AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 04.11. 22:00

NFL Power Rankings – Week 8/2021

1.      Green Bay Packers +2

Packers si poradili s dosud neporaženými Cardinals i bez Adamse a Lazarda. Do příštího zápasu ale půjdou bez Rodgerse, který má covid, a to už tak jednoduché nebude… Ale zasloužené první místo PR; Packers hrají skvěle v obraně i útoku!

2.      Los Angeles Rams +2

Proti Texans to byla jasná záležitost. Důležitější věc je ale příchod Vona Millera těsně před koncem přestupového období, která může znamenat poslední dílek do skládačky snu o Super Bowlu. DL Donald-Miller-Floyd a za nimi Ramsey? Hodně štěstí!

3.      Buffalo Bills +2

Bills mají zpět svůj swag a moc dobře si uvědomují, jak jsou silným týmem. Pro mě momentálně jasný n. 1 tým v AFC.

4.      Arizona Cardinals -3

První prohra v sezóně jednou přijít musela. Uvidíme, jak se s tím Cardinals popasují a jak moc je prohra ovlivní. Těžkých zápasů je čeká ještě dost.

5.      Tampa Bay Buccaneers -2

Jestli proti někomu Tom Brady neumí – samozřejmě kromě Eli Manninga v Super Bowlu – je to DC Allen z New Orleans. Pick six na konci zápasu a tři turnovery ukázaly, že i Bucs mají díry v brnění.

6.      Dallas Cowboys +4

No Prescott, no problem! Dallas letos jede na velkolepé vlně: proti Minnesotě venku, bez Prescotta, který léčí zranění lýtka, a stejně je z toho výhra. Obranný koncept Quinna konečně přinesl do Texasu řád a duo Cooper/Lamb chytí míče od kohokoliv. Jinak klobouk dolů před Rushem – na backupa skvělý výkon!

7.      Tennessee Titans -

Titans sice v divizním souboji porazili Colts a upevnili si vedení ve své divizi, ale nebylo to zadarmo. Skoro jako v příběhu z Marvel Universe, stálo je to skoro všechno: Henry je zraněný, což může být pro Tennessee fatální. Na jeho místo přišel z důchodu AP, ale nejsme v roce 2012…

8.      Baltimore Ravens -

Volný týden.

9.      Kansas City Chiefs -

Chiefs sice nad Giants vyhráli, ale že by jejich výkon naznačil nějaké zlepšení, to se vážně říct nedá. Dobré týmy ale občas nemusí dominovat a hrát na krásu – někdy jde jen o to najít cestu, jak ošklivě zvítězit. Chiefs stále očekávám na konci základní části na prvním místě AFC West.

10.  New Orleans Saints +7

Že Saints přijdou o Winstona na začátku zápasu s Bucs a stejně svého divizního rivala porazí, to jsem opravdu nečekal. Faktem je, že obrana hraje naprosto fantasticky a RB duo Kamara/Ingram bude i nadále dominovat. Otázkou zůstává, kdo bude QB1? Siemian dle mě není odpovědí pro playoff tým. Bude to Rivers? Hill? Štiegler? Brees? Někdo jiný?

11.  New England Patriots +3

Vítězství nad Chargers potřebovali Patriots jako sůl! To je moment, který týmu ukáže, že dokážou vyhrávat těsné zápasy proti kvalitním týmům. Uvidíme, kam až je tahle výhra posune: zda-li to budou pozice na playoff, nebo se dalšími nevyrovnanými výkony dokodrcají někam doprostřed draftu.

12.  Los Angeles Chargers -1

Chargers se v posledních dvou týdnech trápí a Herbert proti Patriots znovu neměl den. Pats jsou jediným týmem v NFL, který Herberta v jeho mladé kariéře už porazil dvakrát. Bolts musí přečkat herní útlum a dostat se zpět na vítěznou vlnu. Tým kvalitu rozhodně má.

13.  Las Vegas Raiders -

V Raiders mají problémy větší než je fotbal. To, co se stalo vinou Ruggse, je hrozivé. Myslím, že to tým musí negativně ovlivnit. Tohle není podmínka za držení marihuany, ale úplně jiná káva.

14.  Cincinnati Bengals -8

Pád týdne. Ale ono ani nic jiného nemůžete čekat, když prohrajete s Jets. S Jets?! Pro Bengals možná dobrá připomínka toho, že v NFL musíte hrát každý týden ten nejlepší fotbal. Any given sunday – snadné zápasy neexistují.

15.  Cleveland Browns -3

Browns jsou v útlumu, to je momentálně nad slunce jasné. S OBJ už tým údajně nepočítá, což nakonec může být i pozitivní zpráva. Obrana Browns je skvělá, ale útok si zbytečně komplikuje život. Právě odchod Beckhama a zaměření na silnou běhovou hru může vést k zvednutí formy.

