AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 17.11. 13:00

DOJMY a ROZMARY – Díl třicátýpátý: I AM BACK!

Po delší vynucené ultrapracovní odmlce jsou tu zpět moje glosy zapsané tak, jak mi během 10. týdne NFL běžely hlavou. Netroufnu si na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých názorech shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Vše je zpátky při starém. Vítejte zpět v sezoně 2018! Rams opět staví dreamteam, Patrick Mahomes sází neomylně 5 TD za zápas a hraje v MVP formě, za Carolinu drtí soupeře běhy i vzduchem Cam Newton, Patriots hrají nejspolehlivější fotbal v divizi AFC East, quarterback Tampy hodí 2 interceptiony za čtvrtinu s prstem v nose a Cleveland se krčí na chvostu své divize.

Detroit Lions naposledy vyhráli na soutoku Allegheny a Monongahela přibližně v době, kdy se v Pittsburghu místní osadníci v dřevěných srubech začali rozmýšlet, že by mohli postavit vysoké pece a začít kout železo. V neděli to měl být pro Lvy TEN den, kdy se přepíše 70 let stará historie. Jenže po skončení zápasu mám pro ně už jen osvědčenou klasiku: dobrou a špatnou zprávu. Ta dobrá je, že perfect season 0-17 nenastane, ostuda všech ostud je tak zažehnána; špatná zpráva je, že nula z kolonky výher jen tak nezmizí, protože na větší zoufalce, než byli nedělní Steelers, ve zbytku ročníku už jistojistě nenarazí. QB Masona Rudolfa zaskočila informace o tom, že v neděli startuje, když se doma v sobotu večer u televize ládoval zmrzlinou, a podle toho jeho výkon taky vypadal. A Mike Tomlin mě se svýma vykulenýma očima může o jeho stoprocentní připravenosti přesvědčovat, jak chce. Steelers si způsobili 3 ztráty míče (Lions ani jednu), k tomu si nadělili 70 yardů penalt a úspěšnost 3. downů měli 7 ze 17. Pittsburgh šel celkem pětkrát ze hřiště po třech snapech a především z jejich útočného snažení krvácely oči. Po zranění klíčového muže v obraně, TJ Watta – dej mu Pámbu koleno –, se výrazně snížil tlak na někdejšího účastníka Super Bowlu, Jareda Goffa. Ani toto všechno pittsburghské utrpení ale nestačilo „leaderovi“ detroitské ofenzivy, aby se důstojně popral o jedinou výhru v sezoně. Za 70 minut hry nasbírat 110 yardů vzduchem je skutečně vizitka výjimečné lemplovitosti, kor když trio Swift-Igwebuike-Jefferson zatíží obranu domácích 230 běhovými yardy. Pokud by odehráli celý zápas ve Wildcatu, horší to snad být nemohlo. Nezlobte se na mě, ale takový zápas může prohrát jen úplnej blbec. Letní trejd Rams a snaha zbavit se Goffa za každou cenu naprosto chápu.

Povinnou výhru si se skřípěním zubů a za značného přispění obrany připsali moji Colts, kteří naprosto klasicky úžasně začali, abych si pak ke konci zápasu musel znovu říkat, že kdyby byl o 3 minuty delší hrací čas, tak tutově prohrajeme. Úplně nevím, jakou přípravu si dělal před zápasem DC Jaguars. Měli nastoupit proti nejlepšímu zdravému RB ligy, Jonathanu Taylorovi, a tak bych očekával, že gameplan bude volat po tom, aby Taylora zavřeli po zemi a pak čekat, jestli se Josh Allen nesveze jupijájééé na Carsonu Wentzovi. Namísto toho si Taylor připsal jen za první čtvrtinu 100 yardů po zemi + TD, zatímco Carson Wentz jen 3 kompletní přihrávky pro 20 yardů. Kámen úrazu a strašně špatný start pro Jacksonville. Rozhodně se neodvážím tvrdit, že jsme porazili jeden z nejslabších týmů ligy; zeptejte se na názor třeba v Buffalu. Je třeba dát Urbanu Meyerovi kredit, jak postupnými krůčky tým zlepšuje. Těžko vás asi přesvědčím, abyste se na tento zápas druhé kategorie dívali ze záznamu, ale pokud byste se chtěli v budoucnu stát fanoušky letošní jedničky draftu, Trevora Lawrence, tak včerejšek byl ideální příležitostí, kdy sledovat skutečně velké pokroky, které tento rozehrávač dělá. Z jeho statistik byste jeho některé nádherné a špičkově přesné hody těžko vykoukali, ale pokud by se tenhle kluk dostal pod ruce nějakému skutečně dobrému trenérovi a koordinátorovi, tak si myslím, že brzo bude hýbat celou ligou. Potíž je ale v tom, že ty jedničky draftu opravdu hodně často chodí do tý největší žumpy. Napřesrok čekám, že budou Jags brát v draftu prvníma dvěma pickama ofensivní lajnaře.

