AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 30.12. 09:53

NFL Power Rankings – Week 16/2021

1.    Green Bay Packers -

Pokud Packers zvládnou poslední dvě utkání, mají jistou výhodu domácího prostředí skrz playoff, což může být rozhodující moment v celé konferenci NFC. Do ledové tundry Lambeau Field se nechce asi nikomu. Navíc týden na rehabilitaci pro Rodgerse a spol. se také hodí.

2.    Tampa Bay Buccaneers -

Tampa přišla o Godwina, což je důležitý článek týmů, ale i tak mají ofenzivní arsenál dost nabitý. Ano, je tam pár otazníků ohledně zranění, já však věřím, že do playoff budou v pořádku a spolu s Bradyho zkušenostmi bude Tampa zase nepříjemný soupeř.

3.    Kansas City Chiefs -

Red Hot Chiefs. Trochu mi to připomíná Tampu v loňském roce a jejich fantastické načasování formy. S tím rozdílem, že Chiefs pravděpodobně skončí jako číslo 1 konference AFC, a k fantastické formě budou mít i výhodu domácího prostředí.

4.    Dallas Cowboys +3

Cowboys letos po delší době svým fanouškům dělají radost, a s tím, jak mají postavený tým, nemusí být postup do playoff to nejlepší, co nám letos předvedou. Silná běhová hra, skvělý Prescott a obrana, která dokáže získávat míče. To mi zní jako základ playoff fotbalu.

5.    Buffalo Bills +3

Bills měli chvíli herní kocovinu, ale už jsou zpět a vítězství nad Patriots je znovu katapultovalo do čela AFC East. Další tým, který se dostává do formy v tu správnou chvíli.

6.    Los Angeles Rams -

I Rams chvílemi neměli znova oslnivou formu, teď jsou však po zaváhání Cardinals v čele své divize. OBJ se dostává do formy a pokud i Von Miller přispěje svým dílem v obraně, Rams budou nepříjemný soupeř pro playoff.

7.    Indianapolis Colts +4

Colts jsou momentálně týmem, na který nikdo nechce v playoff narazit. Fantastická OL a kandidát na MVP Johnatan Taylor. Výborná, tvrdá obrana a duo Raich-Wentz, kterému já osobně věřím. Colts jsou černým koněm pro playoff 2021!

8.    Tennessee Titans +4

Titans ukazují, že dokážou vyhrávat utkání všemi způsoby. Navíc by pro playoff měl být ready král Henry, což pomůže Tannehillovi a uleví i obraně, která teď drží tým Titans.

9.    Cincinnati Bengals +5

Bengals možná nejsou nejzkušenější tým v lize, ale za výkony, které předvádí si zaslouží uznání. Postup do playoff mají ve svých rukou a mají také fantastický mladý útok a kvalitní obranu.

10. New England Patriots -5

Vystřízlivění pro Patriots, když po sérii 6 výher v řadě, přišly dvě prohry proti Colts a Bills. Patriots přišli o první místo v divizi, a budou ještě o playoff muset zabojovat. Mac Jones ukazuje, že talentovaný je, ale je to také stále nováček. Jeho výkony ukáží, jak budou Pats letos v playoff úspěšní, nebo ne.

11. Arizona Cardinals -7

Velké zklamání posledních týdnů. Cardinals to měli skvěle rozjeté, ale jako by jim teď docházel benzín. Zranění Hopkinse zdá se být středobodem současného neúspěchu Cards. Playoff to sice bude, teď jen otázka, jak moc se Arizona zdrží.

12. Baltimore Ravens -2

Taková Arizona konference AFC. Ravens mají problémy nejen se zraněním, ale i s covidem, a teď i s tím, že nemají postup do playoff ve svých rukou. Já stále Ravens věřím, protože jsou neskutečně mentálně silný tým, ale prostor pro chybu je u nich na nule.

13. Los Angeles Chargers -4

Tak tento týden Cahrgers předvedli výkon hodný Chargers. Znovu ta samá písnička – kvalitní tým, který má na playoff a prohraje utkání, které prohrát nemá, a tím si zkomplikuje dobře rozjetou sezónu a možný postup do playoff. Chargers style.

14. San Francisco 49ers -1

49ers se solidně v posledních týdnech rozjeli, teď se však trochu zapomněl Jimmy-G, kterému hrubě nevyšel duel s Titans. Navíc si poranil prst na házecí ruce a jeho dostupnost je ve hvězdách. Stále mají 49ers ale vše ve svých rukou a playoff na dosah.

15. Philadelphia Eagles +4

Eagles skvěle přizpůsobili svůj výkon k hráčům, které mají k dispozici a momentálně si mohou dojít pro playoff. Skvělý běhový útok, kvalitní obrana a dualthreat QB, který může být hodně nebezpečný. Ani Eagles bych letos ještě neodepisoval.

16. Cleveland Browns -1

Browns zastihla covidová pohroma v tu nejhorší možnou chvíli a po sérii dvou proher v řadě se jim vzdálila vidina playoff. Šance tu ještě je, Browns budou bojovat, teď už to chce i trochu toho pověstného „štěstíčka“, které jim letos chybí.

17. Miami Dolphins +3

Dolphins jsou prvním týmem historie NFL, který zaznamenal vítěznou i nevítěznou šňůru sedmi utkání v jedné sezóně. Díky sedmi vítězstvím v řadě mají šanci na playoff, teď však přijde trochu obtížnější rozpis zápasů než v jejich vítězné šňůře. Zápasy s Patriots a Titans nám teprve ukáže, jak moc jsou Dolphins „for real“.

18. Minnesota Vikings -2

Cesta Vikings do playoff se nám pomalu uzavírá a je to velká škoda. Minnesota si však nekonzistentními výkony už delší dobu říkala o tento moment, který bohužel přichází. Uvidíme, co Mike Zimmer a jeho další působení u Vikes, něco mi říká, že tohle může být jeho poslední sezóna.

19. New Orleans Saints -

Saints zastihla covidová katastrofa před klíčovým duelem s Dolphins, a díky prohře se jim hodně vzdálila vyřazovací část. Škoda, že Brees neměl ve svých letech obranu, kterou mají Saints teď, protože by z toho bylo víc prstenů než jen jeden.

20. Las Vegas Raiders +5

Raiders jsou sice stále v boji o playoff, jak už asi pozorný čtenář ví, pro mě tento tým pouze oddaluje svůj konec.

21. Pittsburgh Steelers -3

Podobné jako u Raiders… Steelers budou mít před sebou hodně zajímavou offseason a sám jsem zvědav, kdo bude QB1 v příštím roce.

22. Denver Broncos -1

A třetí tým do party! Broncos si mohou podat ruce s Raiders a Steelers a říct si: „Máme to stejně!“. Mají to stejně…

23. Washington Football Team -5

Můj oblíbený Fotbalový tým už bude hrát pouze spoiler pro playoff. Určitě bude svým divizním rivalům chtít zavařit co to jde, ale pro ně je playoff pouze matematická šance, než reálná věc.

24. Atlanta Falcons -

Atlanta sice taky drží „naději“ na vyřazovací část, stejně tak já držím naději, že mi Belichick ještě zavolá, že mě potřebuje. Tenhle tým si playoff nezaslouží, na rozdíl o mě a šance u Belichicka.

25. Chicago Bears +3

Čas přemýšlet o budoucnosti. A v těchto plánech bych doporučil vynechat jméno Matt Nagy, tohle už by fandové Bears nemuseli rozdýchat.

26. Houston Texans +6

Tak, že by přeci jen Texans našli mladého quarterbacka, který může tým trochu posunout na tu správnou cestu? Klobouk dolů před Millsem.

27. Seattle Seahawks -5

Éra Russella Wilsona je u konce. Byla to ale jízda! V Seatllu se schyluje k velkému zemětřesení, a sám jsem zvědav, kdo nakonec u Seahawks zůstane, a kdo skončí. Že by zůstal Caroll i Wilson se mi zdá krajně nepravděpodobné.

28. Carolina Panthers -2

Matt Rhule mě dost zklamal, a s ním i výkony Panthers, které jsem před sezónou tipoval, že mohou hrát o playoff. Nemohou. S těmito výkony určitě ne.

29. New York Jets +1

A jdeme na závěrečnou čtveřici. Co napsat, snad jen, že se Wilson v druhém roce v NFL výkonnostně zvedne. A to dost razantně.

30. New York Giants -3

Zpráva, že Giants chtějí dát v roce 2022 ještě jednu šanci pro duo Judge-Jones mě dost překvapila. Pro celkově nejhorší tým NFL za posledních 6 let zajímavá strategie.

31. Detroit Lions -

Lions už si své nejlepší chvíle sezóny odbyli a teď je čeká rebuilding v plném rozsahu. Škoda, že přišli o první výběr draftu.

32. Jacksonville Jaguars -3

Jaguars mají před sebou spoustu práce. Dobrá zpráva je ta, že u přestavby nebude Mayer, který stihl napáchat za necelý rok poměrně dost škod.

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku