AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 29.09. 09:00

DOJMY a ROZMARY - Díl třicátý první: Vzpomínka na kickery

S odehraným třetím kolem nového ročníku jsou tu samozřejmě moje glosy zapsané tak, jak mi během nedělního večera běžely hlavou. Netroufnu si na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých názorech shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Nejprve musím přispěchat s omluvou všem skalním fandům této rubriky, kteří minulý týden marně vyhlíželi další díl. Když jeden večer přijdete domů do ruda vytočený ze zasedání zastupitelstva, druhý večer strávíte s kamarádem 3 hodiny na pohotovosti a třetí den se s tesařema, co právě dokončili vaši střechu, ožerete doslova jako to největší hovado, není šance na dosledování vybraných zápasů, natož pak nechat s sebou procházet literární múzy. Nene, takhle ne - takhle se NFL vážně sledovat nedá.

Začnu tím nejhorším, ať to mám z krku. Colts jsou v hajzlu. Tečka. Moje předpověď o startu 0-5 dostává naprosto reálné obrysy a pohled na schedule v dalších měsících rovněž nevěstí nic dobrého. Takže v krátkosti ze všech úhlů pohledu. Přesně jak jsem očekával, obrana s nepodepsáním A. Walkera přišla jak o sílu v zastavování běhů, tak o rychlost v coverage. Střed pole, kde se zpravidla pohybují soupeřovi tightendi a sloti, je úplně otevřený. Podívejte se, jak hraje Walker v Browns za trapný 3 mega na rok. K tomu se zranil Kwity Paye. Ve všech zápasech jsme inkasovali minimálně 25 bodů a vždy přes 100 yardů po zemi. Velká bída. Trenér ofenslajny se nechal slyšet, že naše klíčová levá strana O-line ve složení Fisher-Nelson má kvůli dlouhé rehabilitaci po zraněních tréninkový deficit přibližně 100 hodin. Jak Fisher, tak Nelson jsou na tom úplně zoufale s fyzickým fondem, druhý jmenovaný se navíc opět zranil. A útok jako celek? Quarterback, který má kosti z BeBe sušenek a vazy z vařených nudlí, se zápas co zápas nechává dvanáctkrát brutálně složit v marné snaze udělat něco se situacemi 3rd-a-15. T.Y. Hilton je na IR listu a ostatní mladíci by se zřejmě nedokázali uvolnit, ani kdyby si na diskotéce dali 6 panáků a lajnu koksu. Playcalling trenéra Franka Reicha je pak kapitolou sama pro sebe. Běháme docela solidně, třeba 16 běhů s průměrem 5y, a to až do chvíle, kdy trenér usoudí, že už to není potřeba. Vlezeme do redzone a 8/9 pokusů je pass. Kouč donekonečna povzbuzuje útok tím, že do něj vkládá důvěru při 4. downech, ale ten jsme zatím proměnili jeden z asi 10 pokusů. Jako kdyby byl FG ostuda. Naše hra v útoku postrádá Nicka Sirianiho, který ne náhodou odešel do Eagles. Nemáme za něj adekvátní náhradu ani na pozici QB trenéra ani na OC. Posouvám tedy předpověď – v 8.týdnu můžeme být 1-7, ovšem pokud dokážeme porazit ne zcela marné a odevzdané Texans. Konečný hořko-kyselý dojem by celá sezona dostala, pokud bychom draftovali top 5 a náš pick v 1.kole (Wentz trade) by získala Philadelphie. To je stav!

Naštěstí je tu zbylých 31 týmů a bezpočet skvělých zápasů, které si můžu jako nezaujatý divák užívat každý hrací den. Teda akorát čtvrtek mě v podání Panthers s Texans málem unudil k smrti.

Rád bych přivítal fanoušky Patriots v normálním světě, kde hrají quarterbacka obyčejní smrtelníci bez nadpřirozených schopností. Tu špatně přečtou coverage, tu hodí interception, tu přehlédnou dva volné receivery. Běžné věci. Mnozí si mysleli, že se již velkému Billovi podařilo vyřešit všechny obtíže a nesnáze a že po cenné výhře nad silnými Jets už se bude sezona vyvíjet jen tím správným vítězným směrem. Tak snadno to nepůjde, přátelé. Tagovailovi stačilo na porážku Patriots 200 yardů a 1 TD, Winstonovi pouhých 130 yardů a 2 TD, takže řekněme takové poločasové výkony. Každá neděle je jiná, ale zatím se očekávaný 3. říjen jeví jako den velkého zostuzení.

Pouze třem quarterbackům se podařilo hodit minimálně 2 interceptions v každém z prvních tří startů kariéry: Troy Aikmanovi v Cowboys, Peytonu Manningovi v Colts a Trevoru Lawrencovi v Jaguars. Vybraná společnost, že? První dva jsou již v Síni slávy; Gagarinův bratr tam teprve směřuje. Sice velmi pozvolna, ale směr to má. Mnoho lidí asi jeho výkony příliš nesleduje, ale i přes nepříznivý start do sezony 0-3 jsou už u Lawrence vidět pokroky. Pomalu se začíná sehrávat s DJ Charkem, Marvinem Jonesem i Laviskou Shenaultem. Namítnete mi, že to na jeho statistikách není poznat, ale pohledem na hru je ten pokrok nezpochybnitelný. Až mu někdo vysvětlí, že míč se v krizi zahazuje do hlediště a ne nazdařbůh do pole, bude už k výhře hodně blízko. Jak obrana Broncos tak Cardinals budou letos určitě patřit k tomu lepšímu, takže žádná velká ostuda se nekonala. Ve čtvrtek zkusím nesměle tipnout překvapení a výhru Jaguars v Cinci.

Pokud byste sledovali sestřih těch nejlepších nedělních akcí a vynechali vítězné kopy Tuckera, Crosbyho a Carlsona, zbydou vám vesměs akce týmů, které prohrály. Za mě osobně patřil mezi ty NEJ 73y dlouhý běh Gibsona z Washingtonu zakončený tygřím skokem pro TD. Tuhle akci si mohou Redskins strčit za klobouk, stejně jako jejich slavnou celoprvokolovou defensivní front-four. Vyhážou nejvyšší picky za D-line a než dobudují tým kolem, tak zjistí, že jejich nováčkovské kontrakty jsou fuč a stejně nemohou všechny podepsat. Bills jdou výkonnostně nahoru a modrobílá útočná mašina se začíná rozbíhat, ačkoliv byla podle PFF po dvou kolech hodnocena jako druhá nejhorší. Jen by mě zajímalo, jak se cítí Stephon Diggs. Vytrucoval si odchod z Vikings poté, co mu catche a touchdowny sebral Adam Thielen. Teď po jednom zářivém roku zase sleduje v podobné pozici nového kolegu Emmanuela Sanderse. Ten běhá jakoby lepší routy a je mnohem víc volný, než Diggs. A Josh Allen to z kapitánského můstku samozřejmě vidí. . . . . . Další v pořadí je 109y return Jamala Agnewa, který tak vyrovnal již předchozí stodevítky C. Pattersona a A. Cromartieho. Tenhle „gól do šatny“ akorát Murrayho a spol. zbytečně o pauze rozdráždil a po ní už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. . . . . . Dále se mi líbila konverze zdánlivě neřešitelné situace 4-a-20 v prodloužení zápasu Dolphins – Raiders, kterou mělo na svědomí duo Brissett–Gesicki. Ta odvrátila porážku Phins o celých 5 minut, ale jen proto, že za 10 minut prodloužení se 4 drajvy těžko stihnou a tak Raiders těžili hlavně z vítězného hodu mincí. Raiders jsou 38. tým v historii, který novou sezonu odstartoval proti třem týmům, které v sezoně předchozí měly 10 a více výher. Žádný z předchozích 37 týmů nedokázal 3x zvítězit, až letos Raiders. Ale víme dobře, jak to Nájezdníkům pod Grudenem šlape v září a jak ve finiši. Za dobu jeho působení mají závěry sezon velmi špatné: za tři odehrané prosince mají Raiders v součtu rekord 4-11, takže si budeme muset raději počkat. . . . . . Poslední highlight přišel v samém konci MNF v podání Jalona Hurtse z Eagles. Ten kluk je zatím na hřištích NFL úplně v lese a podle mě mnoho netuší, co se po něm chce, aby dělal. Každá druhá hra v podání Eagles mi připadá jako jedna velká improvizace. Hurts opustí kapsu a když neběží sám, vybírá hodem nějaký souboj hluboko v poli. Milimetrová přihrávka v běhu na Grega Warda ale musela pohladit duši každého fanouška, to byla paráda!

