AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 09.03. 16:00

NFL Combine 2022 – zápisky redakce

Každoroční atletické přebory hráčů, kteří se chtějí probojovat do NFL nám usnadňují čekání na Draft a potažmo na další sezónu. Je to samozřejmě také ideální místo pro jednotlivé týmy prohlédnout si ty největší talenty, kteří míří mezi profesionály. Pro nás fanoušky je to potom prostor, jak s úžasem ve tváři koukat na neuvěřitelné výkony ve sprintu, bench pressu nebo v pozičních drillech.

Jednotlivé poznámky a zápisky leží v tomto článku tak, jak jsem je nabýval a v průběhu celého úžasného víkendu konzultoval s Tedem, za což mu mnohokrát děkuji a na celém článku má minimálně poloviční podíl. Předem upozorňuji, že to nemá žádnou velkou strukturu a posloupnost.

První den - QB, WR, TE

Nejsledovanější pozicí v celém sportu je pochopitelně quarterback. Avšak na combine tomu tak úplně není. U quarterbacků totiž, až tak úplně nezáleží na jejich úžasných atletických výkonech, ale především na tom, jak působí na týmy během rozhovorů a jak se prezentují na pozičních drillech. Do combine vstupovali s největší pozorností především trojice Kenny Pickett, Malik Willis a Sam Howell. Matt Corral z Ole Miss se vzhledem ke svému zranění combine zúčastnil pouze v úrovni rozhovorů s týmy.

Kennymu Pickettovi byla naměřena velikost dlaně 8,5 což je nejmenší číslo quarterbacka od doby co se tento parametr měří. Neříkám, že je to nějak super důležité, ale na druhou stranu roli to hrát určitě může.

Při pozičních drillech na mě nejlépe působil Malik Willis. Jistá ruka a rychlé nohy z něj ale ještě nedělají hotového quarterbacka. Nicméně především dlouhé přihrávky byly ukázkové. Zajímavé bylo, že ačkoli má výborné atletické předpoklady rozhodl se nenastoupit na 40 yardový sprint.

Sam Howell nijak nezazářil, přestože se nacházel v první skupině a předpokládalo se, že tedy bude výrazně nejlepší mezi svými kolegy. Jeho výkony však nebyly bůhvíjak oslnivé a jakoby chtěl trochu potvrdit, že o letošní třídě QB se nemluví vůbec hezky.

Desmond Ridder předvedl úžasné atletické výsledky a především jeho 40 za 4.52 při jeho 211 librách je na quaterbacka velmi slušný výkon.

Skupina widereceiverů se asi nejvíce potýkala s tím, že člověk, který měřil neoficiální časy pro NFL Network byl rychlejší než měl být, takže se nám na obrazovkách zjevovali neuvěřitelné časy. Tyquan Thorton z Bayloru už se skoro radoval z nového rekordu na 40 yardů, jenže pak přišla úprava a z času 4.21 byl nakonec čas 4.28.

Chris Olave jednoznačně předčil všechny své kolegy ve druhé skupině WR především ladností a skvělými pohyby na hřišti a také velmi rychlou 40, kterou zvládl za 4.39.

Christian Watson z North Dakota State zapůsobil především z atletického hlediska, když při svých 208 librách zaběhl 40 za 4.36 a na broad jump si připsal 11 stop a 4 palce. A v pozičních drillech rozhodně nezaostával, ba naopak.

Tight endi většinou bývají na combine malinko přehlíženou pozicí a myslím, že i letos tomu tak bylo. Nicméně pár jmen udělalo dojem.

Atleticky nad všemi vyčníval Chig Okonkwo, který zvládl 40 za 4.52 a i na hřišti vypadal jako nejpohyblivější TE.

Z celkového hlediska se mi moc líbil Greg Dulcich z UCLA. V ničem výrazně nevyčníval, ale v pozičních trénincích působil velmi jistě a jako hotový hráč.

Druhý den - OL, RB

Za nepřítomnosti Evana Neala byla největší hvězda z OL nepochybně Ickey Ekwonu. Jako největší hvězda se i představil, protože jeho pohyblivost a tělesné proporce byly fascinující. Velmi slušná 40 za 4.93 a hlavně skvělá mrštnost, pokud se to při 310 librách dá říci, vyšvihla Ekwonuho mezi top kandidáty na nadcházejícím draftu.

Co se týče inside OL, tak nejlepším dojmem na mě působil Dylan Parham z Memphisu. Statný ofenzivní guard, který váží 311 liber, zvládl 40 také za 4.93. A v pozičních drillech bylo vidět, jak velkou silou oplývá v horní polovině těla. Možná škoda, že se nezúčastnil benchpressu.

