AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 06.10. 10:40

DOJMY a ROZMARY – Díl třicátýdruhý: Nepřekonatelný Brady

S odehraným čtvrtým kolem nového ročníku jsou tu samozřejmě moje glosy zapsané tak, jak mi během víkendu běžely hlavou. Netroufnu si na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých názorech shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Vzpomínáte, jak jsem psal, že první týden je lhář? Steelers, Eagles, Texans a Dolphins tehdy ze startovní čáry vyrazili vítězně; a všichni jsou teď 1-3. Naopak Bills a Packers vypadali jako po těžký vopici a jsou najednou 3-1. Po stejné trajektorii se pohybují i Browns, ale to je trochu jiný příklad, protože ti hráli v prvním kole se silnými Chiefs. Byť tehdy se ještě vlastně nevědělo, až jak moc mají Náčelníci děravou obranu. První týden tak bez větších rozpaků vyhlašuju za poslední preseason utkání, ve kterém u mnoha týmů poprvé nastoupili starteři, aby se na place tak trochu rozkoukali. A podle toho to taky vypadalo.

Volně navážu tam, kde jsem minule skončil, resp. u jednoho z hlavních motivů 31. dílu DaR – u kickerů. Taky se vám někdy stalo, že vám položil nějaký fotbalový ateista sprostou posměvačnou otázku: „Proč se to vlastně jmenuje football a amíci tomu říkají fotbal, když se to všechno stejně hraje rukama?“ Já nevím, jak vy, ale já v tomhle kole spočítal minimálně pět zápasů, které byly přímo a zcela fatálně ovlivněny procesem, při kterém kopačka hráče dopadá na šišatý nesmysl. Do té doby se přibližně tři hodiny snaží stovka vysportovaných atletů v nejlepší životní formě přivést zápas do někdy až směšné situace, ke které se postaví obstarožní tlouštík, vyzáblý rachitik nebo kostelní operní pěvec. Dech se tají, tep se zvyšuje, dav umlká… a 3 vteřiny letu míče nazdařbůh rozhodují o celém týdnu práce. Foot a Ball v krásné koexistenci. Dovolte mi v tuto chvíli malou vzpomínku na legendárního tlusťocha Matta Pratera, donedávna držitele nejdelšího úspěšného FG pokusu. „Moji nedělní kopací pohodu velmi často ovlivnilo, jestli jsem si v sobotu dal před spaním dvě nebo osm piv,“ rozmluvil se jednou o mentální přípravě. A podle mě líp kopal po těch osmi.

Evan McPherson dovršil walk-off kopem otočku Bengals nad stále se lepšícími Jags, kterým nestačil ani krásný vstup do utkání, kdy šli do vedení v poměru 14:0. Já osobně bych ten 4. down hrál taky a nezvyšoval jen na 17:0; když je tým s bilancí 0-3 na jednom yardu, tak by prostě čtyřku zahrát měl. Otázkou samozřejmě zůstává výběr akce. Jestli Urban Meyer nemá v rukávu nic lepšího, než to co předvedli, tak… no nic – však posuďte sami.

Při rozcvičce na zápas se 49ers zranil spolehlivý kicker Robbie Gould a jeho náhradník, punter Mitch Wishnovsky, běžně plnící roli holdera, hned nechal na hřišti čtyři body za jeden netrefený středně dlouhý FG (to mohli jít na 10-0) a ještě jeden neproměněný extrapoint. V roli holdera se ukázal fullback Kyle Juszczyk; zkrátka jedna velká improvizace. Netvrdím, že to byl klíčový faktor utkání, ale každý bod se v divizním derby počítá. Pusťte si to utkání až do inkriminovaného missnutého FG a budete souhlasit, že do té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Hawks se lidově řečeno vůbec nechytali a útok Frisca procházel hřištěm jak nůž máslem. Považte, že se Seattle stal nejdéle čekajícím týmem na 1. down – celých 25 minut od začátku zápasu. Jimmy G. nenastoupil kvůli zraněnému lýtku do druhého poločasu. Celý týden bude zákulisím a médii rezonovat otázka, kdo bude starterem Frisca v megadůležitém utkání pátého týdne s Cardinals, protože pak následuje pro Niners velmi brzký bye-week a v něm je samozřejmě velmi důležité, aby QB strávil s prvním týmem co nejvíce tréninkového času. Trey Lance by těch 14 dní tréninku určitě potřeboval jako sůl, zvláště když zrovna on by potřeboval minimálně půl roku. Odečtu-li TD na Samuela po nedorozumění v obraně Seattlu, v jeho kolonce nám toho moc nezůstane; ale třeba bude fakt dobrý, uvidíme. Jinak na druhé straně míče je pro mě hod Russella Wilsona na TD Freddie Swaina nejlepší útočná hra tohoto víkendu.

Vrazi z Wall Streetu se konečně probudili a symbolicky si připsali shodně první výhry a obě v prodloužení. Jak Titans, tak Saints sice nechali promluvit své hlavní zbraně, ale vrtkavé štěstí se protentokrát přiklonilo na stranu zbídačených newyorských frančíz. Jets i Giants mají od roku 2017 shodný souhrnný rekord 19-49, což je nejméně výher ze všech týmů NFL.

Randy Bullock nezvládl 49-yardový kop a tak se zbývajícími 19 vteřinami na časomíře odmítl málo vídanou plichtu. Čekal jsem, kdo z novinářů přijde v pondělí s tím, že tahle půlvýhra z hřiště slabých Jets bude možná v konečných počtech o postupujících do play-off Titánům chybět. Tak ne, žvanili o tom hned po utkání v TV studiu. Absence Julia Jonese i AJ Browna byla samozřejmě velmi znát: útok, který je už tak velmi často jednodimenzionální, přišel o dva starting receivery a vše musel zachraňovat Chesty Rodgers. Tannehill tak velmi často jen marně stál v kapse a místo vyhledání spoluhráče s dostatečnou separací přicházel často klasický coverage sack. Ovšem jestli bude něco Titans na konci sezony chybět, tak to bude produkce jejich už asi třikrát přestavěné obrany. Všímáte si, že ty defenzivní hlavy vzešlé z Belichickovy líhně nějak úplně neklikají? Medvídek Patricia už se z ligy odporoučel i se svou tužkou píchnutou do mozku a trable Mika Vrabela neberou rok od roku konce. Tak snad to renomé zachrání aspoň ten třetí z party, Brian Flores.

  Zelené oslavy fanoušků Jets patří mezi jeden z mých z nejsilnějších zážitků čtvrtého týdne. Sestřenice se před lety provdala za místního pojišťováka a bydlí kousek od Yorku (300 km – jak říkám, kousek). Oba jeho bratři zahynuli coby příslušníci požárního sboru NYFD 11. září 2001 ve „Dvojčatech“. Nevím, zda je to jenom kec, nebo pravda, ale požární sbory v New Yorku prý odjakživa fandí Jets a v Jersey za řekou prý zase Giants. Gábina mi hned po utkání psala, že celá rodina doma v obýváku bulí, že vzpomínají na kluky a že by z tohohle vítězství s novým QB měli určitě velikou radost. Takže to i pro mě bylo takový… no, trochu zaslzený.

Graham Gano naopak klíčovou situaci v bouřícím SuperDome psychicky ustál a prodloužení dlouhým kopem svému týmu zařídil. Kabinou Giants pak mohla dunět vítězná píseň Holy Smoke od Iron Maiden. Obranu Svatých totálně vykouřili hráči, o kterých bychom už skoro mohli tvrdit „Sejde z očí, sejde z mysli.“ Jak uzdravený Saquon Barkley tak drahá offseason akvizice Kenny Golladay konečně prodali své ďábelské umění a černoprdelníkům v obraně jen mávali. Jako třetí do party přispěl trochou do mlýna i letošní prvokolař Kadarius Toney, který v prvních třech utkáních zachytil dokopy jen 14 yardů, ale včera se s 80 yardy konečně trochu předvedl. I díky této trojici si poprvé v kariéře připsal Daniel Jones zápas s více než 400 yardy vzduchem.

