AKTUÁLNĚ
Novinky TomPetri19 13.10. 09:06

NCAA Review – Week 6/2021

Vítám vás zpátky u týdenního shrnutí víkendových zápasů. Hlavně v sobotu měla Česká Republika o zábavu postaráno jinak, ale se západem slunce jsme si znovu mohli užívat náš oblíbený sport na univerzitní úrovni. Čekala nás další kapitola „Red River Rivalry“, těžké zkoušky pro Alabamu a Georgii, souboj 3 a 4 v žebříčku AP a nějaký ten upset. Odpoutejme se tak na chvíli od povolebního vyjednávání a zopakujme si víkendové kolo.

Zaujali – CB Riley Moss (Iowa), QB Caleb Williams(Oklahoma) QB Emory Jones (Florida), QB Jayden De Laura (Washington State), CB Brandon Turnage (Tennessee) WR Chris Rodriguez Jr. (Kentucky), RB Tavion Thomas (Utah), WR A.T. Perry (Wake Forest), WR Joshua Moore (Texas), P Tony Taylor (Iowa), DE Aidan Hutchinson (Michigan)

Zklamali – QB Tyler Buchner (Notre Dame), obrana Texasu ve druhém poločase, LSU (kouč Ed Orgeron), QB SpencerRattler (Oklahoma)

3 Iowa – 4 Penn State 23:20

Souboj těžkých vah z top 5, hraný na narvaném stadionu Hawkeyes, kteří po dlouhé době zažívají sezónu v laufu. Iowa zápas zahájila solidně, i přes punt na prvním drivu se jim podařilo donutit QB Penn State Sean Clifforda k chybě a ten hodil interception ještě z vlastní endzóny. Z dalšího drivuIowa skórovala field goalem. Penn State se však z chyby oklepalo a na začátku druhé čtvrtiny vedli 17:3 po dvou běhových touchdownech. Tady však nastal problém, QB Nittany Lions Clifford musel odstoupit kvůli zranění a nastoupil jeho backup TaQuan Roberson a tomu se vůbec nic nepovedlo.

Sedm kompletních přihrávek, 34 yardů a dva interceptiony, jeden z nich dvě minuty do konce – to je bilance QB Robersona proti obraně Hawkeyes. Penn State se ve druhém poločase zmohli na pouhý field goal, zato Iowa stav obrátila, zůstává tak neporažená (poprvé od roku 1985 jsou i po šestétýdnu bez prohry) a aspiruje na post v playoff.

A po takovém vítězství nesmí chybět zaplavení domácího hřiště, tzv. storming the field.

17 Ole Miss - 13 Arkansas 52:51

Souboj dvou týmů z konference SEC, kteří mají ambice na vysoké umístění – Ole Miss sice dostali za vyučenou od Alabamy, ale pořád mají duo Kiffin&Corrall. Arkansasu se v letošní sezóně daří, až na stopku od Georgie nenašli jiného soupeře.

Viděli jsme klasickou přestřelku, jakou známe z konferenčních zápasů SEC – 1287 ofenzivních yardů, 14 touchdownů! Vytknul bych dvě sekvence zápasu – přelom třetí a čtvrté čtvrtiny, kde jsme viděli 5 za sebou jdoucích drivů, které skončili touchdownem. Zadruhé, poslední dvě minuty zápasu – QB KJ Jefferson protančil do endzóny, Arkansas srovnává na 45:45. Pár akcí poté, QB Corall nachází úplně volného WR Sanderse na sidelině, cestu do endzóny má volnou a zvyšuje na 52:45. Arkansas poté štráduje až k endzóně, kde v poslední sekundě zápasu zachytí přihrávku Jeffersona TE Thomas. Razorbacks chtějí vyhrát a jdou si pro 2pt conversion. Obrana Rebels však zakročila, dostala Jeffersona pod tlak a ten tak přihrávku nikomu nedoručil a Ole Miss udrželo vedení.

21 Texas – 6 Oklahoma 48:55

RRR, jinak bitva o řeku, která geograficky rozděluje státy Texas a Oklahoma, je jeden z největších zápasů celého ročníku. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, tyto dvě školy (a jejich fanouškovské základny) se v lásce opravdu nemají. Longhorns sice vedou historickou bilanci 62-50, ale Soonersse vezou na čtyřzápasové vítězně vlně ve vzájemných zápasech.

Zápas však ze začátku vůbec nevypovídal postavení týmů v Top 25. O to se zasloužil WR Longhorns Xavier Worthy, který první přihrávku zápasu – screen – donesl 75 yardů až do endzóny. Worthy si za celý zápas připsal 261 yardů a ofenzivní trojzubec QB Thompson – RB Robinson – WR Worthy zadělal obraně Sooners dost práce – během prvního poločasu jim naložili 38 bodů! Ale k čemu vám to je, když vás nepodrží obrana.

Sooners na druhou čtvrtinu vytáhli eso z rukávu – freshmanQB Caleba Williamse, který nahradil chybujícího SpencerRattlera, a Wiliams se odvděčil okamžitě – na začátku druhé čtvrtiny si nechal míč v rukou a připsal si parádní 66yardový běh až do ednzóny.

Ve druhé polovině zápasu se probudil plný potenciál útoku Oklahomy a skórovali 4 touchdowny, včetně přesné bomby Williamse, kterou našel padajícího WR Mimse v endzóně.Texas vůbec nezachytil tempo útoku Sooners, ke konci však ještě srovnal - Sooners nakonec Longhorns pohřbili šest sekund před koncem, kdy RB Kennedy Brooks setřásl pár obránců a proboural se do endzóny dvě sekundy před koncem - tím dokončil ten největší obrat, jaký Red River Rivalry kdy zažila.

Texas A&M – 1 Alabama 41:38

Upset týdne!

Tohle čekal málokdo. Kulhající A&M s náhradním QB Zachem Calzadou prohráli dvakrát za sebou, zato Alabama je téměř nepochybný stroj a minulý týden rozstříleli Ole Miss.

První touchdown zápasu si připsala Alabama, ale první poločas jim vůbec neseděl. QB Bryce Young se nemohl rozjet, což bylo krásně vidět na začátku druhé čtvrtiny, kdy Youngovu přihrávku do endzóny zachytil CB Richardson. O poločase se šlo do kabin za stavu 10:24.

Po přestávce se Crimson Tide trošku zmátořila, připsala si touchdown po bloknutém puntu. Jenže momentum si Aggiesvzali hned zpět, Devon Achane při kickoffu přeběhl celé hřiště a Alabama byla zpátky tam, kde byla před přestávkou. Crimson Tide ale dostala pořádný kartáč od kouče Sabana a po dvou field goalech a dvou touchdownech WR JamesonaWilliamse  poprvé v zápase vedla. Aggies však dokázali srovnat i přes viditelné otřesení Calzady,kdy našel WR Smithav pravém rohu endzóny. Calzada ještě ze všech sil dotáhl další útočný drive před endzónu a kicker Charlie Small vyhrál Aggies zápas s field goalem v posledních sekundách. Alabama padla!

A Jimbo Fisher tak k narozeninám dostal ten nejlepší dárek a dokonce i jedno prvenství – je první bývalý asistent Nicka Sabana, který ho dokázal porazit. Do včerejška měl bilanci 24-0. Nyní už 24-1.

Další zápasy :

15 Coastal Carolina – Arkansas State 52:20

První přihrávka zápasu? 99 yardový touchdown QB GraysonaMcCall, když na hranici své endzóny při druhém downupřihrával na TE Isaiaha Likelyho a ten už měl volnou cestu na druhý konec hřiště.

5 Cincinnati – Temple 52:3

Rozjetí Bearcats odehráli takřka bezchybný zápas a potvrzují svojí kampaň útoku na místo v playoff. QB Desmond Ridderhodil 3 TD a dostává se do závodu o Heismanovu trofej.

FIU – Charlotte 33:45

22 Arizona State – Stanford 28:10

Baylor – West Virginia 45:20

20 Florida – Vandy 42:0

Gators se oklepali ze zápasu s Kentucky a smázli prachbídný Vanderbilt. QB Floridy Emory se vytáhl 4 touchdowny, dva běhové touchdowny (tři celkem) si připsal RB Dameon Pierce.

7 Ohio State – Maryland 66:17

Rutgers – 11 Michigan State 13:31

Nenápadní Spartans jsou stále bez prohry, i díky 3 TD po trase QB Thorne – WR Nailor.

18 Auburn - 2 Georgia

Vlak Bulldogs se nezastavuje, po prohře Alabamy se navíc posune na první místo v Top 25. Jediné znepokojení může být stav QB JT Bennetta, který se stále nezotavil se zranění. Jeho náhradník Stetson Bennett na něj však dal zapomenout, dnes hodil 5 TD a Georgia má nejlepší dvojici quarterbacků v zemi.

Tennessee – South Carolina 45:20

Duke – Georgia Tech 27:31

Louisville – Virginia 33:34

10 BYU – Boise State 17:26

První letošní porážka pro BYU! Starting QB Cougars JaredHall se vrátil po dvou zápasech, které vynechal kvůli zranění žeber, ale ani to nestačilo na obranu Broncos, kteří vynutili 4 turnovery. BYU hrají další víkend na půdě silného Bayloru, takže se musí rychle oklepat.

Illinois - Wisconsin 0:24

UMass – Uconn 27:13

16 Kentucky – LSU 42:21

Kentucky se na jaře z transfer portalu podařilo „přetáhnout“ QB Willa Levise z Penn State – a tento tah je jim zatím vyplácí, minulý týden pokořil Floridu, v tomto zápase obranu LSU zdemoloval třemi pasovými a dvěmi běhovými touchdowny. Nejtěžší test však přijde příští týden, Wildcatsjedou do Athens vyzvat Georgii.

Navy – 24 SMU 24:31

Syracuse – 19 Wake Forest 37:40

Wake Forest se trochu překvapivě stále drží na vrcholu konference ACC. Tohle vítězství ale nebylo vůbec jednoduché, Syracuse setřásli až v prodloužení akrobatickým catchem WR AT. Perryho, který tím „zkompletoval hattrick“ touchdownů.

Western Michigan – Ball State 20:45

Missouri – North Texas 48:35

Washington State – Oregon State 31:24

Asi jsem Beavers v minulém review zakřikl, jelikož prohráli s průměrným Washington State a zavřeli si cestu k dobrému výsledku v konferenci Pac 12. QB Cougars Jayden de Laura obranu Beavers rozstřihal 400 yardy a 3 TD.

Air Force – Wyoming 24:14

Texas Tech – TCU 31:52

Nebraska – 9 Michigan 30:32

Michigan o poločase vedl 13:0, Huskers se však zmátořili a ještě tři minuty před koncem vedli. Pak však QB Nebrasky Martinez ztratil balón na své půlce a osud zápasu vzal do rukou senior kicker Jake Moody, který trefil všechny fieldgoaly, včetně toho rozhodujícího minutu a půl do konce.Wolverines si tak připisují další vítězství a nahání Iowu v boji o čelo konference.

FSU – UNC 35:25

Virginia Tech – 14 Notre Dame 29:32

Další zápas, který byl rozhodnut až v posledních momentech. Notre Dame si obrat připravilo na ještě později, kickerJonathan Doerer zápas rozhodl dlouhým field goalem ve chvíli, kdy zbývalo pouhých 17 sekund. Irové si tak po prohře s Cincinnati zvedli náladu a můžou se připravovat na duel s USC.

USC – Utah 26:42

Právě USC se letošní sezónu trápí a zažívá ročník jako na houpačce, střídají výhry a porážky. Zápas rozhodl povedený flea-flicker Utes po trase QB Rising – WR Vele. Během třetí čtvrtiny se vedení Utahu zvýšilo až na 25 bodů a Trojansnezachránil ani jeden z nejlepších receiverů celé NCAA DrakeLondon (proti Utahu 16/162/1).

Arizona – UCLA 16:34

25 SDSU – New Mexico 31:7

Nevada – New Mexico State 55:28

Další QB, o kterém bychom mohli na jaře spekulovat, co se draftu týče, je QB Nevady Carson Strong. Ten New MexicoState zničil šesti touchdowny, letos už jich má 14 a pokud půjde na draft dřív, mohli bychom ho vidět možná už v prvním kole.

A něco hezkého na konec – univerzita Northwest Missouri State, hrající druhou divizi v NCAA, tento víkend navlékli speciální dresy, které měli vzpomenout na padlé muže a ženy v Afghánistánu. Moc hezké gesto.