Breece Hall a Kenny Walker byly asi dvě nejpůsobivější jména, co se týče pozice RB. Před combine většina odborníků považovala za jasného favorita Breece Halla, ale Kenny Walker ukázal, že atleticky je na tom velmi podobně. A je dost možné, že se nám tato pozice ještě pořádně zamotá.

Třetí den - DL, LB

Pokud bych měl zmínit jedno jméno za celé trvání letošního NFL combine, bude to jednoznačne Jordan Davis. Tenhle interior DL z University of Georgia si totiž v sobotu večer podmanil celý fotbalový svět. Sprint na 40 yardů zaběhl za neskutečných 4.78 a to prosím váží 341 liber! Pokud budete chtít šokovat kamarády u piva, ukažte jim video Jordana Davise. Myslím, že málokterý čtenář by mu dokázal uběhnout. Já určitě ne. Broad jump 10 stop a 3 palce je také úctyhodný a jeho pohyb při pozičních drillech převyšoval ostatní interior DL rozdílem třídy. Především schopnost okamžité akcelerace mi doslova vyrazila dech.

Největším skokanem v rámci předraftového boardu je za mě Travon Walker. Ještě před combine se pohyboval spíš ve druhé polovině první desítky všech edge rusherů. Nicméně jeho výkony na combine zanechali ve všech přítomných velmi silný dojem. Pro 6 stop a 5 palců měřícího hráče je 40 za 4.51 naprosto excelentní čas a především elitní three-cone drill za 6.89 ukázal, že se s Walkerem musí počítat. Na svou výšku a váhu 272 liber se mi moc líbilo, jak se pohyboval kolem cvičných panáků a vidím v něm velký potenciál. Dokonce už se objevili poziční žebříčky, kdy se dostal před Kayvona Thibodeauxe.

Velký talent a všemi vyzdvihovaný Thibodeaux naopak úplně nezazářil. Ten hráč, který se zhruba před půl rokem zdál, jako jasná jednička draftu padá. Na Combine se původně měl účastnit úplně všech cvičení, ale po 40 si to nějakým způsobem rozmyslel a do dalších sekcí už nenastoupil. Myslím, že to jen přilévá pomyslný olej do ohně ve spekulacích, že Thibodeauxova pracovní morálka není tak úžasná, jako by se od hráče jeho kvalit očekávalo.

Naopak můj velký miláček Aidan Hutchinson zazářil. Respektive nezaznamenal nějaké oslnivé časy a atletické výkony. Na druhou stranu ani za jeden parametr se určitě nemusí stydět. Oplýval ochotou a dobrou náladou a spousta scoutů z NFL týmů si chválila rozhovory s tímto pass rusherem z Michiganu. Možná budu znít jako moc velký fan boy, ale podle mě se nám tady rýsuje jednička draftu. Je samozřejmě otázka, jestli o něj budou mít Jaguars zájem. Nejlepší pass rusher už to ale je. Na pozičních drillech mi přišel malinko "menší" než bych očekával, ale věřím, že to ještě může dohnat a nebo se naopak přeorientovat na 3-4 OLB. Právě v LB drillech, kdy bylo za úkol simulovat coverage vypadal až neuvěřitlně seběvědomě, což se od něj moc nečekalo, protože takovou situaci v Michiganu prakticky nezažil.

Pokud bych měl vyzdvihnout jedno jméno co se týče coverage LB, tak by to byl určitě Damone Clark. Inside LB z LSU zaběhl za 4.57 a představil se slušným 10 7 broad jumpem. V všech drillech se pohyboval naprosto bez problémů a ukázal, jak rychlým a agilním hráčem je. Myslím, že by to mohl být další typický side by side linebacker. Minimálně v atletických parametrech celkem jednoznačně předčil podle většiny letošního nejlepšího linebackera Devina Lloyda z Utahu.

Čtvrtý den - DB, ST

Pokud se Aidan Hutchinson téměř etabloval na místo nejlepšího pass rushera, tak myslím, že po combine nebude mít nikdo pochyb o nejlepším cornerbackovi letošního ročníku. Ahmad Suace Gardner předvedl skvělé atletické výkony a jeho 4.41 na 40 přesvědčila zřejmě úplně každého. Ještě mnohem zábavnější bylo sledovat tohoto mladíka v pozičních drillech. Vypadal uvolněně, ale velmi sebejistě s obrovskou mírou pružnosti a schopnosti měnit směr. Důkazem vyjimečnosti tohoho hráče je statistika, že za celou svou univerzitní kariéru nepustil ani jeden touchdown.

Zyon McCollum je hráč, který se úplně neřadí k těm nejlepším adeptům na pozici cornerbacka. Přesto ale předvedl opravdu impozantní combine a myslím, že se dostal do povědomí několika scoutů, kteří budou hledat výborného CB ve druhém dni.

Vysoký CB z univerzity Texas-San Antonio, kterému rozhodčí naměřili 6 stop a 4 palce zaběhl neuvěřitelný čas 4.26. To už samo o sobě zvedá oči mnohých odborníků a určitě i scoutů. Vertical jump měřil 42 palců a to vystřelilo Tariqa Woolena mezi nejlepší atlety ve své skupince. Samozřejmě je otazníkem jeho fotbalové IQ a schopnost orientovat se ve hře, zvlášť pokud přichází z menší univerzity. Atleticky ale Woolen ohromil.

Od safetyho Kyla Hamiltona se čekali velké věci. Jeden z nejlépe hodnocených safeties za dlouhé roky. Výborný playmaker a zkrátka hráč, který by měl být vybrán jako TOP 5 na začátku dubna. Jenže co se týče combine, tak úplně přesvědčivý nebyl. Jeho čas 4.59 se řadí k těm úplně nejhorším a to je zkrátka věc, kterou týmy nebudou chtít u tak vysokého výběru jen tak přehlédnout.

Matt Araiza je jméno, které jste asi neslyšeli. Nicméně tenhle punter ze San Deigo State má opravdu dynamit v noze. Na 40 předvedl opravdu parádní čas 4.68 a jeho punt, který z 35 yardové linie přišpendlil přímo na 2 yardy, je podle mě ozdobou celého combine. Araiza je punter, za kterého se vyplatí dát možná i páté kolo. Já bych ho bral hned, special teamy hrají větší roli než se zdá a punter, který je navíc podobně rychlý jako zbytek coverage týmu se bude hodit každému.


Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Razor 32
  14. března 2022 00:33

  Brady is back!!!!!!!!!!!!!

 • TomRaider
  14. března 2022 17:32

  Všetci sa poďakujte Ronaldovi / Sám najväčší

  Po zápase kde Ronaldo strelil hattrick v 37 rokoch sa Brady rozprával s Ronaldom a následne oznámil Comeback ,všetky americké noviny rozoberajú čo mu povedal

  To iste sa stalo s Djokovičom , stretol sa s Ronaldom v Dubaji a vyhral 3 grandslamy po sebe a vo 4 bol vo finále

  Conte po zápase povedal že Tottenham porazil Cristiano Ronaldo nie Manchester United, keby nebolo Ronalda vyhrali by na Old Trafford !

  Karol Polák : “Futbal je jediný šport, to ostatné je telesná výchova “

 • TomRaider
  12. března 2022 21:14

  Off topic:
  Tom Brady GOAT NFL dnes na Old Trafford videl najlepšieho futbalistu všetkých čias ako zostrelil Tottenham

  Cristiano 💪

 • DCC
  10. března 2022 11:47

  Mezi LB mě zaujal Chad Muma. Všiml jsem si ho poprvé na Senior Bowlu, kde hrál skvěle pozičně a byl všude na hřišti. Na Combine nic moc 40yardů sprint, ale ostatní drilly už patřil k nejlepším. Na benchi dal 27 opakování a byl jednička mezi LB. Stejný počet dal mezi ILB/OLB/EDGE už jen Kayvon Thoibodeaux, který je o nějaké to kilo těžší.

 • DCC
  10. března 2022 11:41

  Travon Walker je někde jako DL, nekde jako EDGE. Podobně nejasné použití bude mít další do party obránců z Georgie Devonte Wyatt. I on měl skvělé drily, kde potvrdil svou rychlost a hbitost. V dalších drilech pak skill set. Budoucí zaměstnavatel, ale bude muset zvážit správné použití, protože ho nejčastěji tlačí do 3-tech.

 • DCC
  10. března 2022 11:20

  Díky za článek. Jen lehce doplním, kde jsem v tom objemu něco zajímavého nasledoval. Nejlépe mezi QB si vedli (dle očekávání) Kenny Pickett a Malik Willis. Kenny Pickett přesný, Malik Willis hází i do dálky s neskutečnou lehkostí.

  Velikost dlaně QB se řeší hlavně vzhledem k úchopu míče. Určití odborníci řeší, že by měla mít menší ruka negativní vliv na hru QB v horším počasí, případně na časté fumbly. Pickett hrál na univerzitě v Pittsburghu, kde to počasí není jak na Floridě a problém s tím neměl. Stejně tak se dle NFL statistik nepotvrdilo, že by měla mít na fumbly vliv velikost ruky. I hráči s velkou rukou mají hodně fumblů a hráči s malou rukou fumblů málo. Spíš to bude o stylu hry jednotlivých QB a taky o jejich přístupu k ochraně míče.

  Mezi WR mě zaujal parádní adjustment WR Wilsona při pasu Picketta, kdy se ve výskoku zvládl orotovat pro přihrávku za něj.