Nicku Folkovi nejde nic moc vyčítat. Proměnit 56-yarder v takovém deštivém nečase, jaký panoval během Sunday Night Football na Foxborough, byl úkol opravdu z říše nepříliš pravděpodobné loterie. Belichick věřil spíše jemu na velmi daleký kop v takovém marastu, než že by vyzkoušel vložit tíhu okamžiku na bedra svého nového quarterbacka, kterému chtějí velice brzo přišít přívlastek „franchise QB”. Raději 56yardový kop v totální průtrži, než 4th-and-3. Nick Folk má při kopech nad 55 yardů kariérní úspěšnost 3/8 a poslední takto dlouhý proměnil v roce 2015. Jooo, Bill přece ale ví; Bill je nejlepší; Bill tomu vždy rozumí víc než my všichni dohromady. Přesto musím uznale smeknout před celým týmem Patriots, jak se s rolí outsidera proti obhájci titulu popasovali. Ale na Foxborough vyhrává vždy Brady, to už jsme si mohli za těch dvacet let všimnout. Co mě zarazilo bylo 8 běhových pokusů Pats pro celkový -1 yard. Vím, že proti run defense Tampy to nemá nikdo snadné, ale neměla se před sezonou hra Pats opírat zejména o běhový útok, nejlepší O-line a čtyři nadprůměrné RB’s? Dokonce se kvůli přetlaku na této pozici zbavili Sonyho Michela. Když Brady před dvaceti lety začínal, také měl z kraje sezony rekord 1-3, ovšem se 110 běhovým yardy na utkání. I díky tomuto průměru se nakonec sezona doslova obrátila naruby. Mac Jones má prozatím podporu běhového útoku v pořadí zápasů 125y, 101y, 49y a -1 yard. Bída!

Mimochodem, mám velmi silný pocit, že Brady v New England až na jednu výjimku miluje všechny a všichni milují jeho. Robert Kraft samozřejmě; hudlana na hřišti dostal i McDaniels a všichni bývalí spoluhráči. Snad polovina všech fanoušků měla stále jeho dres. Předpokládám, že Brady zná i jména všech dětí mexické uklízečky, která chodila na stadion vypomáhat vždy v pondělí dopoledne a že na ní do druhého dne počkal, aby se poptal, jak se má a jak se daří dětem. Jen s tím Billem se prostě nesnáší. Dvacetileté manželství z kategorie Sňatky z rozumu. Tohle je fakt můj osobní pocit.

Patřím do kategorie těch fanoušků, kteří obrací oči v sloup, když slyší jméno Kirk Cousins. Během prvních tří letošních zápasů jsem si pomalu začal říkat, že po několika hodinách waterboardingu na Guantanámu bych asi přiznal, že letos hraje zatím docela solidně. Po zápase s Browns bych se ale klidně nechal zastřelit, než abych odvolal; tým Vikings se ukázal ve zcela opačném světle. Kritizovaná obrana výrazně zabrala a donutila explozivní útok Browns zakončit sedm drajvů puntem. V prvním poločase je sice Hunt s Chubbem trochu zlobili, ale po svačině se docela dobře adjustovali. Ale ten útok?! První drajv, který je do detailu naskriptovaný z celotýdenní přípravy, byl fajn, ale ten se snad ani nedá počítat. Zbytek byl jeden velký zmar. Nekonečněkrát 3-a-ven a k tomu interception z hodu nazdařbůh při prvním downu. Svádějte to na O-line nebo na zamknuté receivery, ale útoku prostě šéfuje ten, kdo má 60krát za zápas míč v ruce. Vždyť on se ani nepokoušel o nějaké ty své pověstné bootlegy, prostě nic. Minnesotu teď čeká Detroit, ale pak doma Cowboys s Packers a venku Panthers, Ravens, Chargers a 49ers. Šest utkání jako řemen, ve kterých musí Minnesota opravdu výrazně přidat.

Nachlup stejně jako útok Vikings vypadal útok Steelers v Green Bay. Nejprve excelentní 75yardový, pět minut trvající našprtaný drive zakončený TD a pak už jen punty, fumbly a neproměněné 4. downy. Těchto pět minut stačilo DC Joe Barrymu, aby s pár lidma šoupnul po hřišti trochu jinam a pak už to byl zase ten starý dobrý bezradný Ben se svými starými problémy. Packers do dvojice Adams-Jones přišoupli ještě nováčka AJ Dillona, který, jak už to bývá u rookie RB’s, vypadal velmi čerstvě a energicky. S Aaronem Jonesem se o carries podělili pěkně bratrsky rovným dílem. Zejména díky jejich pozemní produkci mohl Rodgers oprášit vzpomínky na nejlepší léta s Randallem Cobbem, který si 2 TD v jednom zápase připsal poprvé po šesti dlouhých letech. Možná, že Aarona Rodgerse začne brzo zajímat, co dělá o volných nedělích Jordy Nelson – když už to má být poslední jízda, tak aspoň s těma nejlepšíma koněma. Tvl, a nebo že by přijel i Donaĺd Driver?

Jacoby Brissett je hrozně hodnej kluk, skvělý parťák do kabiny a na trénincích prý jeden z největších dříčů. Ale jestli měl playbook pro Andrew Lucka padesát stran a Andy v něm uměl během utkání na přeskáčku listovat dozadu-dopředu, tak playbook Jacobyho má tak čtyři stránky a to jsou ještě popsané hodně velkým fontem. Každý máme svoje limity a u Brissetta jsou ty quarterbackovské velice markantní. Docela mě překvapilo, že se z něj v Miami dělat pocket passera a nedovolí mu více běhat. Mobilita patřila při jeho působení v Colts rovněž mezi jeho devizy a sem tam si doběhl pro pěkný první down. Při našem utkání s Dolphins bylo jasně vidět, že Reich a spol. toho na něj ví mnohem víc než on na nás. Chvílemi vypadal skutečně bezradně a naše obrana lačná po úspěchu po něm skutečně šla jako pověstná slepice po flusu. Přesto Brissett dokázal najít slabinu a tou byl navrátilec do sestavy CB Xavier Rhodes, kterého na hřišti buď neskutečně zkoupal DaVante Parker a nebo mu bylo hozeno úplně jasné a z Měsíce viditelné DPI; Rhodes byl totálně ztracený a bez rychlosti. Na druhé straně těžil Wentz ze zranění cornera Byrona Jonese. Tahle upachtěná a nehezká výhra může být spíše psychickou vzpruhou, než že bychom na hřišti začali předvádět nějaké světoborné highlighty. Mám radost, že víc než obstojně zahrál náhradník za zraněného Quentona Nelsona, Chris Reed. Colts si prodloužili sezonu o jeden týden a teď hurá na třetí venkovní zápas v řadě – do Baltimore, kde nás i po dlouhých čtyřiceti letech nenávidí jen o malinko míň než Steelers.

