AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 14.01. 20:00

NFL Power Rankings – Week 18/2021

Základní část sezóny 2021 skončila! Pro někoho to znamená konec roku a chystání se na přípravu před další sezónou, pro někoho ta pravá sezóna teprve začíná. Každopádně to bylo neuvěřitelných osmnáct týdnů a v historicky prvním week 18 jsme mohli vidět tak napínavé zakončení, jaké by si přál každý fanda tohoto krásného sportu... tedy kromě fanoušků Chargers. Některé týmy zklamaly, některé dle očekávání hrály skvěle a nebyla nouze ani o velká překvapení. Zde je můj poslední PR pro letošní sezónu. Jak to tak bývá, některé týmy mě podržely a některé mě pěkně kleply přes prsty – au, Raiders! Každopádně takto vidím já sezónu v roce 2021. Playoff je totiž úplně jiná soutěž… jdeme na to!

1. Green Bay Packers –

Packers řešili v sezóně dvě nepříjemnosti. Week 1, kde trochu zaspali, a Rodgersův „covid toe“, jenž byl rozebírán zleva doprava a zase zpět. Mimo to jsou pro mě Packers nejkomplexnějším týmem. MVP Rodgers, dvouhlavá bestie Jones-Dillon, nezastavitelný Adams, skvělá obrana a výhoda Lambeau Field. Dáme a pánové, vládci Power Rankingu 2021 – Green Bay Packers.

2. Kansas City Chiefs –

Chiefs si prošli nepříjemnou kocovinou po druhé účasti v Super Bowlu v řadě a začátek roku jim hrubě nevyšel. Pak se však zlepšovali zápas od zápasu, až se dostali do vynikající formy na samém konci roku. Momentálně jsou to ti staří dobří Chiefs, kteří jsou hladový po třetí účasti v SB v řadě. Mahomes a spol. na to rozhodně mají.

3. Tennessee Titans –

Titans jsem takto vysoko nečekal, hlavně kvůli obrovské marodce, která je letos postihla. Jenže Tennesse vyhrávalo i zápasy, kde byli odepisováni a postupně se propracovali až na samotný vrchol AFC. Ano, prohry proti Jets a Texans vyvolávají pochopitelné otázky: „Jak se to mohlo stát?“, ale celkově Titans mohou být nepříjemným soupeřem v playoff. Hlavně když snad poprvé v sezóně budou mít plnou soupisku. Tým dýchá pro svého trenéra Vrabela, Henry bude zpět, Tannehill má k dispozici Browna a Jonese a obrana drží Titans už nějaký ten pátek. Remember the Titans!

4. Tampa Bay Buccaneers –

Úřadující šampioni vstupovali do sezóny s cílem perfect season. Ten se poměrně rychle rozplynul a cíle se snižovaly. Zranění na konci roku a teatrální odchod Browna příliš sebedůvěry týmu nepřidali, ALE v týmu je stále Tom Brady, obrana, která má komponenty potrápit soupeře a šance Bucs na obhajobu tak ještě není zcela ztracená.

5. Buffalo Bills –

Podobně jako Chiefs, tak i od Bills se na začátku roku čekal lepší fotbal. A stejně jako Chiefs i Bills se dostali z výsledkové a herní krize a jsou velkým hráčem konference AFC. Do playoff budou vstupovat pokornější, ale protože tento roster má na Super Bowl, zároveň i sebevědomí. To je velmi nebezpečná kombinace pro jakéhokoliv soupeře Buffala.

6. Los Angeles Rams –

Rams v sezóně ukázali svůj potenciál, ale zároveň i svá slabá místa. V LA budou spoléhat, že playoff pro Stafforda nebude příliš velké, a že obrana naplní svůj potenciál. Jména jako Donald, Ramsey nebo Von Miller budí hrůzu, celkové výkony však zatím ne. Cooper Kupp zažil životní sezónu, vrací se Akers a OBJ může být v playoff X-factorem. Jedno je za mě jisté – rozhodne Stafford. Otázka který, Stat Padford z Detroitu nebo Matty S. z Hollywoodu.

7. Dallas Cowboys –

Fanoušci Cowboys si na začátku roku už nechali vytetovat trofej Vince Lombardiho na tělo, protože nikdo po skvělém začátku nepochyboval, že „This is the year!“. Pak se kola trochu zastavila a chvíli se i točila na špatnou stranu. Jenže Cowboys mají neskutečnou útočnou sílu, která když zapne, tak se jen těžce zastavuje. Zapnou Boys v playoff nebo to bude poloviční výkon? To se dozvíme velmi brzy.

8. Cincinnati Bengals –

Tak tady jedno milé překvapení. Bengals v offseason skvěle formovali tým, který nemá tolik superstar jmen, ale celou řadu velmi kvalitních hráčů, kteří přesně sedí do týmového programu. A taky Burrowa, který začal hrát jako na LSU a trojici Chase-Mixon-Higgins, která Bengals klidně může dotáhnout do Super Bowlu. Tým je mladý a hladový, zkušenosti však trochu chybí. I tak klobouk dolů, co za dva roky v Cincy dokázali.

9. Arizona Cardinals –

V Arizoně jako by sami nevěděli, kterým týmem chtějí být. Tím nezastavitelným válcem, který demoluje jeden tým za druhým, nebo pretenderem, který dokáže prohrát třikrát v řadě? Z posledních pěti zápasů Cardinals odešli čtyřikrát poraženi, což není zrovna oslnivá forma před playoff. Na druhou stranu, pokud se dobře vyspí, dokážou porazit jakýkoliv tým v NFL. Enigma letošního playoff.

10. San Francisco 49ers +3

Jimmy-G si musel vyslechnout skrz celou sezónu spoustu nehezkých výroků na svou osobu, ale čísla mluví jasně. Garoppolo zabral, když bylo potřeba, a nakonec dovedl 49ers do playoff. Právě útok Niners může tento tým donést dále než do prvního kola. Kittle-Samuel-Mitchell je trojice, která bude určovat, jak dlouho se 49ers v playoff zdrží.

11. New England Patriots –

Pats are back! Alespoň tedy v playoff. Nezvyklé rozhazování peněz Billa Belichicka na začátku offseason nakonec přineslo kýžený výsledek a po roční pauze se Patriots vrací tam, kde jsou jako doma – do playoff. Nováček Mac Jones má sice slibné vyhlídky do budoucna, ale je to stále rookie se všemi klady i zápory, které k tomu patří. Pats jsou skvěle coachovaný a zkušený tým, nicméně právě výkonnost Jonese rozhodne, jestli Pats v playoff čeká nějaká delší cesta.

12. Philadelphia Eagles +2

Sázka na Hurtse Eagles vyšla a ve Philly si mohou mnout ruce. Vyjma dead money za Wentze se jim tento přesun náramně podařil. Získali 1st round pick, jsou v playoff a Sirianni našel cestu, jak nejlépe využít silné stránky svého týmu. Ve prospěch Eagles bude hrát to, že nemají co ztratit – většina lidí čekala, že touto dobou už budou sedět doma na gauči. Fanoušci Eagles mohou začít vytahovat psí masky zpět ze svých šuplíků!

13. Las Vegas Raiders +2

Tak tady jsem se nejvíce seknul. Prakticky celý rok jsem Raiders nevěřil a jejich výkonost mi byla záhadou. Zápasy, které vyhrávali obratem v poslední akci, jsem považoval za šťastné a výkony za nadhodnocené; odchod Grudena, zatknutí Ruggse a další přešlapy mimo hřiště jako smrtelné. Ale kdepak, Raiders povstali a jsou v playoff! John Madden evidentně stále kouzlí a nad svým týmem ze shora drží ochranou ruku.

14. Pittsburgh Steelers +3

Steelers ukazují, že víc, než cokoliv jiného, jsou skvěle vedeným týmem, který bude ve hře za jakékoliv situace. Výkonnostně bych Steelers asi nezařadil do playoff, hlavně poté co předváděl Big Ben, kterého dohnal neúprosný Otec Čas, ale to je vše nepodstatné. Steelers jsou v playoff – a ostatně Peyton Manning také dokázal vyhrát Super Bowl s výkonností na bodě mrazu.

15. Indianapolis Colts –5

Colts se za měsíc přeměnili z týmu, který nikdo nechtěl potkat v playoff, na tým, který v playoff nikdo nepotká. Obrovská škoda, protože tento tým měl na to dojít daleko. Jenže série zkratů vyřadila Colts z playoff a hlavně poslední porážka v 18. týdnu v Jacksonvillu tomu zkratu nasadila korunu. Má víra ve Wentze vzala v posledním týdnu zcela za své…

16. Los Angeles Chargers –4

V NFL se letos hodně věcí změnilo a člověk si nemohl být jistý téměř ničím. Na tuto dobu jsou tu však Chargers, kteří zůstanou Chargers, ať se děje, co se děje. Herbert v rozhodujícím duelu dostal svůj tým několikrát z klinické smrti, aby na konci prohráli, protože si Staley vzal timeout, když chtěli Raiders zakleknout a nechat utkání vyrovnané. Chargers style! Další ze smutných případů týmu, který na to měl – ale vlastně neměl.

17. Baltimore Ravens –1

Ravens by rádi na sezónu 2021 zapomněli, a to velmi rychle. Už před sezónou se jim lepila smůla na paty a série zranění je téměř vyřadila ještě před samotným startem soutěže. Pak však přišel vzestup a chvíli byli Ravens nejlepším týmem v AFC. Zranění Lamara a nepotvrzené dvoubodové konverze však poslali Ravens mimo pozice zajišťující playoff a vstříc offseason bude celý tým odcházet s hořkou pachutí na rtech.

18. Cleveland Browns –

Od Browns se také čekalo víc, ale zranění Mayfielda sehrálo v úpadku Clevelandu obrovskou roli. Stále si myslím, že výkony Bakera byly ovlivněny zraněním a že dokáže být quarterbackem, který povede svůj tým do playoff. Letos to však nevyšlo a tým obklopují ze všech stran otázky, zda-li Mayfield zůstane.

19. New Orleans Saints –

Saints jsou dalším smolařem letošní sezóny. Tým, který se musel před sezónou vyrovnat s odchodem legendy Drew Breese, začal skvěle. Pak však přišlo zranění Winstona a vše se zlomilo. Saints mají kvalitní tým, ale chyběl jim QB a bez toho to v NFL nejde. Hill není QB1 a zůstává otázkou, kdo bude pod centrem v New Orleans v další sezóně.

20. Miami Dolphins –

Historický počin Dolphins! V této sezóně nejprve prohráli sedm utkání v řadě, aby následně vyhráli sedm utkání v řadě a bojovali o playoff. Flores ukázal, že jeho tým dokáže být silný a bojovat o playoff, ale zároveň také ukázal, že to ještě není úplně ono. Pak přišla rána z čistého nebe a Flores byl ze své pozice odvolán. Co tím Dolphins zamýšlí to netuším, ale trenérem to určitě nebylo – naopak.

21. Minnesota Vikings –

Vikings jsou pro mě zklamání; tento tým měl rozhodně na víc. Letos bylo neskutečně zábavné sledovat Cooka, Jeffersona a Thielena, jak v útoku ničí soupeře. O to víc ale bylo frustrující sledovat obranu, jak pouští jeden touchdown za druhým, a rozhodnutí Zimmera, která byla občas diskutabilní. Příští rok mají Vikings možnost začít novou kapitolu: Mike Zimmer totiž nepřežil Black Monday a byl odvolán.

22. Seattle Seahawks +2

A máme tu největší zklamání letošního roku. Rovnice "když máte Russella Wilsona, máte vždy šanci" letos neplatila a Seahawks jsou teď ve velmi špatné pozici. Nemají draft kapitál, mají QB, o kterém se spekuluje, že už nechce být v týmu a trenéra, který je na horké židli. Seahawks před sebou mají kupu práce v offseason. Ideální situace, to nemohu říct.

23. Denver Broncos –1

Kdybyste někdo viděl kvalitního QB, zkuste ho přemluvit, ať jde hrát do Denveru. Broncos byli přesně dobrého QB od toho, aby se dostali o level výše. Jenže na "aby" nebo "kdyby" se v NFL nehraje a Broncos budou muset hledat a hledat. Ne jenom QB, ale i trenéra.

24. Washington Football Team –1

Má oblíbená front office. U Washingtonu mě mrzelo zranění Fitzmagicka na začátku sezóny. Taky to, že mají nejhorší front office v lize a nejsou si schopni za dva roky najít jméno. Ač se to nemusí z mých příspěvků zdát, z WFT nemám dobrý pocit. A to mám Washington rád.

25. Chicago Bears –

Bears letos nehráli dobře a kolotoč s dvojicí Fields-Dalton týmu moc nepomohl. I přesto byli Bears dlouho v boji o playoff, což pro mě bylo záhadou. Nejlepší zprávou je, že byl odvolán hlavní trenér Matt Nagy. Bears potřebují změnu a tato spolupráce už nějaký ten pátek nefungovala.

26. Atlanta Falcons –

Falcons se sice drželi v bojích o playoff téměř do samého konce, ale jak to udělali, to mi je záhadou. Tento tým má tolik mezer, že vedení neví, kterou se pokusit zacelit dřív. Jejich strmý pád po prohraném Super Bowlu z roku 2017 pokračuje dál. Čas Rise Up!

27. Houston Texans –

A máme tu „finální“ šestku. Co napsat k Texans? Snad jen ať se už konečně zbaví Watsona, nepožadují za něj zlaté prase a vytvoří si šanci draft picky otočit směr svého týmu. Jinak cesta k lepším výsledkům nevede.

28. Carolina Panthers –

Další obrovské zklamání letošní sezóny. Panthers jsem věřil, že mohou bojovat o playoff, ale vyjma skvělého startu to bylo jedno velké trápení. Akvizice Cama Newtona v průběhu sezóny už byl jen poslední výstřel do tmy a zoufalý pokus zvrátit výsledkovou krizi. I před Panthers spousta práce a budou potřebovat víc, než jen najít QB1.

29. New York Jets –

Projekt Wilson ve svém prvním roce nebyl úspěšný. Nutno podotknout, že rookie QB to má vždy velmi těžké, nota bene s týmem, který není zrovna dobře poskládaný. Jets potřebují výrazný skok ve výkonosti svého quarterbacka v druhém roce a taky celou řadu dalších věcí.

30. New York Giants –

Musím se přiznat, že Giants jsou pro mě nejhorším týmem NFL. Nechám je sedět na čísle třicet, ale jen proto, že nemůžu dát číslo 33. Za posledních šest let mají nejhorší bilanci v celé NFL a nic nenasvědčuje, že by se to v dalších letech mělo změnit. Kdysi slavná značka je momentálně ve velkém úpadku.

31. Detroit Lions –

Lions jsem to přál celou sezónu, hlavně proto, jak se prezentuje trenér Campbell. Lions jsou v rebuildu, který ještě nějakou chvíli potrvá, ale pak už by se konečně mohlo začít blýskat na lepší časy.

32. Jacksonville Jaguars –

Poslední místo pro Jags hlavně za předsezonní akvizici Urbana Meyera, jeho vyhození v půlce sezóny a tím i odškrtnutí sezóny pro Lawrence. Pokud budou hrát Jags jako v posledním týdnu proti Colts, tak mají šanci být zpět mezi dobrými týmy. Pokud budou ale dělat boty jako s Meyerem, spodní příčky budou zahřívat ještě dlouho.

….tak a jdeme na playoff. Základní část byla jízda, ale teď náš čeká teprve ta pravá zábava. Tak zase někdy s PR na viděnou.

Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Raťafák
  19. ledna 2022 12:32

  Díky za článok

 • SKOL
  15. ledna 2022 08:37

  Nejenom že odešel Zimmer ale také GM Spielman.
  Vikes se tak mohou vrhnout na zcela novou dráhu. Nebo také ne, podle toho kdo přijde.

 • OMAHA2
  15. ledna 2022 08:05

  Dík za všetky PR a nech ti to vydrží aj do budúcej sezóny. 👌