Tampa dostala za uši ve Washingtonu... Pffffffffffff :-D Moje zatrpklé ego nic nepolechtá tak škodolibě dobře, jako když se zamračený Brady s blesky v očích ohání po svých podprůměrných, nevzdělaných, pomalých a nespolehlivých spoluhráčích. „Já jsem přišel do Tampy, abych hrál, s kým budu chtít a ne s nějakýma nýmandama. Kde je Gronk? Kde je Antonio? Ať už jsou zpátky, himlhergot!“ . . . . Díky shodným byeweekům měly oba týmy na přípravu 14 dní. Takhle se mi to líbí, to je spravedlivé. Zatímco se Ron Rivera nechal slyšet, že po čtyřech prohrách v řadě nedal hráčům skoro žádné volno a první týden se soustředili na sebe a druhý na Tampu, tak někteří hráči Bucs se o volném víkendu fotili ve floridských bažinách na lovu aligátorů. No, něco na tom asi bude, protože loni po týdnu volna vypadala Tampa při zápase s Vikings úplně stejně marně jako včera. Tehdy se ale nakonec zmátořila a bídáka Cousinse přetlačila; to se včera proti pistolníkovi Taylorovi Heinickemu nepodařilo. Od dob, co skončil Bret Favre, mi žádný jiný QB nepřipomínal tuhle legendu víc, než současný rozehrávač bývalých Redskins. U něho jsem měl včera taky pocit, že se skrz mřížku pořád jenom mračí, ale tak nějak zdravě nažhaveně. Považte, že se už dlouhých 5 let nestalo, aby Washington skóroval ve čtyřech drajvech po sobě; až teď se to povedlo zlomit. Heinicke hned osm svých spoluhráčů obšťastnil dvouciferným číslem v kolonce nachytaných yardů a bylo velmi znát, že zraněními sužovaná secondary Bucs celý zápas šlape vodu. Ono je to tak: když před sezonou máte podepsaných všech 22 starterů ze sezony předešlé, tak to v rámci salary capu musí mít jednoznačně negativní vliv na hloubku kádru. Skutečně, když si projdu soupisku Tampy, tak zvláště v obraně je to za startery tak trochu kapela NO NAME.

Bill Belichick nalezl opět svou obranu, Sean McDermott opět nalezl Joshe Allena a Andy Reid svůj hvězdný útok. „A v Galaxii byl znovu nastolen mír a pořádek…“ Věta, jak z Hvězdných válek, se ideálně hodí k nedělním výsledkům v konferenci AFC. Na Západě kromě demoliční čety z Kansas City všechny zbylé týmy prohrály. Musím uznat, že na tým z Las Vegas toho bylo v posledních čtrnácti dnech opravdu moc a dopady období neklidu se začínají dostavovat. Raiders jsou týmem, který od své poslední účastí v Super Bowlu v roce 2002 odehrál jedinou sezonu s více než osmi výhrami (2016). V tomto časovém období mají pouze Cleveland Browns méně výher než Nájezdníci. Nešťastná angažmá trenérů (už 11 různých jmen) střídají s příšernými drafty a nebyli by to tradiční Radiers, aby tu a tam nepřišel nějaký kázeňský výstřelek. Ty se s nimi táhnou už od 70. let, kdy někteří jejich hráči obchodovali s drogami, se zbraněmi, zamotávali se do rvaček Oaklandských gangů nebo minimálně seděli u disciplinárních komisí za brutální fauly na hřišti. Pokud by někoho zajímal výlet do historie, vygooglete si něco např. o hráči jménem Lyle Alzado. Tento stín se s tragickou nehodou Henryho Ruggse a pistolnickými úmysly Damona Arnetta znovu vynořil a Raiders to klidně může stát celou slibně rozjetou sezonu. Jejich obrana v neděli opět působila zcela bezradně a Derek Carr, byť hraje jednu ze svých nejlepších sezon, na všechno sám nemůže stačit. Tady to rozhodně může skončit velkým kolapsem. Proti znovuzrozeným Chiefs stříkala z Raiders nepohoda na všechny strany. Uff.

