AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 26.11. 13:00

NCAA Preview – Week 13/2021

Pro některé týmy se stává 13. týden posledním, ve kterém v letošní sezóně nastoupí. Nás však především zajímají týmy, kterým se blíží vrchol sezóny, a tím nejvíce sledované akce - Playoff a bowly.

Atraktivní jsou většinou sobotní duely, já bych však se nebál ani pátek nazvat solidně nabitým programem. Oproti minulým týdnům je v pátek fotbal už od 18:00, kdy se představí nasazení z Top 25 ligy San Diego State, které na svém hřišti přivítá Boise State.

Druhým zápasem, které vás může z pátečních duelů zajímat, je utkání slavné univerzity Texas s Kansas State. Longhorns se letos po pěti letech neprobojují do žádného bowl zápasu, což není vůbec chvályhodná situace. Tlak na hlavního kouče Steva Sarkisiana je čím dál tím větší, o to víc bude chtít ukončit sérii pěti porážek v řadě. Tento bývalý ofenzivní koordinátor Alabamy a Atlanty Falcons, neprožívá jako hlavní kouč ideální období. Možná je na čase se ptát, jestli může být skvělý koordinátor i dobrým trenérem.

Pokud vás žádný z těchto dvou utkání nezajímá, tak se v nabídce ještě objevuje od 19:30 Nebraska s nasazenou Iowou. Noc už bude patřit derby mezi NC State s North Carolinou, a Washingtoských programů (nesídlí v hlavním městě, ale ve státě Washington) v Apple Cupu.

So 18:00, no.2 Ohio State @ no.5 Michigan

The Game is on. Rivalní souboj z Top 5 týmů ligy, který se utkají o konferenční zápas Big Ten. Vítěz získá naději na Playoff, poražený už bude pouze čekat, kam jeho bowl kroky mimo Top 4 povedou.

Celková historie obou programů je silně zakořeněna. Během jejich více než 130 leté historie, se jejich vzájemný střet nesl na vítězstvích Michiganských Wolverines. Kdo by však řekl, že od roku 2004, kdy se oba mezi sebou 16x utkali, vyhráli Michiganští pouze jednou (2011). The Game jsme v minulém roce díky covidu nemohli vidět, což se stalo poprvé od roku 1918. Aktuálně mají Buckeyes sérii 8 výher v řadě, a ani letos to nevypadá, že pojedou do Ann Arbor pro porážku.

Letošní ofenzíva vedená druhoročním quarterbackem C.J. Stroudem je lahodná k pokoukání. Průměrně tento rozehrávač nahází neskutečných 348 yardů na utkání, přičemž poslední dva zápasy předvádí až neskutečně koncentrovaný výkon, kde zaznamenal 11 touchdownů. Tyhle statistiky neměl ani ve své poslední sezóně Justin Fields. O to víc, je teď sledován, neboť se blíží ty nejdůležitější zápasy, ve kterých může po osobní stránce získat Heisman Trophy.

K tomu mu může pomoct hned několik spoluhráčů. Duo wide receiverů Chris Olave a Garrett Wilson jsou jeho ústřední cílovou destinací, přičemž tuhle dvojici skvěle doplňuje Jaxon Smith-Njigba. Čím méně toho na tebe jde, tím více skóruješ. Asi tak by se dala kvalifikovat statistika těhle wideoutů. Olave zachytil nejméně míčů z oné trojice, přesto skóroval nejvíce touchdownů – 13. Abychom nevyzdvihovali jenom létající Čestmíry, i pozemní tank jménem TreVeyon Henderson má co dočinění s útočnou silou Buckeyes. Jeho téměř 1 100 naběhaných yardů pro 14 touchdownů z něj dělá nejproduktivnějšího hráče.

Teď se tahle produktivní all-stars ofenzivní mužstvo utká s nejlepší obranou, která doposud proti nim nastoupila. Michigan má jednu z nejméně propustných passových obran v lize, přesto trojice quarterbacků Sean Clifford (Penn State) a Adrian Martinez (Nebraska) překonali 200 naházených yardů, tyhle hodnoty obvykle soupeřovi rozehrávači nenahází. Útok Buckeyes si musí dávat bacha na dvojici David Ojabo a Aidan Hutchinson. Ojabo je velkým překvapením ligy. Jeho 5 forced fumblů je druhý nejlepší výkon v lize.

The Game je střet velkých a historicky vyleštěných programů, které nabídnou skvělou podívanou. Rozhodně je to duel, který odpálí sobotní zápasy tak, jak se patří.

Koho sledovat: QB C.J. Stroud (Ohio State), WR Chris Olave (Ohio State), WR Garrett Wilson (Ohio State), WR Jaxon Smith-Njigba (Ohio State), RB TreVeyon Henderson (Ohio State), DE/LB David Ojabo (Michigan), DE Aidan Hutchinson (Michigan)

Ohio State

Passing Offense - 362 yardů/z (6. v lize)

Rushing Offense - 197 yardů/z (31. v lize)

Passing Defense - 251 yardů/z (98. v lize)

Rushing Defense - 102 yardů/z (11. v lize)

Michigan

Passing Offense - 229 yardů/z (71. v lize)

Rushing Offense - 218 yardů/z (15. v lize)

Passing Defense - 178 yardů/z (8. v lize)

Rushing Defense - 128 yardů/z (31. v lize)

So 21:30, no.3  Alabama @ Auburn

Přichází veleznámý Iron Bowl. Bohužel tentokrát pro domácí bez jejich hvězdného quarterbacka Bo Nixe, který utrpěl zlomeninu kotníku, a vynechá zbytek ročníku. Zatímco domácí už hrají pouze o korekci jejich rekordu, Crimson Tide stále velmi silně pomýšlení na účast v Playoff, kde chtějí obhájit loňský titul.

Úvaha komise CFP zní podle všeho jasně. Účast Bamy v konferenčním finále SEC proti neporažené no. 1 Georgii je zajištěná, ale účast v Playoff si nedále musí kvůli porážce v Texasu A&M vybojovat. K tomu potřebují Sabanovci nutně vyhrát Iron Bowl, a pokud možno vyhrát SEC šampionát. Jestli ne vyhrát, tak alespoň důstojně prohrát. Takhle zní zajímavá matematika nejchytřejších lidí z komise v posuzování žebříčku.

Aktuálně je forma Alabamy v neuvěřitelné kondici. Pokud jsme mohli v loňské sezóně sledovat neuvěřitelné výkony jednotlivců, letos výkony neztrácí na síle. Kouč Nick Saban svou důslednost z let minulých nadále striktně vyžaduje, což nese výsledky. Ofenzíva, kterou má pod křídly asi jeden z nejziskovějších univerzitních hráčů quarterback Bryce Young, předvádí od porážky u Aggies brilantní výkony. Doprovází ho hlasy o Heisman Trophy, k níž je díky výkonům running backa Kennetha Walkera III (Michigan State) a quarterbacka C.J. Strouda (Ohio State) celkem natěsno druhý.

Jestli jsem před sezónou predikoval, že hlavní WR Bamy bude John Metchie III, tak jsem se mýlil. Částečně. Zatímco už v týmu není DeVonta Smith, velkou pozornost se závěrem ročníku získává Jameson Williams. Ten už má zachyceno přes 1 200 yardů pro 13 touchdownů, které nasbíral hlavně v posledních čtyřech 100+ yardových zápasech. Předminulý víkend s New Mexico State zaznamenal 3 touchdowny, stejně tak minulou sobotu s Arkansasem. Metchie III pořád odvádí skvělou práci, ale obrany soupeřů si jsou vědomi silou, kterou tohle duo představuje. 

Hlavní zbraní Crimsonů je kromě passové hry především běhová obrana, které vévodí outside linebacker Will Anderson Jr. a inside linebacker Henry To’oTo’o. Anderson je aktuálně druhým nejlépe sackujícím hráčem v lize (1. v Power Five).

Domácí tým Tigers bez quarterbacka Nixe v minulém kole překvapivě prohráli na hřišti South Caroliny. Za centrem nastoupil TJ Finley (přestoupivší z LSU), který svým výkonem nepřekvapil, a naházel něco málo přes 50 % přesných passů. I přes skvělý výkon running backa Tank Bigsbyho a wide receivera Shedricka Jacksona, Tigers postupně v utkání ztratili šťávu. Tým jednoduše není v ideální psychickém rozpoložení, přesto bych je před utkáním v Iron Bowlu vůbec nepodceňoval. Právě vypjaté a historicky známé bitvy, jsou většinou bez favorita, ale vůbec bych se nedivil, kdyby se mužstvu Bryan Harsina povedlo to, co Jimbo Fiherovi. Porazit Crimson Tide.

