AKTUÁLNĚ
Novinky TomPetri19 09.11. 12:17

NCAA Review – Week 10/2021

Vítám vás u dalšího review, věříte, že už jsme v desátém týdnu? Uteklo to jako voda, a pomalu se dostáváme do finální fáze soutěže – předběžné playoff žebříčky, formování Top 4, první predikce na „Bowl Games“ a boje o konferenční finále. Tomu se snažilo zabránit několik upsetů, prohráli i zatím neporažení Michigan State a Wake Forest. A jak zmínil Šráma v Preview, nezapomeňte na sledování draft prospectů, za chvíli nám začne draft season!

Zaujali – RB Ty Chandler (UNC) QB Hendon Hooker (Tennessee), QB Phil Jurkovec (Boston College), WR Jaxon Smith-Njigba (Ohio State), WR Taylor Morin (Wake Forest), RB Pat Garwo (Boston College), TE Jake Bech (LSU), TE Charlie Kolar (Iowa State), WR Cornelius Johnson (Michigan), CB Roger McReary (Auburn), duo receiverů A.T. Perry a Jaquarii Roberson (Wake Forest)

Zklamali – rozhodčí v zápase Kentucky – Tennessee, Texas, QB Jake Haener (Fresno State), útok Auburnu

Purdue – (5) Michigan State 40:29

Upset! Jeden z nejméně příjemných výjezdů sezóny čekal Spartans. Ti se sezónou proplétají bez porážky, táhne je Heisman favorit Kenneth Walker III a po skalpu jejich rivala z minulého týdne si museli dát pozor i na Purdue, které zkosilo například Iowu. A to se přesně nepovedlo. Boilermakers si připisují ještě cennější výhru, pokazili pohádku Spartans i díky třem touchdownovým pasům v prvním poločase. V druhém poločase jim stačil „jenom“ jeden touchdown, a to i kvůli 4 field goalům, které zápas definitivně odstavili. QB Spartans Payton Thorne si nevedl špatně, na začátku třetí čtvrtiny dokonce zápas srovnal svým třetím touchdownem na 21:21, ale Purdue využívalo každé příležitosti a neskórovali pouze na třech drivech. Na pozoru se musí mít i Ohio State, jelikož právě s Purdue hrají příští týden a nemají na ně dobré vzpomínky (Urban Meyer má noční můry z Rondalea Moorea doteď).

Stejně jako při dobytí Iowy, WR David Bell se vyznamenal 217 receiving yardy a k tomu přidal jeden touchdown. Výborný výkon podal i jeho QB Aidan O’Connell, když zkompletoval 40 přihrávek pro 536 yardů a 3 touchdowny, včetně ukázkové trick play, viz níže. Highlight zápasu a trick play roku v podání Purdue

(18) Kentucky – Tennessee 42:45

Upset! Jedna z nejstarších rivalit celého univerzitního fotbalu (první zápas se hrál v roce 1893) opět nezklamala, tentokrát z toho byla přestřelka kola! Tomu nasvědčoval už začátek zápasu, hned první akce a Vols vedou 7:0 – screen na WR Paytona a ten ho donesl 75 yardů až do endzone. Wildcats zareagovali dlouhým drivem zakončený běhovým touchdownem RB Smokea, jenže jejich obrana znovu dovolila Vols skórovat big play – QB Hooker na WR Jonese Jr. pro 72 yardů. QB domácích Will Levis ještě před poločasem jeden touchdown hodil a jeden si připsal po zemi, jeho oponent Hendon Hooker ale odehrál nejlepší zápas sezóny a o poločase vedlo Tennessee 24:21

Po poločase se v nastaveném tempu pokračovalo, po dlouhém drivu Kentucky znovu skóroval QB Will Levis, jenže za 3 minuty to bylo o 10 bodů – touchdown RB Jabariho Smalla a pick six cb Alontaeho Taylora dalo vedení zpět Volunteers. Will Levis se nesesypal, další drive dotáhl Kentucky do endzone a před čtvrtou čtvrtinou to bylo 35:38. Oba týmy si připsali ještě jeden touchdown – Hooker našel TE Tillmana, Levis zase WR Cummingse.

Netrefený field goal Vols 4 minuty před koncem dal šanci Kentucky na vítězný drive, ten ale skončil velmi kontroverzně – 4th&10, půl minuty před koncem, 38 yardů od endzone Tennessee. QB Levis pod obřím tlakem obránců zkouší najít WR Cummingse, který byl celou dobu držen za mřížku na helmě – rozhodčí to ale neposoudili jako faul a Wildcats si po slibném startu do sezóny připisují třetí prohru v řadě.

UNC – (10) Wake Forest 58:55

Upset týdne! A další ofenzivní festival, který se odehrál mezi rivaly z ACC. Tento zápas ale nebyl započítán jako konferenční souboj, a to kvůli mezeře v pravidlech – týmy si v roce 2015 přislíbily, že obejdou pravidla ACC (jelikož jsou v jiné divizi, potkaly by se jen jednou za 6-8 let) a přidají si do jejich rozpisu zápas s tím druhým – a ten bude napsán jako mimo-konferenční. Ve výsledku to znamená, že tento zápas nebude započítán do statistik konferenčních zápasů – Wake Forest je tak v ACC stále neporaženo (bilance 5-0). První zápis do kolonky porážek si ale musí napsat i tak, a to i díky kolosální čtvrté čtvrtině Tar Heels. Wake Forest nepomohlo ani celkem 7 TD QB Sama Hartmana!

Zápas lépe začali Demon Deacons, hned na první akci zápasu donutili RB UNC Ty Chandlera k fumble a poté si připsali úvodní field goal. To ale zmíněného Chandlera rozpálilo k jednomu z nejlepších výkonů celé sezóny – bilance 22/213/4 TD se nevidí každý zápas. V první čtvrtině ale touchdowny skórovali jenom quarterbackové, dva běhové touchdowny si připsal Sam Howell, jeden Sam Hartman. Druhou čtvrtinu opanovali Wake Forest, Hartman v endozne postupně našel receivery Robersona, Perryho a Morina a po úpravě skóre prvním touchdownem RB Chandlera vedli Demon Deacons 31:21. Tar Heels se zmohli pouze na field goaly, Wake Forest však nezastavovalo a přidalo další dva touchdowny – běh QB Sama Hartmana, který poté našel volného A.T. Perryho pro 66 yardový touchdown a vedli o 18 bodů. Poté ale útok UNC přepnul na jiný level a připsalo si 31 bodů za sebou – 4 touchdowny a 1 field goal. Ještě ve třetí čtvrtině snížil QB Sam Howell přihrávkou na WR Greena. Čtvrtá čtvrtina patřila RB Ty Chandlerovi, ten 75 yardy a 3 touchdowny otočil zápas, včetně hřebíčku do rakve v podání 50 yardového touchdownu minutu před koncem. Záblesk naděje ještě vysvitl po rychlém drivu Demon Deacons a páté touchdownové přihrávce zápasu QB Sama Hartmana na WR Jaquariiho Robersona, UNC ale poslední drive vydrželo a Wake Forest se tak rozpustil sen o neporažené sezóně a potencionálním playoff.

Hřebíček do rakve Wake Forest, zabouchnutý RB Ty Chandlerem

Boston College – Virginia Tech 17:3

Návrat po zranění starting QB a hlavní hvězdy Boston College Phila Jurkovece! Ten se z operace ramene zotavil velmi rychle, jelikož se jeho návrat očekával až příští sezónu. Při prvním zápase zpátky si připsal 177 celkových yardů s jedním touchdownem a jedním interceptionem.

Utah – Stanford 52:7

Kdyby nebylo zbytečných proher s SDSU a Oregon State, mohli by Utes pokukovat po konferenčním finále Pac 12. V tomto zápase zdemolovali Stanford, o poločase vedli 38:0 a celkem si v zápase připsali 6 běhových touchdownů. Na výkon z minulého týdne navázal RB Tavion Thomas, který si připsal 177 yardů a 4 TD.

Air Force – Army 14:21 po prodloužení

Duke – Pittsburgh 29:24

(1) Georgia – Missouri 43:6

Další poklidné vítězství Bulldogs, pořád vedené QB Stetsonem Bennettem, který zaskakuje za QB JT Danielse, který pořád není na 100% fit. Bennett odehrál solidní výkon se dvěmi touchdowny, ale také netrefil několik přihrávek a fanoušci Bulldogs na sítích volají po návratu jejich starting QB. Ten odehrál několik snapů, připsal si jeden touchdown i jeden interception. Kirby Smart tak má do příštího týdne co rozhodovat.

Podívejte se na highlight zápasu – fourth down a první touchdown v podání dvojice QB Bennett, WR Smith https://www.espn.com/video/clip?id=32566079&ex_cid=espnapi_internal

Memphis – (23) SMU 28:25

(12) Texas A&M – (13) Auburn 20:3

Ten, kdo očekával přestřelku, jakými je konference SEC pověstná, musel být zklamán. Místo touchdownů jsme viděli 5 field goalů a jediný touchdown – ten navíc přišel od obrany Aggies – na začátku čtvrté čtvrtiny se DE Jayden Peevy dostal ke QB Bo Nixovi, tomu míč vypadl z náručí. Kutálející ho na zemi sebral další DE Michael Clemons a ten se dostal až do endzone. Zklamáno ale nebylo domácí publikum (vyprodaný Kyle Field navštívilo 109 835 fanoušků!), Aggies porazili přímého konkurenta v SEC a musejí čekat na zaváhání Alabamy – ty ještě čeká například Auburn.

Minnesota – Illinois 6:14

(15) Ole Miss – Liberty 27:14

Zápas, který navštívili skauti ze 16 různých týmů NFL (Broncos poslali 5 skautů, Saints 4 skauty). Souboj potencionálních first round picků na jarním draftu do NFL ani jednomu nevyšel podle představ. Poničený Matt Corall podal solidní výkon, zkompletoval 20 z 27 přihrávek pro 324 yardů, ale trefil pouze 1 touchdown a nepůsobil tak dominantním dojmem jako v jiných zápasech. Druhý QB, hvězda Liberty Malik Willis, si svůj „draft stock“ hodně pokazil – hodil 3 intereceptiony a jeden fumble. Zápas se mu povedl alespoň v běhové hře, která je jeho silná stránka – 27 pokusů, 71 yardů a 1 TD. Liberty hrálo první zápas s trochu silnějším soupeřem a ten je k ničemu nepustil, a tak se talent Malika Willise hodnotí opravdu těžko.

Miami – Georgia Tech 33:30

(17) BYU – Idaho State 59:14

(3) Alabama – LSU 20:14

Alabamě vůbec nefungovala běhová hra (28 běhových yardů v celém zápase..) a můžou být rádi, že je LSU nepřekvapilo. A taky můžou být rádi za WR Jamesona Williamse, který Crimson Tide táhnul 10 zachycenými přihrávkami pro 160 yardů a 1 touchdown. Hráčem zápasu je ale LB Alabamy Will Anderson, který si připsal 12 tacklů, z toho 4 pro ztrátu yardů, a 1,5 sacku – dominantní výkon od teprve sophmore hráče. Oboum může děkovat především QB Bryce Young, který sice neodehrál špatné utkání, ale 3 minuty před koncem si nechal vyrvat míč z rukou a dal tak šanci Tigers vyrovnat – ten drive se ale LSU nepovedl. Jenže Young zpackal i třetí down dalšího drivu, jeho trick play – QB boot doprava – nikoho nenachytala a ještě k tomu uklouzl. Když poté Tigers nevyšla Hail Mary v posledních vteřinách, Alabama si mohla oddychnout a může se připravit na souboj s lehčím soupeřem – New Mexico State.

Southern Miss – North Texas 14:38

(2) Cincinnati – Tulsa 28:20

Fanoušci Cincy měli právo být během uplynulého týdne pořádně naštvaní, jelikož je agentura CFP (College Football Playoff) na jejich předběžném playoff žebříčku usadila na až 6. místo. Bearcats však zažívají bezchybnou sezónu a agentura AP je má na jejich žebříčku už několikátý týden na druhém místě. Bearcats tak zareagovali nejlépe jak mohli a Tulsu porazili. Jenže to vítězství se nerodilo vůbec lehce a vůbec nebylo hodno týmu, který pokukuje po playoff. Po fumblu QB Riddera na konci zápasu se museli Bearcats zubynehty bránit, minutu před koncem ale vynutili RB Andersona ztratit míč pár milimetrů od endzone (a zabránili tak potencionálnímu vyrovnání a prodloužení).

Charlotte – Rice 31:24 po prodloužení

(8) Notre Dame – Navy 34:6

WKU – Middle Tennessee State 48:21

Arkansas – Missisippi State 31:28

Souboj dvou týmů z konference SEC, které se v posledním žebříčku AP Top 25 umístili těsně pod 25. místem tak defakto rozhodl, kdo se do prestižní pětadvacítky posune. A rozhodl o tom i touchdown Razorbacks, konkrétně krátký běh RB Johnsona, 21 vteřin před koncem zápasu – Missisipi State se ale dostalo ještě k jednomu pokus o field goal, ale ten kicker Brandon Ruiz zatočil hodně doprava.

UCF – Tulane 14:10

Arizona – California 10:3

Zázrak!!!! Arizona Wildcats vyhráli první zápas po dvou letech - 763 dnech - dvaceti prohraných zápasech za sebou! Historie se ale nebude ptát na to, že se California potýkala s covid problémy – na zápas nemohlo cestovat 24 hráčů a 5 trenérů.

Arizona State – USC 31:16

Colorado – Oregon State 37:34

Florida State – NC State 14:28

Hawaii – SDSU 10:17

Iowa State – Texas 30:7

Zápas dvou celků, které na konferenční finále budou koukat z gauče, patřil RB Cyclones Breeci Hallovi. Ten zopakoval svůj loňský výkon proti stejnému soupeři a obranu Texasu přejel 136 yardy a dvěmi touchdowny. Cyclones zápas kontrolovali a prohloubili tak krizi Longhorns. Jako fanoušek Texasu marně hledám pozitiva, těší mě jedině větší zapojení freshman QB Hudsona Carda.

Kansas – Kansas State 10:35

Lousville – Clemson 24:30

Maryland – Penn State 14:31

Aneb souboj mladšího z bratrů Tagavoilových s jediným týmem v Top 25 se třemi prohrami. Zápas pro sebe ukradl WR Penn State Jahan Dotson, který přepsal rekord školy, když si připsal 237 receiving yardů. Skvělý výkon jednoho z nejlepších hráčů v zemi.

(9) Michigan – Indiana 29:7

Po zklamání v nepovedeném derby s Michigan State se Wolverines zvedli a porazili Hoosiers, i díky výkonům trojice QB McNamara, TE Schoonmaker a RB Haskins . První dva zápas rozhodli dvěma touchdownovými spojeními, Haskins si připsal 168 yardů po zemi. Kvalitní příprava na těžký souboj příští týden, Wolverines jedou na Penn State.

Nebraska – (6) Ohio State 17:26

Ohio State sice zápas začalo vedením, ale Nebraska byla více než slušným soupeřem. První dva drivy donutilo Buckeyes k turnoveru na čtvrtém downu a poté QB CJ Stroud hodil interception. Cornhuskers však těchto šancí nevyužívali, QB Adrian Martinez neměl svůj den a k romu netrefili field goal. První touchdown si připsali Buckeyes, desátý touchdown sezóny si připsal WR Olave. Tomu v dnešním zápase chyběl jeho parťák Garrett Wilson, jehož však zastoupila další vycházející hvězda Buckeyes – WR Jaxon Smith-Njigba. Ten přepsal rekord školy s 15 zachycenými přihrávkami, které přetavil do 240 yardů a 1 TD.

Nevada – SJSU 27:24

Northwestern – (19) Iowa 12:17

Ze sekce dresy – Hawaii tento týden uctili památku vojákům k 80. výročí útoku na Pearl Harbor

hawai

Rutgers – Wisconsin 3:52

TCU - (14) Baylor 30:28

Upset! Kampusy obou univerzit dělí přibližně hodina cesty autem, takže mezi těmito dvěmi univerzitami je velká rivalita. Zápas byl ještě více speciální tím, že pro TCU to byl první zápas po 20 letech bez legendárního kouče Garyho Pattersona – jejich cesty se rozešli minulý týden. Zápas rozhodl interception LB Shandracha Bankse, který minutu před koncem zachytil přihrávku QB Gerryho Bohannona. Pochvalu si zaslouží receiveři z obou týmů, WR Tyquan Thorton z Bayloru si připsal 121 yardů a 2 TD, WR Quentin Johnston 141 yardů a 1 TD.

Washington – (7) Oregon 16:26

Jedna z nejtěžších výprav na hřiště soupeře čekala Oregon, který se v předběžném playoff žebříčku nachází na čtvrtém místě a tím pádem by obsadil poslední místo v boji o titul. Ducks došli k vítězství, ale to se nerodilo vůbec lehce – déšť a silný vítr moc nechutnal QB Ducks Antohnymu Brownovi (98 yardů vzduchem, 2 TD a 1 INT), zato vycházející hvězda univerzitního fotbalu RB Travis Dye nasbíral 211 yardů a 1 touchdown po zemi. Ten se nakonec ukázal jako vítězný, jelikož Washington si zápas prohrál neuvěřitelnou chybou – 2 minuty před koncem se dostal na čtvrtý down na vlastní 10 yardové linii a rozhodl se puntovat. Long snapper ale „rozehrávkou“ svého puntera přehodil o několik metrů a míč vyhodil ze hřiště = safety a Oregon zvýšil vedení na 26:16. Ducks tak stále mají jenom jednu prohru (která však přišla se zoufalým Stanfordem) a stále mají postup do playoff ve vlastních rukou.

West Virginia – (11) Oklahoma State 3:24

FAU – Marshall

FIU – Old Dominion 24:47

(25) Fresno State – Boise State 14:40

Mini upset! Obrana Broncos měla 5 sacků a vynutila 3 turnovery, QB Hank Bachmaier naházel 283 yardů a spolu s RB Holanim (21/117yardů) zničili Fresno State na jejich domácím hříšti ve městě Fresno, které se nachází mezi San Franciscem a Los Angeles.

New Mexico – UNLV

South Carolina – Florida 40:17

Tak tohle se Gators hodně nepovedlo a už za to padají hlavy – Todd Grantham už není defenzivním koordinátorem Floridy a hodně mě zajímá, jestli do konce sezóny vydrží i hlavní trenér Dan Mullen. Za Gamecocks si první start připsal QB Jason Brown, který před sezónou přestoupil z FCS týmu St. Francis – a svůj debut okořenil dvěma touchdowny.

USF – (20) Houston 42:54

UTEP - (16) UTSA 23:44

A takto vypadá žebříček Top 25 agentury AP – nezapomeňte, že během týdne vyjde i žebříček agentury CFP, která rozhoduje o týmech, které se dostanou do playoff!

1.      Georgia (SEC) – 9-0

2.      Cincinnati (AAC) – 9-0

3.      Alabama (SEC) – 8-1

4.      Oklahoma (Big 12) – 9-0

5.      Oregon (Pac 12) – 8-1

6.      Ohio State (Big 10) – 8-1

7.      Notre Dame – 8-1

8.      Michigan State (Big 10) – 8-1