AKTUÁLNĚ
Novinky TomPetri19 17.11. 08:35

NCAA Review – Week 11/2021

Po týdnu znovu vítám všechny příznivce univerzitního fotbalu, tentokrát s nálepkou jedenáctého týdne. Bláznivá sezóna pokračuje, několik zápasů mezi ranked soupeři, pár přestřelek a upsetů, včetně první porážky dosud neporažené Oklahomy. Pokud byste se chtěli do světa univerzitních sportů ponořit ještě hlouběji, tento týden začala základní část univerzitního basketbalu. Ale teď si pojďme zopakovat jedenáctý týden fotbalu!

Zaujali – WR Emeka Emezie (NC State), WR Makai Polok a Jamire Calvin (oba Mississippi State), RB Braelon Allen (Wisconsin), QB Gerry Bohanon (Baylor), RB Devin Neal (Kansas), WR Xavier Worthy (Texas), QB Jacob de Laura (Washington State), RB Sincere McCormick (UTSA)

Zklamali – Texas, QB Caleb Williams a kouč Lincoln Riley (Oklahoma), QB Hudson Card (Texas), obrana Floridy

(18) Baylor – (4) Oklahoma 27:14

Upset! Další neporažený gigant padl a sny Sooners o playoff jsou se vší pravděpodobností fuč. Ti do zápasu vstupovali s vítěznou šnůrou 17 zápasů, Baylor ale pořád žene vidina konferenčního finále – a nyní i možnosti prvenstí v Big 12. První čtvrtina za začala takto –punt, turnover, dva interceptiony a dva netrefené field goaly. Druhá čtvrtina nabídla první touchdowny, QB Sooners Caleb Williams doběhl do 2 yardy do endzone, Baylor srovnal zásluhou spojení QB Bohanona a WR Thortona. Ve třetí čtvrtině hodil Williams svůj druhý pick a Lincoln Riley ho posadil na lavici – to znamenalo návrat Spencera Rattlera (před sezónou potencionální jednička draftu, která byla po nepřesvědčivých výkonech nahrazena freshman QB). Ani ten se na nic nezmohl, dva běhové touchdowny QB Gerryho Bohanona dalo Bears vedení 24:7. Oklahoma pouze snížila krátkým běhovým touchdownem RB Kennedy Brookse a po takovém upsetu následovala tradice stará jako americký fotbal samotný, „storming the field“, a tak se fanoušci nahrnuli na hrací plochu. Jenže po závěrečném QB kneelu Bohanon zbývali na časomíře ještě 3 vteřiny, což bylo fanouškům v euforii naprosto jedno. Takže se museli fanoušci ze hřiště vyklidit, Baylor kopnul field goal na 27:14 a fanoušci Bears si záplavu hřiště zopakovali ještě jednou.

(23) Penn State – (9) Michigan 17:21

V souboji dvou rivalů z konference Big 10 rozhodovala spíše pevná obrana, neviděli jsme žádnou přestřelku.. Penn State drželo jejich útok na hřišti dlouhými drivy, první zakončili field goalem, ten druhý yard před endzone. A místo pokusu o získání 1 yardu šel na hřiště field goal tým – jenže ten zkusil trick play s běhovým pokusem kickera, který ale skoro okamžitě ztratil míč a byla z toho ztráta 29 yardů. O poločase výsledková tabule ukazovala stav 6:7 po dvou field goalech Nittany Lions, jediný touchdown první poloviny si připsal WR Roman Wilson, který zachytil přihrávku QB McNamary. Na začátku druhé půle si svoje spojení zopakovali, poté se však oba útoky na několik minut znovu odmlčeli. To rozsekli Penn State touchdownem s 2pt conversion, QB Clifford našel TE Warenna. Hned další drive DE Ebiketie přejel McNamaru hned po snapu, tomu vypadl míč z rukou a Penn State jej získali zpět. Z následujícího drivu vytěžili field goal a 5 minut před koncem zápasu vedli 17:14. To ale nevydrželo, za tři minuty utekl celé obraně TE Erick All, tohle vedení si Wolverines už vzít nenechali a jejich naděje na playoff stále žijí.

(25) Pittsburgh – UNC 30:23 po prodloužení

Draft sezóna je za dveřmi a to si uvědomují i NFL týmy, na tento zápas poslala své skauty většina týmů, celkem jich bylo zapsáno třicet. Na zápas se přišlo podívat i 5 generálních manažerů – Kevin Colbert (Steelers), Mike Mayock (Raiders), George Paton (Broncos), Howie Roseman (Eagles) a Rick Spielman (Vikings). A od hlavních hvězd odbou týmů viděli přesně to, co očekávali – velmi solidní výkony jak QB Pittsburghu Kennyho Picketta (346 yardů a 3 TD), tak od QB UNC Sama Howella (296 yardů a 2 TD + 1 TD po zemi). Mě osobně se také líbili dva receiveři Tar Heels Josh Downs a Antoine Green, dominantní výkon v obraně zaznamenal LB Pittsburhgu SirVocea Dennis (1 sack a 3 TFL)

(12) Ole Miss – (11) Texas A&M 29:19

Vyprodaný Vaught-Hemingway Stadium v Oxfordu, Mississippi mohl slavit v souboji o třetí místo v SEC. V tomto zápase se vyznamenala především obrana Ole Miss, když Aggies v prvním poločase úplně vynulovala, dokonce si pčipsali i safety. Hlavní defenzivní akce přišla až ve čtvrté čtvrtině, kdy nejdříve QB Aggies Zach Calzada hodil pick do rukou LB Ashantiho Cistrunka, o dvě akce později upravil na 22:13 běhovým touchdownem RB Snoop Conner, a další drive hodil Calzada znovu interception, který CB AJ Finley donesl až do endzone. Hráč zápasu je RB Rebels Jerrion Ealy, který si připsal 152 yardů po zemi a k tomu přidal i 34 yardů vzduchem.

USF – (2) Cincinnati 28:45

Boise State – Wyoming 23:12

Ze sekce dresy víkendu – tentokrát all-black verze Boise State v kombinaci s jejich specificky modrým hřištěm

dresy

(3) Alabama – New Mexico State 59:3

Hostující Aggies se sice ujali vedení hned po prvním drivu, ale to byli jediné body, na které se po zbytek zápasu zmohli. Crimson Tide si za 44 vteřin vzali vedení na svojí stranu, QB Bryce Young našel úplně volného WR Jamesona Williamse a ten si připsal první ze tří touchdownů zápasu. Young si do statistiky touchdownů může napsat dalších pět čárek.

Clemson – Connecticut 44:7

I tady outsider zápasu skóroval jako první, a to hned na první akci zápasu – 99 yardový kickoff return RB Briana Brewtona. Poté už to byl jenom Clemson, který v zápase mimo jiné vyzkoušel hned 4 QB! A za zmínku stojí receiving touchdown WR Willa Swinneyho. Ano, to příjmení není náhoda, syn kouče Dabo Swinneyho opravdu hraje za Clemson a připsal si teprve druhý touchdown za jeho 5 let na univerzitě.

Kickoff return TD Uconnu

(16) Auburn – Mississippi State 34:43

Upset! Po prvním poločase to vypadalo, že si Tigers v regulérním poklidu dojdou pro vítězství, když vedli 28:10. Miss State zápas ovládlo po poločase, kdy si připsalo 33 bodů za sebou a dovolili Auburnu pouze jeden běhový touchdown, který přišel pár minut před koncem zápasu. Bulldogs vyloupili Jordan Hare Stadium i za pomocí šesti pasových touchdownů QB Willa Rodgerse, které distribuoval po dvou WR Makai Polkovi a Jamire Calvinovi, jeden touchodwn zachytili WR Mike Heath a RB Dillon Johnson.

Florida – Samford 70:52

Přestřelka kola, na kterou by však Gators nejraději zapomněli. Možná i tím, že hráli první zápas bez vyhozeného defensive coordinatora Todda Granthama, si nechali od FSC soupeře nasázet 42 bodů v prvním poločase! To je nejvíc, co kdy Florida obdržela za celou dobu existence jejího fotbalového programu. Naštěstí se Florida vyhnula upsetu desetiletí i díky zlepšené obraně a 35 bodům ve druhém poločase. QB Emory Jones zachránil Danu Mullenovi práci, připsal si 550 yardů a 7 celkových touchdownů.

Indiana – Rutgers 3:38

Kansas State – West Virginia 34:17

Texas – Kansas 56:57 prodloužení

Nemám co říct, tohle je ta nejtrapnější porážka, jakou může Texas utrpět. Jayhawks všem čest, na Darell K. Royal Stadium vyhráli vůbec poprvé a Texas si připisuje pátou porážku v řadě. Minulé review jsem si přál větší zapojení freshman QB Hudsona Carda, teď bych byl nejraději, kdyby zůstal na lavičce. Card se do hry dostal na celou druhou čtvrtinu, hodil jeden touchdown, ale zápas se zlomil jeho chybami – fumble a pick six dva drivy za sebou, Kansas o poločase vedl 35:14. Do prodloužení se šlo za stavu 49:49 po heroických výkonech RB Kansasu Devina Neala (169 celkových yardů a 4 touchdowny) a QB Texasu Caseyho Thompsona (7 celkových touchdownů). V tom rozhodlo, že se Jayhawks rozhodli jít pro dva po jejich touchdownu – a to se jim povedlo.

Virginia – (7) Notre Dame

Stíhací jízda za playoff v podání Notre Dame nebere konce a tento týden nebyl vyjímkou, Virginii smázli i díky třem touchdownům QB Jacka Coana – jeden směřoval i na TE Michaela „Baby Gronk“ Mayera, jednoho z nejlepších tight endů celé ligy. Irish tak stále pokukují po místu v top 4.

UMass – Maine 10:35

SMU – UCF 55:28

Temple – (17) Houston 8:7

(20) Wisconsin – Northwestern 35:7

Stíhácí jízda Badgers pokračuje, v západní divizi Big 10 se hřejí na první pozici a pokud ještě někdo z velké trojky zaváhá, mohli by se zázrakem objevit v konferenčním finále. K tomu by potřebovali, aby jejich RB Braelon Allen zopakoval svůj dnešní výkon – 173 běhových yardů a 3 touchdowny.

Arizona – Utah 29:38

(22) Coastal Carolina – Georgia State 40:42

Rice – WKU 21:42

Florida State – Miami 31:28

Seminoles jsou nejlepší tým ve státě Florida! V přímém derby přetlačili Miami i díky krátkému běhovému touchdownu QB Jordana Travise půl minuty před koncem. Miami měli ještě poslední drive, ale QB Tyler Van Dyke (který jinak odehrál skvělý zápas se 4 touchdowny) chtěl zastavit čas spikem –dvě sekundy před koncem zápasu. Pravidla NCAA ale umožňují QB spike pouze když je na časomíře tři a více sekund – pokud, jako v tomto případě, zbývají dvě a méně sekund a QB balón hodí do země, je to porušení pravidel a automaticky se čas odečítá (spike neplatí). Jedno z nejpodivnějších pravidel, které v americkém fotbale existují.

Georgia Tech – Boston College 30:41

(19) Iowa – Minnesota 27:22

(6) Ohio State – Purdue 59:31

Žádný upset se nekonal, Buckeyes sešrotovali Purdue i díky monstróznímu prvnímu poločasu – 3 TD WR Garreta Wilsona, dvěmi TD přispěl i RB TreVeyon Henderson a jeden si zapsal i WR Jaxon Smith-Njigba – 45:17 o poločase a Buckeyes se mohli připravovat na klíčovou část sezóny. Příští víkend Michigan State, o týden později Michigan a poté ještě potencionální finále konference. Pokud by všechno vyhráli, nevidím důvod, proč by se neměli vyšplhat až na druhou příčku žebříčků.

Tennessee – (1) Georgia 17:41

Texas Tech – Iowa State 41:38

Další souboj, který rozhodl až field goal v posledních vteřinách. Kicker Jonathan Garibay trefil 62 yardový field goal!

(15) UTSA – Southern Miss 27:17

Kdyby se dělali power rankings jenom ze státu Texas, UTSA by soupeřilo s Baylorem o první příčku. Menší univerzita ze San Antonia ještě nepoznala přemožitele a má bilanci 10-0. Tomu pomáhají nejen slabší soupeři (jejich nejlepší výhra přišla proti Illinois nebo UNLV), ale také solidní výkony senior QB Franka Clarka s číslem 0.

Virginia Tech – Duke 48:17

(8) Michigan State – Maryland 40:21

Missouri – South Carolina 31:28

Tulane – Tulsa 13:20

Louisville – Syracuse 41:3

V zápase, který byl věnován QB Ravens Lamaru Jacksonovi a slavnostnímu vyřazení jeho čísla 8, Cardinals zničili Syracuse i díky 5 celkovým touchdownům QB Malika Cunninghama – ten Lamara svým playstylem dost připomíná, nemá úplně nejpřesnější ruku, zato rád vybíhá z kapsy a letos už má na kontě 16 běhových touchdownů!

UNLV – Hawaii 27:13

Oregon State – Stanford 35:14

Colorado State – Air Force 21:35

Vandy – Kentucky 17:34

LSU – Arkansas 13:16 po prodloužení

„Battle for the Golden Boot“ rozhodl kicker Razorbacks Cam Little a jeho 37 yardový field goal, který zápas ukončil. Pozitivum pro fanoušky Tigers může být zapojení freshman QB Garretta Nussmaiera, který ještě v první čtvrtině nahradil QB Maxe Johnsona a zapsal si

Washington – Arizona State 30:35

(13) Wake Forest – (21) NC State 45:42

Nejdůležitější zápas letošní sezńy v konferenci ACC nastal mezi dvěma týmy, které před sezónou nikdo netipoval na favority konference. Nejlepší zápas sezóny odehrál RB Justice Ellison, který si připsal 3 celkové touchdowny a pomohl tak QB Samu Hartmanovi (233 yardů, 4 TD, 3 INT) a Demon Deacons k zajištění finále konference ACC. Velká škoda prohry s UNC minulý týden.

(10) Oklahoma State – TCU 63:17

Duo RB Dominic Richardson a Jaylen Warren TCU přejeli 134, respektive 113 yardy po zemi spolu s 5 TD. Nenápadní Cowboys se tak vyšplhali až do top 10 a vypadají jako tým, který by mohl konkurovat těm nejsilnějším. O tom rozhodne zápas s Oklahomou za dva týdny, který by mohl být takové předběžné konferenční finále. S dalším přímým konkurentem, Baylorem, má lepší vzájemný zápas – v pátém týdnu je porazili 24:14.

UCLA – Colorado 44:20

SDSU – Nevada 23:21

SJSU – Utah State 17:48

(5) Oregon – Washington State 38:24

QB Ducks Anthony Brown dotlačil Oregon přes nepříjemné Cougars 135 pasovými yardy, 123 běhovými yardy a dvěmi celkovými touchdowny. Pořád nevím, co si o playoff šancích Ducks myslet. Těžké zápasy v Pac 12 vyhrávají, ale jejich přímý konkurent v Ohio State se mi líbí víc. Ale ti mají jednu prohru – právě s Oregonem. Oregon zase prohrál s podprůměrným Stanfordem. Myslím že si to momentálně Ohio State zaslouží víc, ale ještě nás čekají dva zápasy.