Před 200 lety vystříleli Texasani všechny bizony; v neděli vystříleli Bizoni Texasany. Do jednoho! Už někdy v týdnu paní Ježková oznámila, že v neděli vynechá svou tradiční skvělou pizzu, ale že na oslavu očekávané vysoké výhry Bills připraví Buffalo Wild Wings. Pochutnali jsme si náramně a shodně dospěli k názoru, že tento zápas připomínal spíše utkání Ohio State Buckeyes se Southern Illinois University, které skončí 72-3. Vzpomněl jsem si na našeho pomateného tělocvikáře z vejšky, který v rámci své posedlosti sportovními úspěchy neváhal při futsalovém utkání proti nějakým bledým budoucím knězům z teologické fakulty pořvávat na celou tělocvičnu „Prosíme soupeře, aby se pokoušel klást odpor!“ a u toho se uštěpačně hihňal jako joker v podání Jacka Nicholsona. Sean McDermott je určitě jiný džentlmen a toto si vůči zbídačeným Texans odpustil, ale opravdu jsme nesledovali rovnocenný duel. Příští neděli dělám občerstvení já a zatím nevím, zda zvolím pečený vrány (Havrani už odletěli), nebo koninu. Třeboňský patriot Fero Červeňák za zvuku svých houslí určitě poradí nějaký fajnový kotlíkový recept na obojí.

Bláznivý zápas, jaký sehráli Falcons na svém hřišti, umí sehrát jedině Falcons na svém hřišti. Čeho se od nich ještě dočkáme? Vzpomeňte loni na tu horskou dráhu s Cowboys, kdy vedli o 20 a pak rupli i skrze nepřikrytý onside kick. S Washingtonem to takový blowout nebyl, ale dramatičnost nebo demotivované držení se za hlavy nechyběly ani na jedné straně. Je ostudou Matta Ryana, že tak zoufalé secondary, jakou mají Skins, nedokázal nandat ještě více než jen pouhé 4 TD. Naopak Taylor Heinicke splňuje dokonale definici gunslinger a vůbec se nebojí hrát na samé hranici rizika a odvahy. Minulý týden jsem kritizoval front-four Washingtonu, tak alespoň včera ukázal ve 4. čtvrtině Jonathan Allen, že jeho výběr v prvním kole nebyla náhoda: poprvé zatáhl za ruční brzdu při skládce Gallmana, kterému znemožnil běh pro 1. down, v dalším drivu pak sackoval Matta Ryana. Tyto drajvy s puntem nakonec způsobily další atlantský exponát do galerie „Naše slavné prohry“.

John Harbaugh trpí nějakou obsedantně kompulzivní poruchou ohledně rekordů NFL? Jemu nestačilo, že se mu při honbě za idiotskou sérií výher v preseason zranil jeden z důležitých runningbacků? Viděli jste tu pakárnu, co předvedli Lamar a spol. 3 vteřiny před koncem zápasu v Denveru? Místo, aby ve vítězné formaci hodili kolenem na zem a ukončili utkání, tak museli běžet pro čtyři yardy, aby měli 43. zápas v řadě s naběhanými 100+ yardy. V podstatě by se to dalo považovat i za jistý druh pohrdání soupeřem, nedostatkem respektu k týmu, který porazili ten večer úplně na hlavu. Taky se někdo v oranžovém mohl kvalitně nasrat, poslat tam Lamarovi torpédo helmet-2-helmet a sundat ho na několik týdnů ze hřiště. Naštěstí se to nestalo, ale nedivil bych se. A to mám Harbaugha jako trenéra opravdu ve velké úctě.

Kdysi dávno léčila doktorka Quinnová vidláky z divokého západu. Nyní Dr. Quinn léčí vidláky v obraně Cowboys a řekl bych, že zatím velmi úspěšně. Podle zpráv z kuloárů bere Dan Quinn stejné peníze jako řada hlavních trenérů NFL a vůbec bych se tomu nedivil, vzhledem k tomu, že se jedná o zaměstnance štědrého Jerryho Jonese. Experiment s McCarthyho kamarádem z dětství, Mikem Nolanem, je už definitivně zapomenut; minulá sezona se prostě Dallasu pos...a od A do Z. Zápas s Panthers byl ozdobou kola a nabídl skutečně vše ze současné NFL. Chvíli se zdálo, že zranění RUN CMC bude v pohodě vykompenzováno novou útočnou zbraní RUN SD, ale to byl pouze překvapivý začátek utkání. Na dva Darnoldovy TD Panthers navázali bohužel až v posledních sedmi minutách, kdy prohrávali o 20 a v podstatě od poločasu jen tahali za kratší konec provazu. Cowboys letos navázali s útokem přesně tam, kde loni před zranění Daka Prescotta skončili. Ještě víc se však zapojují do hry oba tightendi Schultz s Jarvinem, takže naložit soupeřům třicítku se v Dallasu začíná jevit jako běžný standard. Největší změny ale vidíme v jejich obraně. Kromě zmíněné změny na pozici koordinátora jsou hlavní důvody zlepšení dvě draftové akvizice, které okamžitě začaly fungovat jako lusknutím prstu: linebacker Micah Parsons z letošního prvního kola a corner Trevon Diggs z loňského druhého. Parsons se už v kempu vtělil do role šéfa obrany a v podstatě poslal na vedlejší kolej nedávno draftovaného Leightona Vander Esche. Ten je tak v podstatě zralý na trade; dokonce začal dostávat snapy ve special týmu, aby se necítil nevyužitý. Já bych ho do Colts bral hned i s tím jeho nepěkným chorobopisem. Schůdný rozpis a naprosto hratelná divize nabízí Dallasu dlážděnou cestu do playoff.

Nebožka babička nás často zkoušela pobavit vtípkem, kterému se samozřejmě časem už nikdo nesmál, ale ona to stále dávala do placu. Říkávala: „Jestli moje slepice něco opravdu nesnáší, tak to jsou vejce.“ Celou loňskou sezonu jsem si říkal, že jestli něco quarterback Kyler Murray nesnáší, tak je to házení míče. Znáte tu cimrmanovskou klasiku: „Vždycky chtěl mít hospodu, ale nesnášel lidi.“ Jenže kde je loňský Murray a kde letošní? Ani věhlasný Kurt Warner nedokázal v Arizoně ve čtyřech zápasech po sobě naházet pro 75 % úspěšnost kompletace – Murray je první QB v historii franchise, kterému se to podařilo. A běhů měl v neděli úplně stejně, jako Matthew Stafford (6). Napadá vás po odehrané čtvrtině soutěže jiný kandidát na MVP?

Musím se ještě na skok vrátit k Tomu Bradymu. Jeho včerejší překonání jednoho z nejcennějších rekordů ligy prosvištělo stadionem na Foxborough skrze světelnou tabuli, bez fanfár a ohňostrojů. Chudák Drew Brees stál na sideline jak tvrdý Y a marně čekal na vběhnutí do hřiště a rukotřas live. Musíme si jednotně uvědomit, že jsme byli skutečně svědky něčeho neopakovatelného. Brady ještě nekončí a reálně se může dostat někam k 90 tisícům naházených yardů. Proto říkám neopakovatelného, protože podle mě tenhle rekord jednoduše nelze překonat. To by musel Goodell vyhlásit 24zápasové sezony a zakázat sackování nebo ideálně úplně jakýkoliv fyzický kontakt s quarterbackem. Takže kdo se může Bradymu hypoteticky přiblížit? Nejbližším pronásledovatelem je Ben Roethlisberger s 61 tisíci yardy, takže ten by si letos musel připsat dalších 30 tisíc yardů, protože příští rok už bude házet akorát fórky v TV studiích. Dále Matt Ryan s 57K má taky blíže do důchodu, než k ataku hranice řekněme i 70K. Starý mládenec Rodgers už se těší, jak začne užívat nasyslené miliony, takže musíme zabrousit do mladších ročníků. Na 90K chybí Mattu Staffordovi naházet 44K, což by v jeho případě znamenalo hrát ještě jedenáct sezon do 44 let a v každé sezoně hodit 4,500 yardů. Kirk Cousins je stejně starý jako Stafford, ale má na kontě o 17K méně, takže ten by musel checkdownovat na runningbacky do svých šedesáti let. Takže Patrick Mahomes?! Místo utrácení vydělané půlmiliardy dolarů se bude nechat dalších deset let mlátit? Ani náhodou! Zapište si za uši a vzkažte to i svým pravnukům – Bradyho yardy nejde překonat!