Znáte někdo trampskou táborákovou odrhovačku Ruty Šuty Arizona Texas? Tak v ní se v poslední sloce zpívá „Byla to léčka, já to něvěděl, jako starej vůl jsem naletěl.“ Asi takhle nějak jsem se cítil, při sledování zápasů Dallasu i Arizony. Omámen sebedůvěrou ve své fotbalové znalosti a posílen úspěšným upset-tipem z minulého týdne na výhru Falcons v New Orleans jsem naivně nasedl na jejich rozhrkanou kobylu a vyjel vstříc další výhře. Tentokrát se mělo překvápko konat v Texasu, kde dostali nedávno Cowboys za uši od Teddyho Bridgewatera. No to byl zase jednou nápad hodný génia! V úterý se totiž v tréninkovém centru Cowboys sešel celý tým při pohřebním obřadu. Vzala se lopata a rýč a místo sledování na projektoru se obřadně zakopala páska ze zápasu Cowboys-Broncos. „Sorry, hoši, ale to co je na té pásce, to nejsme my, to nejsou praví Cowboys 2021," zahřímal hromovým hlasem „hlavní“ trenér Dan Quinn a o pár dní později rozpoutal nad svými bývalými svěřenci z Atlanty hotové peklo – takhle vypadá ta pravá revenge game!

Nemohu si pomoci, ale mám dojem, že epickému návratu Cama Newtona na trávníky NFL v blouznivém opojení tleskali i fanoušci v tmavočervených dresech. On tedy toho příliš nenahrál, ale jeho vpravdě exhibiční dvoutouchdownová kulturní vložka musela stadion v Glendale naprosto omámit. Cam Newton v první čtvrtině rozdal karty a Philip Walker už údržbovým fotbalem jen zápas dohrál. Vzpomínám, jak se Newtonovy dresy po jeho odchodu prodávaly v outletu za mrzkých 15 babek, teď pro něj zase fandové rádi sáhnou do skříní. Newtona osobně nemám rád, ale musím uznat, že mě nenapadá hráč, který pro svůj tým dokáže na hřiště přinést více pozitivní energie, než právě on. Za týden to bude v Charlotte neděle velkých návratů: kromě Newtona se objeví i Ron Rivera. Jedno oko nezůstane suché, to vám garantuji.

A já když si teď promítnu situaci v konferenci NFC, tak vidím na několika pozicích nejistou Tampu, o Hendersona a Woodse obrovsky oslabené Rams, potom naprosto odepsané Seahawks, se zdravotními problémy (opět přesně po roce) zápasící Kyler Murray a dál? On s formou ještě prosinec hodně zatřese, ale zatím se jeví jako nejpravděpodobnější konferenční finále Packers-Cowboys. 30. ledna na Lambeau, no lidičky, to by bylo něco!

V minulém týdnu obšťastnil GM Browns Andrew Berry dva své playmakery tučnými smlouvami. Za guardy Tellera a Bitonia utratil během mrknutí oka více než 100 milionů dolarů. A já když se dívám na sestupnou tabulku výplat Clevelandu, tak tam nějak nedokážu nikam nacpat Bakera Mayfielda. Ať dělám, co dělám, tak to s ním nevidím snad ani na franchise tag, díky kterému už by někdo jiný schopný musel z kola ven. Mayfield možná může někde jinde jako solidní starter, ale rozhodně není a nebude hvězdou Browns. Tyhle pozice už si rozebrali jiní sekáči. A lepší; takoví, co se nezakecají. Po prohře s týmem Justina Herberta přišel další hřebíček do jeho hnědooranžové rakve. Prohra s dalším konferenčním rivalem, se kterým by měl teoreticky svádět boje o (v) play off v dalších minimálně pěti letech. Paradoxem je, že Mac Jones působil na hřišti mnohem vyzrálejším a klidnějším dojmem než zpovykaný 26letý Baker. A omlouvat ho, že chyběl Nick Chubb? WTF?! Ukažte mi jednoho hvězdného QB, který má momentálně k ruce všechny své zbraně. Dyť takhle to přece v NFL nefunguje! Po Bakerovi přišel na hřiště Case Keenum a udělal víc yardů než on – to je jasná vizitka. Světe div se, Browns mají najednou bilanci 5-5 stejně jako moji nevýrazní a už mnohokrát odepsaní Colts.

Výhra Vikings na půdě LA Chargers je naprosto ideální a klasickou ukázkou toho, jak na sebe již řadu let (ne)navazují výkony týmu z Minnesoty. Když vyhrají a vy si říkáte, že už se jejich obraz hry konečně zlepšil a už ví, jak na to, v dalším zápase předvedou katastrofální nekoncentrovaný výkon se 120 yardy penalt a čtyřmi turnovery. Naopak když prohrají a vy je naprosto odepíšete a zatratíte, v dalším týdnu vám z jejich hry spadne čelist, protože porazí na hlavu doslova kohokoliv. Klasická ukázka Cimrmanovy frustrační kompozice, kdy se pravidelně střídají prvky očekávání a prvky zklamání. Díky tomu, že se v NFL hraje play off na náhlou smrt, si můžeme být ale celkem jisti, že v něm nemohou Fialoví labilové vyhrát víc jak jeden zápas. Moje pumpička by fandění takovému týmu rozhodně nevydržela – respekt všem jejich fanouškům, tohle je o nervy.

Seattle Seahawks byl v neděli týmem z Green Bay vynulován a stalo se tak poprvé od roku 2011, tedy v době, kdy ještě nebyl draftován Russel Wilson. Od té doby se tato franchise obrátila doslova naruby, v divizi obsazovala většinou první místa, nejhůře druhá, a všechny ročníky do jednoho zakončila s pozitivní bilancí výher. Letos toto skvělé, dekádu trvající období nejspíš skončí. Russell vypadal po měsíční pauze velice Russty! V kompletaci přihrávek se tak-tak vydrápal na 50% a k tomu přidal dvě interceptions, které byly obě zachyceny v endzoně a které podle mě jdou zcela jednoznačně na jeho vrub – šlo o hody do strašně těsných coverage. Nevím, jestli je úplně nutné zkoušet házet bomby na 40 yardů do EZ, když hrajete zápas s extrémně nízkým skóre a vlastně to bylo 0:3 až do začátku 4. čtvrtiny. Tady v těch zápasech se cení každý yard a každý bod, takže nevím, co Seahawks bláznili. . . . . . Packers vzali v loňském draftu prvními dvěma výběry zajímavé a hodně diskutované kusy. Na jejich konto samozvaní experti rádi prohlašovali, že ani jednoho Packers do týmu nepotřebovali a jejich výběry byl vlastně vyhozený luxus. O jednom už se letos přesvědčili, že je v případě absence Rodgerse nemůže spasit a dost možná, že celý Jordan Love je jen slepá vývojová větev. Druhého jmenovaného naopak mohou – a jistě budou – potřebovat extrémně moc: RB Aaron Jones sice dopadl na rezonanci dobře, ale prý bude i tak chybět kvůli nataženému MCL dva týdny. No, podle mě se měl s energickým A.J. Dillonem už dávno začít střídat a rozkládat zápasovou zátěž. V play off už nejeden tým bez běhové hry zplakal nad výdělkem.

S názorem českých komentátorů, že zraněný Robert Woods sice není/nebyl špatný receiver, ale že kvalit Odella Beckhama nedosahuje, se nemůžu ztotožnit. Naopak si myslím, že pilný, pracovitý a velmi skromný Woods bude chybět neskutečně moc, stejně tak jako zraněný RB Henderson. A „hvězdný“ OBJ? Vždycky si vzpomenu, jak vyprávěl, že na Manhattanu chodil s přítelkyněmi do minimálně pěti naprosto skvělých restaurací a že v Clevelandu (čti: „v tý zaplivaný díře“) takový podnik není ani jeden. No, snad se v gastroturistice Los Angeles rychle zorientuje, tam musí být dobrých putyk až běda. A co teprve, až zjistí, že Matt Stafford měl první polovinu sezony výrazně lepší než tu druhou. Neřkuli, až se k němu donese lidové moudro, které letělo po internetu minulý týden, tedy že „Je jednoduché dostat Matthew Stafforda z Detroitu, ale není tak úplně snadné dostat Detroit z Matthew Stafforda.“

Zvláštní paradox. Za zápas nasbíráte třeba 450 útočných yardů a pak rozhodne blbých 5, o které musíte zacouvat nazpátek. Svěřenci Seana Paytona konec svého bídného zápasu v Nashvillu, v němž dokonce sahali po prodloužení, totálně zvorali. Jmenovitě TE Adam Trautman, který šel do jumbo formace pomoci s blokováním a udělal devastační false start při zahrávání 2pt konverze. V ten moment si kluk asi říkal, že by se cítil důstojněji v pozici záchodového potápěče, než aby musel jít po zápase do kabiny. . . . . . Jenže v NFL není flag jako flag. Quarterback v Americe je v současnosti chráněn víc než třikrát přešitá afroamerická lesbická sufražetka. Tak to prostě je! Na rozehrávače se už nemůže obránce ani křivě podívat, aby mu rozhodcovská šeroslepá gerontokracie okamžitě nehodila flag za roughing the passer. Takto nějak se dostali Titans do poločasového vedení 13-6. Ryan Tannehill hodil do endzony úplně jasnou interception skvěle zachycenou Marcusem Williamsem, ale žlutá vlajka Kadenu Ellissovi za domnělý – co to melu, za naprosto vymyšlený! – RTP všechno vrátila zpět a za pár chvil už Tannehill skákal přes lajnaře pro touchdown. Tohle mi tak neskutečně zvedlo mandle, že jsem měl chuť vypnout televizi a k NFL se vrátit až někdy mezi příštím zářím a nikdy. Proč ve světě, kde se na zápas upíná 47 kamer, kde existuje zpětné přehrávání a challengování akcí, kde sedí v centrále v NY neutrální dvacetičlenná komise, kde se točí miliardy peněz a miliony lidí lačně sledují zápasy v televizi, musí existovat tak strašlivá a nekonečná nespravedlnost?! Okamžitě má někdo zvednout červený krizový telefon, zastavit hodiny a všechny další akce a říct někomu kompetentnímu do sluchátka: „Soudruh Jerome Boger je magor a musí pracovat pod dohledem zkušeného pracovníka. Psychicky už pobyt na turfech NFL nevydrží. Krom toho je chovatelem holubů, protože se místo sledování hry neustále rejpe v nose. Tečka.“

Jo vidíte, teď jsem si ještě díky Jeromu Bogerovi vzpomněl na jednu věc. Cam Newton si po svém prvním TD sundal helmu, bil se v prsa a emotivně několikrát zakřičel do publika a do kamery „I am back!“. Dostal hned 15yardovou penaltu za taunting. Kdybych se mohl k této penaltě slušně a korektně vyjádřit tak, aby si můj článek mohli přečíst třeba i malé děti, asi bych ji okomentoval slovy: „Páni rozhodčí, jděte už s tím do prdele!“

Díky za pozornost a možná příští týden (doufám) opět nashle u Dojmů a Rozmarů.

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • M0f0
  19. listopadu 2021 08:58

  Ten druhý odstavec sedí totálne, čisté deja vu, len niektorí aktéri sa trochu premiešali.

  Neviem o ľuďoch, ktorí by skončili so sledovaním NFL kvôli flagom, tiež s niektorými za posledný rok nesúhlasím (resp. s celými zápasmi - Bucs s Packers v poslednom playoff považujem za menší škandál), ale hoci to mrzí, nič s tým neurobíš. Saints by mohli písať o DPI ktoré im zrušilo 2x playoff, tento rok tu máme vynovený rule za taunting, takže bude ešte srandy kopec.

  Mňa potešila trochu zlepšená hra Chiefs, ale stále to je proti z nejakých dôvodov oslabeným tímom, tak snáď nájdu svoju identitu do konca základnej časti.

 • Dikobraz
  19. listopadu 2021 09:23

  Brady v Tampe, tak jej zapasy su skandal... smiesny hon na carodejnice. Niekedy, ked tu citam niektore prispevky, mam taky pocit, ze TB je uplne nemehlo a vsetko vyhral vdaka rozhodcom.
  Som zvedavy, ked o rok-dva skonci, na koho sa tu bude nadavat ako na skodnu.

 • TomRaider
  19. listopadu 2021 13:18

  Mofo
  My sme chodili celé partie nedele do black king na dunajskej / podnik zameraný na NFL / celé to tam zakapalo a postupne sa všetci na to vysrali každý tam nadával na tie vymyslené voloviny čo tam hádzali , ten zápas saints s Rams si dobre pamätám , všetci to prirovnávali k wrestlingu, paródia na šport

 • M0f0
  25. listopadu 2021 15:43

  @TomRaider Nemyslím, že je to nejaká honka, ale horšie pískaný zápas som zatiaľ nevidel. Všetko púšťali vrátane ťahania za dres, Brady hodil v 2. polke tuším 3 INT a Packers nie a nie skórovať, prečo? Nie som ich nejaký veľký fanúšik, ale keď sa už aj Rodgers rozčuľoval, tak asi to nebolo OK. A celé by to bolo relatívne poriadku, keby na konci pri rozhodujúcom downe zrazu nepískli faul, ktorý faulom bol (ťahanie za dres), ale ktorý dovtedy v kľude prehliadali.
  Netvrdím, že všetko vyhral vďaka rozhodcom, na to mu dosť pomáhali aj hráči súpera v posledných SB, ale proste keď rozhodcovia pískajú rovinu, tak sa mu už hrá o poznanie ťažšie. Uznávam, že vyhral 7 prsteňov, ale v tých 3 SB, ktoré prehral, mohol aspoň súperovmu QB podať ruku.

 • M0f0
  25. listopadu 2021 15:46

  @TomRaider To je mi ľúto, ja nemám v okolí nikoho, s kým by som mohol pozerať, ale zase nemyslím si, že je to také zlé, aby som kvôli tomu prestal pozerať. Offseason je dosť dlhá na to, aby si zabudol na všetky tie krivdy, nebolo to skôr, že pribúdali roky a aj nejaké tie deti/rodina, kedy už toľko času (hlavne v noci) nie je?

 • TomRaider
  18. listopadu 2021 17:37

  Perfekt
  Ď
  Vidím že sa orientuješ v našej histórii 💪

  Lyle Alzado bol neskutočný hráč, bodaj by sme mali teraz takého, al Davis ho miloval, urobil v 80 z raiderov najobávanejší tím ligy + vyhra SB a všetky možné ocenenia

  V porovnani zo súčasnosťou a co sa deje v NFL , QB sa nemôžeš pomaly ani dotknúť lebo ti hodia RTP + rozhodcovske cally kde prakticky výberu víťaza hodenymi neexistujúcim flagmi a druhý tim úplne zabijú , to skutočne ničí tuto hru a pritom sa to dá tak ľahko vyriešiť 2 chalange flagmi ktoré by sa počas zapasu dali uplatnit na akýkoľvek faul

  Nemám rad slnieckarov a zakrývať realitu za pozitívny prístup

  V Bratislave mnoho fans odskočilo za tie roky od NFL kvôli tým výmyslom z flagmi a realita je ze Fanúšikov NFL v Bratislave ubúda a nie naopak !

