AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 20.10. 20:30

DOJMY a ROZMARY – Díl třicátýtřetí: Psáno s pěnou u huby

S odehraným šestým kolem nového ročníku jsou tu samozřejmě moje glosy zapsané tak, jak mi během víkendu běžely hlavou. Netroufnu si na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých názorech shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Před týdnem mi pondělní 4. čtvrtina zápasu Colts v Baltimoru a rezignace Jona Grudena následující den neskutečně hnuly žlučí. Nevím popravdě, která víc – každá událost trochu jinak. Tyhle dvě pro jiné fandy NFL docela podružné a bezvýznamné epizodky mě nasraly takový způsobem, že jsem se až někdy do pátku od ligy úplně odstřihl a léčil se výhradně tvrdou dělnickou prací, zejména u lopaty a cirkulárky.

Začíná zápas, od kterého nemáte vůbec žádná očekávání, a kdyby váš tým prohrál třeba 42:10, tak pokrčíte bez emocí rameny. Colts ale ¾ utkání nepustili Jacksona a spol. takříkajíc k ničemu. Wentz házel, Taylor běhal a obrana dělala skupinové fotky po skvělých bigplays. V závěrečné čtvrtině vedete o 19 a víte, že zítřek den bude krásný. To, co následovalo potom, byl jeden velký kolaps, zejména v podání trenérů a secondary. Mohli jsme si před celým zbytkem ligy vysloužit respekt. Mohli jsme si napumpovat do žil nekonečný proud sebevědomí. Ne, Colts závěr MNF totálně proatlantili, když nemám použít termín „prosrali“. Zase jsem si vzpomněl na tisíckrát omílaného Jimmyho Johnsona, který vždy hrál tak, „aby vyhrál“, místo toho, „aby neprohrál.“ Frank Reich, kterého jsem vždy velebil a který minulý rok měl 80 % úspěšnost na čtvrtých downech, kterých jsme hráli snad 20, se během jednoho roku proměnil v guru inkontinence, kterému se při běžných rozhodnutích roztřesou ruce jak Muhammadu Alimu. Ne, ani včerejší jednoznačná výhra o dva parníky nad Houstonem ve mně nemohla přebít tu pachuť. Porazili jsme letos s odřenýma ušima Miami (1-5) a Texans (1-5), takže jsme ještě nepředvedli vůbec nic, co by stálo za řeč. V zápasech s lepšími soupeři jsme byli v nejdůležitějších fázích zápasů za špatné komparzisty v mizerných filmech.

Puritánská americká společnost, ve které mají místo na slunci výhradně vzorní Mirkové Dušínové bez jediné poskvrnky, se zase jednou vyznamenala. Pod neskutečným tlakem ze všech možných světových i společenských stran byl Jon Gruden donucen k rezignaci na hlavního kouče Raiders. V soukromých emailech si někdy před deseti lety utahoval z některých lidí kolem NFL, nazýval je nevhodnými termíny a vůbec tak kladl široké veřejnosti špatný mravní příklad. Pouhé omluvy nestačily, musel z kola ven a teď se budou mazat vzpomínky na něj, podobně jako když Římani ničili Alexandrijskou knihovnu. Od teď si nově zapamatujte, že Tampa Bay vyhrála SB v roce 2001 bez trenéra! Něco mi říká, že se spravedlivého odtajnění veškeré emailové komunikace u ostatních 31 koučů za poslední dekádu nedočkáme. Přesto má alespoň na chvíli pokrytecká Amerika pocit, že se vypořádali se zlořádem a teď už jejich děti opět vyrůstají v Zahradě Eden. Zajímalo by mě, jak se teď důsledně srovnají např. s produkční minulostí, kterou má za sebou rapper Snoop Dogg. Tato ikona americké hudební scény totiž v roce 1992 produkovala soundtrack k filmu Deep Cover (česky Tajná mise), kde se to v každém songu jen hemží výzvám ke společenskému povstání, k tvrdému násilí a zejména k vraždění policistů. To nebrání tomu, aby se Snoop Dogg o nadcházejícím Super Bowlu stal nedílnou součástí NFL, když vystoupí v té půlhodinové trapnosti, které se slavně říká Halftime Show. Doufám, že s ním Roger Goodell kvůli těm starým songům pořádné zatočí – jak by řekl Roman Skamene – „tak nějak po bolševicku.“

Už jsem se vyvztekal. Zpátky ke sportu.

Ve druhém londýnském utkání na sebe narazili Dolphins a Jaguars. Jaké dojmy jsem si z něj odnesl? Sledovali jsme strašné množství chyb. Dropy receiverů, příšerné interceptiony, drajvy devastující předsnapové penalty, dokonce i špatné punty. Viděli jsme i bídnou práci trenérských štábů, např. Flores (Stando a Ondro – Flores , ne Flowers), který přišel ve dvou hrách po sobě o obě challenge a obě prohrál. Průšvih střídal průšvih, chyba následovala chybu a zdálo se, že snad ani jeden tým nechce vyhrát. Přesto všechno mohu říct, že jsem se tři hodiny skvěle bavil. Ano, byla to „zábava“! I zápas bez highlightů plný pochybení jednotlivců a špatných rozhodnutí takový může být. Myslím to zcela upřímně. V tomhle je NFL naprosto unikátní, že i dva špatné týmy – co si budeme nalhávat – bez formy a ambicí mohou sehrát takto zábavný a napínavý match. Nedělní odpoledne jako malovaný.