16.  Pittsburgh Steelers +3

Já upřímně z vítězství nad Browns a zdánlivému zlepšení formy u Steelers tolik nadšený nejsem. Big Ben byl po BYE týdnu, takže ruka dostala potřebné dny rehabilitace navíc, ale takové volno už do konce sezóny Pittsburgh mít nebude. Pokud se Ben zmátoří, Steelers budou kvalitní tým; pokud bude hrát jako na začátku roku, na účast ve Wild Card kole to nevidím.

17.  San Francisco 49ers -2

Jimmy-G se nechce vzdát svého místa QB1 – i díky němu 49ers prolomili sérii čtyř proher v řadě. Garoppolo si udržel pozici startera minimálně na další týden.

18.  Minnesota Vikings -2

Vikings měli perfektní příležitost porazit oslabené Cowboys s backup QB, ale nic z toho nebylo. Vikings jsou týmem, který má talent, ale zároveň i schopnost prohrávat zápasy všech druhů a chutí.

19.  Carolina Panthers +1

Panthers zvládli první krok: prolomit sérii čtyř proher v řadě. Přesvědčivé to nebylo, ale výhra je výhra. Teď je čeká další důležitý souboj s Patriots, který tým může znovu posunout do lepší poloviny ligy. Pomoci by jim mohl potenciální návrat CMC.

20.  Seattle Seahawks +1

Seahawks doma konečně potěšili své fanoušky a porazili přesvědčivě Jaguars. Já však nejsem přesvědčen, že jsou bez Wilsona týmem pro playoff.

21.  Indianapolis Colts -3

Jak si prohrát zápas ve čtvrté čtvrtině nebo prodloužení – vyučují Indianapolis Colts. Zase a znova ta samá obehraná písnička.

22.  Philadelphia Eagles +1

Jeden týden neběhám vůbec; druhý naběhám 220y. Jeden hraji strašně; druhý skvěle. Eagles mají zvláštní strategii a mohou si podat ruce s Bears…

23.  Chicago Bears -1

…můj tým bez identity číslo dva. Když povolíte soupeři v útoku 470 yardů, tak se vyhrává těžce. Fields ukazuje výkony nahoru a dolů, což je u nováčka typické – nějaké záblesky ale jsou.

24.  Denver Broncos +1

Někde už jsem to psal: Win is Win. Nicméně tah s propuštěním Von Millera mi spíš přijde jako odpískání sezóny než posílení týmu, který chce bojovat o playoff.

25.  Atlanta Falcons -1

Falcons se to rozpadá pod rukama. Calvin Ridley ohlásil, že má psychické problémy a na nějaký čas nebude hrát fotbal. Falcons tak musí v útoku překopat plán, který z valné části založili na Pittsovi a právě Ridleym.

26.  New York Giants -

Giants nebyli od překvapení proti Chiefs daleko, ale zároveň ani neukázali nic, čím by se dostali ze spodní části žebříčku.

27.  Washington Football Team -

Washington by si měl už konečně najít jméno, ať mají hráči za co hrát. Velké zklamání letošní sezóny – čekal jsem mnohem víc.

28.  New York Jets +4

Tak tohle byla bomba a překvapení týdne. Proti nabroušeným bengálským tygrům, bez Zacha Wilsona, s nějakým Mikem Whitem pod centrem. Výsledek? White měl nejvíce naházených yardů týdne, Jets zvítězili a Saleh prohlásil, že White může být dlouhodobou odpovědí na pozici QB. Jen jestli nezapomněli, že letos jako dvojku draftovali Wilsona…

29.  Miami Dolphins -

V Miami se dlouhé týdny a i před přestupovou uzávěrkou řešil příchod Watsona z Houstonu, což docela určitě dodá klid a jistotu Tagovailovi, který je výběrem z prvního kola loňského draftu. Miami má taky zvláštní taktiku…

30.  Houston Texans -2

Prohrát 22-38 s Rams není tak špatné ne? Ale je: Texans v poslední čtvrtině prohrávali 0-38 a pak jen kosmeticky upravovali skóre garbage body. Navíc trade deadline je u konce a Watson stále pobírá plat od týmu, který se ho evidentně chce zbavit. Skvělá týmová atmosféra. Ne díky, raději čaj…

31.  Jacksonville Jaguars -1

Lawrence zjistil, jaké je to hrát v NFL na bouřlivém stadionu a v Seattlu to podle toho také vypadalo. Tým šlápl s akvizicí Urbana Mayera vedle, to už vidí snad každý. Nejvyšší čas to napravit.

32.  Detroit Lions -1

Trochu se stydím, že jsem minulý týden použil slova své oblíbené kapely, že W je blízko. V zápase s Eagles už ani dál být nemohlo.

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • OMAHA2
    7. listopadu 2021 09:18

    Niners po víťaznom zápase spadnu o dve miesta??? Divná taktika Štigi 😂

  • mfr
    5. listopadu 2021 16:07

    Jako fanoušek Pats zdravím fanouška Pats, ale myslím, že naše hodnocení by zasloužilo více kritiky, resp. na 11-tku to teda nevidím… ale budu samozřejmě rád, jestli to PO dáme, o tom žádná. Díky za článek