  Čo už má ten chudák komentátor v štúdiu na to to povedať keď sa mu to deje pred očami a nechce hejtovat, jedine buď jak buď : je to zahraté

 • FunThomas DB9
  18. listopadu 2021 12:09

  Nádhera. Skvelé čítanie. Super som sa pobavil. Teraz neviem, či sa viac teším na nedelu alebo na stredajší článok.

 • kosto1
  18. listopadu 2021 06:21

  Znovu si ma neskutočne potešil,veľká vďaka,perfektné čítanie.

 • tma
  17. listopadu 2021 21:55

  To čo je za taunting v nadpise?! Dostávaš 15 d (dní) penaltu. Pekne sa vráť naspäť a dopíš članky z minulých kôl!
  Díky za ďalšie dobré čítanie.

 • Ježour
  17. listopadu 2021 21:41

  Zdravím všechny. Chtěl bych se touto cestou OMLUVIT a zmírnit své vyjádření v odstavci týkající se OBJ, Roberta Woodse a zejména jejich srovnání, které zazněla v TV přenosu od kluků komentátorů. Můj nesouhlas byl písemně rozhodně vyjádřený mnohem hůř, než byl ve skutečnosti cítěn. Osobní názory bychom neměli nazývat "bláboly", to je zbytečný. Ondra Horák už odstavec na mou žádost zeditoval. Žijeme teď v hodně blbý době,kdy jsou lidi k sobě často zbytečně hrubý. Není důvod tomu ještě takto podkuřovat víc. Mějte se fajn a ještě jednou mi zkuste omluvit ten výstřelek. Ježour
  (Upraveno: před 5 měsíci)

 • Danto
  18. listopadu 2021 00:44

  Super clanok

 • HuMpTy-
  18. listopadu 2021 18:30

  Chtěl bych vidět originál! :D Jinak samozřejmě geniální práce jako vždy... Jak dočtu článek od tebe, pouštím "Vizionáře" :)))

 • ivli
  20. listopadu 2021 13:44

  Ako vzdy paradna praca vesele citanie👍😉

 • harykk
  22. listopadu 2021 15:37

  respekt Honzíku za tu omluvu !

 • Razor 32
  17. listopadu 2021 21:03

  Jezoue, diky za vyborny cteni... objektivni a zaroven opet pobavilo! ;-)

 • tomassson
  17. listopadu 2021 19:35

  Tieto tvoje články sú perfektne a fakt ma mrzí, že tu toho na webe nie je viac… je to jediné kvôli čomu sa sem ešte vraciam 👍

 • SKOL
  17. listopadu 2021 19:06

  Ano fandit Vikings je opravdu těžké na srdíčko :-) šíleně nahoru- dolů a to neustále. Někteří co mají slabé srdce už musí mít problémy. Každopádně s sýraři by to chtělo tak či onak vyhrát.

 • Mrucik
  17. listopadu 2021 17:47

  Zase vyborny a hned je lepsi nalada :-)

  Dik

 • Pompey
  17. listopadu 2021 17:39

  Já z toho RTP taky neměl radost, nemáme to zapotřebí. Celý týden pak poslouchat jak by jsme bez rozhodčích nevyhráli, když je to samozřejmě kravina, protože i bez nich by to Mike ukoučoval k W, není úplně ono.

  Pouze proti Colts by mi občasná pomoc rozhodčích nevadila :).

 • Citrusfernet
  17. listopadu 2021 17:27

  Prestavka pomohla, clanok ma opat stavu, na paradu, palec hore 👍 Obaval som sa po vykonoch Colts nejakeho harakiri autora. Inak A.Jones a A.J. Dillon sa relativne pravidelne striedaju . Obycajne po drive-och, kazdy si odmaka ten svoj od zaciatku az po redzone. Mozno 60:40 pre Jonesa lebo nepochopitelne v redzone dostaval priestor len A.Jones.

 • tomas21192
  17. listopadu 2021 14:48

  Co sa týka Woodsa a rozhodcov, kompletne súhlasím