AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 03.12. 12:00

NCAA Preview – Week 14/2021

Základní část je za námi a nyní nás čekají bitvy v konferenčních zápasech. Ty rozhodnou o tom, kdo se nakonec podívá do Playoff a pro koho zůstane smolíček-pacholíček. Samotné preview zápasu Oregonu a Utahu si vzal pod křídla dobře známý pisatel dřívějších review, Mitch.

Novinky

Brian Kelly končí po dvanácti letech na lavičce Notre Dame. Kouč s nejvyšším počtem vítězství v historii irského programu, kterému k dokonalosti chybí už jen národní titul, přijal luxusní nabídku ze strany LSU. Jeho nástupcem bude Marcus Freeman, současný defenzivní koordinátor Notre Dame.

Oklahoma je také bez trenéra. Lincoln Riley se po pěti sezónách rozhodl přijmout nové angažmá. Nebude to však do žádné organizace v NFL, místo toho zamířil do kalifornského USC. Tento přesun už poznamenal několik hráčských odhlášení závazků, kteří tak vyhlížejí cestu do teplých krajin LA, namísto do Oklahomy. Dá se očekávat, že Riley se stane nejlépe vydělávajícím koučem v lize.

Nového kouče už má Florida. Po vyhazovu Dana Mullena se na uvolněné místo dostal mladý trenér Billy Napier, který po čtyřech letech opustil univerzitu Louisiana. Napier měl v minulém angažmá pozitivní bilanci 39-12, kterou vylepšil především v posledních třech letech, ve kterých zaznamenal 32 výher a pouze 5 porážek.

Jak jsou rozdány karty směrem k Playoff?

No. 1 Georgia: Jako jediný tým ze všech mají jistotu Top 4. Ani případná porážka s Alabamou jim nesebere největší univerzitní svátek.

No. 2 Michigan: Po výhře nad Ohiem State se Wolverines stali trochu překvapivě účastníkem Big Ten Championship. Pokud porazí Iowu, jsou v Playoff. Když se to nepovede, na 95 % končí. V případě porážky by potřebovali prohru Cincinnati, Oklahomy State a pravděpodobně i Alabamy, která je v žebříčku za nimi.

No. 3 Alabama: Tady se situace pořádně zamotává. Alabama má za sebou prohru na hřišti Texasu A&M, což jejich naděje příliš neposílí. Teď změří síly s nejlepším týmem v lize a pokud neuspějí, dá se očekávat, že se do finální nejvyšší čtyřky nedostanou. K tomu, aby je tam komise dotlačila, bude potřeba pokud možno vyhrát, nebo prohrát jen taktak. V případě porážky potřebují zaváhání několika týmů: Michiganu, Cincinnati a Oklahomy State.

No. 4 Cincinnati: Neporažení Bearcats klepou na dveře Playoff. Pokud porazí Houston, jsou tam. Žádná jiná alternativa vzhledem k jejich snadnějšímu rozpisu neexistuje.

No. 5 Oklahoma State: Cowboys jsou také blízko svému snu. Jediné, co k tomu potřebují, je zopakování výhry nad Baylorem a prohra někoho z trojice Alabama / Michigan / Cincinnati.

No. 6 Notre Dame: Poslední tým, který vyhlíží silvestrovský showdown, jsou Irové z Notre Dame. Ti drží až 6. pozici a jako nekonferenční celek mají tento víkend volno, což je pro jejich naděje velké škoda. Na druhou stranu, pořád mají vysokou šanci uspět před komisí, která by je zase po roce mohla katapultovat do Playoff. K tomu však potřebují prohry dvou týmů ze čtveřice Alabama / Michigan / Oklahoma State / Cincinnati. Jejich šance jsou doslova 50 na 50.

So 02:00, no. 10 Oregon vs. no. 17 Utah

Sérii konferenčních finále jako tradičně startují konference C-USA a PAC 12. V sobotu ve 2:00 se utkají na moderním stadionu v Las Vegas (stánku místních Raiders), určitě pod dohledem nejlepšího QB v historii Ducks, Marcuse Marioty, oregonští Ducks jako vítězové severní divize s vítězem jižní divize, Utah Utes. Bude to rematch zápasu, který se odehrál před dvěma týdny a v němž domácí Utah deklasoval Oregon výsledkem 38:7.

Právem tedy padají otázky, jestli se Oregon pomstí, nebo Utah zopakuje podobnou dominanci a potvrdí tak, že Oregon je i přes vítezství nad Buckeyes overrated tým. Oba týmy zakončí svou regular season, ve které Oregon po slavném vítězství na The Shoe spíše stagnuje a jejich výkony jsou jako na houpačce. Utah naopak překonal nepříznivý start sezóny, když měli po třech zápasech nepříznivou bilanci 1-2. Po výměně QB vedení našlo odvahu posadit Brewera (transfer) a nahradit ho Risingem prošli konferenčními boji s nejlepší bilancí v PAC 12 (8-1), když jedinou prohru utrpěli na hřišti Oregon State Beavers a většinu svých soupeřů jasně zválcovali.

Co nás tedy v tomto zápase čeká? Každopádně bych doporučoval zapomenout na zápas v Salt Lake City. Je tu nový den a jako v každém americkém sportu platí, že není nic starší než včerejší vítezství. Fráze jako „one game at a time“, „any given Sunday platí i pro Saturday nebo Friday a "na pár hodin enjoy the W a od zítra se soustředíme na dalšího soupeře", prostě platí.

Nicméně předpokládám, že Utah bude hrát svou hru založenou na dominantní OL, která otevírá díry pro smrtící běhový útok. Dvojice RB Tavion Thomas a TJ Pledger demolují jednu obranu za druhou. Thomas měl v pěti po sobě jdoucích zápasech přes 100 naběhaných yardů a pokud se nestane nic neočekávaného, tak v zápase s Ducks pokoří metu 1000 yardů za sezónu. K tomu QB Cameron Rising hraje sice úspornou hru bez zvláštních big plays, ale z TD/INT ratio 17/3 je jasně vidět, že je to hra efektivní. Bezchybně hrají systém distribuce míčů na TE a RB, kteří za podpory výborné OL (asi nejlepší v PAC 12) dělají yardy navíc. TE Brant Kuithe bude určitě velký problém pro obranu Ducks, která v posledním zápase s Beavers nebyla vůbec schopná zastavit TE Luka Musgravea. Utah se vyznačuje trenérskou stabilitou a vírou ve vlastní schopnosti a většinou moc „nechytračí“. Stejně jako v SLC však budou muset taky věřit special týmům a zejména obraně, která musí znovu zastavit oregonské běhy, stejně jako v prvním vzájemném zápase. Obrana tak skvělá není, ale přesto se v ní najdou playmakeři: ILB Devin Lloyd a LB Nephi Sewell (bratr oregonského Noaha a detroitského Peneie) byli při výhře v SLC klíčovými faktory. Devin Lloyd má v sezóně 99 taklů, z toho 58 solo, 3 interceptiony, 8 sacků a 22 TCKFL.

Hůř, než před čtrnácti dny, Ducks hrát nemohou snad ani kdyby se o to snažili. Dá se tedy očekávat zlepšení na všech frontách: jak ve třech fázích hry, tak v coachingu, protože před dvěma týdny byli totálně překoučovaní. Celosezónním problémem Ducks je nevyrovnanost výkonů, zároveň ale každá složka týmu dokáže zahrát velmi dobře. Když to všechno klikne v pravý moment, tak překvapení může být na světě; ano, i když tomu ranking obou týmů nenasvědčuje, tak Ducks nejdou do zápasu jako favorité. Mentalita underdog týmu jim však spíš nahrává a historie mnohokrát ukázala, že tohle jim přesně sedí. Klíčovým faktorem bude start utkání: pokud budou schopni obranu Utes jakkýkoliv způsobem přehrát, tak se dočkáme vyrovnaného utkání a potom bych sázel spíš na Ducks. Všechno bude mít ve svých rukách QB Anthony Brown. Má k ruce nadprůměrnou OL, zkušeného RB, Travise Dye, a nadějného mladíka Cardwella. V posledních zápasech se párkrát odvážil i hodit dál než na 10 yardů a spolupráce s Devonem Williamsem mu svědčí. Rozehráli se i mladíci na pozici WR Kris Hutson a Troy Franklin a vždy dokáže zazářit nějaký z mladých tightendů. Pokud jim však Brown nebude schopen ten míč hodit, tak nic nenadělají. Otázkou může být i do jaké míry ovlivní ofenzivní gameplan a coaching obecně drby o tom, že OC Moorhead dostal laso na pozici HC v Akronu.