Steelers brali letos v prvním kole draftu RB Najee Harrise. Bylo to hlavně z důvodu, aby ulevil stárnoucímu Big Benovi a konečně znovu probudil běhovou hru Pittsburghu. Tak dobře, Roethlisberger musel v neděli, kromě 58!!! pokusů, skousnout ještě 8 QB hitů a 4 sacky. Po každém z nich jsem měl pocit, že bude třeba dovézt kladkostroj, aby Bena zvedl ze hřiště. Steelers naběhali s Harrisem 40 yardů. Nikdo jiný z lavičky šišku v handoffu nedostal. Roethlisberger na něj sice v nouzi odhodil několik screenů, ale takto se dlouhodobě hrát nedá. Tolik ke změně herního pojetí na soutoku Allegheny a Monongahela. Černožlutí jsou tak s přehledem čtvrtý nejlepší tým ve své divizi. Mrknul jsem se ještě pro zajímavost na Benovy zápasy, ve kterých měl více než 50 passových pokusů. Celkem jich v kariéře odehrál 16 a jenom 4 vyhrál.

Ještě asi pěknou chvíli potrvá, než budou moci v Chicagu s nadšením přejmenovat stadion na „Soldiers and Fields“. Jejich nový QB je bezesporu skvělý atlet, ale ještě se toho bude muset hodně učit, stejně jako všichni jeho letošních prvokoloví souputníci. Bez výjimky! Zach Wilson musí například pochopit, že nekompletní přihrávka zdaleka nepokazí statistiky tak, jako interception; Justin Fields se naopak naučí míče zbavit úplně, pokud ovšem nechce překonat magickou hranici 100 sackování za rok. S plyšáčkem jako je Myles Garrett na zádech se cílí na receivery hodně špatně. Jeho 6 kompletací z 20 pokusů spadá spíše do kategorie „Fotbal pro nevidomé“. Matt Nagy sice získal ocenění Trenér roku a 2x se dostal do play off s Mitchem Trubiskym, jenže když 6 z 11 drajvů Bears skončí yardovou ztrátou, vypadá to, že Nagy bude ještě se slzou v oku vzpomínat, jak učil Trubiskyho zavazovat tkaničky a jíst příborem.

Svět kolem polárního kruhu se v Severní Americe dostal opět do rovnováhy. Green Bay Aarons v dohrávce 2. kola daly zapomenout na trapas z kola prvního a i když jim byli Lvi z Detroitu minimálně do poločasu rovnocenným protivníkem, nakonec nebyli schopni zastavit umění dvou místních Aaronů. Ve třetím kole to bylo opět o prsa korejské gymnastky, ale už proti mnohem kvalitnějšímu soupeři 49ers. Až se mentálně i fyzicky zapojí do sezony i zelenožlutá obrana, která ¾ dosavadního průběhu ročníku byla prostupná jak prostitutka před důchodem, budou opět patřit k jedněm z nejlepších týmů nejen v NFC. Nevím, jak vážné je to se zraněním Za’Dariuse Smithe, ale ten už by fakt byl na hřišti potřeba. Jaire Alexander rovněž střídá dobré momenty s Oh-My-God situacemi a soupeřovi qauarterbaci se najednou vůbec nebojí házet směrem, kde operuje nejlepší corner ročníku 2020. Myslím si, že už fanoušci Aarons mají těch „pohod“ a r-e-l-a-x-ů dost a že zápas, jako byl ten první se Saints, se stal skutečně jen onou pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo. Prosím vás uctivě, nevytahujte teorie o tom, že San Francisco mělo dát svůj finální touchdown o 25 vteřin později, aby Rodgersovi nezbyl čas na odpověď. Z těhle ultratrenérských úvah z gauče se mi vážně otevírá kudla v kapse. No a Mason Crosby se svým 51y game-winning fieldgoalem? Zdaleka nebyl v tomto ohledu největší hvězdou neděle.

Vzpomněl jsem si na památnou větu Homera Simpsona, který sousedu Flandersovi doporučoval nedělní poobědové sledování NFL, že to je výborný způsob, jak se zbavit pachuti z kostela. Tak já vám povím, že jsem v pondělí nad ránem naopak zvažoval návštěvu kostela, abych se zbavil pachuti po NFL. Už jsem to jednou psal a musím se opakovat. Chovám ke stáří bezmeznou úctu, ale rozhodčí jako je Jerome Boger, kterým už táhne 70, by měli dělat exclusive hosty v televizních studiích a ne rozhodovat takové zápasy. A nejde jen o něj, ale o nekonečný zástup bělovlasých dědečků na pozicích postraních rozhodčích, kterých je NFL plná. Všimněte si, poznáte je podle kolébavé chůze na sideline, protože ta bolest kyčlí je opravdu nesnesitelná. Zkušenosti nejsou všechno. Já ocením zejména bystrý úsudek a citlivé posuzování, to vše ze vzdálenosti ideálně menší než 40 yardů.

A ještě jeden malý dovětek k Packers. Mám pocit, že kdyby si v červenci A-Rod jeden chlastací týden na Hawai ubral a jeden týden v tréninkovém kempu přidal, a k tomu si zahrál třeba 2 čtvrtiny v preseason utkáních, nemusel se svými kumpány v utkání proti Saints být za úplnou jitrnici.

A když už jsem mluvil o návratu do rovnováhy, měl jsem na mysli také vesmírné a nadpozemské zúčtování, které si fotbalová božstva umanula. Musím se ještě vrátit k momentu z 2. hracího týdne. Nedávný Minnesota Miracle byl vyvážen dalším dodrbaným utkáním v podání kickera Vikings, který se tak přidal do party místních legend. Jen pro připomenutí: Gary Anderson se v roce 1998 stal prvním kickerem v historii, který v základní části proměnil všechny FG (35/35) a všechny extrapointy (59/59), aby pak ve finále NFC s velkým přehledem nedal na samém konci 39y kop a propustil tak Atlantu Falcons do Super Bowlu. Na oplátku pak seslala nebesa do Minnesoty na mnoho let Fialového Ježíše, který doslova drtil obrany soupeřů, ale nejspíš pouze za cenu krutého vyřazení z play off sezony 2016. Tehdejší All-Pro kicker Blair Walsh by možná z těch 27 yardů netrefil ani 2 branky vedle sebe a přenechal tak postup Seattlu. Dodnes vidím Michaela Bennetta, jak tam klečí, nic neslaví a jen ruce vzpíná k nebi: „Velebnosti, stal se zázrak!“ Jediná polehčující okolnost, že tenkrát byl na stadionu Minnesotské univerzity takový mráz, že se eskymákům v zatáčkách lámali psi. Pak přišel již zmíněný „Poslední výstřel“ Case Keenuma na úkor Saints z ledna 2018, abychom v neděli mohli shlédnout další tradiční fail. Greg Joseph měl cenný skalp Cardinals už doslova za opaskem, ale 37 yardů uvnitř teploučké haly bylo nad jeho síly. Suma sumárum - pokud by se letos Vikingové dostali do play off, očekávejte postup přes Tampu díky Hail Mary nebo něco podobného. Sinusoida se opět zlomila nahoru a na řadě je další zázrak.

Když hodinu před utkáním se Seattlem prosáklo, že je OUT RB Dalvin Cook, moje víra v náhodnou výhru Vikings nad Seattlem byla ta tam. Kor když má proti nim (vlastně už měl) Russell Wilson bilanci 7-0. Všechno se neslo podle předpokládaných not. Poté, co útok domácích navštívil hřiště 3-a-ven, šli Hawks do trháku 17-7. Chris Carson tou dobou běhal vždy buď pro 8 yardů nebo 1st down a já v podstatě nad Vikingy zlomil hůl. To co následovalo poté, nechápu ještě teď. Mladého OC Kubiaka napadlo, že náhradníkovi Alexandru Mattisonovi naloží, co se do něj vejde. Ze 72 útočných snapů šlo celých 34 právě přes něj. Alex nezklamal a když se Vikes přiblížili k endzoně, zjevil se z ničehonic Mr. Checkdown Kirk Cousin, vybral jednoho z receiverů a prásk. Obrana Seahawks neznala odpověď. O Mikeu Zimmerovi jsem už skoro začínal uvažovat jako o kandidátu na prvního vyhozeného kouče roku, protože jeho už skoro dvouleté tápání s přestavbou defenzivy nebralo konce. No a co se nestalo? Vikings ve druhém poločase Wilsona a spol. vynulovali. O fotbalu, který se hraje s kulatým míčem, se často říká, že nemá logiku. A co teprve ten, který se hraje se šišatým. Tipujeme před sezonou, tipujeme v neděli odpoledne, tipujeme v poločase, jsme zahlceni informacemi. A stejně zápas, jako byl Seattle s Minnesotou, nepřečteme.

