AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 24.09. 20:19

NCAA Preview – Week 4/2021

Máme před sebou poslední hrací víkend měsíce září a znovu nebude nouze o zábavu. Sobotní večer nám začíná duelem mezi Notre Dame a Wisconsinem, který jistě obstará napínavou bitvu do závěrečných minut. Konference Big 12 nám chystá souboj dvou dosud neporažených, konkrétně vysoko hodnocený Kansas State s Oklahomou State. A ani Kalifornie nezůstane pozadu.

So 18:00, no.12 Notre Dame vs. no.18 Wisconsin

Po letech se opět vrací Shamrock Series; výjimečná série, kterou Irové započali v roce 2009 a ještě dosud na ni nenašli přemožitele. Tentokrát se utkají proti nejtěžšímu možnému soupeři.

V utkání na Soldier Field jsou mírnými favority Badgers. Ti odehráli dosud jen dvě utkání, přičemž hned v prvním si připsali porážku s vysoce nasazeným no.6 Penn State. Tehdy jejich útok připomínal slepého střelce, který ani neví, že drží pistoli. Od quarterbacka Grahama Mertze se v jeho třetím roce na škole očekávaly velké věci, ale zatím nepředvádí nijak skvostné výkony: z 54 svých passových pokusů ve dvou utkáních nedokázal hodit ještě ani jeden touchdown. Do akce se tak často musí dostat běhový útok, který je opřený o kvalitní ofenzivní linii. Running back Isaac Guerendo se na hřiště vrátil v minulém zápase a dokázal ze 17 běhů ukořistit 148 yardů. Je to právě on a jeho 8.7 yardů na akci, které jsou pro obranu Notre Dame největším vykřičníkem. Ve dvojici s Chez Mellusim se dá očekávat, že tihle dva budou motorem ofenzívy Badgers.

Hlavní síla Wisconsinu však spočívá v běhové obraně - ta totiž povolila ve dvou utkáních pouze 66 běhových yardů. To značně pomáhá s držením míče, v kterém je Wisconsin s průměrnými 41 minutami na utkání na vrcholu celé ligy. To je pro utrápenou běhovou hru Irů doslova smrťák. Navíc situaci nepomáhá ani to, že obrana Badgers dokonale zná soupeřova quarterbacka Jacka Coana, který byl ještě před půl rokem jejich spoluhráčem.

Irové dosud vyhráli ve třech utkáních, přičemž jejich zápasy vypadají jako na houpačce. V minulém utkání se výrazně zlepšili a dokázali vyhrát s klidem, přesto nejdou do utkání v optimálním rozložení. Ofenzivní linie přišla o dost zkušeností a na levém tacklu se už vystřídala trojice lajnařů. Tentokrát by se měl vrátit alespoň Michael Carmody, který vypadal ve druhém týdnu velmi solidně. Quarterback Jack Coan vypadá, že je v novém útoku v naprosté pohodě; ve vypjatých situacích se ukazují jeho zkušenosti a přehled, který ofenzíva nutně potřebuje. Dosud si připsal 828 naházených yardů pro 8 touchdownů a 2 inteceptiony. V utkání proti Toledu rozhodnul jeho koncert na závěrečném drivu, na kterém si nejdříve vykloubil prst a poté skóroval touchdown. Problémem útoku je především backfield, kterému často musí vypomáhat náhradní quarterback Tyler Buchner. Duo Kyren Williams ani Chris Tyree po zemi nezáří, ale o něco více se jim daří ve screen hrách: oba zachytili přes 250 yardů pro 3 touchdowny. Asi největší spoleh v ofenzivě je na tight enda Michaela Mayera, který si dosud připsal 17 zachycení pro 206 yardů a 3 touchdowny.

Obrana Irů měla do utkání s Purdue velké problémy. S nově příchozím defenzivním koordinátorem Marcusem Freemanem se toho dost změnilo a tak není žádné překvapení, že dosud se úplně vše nevyladilo. Největší figurkou obrany je safety Kyle Hamilton; bez diskuze je nejlepším hráčem na dané pozici v celé lize. Svou atletičností, přehledem o hře, dlouhou postavou a skvělým výběrem místa ukazuje svou nepostradatelnost. Ve třech utkáních zaznamenal tři zachycené interceptiony a moc nechybělo a málem si proti Toledu připsal ještě jeden. Běhový útok Badgers si ještě bude muset dávat pozor na pass rushera Isaiah Foskeyho, další z nevybroušených diamantů Irů.

Tipovat vítěze utkání je nesmírně obtížné. Nezastírám, že jako velký fanoušek Notre Dame naprosto věřím svému mužstvu, což se možná promítlo do mého předzápasového rozboru. Utkání skončí o tři body. Na kterou stranu, to už nám objasní větrný Soldier Field.