Samostatnou kapitolou je pak hra obrany, která je celou sezónu spíše špatná a zároveň zdecimovaná zraněními. Noah Sewell hraje celou sezónu na hraně season-ending injury, hvězdný DE Kayvon Thibodeaux už bude možná mentálně nastavený na draft (podvědomě se vyhýbat rizikovým soubojům) a ostatní to mají 50/50, kdo zazáří nebo shoří. Jedinou jistotou je Verone McKinley, který jakž takž drží prapor a je jeden z nejlepších v počtu interceptionů: s pěti íčky je nejlepší v PAC 12 a s pár ostatními i v celé FBS. Pozor, Ducks jsou taky schopni zastavit běhy, což předvedli proti Beavers v Civil war, kdy zastavili B.J. Baylora a spol, což byl klíč k jejich hladkému vítězství. OL Utahu však bude asi už moc velké sousto.

Na závěr trochu statistiky, aby to nebylo tak jednoduché. Letos se hraje 11. konferenční finále; z deseti předchozích soubojů devětkrát vyhrál tým ze severní divize.

Oregon Ducks jsou ve finále popáté a všechny předchozí účasti přetavili ve vítězství.

Ducks se dostali do finále potřetí v řadě a mají tak šanci být prvním týmem, který dokáže obhájit dvakrát po sobě. Se čtyřmi vítězstvími jsou taky na prvním místě v počtu konferenčních vítězství.

Proti tomu Utah je ve finále potřetí během čtyř let, ale obě předchozí finále prohráli. V roce 2019 to bylo právě proti Ducks, kdy byly rovněž favority, ale skvělý výkon C.J. Verdela a současné hvězdy LA Chargers, Justina Herberta, dal running Utes stopku.

Celkem šestkrát se konferenční finále hrálo jako odveta zápasu v regulérní sezóně; pětkrát vyhrál vítěz prvního souboje v základní části. Jediným, kdo tento trend byl schopen zvrátit, byli v roce 2014 právě Ducks v zápase s Arizonou Wildcats, kdy je jejich dominantní vítězství 51:13 nakonec posunulo do play-off.

Utah je jedním ze šestice týmu v power konferencích, který má top-30 scoring offense a scoring defense

O motivaci mají tedy oba týmy postaráno: Ducks obhájit potřetí v řadě a vrátit Utes prohru. Utes mají na pásce první konferenční titul a potvrzení, že nejsou jen tým, který umí ruinovat naděje PAC 12 na CFP J. Ve Šrámově tipovačce jsem dal na výhru Ducks (protože jako jejich fanda musím), ale přesto si myslím, že větší šanci mají Utes. Přesto doufám ve velký boj až do konce a ne blowout vítězství na jednu či druhou stranu.

Koho sledovat: RB Travis Dye (Oregon), RB Byron Cardwell (Oregon), DB Verene McKinley (Oregon), DE Kayvon Thibodeaux (Oregon), Sewell brothers (Oregon), QB Cameron Rising (Utah), RB Tavion Thomas (Utah), RB TJ. Pledger (Utah), TE Brant Kuithe (Utah) LB Devin Lloyd (Utah), 

Oregon

Passing Offense - 220 yardů/z (76. v lize)

Rushing Offense - 214 yardů/z (18. v lize)

Passing Defense - 247 yardů/z (99. v lize)

Rushing Defense - 125 yardů/z (28. v lize)

Utah

Passing Offense - 216 yardů/z (82. v lize)

Rushing Offense - 218 yardů/z (13. v lize)

Passing Defense - 199 yardů/z (25. v lize)

Rushing Defense - 124 yardů/z (24. v lize)

So 18:00, no. 9 Baylor vs. no. 5 Oklahoma State

Sobota odstartuje duelem na AT&T Stadium, kde se první tým konference, Cowboys, utká s druhým celkem konference, Bears. Kdo by tohle před začátkem ročníku tipoval?

Oklahoma State vyhrála Bedlam ve strhujícím závěru, kdy se jí podařilo zastavit útok Sooners. Po šesti vzájemných porážkách se jim tak podařilo ukončit bolavou sérii, ve které si zas a znovu vylámali zuby na slavnějším protivníkovi, který měl v minulých letech na svém quarterbacku samé hvězdy: Baker Mayfield, Kyler Murray, Jalen Hurts.

V utkání je favoritem Oklahomská státní, která začátkem října Baylor ve Stillwateru vymazala. Pokud si dobře pamatujete, v zápase dokázala obrana Cowboys zastavit běhovou hru Bayloru na 107 yardech. To jim k vítězství stačilo, přestože quarterback Spencer Sanders naházel 3 interceptiony. Odvety se však dělají proto, aby se napravovaly chyby z minula; proto si myslím, že Baylorští jsou na svého soka mnohem lépe nachystáni.

Kouč Dave Aranda dotlačil Bears do konferenčního finále Big 12 vůbec poprvé od doby, kdy se tato konference rozhodla pozměnit systém na jedno velké finále. Před sedmi lety, když naposledy Bears vyhráli tuhle konferenci, ještě působil na lavičce Art Briles. Barlorští mají ještě malinkou šanci dostat se do Playoff. K tomu však potřebují kromě svého vítězství nepravděpodobnou pomoc ostatních týmů; jen těžko se dá představit, že všichni z trojice týmů Michigan, Cincinnati a Alabama prohrají. Musíme počítat s tím, že v tomto případě má před Bears výhodu Notre Dame, kteří nehrají v konferenci, a aktuálně čekají na ostatní výsledky s bilancí 11-1.

Baylor v tomto utkání nemá co ztratit a může leda překvapit. Pokud se quarterback Gerry Bohanon zlepší a zpřesní, vzpomene si na své povedené zápasy s West Virginií či Oklahomou, nebude zahazovat míče nazdařbůh do defenzivních backů Cowboys, pak mají Bears naději uspět. Budou k tomu však potřebovat, aby naběhali alespoň 150 yardů, což nebude jen o QB Bohanonovi, ale i o zbylé dvojici running backů Abramu Smithovi a Trestanu Ebnerovi.

Oklahoma State má všestranně defenzivní tým, který se výrazně spoléhá na obranu, spíš než na útok. Jeho běhová obrana dokázala udržet všechny s výjimkou Oklahomy pod 100 yardů ani takový Breece Hall z Iowa State jim nenadělal výrazné problémy. K tomu, aby uspěli, budou nicméně potřebovat i solidní hru svého rozehrávače. Spencer Sanders nepatří mezi elitu na své pozici, proto není divu, že častokrát využívá únik z kapsy, když se mu rozjetá akce nelíbí. V minulém utkání proti Sooners naběhal nejvíce yardů v letošní sezóně, což se ve finále ukázalo jako rozhodující aspekt. Řekl bych, že právě on se stane hlavním faktorem celého zápasu: pokud se mu nebude dařit, veškerá práce tak připadne obraně, na kterou se Dave Aranda spolu s ofenzivním koordinátorem Jeff Grimesem pečlivě připraví.

Koho sledovat: RB Abram Smith (Baylor), RB Trestan Ebner (Baylor), RB Jaylen Warren (Oklahoma State), LB Malcolm Rodriguez (Oklahoma State), LB Devin Harper (Oklahoma State)

Baylor

Passing Offense - 218 yardů/z (78. v lize)

Rushing Offense - 227 yardů/z (8. v lize)

Passing Defense - 228 yardů/z (67. v lize)

Rushing Defense - 120 yardů/z (19. v lize)

Oklahoma State

Passing Offense - 217 yardů/z (81. v lize)

Rushing Offense - 190 yardů/z (34. v lize)

Passing Defense - 187 yardů/z (11. v lize)

Rushing Defense - 93 yardů/z (6. v lize)

So 21:30, no. 1 Georgia vs. no. 3 Alabama

Souboj těžkých vah; a to doslova. Nebýt Playoff, toto utkání by se dalo nazvat takovým main eventem sezóny. Nejlevnější lístky se dají pořídit za $358!

Alabama v minulém utkání zvládla Iron Bowl, ale co si budeme povídat, měla k prohře hodně blízko. Domácí v posledním drivu nedokázali Crimson Tide zastavit a ti po vyrovnání a chvilkovém oťukávání v prodloužení nakonec dokonali obrat. Zápas však nezvykle ukázal více chyb Sabanova týmu, než jeho předností.

Jejich nejlepší wide receiver Jameson Williams byl za útok na hlavu vyloučen, což bude mít vliv i na souboj o šampionát SEC: nastoupit může až ve druhém poločase, kdy už Alabamští můžou být v průseru. Veškerá ofenzivní práce tak zbyde na dvojici wide receiverů, Johna Metchie III a nováčka Ja’Corey Brookse. Běhový útok možná rovněž utrpí ztrátu, protože Brian Robinson Jr. je questionable a dvojka na running backu, Trey Sanders, toho letos zase tolik neodehrál.

Alabama se tak bude asi více soustředit na obrannou práci a pokud něco může porazit nejlepší tým ligy, jistě to bude právě obrana Crimson Tide. Trojice linebackerů Henry To’oTo’o, Will Anderson Jr. a Christian Harris jsou více než skvěle připraveni čelit útoku Bulldogs. Jestli zahlédnete v secondary jméno DeVonta Smith, opravdu vidíte správně. Tento nováček s číslem #27 získává v defenzívě postupně čím dál větší roli – ale ne, nemá se svým slavnějším jmenovcem (WR Eagles) nic společného.

Georgia jde do utkání, ve kterém chce Alabamu odklidit z Playoff bojů a navíc získat titul krále prestižní konference SEC. V éře kouče Kirby Smarta chyběli v šampionátu pouze loni a v úplně první sezóně, 2016. Na Alabamu nemají dlouhodobě příliš dobré vzpomínky: posledních 6 střetnutí prohráli, přičemž Kirby Smart na Sabana třikrát nevyzrál.

Aktuálně je však situace zcela opačná, protože jsou to Bulldogs, kdo má nejlepší obranu ligy. K tomu mají velmi konzistentní útok, kterému se daří skórovat průměrně 40 bodů na utkání a to je ofenzíva, které schází elitní wide receiver George Pickens a na quarterbacku rozehrává průměrný Stetson Bennett. Proč nenastupuje JT Daniels je otázkou, ale odpověď je prostá: trenéři prostě nepotřebují měnit něco, co funguje. Georgia může vyhrát titul i s Bennettem. Pamatujete na výhru Ohia State v roce 2014? Tehdy musel zaskočit za zraněnou dvojici jistý Cardale Jones. O tom, jak se jeho kariéra pak dále vyvíjela, to už je kapitola sama o sobě.

Sobotní střet gigantů ve 22:00, kde uvidíme největší talenty pro budoucnost NFL, si jednoduše nemůžete nechat ujít. Půjde o hodně! V případě prohry Alabamy pravděpodobně neuvidíme Sabana obhájit loňský titul a to je věc, které se zas až tak často v univerzitním fotbale nevidí.

Koho sledovat: TE Brock Bowers (Georgia), WR Jermaine Burton (Georgia), LB Naakobe Dean (Georgia), LB Nolan Smith (Georgia), CB Deion Kedrick (Georgia), QB Bryce Young (Alabama), WR Jameson Williams (Alabama), RB Brian Robinson Jr. (Alabama), LB Henry To’oTo’o (Alabama), LB Will Anderson Jr. (Alabama)

Georgia

Passing Offense - 240 yardů/z (59. nejlepší)

Rushing Offense - 202 yardů/z (26. nejlepší)

Passing Defense - 150 yardů/z (2. nejlepší)

Rushing Defense - 78 yardů/z (3. nejlepší)

Alabama

Passing Offense - 341 yardů/z (7. nejlepší)

Rushing Offense - 150 yardů/z (77. nejlepší)

Passing Defense - 213 yardů/z (42. nejlepší)

Rushing Defense - 80 yardů/z (4. nejlepší)

So 21:30, no. 21 Houston vs. no. 4 Cincinnati

Vyvrcholení konference AAC je tu; Bearcats můžou dokonat senzaci. Pokud porazí Houston, zůstanou nadále neporažení a se stoprocentní jistotou se stanou účastníky Playoff. Poprvé v historii by se tak stal tým mimo Power 5 konference členem elitní čtyřky! Ale nepředbíhejme.

Houston stojí také před velkou výzvou. Po delší době se nachází na bilanci 11-1, kterou budou chtít ještě vylepšit. A rozhodně k tomu mají zbraně: Houston je skvěle defenzivně poskládané mužstvo, které je kompaktní jak proti běhům, tak passům, a ofenzíva patří mezi top-25 v passech. Útok řídí quarterback Clayton Tune. Od prvního zápasu, kdy Cougars prohráli v Texas Tech, udělali šňůru 11 výher v řadě. Tune připsal za toto období 24 touchdownů a pouze 4 interceptiony. 

Cincinnati musí bezpodmínečně vyhrát; rozhodující bude, jak se podaří útoku Bearcats přetlačit obranný val Cougars. Cincy má solidní útok, který dokázal vymazat Notre Dame i Indianu. QB Desmond Ridder je skvělým game managerem jejich ofenzívy. Dělá skvělá rozhodnutí, kterými umí nasměrovat útok k vítězství.

Sice tohle utkání nevypadá oproti SEC šampionátu příliš sexy, ale pro Cincinnati je to nejdůležitější zápas roku. Výhra znamená historický úspěch v podobě Playoff, prohra zmaření obrovské šance.

Koho sledovat: QB Clayton Tune (Houston), RB Alton McCaskill (Houston), QB Desmond Ridder (Cincinnati), RB Jerome Ford (Cincinnati), LB Deshawn Pace (Cincinnati), DL Myjai Sanders (Cincinnati), CB Ahmad Gardner (Cincinnati)

Houston

Passing Offense - 272 yardů/z (23. nejlepší)

Rushing Offense - 149 yardů/z (80. nejlepší)

Passing Defense - 191 yardů/z (16. nejlepší)

Rushing Defense - 98 yardů/z (8. nejlepší)

Cincinnati

Passing Offense - 253 yardů/z (48. nejlepší)

Rushing Offense - 178 yardů/z (50. nejlepší)

Passing Defense - 161 yardů/z (3. nejlepší)

Rushing Defense - 141 yardů/z (49. nejlepší)

Ne 02:00, no. 2 Michigan vs. no. 13 Iowa

Na závěr sobotních fotbalů tu máme šampionát Big Ten. Ještě před 13. týdnem experti předpovídali zápas Ohia State s Wisconsinem; prohra obou týmů vše změnila.

Situace je tu také celkem jasná. Michigan musí vyhrát, aby si upevnil pozici v Playoff nic jiného je nekvalifikuje. Wolverines jdou do konferenčního finále po dlouhých sedmnácti letech. Tak dlouho trvala agónie ve stínu rivalů Michiganu State a Ohia State.

Iowa, po skvěle otočeném utkání v Nebrasce a překvapivém klopýtnutí Wisconsinu v Minnesotě, jsou po deseti výhrách v letošním ročníku krůček k získání NY6 bowlu. Musí však vyhrát v Indianapolisu proti favorizovanému Michiganu.

Hawkeyes si budou opět opírat o dobře vedenou obranu, ve které vyčnívá cornerback Riley Moss. Hlavní práce však čeká front-7, kterou čeká zastavování running backů Wolverines. Právě tohle bude důležitým aspektem utkání. Dokáží zastavit variabilitu Wolverines? Dokáže running back Hassan Haskins navázat na minulých 5 touchdownů proti Buckeyes? Nedá se příliš očekávat, že by se měl quarterback Cade McNamara hnát za bezhlavým hledáním svých wide receiverů poblíž dvojice defenzivních backů Riley Mosse/Dane Beltona. Toto duo totiž v letošním roce dohromady zaznamenalo 9 zachycených interceptionů.

Dá se očekávat, že Iowa směrem dopředu nebude tak nebezpečná, proto očekávám spíše trpělivou hru, ve které se budou snažit míč tlačit po zemi. Tady bude mít hlavní práci ofenzivní lajna, ze které se pokusí těžit running back Tyler Goodson. V minulém utkání startoval na quarterbacku Alex Padilla, kterého v závěru vystřídal zkušený a dvěma sezónami prověřený Spencer Petras. Dá se očekávat, že Petras nastoupí v sobotu hned od začátku.

Koho sledovat: DE/LB David Ojabo (Michigan), Aidan Hutchinson (Michigan), RB Hassan Haskins (Micigan), RB Blake Corum (Michigan), RB Tyler Goodson (Iowa), LB Jack Campbell (Iowa), CB Riley Moss (Iowa)

Michigan

Passing Offense - 226 yardů/z (67. nejlepší)

Rushing Offense - 224 yardů/z (9. nejlepší)

Passing Defense - 196 yardů/z (23. nejlepší)

Rushing Defense - 123 yardů/z (22. nejlepší)

Iowa

Passing Offense - 177 yardů/z (110. nejlepší)

Rushing Offense - 121 yardů/z (106. nejlepší)

Passing Defense - 210 yardů/z (38. nejlepší)

Rushing Defense - 105 yardů/z (14. nejlepší)

CFB PLAYOFF Top 25 - Week 14

1. Georgia 12-0

2. Michigan 11-1

3. Alabama 11-1

4. Cincinnati 12-0

5. Oklahoma State 11-1

6. Notre Dame 11-1

7. Ohio State 10-2

8. Ole Miss 10-2

9. Baylor 10-2

10. Oregon 10-2

11. Michigan State 10-2

12. BYU 10-2

13. Iowa 10-2

14. Oklahoma 10-2

15. Pittsburgh 10-2

16. Wake Forest 10-2

17. Utah 9-3

18. NC State 9-3

19. San Diego State 11-1

20. Clemson 9-3

21. Houston 11-1

22. Arkansas 8-4

23. Kentucky 9-3

24. Louisiana 11-1

25. Texas A&M 8-4

Dosud neporažené mužstva

Georgia, Cincinnati

Zápasy Week 14

So 01:00, Western Kentucky @ UTSA

So 02:00, Oregon vs. Utah

So 18:00, Baylor vs. Oklahoma State

So 18:00, Kent State vs. Northern Illinois

So 21:00, Utah State @ San Diego state

So 21:30, Appalachian State @ Louisiana

So 22:00, Georgia vs. Alabama

So 22:00, Houston @ Cincinnati

Ne 02:00, Michigan vs. Iowa

Ne 02:00, Pittsburgh vs. Wake Forest

Ne 05:00, USC @ California

Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  5. prosince 2021 10:12

  Saban ja kráľ 😂

  https://m.youtube.com/watch?v=P57mDIq2CqM

  Nick Saban credits media for 'yummy' rat poison after Alabama win vs. Georgia
  'Underdog' Alabama, Bryce Young tear through No. 1 Georgia and capture SEC championship
  The venerable coach broke out one of his most famous comments in the aftermath of Saturday's victory, thanking the media for the rat poison it gave Alabama ahead of the SEC title game. Saban acknowledged that, most of the time, his team receives effusive praise. But this kind of rat poison merely served as motivation for a team considered a long shot, at best, to beat the top-ranked Bulldogs.
  (Upraveno: před 5 měsíci)

 • OMAHA2
  5. prosince 2021 01:07

  Jaaaj tak toto je polahoda, mňamka a lakocinka. 🙌
  Za toto by si zaslúžili chlapci z Alabamy ísť na Cinci, nech si to Giorgia rozdá s Michiganom. 😜
  No a tie dievčatá, tiež na jedničku👍
  Aby som nezabudol, tak Anderson řadil jak černá ruka. 👏
  Super, super 🐘 Roll Tide 🍻
  (Upraveno: před 5 měsíci)

 • OMAHA2
  4. prosince 2021 23:55

  Bama by si zaslúžila postup do PO už len za prvý polčas. Ofenzíva úžasné čo predvádzajú, Buldoci len hľadajú rozkotuľané třešně 😜 Zatiaľ 👌 Roll Tide 🙌🙌🙌
  (Upraveno: před 5 měsíci)

 • OMAHA2
  4. prosince 2021 21:38

  Nakoniec to Baylor ubránili, takže je jeden konkurent z cesty. No mohol by mi niekto vysvetliť, prečo brali v závere tie timeouty, keď by ich nebrali, tak Oklahome by už dávno čas vypršal ?!

