AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 23.09. 20:10

NFL Power Rankings – Week 2/2021

1.      Tampa Bay Buccaneers -

Jednoznačně nejlepší tým současné NFL. Skvělý útok a stejně dobrá obrana. Navíc Tom Brady hraje jako v nejlepších letech. A to doslova: Bucs prodloužili sérii, kdy skórovali 30+ bodů na 12 zápasů, čímž vyrovnali historické druhé místo s 2007 Patriots.

2.      Kansas City Chiefs -

Sice prohra proti Ravens, ale Chiefs jsou druhým nejlepším týmem ligy. Jeden zápas sezónu nedělá.

3.      Los Angeles Rams +1

Rams se na vítězství nadřeli, ale ne vždy to bude pohodová jízda o 30 bodů. Teď přijde souboj s Bucs, který možná napoví, jak na tom Rams opravdu jsou.

4.      Buffalo Bills +1

Bills se po úvodní prohře rychle vzpamatovali a ukázali Miami, kdo je „team to beat“ v AFC East. Josh Allen už zase rozdával přesné přihrávky a obrana hraje také velmi dobře. 

5.      Green Bay Packers +1

Revenge game Rodgerse se krásně povedla, i když podotknout, že proti Lions se ani nic jiného nečekalo. Myslím, že u Packers si to musí ještě trochu sednout, ale tento tým se bude postupem času jen zlepšovat. 

6.      Seattle Seahawks -3

Smolná prohra proti Titans v prodloužení, kdy to Seahawks z mého pohledu uteklo, ani nevím jak. Ve druhém poločase nedokázali zastavit Henryho a momentum na straně Tennessee se ukázalo i v prodloužení. 

7.      Baltimore Ravens +5

Tak tohle byl po zápasu z prvního týdne hodně velký obrat. Lamar všem ukázal, že umí vyhrávat primetime zápasy a jeho výkon proti Chiefs byl - viděno optikou poměru soupeř/výkon - možná jeho dosud nejlepší v kariéře. 

8.      Arizona Cardinals -1

Cardinals doslova utržili vítězství, když kicker z Minnesoty odmítl vítězný field goal. Cardinals jsou super zábavný tým na sledování, otázkou je, jak dlouho budou tyto přestřelky vycházet. 

9.      Cleveland Browns -

Brown povinně vyhráli nad Texans, ale v týmu se začínají kupit zranění. Browns mají ale dost dobrou soupisku, aby byli stále platným hráčem AFC. 

10.  San Francisco 49ers +1

Druhý týden a druhé vítězství. Tentokrát rozhodně méně přesvědčivé, stále ale platí, že pod Shanahanem jsou 49ers ofenzivně schopni konkurovat jakémukoliv týmu ligy.

11.  Tennessee Titans +4

Dva naprosto odlišné poločasy proti Seahawks. V prvním se nedařilo rozběhat Henryho a bylo zaděláno na problém; v tom druhém Henry dominoval a s ním i Titans. Karty jsou zde rozdané jasně - bez Henryho to nepůjde. 

12.  Las Vegas Raiders +7

2-0 pro Raiders, ale za mě tým, který mě ještě musí přesvědčit. Stále mám pochybnosti o jejich celkové síle, ale start je to skvělý. 

13.  Dallas Cowboys +1

Cowboys se proti Chargers hodně nadřeli, ale ukazují, že jsou momentálně nejlepším týmem své divize a úplně jiný celek než loni. Jerry Jones zatím může být spokojený. 

14.  Denver Broncos +6

Broncos znovu předvedli precizní výkon a jak jsem předpokládal, pomalu se dostávají vzhůru v PR. Uvidíme, co s tím udělá zranění Chubba. 

15.  Carolina Panthers +6

Podobný příběh jako Broncos, s tím že si myslím, že Darnold opravdu může ukázat své kvality, když má u sebe hráče, kteří umí hrát fotbal. 

16.  New England Patriots +2

Nad Jets to byla jasná práce. Obrana hrála skvěle a 4 INT toho jsou jasným důkazem. Útok hraje na své silné stránky a celkově tak, jak Pats potřebují. Otázkou je běhová obrana a zatím nekonzistentní hra na OTs. 