Snad nikdo si nemohl nechat ujít oba dva nedělní taháky Chargers v Kansasu a Tampu v L.A. Oba dva krásné zápasy s doslova TOP výkony na několika pozicích. Nevím, zda kouzlo útoku Chiefs pomalu mizí, nebo zda se jedná o klasický břichabol týmů, které prohrají Super Bowl. Podle mě začínají týmy kopírovat recepis, který předvedli v únoru proti Mahomesovi Buccaneers. Spočívá v rezignaci na nějaké bláznivé blitzování a snahu uhnat ho k smrti. Ne, přesný opak. Tlak dopředu jen ve 4 lidech a 7 lidí dropnutých do coverage. Na druhé straně míče potom tahání času pomocí dlouhých drajvů a postupné pomalé vyčerpávání Spagnuolovy obrany. Defensivní hlava Chargers Brandon Staley zvolil přesně tento recept a hvězdný útok pomalounku polehounku deptal, až z Mahomese vydeptal to poslední osudové interception, které zápas rozhodlo. Takhle blbý míč od něj jen tak neuvidíte, ale když nervíky tečou….. Jinak jsem se mrknul na HC Staleyho a on touto dobou před pouhými 5 lety dělal trenéra secondary na nějaké miniuniverzitce v Ohiu, která se jmenuje John Carroll, hrající dokonce až III. fotbalovou divizi, kde se kluci raději hlásí na kurzy domácího vaření než na fotbalové tréninky. Zajímavý kariérní růst, že?

Tom Brady vyrazil poprvé v kariéře do Los Angeĺes a vypadalo to v 1. čtvrtině, jako když Otík poprvé přijel do Prahy. Punt, punt, punt. Ideální by bylo, kdyby si Tom ještě hrál na sideline se šňůrkou od rolety. Až pak začaly ty pravé bodové dostihy, ale na 4 TD v řadě ze 4 drajvů už nedokázali Bucs odpovědět. Efektní a efektivní fotbal ten večer vyučovali staří a možná už mnohými odepsaní harcovníci Matty Stafford a D-Jax. Rams vůbec předvedli ve všech směrech výkon bez jediné větší chyby a k tomu se na světlo světa vrátila trochu kritizovaná obrana Rams. Rovněž mě zaujalo, že Beranům za celý match hodili rozhodčí jen jeden flag za 4 yardy, což je nejmíň za posledních 30 let. Tom Brady prohrál teprve třetí zápas kariéry, ve kterém naházel více než 430 yardů. První byl v roce 2012, když přijel na Foxborough neokoukaný Colin Kaepernick se svýma čapíma nohama a Michaelem Crabtreem na mušce. Brady házel míč 65x a stejně prohrál. Druhým zápas byl památný SB s Eagles. Tyto radostné okamžiky si prostě musíme čas od času připomenout.

Loni patřila útoku Denveru Broncos až 28. příčka co do naskórovaných bodů a se 46 ztracenými míči (23 int + 23 fum) okupovali samé dno této statistiky. Na sezonu 2020 ale v klidu zapomeňte. Teddy Bridgewater má nyní nejlepší procento kompletace ze všech starterů (76,8) a neztrácení míčů patří doslova mezi jeho obchodní značky. Po venkovních výhrách na slabými Giants a Jaguars nyní absolvovali rozcvičku s Jets, která byla o něco méně náročná, než trénink bez výstroje v polovině května. S rekordem 3-0 teď narazí na Baltimore Ravens. Čtvrtý týden má sice jasně daný šlágr v podobě návratu Bradyho na Foxborough, ale předcházet mu bude tahle skvělá podívaná. Škoda, že bude Teddymu chybět zraněný WR Jerry Jeudy. Fakt se už teď moc těším, co defenzivní mozek Fangio vymyslí na Lamara. A co Lamar vymyslí na něj.

Ten už konečně překročil svůj stín, který, zdá se, už skoro začínal vrhat červenou barvu. Tak moc chtěl už konečně Chiefs porazit a nakonec to vyšlo až na třetí pokus. Ravens vůbec uštědřili Kansasu první porážku s týmem z divize AFC North, se kterou Náčelníci od nástupu Mahomese do služby ještě neprohráli jediný zápas. Jackson a jeho náhradníci z backfieldu vsadili na recept, který každý zná, ale ne každý jej dokáže zrealizovat: udělat z Patricka diváka a nenechat ho hrát. Havrani posílení výhrou nad Chiefs vyrazili k „jasnému zápasu, ve kterém Lions neměli vůbec žádnou šanci“ do Detroitu. Tohle je nezastřený a zcela upřímný výpad na kluky ze studia NFL.cz. Pánové, vy si nedáte pokoj? Vy ten fotbal sledujete rok, nebo co? Že vás hanba nefackuje, používat v souvislosti s NFL spojení jako „jasný zápas“ a „soupeř bez šance“. Už mě s tím vážně štvete. Detroit hrál možná nejlepší fotbal za posledních 5 let a setnout jim vaz musel až Justin Tucker kopem odněkud z parkoviště a ještě šťastným odrazem od břevna. Mimochodem, manželka se mnou teď nemluví. Když jsem jí lomcoval rameny, až jí hlava lítala zepředu dozadu, plival jí kousky pizzy do obličeje a řval „TY VOLE, TO NENÍ MOŽNÝ, ON TO TREFIL!“, utrousila něco o návštěvě psychiatra a odešla spát. A to ještě, chudák, nevěděla, za kolik byla ta fantasmagorie v Tipáči vsazená. Asi bych doma okamžitě přišel o funkci pokladníka.

Já už jsem to ostatně měl hodně nahnutý, protože moje hysterický „Utíkéééj Forrestééé!!!“ bylo prý slyšet až k sousedům. Ale můžete jim vysvětlit, jaký je to zážitek, že po pokusu o rekordní field goal z 68 yardů přijde rekordní 109 yardů dlouhý return pro TD v podání Jamala Agnewa? Nene, žádná návštěva cvokaře, to oni by se měli zamyslet nad sebou, proč žijí tak nudný, plytký a nezajímavý život, když tráví nedělní večery na zahradě s nějakým trapným grilováním, místo aby koukali na NFL.

Díky za pozornost a možná příští týden opět nashle u Dojmů a Rozmarů.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • CK7
  3. října 2021 18:20

  Jezoure, opět super článek, několikrát jsem se zasmál... Nepřemýšlís o tom že místo psaného článku, udělat podcast? Moc volného času na čtení nemám, ale na poslech mám času dost

 • Ježour
  5. října 2021 09:58

  Díky. O podcastu mi píše hrozně moc lidí. Odpovím vám všem krátkým odstavečkem v dalších DaR.

 • tthom
  30. září 2021 18:19

  Výborné som sa pobavil. Výborný článok.

 • Ježour
  30. září 2021 19:15

  Díky ;-)

 • Blutarg
  30. září 2021 15:36

  TOP STROP!!! :D => Když jsem jí lomcoval rameny, až jí hlava lítala zepředu dozadu, plival jí kousky pizzy do obličeje a řval „TY VOLE, TO NENÍ MOŽNÝ, ON TO TREFIL!“, utrousila něco o návštěvě psychiatra a odešla spát....
  NEJVÍC :D

 • Hooper
  29. září 2021 19:29

  Když jsem četl odstavec o Colts, tak jsem si říkal to samé o Steelers. Jen jiná jména. Jinak cením, že jsi správně identifikoval tragickou hru OL Pittsburghu a fakt, že OC Canada svůj domácí úkol, který mu zadal dokonce majitel klubu, zjevně neplní.

  Gary Anderson (tuten od nás, ne ten skotskej šipkař) je legenda. Vikes byli 15:1, Randy Moss, Cris Carter, Mitch Berger..

 • mfr
  29. září 2021 19:45

  Jj, taky mě napadl létající Skot😀

 • mfr
  29. září 2021 19:08

  No už jsem se lekl, že se ti něco stalo! Hezký počteníčko 👍🏻
  P.S. Nebudeš se pohybovat v sobotu příští týden někde kolem Tábora?
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • Vontae_Mack
  29. září 2021 17:16

  Ježour určite super článok, ale to zistím až dopracujem, zatiaľ som v pauze len vyhľadal časť o Bills :)

  A myslím, že tvoje myšlienky sa uberajú úplne nesprávnym smerom. V prvom rade máme za sebou tri zápasy :) Potom Sanders má zmluvu na jeden rok a je to pomaly dôchodca. Ale hlavne, ja netuším čo stálo za Diggsovým odchodom z Vikings, ale môj dojem za ten rok a pol čo ho sledujem je, že je to 100% profesionál a 0% diva. Absolútne neverím, že by ho trápil nejaký pokles targetov ako o ňom píšeš. A navyše, medzi ním a Allenom je podľa všetkých zdrojov a klipov z tréningov pomerne výnimočný vzťah.

