AKTUÁLNĚ
Novinky Ted Vytiska 09.04. 10:00

Tedův mock draft 2.0/2022

Tik tak. Tik tak. Slyšíte to? Tik tak. Tik tak. To neúnavné hodiny trpělivě ukrajují sekundy, minuty, hodiny a dny do nejsledovanější mimosezónní události NFL. Po šílenství, které propuklo během obchodů s hráči v březnu, se celý NFL cirkus přestěhuje do města hříchu. Osmdesátý sedmý NFL draft se totiž bude konat 28. – 30. dubna 2022 v Las Vegas.

Od mé předchozí verze mock draftu se toho hodně událo. Generální manažeři NFL týmů nadále čile obchodovali s hráči a nezapomínalo se ani na podepisování těch, kterým smlouva vypršela s koncem loňského ročníku. Do nervózní hry vstoupily promyšlené bitvy o pozice i překvapivé zvraty. Pořadí i potřeby týmů na draftu se zásadně proměnily. A tak přišel čas na můj další odhad, jak tahle zamotaná situace ve čtvrtek 28. dubna dopadne. Tentokrát jsem přidal i nějaký ten trade.

Před tím, než se na mé tipy vrhneme, dovolím si vám připomenout Draft Party NFL.cz. Po vynucené pauze je tu oblíbená akce zpátky! Kdo má chuť užít si jednu ze dvou největších NFL akcí roku spolu s námi, může se zatím nezávazně přihlásit na tomto odkazu:  https://nfl.cz/novinky/643/draft-party-nflcz Kompletní informace o Draft party NFL.cz zveřejníme v neděli 10.dubna.

1. Jacksonville Jaguars nfl-jacksonville-jaguars-team-logo-2-50

Aidan Hutchinson, EDGE, Michigan

Generální manažer floridského týmu z Jacksonville Trent Baalke tuto offseason věru nelenil. Mohutně zainvestoval napříč celou sestavou a uvolnil si tak ruce pro výběr nejlepšího hráče draftu. A tím je EDGE Aidan Hutchinson, Michigan. Logická a nepřekvapivá volba pro tým Jaguars.

2. Detroit Lions nfl-detroit-lions-team-logo-2-50

Kayvon Thibodeaux, EDGE, Oregon

Thibodeaux na Combine zbytečně rozvířil další spekulace o svém přístupu k fotbalu, když nedokončil všechny měřené drily „protože byl den moc dlouhý“. Pro mnoho týmů mohou být jeho prohlášení a přinejmenším “zvláštní“ přístup k fotbalu značným problémem označeným pomyslnou červenou vlajkou. Jeho kvalitám na hřišti to ale nijak neubírá. Thibodeaux byl dlouho považován za jedničku draftu. Potenciál tohoto hráče je výše, než si mnoho lidí uvědomuje. 

3. Houston Texans nfl-houston-texans-team-logo-2-50

Evan Neal, OT, Alabama

Obřího ofenzivního tackla z Alabamy stále považuji za nejlepší letošní prospekt na své pozici. Během všech let působení v dresu Crimson Tide Neal podával kvalitní konzistentní výkony a očekává se, že s přechodem do NFL nebude mít větší problémy. Vzhledem k tomu, že v Houstonu potřebují pomoc úplně všude, pick Evana Neala by pro ně byl skvělým začátkem letošního draftu.

4. New York Jets New-York-Jets-logo-2019-50

Ahmad Gardner, CB, Cincinnati

Ahmad “Sauce“ Gardner svým výkonem na Combine pravděpodobně potvrdil pozici cornera číslo jedna. Tento hráč o sobě dokonce prohlásil, že je nejlepším hráčem letošního draftu. Kdo by se mu divil, když během univerzitní kariéry nepovolil jediný touchdown. V čím dál tím více pasové lize budou jeho schopnosti velmi ceněné. Jets se v secondary hodí každá pomoc a výběr Gardnera by mohl být první krok k výraznému zlepšení. 

5. New Orleans Saints nfl-new-orleans-saints-team-logo-2-50 – projektovaný trade s Giants

Ikem Ekwonu, OT,  N.C. State

Dostáváme se k mé první projektované změně pořadí výběrů. Mnoho fanoušků překvapil nedávný trade mezi týmy Saints a Eagles. Zatímco snaha Philadelphie o rozložení tří letošních výběrů do příštích let je pro všechny pochopitelná, pohnutky New Orleans jsou zatím zahaleny tajemstvím. Mně z toho nejlogičtěji vychází snaha Saints o posun v letošním draftu do top 10. Je potřeba si uvědomit, že Saints podepsali QB Jameise Winstona na dva roky. K němu nedávno přivedli velmi kvalitního náhradníka Andyho Daltona. Z tohoto důvodu mi draft QB nedává smysl. Po odchodu skvělého, ale často zraněného Terrona Armsteada Saints potřebují pomoc na pozici ofenzivního tackla. Věřím tomu, že se mohli “zamilovat“ do Ikema Ekwonua a draftují si letos franchise OT na mnoho příštích let. Z pohledu Giants je trade down a zisk dalších výběrů v prvním kole ideální scénář.

6. Carolina Panthers nfl-carolina-panthers-team-logo-2-50

Malik Willis, QB, Liberty

Pokud se mezi prvními pěti týmy nestrhne boj o QuarterBacky, propadne se Malik Willis až k Panthers. Věřím, že nezaváhají a sáhnou po zajímavém lídrovi útoku z Liberty. V Carolině sice mají Darnolda, ale v tomto scénáři počítám s tím, že Sam zůstane pro letošek starterem. Dostane tak ještě jednu poslední šanci, aby si vyházel angažmá v jiném týmu. Nechal bych talentovaného atletického nováčka s dělovou rukou nadcházející rok pracovat na herních slabinách. Dále bych pracoval na doplnění týmu a do sezóny 2024 šel s Willisem jakožto novým franchise QB.

7. New York Giants nfl-new-york-giants-team-logo-2-50

Charles Cross, OT, Mississippi State

         Giants hlásají, že jsou otevření k odprodeji jednoho ze svých dvou picků z top desítky. To se jim v rámci tohoto mocku už podařilo. Na sedmém výběru by si tak mohli vybrat ofenzivního tackla Charlese Crosse. Ten během svého univerzitního působení na univerzitě Mississippi State vynikal hlavně v pasové ochraně proti nejlepším pass rusherům prestižní SEC konference.

8. Atlanta Falcons nfl-atlanta-falcons-team-logo-2-50

Travon Walker, EDGE, Georgia

Napříč celým internetem vídám mock drafty a analýzy poukazující na to, že Atlanta nemá pořádné wide receivery a proto musí jednoho draftovat v prvním kole. Téměř nikde se už ale nepíše, že v Atlantě chybí především pass rush. Momentální starteři jsou Ogundeji a Vaughters. Opravdu vážně pochybuji, že řadový fanda NFL někdy slyšel jméno alespoň jednoho z nich. Wide receiver se hledá v NFL podstatně snáz, nežli pass rusher a proto věřím, že Falcons sáhnou v prvním kole po Travonu Walkerovi. Jeho akcie vyletěly po skvělém Combine raketově vzhůru. Walker vyniká fotbalovým IQ a atletickými schopnostmi, které budou mít v dresu Falcons možnost vyniknout.

9. Seattle Seahawksnfl-seattle-seahawks-team-logo-2-50

Kenny Pickett, QB, Pittsburgh

Stále kalkuluji s myšlenkou, že se žádný velký boj o quarterbacky v top 10 nestrhne. To by značným způsobem nahrávalo týmu ze Seattlu, kterým kvalitní vůdce útoku po tradu Wilsona chybí. Představa, že se k nim propadne Kenny Pickett musí být pro fanoušky Seahawks lákavá. 

10. New York Jets New-York-Jets-logo-2019-50

Drake London, WR, USC

Zachary Kapono Wilsonovi stále chybí pořádná zbraň na pozici WR. Všude stále hlásám, že nejlepší WR letošního draftu je podle mě Drake London z USC. Proto je logicky i prvním receiverem vybraným v mém mocku.

11. Washington Commanders washington-commanders-logo-50

Kyle Hamilton, S, Notre Dame

Kolem Hamiltonova jména se rojí více a více spekulací o tom, že se i přes nesporné kvality nakonec ocitne mimo první  vybranou desítku. Novináři jej vidí mnohem výše než samotní skauti. Něco na tom může být. Nevěřím však, že se takto talentovaný hráč propadne příliš hluboko. Commanders by podle mě po Kylovi sáhli bez váhaní. Potřebují lídra Hamiltonova kalibru, který dá pozor na secondary za silnou defenzivní linií Commanders.

12. Minnesota Vikings nfl-minnesota-vikings-team-logo-2-50

Jordan Davis, DL, Georgia

Jordan Davis rozjel svou kampaň naprosto parádně. Tato masivní hříčka přírody s mírami 198 cm a 154 kg předvedla během Combine neskutečnou atletičnost. Davis by byl skvělým výběrem pro téměř kterýkoli NFL tým. Vikingové nebyli v loňské sezóně ve hře defenzivní linie nijak přesvědčiví a s obrovitým Davisem by se měla výrazně zlepšit především jejich běhová obrana.  

13. Houston Texans nfl-houston-texans-team-logo-2-50

George Karlaftis, EDGE, Purdue

Již jsem zmiňoval, že v Houstonu potřebují zlepšení na všech pozicích. Pokud by dokázali v prvním kole vybrat kvalitního hráče na pozici OL i EDGE, považoval bych to za velmi dobrý začátek rebuildu, ve kterém se tento tým momentálně nachází. 

14. Baltimore Ravens nfl-baltimore-ravens-team-logo-2-50

Derek Stingley Jr., CB, LSU

Baltimore Ravens měli v loňské sezóně problémy s hloubkou kádru v secondary, na což také dopláceli. Derek Stingley Jr. toho na univerzitě příliš mnoho neodehrál, ale když byl na hřišti, dokazoval svou genialitu. Tento výběr by mohl být z pohledu Baltimoru velký steal. Před svým posledním zraněním byl považován za TOP10 výběr a také za jedničku mezi cornery. Na college trénoval proti Justinu Jeffersonovi a Ja’Marrovi Chaseovi. A rozhodně netahal za krátký konec provazu. To může říct málokdo.

15. Philadelphia Eagles nfl-philadelphia-eagles-team-logo-2-50

Andrew Booth Jr., CB, Clemson

Eagles mají už “jen“ dva výběry v letošním prvním kole draftu a je pro mě poměrně tvrdý oříšek, jak s nimi naloží. Svým prvním rozhodnutím by mohli posílit secondary a vybrat CB Andrew Bootha Jr., který by společně s Dariem Slayem utvořil v dresu Philadelphie velmi kvalitní duo.

16. New York Giants nfl-new-york-giants-team-logo-2-50 – projektovaný trade se Saints

Jermaine Johnson II, EDGE, Florida State

Stále považuji tohoto edge rushera za mírně nadhodnoceného hráče. Do top 10 ho nevidím. Na šestnáctém výběru už by mi dával do Giants velký smysl. Podobně jako Texans by i Giants posílili během prvního kola draftu na obou stranách line of scrimmage. 

17. Los Angeles Chargers nfl-los-angeles-chargers-team-logo-2-50

Trevor Penning, OT, Northern Iowa

Trevor Penning vyniká především svou agresivitou, se kterou se v minulosti těžko vyrovnávalo mnoho pass rusherů. Penningův nesmlouvavý nezadržitelný kontaktní přístup je to, co loni trochu chybělo zdánlivě kvalitní ofenzivní linii Chargers. Mít na jedné straně Slatera a na druhé Penninga, by znamenalo pro Justina Herberta vysokou míru ochrany. 

18. Philadelphia Eagles nfl-philadelphia-eagles-team-logo-2-50

Devonte Wyatt , DL, Georgia

Stále si stojím za tím, že Eagles potřebují omladit především na DL a atletický Devonte Wyatt se po povedeném Combine vyšvihl na boardu poměrně vysoko. Za mě je tato volba ideální fit pro obě strany. 

19. New York Giants nfl-new-york-giants-team-logo-2-50 – projektovaný trade se Saints

Nakobe Dean, LB, Georgia

Rázem by místo Eagles měl 3 výběry v prvním kole jiný tým z NFC East. Giants jsem přisoudil mobilního linebackera Nakobe Deana i ve svém prvním mocku. To však bylo o mnoho výše. Nyní se Dean lehce propadá. Já však stále vidím toto spojení jako velmi smysluplné.

20. Pittsburgh Steelers nfl-pittsburgh-steelers-team-logo-2-50

Tyler Linderbaum, C, Iowa

Problémy ofenzivní linie Steelers stále přetrvávají a nejlepší IOL na draftu by Pittsburghu poskytl okamžité zlepšení. Možností je také volba QB, ale já jsem zastáncem postavení QB nováčka na hřiště až po vyřešení problémů s OL. Navíc je zde možnost výběru poměrně kvalitního QB v pozdějších kolech.

21. New England Patriots nfl-new-england-patriots-team-logo-2-50

Garrett Wilson, WR, Ohio State

Přestože tato volba není příliš Belichickovskou, Patriots prostě kvalitního WR potřebují. Wilson je nejedním skautem považován za nejlepšího WR letošního draftu a věřím, že tady by Pats neudělali chybu. 

22. Green Bay Packers nfl-green-bay-packers-team-logo-2-50

Chris Olave, WR, Ohio State

Po odchodu Davante Adamse vidím prakticky jedinou výraznější potřebu Packers na pozici receivera. Chris Olave je můj oblíbenec a je velká šance, že by ho v Green Bay čekaly nemalé úspěchy. Byl bych však poněkud překvapený, kdyby se propadl až sem. Packers by to však jistě ocenili.

23. Arizona Cardinals nfl-arizona-cardinals-team-logo-2-50

Trent McDuffie, CB, Washington

Nemohu si pomoct, ale stále vidím u Cardinals největší nutnost v posílení ofenzivní linie. A stále si za tím stojím. Nepřekvapilo by mě, kdyby na dvacátém třetím výběru sáhli po Zionu Johnsonovi. Na druhou stranu secondary Arizony také neoplývá oslnivou kvalitou a McDuffie by byl v této chvíli nejlepší hráč na boardu. Vidím to jako jednu z možných cest.

24. Tampa Bay Buccaneers tampa-bay-buccaneers-2020-logo-50 – projektovaný trade s Cowboys

Zion Johnson, IOL, Boston College

Buccaneers by na draftu mohli hledat náhradu za Ali Marpeta. Zion Johnson je považován za jeden z nejlepších prospektů na IOL s velkým potenciálem. Johnson je podle mě velmi dobře připravený na NFL a týmu Tampy Bay by poskytl přesně to, co hledají.  

25. Buffalo Bills nfl-buffalo-bills-team-logo-2-50

Treylon Burks, WR, Arkansas

Začíná to vypadat, že v Buffalu to bude dilema mezi WR a CB. V tomto případě si myslím, že nejlepší dostupný WR Treylon Burks má větší kvalitu než nejlepší dostupný hráč na pozici CB. Burks se od konce sezóny pořadím pomalu propadá, ale mohl by poskytnout velkou kvalitu za přijatelnou cenu. 

26. Tennessee Titans nfl-tennessee-titans-team-logo-2-50

Devin Lloyd, LB, Utah

LB Jayon Brown i Rashaan Evans ve free agency opustili Titans a ti by tak měli hledat náhradu v letošním draftu. Devin Lloyd patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co letošní draft na pozici LB nabízí. Měl by okamžitý dopad na obranu týmu z Nashvillu. V mém mocku se podle mnohých nejlepší LB propadl až na dvacátou šestou pozici. Výhra pro Titans.

27. Dallas Cowboys nfl-dallas-cowboys-team-logo-2-50 – projektovaný trade s Buccaneers

Kenyon Green, G, Texas A&M

Že by Cowboys draftovali náhradu za Amariho Coopera? Dost možná. Co kdyby ale Jerry Jones do týmu přivedl kýženou pomoc na pozici IOL? Myslím, že by tímto pickem překvapil nejednoho fanouška NFL. 

28. Green Bay Packers nfl-green-bay-packers-team-logo-2-50

Bernhard Raimann, OT, Central Michigan

Packers se na OL potýkají nejen s několika zraněními, ale také s odchody volných hráčů. Výběrem Rainmanna by nezvýšili jen hloubku na této pozici, ale také by mohli získat kvalitního startera do budoucích let. 

29. Kansas City Chiefs nfl-kansas-city-chiefs-team-logo-2-50

Jameson Williams, WR, Alabama

Když ztratíte hráče typu Tyreeka Hilla, nemůžete se tvářit, že to váš tým nijak neovlivní. No a pokud chcete někoho typově velmi podobného, vezmete rychlíka Jamesona Williamse.

30. Kansas City Chiefs nfl-kansas-city-chiefs-team-logo-2-50

Kaiir Elam, CB, Florida

A protože Chiefs mají hned další pick, mohou se okamžitě zaměřit na opačnou stranu míče. Secondary Kansasu opustil Charvarius Ward a tak by se Chiefs mohli poohlížet po náhradě. Kaiir Elam, synovec prvokolového výběru v roce 2013 Matta Elama, má fotbal prostě v krvi.  

31. Cincinnati Bengals nfl-cincinnati-bengals-team-logo-50

Roger McCreary, CB, Auburn

Bylo více než očividné, že největší problém Bengals je na pozici CB. Eli Apple je sice stejně sebevědomý jako Jalen Ramsey, bohužel po herní stránce nehraje ani z poloviny tak, jako on. Pokud Bengals chtějí cornera, který míň mluví a více se soustředí na hru, mohou sáhnout po McCrearym z Auburnu.

32. Detroit Lions nfl-detroit-lions-team-logo-2-50

Lewis Cine, S, Georgia

Lions v loňské sezóně vedle Tracyho Walkera protočili slušné množství hráčů. Stálou oporu zde doposud nenašli. Lewis Cine je považován za nejfyzičtějšího safetyho letošního draftu a tak od něj můžeme čekat mnoho tvrdých hitů. Určitě by měl být jednou ze zajímavých možností pro tým z Detroitu.

Sdílejte na sociálních sítích

Ted Vytiska

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  15. dubna 2022 07:29

  Williams pôjde určite skôr, a tiež si myslím, že Texans budú brať QB a to Picketta... Jedine žeby sa rozhodli budovať tím a túto sezónu ešte vypustili. V takom prípade by bol Neal skvelá voľba. Ale drafte sa každý rok ide hneď na začiatku po QB, a ináč to nebude ani tento rok. Takže do prvej päťky sa nejaký dostane.

 • Cukor
  11. dubna 2022 21:11

  Tede :) Titans určite nebudú brať v prvom kole ILB, majú na súpiske 6 ILB (Long, Cunningham, Rice, Jones, Dzubnar, Cole) preto odišiel Jayon Brown aj Evans. Ak by bol na boarde Williams aj Raimann a Kenyon Green, tak by Lloyd vôbec neprichádzal do úvahy :)

 • Hooper
  9. dubna 2022 21:46

  Jinak mě teda překvapily v tomhle článku tři věci:
  1) CB McCreary do Bengals, resp. to zdůvodnění. Po minulé sezóně si myslím, že je jasné, že největší slabina CIN je OL.
  2 QB Sama Howell vynechán - myslím si, že v prvním kole půjde.
  3) Myslím si, že Texans na třetím místě budou brát QB.

 • dalid
  9. dubna 2022 17:52

  Prečo v prvom kole WR do Bills? Davis mal výbornú sezónu, Diggs preĺžil, podpísali Crowdera, ďalší mladí čakajú na príležitosť. Na CB je obrovská diera, White zranený. Videl som mock s LB, ale WR mi moc nedáva zmysel.

 • Vontae_Mack
  11. dubna 2022 00:58

  Vidíš a za mňa je to úplne ok, akurát by som bral Williamsa a nie Burksa. CB bude samozrejme treba, ale nejaký F A bude pred draftom alebo po. CB môžeme brať aj nižšie, rovnako ako WR, takže v prvom kole proste treba najlepšieho možného hráča. A to je pri tomto mocku imo Williams.

  WR sa nám rozhodne zíde, ktovie či budeme vedieť zaplatiť Davisa, plus výborný mal až jej záver. Ja mu verím, ale ešte jeden top receiver by sa zišiel.

 • Domi86
  9. dubna 2022 16:17

  Kdyby byl na 20 ještě volný Wilson nebo Olave, tak si myslím že by Steelers brali jednoho z nich po tom co ve free agency odešli 3 WR

 • Hooper
  9. dubna 2022 21:42

  WR určitě brát budeme, ale nejvíc potřebujeme posílit OL, ač asi ne na pozici centra. Jenže budeme brát v prvním kole QB a mluví se o výměně se švagry, abychom vybírali pátí...

 • StevenJohn11
  11. dubna 2022 19:57

  @Hooper ten výběr C - Tyler Linderbaum by byl pro vás opravdu suprový, na tomto hráču můžeš postavit celou O-linu

 • StevenJohn11
  9. dubna 2022 12:41

  U Jets bych bral jako první pomoc do jejich D-liny (Robert Saleh by měl další zbraň a s přihlédnutím na sílu DB v letošním draftu a taky toho, že Jets mají 10th a další dva výběry v 2.kole - tam se jak dobrý CB/WR určitě najde).

  Vůbec bych jsem se nedivil kdyby Malik Willis šel do Texans.

  Po této sezoně bych spíš pro Chargers přisuzoval interior DL, ale ten výběr Trevor Penning mi tam taky sedí.

  Jestli Garrett Wilson spadne pod TOP17 tak si pro něj půjdeme (Packers).