AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 14.10. 21:02

NFL Power Rankings – Week 5/2021

1.      Arizona Cardinals –

Cardinals stále jedou bez prohry, a pomalu začínají přesvědčovat, že mají kompletní tým i lidi, kteří jim moc nevěřili. Číslo 1 zůstává stejné.

2.     Tampa Bay Buccaneers –

Tampa má neskutečnou ofenzivní sílu, to se ví. Jedinou slabinou tohoto týmu se zdá secondary, která je plná zranění, a to může Bucs v některých zápasech chybět. Brady ale pokračuje ve svém stylu Benjamina Buttona a čas pro něho nic neznamená.

3.     Buffalo Bills +1

Bills udělali důrazné prohlášení, když vcelku s přehledem porazili Chiefs na jejich domácím hřišti. Buffalo jednoznačně „Team to Beat“ v AFC.

4.     Green Bay Packers +1

Packers ustálili své výkony a jsou po právu v top 5. Rodgers a Adams je nejlepší duo WR/QB v lize a obrana i bez Alexandara ukazuje, že dokáže zahrát dobré utkání.

5.     Los Angeles Rams +1

Po zranění Wilsona to měli Rams usnadněné, ale symbióza McVay a Stafford prostě funguje. 

6.     Baltimore Ravens +2

Lamar Jackson asi všem pochybovačům jasně ukázal, že umí, jak běhat, tak házet. Tým nám znovu předcedl, že je neskutečně psychicky i fyzicky odolný a Ravens jsou po právu zpět mezi elitou AFC.

7.     Kansas City Chiefs -4

Ano Chiefs mají na začátku sezóny těžký los, ale schovávat se za něj nemůžou do nekonečna. Bilance sice mluví jinak, ale Chiefs jsou stále Chiefs. Určitě ne na 100 %, ale sezóna je dlouhá…

8.     Los Angeles Chargers +1

Bolts je zábavné sledovat a tým se konečně naučil vyhrávat i těsné zápasy. Herbert je letos jedním z nejlepších hráčů ligy a Chargers mají velmi slibné zítřky před sebou.

9.     Dallas Cowboys +1

Dallas týden co týden ukazuje, že se s ním musí počítat jako s top týmem v celé NFL. Kdo by to po loňsku řekl. Návrat Prescotta a příchod Quinna otočil tento tým na tu správnou cestu.

10.  Cleveland Browns -3

Browns mají z týmu tak trochu lazaret, a to je může na okamžik trochu přibrzdit. Sílu ale mají obrovskou, a stále patří mezi nejnebezpečnější týmy ligy.

11.  San Francisco 49ers –

První start Lance nebyl špatný, a až se dostane více do zápasového tempa, bude to ještě lepší. Následně bude zajímavé sledovat, jestli po návratu po zranění bude Jimmy-G stále QB1.

12.  Carolina Panthers +1

Panthers v posledních dvou týdnech trochu polevili ze svého úderného startu. Mě se ale tento tým pořád líbí, a věřím že se dostanou zpět na správnou cestu.

13.  New Orleans Saints +4

Zase ti Saints. Občas hrají, jako když při nich stojí všichni svatí. Občas jako když si všechny svaté znepřátelili. Tak jako tak, bilance 3-2 je dobrá. 

14.  Seattle Seahawks -3

Seahawks a jejich úspěchy z posledních let se pro mě rovnalo výkonům Russella Wilsona. Ten se bohužel poprvé ve své kariéře zranil a v Seatllu mají problém…

15.  Cincinnati Bengals -

Bengals hrají velmi zábavný fotbal v útoku, a posily v obraně, které možná nebyly tak zvučné, odvádějí svou práci na 100 %. Jen prosím někdo vyřiďte Burrowovi ať radši volí slide, jinak Bengals tak nebezpeční nebudou.

16.  New England Patriots -

S Texans to bylo s odřenýma ušima, ale stále mi přijde, že Patriots mají dostatečně silný celek na to bojovat o playoff.

17.  Minnesota Vikings +2

Vikings sice ujel začátek sezóny, ale teď hrají velmi solidní fotbal. V útoku to jde i bez Cooka a Minnesota postupuje žebříčkem výš a výš.

18.  Tennessee Titans +2

Henry‘s Titans. To je asi správný název tohoto týmu. U Titans to kromě běhové hry úplně nefunguje, ale stále jsou díky slabé divizi jednoznačným leaderem této „NFC East loňské sezóny“.

19.  Las Vegas Raiders -5

Pokles formy je v současné chvíli to nejmenší, co teď v Las Vegas řeší…

20.  Denver Broncos -2

Broncos nám v posledních dvou zápasech ukázali, že hype ze začátku sezónu trochu opadl, a je tu srovnání s realitou. To někdy ale může pomoci a Broncos ještě ukážou kvalitní fotbal.

21.  Chicago Bears +6

Bears předvedli kvalitní defenzivní výkon a jsou na bilanci 3-2. Přesvědčivé výkony to za mě nejsou, ale bilance je oč tu běží. Mimochodem mám pocit, že teď bude největší snaha fanoušků Bears dostat se ke starým emailům Matta Nagyho.

22.  Philadelphia Eagles +4

Jednou tak a podruhé jinak. Eagles v důležitém zápase přehráli Panthers, ale další týden je čekají Bucs. Trochu se obávám dalšího poklesu formy.

23.  Indianapolis Colts -2

Colts si dokázali prohrát vyhrané utkání proti Ravens, které je mohlo dostat na vítěznou vlnu. Teď jsou nuceni znovu hledat svou identitu. Tým kvalitu má, výsledky zatím ne.

24.  Pittsburgh Steelers +1

Big Ben odehrál svůj nejlepší zápas sezóny a stejně tak i OL s běhovou hrou. Takhle by to šlo, ale dokážou Steelers konstantě hrát tímto stylem?

25.  Atlanta Falcons –

Proti Jets Falcons ukázali, že nepatří na dno tabulky a sílu v týmu mají. Zároveň ale nepřesvědčili, že by to mělo být na playoff.

26.  Miami Dolphins -4

Dolphins tentokrát nepomohla ani obrana a v Miami mají zaděláno na problém. Čtvrtá prohra v řadě není zcela oslnivá forma.

27.  Washington Football Team -4

Washington nehraje dobře a jejich sezónu asi sumarizuje to, že u WFT je útok v současnosti zřejmě lepší než obrana.

28.  New York Giants –

Jako by to bylo v New Yorku jednoduché samo o sobě. Po špatných výkonech přišla zranění Jonese a Barkleyho. Giants budou mít asi dlouhou sezónu.

29.  Houston Texans +2

Texans se mi zdají, že hrají v každém zápase ruskou ruletu a moc si hlavu nelámou, jak to dopadne. Což není úplně příjemný styl, proti kterému chcete nastupovat. 

30.  Detroit Lions -

Lions mi je líto. Znovu to měli dobře rozehrané a ani tentokrát to nevyšlo. Pod trenérem Campbellem to ale může do budoucna šlapat.

31.  New York Jets -2

Zach Wilson je letos zatím nejhorším mladým QB v lize. A to za Texans nastupuje Davis Mills, který nebyl vybrán v prvním kole. Rozhodně to ale není jen i Wilsonovi…

32.  Jacksonville Jaguars –

No, Jaguars se budou muset hodně snažit, aby si připsali první vítězství. Trochu studená sprcha pro Mayera a Lawrence, kteří nebyli zvyklý prohrávat. Zvykejte si a vítejte v NFL.

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Leguan
    16. října 2021 19:44

    Patriots nejako veľmi vysoko, či?

  • Reekwon
    15. října 2021 08:01

    +6 u Bears je dost zasloužené. Proti Raiders to nebyl vyloženě krásný zápas, ale účel světí prostředky.. Nakonec obrana Bears nedovolila Raiders skoro nic a to hlavně díky tomu, že útok dokázal na hřišti vydržet tak dlouho, aby si obrana odpočinula, což se třeba v minulé sezóně moc nestávalo. Určitě by ale byla hloupost vyhodit Nagyho teď nebo kdykoliv během sezóny. Pokud se nepletu, tak Bears nikdy nepropustili HC v probíhající sezóně. Teď počkat, co vymyslí proti Packers, určitě to tak jednoduché mít na Soldier Field nebudou.