešku?

 • Hooper
  19. září 2021 20:05

  Delfínci

 • tomas21192
  19. září 2021 20:14

  @Hooper možné

 • tomas21192
  19. září 2021 19:52

  Browns práve možno skočila sezona

 • platon 1
  19. září 2021 19:52

  Zdravím zdejší komunitu.ten cleveland to dnes hraje jak za starých dobrých času kdy byli v sezóně 2-14

 • Hooper
  19. září 2021 19:57

  Zatím si pan Krejčí na obranu Hnědáků nestěžuje..

 • tomas21192
  19. září 2021 19:49

  Už 3 QB dnes zranený

 • tomas21192
  19. září 2021 19:25

  Je tu niekto?

 • Hooper
  19. září 2021 19:37

  jojo.

 • tomas21192
  19. září 2021 19:38

  @Hooper očividne len fanúšikovia steeres👍👍👍

 • Hooper
  19. září 2021 18:42

  Na co budete nyní od sedmi koukat?

 • OMAHA2
  19. září 2021 11:20

  Neuveriteľné sa stalo skutkom. Pats podpísali na rok HOYERa 😱

 • votier
  18. září 2021 21:36

  :-))) ty hlášky jsou všechny skvělý (btw. kam na ně chodíš?), ale nejlepší je "Baker je drsnej jak čečenskej hajzlpapír". Geniální přirovnání!

 • ivli
  18. září 2021 16:20

  Zabavne citanie👍👍👍 len tak dalej

 • M0f0
  17. září 2021 15:05

  "Nechali jste Bradymu minutu, tak tady máte přes držťku." - pod to sa podpíše 9 z 10 rozhodcov. OPI to bolo a hotovo, ale keď sa Bradymu nedarí, tak rozhodcovia radi pomôžu, toto nepochopím.

 • Vontae_Mack
  17. září 2021 14:03

  "Vzpomínám, jak vykalený zarostlý hipík Aaron Rodgers v létě v jednom rozhovoru nahlas přemítal, že je teď vnitřně tak nějak fifty-fifty mezi pokračováním v Packers a ukončením kariéry. Ani po zápase se Saints stále ještě nevím, jak se nakonec rozhodl."

  Haha Ježour zabil si veľa krát v článku ale toto ma dostalo.

  Ak vždy (keď je to o futbale) skvelé čítanie. A palec hore za Vontae Davisa, ten chlapík je legenda Buffala :)

 • 12palcu
  16. září 2021 21:05

  Bez urážky, ale kde furt berete tu jistotu, že Falcons mají našlapanej útok. To je strašnej Hoax šířenej místní komunitou.

 • Ježour
  17. září 2021 11:17

  Mám dojem, že 6 bodů je nejmíň,co kdy doma Falcons za doby Matta Ryana naskorovali. Takže potud je jejich výsledek opravdu velké zklamání, navíc když zohledním ještě draft TE na samém čele boardu.

 • Hooper
  16. září 2021 19:35

  Ben vypadal staře a unaveně v první půli, ve druhé už to bylo slušné. Ale že budeš ohledně Bengals takový bandwagoner, to jsem nečekal.
  Ad QB Medvědů - co jen mi to z neděle připomíná?.-))) Ale srovnávat někoho od nich s Unitasem.. to fakt jdeš na vrabce s kanonem.

 • Mrucik
  16. září 2021 19:25

  Zase super pocteni... DIK

 • tthom
  16. září 2021 19:12

  Zase super čítanie. 👍

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  16. září 2021 14:49

  Tak v názoru na Bakera se neshodneme, ale to je život. Díky za další super článek obohacující mojí databanku přirovnání! :-)

 • Hannah
  16. září 2021 14:41

  "Přitom zbraní má Ryan jak vévoda z Konopiště." To je gold, Ježoure, to je gold! :D :D :D

 • sipcb
  16. září 2021 13:32

  Ahoj Honzo, jen jediné slovo - "BRAVO"

 • Ježour
  16. září 2021 14:15

  Ahoj Jirko, ty stará vojno aneb Du alter Wildkrieg! Tak letos se zase dočkáš pořádný a dlouhý sezony v podání Blesků. Doufám,že se uvidíme na Díkůvzdání u Blíži na zámku.

 • sipcb
  16. září 2021 15:32

  Jo jo taky se už těším, ale s těma prognózama ohledně Chargers bych byl opatrnej. Někde jsem četl, že "první týden je lhář" :D

 • INZINIER
  16. září 2021 18:49

  Kluci, a mohol by som si zahrat zámečníka spolu s vami? Teda, ked nebudeme na tripe, Jirko.. Berete aj cudzincov?
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • Blíža-Patriots
  17. září 2021 08:03

  @INZINIER
  Ahoj není problém, pár lidí se k nám ještě vejde, ale po loňské skušenosti s Ježourem, už topinky k tataráku nedělám, tak aby si věděl.

 • Ježour
  17. září 2021 11:20

  @Blíža-Patriots
  Co co co? Nechutnalo?

 • Blíža-Patriots
  17. září 2021 21:13

  @Ježour
  Chutnalo, ale pul zápasu sem strávil u dělání topinek 😉