Díky za pozornost a možná příští týden opět nashle u Dojmů a Rozmarů.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • kosto1
  9. října 2021 08:32

  Super článok,je to zábava a pri tom si ešte človek veľa vecí uvedomí a pripomenie,díky.

 • Brano
  8. října 2021 07:46

  Ja si myslim ze mahomes moze prekonat Bradyho. A tych pol miliardy... za 10 rokov to asi bude mat kazdy dobry QB. A keby sa podarilo Mahomesovi matza tych 10 rokov povedzme 5 prstenov myslim ze by sa mohol pokusit potiahnut a prekonat Bradyho. Ja viem, prilis vela keby ale vylucene to nie je.

 • 12palcu
  7. října 2021 22:35

  https://m.youtube.com/watch?v=2qmpkr0YU-k&feature=youtu.be
  Ježoure při vší úctě k tobě nebyli v těch Buffalo Wild Wings nějaké halucinogeny? Mi přijde jakoby si sledoval NFL první sezónu. Tenhle rekord tady přece není pro to, aby se držel, ale překonával. Třeba rekord 99tky v gólech v NHL se už taky trochu třese a to jsem si myslel, že je nemožný. A ta otázka 'dlouhověkosti' je stále zajímavější, už jsem slyšel i takový názory, že třeba CR7 bude hrát do 50ti pokud bude chtít. No uvidíme, ale o tenhle rekord fakt strach nemám.

 • jonas0064
  7. října 2021 12:01

  Velmi oceňuji citace a parafráze Cimrmanů, o to víc se těším na každý díl (y)

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  8. října 2021 07:12

  Ježour má prostě talent :-)

 • tomas21192
  7. října 2021 10:28

  Vďaka Bohu za Jezoura👍

 • tthom
  6. října 2021 20:25

  Ďakujem za ďalší skvelý článok 🙏

 • Zictory
  6. října 2021 19:11

  Patriots propustí Gilmora. No tak si ještě třeba zahraje za Panthers...
  Větší problém je, že Onwenu a Wynn jdou na covid list.

 • Ježour
  7. října 2021 08:31

  Se podívej,v čem v neděli hráli. To bude mít rýmu půlka mančaftu.

 • TomRaider
  6. října 2021 16:30

  Ježour
  Glosy na MNF nebudú?
  / polčas 21:0 je chuťovka a Leatherwood “král” /

 • OMAHA2
  6. října 2021 14:04

  Mahomie 10 rokov? V pohode to zvládne. 😉

 • Ježour
  6. října 2021 14:11

  Myslel jsem 10 roků poté,co mi doběhne ta současná 10 letá smlouva

 • OMAHA2
  6. října 2021 14:25

  @Ježour Za 3 sezóny /tuto nerátam / ma Patrick 14000 y + 2300 v PO, takže by mu mohlo stačiť aj menej. 💃Či bude tak dlho hrať, tak to je vo hviezdach... Prachy by som do toho neťahal, Tomik tiež nehrá za chlieb so šmaľcom 😂

 • Ježour
  6. října 2021 14:32

  @OMAHA2 playoff nerátaj, zde se počítá jen základní sezona. A prachy do toho teda určitě rátaj. Andrew Luck řekl,že jeho finanční zabezpěčení sehrálo roli v tom, že už se nechtěl dále pachtit s léčbou dalších zranění. Mladí dnes uvažují jinak.
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • OMAHA2
  6. října 2021 14:39

