AKTUÁLNĚ
Novinky Ted Vytiska 21.02. 16:00

Tedův mock draft 1.0/2022

Nejnovějšího vítěze Lombardi Trophy už známe a měli jsme týden na to, abychom Super Bowl do hloubky prodebatovali, ze všech stran rozebrali a více či méně strávili. Tím je loňská sezona uzavřená a je na čase dívat se jen a pouze dopředu. Samozřejmě je na místě se nejdřív zastavit a poslat gratulace Rams do Los Angeles, protože jinak o nich v před-draftových článcích moc řeč nebude – nemají totiž výběr ani v prvním, ani v druhém kole. Vzhledem k tématu článku je tedy drobnou ironií, že titul vyhrál tým, jehož management se zřejmě rozhodl, že stavět mužstvo přes draft je přežitek. Nicméně, navzdory tomu, že ojedinělá strategie budování týmu Rams vyšla, o důležitosti draftu a výhodách nováčkovských kontraktů nebo hloubky kádru není třeba dlouze diskutovat.

Být fanoušek Atlanty má tu výhodu, že jsem už někdy od konce listopadu mohl pečlivě sledovat college zápasy a nakoukávat největší talenty z univerzit. Činnost, kterou jsem v posledních týdnech ještě zintenzivnil, jak se blížil přelom ročního období z “NFL playoff” na “NFL offseason”. Dovolte mi tedy podělit se o moje postřehy a neoficiálně tak vykopnout sezonu 2022 tímto Mock Draftem 1.0!

1. Jacksonville Jaguars nfl-jacksonville-jaguars-team-logo-2-50

OT Evan Neal (Alabama)

Existuje slušná pravděpodobnost, že Jags ve free agency přijdou o svoji hvězdu Cama Robinsona. Vzniklou díru by mohli zalepit nejlépe hodnoceným OT prospektem v podobě Evana Neala. Velký a silný tackle, který zvládl i choulostivý přechod z RT na LT, by měl Lawrencovi poskytnout tolik potřebnou ochranu.

2. Detroit Lions nfl-detroit-lions-team-logo-2-50

EDGE Aidan Hutchinson (Michigan)

Už úvodní tiskovkou, ve které padlo například “když nás srazíte na zem, tak vám rozkoušeme kolena”, nastolil Dan Campbell v Detroitu jasný směr a týmovou identitu. Jejím základem je nekonečná vášeň a touha po vítězství viditelná při každém snapu. A přesně tyto faktory zdobí pravděpodobně nejlepšího pass rushera letošního draftu Aidana Hutchinsona. 

3. Houston Texans nfl-houston-texans-team-logo-2-50

S Kyle Hamilton (Notre Dame)

Na první pohled se může zdát, že safety takhle vysoko nepatří; poslední safety vybraný v top-5 byl Sean Taylor v roce 2004. Kdo ale viděl hrát Notre Dame, ten by měl chápat, proč je Hamiltonovi přisuzována tak vysoká příčka. Pro mnoho skautů je tento hráč dokonce nejlepším prospektem celého draftu a Texans potřebují posílit téměř na každé pozici. V takové situaci dává smysl vybrat nejlepšího hráče na boardu.

4. New York Jets New-York-Jets-logo-2019-50

EDGE Kayvon Thibodeaux (Oregon)

Stejně jako Texans mají i Jets spoustu prostoru pro zlepšení. Pokud na čtyřce bude stále k dispozici, měla by to být pro Jets jednoduchá volba, přestože okolo Thibodeauxe víří spekulace zpochybňující jeho nasazení a pracovní morálku. Stále je to ale elitní pass rusher, který byl pro Oregon Ducks po tři roky dominantním hráčem.

5. New York Giants nfl-new-york-giants-team-logo-2-50

OT Ikem Ekwonu (NC State)

Vypadá to, že se Giants rozhodli i nadále důvěřovat Danielu Jonesovi. Jejich hlavním úkolem pro off-season by tedy mělo být poskytnout jejich QB pomoc, kde to jen půjde. Ekwonu je velmi dynamickým a agresivním tacklem, který by v kombinaci s Thomasem mohl tvořit velmi slušný základ ofenzivní lajny Giants. Tato jednotka posilu opravdu nutně potřebuje. 

6. Carolina Panthers nfl-carolina-panthers-team-logo-2-50

OT Charles Cross (Mississippi State)

Své o špatných ofenzivních lajnách ví i Panthers, jejichž jediným pozitivním článkem je RT Taylor Moton. Draftovat rookie QB za tragickou OL mi nedává smysl, proto jim zde přisuzuji Charlese Crosse z Mississippi State. Tento skvělý atlet by poskytl ideální pomoc především při passové protekci.

7. New York Giants nfl-new-york-giants-team-logo-2-50

LB Nakobe Dean (Georgia)

Čím dál častěji nám týmy NFL ukazují, že mít dominantního linebackera je skvělým základem celé obrany. Přestože Giants by zde mohli pomýšlet i na pozici defenzivního enda, Dean by byl výborný pick. Mimo jiné je silný při blitzech, kterými pravidelně narušuje passovou hru soupeře. Dean je sice na linebackera lehce podprůměrného vzrůstu, ale jeho rychlost, fotbalové IQ a výborná pass coverage ten váhový nedostatek bohatě vynahrazují. 

8. Atlanta Falcons nfl-atlanta-falcons-team-logo-2-50

EDGE George Karlaftis (Purdue)

Můj vysněný scénář je výběr kvalitního pass rushera. Falcons takový hráč dlouhodobě chybí a na výkonech obrany se to samozřejmě velkou měrou podepisuje. Karlaftis je pravděpodobně nejsilovějším edge rusherem letošního draftu a spolu s jeho velmi dobrou technikou je schopný vynahradit svůj nedostatek kratších paží, než je pro hráče na jeho pozici typické. Byl bych u svého týmu spokojený i s výběrem Stingleyho Jr. k vytvoření silného dua s A. J. Terrellem. 

9. Denver Broncos nfl-denver-broncos-team-logo-2-50

QB Kenny Pickett (Pittsburgh)

Hledání franchise QB pro Denver Broncos stále pokračuje. Pokud se jim nepodaří zlákat Rodgerse nebo Wilsona, mohli by si vybrat svého vysněného QB v letošním draftu. Nevěřím, že jiný tým by před nimi QB draftoval, proto budou mít poměrně široký výběr. Pickett se zatím jeví jako nejvíce pro-ready QB letošního draftu. Tím vším ale ještě zamíchá NFL combine začátkem března.

10. New York Jets New-York-Jets-logo-2019-50

CB Derek Stingley Jr. (LSU)

Tady jsem měl trochu dilema. Vzít nejlepšího WR draftu, nebo nejlepšího CB? Kvalitní hráč na pozici WR se ve free agency bude hledat snáze, takže jsem nakonec vybral Stingleyho Jr. Ten toho sice kvůli zranění moc neodehrál, ale když byl na hřišti, tak byl naprosto dominantní. Pokud se Jets podaří naplnit jeho potenciál, mohou si zde vybrat cornerbacka podobného formátu, jako je Jalen Ramsey.

11. Washington Commanders washington-commanders-logo-50

WR Drake London (USC)

Dalším týmem v honu na QB budou letos Commanders. Mám takové tušení, že ti se pokusí získat veterána a mně by se k nim líbil Jimmy G. Do obrany už Commanders investovali hodně a spojení Londona s Terry McLaurinem by vytvořilo silné duo i na opačné straně balónu. Commanders by tak konečně mohli být nebezpeční na všech frontách.

12. Minnesota Vikings nfl-minnesota-vikings-team-logo-2-50

CB Ahmad Gardner (Cincinnati)

Vikings nutně potřebují posílit svou secondary, jednotku, která byla jedna z vůbec nejhorších v celé NFL. Pokud zde bude k dispozici Gardner, měl by být tento pick jasnou záležitostí. Jedná se o dlouhého, atletického cornera, který vyniká především v zone coverage, a který by měl být v NFL okamžitým starterem. 

13. Cleveland Browns nfl-cleveland-browns-team-logo-2-50

DL Jordan Davis (Georgia)

Přírodní anomálie, které svět říká Jordan Davis, by mohl Browns poskytnout kýženou pomoc na DL. Davis je… prostě obrovský. Vzhledem ke své velikosti je výborný především při zastavování běhových pokusů soupeře. Při passové hře je téměř nutné na něj hrát double team, jinak centra bullrushem zatlačí quarterbackovi přímo pod nohy. Jeho přítomnost by měla otevírat více prostoru pro dynamického playmakera, jakým je Myles Garrett. 

14. Baltimore Ravens nfl-baltimore-ravens-team-logo-2-50

OT Trevor Penning (Northern Iowa)

Penning mi k Ravens sedí naprosto dokonale. Agresivní tackle, který vyniká především při run blocku, je přesně to, co sedí do ofenzivního schématu Ravens. Penning se výborně prezentoval především při Senior Bowlu a trénincích s ním spojenými. 

15. Philadelphia Eagles nfl-philadelphia-eagles-team-logo-2-50

EDGE David Ojabo (Michigan)

Ojabo je hráč narozený v Nigérii, který fotbal začal hrát až jako junior na střední škole. Přestože mu tedy v porovnání s ostatními chybí zkušenosti, dokázal se vypracovat na skvělého pass rushera a ukazuje svůj přirozený fotbalový instinkt. Těžko soudit, jak moc těžil ze spolupráce s Hutchinsonem, kterého si podle mě na dvojce vyberou Lions, ale Ojabo má schopnosti a potenciál, které se NFL skautům určitě budou líbit.  

16. Philadelphia Eagles nfl-philadelphia-eagles-team-logo-2-50

IOL Tyler Linderbaum (Iowa)

Jason Kelce už pomalu stárne a tak by se Eagles mohli začít poohlížet po jeho náhradě. Linderbaum je skvělým prospektem pro pozici centra a vzhledem k tomu, že Eagles mají v prvním kole hned tři picky, mohli by si dovolit vzít hráče na této pozici netradičně vysoko. Věřím, že v tomto případě by se jim to vyplatilo.

17. Los Angeles Chargers nfl-los-angeles-chargers-team-logo-2-50

WR Treylon Burks (Arkansas)

Mike Williams se stává volným hráčem a tato zbraň bude Herbertovi v případě odchodu určitě chybět. Ani Keenan Allen nemládne. Výběr Treylona Burkse by tak dával pro Chargers smysl, přestože jsem si vědom i nutnosti posílení DL. Burks je velmi univerzálním WR, který se dá do hry zapojit mnoha způsoby – v Arkansasu jsme ho mohli vidět na pozici X receivera, slot receivera a někdy i v backfieldu.

18. New Orleans Saints nfl-new-orleans-saints-team-logo-2-50

WR Garrett Wilson (Ohio State)

Jsem si téměř jistý, že Winston dostane po zranění další šanci a bude potřebovat pomoc na pozici WR. Obrana Saints fungovala skvěle, proto je potřeba posílit především na opačné straně. Garrett Wilson je velmi komplexním receiverem představující zbraň, která je v NO potřeba bez ohledu na to, jestli se vrátí Michael Thomas.

19. Philadelphia Eagles nfl-philadelphia-eagles-team-logo-2-50

CB Andrew Booth Jr. (Clemson)

Lákalo mě poslat do Philadelphie nějakého WR, ale přemohla mě myšlenka sloučení Dariuse Slaye s dalším elitním CB na druhé straně hřiště. Booth Jr. má všechny předpoklady k tomu, aby se přesně takovým elitním hráčem stal, zapracovat však musí především na open field tacklech. 

20. Pittsburgh Steelers nfl-pittsburgh-steelers-team-logo-2-50

QB Malik Willis (Liberty)

Dlouhá a úspěšná éra Big Bena v Pittsburghu je u konce, a tak je čas se podívat po jeho náhradě. Všude létají zprávy, že je to právě Malik Willis z Liberty, do kterého se Steelers zamilovali především díky podařenému Senior Bowlu. Willis má v ruce dělo, je skvělým scramblerem a má veliký potenciál. Stále ho však čeká dost práce, aby mohl být považovaný za startera hned od prvního dne. 

21. New England Patriots nfl-new-england-patriots-team-logo-2-50

LB Devin Lloyd (Utah)

Být na místě Patriots, tak draftuji WR, který by Macu Jonesovi posloužil jako mladá a dynamická zbraň. Ale protože jsou to Patriots a na boardu je stále LB Devin Lloyd, výběr je jasný. Lloyd je fyzickým linebackerem platným především při zastavování běhu. 

22. Las Vegas Raiders nfl-oakland-raiders-team-logo-50

IOL Kenyon Green (Texas A&M)

Problémy na pozici OL u Raiders přetrvávají a Green by měl pomoci především s posílením běhové hry. Zkušený guard je schopný hrát na každé pozici kromě centra. Taková všestrannost se hodí vždycky a u Raiders to platí dvojnásob. Pokus s Leatherwoodem zatím moc nevychází a Green by mohl být větší jistota. Nedivil bych se zde ani výběru OT, pokud se jim některý ze zbylých bude zdát hodný 22. picku. 

23. Arizona Cardinals nfl-arizona-cardinals-team-logo-2-50

IOL Zion Johnson (Boston College)

Je až obdivuhodné, jak daleko se Cardinals dostali, když si uvědomíme, jak špatnou OL vlastně měli. Run block byl ještě větším problémem než pass block a s tím by jim měl pomoct Zion Johnson. Tento hráč strávil dvě sezóny na pozici guarda a jednu na pozici tackla. Vzhledem k jeho fyzickým předpokladům se očekává, že v NFL bude působit na pozici IOL.  

24. Dallas Cowboys nfl-dallas-cowboys-team-logo-2-50

WR Chris Olave (Ohio State)

Tahy Cowboys se velmi těžko odhadují, protože všichni dobře víme, že Jerry Jones si stejně udělá, co bude chtít. Stále častěji se rojí spekulace o odchodu Amariho Coopera, takže by si za něj Dallas v draftu mohl hledat náhradu. Olave je – společně s Londonem Drakem – můj oblíbený WR letošního draftu, jehož vysoké fotbalové IQ a route-running by se Cowboys mohl zalíbit. 

25. Buffalo Bills nfl-buffalo-bills-team-logo-2-50

DL DeMarvin Leal (Texas A&M)

Že Bills milují draftovat DL vysokými picky je známý fakt a nedivil bych se, kdyby tuto svoji tendenci potvrdili i letos. Leal je univerzálem, který může hrát inside i outside, a pokud ho někde dokáží správně využít, tak to bude právě v Buffalu. 

26. Tennessee Titans nfl-tennessee-titans-team-logo-2-50

OT Nicholas Petit-Frere (Ohio State)

Titans měli jednu z nejhorších OL v passové protekci, naopak run block fungoval velmi dobře. Chtělo by to v Tennessee najít stabilitu a balanc. Petit-Frere je ideální pickem do této jednotky. Tento talent ještě potřebuje trochu vývoje, než bude považovaný za okamžitého startera, ale jeho strop je vysoký a u Titans může vyrůst v ofenzivní hvězdu. 

27. Tampa Bay Buccaneers tampa-bay-buccaneers-2020-logo-50

WR Jameson Williams (Alabama)

Antonio Brown je pryč, Chris Godwin se stává volným hráčem a Bucs by tedy měli hledat nového WR. Williams je rychlík, který si na konci sezóny poranil koleno, ale to už s dnešní péčí v NFL není zase takový problém. Pokud se v draftu propadne až na tyto pozice, věřím, že Bucs nebudou váhat. Na QB buď dostane šanci Kyle Trask, nebo se Bucs poohlédnou ve free agency.

28. Green Bay Packers nfl-green-bay-packers-team-logo-2-50

EDGE Boye Mafe (Minnesota)

Packers by mohli pokračovat s výstavbou své obrany i v prvním kole letošního draftu. Mafeho vystřelil do popředí pozičních rankingů velmi povedený Senior Bowl a další posun vzhůru není vůbec vyloučený: očekávám, že při NFL Combine bude pod drobnohledem hned několika skautů.

29. Miami Dolphins miami-dolphins-logo-transparent-50

EDGE Trevon Walker (Georgia)

Každý rok se někdo propadá a nikdo neví proč. Já jako kandidáta na tuto nepopulární roli tipuji Walkera, který je mnohými predikován o něco výš, než ho mám já. Walker má na svou pozici ideální parametry, rychlost i sílu, nemá ale mnoho ohromujících výkonů (takových těch “wow” momentů), které budou skauti u hráčů prvního kola hledat a očekávat. Pro Dolphins to může být velký steal, pokud se k nim Walker opravdu propadne.  

30. Kansas City Chiefs nfl-kansas-city-chiefs-team-logo-2-50

CB Roger McCreary (Auburn)

Hned několik hráčů Chiefs se stane volnými hráči a nepochybuji o tom, že se v Kansasu budou snažit v prvním kole adresovat obranu. McReary není zatím příliš skloňované jméno, ale tento CB má vše, co si od hráče můžete přát. Skvělý atlet, výborný v man coverage, má cit pro zone coverage a zaznamenal dokonce nejvíc překažených passů v rámci SEC. 

31. Cincinnati Bengals nfl-cincinnati-bengals-team-logo-50

OT Bernhard Raimann (Central Michigan Chippewas)

Loňský risk v podobě výběru Chase před Sewellem se vyplatil. Teď už je ale vážně čas na posílení ofenzivní line. Burrow letos hned několikrát neměl daleko k dalšímu zranění a s tím už musí Bengals něco dělat. Raimann je rodákem z Rakouska, který přišel na univerzitu Central Michigan původně na pozici TE; s hraním na OT má jen dvouletou zkušenost. Ovšem o to více je ohromující, jak skvěle zde hraje. Ukazuje tím, jak rychle se dokáže zlepšovat a nedivil bych se, kdyby byl okamžitým starterem v NFL.

32. Detroit Lions nfl-detroit-lions-team-logo-2-50

QB Matt Corral (Ole Miss)

Díky tradu Stafforda mají i Lions dva picky v prvním kole. Na jeho konci by si mohli vybrat QB Matta Corrala, který si ještě rok posedí za Goffem a poté ho na pozici nahradí. Corral vedl velmi produktivní útok Ole Miss a je mobilním QB, který se však snaží být nebezpečný především vzduchem. 

Sdílejte na sociálních sítích

Ted Vytiska

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • dalid
  26. února 2022 09:59

  Asi si mal zdôrazniť, že nezohľadňujes výmeny.
  Ako vysoko vidíš / vidíte výber QB?
  Díky za mock, poslúži ako prehľad top hráčov.

 • DCC
  26. února 2022 17:40

  Tak tohle je takovej výkop. S konečným mockem má tohle pramálo společnýho řekl bych. Potřeby týmů se vykrystalizují teprve po free agency...

 • Zictory
  25. února 2022 16:07

  Chápu, že jde o první nástřel, ale i tak nesouhlasím. První desítku si pojal spíš jako wish list než jak to opravdu dopadne. No a Patriots první volbu opět vytrejdují. Prostě jak by řekl Al Borland - myslím, že ne Tede ;-)

 • Ted Vytiska
  27. února 2022 12:49

  Ahoj ahoj, jak jsi řekl, je to Mock podle toho, jak by to vypadalo, kdyby se draft rozeběhl dnes. Tudíž to není wish list, ale predikce a kombinace toho, jaký pohled na to zatím mají skauti a já. Samozřejmě je celý Mock bez tradu, takže tyto varianty jsem zde ani nijak nezmiňoval, možný to samozřejmě je :)

 • CK7
  22. února 2022 15:28

  Dobrá práce, ale pokud Redskins chtějí Jimmy G, tak budou muset do Frisca poslat first round pick🤷‍♂️
  Lions a QB🤣🤣🤣🤣

 • OMAHA2
  22. února 2022 08:35

  Tak to som zvedavý či čakanie na QB v Denveri skončí. Nech ho zoberú aj z pekla, len nech už majú konečne šťastnú ruku. No to sa dozviem až niekedy v Novembri či sa to podarilo a hlavne či to bude stačiť, pretože v tej čo skončila by fakt schopný QB na PO stačil, ale či to bude aj v nasledujúcej, tak to si nie som istý. Nezostáva len veriť. Go Broncos 🐴

 • DCC
  26. února 2022 17:38

  Hojas, dnes jsem založil i zcela separátní discord místnost pro fandy Denveru Broncos. Budeš určitě vítán. https://discord.gg/zF9EXedc Věř tomu, že tě rádi uvítáme. jakol každého fdandu Broncos. Nevím třeba jestli chodíš na web..? http://denverbroncos.eu/ Můžeš mrknout na nějaky články a na ideálně hned na tom discordu reagovat...