AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 16.12. 21:00

NFL Power Rankings – Week 14/2021

1.     Green Bay Packers +1

Packers nejsou jenom novými vládci mého PR, ale zároveň drží i první místo v NFC a s ním výhodu domácího prostředí pro playoff. A výhoda Lambeau Field je opravdu znatelná. Kromě Rodgerse a spol. asi nikdo nechce hrát v mínus 10 stupních Celsia.

2.     Tampa Bay Buccaneers +1

Tom Brady překonává další a další rekordy, a dokonce se ve svém věku rozhodl být dual-threat QB. Tým má formu a hraje skvěle. Jediné, na co se čeká, je situace okolo Browna… ta totiž může znamenat rozdíl mezi repeat a vypadnutím v playoff.

3.     Kansas City Chiefs +1

Pamatujete, jak měli Chiefs neprosto nezastavitelný útok, a každý tým se ho bál? Momentálně hraje na podobné vlně obrana, která patří k top jednotkám v celé lize. Útok má stále potenciál skórovat z každé akce a pro mě jsou Chiefs týmem jedna v AFC.

4.     Arizona Cardinals -3

Pondělní prohra proti Rams byla hodně nepříjemná. Cardinals si mohli zajistit zajímavý tiebreaker v NFC West, místo toho to bude ještě boj do posledního kola. Cardinals ale rozhodně nezklamali, spíše to vypovídá o velké vyrovnanosti této divize.

5.     New England Patriots -

Volný týden pro Patriots a čas se připravit na Colts a Bills. Dva duely, které rozhodnout jaké bude jejich postavení v AFC.

6.     Los Angeles Rams +2

Důležitá výhra pro Rams, kteří tak stále stíhají Cardinals v boji o divizní titul. Hlavně také znovu po drobném útlumu ukázali, že jsou velkým hráčem v NFC. To vše bez Higbeeho a Ramseyho, kteří byli zapsáni na Covid list těsně před zápasem.

7.     Dallas Cowboys +2

Micah Parsons je nejen jasným favoritem na defenzivního nováčka roku, on taky může směle pomýšlet na titul defenzivního hráče roku! Tenhle borec je k nezastavení ve všem co dělá. Cowboys si v podstatě zajistili NFC East titul a znovu míří do playoff.

8.     Buffalo Bills -1

Bills sice znovu prohráli, ale tento tým ještě neodepisujte. Já to tedy rozhodně nehodlám udělat. Poslení týdny je čekají jediní Patriots s pozitivní zápasovou bilancí. Čekám tedy, že se dostanou na vítěznou vlnu, do playoff a tam budou znovu velkým hráčem. Tento tým je prostě až moc talentovaný, aby nehrál o Super Bowl.

9.     Los Angeles Chargers +1

Sledovat Justina Herberta, jak hází míč, to je prostě pohádka. Útok Chargers jede. To se bohužel nedá říct o obraně Bolts. A ne nadarmo se říká, že se jen těžce dá vyhrát šampionát bez dobré obrany.

10. Baltimore Ravens -4

Ravens sice znovu ukázali, že jsou neskutečně mentálně silným týmem, a dokážou se dostat zpět do zápasu, téměř z jakékoliv situace, ale... Jsou v herní krizi, navíc se teď zranil Lamar a to není to, co chcete slyšet v nabité AFC North v rozhodující fázi sezóny, v bojích o playoff.

11. Indianapolis Colts -

Volný týden a čas na přípravu na nejdůležitější část roku. V rozpisu mají Patriots, a Cardinals, to nebude jednoduchá záležitost.

12. Tennessee Titans +2

Titans se postupně dostávají po útlumu zpět ke svému fotablu a hlavně se jím taky vracejí zranění hráči. Ten nejdůležitější – Derrick Henry, by měl být připraven nejpozději na playoff.

13. San Francisco 49ers +4

49ers málem ve čtvrté čtvrtině přišli o vítězství, aby nakonec v prodloužení byli šťastnějším týmem. Prostě a jednoduše Debbo & George je super dvojka a s nima mohou dojít 49ers dál, než si myslíte.

14. Cincinnati Bengals -2

Bengals hrají skvělý fotbal. Moc se nečekalo, že by měli nějak výrazně zasáhnout do letošní sezóny, poté co byli dva roky zpět nejhorším týmem v NFL. Burrow ale otočil věci o 180 stupňů a v Cincy nejsou tak daleko.