  @Ježour Ahaaaa, tak to potom rátaš správne 👌

 • DebiQue
  6. října 2021 16:35

  @Ježour ja si tiez myslim, ze ta sanca, ze to niekto prekona, je dnes vyssia ako bola pred 20 rokmi... Sposob hry a utocenia sa vyrazne zmenil... Taky Herbert ma napriklad uz teraz po 1 sezone a 4 zapasoch viac yardov ako Brady po svojich prvých 2 a pol sezonach... A to je o dva roky mladsi ako bol v tom case Brady... Vobec by som sa nedivil, keby niektori QB zacali uz o par sezon bez problemov prekonavat 6 tisicovu hranicu za sezonu... Samozrejme ten argument o dlhovekosti plati, nie kazdy najde zdravie a motivaciu hrat dostatocne dlho...

 • Luc123
  6. října 2021 18:07

  @Ježour Každý rekord je překonatelný, tento aktuální rekord dosáhli dva hráči, Brady má super tempo i dlouhověkost ale myslím že to je možné a že to někdo zvládne, 7 prstenů to je rekord který je za mě ještě výše a toho se u QB asi už nedočkáme. Nebo jinak, dříve se dočkáme rekordu v yardech než v prstenech.

 • Luc123
  6. října 2021 18:09

  @DebiQue Ano souhlasím a také je tady faktor 17 zápasu nebo třeba 18 zápasu za sezonu. Vše k tomu míří a pokud by bylo 18 zápasů tak je to za 8 let jako by o jednu sezonu navíc k dobru a to bude znát.

 • DebiQue
  6. října 2021 19:11

  @Luc123 a este k tomu mozeme pridat aj dost vyznamnu zmenu v ochrane quarterbackov... Zakrok akym pred 12 rokmi vyradili Bradyho na celu sezonu je dnes ilegalny. Mnohi quarterbaci, ktori mozno mali na to atakovat tento rekord, alebo tieto cisla mali karieru ovplyvnenu zraneniami, napriklad aj Brees alebo spominany Big Ben...
  Tych 7 prstenov bude samozrejme velky oriesok... Platovy strop to velmi komplikuje... Tiez si myslim, ze to uz nie je mozne prekonat... Teda prekonat to moze iba ten, co ich uz 7 ma... Ale snad sa mu to nepodari :D

 • DebiQue
  6. října 2021 13:58

  Tak neviem, v preseason predsa starteri hravaju... Zranenie Dobbinsa bola smola a urcite nehral iba kvoli honbe za vitazstvom... Pacilo sa mi ako Broncos vyplakavali, ze uz o nic neslo a ze toto sa nerobi... Na to im Harbaugh odpovedal, ze o co im islo 10 sekund pred koncom, ked hadzali loptu do endzony? To existuju nejake 16 bodove touchdowny? Alebo tiez uz o nic neslo? Ak sa Broncos boja zraneni, tak mali zaklakavat celu stvrtu stvrtinu...

 • OMAHA2
  6. října 2021 14:09

  16 bodové TD neexistujú, ale onside kick áno. Po tvojom komente aj ľutujem, že tam niekto nepustil Lamarovi h2h a potom by si tu vyplakaval akurat ty. 👊

 • DebiQue
  6. října 2021 16:28

  @OMAHA2 ale 10 sekund pred koncom? Interception bola 3 sekundy pred koncom, aj keby bol TD, tak za 3 sekundy uz onside kick nerecovernes... Cize celkom zbytocna snaha, a riskovanie zdravia hracov... Ale kazdy hra o nieco, ked nie o vitazstvo, tak aspon o sebavedomie pred dalsim zapasom... A je to vporiadku. Takze nerozumiem tej kritike, ked je tych 100 yardov rpe tim velkou motivaciou, tak je lepsie tu seriu udrzat na zive a nie sa jej bez boja vzdat... To robia timy, ktore prehravaju...