AKTUÁLNĚ
Novinky TomPetri19 20.09. 18:45

NCAA Review – Week 3/2021

Zdravím fanoušky univerzitního fotbalu, štafetu psaní review přebírám já, TomPetri19, a máme toho na talíři mnoho – několik bláznivých zápasů za námi! Chaos, jaký byl nastaven během prvních dvou týdnů sezóny, pokračoval a viděli jsme několik zajímavých zápasů. Několik favoritů muselo napravit své zaváhání z předešlého týdne – Texas, Ohio State, Iowa State. Některé týmy se snažili vylepšit pošramocenou pověst – USC, Clemson, Florida State. Některé týmy chtěli navázat na dobře rozjetý start sezóny – Arkansas, Virginia Tech, Nevada.

Vše začalo v noci ze čtvrtka na pátek soubojem UCF a Lousiville, a vyvrcholilo to řežbou dvou největších konferencí mezi Auburnem a Penn State.

Nejlepší zápas kola – 13 UCLA - Fresno State 37:40

Kdo mě zaujal – QB Zach Calzada (Texas A&M), LB Yasir Abdullah (Lousiville), WR Jahan Dotson (Penn State), WR Jameson Williams (Alabama) RB TreVeyon Henderson (Ohio State), QB Tanner Mordecai (SMU), RB Blake Corum (Michigan), WR John Vann (South Carolina) LB Deshawn Pace (Cincinnati), celý útok Georgia Bulldogs.

Kdo zklamal – Florida State, rozhodčí v zápase Boise State – Oklahoma State, QB Spencer Rattler (OU), obrana UNC, Arizona State

Louisville (ACC) 45 – UCF 32 (AAC)

Zápas dvou týmů lehce pod radarem, který však vůbec nezklamal. Louisville šlo do zápasu s bilancí jedné výhry i prohry, kdy dostali nařezáno od Ole Miss, poté nařezali Eastern Kentucky. UCF pocítili první porážku, jelikož v předchozích týdnech přetlačili Boise State a vymazali Univerzitu Bethune-Cookman.

Zápas, který se hrál ve skvělé atmosféře na nabitém Cardinal Stadium, mě osobně moc bavil, protože se vedení přelévalo ze strany na stranu. Domácí po poločase vedli 21-14, chvíli po poločase však UCF zaskočilo všechny na stadionu, kdy WR O’Keefe hodil balón QB Gabrielovi , který si připsal 15 yardový touchdown po skvěle provedené screen play. Podobnou trick play si ve čtvrté čtvrtině střihli i domácí Cardinals, kdy RB Cooley našel učebnicovou přihrávkou WR Bradena Smitha pro touchdown. Poslední minuta a půl zápasu byla jako z filmu – Gabriel si připsal běhový touchdown, UCF vyrovnalo na 35-35. Půl minuty do konce obrana UCF blitzovala Cunninghama, který hodil interception (na vlastní polovině!). Jenže hned z další rozehrávky Dillon Gabriel trefil svojí přihrávku přímo do rukou linebackera Aldermana a ten donesl míč až do endzóny UCF! Lousiville vede 42-35! Dvanáct sekund do konce! Naprosté šílenství a další důvod, proč milujeme college football.

Skvělé výkony podali oba quarterbackové , jenž bychom mohli vidět už na letošním draftu do NFL. Domácí Malik Cunningam si připsal 265 yardů vzduchem, 99 yardů po zemi a 3 celkové touchdowny. Quarterback hostů Dillon Gabriel táhl svůj tým 3 passovými touchdowny, v posledních vteřinách však hodil osudový pick six. Den po zápase vyšlo prohlášení, že si během posledních sekund zápasu zlomil klíční kost a je na neurčito out.

Indiana 24 (Big 10) - 8 Cinncinnati 38 (AAC)

Souboj dvou překvapení loňské sezóny! Zápas hraný na vyprodaném Memorial Stadium, domácím stánku Indiany, byl hlavní trhák brzkých sobotních zápasů. Možná i díky skvělé atmosféře lépe začali domácí Hoosiers, protože se dostali do vedení 14:0 po dvou touchdownových přihrávkách od QB Michaela Penixe Jr. Bearcast si ale do poločasu stihli připsat 10 bodů, a ve třetí čtvrtině si vzali vedení zpět – a to i po 14 yardovém běhu nejlepšího hráče domácích D.J. Matthewse – jelikož Tre Tucker hned po výkopu vystřelil pro neskutečný 99 yardový kickoff return TD. Poté už se Hoosiers zmohli pouze na jeden field goal. Hlavní hvězda hostů, QB Desmond Ridder, si ve čtvrté čtvrtině připsal jeden běhový a jeden pasový touchdown a Bearcats potvrdili roli favorita, ikdyž to na začátku trochu drhlo.

Cincy se tak dostalo na vrchol tabulky ACC, zato Indiana si připsala druhou letošní prohru a zatím to na takovou sezónu jako loni příliš nevypadá. Příští týden čeká Cinncinnati pořádná zkouška ohněm – cestují totiž na půdu univerzity Notre Dame.

West Virginia (Big 12) – 15 Virginia Tech (ACC) 27:21

Tady jsem tipoval, že slibný rozjezd Hokies bude pokračovat výhrou nad soupeřem z rozpadající se Big 12. Hned ve 4. minutě mě o opaku přesvědčil Leddie Brown, který nikým nedotknutý předvedl krásný 80 yardový běh do endzóny. QB Mountaineers Jarret Dodge zkompletoval pouze 15 přihrávek a ke konci dal VT šanci interceptionem, ale zkušeně si spolu s RB Brownem (200 celkových yardů a 1 touchdown) vítězství pohlídali.

Přesto si však myslím, že Virginia Tech má šanci zbytek svých zápasů vyhrát a útočit na ACC Championship Game, zvláště v sezóně, kdy gigant Clemson klopýtá. To ale musí hrát lépe QB Braxton Burmeister. Ten si za tři zápasy připsal pouhých 311 yardů a bilanci 2 TD/1 INT.

2 Georgia (SEC) – South Carolina (SEC) 40:13

Je tohle konečně ten rok, kdy se Georgia dočká? Zatím k tomu vše směřuje správným směrem, připisují si třetí výhru v řadě a tahle stála za to. Absolutní dominance nepříjemného konkurenta z vlastní konference, to určitě družině Kirbyho Smarta zvedne sebevědomí.

Zápas zahájili 23 yardovým během RB Jamese Cooka, poté za obranu Gamecocks zaběhl receiveři Jermaine Burton a Adonai Mitchell a South Carolina už těžko dotahovala. QB Gamecocks Luke Doty na dvou po sobě jdoucích drivech odevzdal míč obraně, z toho skórovali oba RB Cook a White a skóre 40:6. South Carolina na konci aspoň korigovala, když 36 yardovou přihrávkou skóroval WR John Vann, nejlepší hráč hostů.

Tímto zápasem Bulldogs zahájili zápasy ve vlastní konferenci, nyní je čeká několik zrádných zápasů – s Arkansasem nebo Auburnem. Veliká škoda je, že letos nemají na rozvrhu zápas s Alabamou…dočkáme se v SEC Championship? Nebo v Playoff?

11 Florida (SEC) - 1 Alabama (SEC) 29:31

Repríza loňského finále konference SEC skončila stejně jako loni, těsnou výhrou Alabamy. Akorát jsme už nemohli vidět hráče jako Pitts, Trask, DeVonta, Waddle nebo Mac Jones – zato jsme se mohli zaměřit na talenty jako WR John Metchie III, DT Zachary Carter, CB Kaiir Elam nebo OT Evan Neal. O těhle borcích ještě uslyšíte, hlavně v měsících před draftem.

Už od začátku nastavila Alabama neskutečné tempo, které utvrdila třemi touchdowny v první čtvrtině – QB Bryce Young nejdříve hodil 7 yardový touchdown, poté 26 yardový, a bezchybných 15 minut dokončil dalším 7 yardovým touchdownem svému RB Brianu Robinsonovi, který si kromě 2 TD připsal i 80 yardů po zemi. Druhou polovinu však vyhráli Gators, i kvůli neskutečným výkonům trojice RB Dameon Pierce, Malik Davis a NayQuan Wright. Hlavně druhý jmenovaný se lvím výkonem (75 yardů) podílel na 99 yardovém drivu, který Floridu dotáhl na skóre 28:23. Svěřenci Nicka Sabana poté přidali field goal, QB Emory Jones Floridu 3 minuty do konce dotáhl útok až do endzóny a na rozdíl dvou bodů – jenže obrana Alabamy zastavila 2 pt. conversion a ubránila tak těsnou výhru.

Pořád nevím, co si myslet o Emorym Jonesovi. V důležitých momentech zabral a hrál dobře, jinak se mi jeho výkon nelíbil a celkově se mi jeho hra v letošní sezóně moc nezamlouvá. Zato QB Alabamy Bryce Young si s ledovým klidem kráčí pro trofej Heismana – pro mě hlavní spolufavorit s Mattem Corallem z Ole Miss.

10 Penn State (Big 10) – Auburn (SEC) 28:20

Hlavní zápas večera, vysílán v hlavní vysílací čas na hlavním kanále ESPN, se hrál před NAPLNĚNÝM Beaver Stadium (jinak známé jako Happy Valley) a atmosféra byla naprosto elektrizující. Moc doporučuji najít si fotky/videa z tohoto zápasu. Tohle je přesně to, co sportu bez fanoušků chybělo – obzvlášť v univerzitním fotbale.

Atmosféra v Happy Valley.

Auburn sice skóroval první, to poté zastínil skvělý touchdown po trase Clifford-Dotson. RB Tank Bigsby, jeden z nejlepších v celém univerzitním fotbale, vrátil Auburnu vedení. V zápase bylo vidět celkem 5 turnoverů, které uškodili především hostům – první hra po poločase a QB Bo Nix ztratil balón, následně TE Tyler Warren dopraví míč do endzóny a Nittany Lions odskočili o 11 bodů. Auburn se znovu dotáhl TD Tanka Bigsbyho a field goalem na jeden jediný bod, 11 minut do konce však TE Noah Cain skóroval poslední TD zápasu. Tigers měli během posledních 10 minut tři drivy, ani z jednoho však neskórovali – nakonec ztroskotali na dveřích endzóny, když Bo Nix nezkompletoval fade na čtvrtém downu. Penn State si tak po Wisconsinu připisuje další cenný skalp a má cestu volnou k Big 10 titulu. Auburn poprvé v sezóně narazil na silnějšího soupeře, prohrál, a v ultra těžké SEC každá prohra bolí dvakrát víc.

Fresno State – 13 UCLA 40:37

UPSET TÝDNE!!! Tohle byl naprosto fantastický zápas, který stojí za opakované zhlédnutí. Každý rok máme zápas, ve kterém do kuloárů univerzitního fotbalu pronikne nové jméno – a tohle byl ten zápas. QB Bulldogs Jake Haener odehrál jeden z nejlepších zápasů za posledních pár sezón. Haener, který kvůli nedostatku hracího času na univerzitě Washington přestoupil na Fresno State, naházel 455 yardů a dva touchdowny.

Především poslední minuty zápasu stojí za to – Haener hází do endzóny, přitom si však poraní bok, Fresno State vede 33:30. QB domácích Thompson-Robinson však pochoduje přes hřiště a minutu do konce přihrává WR Phillipsovi, který dobíhá do endzóny – zbývá 54 sekund, stav je 33:37. Na hřiště jde kulhající Haener a začíná rozdávat – přihrávka pro 10 yardů, pak pro 27, pak pro 26 a zakončuje to 13 yardovou bombou do pravého rohu endzóny na svého WR Croppera – zničený Haener padá do kolen, ani nemá sílu se radovat – Fresno State vyhrává 40:37.