 • OMAHA2
  4. prosince 2021 20:08

  Zatiaľ by to šlo, Baylor 👌 Všetko ide podľa plánu. 😉 Ale ...... ešte je tu druhý polčas.
  .
  .
  .
  No a ten druhý polčas je reklama na íčka a fumbly a rôzne iné straty...
  Ak nakoniec postúpi Oklahoma tak to bude žrádlo pre Bulldogov z Georgie 😂
  (Upraveno: před 5 měsíci)

 • OMAHA2
  4. prosince 2021 08:44

  Oregon dobrý náklep na záver sezóny. Ani si nečuchli. 😈

 • OMAHA2
  3. prosince 2021 20:46

  Tak naši Sloni to majú najťažšie, aj čo sa týka postupu aj súpera. Možno, ale len možno im môže pomôcť Baylor. Cinci má 21. a Michigan 13. a to dajú.
  V každom prípade, trúbim do boja s Gandalfom: "Jdeme do bouře, ale jiná cesta není!"
  Roll Tide 🙌

 • Šráma
  3. prosince 2021 21:26

  Baylor a Georgia pomůže nám. Bama si může pomoct jedině sama - výhrou. 🤷‍♂️ Ono prohrát u týmu mimo Top 25 se prostě nevyplácí.

 • OMAHA2
  3. prosince 2021 21:42

  @Šráma Možno si Georgia vyberie Bamu, keď je tak biedna 😜
  V každom prípade by bol postup Slonov aj pre mňa prekvapením. No nikdy netreba hádzať flintu do žita. 🙏
  Už sa na to teším, Cinci v TV / ešte som ich nevidel, tak som zvedavý čo sú zač /a na booku moji Elefanti.
  Váš prípadný postup by som považoval tiež za zázrak. No v tejto sezóne už bolo prekvapení v každom kole dosť a dosť, tak prečo nie zajtra. 😈

 • Šráma
  4. prosince 2021 10:53

  @OMAHA2 na ESPN predictoru to bylo mámdojem 54% na Playoff. Já to vidím tak 20%. Pokud nevyhraje Baylor, tak nevidím moc šancí. Přeci jen Cincy opravdu chybí jeden krůček, hrají doma. Na druhou stranu Houston má fakt tu passovou offense lepší, jak Cincy. Do toho obrana Cougars je Top 15 jak v passing, tak rushing. No upřímně to vidím jako vyrovnané utkání. Možná to bude nejhezčí zápas Championship Games. Pokavaď vyhraje Baylor a Georgia bude mít solidní náskok, bude přát Cincy.

  Na druhou stranu si říkám a nerad si to přiznávám. Po změně kouče vidím u nás obrovské nadšení. A vidět to nadšení, jak dostává na frak v semifinále Playoff s Georgií, to se mi moc vidět nechce. Navíc čekáme na výhru v NY9 bowlu od roku 1993. To je třeba taky přepsat. Já budu spokojen se všema variantama, i když Playoff je pořád Playoff.

 • DCC
  3. prosince 2021 14:06

  Díky za menu. Kdo je autorem článku?

  Taky doplním, že Georgia - Alabama sledovat také DL Georgie Jordana Davise, nepřehlédnutelných 198 cm, 154 kilo. Ale ona celá DL Georgie bude zajímavá - Davis, Walker, Wyatt. Jsme zědavej, jak si proti nim povede další mega obr Evan Neal, OT Bamy. Co jsem zatím viděl hrát Bryce Younga, tak zklamání. Přesvědčí o opaku proti top obraně NCAA?

 • Mi.Tch
  3. prosince 2021 14:59

  Autorem článku je určitě Šráma a já jsem dodal náš zápas s Utahem.

 • Šráma
  3. prosince 2021 21:25

  Autor je vždy psanej nahoře 🤷‍♂️

 • DCC
  3. prosince 2021 22:30

  @Šráma I dole je to napsáno, ale na moji otázku odpověděl už Mi.Tch. Část o Oregonu je jeho, protože tam je minimálně dvakrát použito sousloví, které bys jako autor nepoužil. Jen mě zajímalo, jak to bylo.