17.  Miami Dolphins -4

Tua si poranil žebra a tým tak povede zkušený Jacoby Brissett. Jak moc velká to bude změna se dozvíme v tomto týdnu. 

18.  Los Angeles Chargers -2

Chargers ve druhém týdnu dali vzpomenout, že stále dokážou prohrávat utkání, která by měli vyhrát. Doufejme, že to byl jen chvilkový flashback a Bolts poletí jiným směrem. 

19.  Pittsburgh Steelers -9

Po fantastickém prvním týdnu přišlo velké vystřízlivění v tom druhém. Stále stejná pohádka: kvalitní obrana, nulová běhová hra a Big Ben, který bohužel stárne a je to znát.

20.  Indianapolis Colts -3

Colts zatím velké zklamaní. Ano, i s Rams se drželi na dostřel, ale ani tentokrát to nevyšlo a je z toho start 0-2. Navíc se zranil Wentz, který si nálepku „pan skleněný“ asi opravdu zaslouží. 

21.  New Orleans Saints -11

Pokud jsem psal u některých týmech o vystřízlivění, tak to největší se dostalo Saints. Po dominantním výhře nad Packers z toho byla blamáž proti Panthers, kde byli Saints o třídu horším týmem. 

22.  Washington Football Team +2

Washington zatím taky moc nepřesvědčuje, a ta skvělá obrana z loňského roku zatím není k nalezení. Díky chybě Lawrence z Giants si připsali důležitou výhru, ale výkony jsou dost podprůměrné. 

23.  Chicago Bears +3

Bears jedou v podobném rytmu jako minulý rok. Dokázali porazit Bengals, ale vystřídali QBs - starter od teď bude nováček Justin Fields. Uvidíme, jestli to pro Chicago bude konečně odpověď na otázku nejdůležitější pozice.

24.  Philadelphia Eagles -2

Tápání, co jsou vlastně Eagles za tým, pokračuje. Druhý týden nám toho moc nevyjasnil...

25.  Cincinnati Bengals -2

Nahoru a dolů. Nekonzistentní hra jasně ukazuje, že Bengals ještě potřebují čas, aby kromě potenciálu i dorostli do týmu, kterým mohou být.

26.  Minnesota Vikings -1

Vikings mají neskutečnou útočnou sílu, ale vše okolo je hodně podprůměrné. Navíc na konci zápasu kicker Joseph odmítnul vyhrát zápas a Vikes znovu padli. 

27.  New York Giants -

Podobný příběh jako Vikings, s tím, že Giants prohrál zápas klíčový offside Lawrence u vítězného field goalu soupeře. Každopádně Giants zatím nenaplňují vůbec nic.

 28.  Atlanta Falcons +3

Falcons v zápase proti Bucs možná ukázali svým fanouškům, že by to nemuselo být tak špatné. Možná ale jen proto, že hráli proti nejlepšímu týmu a neměli co ztratit. Jinak to totiž v Atlantě špatné je…

29.  New York Jets -

Jets zahráli v obraně velmi dobře. Přeci jenom, když bráníte hřiště po čtvrtém turnoveru útoku a dostanete jen 25 bodů, tak něco děláte správně. Wilson ale zahrál tak příšerně, že na něj po druhé čtvrtině jeho domácí premiéry bučeli i vlastní fanoušci.

30.  Houston Texans -2

Texans jasně ukazují, že první týden sezónu nedělá. Navíc se zranil Taylor a to pořádné trápení u Texans teprve začíná.

31.  Detroit Lions -1

Lions se chvíli s Packers drželi, Goff vypadal dobře, ale pak Lions začali být Lions. 

32.  Jacksonville Jaguars -

Trevor Lawrence je pro mě super sympatický mladý QB. To by ale nemělo odvádět pozornost, že svou profesionální kariéru nezačal vůbec dobře. A to, že hraje za Jags není omluvou. Nebo snad ano?

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku