AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 15.10. 16:53

NCAA Preview – Week 7/2021

Univerzitní fotbal vstupuje do své druhé poloviny, kde budeme opět svědky vyrovnaných utkání. Texas přivítá po ztraceném zápasu v Red River Showdown solidně hrající a neporaženou Oklahomu State. První celek soutěže Georgia je v Athens nachystaná na dalšího neporaženého vyzyvatele z Kentucky. McLane Stadium ve Waco přivítá Top 20 celek AP Poll. Chudý sobotní večer nás rozhodně nečeká.

So 18:00, no.12 Oklahoma State @ no.25 Texas

Konference Big 12 nám už od 18:00 předhazuje zajímavé klání. Celky Oklahomy State a Texasu, budou soupeřit o naději směrem k šampionátu konference. Vítěz z této dvojice dostane výhodu, která ho předurčuje k tomu, aby se na AT&T Stadium utkal o nejcennější týmovou trofej konference Big 12. Vítěz se pravděpodobně střetne s dosud neporaženou Oklahomou, což je motivace sama o sobě. V případě Texasu by se jednalo o vytouženou odvetu, ke které pořád ještě hodně schází.

Longhorns minulý víkend utrpěli porážku v Red River Showdown, kde proti nim stál jak jinak,  nejsilnější tým konference – Oklahoma. Ještě o poločase vedli Texasané o 18 bodů, přičemž se podařilo celku Lincoln Rileyho duel zcela otočit a nasměrovat tým mezi elitní smetánku. Byl to pohledný výkon Longhorns, přesto se ukázala síla soupeře. Texas skvěle začal a vycházelo jim naprosto vše. K tomu, abyste porazili celek z Top 5, potřebujete mít kromě štěstí, ještě potřebnou kvalitu a vyrovnanost, která vám zvládne konkurovat celé utkání, a ne pouze několik sekvencí. Obrana domácích je v poměru celé ligy jednoduše průměrná, což nemohlo v Cotton Bowlu stačit. Je velkou otázkou, jestli tahle obrana bude stačit na přijíždějící Cowboys. 

Tým Mika Gundyho má sílu v běhové obraně. Ta je hlavním tažným mechanismem jejich dosud neporažené sezóny. Štěstí, které se k nim naklonilo v utkáních proti Tulse a Boise State, není náhodné. Pokud však chtějí uspět na 100 tisícovém chrámu DKR-Texas Memorial Stadium, bude zapotřebí zastavit především running backa Bijan Robinsona. Svým způsobem je to nadlidský úkol. V jejich posledním utkání sice dokázali porazit Baylor o 10 bodů, ale jejich hlavní pozemní sílu v podobě Abram Smitha nechali v klidu naběhat 97 yardů z deseti běhů. Dosud Cowboys nečelili tak silnému útoku, který by je dostatečně prověřil. Myslím si, že to bude velmi těžká zkouška, která určí jejich ambice. 

Oklahoma State

Passing Offense - 217 yardů/z (83. v lize)

Rushing Offense - 158 yardů/z (76. v lize)

Passing Defense - 214 yardů/z (50. v lize)

Rushing Defense - 91 yardů/z (12. v lize)

Texas

Passing Offense - 234 yardů/z (63. v lize)

Rushing Offense - 245 yardů/z (9. v lize)

Passing Defense - 240 yardů/z (85. v lize)

Rushing Defense - 198 yardů/z (110. v lize)

So 18:00, no.20 Florida @ LSU

Jestli na něco můžou Gators zapomenout, je to čtyřčlenné Playoff a konferenční šampionát. K tomu, aby se vyšplhali opět nahoru, už nemají dostatek nábojů a pokud se nebudou fanoušci Floridy zlobit, nemají na to ani quarterbacka.Hlavní kouč Dan Mullen může smělý plán zase o rok odložit. Zlomový moment veškeré naděje přišel před dvěma týdny, kdy nestačili na dosud neporažené Kentucky. 

V minulém kole se Gators sice podařilo otesánka z Vanderbiltu zdemolovat, ale tohle nemohlo být žádné srovnání. Vandy jsou dlouhodobě v negativní bilanci a o nějakých superlativech směrem k Floridě nemůže být řeč. Quarterback Emory Jones prožil nejbáječnější večer v modrém dresu, kdy se mu podařilo naházet 273 yardů pro 4 touchdowny. To však nemění nic na situaci, že se jedná o průměrného rozehrávače, který využívá především své nohy. V tom je jeho veškerá jeho síla. Ne nadarmo je nejlepším rusherem týmů se 479 naběhanými yardy. 

LSU trápí mistrovská kocovina, která trvá až nebývale dlouho. Zatímco sezónu 2019 opanovali zcela zaslouženě, od té doby jsou na nelichotivé bilanci 8-8. V programu to aktuálně nevypadá moc dobře, přičemž se v kuloárech mluví o odvolání hlavního kouče Ed Orgerona. Nemyslím si, že je to aktuálně na místě. Orgeron patří mezi nejlépe placené trenéry v celé lize a na úspěchy by se nemělo zapomínat. Proto si myslím, že dostane další rok obhajoby. 

Pokud se dá napsat něco pozitivního o LSU, tak bych jednoznačně zmínil chemii mezi druhoročním quarterbackem Max Johnsonem a wide receiverem Kayshon Bouteem. Zatímco Johnson naházel v 6 utkáních neuvěřitelných 1 730 yardů, Boutte z nich ukrojil takřka jednu třetinu - 509 yardů. LSU patří dlouhodobě k nejlepším vzdělávacím produktem ve výchově wide receiverů, proto ani není velké překvapení, že po loňském Terrance Marshall Jr. a předloňském Ja’Marr Chaseovi, se objevil v tomto programu další oceňovaný prospekt. Pokud vás zajímá, kdy půjde Boutte na draft, tak si počkejte na rok 2023. 

Tigers letos vůbec nevychází běhový útok. Pouze tři týmy v lize jsou horší (Arkansas State, Bowling Green a Mississippi State). K tomu se sluší přiznat, že až poslední zápas v Kentucky se běhový útok probral, a v čele s running backem Tyrion Davis-Pricem se konečně rozběhal na 147 yardů pro 2 touchdowny.

LSU bude postrádat do konce sezóny cornerbacka Dereka Stingleyho Jr., který by měl jít v nadcházejícím draftu mezi Top 5. Dá se tak říct, že secondary Tigers chybí nejdůležitější hráč obrany, což bude mít neblahý dopad na výsledek. 

Florida

Passing Offense - 230 yardů/z (68. v lize)

Rushing Offense - 273 yardů/z (3. v lize)

Passing Defense - 208 yardů/z (44. v lize)

Rushing Defense - 110 yardů/z (27. v lize)

LSU

Passing Offense - 296 yardů/z (22. v lize)

Rushing Offense - 81 yardů/z (127. v lize) (za nima jen tři týmy.)

Passing Defense - 230 yardů/z (71. v lize)

Rushing Defense - 154 yardů/z (77. v lize)

So 21:30, no.11 Kentucky @ no.1 Georgia

Zápas kola se odehraje na Sanford Stadium, kde sídlí první celek žebříčku AP Poll. Georgia je aktuálně jedna z nejdominantnějších celků ligy. Po prohře Alabamy v Texasu A&M, nevidím nikoho tak připraveného, který by z fleku mohl obdržet trofej pro vítěze univerzitní ligy. Podzim je však dlouhý, a karty nejsou ještě vůbec rozdány. Stačí chvilka nepozornosti a rázem můžete z AP žebříčku spadnout.

Nejlepší obrana ligy. Tak by se dala charakterizovat skupina defenzivních hráčů, která je v těch nejdůležitějších defenzivních statistikách na vrcholu. Kentucky jede na horkou půdu, kde jejich pozemní útok nedostane tolik prostoru, aby čelil nejlepší běhové obraně ligy. Věřím tomu, že celek Mark Stoopse je připraven způsobit překvapení, a naběhat víc jak 100 yardů. Nejsem ale přesvědčen, že by dokázali v Athens vyhrát. Je to určitě kvalitní mužstvo, které bude atakovat s jednou porážkou NY6 bowly

Georgia si naprosto zakládá na skvělé obraně. Žádnému celku, který dosud soupeřil s Bulldogs, neskóroval víc jak jeden touchdown. Dohromady jen tři mužstva dokázali zakončit touchdownem. Arkansas a Vanderbilt se stali proti nim naprosto bezzubí. Pokud Kentucky chce alespoň pohrozit, bude muset hodně experimentovat, a snažit se natahovat čas, co to jen půjde. Quarterback hostů je chytrým hráčem, který však musí dostat úroveň passů na jinou vesmírnou dimenzi. Pokud bude Will Levis pokračovat v passovém průměrů 128 yardů na utkání, nemůže Kentucky o výhře vůbec přemýšlet. 

Kentucky

Passing Offense - 197 yardů/z (97. nejlepší)

Rushing Offense - 214 yardů/z (23. nejlepší)

Passing Defense - 193 yardů/z (29. nejlepší)

Rushing Defense - 111 yardů/z (28. nejlepší)

Georgia

Passing Offense - 235 yardů/z (62. nejlepší)

Rushing Offense - 197 yardů/z (34. nejlepší)

Passing Defense - 137 yardů/z (1. nejlepší)

Rushing Defense - 66 yardů/z (4. nejlepší)

So 21:30, no.19 BYU @ Baylor

Zajímavý večer se odehraje ve Waco. Bears mají zatím za sebou solidní výsledky, které je ještě nekvalifikovali do žebříčku AP, avšak pokud budou chtít toto stanovisko změnit, je nejvyšší čas se připomenout.

Baylor po porážce s Oklahomou State, možná ztratil naděje na titul v konferenci Big 12, to však není vůbec důležité. Dave Aranda po svém přesunu tvoří z medvědů smečku, která by v jistém ohledu mohla předním týmům solidně zatápět. Pokud však na jejich hřiště přijede BYU, je pro ně nezbytné zvítězit. Bears v posledním utkání vyhráli s přehledem nad West Virginií 45-20. Pokud porazí i BYU, bude to podruhé, co se jim povede vyhrát nad celkem z Top 20, a to ještě mají před sebou příjezd Texasu (aktuálně 25. ligy) a Oklahomy (aktuálně 4. ligy). Baylorští se můžou spolehnout na mobilního quarterbacka Gerry Bohanona, který dosud naházel 1 332 yardů pro 11 touchdownů a NULA interceptionů. To NULA píšu hlavně proto, že je Bohanon skvělým běhovým quarterbackem. Dokáže uspět proti obraně BYU, která dosud povolila pouze 4 touchdowny a zachytila 6 interceptionů?

Cougars musí po odchodu quarterbacka Zach Wilsona vycházet z možností, které jim osud předhodil. Jarren Hall sice v minulém utkání naházel 302 yardů, které však ofenzíva nedokázala patřičně využít. Porážka proti Boise State tak byla spíše jasnou záležitostí. I přes porážku můžou hosté pomýšlet na solidní umístění v žebříčku. Ono porazit Utah a Arizona State logicky dává patřičnou hodnotu. Zajímavý celek, který se už brzy stane členem prestižní Power Five konference Big 12, má před sebou výzvu, kterou musí přetavit ve svůj úspěch. Jen tak naplní smělé plány.  

BYU

Passing Offense -  237 yardů/z (61. nejlepší)

Rushing Offense - 168 yardů/z (59. nejlepší)

Passing Defense - 238 yardů/z (82. nejlepší)

Rushing Defense - 130 yardů/z (52. nejlepší)

Baylor

Passing Offense -  232 yardů/z (66. nejlepší)

Rushing Offense - 228 yardů/z (16. nejlepší)

Passing Defense - 175 yardů/z (15. nejlepší)

Rushing Defense - 145 yardů/z (66. nejlepší)

So 21:30, Fresno State @ Wyoming

Trochu upozaděné utkání, ale pro někoho atraktivní podívaná mimo Power Five konference. Fresno State má jednu z nejlepších passových ofenziv, které už dokázala vyhrát například v UCLA nebo zatopit Oregonu. O to větší výzva je před domácím Wyomingem, který jsou na bilanci 4-1, a budou se chtít přiblížit k bowl jistotě. Ti mají totiž jednu z nejlepších passových obran, přičemž 171 yardů na utkání je toho důkazem. V mých očích však jejich obrana nenarazila na nějakého významného soupeře, který by je vzdušnou čarou nějak výrazně prověřil.

Domácí quarterback Sean Chambers má problémy s přesností passů, což bylo kamenem úrazu jejich poslední porážky v Air Force. Rozhodně by se dá označit jako důležité, jak s míčem naloží seniorský running back Xazavian Valladay, který v minulém prohraném zápase dokázal naběhat solidních 96 yardů a poprvé překonal průměr více jak 4.8 yardů na snap. 

Favoritem utkání jsou bez debat hosté z Fresna. Ti sice v minulém utkání docela překvapivě padli v Hawai’ii, ale nemyslím si, že by to mělo mít v nadcházejícím zápase nějaký význam. Bulldogs se sice po zemi hůře pohybují, ale vzduchem umí quarterback Jake Haener dokonale adresovat. Jeho 2 230 naházených yardů pro 16 touchdownů je třetím nejlepším výsledkem v celé lize. Je jasné, že to je chlap, který umí hrát fotbal. Pouze v utkání na hřišti Oregonu, se dostal pod hranici 300 yardů. Když opomenu poslední utkání, ve zbývajících pěti duelech se vyšvihl nad hranici 69 % kompletace. Tento zápas se tak stává v jistém ohledu atraktivním. 

Fresno State

Passing Offense - 396 yardů/z (3. nejlepší)

Rushing Offense - 123 yardů/z (98. nejlepší)

Passing Defense 190 yardů/z (26. nejlepší)

Rushing Defense - 129 yardů/z (51. nejlepší)

Wyoming

Passing Offense - 178 yardů/z (111. nejlepší)

Rushing Offense - 167 yardů/z (61. nejlepší)

Passing Defense 171 yardů/z (12. nejlepší)

Rushing Defense - 160 yardů/z (83. nejlepší)

AP Poll Top 25 - Week 5

1. Georgia 6-0

2. Iowa 6-0

3. Cincinnati 5-0

4. Oklahoma 6-0

5. Alabama 5-1

6. Ohio State 5-1

7. Penn State 5-1

8. Michigan 6-0

9. Oregon 4-1

10. Michigan State 6-0

11. Kentucky 6-0

12. Oklahoma State 5-0

13. Ole Miss 4-1

14. Notre Dame 5-1

15. Coastal Carolina 6-0

16. Wake Forest 6-0

17. Arkansas 4-2

18. Arizona State 5-1

19. BYU 5-1

20. Florida 4-2

21. Texas A&M 4-2

22. NC State 4-1

23. SMU 6-0

24. San Diego State 5-0

25. Texas 4-2

Zápasy Week 7

Appalachian State @ Louisiana

Navy @ Memphis

Georgia Southern @ South Alabama

So 01:00, Marshall @ North Texas

So 01:00, Clemson @ Syracuse

So 04:30, California @ Oregon 

So 04:30, San Diego State @ San José State

So 18:00, UCF @ Cincinnati

So 18:00, Michigan State @ Indiana

So 18:00, Oklahoma State @ Texas

So 18:00, Auburn @ Arkansas

So 18:00, Florida @ LSU

So 18:00, Texas A&M @ Missouri

So 18:00, Nebraska @ Minnesosa

So 18:00, Rutgers @ Northwestern

So 18:00, Yale @ UConn

So 18:00, Tulsa @ South Florida

So 18:00, Ohio @ Buffalo

So 18:30, Duke @ Virginia

So 20:00, Ball State @ Virginia

So 20:30, Akron @ Miami (OH)

So 21:00, Troy @ Texas State

So 21:30, Kentucky @ Georgia

So 21:30, Purdue @ Iowa

So 21:30, BYU @ Baylor

So 21:30, Western Kentucky @ Old Dominion

So 21:30, UAB @ Southern Miss

So 21:30, Miami (FL) @ North Carolina

So 21:30, Pittsburgh @ Virginia Tech 

So 21:30, Toledo @ Central Michigan

So 21:30, Bowling Green @ Northern Illinois

So 21:30, Kent State @ Western Michigan

So 21:30, Arizona @ Colorado

So 21:30, Fresno State @ Wyoming

So 22:00, Vanderbilt @ South Carolina

So 22:00, Texas State @ Kansas

Ne 00:00, Rice @ UTSA

Ne 01:00, Alabama @ Mississippi State

Ne 01:00, Liberty @ UL Monroe

Ne 01:00, Colorado State @ New Mexico

Ne 01:00, Utah State @ UNLV

Ne 01:30, TCU @ Oklahoma

Ne 01:30, Ole Miss @ Tennessee

Ne 01:30, NC State @ Boston College

Ne 01:30, Iowa State @ Kansas State

Ne 01:30, Stanford @ Washington State

Ne 02:00, Army @ Wisconsin

Ne 02:30, UCLA @ Washington

Ne 03:00, Louisiana Tech @ UTEP

Ne 03:00, Air Force @ Boise State

Ne 04:00, Arizona State @ Utah

Ne 04:30, Hawai’i @ Nevada

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Zictory
  17. října 2021 00:34

  Georgia 363 proměněných extra pointů v řadě (rekord ncaa) a Jack Podlesny to nedá :-) no ale jinak zajímavé utkání.
  Go Bulldogs ;-)

 • OMAHA2
  16. října 2021 08:57

  Stal sa zázrak, Sport2 dáva Crimsonov 😊 Po minulom katastrofálnom týždni si treba spraviť chuť, Roll Bama Roll 🙌