Taky cítíte, že nám pomalinku začínají splaskávat hned dvě zářijové bublinky, jedna v Charlotte, druhá v Denveru? Každý rok to takhle někdo parádně odstartuje, diváci radostně naskáčou na vláček a pak už z něj jen postupně padají a padají.

Jak Panthers tak Broncos jsou si letos až nápadně podobní a slovy klasika „ráčkují jako vejce vejci“. Shodou okolností teď dokonce od svých soupeřů oba inkasovali 34 bodů. Ani jeden nedokázal reagovat na produkci soupeře zlepšením útoků, ani lepší potencí obrany. Zkrátka a dobře jim nyní nefunguje ani jedna strana míče nadprůměrně a na výsledcích je to hned znát. Dle mého názoru jsou oba týmy i ve velmi podobné pozici co se týče šancí a způsobu boje o play off. Budou bojovat jen o druhá místa ve svých divizích a jak známo z minulosti, postoupit z druhého fleku bývá mnohdy těžší, než divizi vyhrát. Sotva jsem v minulém článku vychválil v kompletaci míčů neomylného game-managera Teddyho Bridgewatera, začal sypat soupeřům jedno íčko za druhým. Samu Darnoldovi bude třeba opět zavolat bílé zásahové auto Krotitelů Duchů, protože ty fialové z Minnesoty zaručeně musel vidět, kam se na hřišti podíval. Jeho ztracené fumbly, sacky pro velké ztráty a samozřejmě interceptiony byly jako výlet do jeho tmavozelené minulosti. Za předchozí dva zápasy nastřádal 5 INT a hned prvním hodem hodil další; pro sebevědomí nic moc začátek. Přeci jen ale mezi těmito dvěma vidím větší šanci na případné zlepšení u Panthers. Jednak narozdíl od Broncos působí v hratelnější divizi a zadruhé díky mladšímu, progresivnějšímu trenérovi. Naproti tomu Vic Fangio na mě občas působí hodně bezradně.

Na východní frontě klid. V rozložení sil divize AFC East se v rámci posledních dvaceti let nezměnilo vůbec nic. Jeden dominantní tým všechny bez rozdílu víry, věku a pohlaví totálně válcuje a už od října se v podstatě jen připravuje na play off. Zbytek divize paběrkuje, pochybuje o trenérech, pochybuje o starting quarterbacích, nefungují jim podle představ ani slibné obrany – pochybuje se zkrátka o všem. Tua, Zach Wilson i Mac Jones tak velmi dobře vědí, kdo jim bezvadně nachystal dětské sedačky do auta; byl to přece taťka Josh. I proto si mohou Bills směle dovolit ten komfort občas někde blbě prohrát se slabším týmem, tak jak to dříve uměli i Patriots. Ti i s Bradym v nejlepší formě neradi jezdili do Miami, pamatuju na jejich nečekanou prohru v Detroitu, apod. Prostě to sem tam Buffalu může uletět a nic moc se neděje. No Big Deal, tu divizi stejně v pohodě vyhrají.

„Dobre hrátě, chlapci, velmi dobře hrátě! Len ta trúba jim tam chýba, len ta trúba!“ Kdyby byl Major Terazki fandou Browns, rozhodně by komentoval hru svého týmu touto legendární větou. Baker Mayfield není ani rychlý, není ani velký, není ani silný, není přesný, je labilní a svého herního stropu již dávno dosáhl. Za poslední rok neukázal vůbec žádný progres, přesto nad ním fanoušci Browns neustále drží ochrannou ruku a budou jej bránit do roztrhání těla. Oni jsou si taky chudáci dobře vědomi toho, že Baker je rozhodně nejlepší quarterback od roku 1993, kdy v týmu skončila ikona Bernie Kosar. A já s nimi souhlasím; od té doby Browns nikoho lepšího neměli. To ale jen ilustruje tu hrůzu, kterou si museli skoro třicet let protrpět, protože v Bakerovi opravdu spasitele nenašli. Arizona proměnila šlágr kola během prvních dvaceti minut (20-0) v jasnou záležitost a bez Nicka Chubba se bezzubý útok Browns nezmohl na nic jiného, než jednu hail mary do šatny. To bylo vše. Mayfield, jehož kariérní comeback výhry by na prstech jedné ruky spočítal chlap od katru po čtyřiceti letech práce, nikdy nebyl a nebude oporou, když týmu teče do bot. Nezabere, nepřidá nic extra navíc, nepředvede nějakou skandálně skvělou hru. On stojí a padá s týmem a ofenslajnou a běhovou hrou se pouze nechává nést k výhrám. Naštěstí Stefanski je hlava moudrá a Andrew Berry snad ještě moudřejší. Tihle dva nemohou dát desátému nejlepšímu QB v AFC dlouholetou drahou smlouvu na 40 mega na rok. Prostě to NEJDE! „Nikdy, něch si to všichni zapamatují.“

