AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 08.09. 17:12

4. kolo: Gladiators zůstávají neporaženi. Blades zválcovali Mammoths

Gladiators zůstávají neporaženi. Blades zválcovali Mammoths

Paddock liga amerického fotbalu se přehoupla do poloviny základní části. Po čtyřech odehraných kolech zůstává jediným neporaženým týmem Vysočina Gladiators. Favorit ligy si ve šlágru kola poradil s Brnem Sígrs a upevnil si první místo ve skupině.

Nezastavitelný Dunovský vedl Gladiators

Ve skvělé formě hraje running back v barvách Vysočiny Gladiators, Jan Dunovský. Ten si v úvodních třech zápasech připsal hned devět touchdownů. Ani obrana Sígrs nenašla na oporu české reprezentace recept. Dunovský si v první čtvrtině připsal tři touchdowny a Gladiators si tak vybudovali rychlý náskok 21:0. „Dnes jsme celý zápas tahali za kratší konec. Vůbec se nám nepodařil vstup do zápasu,” přiznal po zápase hlavní trenér Sígrs, Petr Švanda.

Sígrs se ve zbytku zápasu snažili s výsledkem něco udělat a výrazně se o snížení skóre zasloužili zahraniční posily Doug Webster a Kris Wedderburn. Webster našel vzduchem novou posilu Sígrs hned třikrát pro touchdown, ale díky dalším touchdownům Dunovského a Berana si Gladiators pohlídali vítězství 42:20.

„Hráli jsme přesně tak, jak jsme si to připravili. Je skvělé vidět, jak se tým připravuje několik týdnů a pak se to promítne na hřišti,” měl radost hlavní trenér Gladiators, Ondřej Paulus.

Na běhový válec Ústí nestačil ani Přerov

Ústí nad Labem Blades v televizním zápase proti Přerovu Mammoths potvrdili dominanci běhového útoku. Jenšík s Imrem a Bláhou převálcovali nováčka Paddock ligy 35:14.

Po pomalém začátku obou útoků zaznamenali první body hosté. Quarterback Mammoths, Michal Stoklásek, našel Zdeňka Šuláka, který se prosmýkl obranou Blades pro první touchdown zápasu. To bylo ale od útoku Mammoths v celém zápase téměř vše. “První poločas byl dobrý. Potřebujeme jako mladý tým lépe pracovat pod tlakem,” hodnotil výkon svého týmu hlavní trenér Mammoths, Jiří Láznička.

Po zbytek zápasu na hřišti dominovala obrana Ústí a především běhový útok. Blades tak nemuselo mrzet, že quarterback Jan Bláha zkompletoval první pass zápasu až v poslední čtvrtině. Bláha s Jenšíkem a Imrem si po zemi připsali téměř 300 yardů a k passovému útoku tak vůbec nemuseli přistoupit. „Měli jsme vybrané passové akce a za nerozhodného stavu bychom je použili. Zůstali jsme ale u běhů, které fungovaly,” dodal ofenzivní koordinátor Blades, Jan Rosenbaum.

Odpor hostů definitivně zlomila až zahraniční opora Blades, Nolan Corpening. Po odkopu Mammoths se Corpening zmocnil míče a slalomem mezi prakticky všemi soupeři si doběhl až pro touchdown. Blades si komfortní náskok pohlídali dalšími běhovými akcemi, na které Mammoths nenašli recept.

Hořké vítězství Steelers v Plzni

Pilsen Patriots dokázali držet krok s Ostravou Steelers pouze první poločas. Útok Steelers navázal na dobré výkony z minulých zápasů a quarterback Fadini společně s Dominikem Dvorským dovedli Ostravu ke 40 bodům.

Pro Steelers má vítězství 40:20 hořkou příchuť, protože se ve druhém poločase zranil Fadini a do zápasu již nezasáhl. „Jsem rád, že další víkend máme volno, protože máme hodně hráčů s různými zraněními. Také doufám, že náš quarterback bude v pořádku pro další zápas,” svěřil se po zápase hlavní trenér Steelers, Lonnie Hursey.

Ten věděl, že jeho tým nečeká proti Patriots jednoduchý zápas. „Je strašně těžké hrát proti rychlému útoku. Jejich dva hráči jsou hodně rychlí a mohou skórovat z každé pozice,” dodal Hursey na adresu Quevina Reddinga a Williama Younga.

Alligators se dočkali prvního vítězství

Brno Alligators se v Paddock lize radovali naposled z vítězství v sezoně 2018. Dlouhé čekání prolomili až na hřišti nováčky, Prague Mustangs. Alligators se proti Mustangs prosadili především po zemi, když si tři touchdowny připsal running back David Kilian, který pomohl k vítězství Alligators 41:15.