15. Cleveland Browns -

Browns konečně ukázali, že mají na playoff a předvedli, až na skrat na konci, dobrý fotbal. Hlavně také vrátili Ravens porážku a jsou zpět v boji o playoff. Budou ale muset hrát konzistentně až do konce sezóny, AFC je neskutečně vyrovnaná.

16. Minnesota Vikings +3

Dalvin Cook si dva týdny zpět vykloubil rameno. To mu ale nebránilo vrátit se zpět na hřiště ve čtvrteční předehrávce a získat přes 200 yardů po zemi. Je to zvíře! Vikings musí asi hodně mrzet selhání proti Lions, jinak by byli na místě zajišťující playoff. Bude to ale boj, poslední dvě místa v NFC jsou „volná“ pro každého.

17. Pittsburgh Steelers -4

Steelers jsou sice stále v boji o playoff, ale pro mě na to tento tým nemá. Pokud jste neviděli zápas s Vikings a to, jak se zachoval Claypool na hřišti a pak i na tiskové konferenci, doporučuji. Takhle to určitě vypadat nemá, a jen to svědčí o tom, že u Steelers něco není v pořádku.

18. Washington Football Team -2

Heinicke-magic dostal Washington do čtyř zápasové šňůry výher, proti Cowboys však přišlo zranění a prohra, a to může být pro fotbalový tým fatální. Hogs jsou sice na sedmém, postupovém místě, ale v NFC ještě není ani zdaleka rozhodnuto.

19. Philadelphia Eagles -

Volný týden.

20. Miami Dolphins -

Volný týden. 5 výher v řadě, a Dolphins mají playoff ve svých rukou, musí ale dál vyhrávat.

21. Denver Broncos +2

Broncos nejprve uctily památku Thomase, který tragicky zemřel v minulém týdnu, aby pak na jeho počest vyprášili Lions. Klobouk dolů. Do konce sezóny je však čekají Bengals, Raiders, Chargers a Chiefs. Cesta do playoff je tak přinejmenším složitá.

22. Seattle Seahawks -

Výhra proti Texans byla povinnost a Seahawks jsou stále, i přes bilanci 5-8 v reálném boji o playoff. Prostor pro chybu do konce sezóny se však blíží nule.

23. New Orleans Saints +1

Saints povinně porazili Jets. Návrat Kamary byl doslova a do písmeně životabudič pro tým z New Orleans. Bude to ale stačit na playoff? Bohužel asi ne…

24. Atlanta Falcons +4

Podobný příběh jako Seahawks, s tím rozdílem, že mají o jedno vítězství více, a o jeden můj bod důvěry méně. Aby to nezaniklo, tak ještě smekám před Cordarrellem Pattersonem. First round bust->KOR specialista->jedna z nejnebezpečnějších all around zbraní sezóny 2021. Slušný progres.

25. Las Vegas Raiders -4

Raiders si nejprve před zápasem svolali hudl na logu soupeře, aby je pak Chiefs vypráskali a poslali s brekem domů. V Raiders budou mít v offseason o čem přemýšlet, tento tým nejde správným směrem.

26. Carolina Panthers -1

Tak projekt Cam Newton asi není záchranným projektem. Panthers potřebují do další sezóny nového quarterbacka a obávám se, že momentálně na soupisce není.

27. New York Giants -1

Giants ještě matimatickou šanci na playoff mají, ale spíš by se měli připravovat na sezónu novou a zkoušet nové hráče a získat lepší místo v draftu. A najít kvalitní OL!

28. Chicago Bears -1

Podobná situace jako u Giants. S tím rozdílem, že mají Fieldse, jako mladého quarterbacka, ale nemají draft picky…

29. Jacksonville Jaguars -

Urban Mayer bude HC Jaguars i v 2022? Za mě nebude, a ani by neměl být.

(pozn. redakce: Štigi psal tenhle text už v úterý. Mezitím se potvrdil jeho předpoklad a Urban Meyer byl odvolán z pozice HC Jaguars)

30. New York Jets -

QB Wilson zatím nepřesvědčuje fanoušky Jets, že by měl být novým franchise quarterbackem. V sezóně 2022 to bude muset být výrazný skok směrem dopředu, aby byli Jets kompetitivní.

31. Detroit Lions -

Lions vyhráli v minulém týdnu, ti už mají splněno. Netřeba dodávat další věci.

32. Houston Texans -

Texans Texans co s vámi. Trochu se obávám, že tento tým vzhledem ke skladně soupisky má možná největší problém do dalších sezón z celé NFL…

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku