AKTUÁLNĚ
Novinky DCC 19.04. 14:00

Komunitní mock draft 2022

K poslechu i na Spotify a Apple podcastech


I v letošním roce navážeme na skvělou tradici komunitních mock draftů! 

Jak se NFL draft 2022 nezadržitelně blíží, napětí v týmech i mezi fanoušky nervózně stoupá. Nejen profesionální analytici zabývající se americkým fotbalem chrlí jeden diskutabilní mock draft za druhým. Kontroverze číhají na každém kroku. Zpoza kulis prosakují zaručené zprávy, aby byly hned vzápětí vyvráceny. Skauti řvou a prskají ve svých kancelářích horujíce za své oblíbence. Generální manažeři nervózně přepisují své Big boardy s jedním okem upřeným na soupisku svěřeného týmu a druhým na nabídku mladíků jdoucích do profesionálního sportu. Osudy hráčů i miliardových NFL týmů se budou měnit. 

Mnozí NFL nadšenci si v klidu a teple domova zkoušejí vlastní mock drafty, kde vybírají své oblíbence. Ale jaké to je, když hlas NFL komisaře Rogera Goodella oznámí právě Váš výběr nikdo z nás nezažije. Nezažijeme ten pocit euforie při volbě hráče, v nějž s veškerou důvěrou vložíme naděje a prospěch svěřené franchise. Nezažijeme ani ten pocit zmaru, když nám někdo nečekaně vyfoukne vysněného hráče před nosem a začneme v pikosekundě panikařit. A co teprve ten nával adrenalinu, když zazní „Váš tým je nyní na řadě. Běží Vám čas.“. 

S redakcí nfl.cz těm odvážným z vás přinášíme možnost si alespoň vzdáleně užít křeslo generálního manažera týmu NFL. A z vlastní zkušenosti mohu říct, že to opravdu stojí za to.

S myšlenkou této bohulibé akce přišel už v roce 2017 Jirka Robek a pod jeho taktovkou jsme s velkým a rostoucím úspěchem navazovali rok co rok. Ani letopočet 2022 nebude výjimkou. Můžete se tak těšit na vzrušující a hlavně interaktivní předkrm skutečného draftu.

Na loňské výsledky i se záznamem moderovaného přenosu se můžete podívat zde: https://nfl.cz/novinky/397/komunitni-mock-draft-2021-vysledky

Letošní Komunitní mock draft se odehraje v neděli 24. dubna a počátek je naplánován na 19:00. Mock draft se bude týkat prvního kola draftu a tak by odhadovaná délka neměla přesáhnout dvě a půl hodiny. Než se přihlásíte k některému z týmů, tak pečlivě zvažte, jestli budete mít v daný termín dostatek času. 

Pokud nám to kapacity dovolí, chtěli bychom i letos realizovat stream, ve kterém komunitní mock draft odmoderujeme. Budeme se snažit rozklíčovat a rozebrat jednotlivá rozhodnutí, nabízet různé varianty a (ne)kvalifikovanými řečmi o letošních hráčských prospektech podpořit hype okolo největší offseason akce. A nezapomeňte, že u toho můžeme být na konci dubna spolu: https://nfl.cz/novinky/643/draft-party-nflcz

Jdete do toho?

V první fázi, kterou začínáme právě teď, chceme oslovit ty z vás, kteří si na roli generálního manažera troufnou a za svůj oblíbený tým provedou konkrétní výběr, respektive výběry. Není to role lehká. Vyžaduje časovou flexibilitu, aktivní přístup a dostatečný přehled jak v potřebách svěřeného týmu, tak i v letošní draft třídě mladých hráčů. Navíc samotnou volbou práce takového manažera neskončí. Budeme chtít, abyste nám sepsali a poslali na email streeter25@gmail.com krátký odstavec o svém rozhodnutí, aby mohl vzniknout tradiční souhrnný článek.

Své závazné přihlášky zasílejte soukromou zprávou v rámci discordu na účet „Ondra H. NFL.cz“. Při výběru manažerů budou platit stejná pravidla jako předešlé roky. Prioritně dáme přednost fanouškům daných týmů, osvědčeným manažerům z minulých let, respektive aktivním uživatelům komunity. 

Jak to bude celé probíhat?

Jak je z textu výše patrné, k realizaci celé akce využijeme osvědčenou platformu discord. Manažer provede volbu zasláním soukromé zprávy se jménem hráče na účet „Ondra H. NFL.cz“. Bude povinností každého manažera sledovat, kdy je jeho tým na řadě a kteří hráči již byli vybráni, aby nedocházelo ke zbytečným duplicitám voleb či výběrům mimo pořadí.

Založíme místnost „komunitni-mock“, ve které bude komisař NFL.cz Ondra Horák zveřejňovat jednotlivé výběry, aby měli všichni zúčastnění potřebný přehled.

Na každý jeden výběr budou mít manažeři maximálně 5 minut. Poprosíme vás, abyste tento čas nepřekračovali a pokud možno prováděli své picky v co nejkratší době, aby se nám celá akce zbytečně nenatahovala. POZOR! Pokud nebude výběr proveden včas, vyhrazujeme si možnost volbu provést sami. To by však byla velká škoda, jelikož Komunitní mock draft realizujeme pro vás.

Trady a výměny pozic mezi jednotlivými týmy nezakazujeme, ale mějte je připravené předem, ať se akce nenatahuje přes únosnou mez. Případně komisaře informujte, že se něco děje. Pro potřeby komunitního mock draftu není důležité, na jakém obchodu se dohodnete konkrétně, ale musíme znát pohyby výběrů v rámci prvního kola.

Seznam manažerů s jejich přezdívkami na discordu bude k dispozici na odkazu níže. Kde také bude průběžně aktualizován.

Tabulka

Těšíme se a věříme, že celá akce klapne na jedničku.

Sdílejte na sociálních sítích

DCC

DB4Life

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • OMAHA2
  21. dubna 2022 13:26

  Čítam všetky tvoje články na denverbroncos.eu a robíš to skvelo, klobúk dolu.👏 Keďže som odmietač sociálnych médií, tak neprispievam do diskusie, ale každý si s radosťou prečítam. GO BRONCOS GO 🐴
  (Upraveno: před 1 měsícem)

 • tthom
  19. dubna 2022 17:56

  Na parádu. Tradície treba udržiavať 👍