AKTUÁLNĚ
Novinky TomPetri19 14.01. 16:00

NCAA Review – Bowl season 2021

Zdravím všechny nadšence univerzitního fotbalu, po krátké odmlce od konce sezóny se vracím s review, a v tomto článku si projdeme všechny doposud odehrané bowl games. Do nich se dostali týmy, které v základní sezóně uhráli minimálně šest vítězství. A po Novém roce se pak odehrálo to nejlepší, co může sezóna univerzitního fotbalu nabídnout – NY 6 Bowls, včetně semifále playoff. A třešničkou na dortu bylo finále mezi Georgií a Alabamou. Po domluvě jsme na článek čekali až po odehrání finálového zápasu. Tak se ještě na chvíli pojďmě ponořit do světa college footballu!

Alamo Bowl

Oklahoma – Oregon 47:32

Dvě z nejprestižnějších univerzit se utkali v jednom z nejdivnějších zápasů, který jsem za několik let zažil. Oklahoma – zažila solidní sezónu, nesplnila ale svůj playoff sen. Jejich hlavní trenér Lincoln Riley vzal nohy na ramena a vzal práci v USC. A s tím se to začalo sypat – QB Spencer Rattler a TE Austin Stogner transferují na univerzitu South Carolina, WR Jaden Haselwood do Arkansasu a USC jim přetáhlo tři z nejlepších commitů. Do zápasu Sooners vedl bývalý hlavní trenér Bob Stoops, do příští sezóny je povede Brett Venables. A z transfer portalu získali zajímavé jméno – QB Dillon Gabriel, který přestupuje z UCF.

Proti Oregonu jako by Sooners zapomněli na všechno, co se s jejich školou zrovna odehrávalo a v prvním poločase přejeli Ducks 30-3. RB Brooks dva touchdowny, QB Williams také dva – oba ve druhém poločase dokonali hattrick. Ve druhém poločase se Oregon (který nastoupil v hodně domlácené sestavě) vzchopil a udělal ze zápasu přestřelku, dvěmi touchdowny se (pravděpodobně) rozloučil QB Anthony Brown. Hezký touchdown si připsal WR Troy Franklin (4/65/1). Jako v skoro každém zápase se mi líbil RB Travis Dye (18/153/1). Zaujali ještě RB Kennedy Brooks a DB Justin Broiles (Oklahoma)

Univerzita ze severozápadního státu USA taky zažila trenérskou rošádu – nabídku Miami přijal Mario Cristobal, do zápasu je vedl asistent Bryan McClendon. Do příští sezóny je povede bývalý defenzivní koordinátor Georgie Bulldogs Dann Lanning (se kterými hrají první zápas příští sezóny). A nový QB Ducks? Na poslední rok univerzitního fotbalu se stěhuje z Auburnu do Oregonu Bo Nix, který se. To asi nikdo nečekal, a Ducks tak na papíře vypadají jako velmi silný tým a musí se s nimi příští rok počítat.

Co už se čekalo o trochu víc byl vstup QB Caleba Williamse do transfer portalu. Zachránce a mesiáš Oklahomské univerzity znovu otevřel své možnosti (včetně návratu k Sooners nebo Rileyho USC). To by byla pro Sooners obří ztráta. V době vydání článku se ještě nerozhodl.

Peach Bowl

Michigan State – Pittsburgh 31:21

První z NY6 Bowlů se odehrál na stánku Atlanty Falcons, Mercedes Benz Stadium. A hlavní předzápasové téma bylo jasné – jestli nastoupí dvě hvězdy a důvody, proč se oba týmy do tak prestižního bowlu dostali – RB Kenneth Walker III a QB Kenny Pickett. Oba kandidáti na Heismana se nakonec rozhodli připravovat se na draft a hlavní taháky tak nenastoupili. Ale i tak jsme mohli vidět zajímavý zápas, kde se rozhodlo až ve čtvrté čtvrtině. První skórovali Spartans, 28 yardové spojení QB Thorne – WR Reed. Backup QB Pittsburghu Nick Patti se vydal na 16 yardové dobrodružství do endzone, které skončilo touchdownem a zlomenou klíční kostí – a třetí QB Davis Beville musel do hry. Beville si ale nevedl vůbec špatně, minutu před koncem poločasu přidal jeden touchdown. A jak první půli Panthers zakončili, druhou zahájili stejně – QB Payton Thorne ztratil míč a DB Cam Bright ho donesl do endzone, 21:10. Od teď to ale byli pouze Spartans, kteří čtvrtou čtvrtinu vyhráli 21:0 a otočili zápas – 8 minut před koncem Thornovu přihrávku přes střed chytil TE Heyward, 3 minuty před koncem zápas otočil druhý touchdown WR Jaydena Reeda. A hřebíček do rakve přišel pů minuty před koncem, Beville trefil pass přímo do rukou LB Cal Haladaye a 78 yardový pick six – a Peach Bowl putuje na Michigan State.

Zaujali – WR Jordan Addison, LB Phil Campbell III (Pittsburgh), WR Jayden Reed, DE Jacub Panasiuk, DE Jacob Slade (MSU)

Pick six LB Cal Haladaye

Fiesta Bowl

Oklahoma State – Notre Dame 37:35

Další trenérskou výměnu zažili na univerzitě Notre Dame, kde po 12 letech odešel Brian Kelly. Bývalý DC Marcus Freeman je podle mě budoucí trenérská hvězda a skvělý nástupce legendárního Briana Kellyho. Ale první velkou trofej mu uzmuli Cowboys, kteří zápas definitivně otočili ve třetí čtvrtině – do té doby to byl především koncert Irish a hlavně QB Jacka Coana – 4 TD v prvním poločase, postupně na WR Stylese Jr, WR Tyreeho a dva na TE Mayera. V jednu chvíli vedli 28:7, ale jakoby TD to trase QB Spencer Sanders – WR Tay Martin půl minuty před koncem prvního poločasu Cowboys nastartoval. Tay Martin během třetí čtvrtiny dokonal hattrick a i díky několika turnoverům a téměř neexistujícímu útoku Irů se skóre nastavilo na 28:28. Tři field goaly kickera Tannera Browa dali Cowboys polštář devíti bodů, a i přes Coanův pátý touchdown (a 509 yardů) na WR Kevina Austina Jr. můžou na Oklahomské státní univerzitě oslavovat jejich třetí Fiesta Bowl. Mike Gundy se dokonce nechal slyšet, že to bylo největší vítězství v historii programu.

Finální statistiky quarterbacků – Spencer Sanders 34/51, 371 passových yardů, 4 TD, 125 yardů po zemi. Jack Coan v posledním univerzitním zápase kariéry naházel 509 yardů a 5 TD na 38 pokusech (celkem míč hodil 68x!)

Sugar Bowl

Baylor – Ole Miss 21:7

Dalo by se říct, že tento zápas zůstal trochu za očekáváním. Na obřím stadionu Superdome, stánku New Orleans Saints, se potkali dva týmy, které můžou sezónu 2021/22 považovat za úspěšnou. NY6 Bowl byl pro QB Matta Corralla ideální rozlučka s univerzitním fotbalem – jedna z mála hvězd a jasných draft picků, která se rozhodla poslední zápas hrát. Důvod proč tyto „zbytečné“ bowl games draft picky nechtějí hrát, je potencionální zranění – a to přesně se Corrallovi stalo. Na prvním drivu zápasu hodil pick, a na třetím drivu si při sacku zvrtnul kotník a zápas opustil o berlích. Naštěstí to není nic vážného. Co už nebylo tak štastné, byl další drive Rebels, který vedl backup QB Luke Altmyer – tipnutá přihrávka dopadla do rukou DB Al Walcotta, který míč přenesl přes celé hřiště pro 96 yardový pick six. A to bylo pro první poločas všechno. Rebels srovnali v polovině třetí čtvrtiny, pick six Altmyer odčinil parádní touchdownovou přihrávkou na WR Braylona Sanderse. Útok Bears se probudil až ve čtvrté čtvrtině, kdy během 5 minut odskočili na 21:7 a famózní obrana už Ole Miss k ničemu nepustila. 10 sacků a 3 íčka vyhrály Bears zápas, když starting QB Gerry Bohanon zkompletoval pouze 7 přihrávek pro 40 yardů, 1 TD a 1 INT. Lepší zápas odehrál RB Abram Smith (25/172).

Rose Bowl

Utah – Ohio State 45:48

Který zápas ale nezůstal za očekáváním byl definitivně slavný Rose Bowl, hraný na stejnojmenném stadionu před 88 tisíci diváky. A ty domů odjížděli naprosto fascinováni, tohle byl nejlepší zápas z celého bloku bowl games. Utes, kteří v sezóně dvakrát rozprášili Oregon, si brousili zuby na jejich první Rose Bowl v historii programu. Stopku jim ale vystavili Buckeyes, teda především QB CJ Stroud a WR Jaxon Smith Njigba hrající Madden na úroveň začátečník. O nich trochu později. Utes nastoupili bez několika starterů, takže nakonec museli hrát running backy v obraně atd. Hlavní hvězdy deklarující na draft, včetně jednoho z mých nejoblíbenějších prospectů LB Devina Lloyda nebo OL Nicka Forda, nastoupili a naposledy se porvaly za Utes. Buckeyes chybělo také několik hráčů, včetně OT Nicholase Petit-Frereho, DT Haskella Garretta nebo smrtící letky WR Garreta Wilsona a Chrise Olaveho.

Utahu se povedl začátek, na 14-0 odskočil po dvou touchdownových přihrávkách QB Cama Risinga na WR Britaina Coveyho a RB Micaha Bernarda (i on část zápasu odehrál v obraně) . Druhý touchdown odstartoval něco nevídaného – následných šest drivů všechny skončily v endzone – vypisovat, jak všechny touchdowny proběhly, tak napíšu knížku. Za zmínku stojí touchdown po trase QB Stroud – WR Marvin Harrison Jr. – to je opravdu syn slavného receivera Marvina Harrisona. Poté ještě dvě padesáti yardové bomby na Smitha Njigbu, ale i tak šel Utah do poločasové přestávky s pohodlným vedením 35:21. Utahu pomohl 97 yardový kickoff return TD WR Britaina Coveyho , 62 yardový běh QB Cama Risinga na čtvrtém downu a vyloučení důležitého hráče Buckeyes Jacka Sawyera, který se pakoval po targeting na QB Risinga. Po poločase se zápas trochu uklidnil, Smith Njigba dotáhl Buckeyes k endozne, ale Stroud hodil pick DB Clarku Phillipsovi II. Utah ale následný drive zpackal, punter neudržel balón a věnoval ho Buckeyes 11 yardů před endzone – Stroud napravil předchozí íčko a znovu našel volného WR Marvina Harrisona Jr. Týmy si na konci třetí čtvrtiny vyměnili field goaly a po turnoveru útoku Utes na čtvrtém downu zápas vyrovnala znovu dvojice Stroud – Harrison Jr. Obrana Ohia zabrala, 8 minut před koncem (a za stavu 38:38) donutila Utes puntovat – a z dalšího drivu si poprvé vzali vedení, hattrick dokončil i Smith Njigba 30 yardovým dárečkem do pravého rohu endzone od Strouda. V ten moment už se zdálo rozhodnuto, protože hrdina Utes QB Cam Rising byl ze zápasu odstoupit kvůli otřesu mozku. Velmi důležitý moment v zápase, protože do ohně zápasu se dostal backup QB Bryson Barnes. Ten jako by se ničeho nezalekl a 2 minuty před koncem našel TE Kincaida v rohu endzone a srovnal na 45:45 – absolutní šílenství a příval adrenalinu. A korunku nejlepší bowl game za nějakou dobu nasadil senior kicker Noah Ruggles, který se se univerzitou rozloučil krátkým game winning field goalem z 19 yardů. Jeden z nejlepších zápasů, který jsem kdy viděl. A možná nejlepší individuální výkon letošní sezóny podal neuvěřitelný WR Jaxon Smith Njigba (15/347!!/3), který nastavil 1) školní rekord v počtu receiving yardů v sezóně 2) školní rekord v počtu receiving yardů v jednom zápase 3) FBS Bowl receiving record. Ohio State před dvěmi lety vyprodukovalo Terryho McLaurina nebo Parise Campbella, letos bude mít na draftu dva receivery v prvním kole a možná ještě lepší receiver je pořád sophomore.

Jak poznáte, že jste měl dobrý zápas? Když vaše highlight video má 5 minut:

Cotton Bowl

(1) Alabama – (4) Cincinnati 27:6

První ze semifinálových zápasů nabídl souboj Davida s Goliášem, aneb powerhouse Alabama a první tým mimo Power 5 konference v playoff. Po devastaci Georgie z finále konference SEC se se Sabanovci cítili sebevědomě, a to se ukázalo hned na prvním drivu – 10 běhových pokusů a krátký touchdown po spojení čerstvého držitele Heismanovy trofeje Bryce Younga s WR Sladem Boldenem. Plán Bamy byl jednoduchý – „krmit“ RB Briana Robinsona Jt. neházet dlouhé a nebezpečné přihrávky na místa, kde operovali dva z nejlepších cornerbacků ligy – Ahmad Sauce Gardner a Coby Bryant. Young tak zkompletoval 17 z 28 přihrávek pro 181 yardů a 3 TD. Obrana Alabamy si připsala špičkový výkon, když QB Riddera nepustila k žádným kouzlům, a potencionální first round pick tak ukončil svojí univerzitní kariéru s „pouhými“ 144 yardy.

Akce, která rozhodla zápas, přišla ke konci druhé čtvrtiny – Young konečně objevil skulinku hlouběji ve hřišti a našel WR Ja’Coreyho Brookse pro 44 yardový touchdown a do kabin se šlo za stavu 17:3. Poslední záblesk naděje Bearcats přišel ve třetí čtvrtině, kdy se po field goalu dotáhli na 11 bodů a DB Bryan Cook zachytil Youngovo přihrávku směřující na WR Jamesona Williamse. Na dalším drivu se ale Bearcast posunuli 16 yardů dozadu, i díky sacku LB Willa Andersona s DE Christianem Harrisem – dva z nejepších obránců Crimson Tide. A už tak mizivé naděje Bearcast definitivně pohřbil DB Deshawn Pace, přes kterého si WR Jameson Williams připsal 16 yardový catch. Pace mu po tacklu vyrval helmu z hlavy, což je dalších 15 yardů za unsportsmanlike conduct. Klukovina. Alabama se ve finále utkala s vítězem Orange Bowlu, Georgií.

Orange Bowl

(2) Michigan – (3) Georgia 11:34

Druhé semifinále na prosluněném Hard Rock Stadium, kde hrají Miami Dolphins, bylo hodně jednostranné. Což se pře zápasem neočekávalo, tohle byl na papíře jeden z nejvyrovnanějších matchupů, který jsme mohli v historii CFP vidět, souboj prestižních programů a dvou největších konferencí SEC a Big 10. Georgia první drive dotáhla do dokonalosti – samé positive plays, zakončené přihrávkou QB Stetsona Bennetta na TE Brocka Bowerse a Bulldogs vypadali jako by na debakl s Alabamou zapomněli. První drive Michiganu byl klíčový pro zbytek zápasu – na 41 yardové linii se Jim Harbaugh s QB Cadem McNamarou rozhodli pro zahrání čtvrtého downu. McNamarovo přihrávka skončila jenom kousíček od TE Ericka Alla, takže turnover a Bulldogs krátkého hřiště na dalším drivu využili, tentokrát dokonalá trick play – Bennett dal míč do rukou RB Kennymu McIntoshovi, ten udělal pár kroků doprava a hodil míč na volného WR Adonaie Mitchella. Opaření Wolverines vůbec nevěděli jak reagovat, korigovali pouze jedním field goalem a útok Bulldogs je šrotoval dál – Bennett poslal perfektní bombu k pravé sidelině, kde se ocitl volný WR Burton a ten upravil skóre na 27:3. Poločas hrůzy pro Michigan korunoval pick DB Deriona Kendricka. Ten si připsal druhé íčko na prvním drivu po poločase, v endzone znovu zachytil přihrávku McNamary. QB Stetson „Mailman“ Bennett zakončil skoro bezchybný den (20/30, 313 yardů, 3 TD) dalším touchdownem, tentokrát 39 yardový pas na RB Jamese Cooka. To už bylo o vítězi rozhodnuto, Wolverines se ve druhém poločase zmohli na 1 INT, 1 fumble, dva neproměněné čtvrté downy a 1 TD – ten přišel skoro na konci zápasu, kdy QB JJ McCarthy (který velkou část druhé půle odehrál po posazení nevýrazného McNamary) využil chyby DB Daniela a našel volného WR Andrela Anthonyho. Můj před semifinálový tip na celkové vítězství Michiganu tak ostrouhal a Jim Harbaugh teď vyhlíží práci v NFL…Raiders, Dolphins?

CFP National Championship

Alabama – Georgia 18:33

Souboj odvěkých rivalů konference SEC, tentokrát ve finálovém provedení. Když se naposledy potkali ve finále, byl z toho zápas, který se zapsal do historie – 2nd and 26 a kouzlo prodloužení, v hlavních rolích Tua Tagavaiola a Devonta Smith. Letos žádné drama Bulldogs nedopustili.

První drive jako by nastavil téma prvního poločasu – dlouhé drivy zakončené field goalem. Alabama měla na prvním drivu i element štěstí, protože při sack - fumble Bryce Younga donesl LB Nakobe Dean míč až do endzone, ale rozhodčí viděli, že byl Young na zemi dřív, než mu míč vytrhli obránci.

Bama drive dokončila field goalem kickera Willa Reicharda. Poté následoval série rychlých puntů z obou stran, kterou narušili Bulldogs field goalem. A na dalším drivu další field goal Crimson Tide. Potom three and out od Bulldogs. Alabamě k dalšímu field goalu pomohla i big play od TE Camerona Latua, který při crossu přes celé hřiště zachytil míč u levé sideline a Bulldogs ho dostali na zem až 8 yardů před endzone. Do pauzy si týmy ještě vyměnili field goaly, celkem jich v prvním poločase bylo 5, nejlepší hráči zápasu byli kickeři Will Reichard a Jack Podlesny a Bama vedla 9:6. Co Sabanovce těšit nemohlo bylo zranění WR Jamesona Williamse. Potencionální first round pick si při rychlém pohybu s míčem chytal za koleno a bezprostředně po zápase řekl Saban Kirbymu „They think he might have an ACL“. A opravdu si přetrhl jeden z nejdůležitějších svalů v koleni.

Po poločasové show, kterou měla na starost zpěvačka Katy Perry, se Lucas Oil Stadium v Indianapolis mohl těšit na zajímavější fotbal. První větší chybu zápasu si připsal Young, když ho po nedorozumění s TE Billingslym picknul DB Christopher Smith. První touchdown zápasu přišel až minutu před koncem třeti čtvrtiny, RB Zamir White a 1 yard pro 6. Bama se na 1 bod dotáhla dalším field goalem, jelikož obrana Bulldogs byla celý zápas (a vlastně i celou sezónu) famózní. Ale na prvním útočném drivu Bulldogs ve čtvrté čtvrtině se vyznamenala i obrana vedená LB Willem Andersonem – DE Christian Harris sackoval Stetsona Bennetta, a ten přitom odhodil míč – rozhodčí ale usoudili, že ruka nebyla v procesu hodu (forward progress), takže fumble a Bryce Young dostane míč hned u endzone. Za mě fumble ani náhodou.

TE Latu pak zachytil krátkou přihrávku od Younga a Alabama 10 minut před koncem vedla 18:13. Tím akorát probudili Mailmana a ten doručil – 3 přihrávky, 68 yardů včetně 40 yardové rakety na WR Adonayie Mitchella, neproměněný pokus o dva a Bulldogs vedou znovu jen o bod. Rychlý three and out od svěřenců OC Billa O’Briana a Georgia měla k dispozici další drive – několik běhových pokusů a na konci touchdownové spojení Bennett – TE Bowers a už bylo téměř rozhodnuto. Téměř, to protože Sabanovi děti dostali poslední drive, 3 timeouty a 3 minuty na to zápas srovnat. A postupovali solidně, dostali se přes půl hřiště, kde se stalo to, co se bude zmiňovat, když se řekne finále roku 2021/22 – Young mířil hluboko v hřišti na WR Holdena, podhodil ho, míč zachytil freshman DB Kelee Ringo a ten ho dovezl 79 yardů až do endzone Alabamy. A sideline Georgie v tu chvíli vybuchla nadšením, slaví první titul od roku 1980 (kdy za ně hrál např. Herschel Walker). Ofensive MVP zápasu byl vyhlášen QB Stetson Bennett IV., Defensive MVP byl vyhlášen safety Bulldogs Lewis Cine.

Pick six, který potvrdil výhru Bulldogs

Další zajímavé bowl games

Pinstripe Bowl

Maryland – Virginia Tech 54:10

Zápas, který se odehrál pouze z nutnosti. Oba týmy trápila zranění a covid jak na soupisce, tak v trenérském štábu. To šlo vidět především u Hokies, kteří to pojali jako Marshawn Lynch tiskovku, aneb „"I'm just here so I won't get fined." V dresu Terps zaujal především QB Taulia Tagavaiola (20/24, 265 yardů, 2 TD) na kterého si budu příští rok dávat pozor - třeba se vyšvihne mezi nejlepší quaterbacky v zemi a jednou se potká s bratrem v NFL.

LendingTree Bowl

Liberty – Eastern Michigan 56:20

Potencionální first round draft pick QB Malik Willis si ve svém posledním univerzitním zápas užil, naházel 231 yardů a 3 TD, ke kterým přidal i 58 yardů 2 TD po zemi. Já osobně mu pořád nevěřím, stylem hry je podobný Lamaru Jacksonovi, který ale z Lousville v roce 2018 odcházel jako lepší (a mladší) hráč, a stačilo mu to „pouze“ na 32. pozici. Willis je jedním z největších otazníků letošního draftu.

Texas Bowl

Kansas State – LSU 42:20

Pokud se bavíme o tom, že týmy nastupovali s úzkými soupiskami, LSU bere korunu. 15 nejlepších hráčů řeklo Brianu Kellymu ať s ním nepočítají, celkově se zápasu neúčastnilo 39 hráčů z původní soupisky Tigers. A tak se role quarterbacka ujal WR Jonte Kirklin, který si na poměry receivera vedl obstojně - 7/11, 199 celkových yardů, 3TD a 2 INT. Nejlepší hráč na hřišti byl bezpochyby RB Wildcats Deuce Vauhn, který sezónu zakončil s 1872 yardy a 22 TD – černý kůň na dalšího Heismana?

Gator Bowl

Wake Forest – Rutgers 38:10

Klobouk dolů Rutgers, že se vůbec zúčastnili. Ti (s 5 výhrami) vůbec neměli bowl game hrát, narychlo však nahradili covidem zpuštošený Texas A&M. A hráli asi tak, jak se dalo očekávat dva týdny po sezóně, kdy už ani netrénujete a několik studentů a hráčů odjelo na zimní svátky za rodinami.

Guaranteed Rate Bowl

Minnesota – West Virginia 18:6

I když tenhle zápas moc highlightů nenabídl, alespoň jsme mohli vidět touchdown 170 kilového ofenzivního linemana Daniela Faaleleho -

Cheez-It Bowl

Clemson – Iowa State 20:13

Kdo by si před sezónou vsadil, že se zrovna tyto dva týmy potkají ve víceméně nezajímavé bowl game? Zápas od výrobce sýrových sušenek nakonec vyhráli Tigers, když v Orlandu na Floridě přetlačili Cyclones, kterým citelně chyběl RB Breece Hall. Dabo Swinney tak oslavuje jeho jubilejní 150. vítězství jako hlavní kouč Clemsonu.

Las Vegas Bowl

Wisconsin – Arizona State 20:13

Další jméno, na které bychom si měli příští rok dávat pozor, je freshman RB Braelon Allen z Wisconsinu. Arizonu State udolal 159 yardy, celkem si letos připsal přes 1200 yardů. Jeho vzorem je bývalý RB Badgers, Jonathan Taylor, který si letos podmanil celou NFL.

Duke’s Mayo Bowl

South Carolina – North Carolina 38:21

Derby dvou Karolinských se odehrálo v největším městě severnějšího státu, Charlotte, a na stadionu, kde normálně sídlí Carolina Panthers. A Gamecocks, kteří přijeli s několika ztrátami, porazili favorita UNC s hvězdičkou QB Samem Howellem, který si v zápase odbyl derniéru a uvidíme ho v prvním kole draftu. V první čtvrtině odskočili už na 18-0 a trenér hostů Shane Beamer si tak mohl užít „Mayo Bath“. Ano, kouče vítězů jako oslavu polili majonézou - https://twitter.com/SECNetwork/status/1476644530254397445

Jimmy Kimmel LA Bowl

Utah State – Oregon State 24:13

Na svatostánku LA Chargers a LA Rams se odehrálo utkání s několika zajímavými příběhy – 1) Zápas je pojmenován po populárním komikovi Jimmym Kimmelovi, který zápasem provázel. Něco jako kdyby se v Česku jmenoval zápas po Janu Krausovi. 2) Ze zápasu odstoupil starting QB Utažské státní Logan Bonner, kterého nahradil QB Cooper Legas, který ještě nikdy nehrál v univerzitním zápase – jenom aby svojí první přihrávku trefil jako aboslutní profík a na milimetry přesně našel WR Devena Thompkinse pro 62 yardový TD. Tomu říkám debut, který navíc osladili vítězstvím. 3) Beavers se v nové sezóně mohou těšit na zrenovovaný stadion, minulý týden začala přestavba Reser Stadium – a odstartovali jí odpálením hlavní tribuny

Touchdown po trase Legas – Thompkins –

Outback Bowl

Arkansas – Penn State 24:10

Překvapení konference SEC šlo do zápasu s Nittany Lions jako favorit, a to i potvrdili - i přes absenci jednoho z nejlepších reciverů v zemi Treylon Burkse (draft) přetlačili Penn State. Po nudné první půlce ve třetí čtvrtině odskočili na 24:10. Penn State nemělo sílu odpovědět a i kvůli velkému množství chybějících hráčů (včetně tahounů WR Jahana Dotsona a DB Jaquana Briskera) se na skoro nic nezmohli. Modrobílé ale může těšit návrat QB Seana Clifforda pro jeho šestou sezónu na univerzitě.

Frisco Bowl

San Diego State – UTSA 38:24

Na tenhle zápas jsem se moc těšil, utkali se totiž dva velmi zajímavé týmy, které celou sezónu hráli skvělý fotbal. Dva z nejlepších týmů, které nejsou v Top 5 konferencích, se mohli opřít o jejich quarterbacky – vítězný Lucas Johnson si vylepšil osobák s 333 yardy a 4 celkovými touchdowny, Frank Harris z UTSA naházel 271 yardů a 2 touchdowny. Meeps hodně chyběl RB Sincere McCormick, který se připravuje na draft. SDSU tak zakončilo nejúspěšnější sezónu v historii programu s 12 výhrami (včetně výher nad Utahem nebo UNLV). UTSA svojí nejúspěšnější sezónu sice nezakončilo výhrou v bowl game, můžou si ale odškrtnout konferenční titul a pomalu se dostávají na mapu solidních programů univerzitního fotbalu. A jako fanoušek Texasu můžu říct, že se sakra obávám prvního zápasu příští sezóny, kdy jedeme právě do San Antonia.

Birmingham Bowl

Houston – Auburn 17:13

Cougars si připsali dvanáctou výhru v sezóně, když přetlačili bez Bo Nixe hrající Auburn. Houston se mohl spolehnout na své hlavní tři hvězdy – QB Clayton Tune (26/40, 283 yardů 2 TD, 1 INT, 43 běhových yardů), RB Alton McCaskill (14/78/1), WR Nathaniel Dell (10/150). Zápas rozhodl senior WR Jake Herslow, když v posledním univerzitním zápase chytil touchdown 3 minuty před koncem a Auburn už stav neotočil. QB TJ Finley se chopil startu za Tigers, jen aby po zápase přišla další velká novina – z Texas A&M přestupuje QB Zach Calzada, aneb QB který letos porazil Alabamu.

Boca Raton Bowl

Western Kentucky – Appalachian State 59:38

Tenhle zápas se hrál z jediného důvodu – aby QB WKU Bailey Zappe přepsal rekord v počtu passových yardů a touchdownů v sezóně. První držel od roku 2003 QB Texasu Tech BJ Symons – 5833 passových yardů v jedné sezóně. Druhý máme pořád v čerstvé paměti, 60 TD za jednu sezónu totiž naházel QB Joe Burrow při titulové cestě LSU v roce 2019.

A Zappe oba rekordy překonal. K tomu mu pomohlo 422 yardů a 6 TD proti App State. Celkově tak sezónu zakončil s neuvěřitelnými 5977 yardy a 62 touchdowny. Jeho dvorní receiver Jerren Sterns taky neskončil s prázdnou – jeho 1992 receiving yardů ho vyneslo na pátou pozici historie receiving yardů v jedné sezóně.

Pochvala míří i na druhou stranu – QB Chase Brice zažil solidní den, naházell 317 yardů a 4 TD. App State ale zažilo první porážku v bowl game, přechozích 6 vyhrálo.

Famous Idaho Potato Bowl

Kent State – Wyoming 38:52

Soutěž o nejlepší dresy bowl games vyhrává Kent State a jejich all-gold dresy –

Bahamas Bowl

Middle Tennessee – Toledo 31:24

Pokud bych mohl mít jedno přání do příští sezóny, chci vidět více exotických bowl games. Pro týmy odměna, po zápase zasloužená dovolená na pláži. A pro fanouška další důvod, proč milovat college football. Věděli jste snad, že se zápasy hrají v Nassau na Bahamách? Týmy z konference USA a MAC si tak zahráli na sympatickém Thomas A. Robinson Stadium pro 15 tisíc lidí - https://twitter.com/TheBahamasBowl/status/1471887942088073221

Independence Bowl

UAB – BYU 31:28

Z Baham se přesouváme do Louisiany, kde se odehrál upset bowl sezóny! UAB vedlo 14:0 po touchdownu WR Prince a 64 yardovém TD běhu RB DeWayneho McBridea. BYU srovnalo dvěmi krátkými běhovýcmi touchdowny, ale ještě před poločasem Prince znovu skóroval. Na začátku čtvrté čtvrtiny potřetí doběhl do endzone RB BYU Tyller Allhgeier, hřebík do rakve byl TD po trase QB Hopkins – WR Shropshire, který otočil stav zápasu a nastavil finální skóre na 31:28.

Gasparilla Bowl

UCF – Florida 29:17

Bitva o Sunshine State! Gators v posledním kole základní části udolali rivaly Florida State a v bowl game je čekal další mezistátní rival – UCF Knights, na které už nestačili. Za Gators startoval QB Anthony Brown, který už před zápasem avizoval, že půjde do tranfer portalu (proč teda vůbec hrál?).Vedení dosazeným koučem Billy Knoxem, Florida si připisuje první „losing season “ se sedmi porážkami a Billy Napier, nový trenér Gators, se bude muset hodně otáčet.

Díky za všechny ohlasy a za čtení článků, teď nás čeká ta lepší sezóna – draft season! Tak se vidíme 28. dubna ;)