Koho sledovat: QB Bryce Young (Alabama), WR Jameson Williams (Alabama), RB Brian Robinson Jr. (Alabama), LB Henry To’oTo’o (Alabama), LB Will Anderson Jr. (Alabama), RB Tank Bigsby (Auburn)

Alabama

Passing Offense - 344 yardů/z (8. nejlepší)

Rushing Offense - 157 yardů/z (72. nejlepší)

Passing Defense - 220 yardů/z (53. nejlepší)

Rushing Defense - 85 yardů/z (5. nejlepší)

Auburn

Passing Offense - 250 yardů/z (51. nejlepší)

Rushing Offense - 177 yardů/z (52. nejlepší)

Passing Defense - 235 yardů/z (78. nejlepší)

Rushing Defense - 133 yardů/z (36. nejlepší)

Ne 01:30, no.10 Oklahoma @ no.7 Oklahoma State

Bedlam Series je tu. Ve Stillwateru půjde nejenom o konferenční finále, ale také o Playoff. Jsou tu totiž dvě možnosti. Zatímco Cowboys mají jisté konferenční finále, nadále se neví, kdo je z dvojice Oklahoma a Baylor vyzve. Pokud zvítězí v Bedlamu Oklahomská státní, a Baylor porazí Texas State, Big 12 Championship se odehraje po šesti účastech v řadě bez Sooners. Pokud však vyhrají Bedlam hosté z Oklahomy, derby se tak za týden opět zopakuje, tentokrát o krále konference Big 12 na AT&T Stadium.

Do utkání jdou jen zlehka jako favorit domácí Cowboys. Kromě passového útoku, jsou letos Oklahomští státníci skvělým komplexním mužstvem, které prohrálo pouze duel v Iowa State. Kouč Mike Gundy umí úspěšně organizovat svůj program, což po 17 letech v jednom mužstvu je neskutečné, a trochu připomínající Fergusonovskou éru v Manchesteru United. Letošní bilance 10-1 ho vrátila do let 2015-17, kde také odkoučoval mužstvo k deseti výhrám v sezóně, což se mu povedlo dohromady 7x. Bohužel proti Sooners se mu historicky vůbec nedaří. Z 16 střetnutí jich hned 14 prohrál.

Cowboys jsou právem často označováni za Top 6 týmem letošní sezóny. Avšak právě Bedlam ukáže, kam můžou dokráčet. Nejhorší pro ně je to, že se utkají se soupeřem, který má stejné cíle, a to 2x po sobě vyhrát a dopřát si sladký Playoff.

Sooners sice vcelku za jasných okolností prohráli v Bayloru, ale pořád mají svůj osud v rukách. Za centrem už nenastupuje nafrněný Spencer Rattler, kterému kouč Lincoln Riley ani zdaleka nevěří. Caleb Williams se ukázal jako skvělá, avšak ještě pořád mladá naděje, které se učí za pochodu. To však může být v sobotu pro Oklahomu devastující. Caleb je skvělý především z vybíhání z kapsy, který občas slouskne 74 yardových touchdownem. Jeho výkonnost však postupně klesá, což není před derby vůbec dobrá zpráva. Pokud někdo dokáže zastavit útok Sooners, bude to jistě Top 10 obrana ligy.

Ač často věřím týmu vedené koučem Rileyem, Bedlam bude patřit domácím. Útok vyhrává tituly, obrana Bedlam. Nové pravidlo?

Koho sledovat: QB Caleb Williams (Oklahoma), RB Kennedy Brooks (Oklahoma), LB Malcolm Rodriguez (Oklahoma State)

Oklahoma

Passing Offense - 266 yardů/z (33. nejlepší)

Rushing Offense - 174 yardů/z (56. nejlepší)

Passing Defense - 262 yardů/z (109. nejlepší)

Rushing Defense - 122 yardů/z (25. nejlepší)

Oklahoma State

Passing Offense - 217 yardů/z (80. nejlepší)

Rushing Offense - 195 yardů/z (32. nejlepší)

Passing Defense - 182 yardů/z (10. nejlepší)

Rushing Defense - 84 yardů/z (4. nejlepší)

CFB PLAYOFF Top 25 - Week 13

1. Georgia 11-0

2. Ohio State 10-1

3. Alabama 10-1

4. Cincinnati 11-0

5. Michigan 10-1

6. Notre Dame 10-1

7. Oklahoma State 10-1

8. Baylor 9-2

9. Ole Miss 9-2

10. Oklahoma 10-1

11. Oregon 9-2

12. Michigan State 9-2

13. BYU 9-2

14. Wisconsin 8-3

15. Texas A&M 8-3

16. Iowa 9-2

17. Pittsburgh 9-2

18. Wake Forest 9-2

19. Utah 8-3

20. NC State 8-3

21. San Diego State 10-1

22. UTSA 11-0

23. Clemson 8-3

24. Houston 10-1

25. Arkansas 7-4

Dosud neporažené mužstva

Georgia, Cincinnati, UTSA

Zápasy Week 13

Buffalo @ Ball State

Western Michigan @ Northern Illinois

Fresno State @ San José State

Ole Miss @ Mississippi State

Pá 18:00, Boise State @ San Diego State

Pá 18:00, Kansas State @ Texas

Pá 18:00, Eastern Michigan @ Central Michigan

Pá 18:00, Ohio @ Bowling Green

Pá 19:00, Utah State @ New Mexico

Pá 19:30, Iowa @ Nebraska

Pá 20:00, UTEP @ UAB

Pá 21:30, Cincinnati @ East Carolina

Pá 21:30, Missouri @ Arkansas

Pá 21:30, South Florida @ UCF

Pá 21:30, Coastal Carolina @ South Alabama

Pá 21:30, UNLV @ Air Force

Pá 22:00, Colorado @ Utah

Pá 22:30, TCU @ Iowa State

So 01:00, North Carolina @ NC State

So 02:00, Washington State @ Washington

So 18:00, Georgia @ Georgia Tech

So 18:00, Ohio State @ Michigan

So 18:00, Wake Forest @ Boston College

So 18:00, Texas Tech @ Baylor

So 18:00, Houston @ UConn

So 18:00, Florida State @ Florida

So 18:00, Maryland @ Rutgers

So 18:00, Army @ Liberty

So 18:00, Navy @ Temple

So 18:00, Miami (OH) @ Kent State

So 18:00, Akron @ Toledo

So 18:30, Miami (FL) @ Duke

So 19:00, Louisiana Tech @ Rice

So 20:00, UTSA @ North Texas

So 20:00, Charlotte @ Old Dominion

So 20:00, Texas State @ Arkansas State

So 20:00, Troy @ Georgia State

So 20:30, Georgia Southern @ Appalachian State

So 21:00, Florida International @ Southern Miss

So 21:00, UMass @ New Mexico State

So 21:00, Hawai’i @ Wyoming

So 21:30, Alabama @ Auburn

So 21:30, Oregon State @ Oregon

So 21:30, Penn State @ Michigan State

So 21:30, Western Kentucky @ Marshall

So 21:30, Northwestern @ Illinois

So 21:30, Indiana @ Purdue

So 21:45, Vanderbilt @ Tennessee

So 21:45, Virginia Tech @ Virginia

So 22:00, Wisconsin @ Minnesota

So 22:00, Tulsa @ SMU

So 22:00, UL Monroe @ Louisiana

So 22:00, Arizona @ Arizona State

Ne 01:00, Texas A&M @ LSU

Ne 01:00, Middle Tennessee @ Florida Atlantic

Ne 01:00, West Virginia @ Kansas

Ne 01:30, Oklahoma @ Oklahoma State

Ne 01:30, Pittsburgh @ Syracuse

Ne 01:30, Kentucky @ Louisville

Ne 01:30, Clemson @ South Carolina

Ne 01:30, Tulane @ Memphis

Ne 02:00, Notre Dame @ Stanford

Ne 03:00, Nevada @ Colorado State

Ne 04:30, BYU @ USC

Ne 04:30, California @ UCLA


Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  29. listopadu 2021 21:54

  Uputavka na Sobotu:
  Alabama's 92-game streak as favorite set to end; Crimson Tide head into SEC championship game as underdogs to No. 1 Georgia
  Tak uvidíme ako to dopadne, výhru beriem.

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 01:48

  Koniec 🙏 Metchie III. premieňa a Bama po hroznom výkone vyhráva ZÁPAS o PO. Nakoniec to bol sakra zaujímavý záver. 👌
  PS. po tomto zápase musím ako fanda Crimsonov povedať, že Young si Heismana nezaslúži. To by musel vyhrať všetko do konca sezóny.

  V každom prípade to bol dnes výdatný futbalový večer. 👏

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 01:40

  Tak ešte nevidel raz si dáme 4.OT 👼

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 01:35

  OT No 3, ja z toho zápasu dostanem mladé 😂
  Ideme na 2-pt conversion, to vidím prvý krát v živote 😜
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • platon 1
  28. listopadu 2021 01:21

  Nemám slov co hráli ti jelimani celý zapas aby potom v prodloužení udělali jednoduchý drive s td.nedávno jsem viděl dokument na netflixu jak stredoskolaci prodávali zápasy v univerzitním basketbalu s jasnými outsidery.nějak mi to dnešní průběh zápasu silně připomenul.

 • platon 1
  28. listopadu 2021 01:23

  Vím ze jsem napsal hloupost asi už bych měl jít spát

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 00:59

  Young dnes katastrofa, no ešte jedna šanca tu je. Aj keď ten punter, tak ten má dnes geniálny deň. 👍

 • platon 1
  28. listopadu 2021 01:15

  Ti vyrovnali ani nevěděli jak

 • platon 1
  27. listopadu 2021 23:13

  Ten útok Alabamy vypadá jakoby tam hráli postiženi a ta obrana při td kdy neubráni 3&16 taky libovka dnes hosani pěkně zreznou

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 00:16

  Koniec 3.Q a Bama 0 slovom zero. Príšerne to hrajú, ani vzduchom ani po zemi. 👊

 • platon 1
  28. listopadu 2021 00:23

  @OMAHA2 jsou to nuly otřesný výkon ten útok to je beznadej ten young asi včera prochlastal celý večer a ty 4 downy bez myšlenky hlavně ze tam headcoach běhá jak smyslu zbavený na sideline.podle bookmakeru měli ti jelimani dnes dat kolem 38 bodů :-)

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 00:28

  @platon 1 Tak ten tréner je najlepší tréner akého si môžeš predstaviť a nečudujem sa mu, čo tí dnes spackali tak to ani mne hlava neberie. No teraz chytili Íčko, tak hádam sa uz zobudia, na obrat je ešte času dosť. Roll Tide 🙌

 • OMAHA2
  28. listopadu 2021 00:36

  @platon 1 Čo píšeš o Youngovi tak súhlas, ten zozral nejake sedatíva alebo je na drogách, mota sa jak vítr v bedne 😬

 • OMAHA2
  27. listopadu 2021 21:37

  Haskins 5 rush TD, to je sila👏 Úžasný zápas a tá atmosféra v snežení, to v NFL neuvidíš, diváci šialeju a už ide 7 nation army 🙌🙌🙌
  Bohužiaľ, toto Iron Bowl neprekoná 😢

 • OMAHA2
  26. listopadu 2021 20:13

  The Game a hneď potom Iron Bowl, tak to bude pošušňáňičko 👌
  Oklahomu až v nedeľu doobeda z archívu Sport2 😊

 • DCC
  26. listopadu 2021 20:09

  Ohio - Michigan si nenechám ujít :-)

 • OMAHA2
  26. listopadu 2021 20:22

  Iron Bowl môže byť tiež zaujímavý, tam to je v posledných rokov Bama 🐘 Auburn 🐯 Bama 🐘 Auburn 🐯 Bama 🐘a teraz sú na rade Auburn 🐯
  Ja idem samozrejme "Roll Tide" 🙌

 • Šráma
  27. listopadu 2021 10:46

  @OMAHA2 GO Tigers! Bez Nixe je to ale blbé.

 • OMAHA2
  27. listopadu 2021 20:41

  Zatiaľ skvelý zápas, jednička s hviezdičkou 👏 100 000 fanúšikov Rosomakov vie urobiť tedaže úžasnú atmosféru 🙌
  (Upraveno: před 7 měsíci)

 • OMAHA2
  27. listopadu 2021 22:53

  @Šráma 10 kombinovaných puntov po sebe + Wiliams diskvalifikovany za targeting.
  Kým som dopísal, tak AU dali TD. Sloni, takto teda cesta do PO nevedie. 😬
  (Upraveno: před 7 měsíci)