Chiefs letos zatím zachraňují od pohromy snad jen tři utkání s divizí NFC East, kde jejich ubohou obranu skutečně nemohou útoky Eagles, Redskins ani Giants ohrozit. Zbytek zápasů bude hrozná šichta. Vzpomínám si, jak se v sezoně, kdy vyhráli Super Bowl, říkalo o Kansasu, že útok je naprosto OK, ale že s tak špatnou obranou nemají v play off sebemenší šanci. Tehdy Stevu Spagnuolovi stačil bye week ve wildcard kole, aby je naprosto neskutečně postavil do latě. Nakonec se po titulu tvrdil pravý opak, tedy že ta kritizovaná obrana hrála nejlíp ze všech playoff týmů. Jestli mě paměť neklame, tak tam nejlíp ze všech hrál tenkrát Daniel Sorensen. No a podívejte se na něj a na jeho spoluhráče dnes. Takže já si dovolím zvolat znalecký posudek z roku 2019 a uvidíme, jestli DC Chiefs zamaká stejně kvalitně: „s touhle obranou nemají Chiefs šanci se do play off ani dostat.“

Není tradičnějšího zápasu, než je derby Packers-Bears, které se na americkém středozápadě hraje od dob, kdy Mrtvý moře bylo ještě marod. Když se v roce 1931 stal Čech Antonín Čermák starostou Chicaga, měli za sebou tyto dva týmy už přes 20 soubojů. I přes dlouhodobou vyrovnanou bilanci těchto odvěkých rivalů si Aaronovci v posledních letech z těchto střetnutí udělali tréninkové zápasy. Současná starostka Chicaga Lori Lightfootová mohla ve slavnostním ceremoniálu rovnou předat vyzubenému Aaronu Rodgersovi čestný klíč k městu. Za posledních deset let zde Rodgers z dvanácti zápasů 11x vyhrál – jedno jediné zaškobrtnutí z dob, kdy jsme si ještě mysleli, že Mitch Trubisky bude klikat. Přitom Packers hráli v neděli fotbal jednoduchý jako žebřík. Rodgers podával míče na střídačku Dillonovi a Jonesovi pro celkových 150 běhových yardů a sem tam mezi to zacílil na Adamse, aby kluk neběhal routy jen tak zbůhdarma. Oba domácí Khalilové se snažili, jak mohli, ale nic platné. Obzvláště jim ve snaze příliš nepomáhá mobilní Justin Fields, který sice 40 yardů naběhal, ale pro stejný počet záporných yardů byl i sackován. Justine, ještě pořád ti to všechno přijde v NFL pomalé?

Po obrovských zklamáních z konců utkání – Lions v Minnesotě a Bengals doma s Green Bay – se Detroit a Cincinnati setkali ve vzájemném Heartbroken Bowlu. Po něm na tiskovce trenér Dan Campbell zcela otevřeně a bez vytáček kritizoval hru Jareda Goffa. Ten skutečně nepředvádí vůbec nic, co by se aspoň blížilo parametrům NFL rozehrávače. V posledních čtyřech utkáních hodil pouze 2 TD a jeho passer rating se propadl k číslu 60. Hlavně z něj osobně nevidím vyzařovat jakékoliv emoce; že by mu na výsledku nebo na hře týmu záleželo. Jeho neuvidíte radostně zapumpovat rukou ani vztekle praštit helmou. Takhle si zápal a boj o novou smlouvu kdekoliv v roce 2022 nepředstavuju. Goff může napřesrok klidně zůstat na ocet a nebo skončit v Houstonské káznici. Vůbec se tomu nikdo nebude divit.

Steelers taktak upachtěně porazili Seahawks oslabené na té nejdůležitější pozici a proti jedné z nejhorších defenziv si ultrakonzervativně vedený útok OC Matta Canady a Bena Roethlisbergera připsal jen 230 passových a 110 běhových yardů. „Nápaditá“ hra rozhodně připomíná spíše Pittsburgh z roku 1957, než moderní, kreativní pojetí plné motionů a play-actionů, které do ligy v posledních letech přitáhli mladíci z college. K tomuto OC Pittsburghu se váže jeden novinářský příběh z doby, kdy Canada na stejné pozici působil v roce 2017 v LSU pod HC Edem Orgeronem. Na rok 2018 si Tygři z Louisiany přichystali transfer z univerzity Ohio State, kde dosud hrál tréninkově flag football nějaký Joe Burrow. Tenkrát prý Orgeron jasně řekl, že si přeje, aby talentovanému Burrowovi připravoval gameplan někdo jiný, než Matt Canada. Proto se jej ihned zbavil a do týmu přivedl Steva Ensmingera. Jak to dopadlo víme všichni: ročník 2019 v podání LSU je označován za jednu z nejlepších, ne-li úplně nejlepší, útočných sezon, co kdy kdo v historii NCAA předvedl. Kromě zápasu s Detroitem v 10. týdnu nevidím v rozpisu Ocelářů jediný zápas, který by měli s hrou, kterou se prezentovali v neděli, vyhrát.

Když před týdnem rozsápala dvojice Jackson-Andrews prachbídnou secondary Colts, říkal jsem si: „Počkejte, kašpaři, proti těmhle psychicky zlomeným tragédům vám to jde, ale za týden s váma Chargers zacvičí, to se budete divit.“ Po včerejšku už mluvím jinak. TE Andrews mi připadá v zóně naprosto nebránitelný, zvláště když mu Lamar střílí přihrávky s přesností atomových hodin. Právě ten timing je nejdůležitější a hráči obrany si Andrewse vůbec nestíhají přebírat. Zdvojená osobka, to je zatím jediný recepis, který ovšem samozřejmě zase otevře dveře Hollywoodovi a jiným speedsterům. Útok Ravens podle mě nyní patří k tomu úplně nejlepšímu, co můžeme na turfech NFL vidět. Jak před časem trefně poznamenal Colin Cowherd, pozice, na které nyní hraje Lamar Jackson by se měla spíše nazývat Playmaker, než Quarterback. Toto pojmenování by bylo mnohem trefnější a přiléhavější. Podle mnohých komentátorů je čelní adept na MVP Kyler Murray, ale já myslím, že Lamar hraje možná ještě lepší a účinnější fotbal, než ve své MVP sezoně zpřed dvou let. Uvidíme, jak dlouho jim (mu) to vydrží. Mimochodem, během tří let se Lamar Jackson postupně propracoval až na aktuálně 10. nejlepšího passera ligy. Má více yardů než Rodgers, Burrow nebo Mayfield. Přitom když byste mu před lety dali povel „Hoď“, v hlavě se mu rozeznělo maximálně tak „Hoď sebou!“ – časy se holt mění.

A mimochodem, po vymření původního backfieldu Ravens už mají všichni náhradní runningbaci na kontě alespoň jeden běhový TD. V tomhle run-heavy systému by si opravdu zaběhal ještě i Jamaal Charles.

Dallas Cowboys odehráli bez sebemenších pochyb letošní nejhorší zápas. Ale vždyť jo, každou neděli není posvícení, zvláště když se jedná o zápasy na venkovních hřištích. Známkou vyzrálého a kvalitního týmu vždy bývá, že i takové zápasy dokáží nějak docpat k výhře. Vzpomeňte, jak před několika lety vítězil na domácích hřištích Seattle. To byla někdy opravdu hrůza, soupeř je přehrával a oni nakonec slavili „W“ a všichni jen kroutili hlavou. Lajdáckým Cowboys na půdě Páně Belichickově nevycházelo zhola nic a dokonce se mi zdáli až moc namistrovaní. „Mluví o nás jako o nejlepším týmu NFL a navíc jedem na Foxborough, kde už dávno nevládne Brady, to dáme levou zadní.“ Takový jsem z nich měl dojem. S míčem se jim docela dařilo hýbat, ale těch chyb?! Darovali domácím přes 100 yardů na penaltách, třetí downy byly pro ně doslova neřešitelný problém (3/13) a aby toho nebylo málo, Dak Prescott dvakrát ztratil míč, když klepal na dveře endzony. Greg „The Leg“ Zuerlein jim nakonec padinou zachránil prodloužení, ve kterém pak Dak předvedl nejlepší drive nedělního večera napříč ligou.

Mnoho z vás mi píše, ať taky začnu natáčet nějaký podcast, že na čtení nemají někdy čas a jindy náladu a že je pro ně poslech mnohem příjemnější kratochvílí. Proč raději i nadále zůstanu u klávesnice má několik důvodů. Zaprvé jsem koktal, o čemž se můžete v klidu přesvědčit z poslechu podcastů, ke kterým mě občas pozve Vlado Kurek při natáčení pořadu „Americký fotbal s Vlado Kurekom“. Když se občas sám sebe poslouchám, je to jeden facepalm za druhým. Prostě jsem jako Čeněk – nemám talent! Psaní je pro mě mnohem snazší a stravitelnější. Napíšete dvě věty; jdete sundat dítě visící ze závěsu. Zase sednete a napíšete dvě věty; jdu si utřídit myšlenky přiložením do krbu. Pak zase něco napíšu, doleju víno a jdu hledat dítě, které odešlo v ponožkách ven do tmy. Pak zase napíšu větu a zatímco mi za zády manželka začala v mixeru míchat bábovku, dítě řve, že mu uvízla nožička v radiátoru. Tohle „nahrávací studio“ bych nikomu nepřál a vzhledem k velmi brzkému vstávání v poslední době se mi do nočních natáčení vůbec nechce. A v neposlední řadě nevím, zda bych všechno stihl ukočírovat technicky. Nahrávat stopu, pak z ní pracně vystřídávat přebrepty a rušivé vlivy, nebo navazovat spojení s nějakými hosty, na to se taky úplně necítím. Z techniky jsem měl vždy raději příklepovou vrtačku a motorovou pilu než počítač. Takže Dojmy a Rozmary zůstanou i do budoucna v této podobě. Budu se snažit i o maximální pravidelnost, ale pamatujte, že mě nesmí nasrat Colts a nebo hyperkorektní pomatená Amerika.