  No a teda ešte si myslím, že Sandersa Allen hľadá teraz viac preto, aby spolu získali nejakú chémiu. Ako bude sezóna pokračovať tak budú imo Sanders aj Beasley hrať trochu menej a Davis trochu viac, aby to bolo vyváženejšie.

  A nakoniec - Sanders má momentálne 20 targetov, Diggs 31, takže také horúce to zas nebude :)

 • Ježour
  29. září 2021 17:51

  Ale to přece nemusí být pravda, to mě jen tak napadlo. Ale pokud se Sanders nezraní, může se klidně stát, že na konci roku bude mít Diggs přesně o tolik TD méně oproti roku 2020, než jich bude v kolonce Sanderse. Zloděj slávy :-) ale třeba v Minnesotě víc sral Diggse Cousins než Thielen :-D

 • OMAHA2
  30. září 2021 07:24

  @Ježour S poslednou vetou súhlas, bol to Kirk kto mu liezol na nervy, s Allenom je v pohode a myslím, že aj so Sandersom. Bills to majú dobre rozbehnuté do SB. Ale ešte je to priďaleko, ako píšeš v NFL nie je nič jasné. 😊

 • TomRaider
  29. září 2021 17:14

  Pobavilo 😄
  Ď

  tie roky z Raiders ta naučí sa tesit z každej výhry
  Vidím to rovnako skákať po začiatku 3:0 v štýle kandidát na playoff je smiešne. / 2 výhry v predĺžení svedčia skor o zábave z LAS Vegas /
  Preveria sa nás zápasy v divízii, to bude skutočná kovbojka 💪

  Si talent pokračuj. . 👍

 • Ježour
  29. září 2021 17:46

  To měl přece opravit editor! :-D

 • Leguan
  29. září 2021 16:57

  perfektný článok ako vždy... len si oprav hneď prvú vetu ;) na tretie kolo. Kazdopadne plysacka gerreta by som si v dračiku aj kúpil :D

 • potkan
  29. září 2021 15:14

  ked som tak kukal ako prater nedokopol svoju 68-ku a pod brankou cakal chalanisko na sisku ku returnu, a potom videl ako tucker ledvaledva dokopol tu 6-ku, napadlo ma -
  nemohla obrana obetovat jedneho blokara na lajne a radsej poslat nejakeho z vysokych TE ku branke? dolne brvno je vo vyske 10 stop co je o nieco malicko nizsie ako basketbalovy kos, basketbalisti ci volejbalisti mavaju pomerne bezne dohmat vo vyskoku cez 12 stop a urcite by nasli v manschafte manika co by dokazal sisku stiahnut z luftu este predtym ako by doplachtila do branky, dalo sa cakat ze ak to vobec doleti tak ledva-ledva.
  teda, netusim ci je nieco taketo pravidlami povolene, ci nie je povolene blokovat lobdu iba kym ide hore ako v basketbale.

 • Zictory
  30. září 2021 00:47

  Se nesmí ;-) je za to 15 yardů goaltending penalty. Více info Stroud rule.

 • DebiQue
  30. září 2021 14:21

  @Zictory nielen to
  "Goaltending by a defensive player leaping up to deflect a kick as it passes above the crossbar of a goalpost. The referee may award three points for a palpably unfair act"

 • odborník z gauče
  29. září 2021 14:57

  Ježour zpět a silnější než kdy dřív;)

 • Toman
  29. září 2021 14:46

  Mistře,peckovni! Jen ten Walker by vám teď moc nepomohl,bo je na IR. Ten už ve druhém weeku nehrál.

 • Pompey
  29. září 2021 10:27

  Ježoure když už zmiňuješ karmu u Viks a smrtelníky u Pats, tak je třeba se kouknout i na vás. Prostě Manning a Luck stojí za nějakou tu kompenzaci min 10 let na dně divize, nemyslíš.
  :)

 • Ježour
  29. září 2021 15:52

  Vždyť už to pár let čerpáme :-D