Tady na videu:

Bulldogs se tak zlepšují na 3-1 a připisují si čtvrtou výhru ze vzájemných soubojí proti UCLA. Určitě v této sezóně pozorujte zápasy Fresno State, Jake Haener si získal nového fanouška.

Další výsledky :

23 BYU – 19 Arizona State 27:17

Můj černý kůň letošní sezóny, Arizona State, se poprvé zasekl, když nestačil na Brigham-Young University, vedené Sophomore QB Jaredem Hallem, kteří si došli pro pohodovou výhru nad silným soupeřem. ASU si zápas prohrálo kvůli faulům, celkově jim bylo hozeno 16 flagů a připsali si 121 trestných yardů.

Maryland– Illinois 20:17

Buffalo – 16 Coastal Carolina 25:28

24 Miami – Michigan State 17:38

Upset! Spartans zápas přelili na svou stranu ve čtvrté čtvrtině, kterou vyhráli 21:3 a tím se posunuli na bilanci 3-0. QB hostů Payton Thorne si připsal 4 touchdownové přihrávky.

3 Oklahoma – Nebraska 23:16

Cornerback Sooners DJ Graham si zahrál na Odella a předvedl catch roku – a Gus Johnson je pastva pro uši, bez něj si sobotní fotbal neumím představit.

Colorado – Minnesota 0:30

Colorado si připsalo jenom 63 ofenzivních yardů. Golden Gophers k jednoznačnému vítězství táhli dva hlavní pilíře – DE Thomas Rush (2 sacky) a RB Trey Potts (3 TD).

Oregon State – Idaho 42:0

12 Notre Dame – Purdue 27:13

6 Clemson – Georgia Tech 14:6

Defenzivní bitva, která se rozhodla až v posledním drivu, kdy obrana Clemsonu zastavila útok GT 2 yardy před endzónou.

Kansas – Baylor 7:45

9 Ohio State – Tulsa 41:20

Asi každý fanoušek Buckeyes si představoval klidnější zápas. Zápas odstavil až pozdní pick-six CB Martineze. Freshman RB TreVeyon Henderson si připsal 277 běhových yardů a přepsal tak skoro 50 let starý rekord v počtu naběhaných yardu pro prváka na univerzitě Ohio State.

Michigan – Northern Illinois 63:10

Pittsburgh – Western Michigan 41:44

Wake Forest – Florida State – 35:14

Tady se zdržím komentáře, jinak by to nebylo publikovatelné. Prohrát s Jacksonville State a Wake Forest, to už je umění.

Washington – Arkansas State – 52:3

WSU – USC 14 :45

První start za největší kalifornskou univerzitu si připsal freshman Jaxson Dart, který si připsal 4 touchdownové přihrávky. Solidní debut zažil dosavadní trenér USC Donte Williams, bývalý trenér CBs.

Ole Miss– Tulane 61:20

QB Ole Miss Matt Corrall si v zápase připsal 7 touchdownů – 3 vzduchem, 4 po zemi. Kandidát na Heismanovu cenu, což potvrzuje každou neděli.

Duke – Northwestern 30-23

Marshall – East Carolina 38-42

SDSU – Utah 33:31 po 3. prodloužení

Texas Tech – Florida International 54-21

Virginia – 21 UNC 39:59

Tar Heels se po překvapivé prohře proti Virginia Tech pomalu rozjíždí, stejně jako minulý týden skórovali 59 bodů. QB Sam Howell se dostává do formy a Cavaliers potopil 5 touchdowny.

Boise State – Oklahoma State 20:21 Texas – Rice 58:0

Z tohoto zápasu, který dominovali Longhorns, mě nejvíc zaujal výkon RB Keilana Robinsona. Transfer z Alabamy si nejdříve připsal bloknutý punt, který se vykutálel z endzóny pro dva body (safety), poté napodobil stíhačku při svém 65 yardovém běhu.

UNLV – Iowa State 3:48