So 21:30, no.7 Texas A&M @ no.16 Arkansas

Další velká bitva na neutrálním NFL stánku. Tentokrát se odehraje na AT&T Stadium, ve světě Jerryho Jonese, který je sponzorem univerzity Arkansas, kterou vystudoval.

Obě mužstva vstupují do zápasu s neporaženým skóre 3-0. Zatímco u Arkansasu je to mírné překvapení, u Aggies se to přirozeně počítalo. Hlavní kouč Texasanů Jimbo Fisher však musí počítat se ztrátou startera na quarterbacku: Haynese Kinga už v utkání proti Coloradu ve druhém týdnu nahradil Zach Calzada. Jeho dosavadní výkony nejsou tak špatné, proto není důvod k nějaké panice. Ofenzíva se stejně točí kolem dvojice running backů Isaiah Spillera a Devon Achanea, kteří průměrně naběhají 6.5 yardů na akci a dokáží být užiteční i v passové hře.

Na druhé straně talentovaný KJ Jefferson má před sebou velkou výzvu. Dokáže setřást otazníky kolem jeho passových kvalit a předvést ještě lepší výkon, než proti secondary Texasu ve druhém týdnu? Má k tomu k dispozici dostatek zbraní. Wide receiver Treylon Burks budí respekt napříč ligou: ze 13 zachycení se mu podařilo nasbírat 206 yardů. Dokonce ještě efektivnější je Tyson Morris, který z 6 zachycení zaznamenal 148 yardů pro 2 touchdowny. Dá se asi očekávat, že se Arkansas nebude chtít hnát za výsledkem vzduchem. Proto dostane velkou porci míčů running back Trelon Smith, který je spolehlivým kráječem minut. 

Střet těchto týmů z konference SEC je výjimečně vyrovnaný: od roku 2010 se střetli na AT&T Stadium osmkrát, z něhož hned sedmkrát zápas skončil o 7 a méně bodů. Oba jsou legitimními kandidáty na vítězství v divizi West. Dá se rozhodně očekávat velká bitva, která se v poslední čtvrtině promění v neskutečný koncert.

So 21:30, no.6 Clemson @ NC State

Clemson se nadále drží poblíž příček zajišťujících playoff, což je velký důvod, proč si zapínat jejich zápasy. Kouč Dabo Swinney musí svůj celek nadále tlačit, aby pokračovali a dál drželi neotřesitelnou pozici v konferenci ACC, které vládnou už několik let. Ofenzíva Tigers je stále hodně pod úrovní, na kterou jsou fanoušci zvyklí. V prvním utkání proti Georgii byla obranná síla na straně Bulldogs jasně ukázková, avšak Clemson se v minulém utkání trápil i s Georgií Tech. Hasit výsledky Tigers musí nadále obrana, která dosud nepovolila jediný touchdown a jejich soupeřům se nepodařilo dostat přes 3.2 yardů na akci. NC State jsou v bězích tragičtí: ve druhém týdnu proti Mississippi State z 25 běhů dokázali naběhat pouze 32 yardů. Tohle by nestačilo ani na celek z FCS.  

So 21:30, Rutgers @ Michigan

Michiganští Wolverines jsou dosud trochu přehlíženým mužstvem. Jim Harbaugh vede svoje hochy od vítězství k vítězství a nevypadá to, že by se přitom nějak nadřeli. Ještě v loňském roce po čtyřech zápasech měli s Rutgers oba bilanci 1-3; o deset měsíců se jeden z této dvojice dočká neporaženého skóre 4-0. Michigan v každém z dosavadních utkání dokázal naběhat přes 300 yardů a 3 touchdowny, zatímco Rutgers se daří všechny soupeře dostat pod 261 yardů celkově. O to větší výzva se nabízí pro obě mužstva poté, co Ohio State ve druhém týdnu prohrál s Oregonem. To dává naději, že by se letos nemusela konat tradiční  Columbuská nadílka.

Ne 00:00, no.24 UCLA @ Stanford

Celek Chipa Kellyho zaznamenal v minulém týdnu tvrdý pád. Fresno State se díky urputnému výkonu podařilo medvědy porazit a tak celou auru kolem UCLA setřást. Utkání o Kalifornii bude o to zajímavější, že Stanford má naopak vzestupnou výkonnost. V posledních dvou utkáních dokázali skórovat přes 41 bodů - a každý den se nepoštěstí porazit USC na jejich hřišti a přispět tím k vyhození Clay Heltona. Hlavní kouč David Shaw našel ve svém týmu konečně pravou tvář a začíná opět budovat konkurenceschopné mužstvo. Stanford Stadium bude svědkem zajímavé konfrontace. Vítěz může sesadit Oregon z trůnu divize North.

Ne 01:00, no.25 Kansas State @ Oklahoma State

Divoké kočky z Kansasu přijíždí na Boone Pickens Stadium do Stillwateru, kde jsou kovbojové v pozitivní náladě. Aby taky ne! V minulém týdnu vyhráli díky zmařenému field goalu Boise State a nadále jsou ve hře o nejvyšší pozice v konferenci Big 12. Kansasu State chybí quarterback Tyler Thompson, kterého v minulém týdnu nahradil průměrný Will Howard. Přesto si v domácím prostředí s Nevadou celkem v pohodě poradili 38-17. Kansasští tak navázali na výhru se Stanfordem, kterou v prvním hracím týdnu vymazali o 21 bodů. Pokud vyhrají i v sobotu, stanou se reálnou hrozbou pro všechny - i pro Oklahomu.

AP Poll Top 25 - Week 4

1. Alabama 3-0

2. Georgia 3-0

3. Oregon 3-0

4. Oklahoma 3-0

5. Iowa 3-0

6. Penn State 3-0

7. Texas A&M 3-0

8. Cincinnati 3-0

9. Clemson 2-1

10. Ohio State 2-1

11. Florida 2-1

12. Notre Dame 3-0

13. Ole Miss 3-0

14. Iowa State 2-1

15. BYU 3-0

16. Arkansas 3-0

17. Coastal Carolina 3-0

18. Wisconsin 1-1

19. Michigan 3-0

20. Michigan State 3-0

21. North Carolina 2-1

22. Fresno State 3-1

23. Auburn 2-1

24. UCLA 2-1

25. Kansas State 3-0

Zápasy Week 4

Marshall @ Appalachian State 30-31

So 00:30, Middle Tennessee @ Charlotte

So 01:00 Wake Forest @ Virginia

So 02:00, Liberty @ Syracuse

So 04:00, UNLV @ Fresno State

So 18:00, Georgia @ Vanderbilt

So 18:00, Villanova @ Penn State

So 18:00, Notre Dame vs. Wisconsin

So 18:00, LSU @ Mississippi State

So 18:00, Missouri @ Boston College

So 18:00, Florida International @ Central Michigan

So 18:00, New Hampshire @ Pittsburgh

So 18:00, Richmond @ Virginia Tech

So 18:00, Bowling Green @ Minnesota

So 18:00, Ohio @ Northwestern

So 18:00, SMU @ TCU

So 18:00, Texas Tech @ Texas

So 18:00, Wagner @ Temple

So 18:00, Miami (OH) @ Army

So 18:00, Boise State @ Utah State

So 18:30, Central Connecticut @ Miami (FL)

So 19:00, UMass @ Coastal Carolina

So 20:00, San José State @ Western Michigan

So 20:00, Toledo @ Ball State

So 20:00, Texas State @ Eastern Michigan

So 20:30, Maine @ Northern Illinois

So 20:30, Washington State @ Utah

So 21:30, Colorado State @ Iowa

So 21:30, Texas A&M @ Arkansas

So 21:30, Clemson @ NC State

So 21:30, Iowa State @ Baylor

So 21:30, Rutgers @ Michigan

So 21:30, UTSA @ Memphis

So 21:30, Louisville @ Florida State

So 21:30, Illinois @ Purdue

So 21:30, Kent State @ Maryland

So 21:30, Wyoming @ UConn

So 21:30, Towson @ San Diego State

So 22:00, Georgia State @ Auburn

So 22:00, Kansas @ Duke

So 23:00, Arkansas State @ Tulsa

Ne 00:00, UCLA @ Stanford

Ne 00:00, Buffalo @ Old Dominion

Ne 00:00, Charleston Southern @ East Carolina

Ne 00:00, Louisiana @ Georgia Southern

Ne 00:30, Texas Southern @ Rice

Ne 00:30, Tennessee @ Florida

Ne 01:00, Nebraska @ Michigan State

Ne 01:00, Kansas State @ Oklahoma State

Ne 01:00, Kentucky @ South Carolina

Ne 01:00, North Texas @ Louisiana Tech

Ne 01:00, Navy @ Houston

Ne 01:30, Southern Miss @ Alabama

Ne 01:30, West Virginia @ Oklahoma

Ne 01:30, Akron @ Ohio State

Ne 01:30, North Carolina vs. Georgia Tecg

Ne 02:00, Florida Atlantic @ Air Force

Ne 02:00, UAB @ Tulane

Ne 02:00, Indiana @ Western Kentucky

Ne 02:00, Troy @ UL Monroe

Ne 02:00, Hawai’i @ New Mexico State

Ne 03:00, New Mexico @ UTEP

Ne 03:30, California @ Washington

Ne 04:15, South Florida @ BYU

Ne 04:30, Arizona @ Oregon

Ne 04:30, Oregon State @ USC

Ne 04:30, Colorado @ Arizona State

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku