AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 29.10. 19:20

NCAA Preview – Week 9/2021

Ani závěrečný víkend měsíce října nebude ochuzen o nejlepší fotbal z prostředí univerzitních kampusů. Tentokrát bych usoudil, že právě 9. týden je pravý čas na lámání chleba mezi jednotlivými týmy, které nejsou ještě poraženi a stojí před největšími výzvami. Především v Big Ten můžeme sledovat duely, které nás v sobotu automaticky přitáhnout do kolbiště internetových streamů.

So 18:00, no. 6 Michigan @ no. 8 Michigan State

East Lansing je místo, které bude v sobotu sledovat celá Amerika. Rivalní zápas, navíc oba z elitní Top 10, co víc si může fanoušek univerzitního fotbalu přát. Skvělá běhová hra od obou mužstev, která jim dosud zajistila neporazitelnost. Historie mírně favorizuje domácí, kteří dokázali vyhrát 10 z 18 vzájemných střetnutí, pokavaď se oba programy nacházely v žebříčku mezi nejlepší 25. Pokud na sebe nerazili v Top 10, ve 3 ze 4 bitev vyhráli také Sparťané. 

Michigan může očekávat první opravdovou zkoušku. Ne, že by Wisconsin patřil mezi snadné soupeře, ale především defenzivní linie Sparťanů má mnoho zbraní připravit perné chvíle o-line Wolverines, čímž se může dostat běhový útok hostů do solidních problémů. A to přesto, že se jejich dva running beci Blake Corum a Hassan Haskins ocitají mezi nejlepšími třemi RB ligy podle PFF hodnocení. Obrana Jima Harbaugha je v letošním roce skvělá. Očekávám, že právě ona bude hlavním vítězným pilířem zápasu. Skvělou práci dělá nový defenzivní koordinátor Mike Macdonald, který přišel z Baltimoru a převzal často kritizovanou defku. Trocha nejistoty panuje nad hrou quarterbacka Cade McNamary, který dosud nebyl donucen hrát nadstandardní fotbal. Dokud nebude potřeba dostat ze sebe to nejlepší a to především ze své paže, jsou naděje Wolverines nadále v nejlepší vítězné pozici.

Domácí Spartans jsou velkým překvapením ligy. Asi málokdo by si vsadil, že po 7 úvodních kolech budou mít zelení bilanci 7-0. Aktuálně je čekají mnohem větší výzvy, než na které byli v minulých kolech zvyklý. V průběhu následujících pěti zápasů narazí hned na tři soupeře z Top 20. Hlavní kouč Mel Tucker si ve druhém roce na pozici hlavního kouče vede nad očekávání dobře. O to víc bude zajímavé sledovat, jak si povede jeho útok. Michiganská státní až příliš spoléhá na svého nejlepšího running backa a Heisman Trophy frontrunnera Kennetha Walkera III. Pokud se totiž nebude Sparťanům po zemi proti defenzivní linii Michiganu dařit, bude to obrovský problém pro ofenzívu. Doslova fatální. Ofenzíva Spartans má sice solidně hrající quarterbacka Payton Thorneho, ale není to ten nejdůležitější muž v jejich týmu. Přestože mají problémy při hraní třetích downů a často nekontrolují čas, můžou zítra způsobit šestému nejlepšímu mužstvu ligy problémy. Bude se však muset dařit na všech frontách hřiště, což je velký otazník.

Koho sledovat: RB Blake Corum (Michigan), DE Aiden Hutchinson (Michigan), RB Kenneth Walker III (Michigan State)   

Michigan

Passing Offense - 189 yardů/z (104. v lize)

Rushing Offense - 235 yardů/z (5. v lize)

Passing Defense - 182 yardů/z (20. v lize)

Rushing Defense - 116 yardů/z (25. v lize)

Michigan State

Passing Offense - 250 yardů/z (50. v lize)

Rushing Offense - 200 yardů/z (32. v lize)

Passing Defense - 285 yardů/z (121. v lize)

Rushing Defense - 119 yardů/z (28. v lize)

So 18:00, Texas @ no. 16 Baylor

Nejvíce ze všech sobotních zápasů (Notre Dame hraje v krásných nedělních 1:30 ráno) se těším na Texaské derby, které proběhne ve Waco. Oba fotbalové programy dělí 102 mil, čímž dává střetnutí větší náboj. Za normálních okolností by byli favority samozřejmě hráči z Austinu, avšak aktuální forma a nepromarněné šance, přisuzují větší naději zeleným chlapcům. 

Baylor patří mezi trojici mužstev, kteří usilují o konferenční finále. Čím více se blíží podzimní závěr ročníku, tím více je týmům natěsno. V posledních dvou utkáních se Bears poměrně dařilo, kdy dokázali porazit West Virginii a BYU v průměru o 19,5 bodů. K tomu je útok vedený quarterbackem Gerry Bohanonem a running backem Abram Smithem 15. v průměrném počtu nastřádaných yardů na utkání. Stejně tak je dobrá obrana, které donutila soupeře k 11 turnoverům. Na první pohled se nezdá ničím speciální, ale proti Texasu může v domácím prostředí způsobit devastující realitu útoku Longhorns. Baylor případným vítězstvím získá slušnou výhodu ve výzvě směrem k finále konference. Sice je k tomu ještě zapotřebí prohra Oklahomy State, ale každý tiebreak se počítá. 

Texas po dobrých výkonech ze začátku sezóny pomalu uvadá. Skvěle rozehraný Cotton Bowl, kdy na začátku 2. čtvrtiny vedli o 3 touchdowny, a nakonec promrhali vítězství, přišla o týden později ještě horší realita. Do Austinu dorazil vyzyvatel z Oklahomy State, který obrátil utkání stejně jako jejich rival z Oklahomy v Cotton Bowlu, čímž dostává Longhorns pod tlak. Stále jsou ve hře o druhé místo, které jim zaručí konferenční titul, avšak výkonnostně k tomu mají daleko. Především obrana nedokáže soupeřit po celý zápas. V posledních dvou utkáních jsou ve 2. poločasu se skórem 17:54 tragický. A to nemluvíme o obraně proti běhům, která je až na 114. místě. To nejsou moc krásné vyhlídky, když míříte na hřiště týmu, který má aktuálně Top 10 nejlepší běhovou hru ligy.

Koho sledovat: RB Bijan Robinson (Texas), RB Abram Smith (Baylor)

Texas

Passing Offense - 226 yardů/z (75. v lize)

Rushing Offense - 229 yardů/z (14. v lize)

Passing Defense - 231 yardů/z (76. v lize)

Rushing Defense - 201 yardů/z (114. v lize)

Baylor

Passing Offense - 231 yardů/z (69. v lize)

Rushing Offense - 239 yardů/z (9. v lize) 

Passing Defense - 198 yardů/z (29. v lize)

Rushing Defense - 134 yardů/z (49. v lize)

So 21:30, no. 1 Georgia @ Florida

Jacksonville hostí tradiční zápas, který započal v roce 1904 utkáním v Macon. Utkání může být nakonec více vyrovnanější, než se na první pohled zdá. Gators i přes 3 prohry má pořád kvalitní tým, který dokáže konkurovat nejlepším. Nejlepším týmem jsou aktuálně právě Bulldogs, proč by se nemohl podařit v sezóně další velké překvapení?

Georgia v dosavadních 7 střetnutí čelila minimálnímu tlaku. UGA má aktuálně bez váhání nejlepší obranu, které dovoluje nejméně yardů a bodů, přičemž druhé mužstva nejsou zvlášť těsné. Pak je tu solidní útok, který dokáže nastřádat více jak 38 bodů na utkání, přestože většinu roku nehraje quarterback JT Daniels.

Florida v posledních dvou utkáních nepředvedla nijak povedené výkony. Prohry v Kentucky a na LSU jenom více znásobil tlak na kouče Mullena. V minulém víkendu si hráči Gators mohli odpočinout, což by mělo přijít vhod. Proti LSU si obrana Floridy počínala tragicky. Tým, který byl v té době na 127. pozici v runnng game, dokázal Gators naběhat 321 yardů. Navíc oba quarterbeci Anthony Richardson a Emory Jones dokázali dohromady naházet čtyři interceptiony. Pokud chtějí v sobotu vyhrát, budou muset zapomenout na minulé nezdary a vyřešit otázku na QB. 

Koho sledovat: RB Blake Corum (Michigan), DE Aiden Hutchinson (Michigan), RB Kenneth Walker III (Michigan State)   

Georgia

Passing Offense - 237 yardů/z (62. nejlepší)

Rushing Offense - 193 yardů/z (39. nejlepší)

Passing Defense - 144 yardů/z (2. nejlepší)

Rushing Defense - 63 yardů/z (2. nejlepší)

Florida

Passing Offense - 247 yardů/z (53. nejlepší)

Rushing Offense - 254 yardů/z (4. nejlepší)

Passing Defense - 197 yardů/z (28. nejlepší)

Rushing Defense - 140 yardů/z (54. nejlepší)

Ne 01:00, no. 10 Ole Miss @ no. 18 Auburn

Kdybych nesledoval utkání North Caroliny v Notre Dame, pravděpodobně bych si pustil vyrovnané utkání SEC. Auburnští ještě křísí naději, kterou mají ve vlastních rukách. Stačí totiž porazit Ole Miss a v posledním týdnu Alabamu, a velice pravděpodobně se dostanou do finále konference, kde už netrpělivě čeká Georgia. Hezký to scénář, kterým však zamíchá pro nás tradiční chaos season.

Přestože mají Rebels aktuálně lepší bilanci, než Auburnští, misky vah drží Tigers. Ti na rozdíl od mužstva Lane Kiffina mají utkání s Alabamou před sebou (a s vyhlídkou budoucí výhry). Tradiční Iron Bowl se koná na konci kola, navíc přivítají Crimson Tide na domácím hřišti. K tomu, aby se Ole Miss probojovali do zmíněného konferenčního finále, musí Auburn porazit a doufat, že Alabama prohraje s někým ze SEC, což je největší možnou alternativou již zmíněný Iron Bowl.

Auburn má momentálně bilanci 5-2, přičemž obě prohry nastaly v době, kdy jejich soupeři okupovaly Top 10. V případě Ole Miss se jedná o dalšího soupeře z Top 10, což dává Auburnu skulinku nadějí klidně na Play-Off. Tigers mají v týmu řadu osobností, které dokáží otočit výsledek na svou stranu. Stejně jako Ole Miss má velice solidní útok, ale hlavně jim mnohem více funguje obrana, která by konečně mohla zastavit vlak jménem Matt Corral. Jeden z adeptů na Heisman Trophy v letošním roce předvádí naprosto skvělé výkony, které kromě Alabamy nedokázal nikdo konkurovat. V dosavadních 7 utkáních naházel téměř 2 000 yardů pro 15 touchdownů a pouze jednu interception. K tomu pomohl téměř 500 naběhanými yardy pro 9 touchdownů. Velký adept na nejcennější individuální trofej mezi univerzitami se už krystalizuje.

Koho sledovat: QB Matt Corral (Ole Miss), RB Tank Bigsby (Auburn)

Ole Miss

Passing Offense - 277 yardů/z (24. nejlepší)

Rushing Offense - 263 yardů/z (3. nejlepší)

Passing Defense - 241 yardů/z (88. nejlepší)

Rushing Defense - 181 yardů/z (98. nejlepší)

Auburn

Passing Offense - 251 yardů/z (48. nejlepší)

Rushing Offense - 196 yardů/z (36. nejlepší)

Passing Defense - 217 yardů/z (54. nejlepší)

Rushing Defense - 124 yardů/z (33. nejlepší)

Ne 01:30, no. 20 Penn State @ no. 5 Ohio State

Buckeyes mají v posledních letech proti Penn State velmi úspěšnou bilanci. V posledních 9 střetnutích hned 8 vyhráli. Nittany Lions vyhráli v Columbusu naposledy v roce 2011, ještě v dobách, kdy oba trenéři u svých týmů nebyli. 

Zářijová prohra Ohia State proti Oregonu akorát více přitlačila domácí ke zdi. Za poslední měsíc skórovali průměrně 58 bodů na utkání. Quarterback C.J. Stroud se nadále tváří jako konkurent o Heisman Trophy. Naposledy proti Indianě naházel 266 yardů pro 4 touchdowny. Stroud předvádí více než solidní výkony, které ho opravňují ucházet se o hráčské vyznamenání. Jestli ho dostane, to se teprve ukáže, jakým způsobem se popasuje jeho mužstvo se soupeři nejvyšší kalibru konference Big Ten – Penn State, Michigan a Michigan State. Tento týden startují jako 17 bodový favorit. 

Penn State prožívá v posledních dvou týdnech katastrofu. Prohra v Iowě a s Illinois rozmetala šance na Playoff. James Franklin nedokázal najít adekvátní náhradu za svého zraněného quarterbacka Sean Clifforda, což ho akorát donutilo ještě více se dostat pod tlak. Clifford sice v utkání proti Illinois nastoupil, ale rozhodně to nebyl stejný Cliffor, jako v 6. týdnu. Je to až nepochopitelné, že nastoupil s jasnými pokyny – neběhat. Útok a obrana vypadaly tragicky, proto není vůbec překvapení, že se houževnatě hrající Illinois dočkala výhry. Výjezd do Columbusu není zrovna naplánován v ideálním rozpoložení. Prohrát třikrát po sobě ještě více prohloubí krizi, ve které se družina Jamese Franklina nachází.

Koho sledovat: WR Jahan Dotson (Penn State), DE Arnold Abiketie (Penn State), WR Chris Olave (Ohio State), Garrett Wilson (Ohio State), RB TreVeyon Henderson (Ohio State)

Penn State

Passing Offense - 253 yardů/z (47. nejlepší)

Rushing Offense - 119 yardů/z (100. nejlepší)

Passing Defense - 178 yardů/z (15. nejlepší)

Rushing Defense - 146 yardů/z (61. nejlepší)

Ohio State

Passing Offense - 352 yardů/z (6. nejlepší)

Rushing Offense - 207 yardů/z (25. nejlepší)

Passing Defense - 230 yardů/z (73. nejlepší)

Rushing Defense - 119 yardů/z (29. nejlepší)

AP Poll Top 25 - Week 9

1. Georgia 7-0

2. Cincinnati 7-0

3. Alabama 7-1

4. Oklahoma 8-0

5. Ohio State 6-1

6. Michigan 7-0

7. Oregon 6-1

8. Michigan State 7-0

9. Iowa 6-1

10. Ole Miss 6-1

11. Notre Dame 6-1

12. Kentucky 6-1

13. Wake Forest 7-0

14. Texas A&M 6-2

15. Oklahoma State 6-1

16. Baylor 6-1

17. Pittsburgh 6-1

18. Auburn 5-2

19. SMU 7-0

20. Penn State 5-2

21. San Diego State 7-0

22. Iowa State 5-2

23. UTSA 8-0

24. Coastal Carolina 6-1

25. BYU 6-2

Dosud neporažené mužstva

Georgia, Cincinnati, Oklahoma, Michigan, Michigan State, Wake Forest, SMU, San Diego State, UTSA, 

Zápasy Week 9

Troy @ Coastal Carolina  

South Florida @ East Carolina

So 01:30, Navy @ Tulsa

So 04:00, UNLV @ Nevada

So 18:00, Cincinnati @ Tulane

So 18:00, Michigan @ Michigan State

So 18:00, Iowa @ Wisconsin

So 18:00, Texas @ Baylor

So 18:00, Miami (FL) @ Pittsburgh

So 18:00, Virginia Tech @ Georgia Tech

So 18:00, Rutgers @ Illinois

So 18:00, Indiana @ Maryland

So 18:00, UMass @ Liberty

So 18:00, UCF @ Temple

So 18:30, Bowling Green @ Buffalo

So 19:00, Texas State @ Louisiana

So 20:00, Iowa State @ West Virginia

So 20:00, North Texas @ Rice

So 21:00, Missouri @ Vanderbilt

So 21:30, Washington State @ Arizona State

So 21:30, Hawai’i @ Utah State

So 21:30, Georgia vs. Florida

So 21:30, Texas Tech @ Oklahoma

So 21:30, Colorado @ Oregon

So 21:30, Florida International @ Marshall

So 21:30, Louisiana Tech @ Old Dominion

So 21:30, Southern Miss @ Middle Tennessee

So 21:30, Florida State @ Clemson

So 21:30, Boston College @ Syracuse

So 21:30, Minnesota @ Northwestern

So 21:30, Purdue @ Nebraska

So 21:30, TCU @ Kansas State

So 21:30, UL Monroe @ Appalachian State

So 22:00, Duke @ Wake Forest

So 22:00, Charlotte @ Western Kentucky

So 22:00, Wyoming @ San José State

So 23:00, Arkansas State @ South Alabama

Ne 00:00, UTEP @ Florida Atlantic

Ne 00:00, Georgia State @ Georgia Southern

Ne 01:00, Ole Miss @ Auburn

Ne 01:00, Kentucky @ Mississippi State

Ne 01:00, Kansas @ Oklahoma State

Ne 01:00, SMU @ Houston

Ne 01:00, Oregon State @ California

Ne 01:00, Arizona @ USC

Ne 01:00, Boise State @ Colorado State

Ne 01:30, Penn State @ Ohio State

Ne 01:30, North Carolina @ Notre Dame

Ne 01:00, Louisville @ NC State

Ne 03:00, UCLA @ Utah

Ne 03:15, Virginia @ BYU

Ne 03:30, Fresno State @ San Diego State

Ne 03:30, Washington @ Stanford

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  30. října 2021 22:04

  Amazing game, návrat do zápasu neuveriteľný a ten záver Íčko zachytené jednou rukou vo výške basketbalového koša 💃 Oslava s dreveným drevorubačom 👌
  Univerzitný futbal má svoje osobité čaro, odporúčam každému, určité veci v NFL neuvidíte.

 • OMAHA2
  30. října 2021 21:40

  Kenneth 9 Wallker III. to je Beast, 10 th match over 100y 👏👏👏

 • OMAHA2
  30. října 2021 21:18

  To je teda zápas 😱 už je to vyrovnané 30:30 Spatrans dotiahli 16 bodov po dvoch TD + two-point conversion 😂 K9 for Heismen 🙌

 • OMAHA2
  30. října 2021 20:32

  Demolacia nerušene pokračuje. Nechápem ako môžu byť Spartans 7:0 😱

 • OMAHA2
  30. října 2021 19:59

  Spartans to dnes ide ako v lete na saniach, tie turnovers ich ničia. Hádam sa v 2. polčase dajú do laty.

 • Erik
  30. října 2021 18:10

  Ahoj, máte prosím nějaký tip kde sledovat přenosy NCAA? Klidně za peníze, pokud jde koupit jeden zápas - nesleduju každý týden.

 • OMAHA2
  30. října 2021 20:02

  Daj si do vyhladavaca NFLstreams a vyberaj 😉

 • Erik
  31. října 2021 02:08

  @OMAHA2 Děkuju za odpověď. Jinak ten zápas bolel. Fandím Michiganu.

 • Mi.Tch
  2. listopadu 2021 10:49

  https://sportsurge.net/#/groups/7