banner-discord

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • TomRaider
  26. října 2021 16:29

  Ďakujem Jezour, že to niekto vidí rovnakym pohľadom / za Raiders /

  Je to neskutočný bullshit a Jon patrí k našej organizácii aj keď to po výsledkovej stránke neklapalo

  a čo sa týka snoopa, dre a paca sú moja srdcovka 💪 ale aby som bol fér , deep cover je ten najmenší problém, snoop má z 93 legitímnu vraždu na krku, s bodyguardom dali dole chlapa z konkurenčného gangu, holt iné odvetvie, iné pravidla , pri gangstra rape sa takáto povesť priam vyžaduje
  (Upraveno: před 6 měsíci)

 • bady49
  23. října 2021 23:01

  Díky moc za Dojmy a rozmary.....nejlepší na NFL.CZ .....

 • CK7
  23. října 2021 20:30

  Jezoure, opět super, chápu důvodu proč Dojmy a Rozmary nadále zůstanou v psané verzi. Díky za ně.

 • tthom
  23. října 2021 08:32

  Bravoo 👏tlieskam v stoje.
  (Upraveno: před 6 měsíci)

 • tomassson
  22. října 2021 14:10

  prosím ťa, neskonči s týmto písaním, je to neskutočne zábavné a každý týždeň čo vynecháš mám málinko horšiu náladu :) Mrzí ma, že ostatné články na tomto webe sú už takmer výlučne o NCAA a viac sa to začalo hádzať do podcastov, ktoré možno majú svojich fanúšikov ale ja som oldschool a radšej si prečítam pár pekných riadkov... díky moc za tvoj čas a ochotu sa s nami podeliť o tvoje dojmy a rozmary. Neboj, aj ostatné tímy majú svoje čierne chvíľky.. niektoré len zápas, niektoré sezónu, niektoré dekádu... ale všetko zlé raz prejde a raz sa vyjasní :) držím vám palce v tej Indy, ale len do doby kedy narazíte na Packers

 • Citrusfernet
  22. října 2021 01:02

  Vlada kureka si obcas pustim a vzdy ked tam je Jezour . Ta dvojica sa mi zda ideal a keby bola fixna normal by som bol ochotny za to platit ... Nic rusive som na audio prejave Jezoure nepostrehol, takze to skor berem ako prejav skromnosti. Ako ale vacsina urcite sa priklanam za zachovanie pisanej formy, ktora mi z viacerych dovodov najviac vyhovuje ...

 • Omisir
  21. října 2021 23:55

  Jsem taky pro čtivou formu. Dojmy a rozmary jsou mojí nejoblíbenější rubrikou, na kterou se vždy nesmírně těším! Takže díky ti za ni.

 • Ježour
  21. října 2021 19:49

  Děkuji všem za pozitivní reakce ;-) opravdu MOC!

 • HuMpTy-
  21. října 2021 16:38

  Dneska se mi sere od rána fakt všechno... Covid karanténa, práce až do prdele, vítr na zahradě všechno zrasil...
  Omlouvám se za impertinence, ale prostě oni mě k tomu oknu lehnout nepustí...

  ALE TOHLE OPĚT STÁLO ZA TO. Ježoure fakt díky za zlepšení nálady...

 • JuroMt
  21. října 2021 15:19

  Super čítanie. Ja si zas radšej niečo prečítam ako mám počúvať podcast . S tými detičkami to veľmi dobre poznám:)

 • OMAHA2
  21. října 2021 13:32

  Ježoure, ty si génius Haškovkého rangu. Popis metamorfózy Jacksona ma zhodil zo stoličky, neuveriteľné čo si stvoril. Nádejám sa, že u teba povel „Hoď“, bude aj naďalej znamenať „Hoď to na papír".

 • Lucka Elsi
  21. října 2021 11:36

  Došlo na má slova, že Broncos to letos zase nedávají, pěkná jména, slabé výkony, ani Teddy mě moc nepřesvědčil a možná by bylo dobře se ohlížet spíše po novém hlavním trenérovi, než po novém QB. Je to až bolestný se na to koukat. Jinak s USA už to jiný nebude, jejich pokrytecký přístup k lidem ve stylu Salemu "každý ať si dělá co chce, ale jednou za čas někoho vezmem a upálíme na hranici" je pověstný.

 • Razor 32
  21. října 2021 11:34

  Jezoure, pises to fakt skvele, vzdycky me pobavis a zhodnotis deni v NFL jedna basen, zustan u psani, jinak naprosty souhlas s tebou ohledne Jona Grudena, prijde mi to cele jako "hon na carodejnice"...

 • Fotbalový FanaTik
  21. října 2021 09:31

  Ahoj přátelé. Po delší době zdravím všechny fanynky a fanoušky amerického fotbalu.
  Rád bych vás všechny pozval k přečtení dalšího dobrodružství Footballového FanaTika. https://fotbalovyfanatik.blogspot.com/
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • tma
  21. října 2021 08:37

  Ja som ťa raz v podcaste počul a žiadne problémy ("nemám talent") som si nevšimol. Bolo to dobré. Ale ak by táto moja poznámka mala spôsobiť, že začneš uvažovať o podcaste miesto písania, tak to popriem! Ty len pekne píš! Velká vďaka za tvoje články.

 • Est. 1959 NEP
  21. října 2021 07:29

  Možno je aj dobre že nepíšeš každý týždeň, viem si predstaviť že trefne hlášky postupne dochádzajú aj inšpirácia neni samozrejmosť. Nemôžem dostať z hlavy ten minulotýždňove martirium kedy ani jeden kicker nebol schopný rozhodnúť zápas ale podľa komentátorov to bola reklama na NFL. No ja osobne neviem keď dvaja hráči s pluzgiermi na zadku sú není schopní spraviť si svoju robotu či je zrovna toto reklama na tento šport...neviem si predstaviť keby v penaltovom rozstrele každý hráč ohrozí fanúšika v tridsiatej rade a bude to považované za extrémne napínavé a chvályhodné.
  Ďakujem za výborný článok veľmi príjemne sa to číta a úsmevné glosy vylepšia ponure ráno.

 • StevenJohn11
  20. října 2021 23:14

  "Od dob, kdy Mrtvý moře bylo ještě marod." -> přesně proto rád čtu tvé souhrny xD

 • tomas21192
  20. října 2021 21:41

  Ježour na hrad….si tu jediný, kto tu pise články+Stigi power ranking…podcast má kde kdo…

 • potkan
  20. října 2021 21:02

  jezismaria, vobec s nejakyma podcastama nevymyslaj. nie kazdy ma ci uz naladu alebo cas pocuvat a radsej je ked si moze v klude nieco precitat, kde sa napriuklad nemusi starat ci nieco nepresluchne ked mu zacne niekto vrestat na druhom konci bytu, ci ked to moze si davkovat po kvapkach popri robote. pisane clanky tu strasne chybaju a ani milion podcastov ci kerych hovadin to nemoze nikdy nahradit

 • pedrito
  20. října 2021 21:31

  potkan…chybas na discorde. druhy fanusik sykoriek by sa tam zisiel. co hovoris na ten pre mna necakane dobry uvod sezony? zacinam prichadzat na chut vance josephovi a dokonca aj kliff sa podla mna zlepsil. aj ked teraz sa mi zdalo miestami ze sa kyler tesil z jeho absencie…

 • potkan
  20. října 2021 21:41

  @pedrito nie ja chybam na discorde, ale vsetci co su na discorde chybaju tu. tento web bez clankov a najma bez diskuzii moc nema vyznam.
  ku vanceovi - on dokonale vie pripravit obranu na utok ktory pozna. bolo to vidno v nashwille, bolo to vidno s browns a najma to bolo vidno s rams, tam hocico utok skusil tak obrana to mala vopred precitane a nachystanu reakciu. lenze horsie je to v pripade ze nastupi niekto ako trey lance. tam bolo vidno ze obrana nevie co ma cakat a iba lanceho neschopnost ich zachranovala. toto moze byt problem aj v nedelu s houstonom. kliff sa zda ze tiez trochu dospel, ale pre neho tie tazke zapasy na coaching asi este pridu

 • Lagasse
  20. října 2021 22:41

  @potkan 100% souhlas k tomu discordu

 • pedrito
  20. října 2021 22:49

  @potkan to dobre hovoris o tej obrane. ale zas povedzme si ze vacsinu zapasov hras proti znamym utokom. malokedy mas rookieho v prvom starte alebo vseobecne rookieho. takze tento nedostatok mi az tolko neprekaza

 • Ondra Horák
  20. října 2021 23:34

  @potkan Ten přesun na discord je z prostého s jednoduchého důvodu. Tenhle web nemá šanci unést diskuzi 1000 lidí, kteří jsou na discordu. Fakt s tím byly obrovský problémy a v době zápasů ten web padal. Navíc je to přehlednější a všichni kdo tam jsou, tak si to moc chválí a to si fakt nevymyšlím :) Zkuste na to mrknout. Není šance tady zachovat tak obsáhlou diskuzi s tolika uživatelema, ta databáze to prostě nedává. Dokud tady bylo 100 fans, tak to šlo, ale za poslední dva až tři roky jsou ty čísla úúúúplně jinde a nemáme šanci to udělat. Tak tomu zkuste dát šanci, fakt mi věřte, že je to pro dobro věci a jde jen o to přepnout na jinou záložku v prohlížeči. Kdyby to nebylo nutné, tak bych to nedělal.

  Co se týče četnosti článků, tak to mě upřímně dost mrzí a rád bych s tím něco dělal, ale zkrátka nikdo se k tomu nemá. Přitom 100% článků, který mi přistáli do mailu jsem zde publikoval. Navíc k tomu nabízím editaci, opravy chyb a dodělání grafiky. Jediným úkolem pro komunitu, je splodit text. Koneckonců i já jsem se na NFL.cz vnutil s tím, že jsem začal dělat mocky a pak hodnocení nováčků po každém týdnu a pořád jsem s tím otravoval Bogase a posílal mu to několikrát na mail. Jsem jakémukoli autorovi otevřen.
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • Ondra Horák
  20. října 2021 23:35

  @Ondra Horák a omlouvám se, discord NFL.cz nemá 1000 členů, ale 958 :)

 • DCC
  21. října 2021 08:46

  @potkan Se odvážně zeptám, jaký máš a obecně jaký máte důvod k ignoraci discordu? Ta platforma je vyvinutá, funkční, žijící. Vytvořená právě pro takové konverzace jaké vedeme. Vkládání obrázků a odkazů. Umožňuje jednoduché rozdělení místností dle témat. Je to celé online. Člověk nemusí spamovat refresh button, aby se mu objevily nové příspěvky. Tam kde jsou nové, je na to upozorněn. Témata, která nechce sledovat může vypnout. Atd atd...

  Píšu články pro facebook stránky Broncos fans a občas všechny čtenáře zvu právě na discord, protože ani facebook nemá vhodnou platformu k diskuzi.

 • OMAHA2
  21. října 2021 13:53

  @potkan My nepovedz, že sa bojíš Houstonu?! Ale ja viem, to len tak žartuješ.

 • OMAHA2
  21. října 2021 13:59

  @Ondra Horák Ondro, a kedy pozerajú zápas / zápasy / keď v kuse diskutujú a čítajú ďalšie ďalšie príspevky. Ja sa priznám, že keď pozerám Red Zone, tak mám niekedy problém stíhať všetka čo sa na štadiónoch deje, nie to ešte písať svoje dojmy. Neber to ako atak, len si dávam takú otázku, či majú niečo aj z hry.

 • Ondra Horák
  21. října 2021 14:11

  @OMAHA2 tak to se musíš zeptat těch co chtějí diskuze 😃😃 já osobně to taky nechápu a když koukám, tak koukám. Maximálně si občas napíšu s dobryma kámošema na messenger aktuální dojmy

 • TL89
  21. října 2021 14:26

  @Ondra Horák hele nemám kámoše, který by sledovali NFL. :D
  @OMAHA2 když hrají Broncos tak koukám jen na Broncos a ne na redzone, pak je času dost.
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • OMAHA2
  21. října 2021 14:41

  @TL89 Ja tiez sledujem Broncos, no súbežne aj redzone, hlavne posledné zápasy, lebo ma ide z ich hry poraziť. A na nejaké odborné diskusie nemám dostatočné schopnosti, tak hodím len niečo v zmysle "Čo to zas predvádzajú 😵" a tak podobne 😂
  V každom prípade si diskusiu užite, NFL je fajn na každý spôsob. 🙌

 • TL89
  21. října 2021 14:48

  @OMAHA2 no přesně kvůli těmhle výkřikům do tmy je discord fajn :-D ulevím si tam... doma to nikdo nechápe :D

 • potkan
  22. října 2021 01:49

  @DCC ono to neni o tom ze by som mal nieco proti discordu, bozechran. len mam nejako silny pocit ze tuna to ide tak nejako do kytek a z toho som pomenej nadseny. dnes sa tu vynorili stare nicky ktore tu este tuto sezonu nevidelo, tak snad sa tu aspon raz za tyzden najde clanok kde sa kus diskusie porobi aj tu. tu je diskusia pomala a ostava, reakcie sa zbieraju aj ob den ob dva, toto tiez clovek chce.
  a tak trochu nechapem ako dopadol ten redesign webu. 1K ludi co pisu do diskusie preboha neni nic co by aspon trochu civilizovane napisana databaza nezvladala s jednou rukou v zadku, ked neni mozne zohnat dva mesiace manika co ma prepisat dve podmienky vo vyhodnocovani tipovacky tak to tiez nevypada ze sa vybrala najlepsia z moznosti. forum tuna sa ukazalo ako nieco co nemuselo byt, blogy uz tiez jaksi nema kto pisat. hej, da sa mi povedat sak nefrfli a pis, ale ad1 o fotbale neviem dokopy nist a to som este ku sebe zhovievavy a ad2 nemam kvoli povinnostiam vacsinou cas ani normalne spavat. a kedze som uz par desiatok clankov na ine temy a inam kedysi popisal, viem ze to je robota na omnoho dlhsie nez sa cloveku zda kym si to neskusi

 • DebiQue
  22. října 2021 22:41

  @Ondra Horák ja som tiez clenom na Discorde, ale chodim iba zriedka... Nie je to kanal pre mna. A ked tam aj nahodou zabludim, nemam pocit, ze je tam tolko aktivnych uzivatelov. Osobne ma to mrzi, lebo diskusie tu na NFL.cz byvali vyzivne... Teraz uz nie su... Skoda.

 • Ondra Horák
  22. října 2021 22:45

  @DebiQue to mi upřímně nepřijde, ale pochopitelně je to jen subjektivní pocit. Mrzí mě, že se tady vzpomíná na starý dobrý časy, ale asi holt s tím nemůžu nic udělat. Snažím se maximálně....

 • walther
  23. října 2021 13:18

  @Ondra Horák Ondro, to nie je nic proti tebe alebo komukolvek kto nieco robi pre tieto stranky alebo propagaciu NFL vseobecne. Vdaka za vsetko co robite. Len suhlasim s tym co napisal Potkan vyssie. Mozno to bolo len zle nacasovanie presunu diskusie a sucasneho redizajnu stranok. Ak ste chceli z technickych dovodov prestahovat diskusiu niekam inam tak ok. Ale potom nebolo treba robit redizajn stranky, ktory skoncil... no povedzme nedotiahnuty. Clankov je pomenej ako kedysi, okrem tipovacky su ostatne zalozky prazdne, diskusia sa vytratila. Je to ako ked si kupis mercedes a potom na nom nejazdis lebo nemas benzin. Vyzera pekne, ale nefunguje. Ak by som sem prisiel ako novy clovek a chcel sa nieco dozvediet o NFL, tak tu nenajdem nic co by ma pritiahlo k tomuto sportu. Pred rokmi ked ma chytil futbal za srdce tak na starych strankach boli profily hracov, slovnik pojmov (skvela vec pre novacika), herne schemy, ziva diskusia - proste kopec veci ktorych som sa mohol chytit a uz som nfl.cz neopustil. Preto je mi luto ze to tu ide dole kopcom (mozno je to len moj pocit). Este raz: nie je to kritika, len pocit obycajneho fanusika ze by to mohlo byt lepsie. Drzim vam palce aby ste mali aj nadalej dostatok chuti, casu a elanu robit vsetko pre podporu futbalu v nasich krajoch. Viem ake je tazke napisal co i len kratky clanok, preto klobuk dolu pred kazdym kto to zvlada pravidelne tyzden co tyzden.

 • Ondra Horák
  23. října 2021 13:43

  @walther já Ti ve skrze naprosto rozumím. Jen prostě není kdo by to reálně udělal. Článku je min, protože je nikdo nechce psát. Všechny ostatní rubriky se neplní, protože je nemá kdo zaplnit. Já jsem na naprostým zlomu svy časový kapacity. Každý týden připravim vysílání, grafiku na studio, grafiku ke článkům, tipovacku a publikace textu. A jsem rád, že jsem rád 😃😃 ono to teď vypadá jako hrozný brečeni, ale je to prostě konstatování faktu.

 • Ondra Horák
  24. října 2021 09:42

  @walther a ještě abych to teda dolpnil úplně dokonale, protože jsem to včera psal při lajnování hřiště na Silver Bowl. Tak článku je určitě méně než v minulé sezoně. Ale rozhodně jich není méně něž na starém webu to zas pozor. V podstatě každý týden jsou 2 z NFL a 2 z NCAA + dvouhodinové studio na YouTube. Na starém webu si moc dobře pamatuju časy, kdy jsem jako na smilování boží čekal na článek od Jirky Robka, jinak by za celý týden nebylo co dát. A když náhodou nepřišel tak jsem na poslední chvíli v pátek večer sepisoval nějaký zazářili a zklamali. Fakt to mám v živé paměti, protože to byli časy, kdy jsem byl tak jednu stížnost v diskuzi od toho, abych napsal Jindrovi, že na tohle nemám a končím se vším. Takže ten pokles od minulé sezony je jasnej, ale předtím to taky nebyla taková hitparáda :) Rád bych udělal poměr aspoň 3:2 (NFL:NCAA), ale kde vzít a nekrást :D

 • walther
  24. října 2021 19:46

  @Ondra Horák Ja ti rozumiem a chapem ze kazdy z vas ma aj svoju pracu, rodinu, ine povinnosti. Preto vas obdivujem ze zvladate este aj toto.
  S poctom clankov sa nejdem hadat, mas lepsi prehlad. Len som chcel povedat ze presunom diskusie to tu zostalo pocitovo prazdne. Clankov o nfl/jednotlivych timoch vznika viac, len skoda ze kazdy ich dava len na svoje fanpage alebo FB. Comu na jednej strane rozumiem ze chalani propaguju svoje stranky, na druhej strane ak by ste sa s nimi vedeli dohodnut ze by nieco napisali aj pre nfl.cz mohlo by to byt vyhodne pre obe strany.

 • Zmeky
  20. října 2021 21:00

  Jedině psané slovo 😊, moc ti děkuji za tvoje skvělé "dojmy a rozmary"

 • Šráma
  20. října 2021 20:55

  Ježoure... já naopak vítám čtivou formu. Těch podcastů je miliarda a pokud jsem v přítomnosti lidí a nemám sluchátka, tak bych si to ani nemohl pouštět. Klasika je klasika. Takhle je to skvělý.