AKTUÁLNĚ
Novinky DCC 26.04. 16:46

Komunitní mock draft 2022 – Výsledky

A je to za námi! A bylo to přesně tak zábavné, jak jsme si představovali! Myslím, že za všechny zúčastněné mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsme si to užili mírou vrchovatou. A zábava byla hlavním důvodem pořádání této události.

V nedělní podvečer dostalo několik pečlivě vybraných fanoušků NFL ojedinělou možnost vyzkoušet si roli generálních manažerů týmů NFL. A chopili se své příležitosti s nemalou vervou. Někteří volili cestu agresivních tradů s ostatními, zatímco jiní si v klidu počkali na svůj výběr. Někdo se rozhodl jít svou vlastní cestou vylepšení oblíbené franchise a druhý zase zkusil odhadnout možné jednání týmu při reálném draftu. Svoje volby GM mnohdy podložili detailní znalostí vybraného hráče i potřeb svěřeného týmu. O překvapení nebyla nouze. Několik mladých prospektů se stejně jako při reálném draftu nečekaně propadlo dolů. A někteří nadějní jedinci zase z nabídky zmizeli o dost dříve, než se čekalo. Jsme rádi za to, jak zodpovědně se k celé akci všichni zúčastnění postavili a že tak celý interaktivní mock mohl proběhnout v rozumném čase.

Poprvé pouze v roli diváka jsem mohl ocenit, jak moc se celá komunita okolo NFL vyvinula a dále se vyvíjí směrem vpřed. Když před sedmi lety Jirka Robek s komunitním mockem začínal, psali jsme si s ostatními generálními manažery a Jirkou maily, které mnohdy docházely na přeskáčku a se zpožděním. Obchod mezi týmy byl prakticky neřešitelný a celé to trvalo moře času. V roce 2022 jsme byli svědky skvěle moderovaného přenosu celé události na youtube. Živá diskuse manažerů i diváků probíhala v reálném čase jak u zmíněného streamu, tak na discordu. A konečné výsledky zarezonovaly i v jednotlivých místnostech týmů na discordu. Kdo snad stále váhá s vyzkoušením této chatovací platformy, berte to jako pozvánku mezi nás https://discord.com/invite/EKXVzWV .

Tímto bych chtěl za celou fanouškovskou komunitu poděkovat za zprostředkování tohoto nevšedního zážitku. Za hladkým chodem celé akce se skrývá šéfredaktor webu NFL.cz Ondra Horák, kterému slovem zdatně vypomohli Ted a Inženýr. Kdo si to sám nevyzkoušel, tak nemá tušení, kolik je za tím vším skryté práce. Děkujeme.

Než se vrhneme na konkrétní výsledky, dovolte mi připomenout Draft party pořádanou redakcí NFL.cz v pražském klubu Bejzment. Součástí připravovaného programu bude i živý mock účastníků. Závazné přihlášky zde https://nfl.cz/novinky/643/draft-party-nflcz Nečekejte, neváhejte. Vyvrcholením večera bude Draft NFL 2022 a vy máte jedinečnou možnost sledovat tuto zásadní offseason událost roku s podobně nadšenými fanoušky.

pff-mock-results(Pozn. Chtěl jsem komentářům jednotlivých výběrů zachovat co největší míru autenticity, tak jsem se rozhodl do nich příliš nezasahovat.)

1.     Jacksonville Jaguars (Ondra Horák)

Aidan Hutchinson, EDGE, Michigan

U Jaguars se očekávají světlé zítřky. Starting QB už je jasně vyřešen, ale dalších otazníků je samozřejmě velká spousta. Velmi se mluví o tom, že vzhledem k dobrým výkonům LB Joshe Allena není taková potřeba dalšího hráče na pozici edge rushera. Já jsem ale toho názoru, že kvalitních a mladých pass rusherů není nikdy dost. Aidan Hutchinson v podstatě celou svoji kariéru na univerzitě dokazoval, že je jeden z nejlepších hráčů na své pozici a má veškeré předpoklady stát se další superstar v NFL. Proto jsem na prvním picku vybral právě jeho. Hutchinson je nejen skvělý atlet, ale také výborný fotbalista, což není pokaždé samozřejmostí. V neposlední řadě je to také velmi dobrý leader a podle informací NFL scoutů zanechal dobrý dojem i při rozhovorech na scouting combine. Pro Jaguars nejrozumnější možná volba.

2.     Detroit Lions (tthom)

Kayvon Thibodeaux, EDGE, Oregon

Myslím, že bez akýchkoľvek prekvapení sa na draft boarde ako č.1 vynímal EDGE Hutchinson. Pozícia pass rushera je jednou z najžiadanejších v celej lige a v Detroite obzvlášt, kedže v tejto kategórii skončili v uplynulej sezóne na 30 mieste. Síce má Thibodeaux nálepku "zlého chlapca", jeho kvalitám ako hráča to nijako neuberá. Jasná voľba pre Lions na č. 2

3.     Houston Texans (Bosso)

Ikem Ekwonu, OT, North Carolina State

Vybral som Ickeyho Ekwonu prave pre to, ze Texans potrebuji prebudovat skoro cely tym a to sa najlepsie robi od "zakopov". Preco Ickeyho pred Evanom Nealom? Tak je to hlavne koli tomu ako su momentalne na tom s OL v Texans. A to ze, prerobili contract u Tunsila a podpisali ho na dalsie 2 roky. Takze LT vyrieseny a Tytus Howard je lepsie na poziciu RT (1st round pick z 2019). Howard skusal aj RG 2021, ale tam sa moc neosvedcil a ako RT je lepsi. A Icky je univerzalny aj na Guarda a hlavne pick do buducna keby si Tunsil znova "postavil" hlavu a nechcelo sa mu hrat ako minulu sezonu (zranenie prstu na ruke a nehral az do konca sezony) tak Ickem bude dobry LT do buducnosti keby nahodou.

4.     New York Jets (matrix)

Travon Walker, EDGE, Georgia

Loňský rok byla naše obrana suverénně nejhorší ze všech 32 týmů. Nějaké pozice jsme posílili v rámci free agency, ale pořád v ní máme několik velkých děr. Při zvažování možností mi tak reálně vycházel na výběr jeden z trojice Thibodeaux, Walker a Gardner. Možnost vzít špičkového cornera byla svůdná, ale i s ohledem na podpis CB D. J. Reeda jsem se rozhodl, že zaplácnu díru na kraji defenzivní lajny. Trochu jsem doufal, že bude k mání Thibodeaux, ale ten putoval k Lions, takže nakonec nebylo co řešit. Walker má před sebou ještě spoustu práce a učení. Hlavně co se týče sápání se quarterbackovi po krku. Věřím, že to žádný propadák nebude a že Travon Walker se svojí velikostí a atletičností do naší D-line zapadne a pozvedne ji na další úroveň. Přeci jen povolit v průměru téměř 140 běžeckých yardů za zápas je dost a v tom bude Walker velkou posilou.

5.     New York Giants (Qydo)

Evan Neal, OT, Alabama

Ideálně jsem chtěl alespoň jeden z picků vyměnit a získat tím výběr v prvním kole 2023, kdy Giants nejspíš budou potřebovat brát nového QB. Ale nikdo nebyl ochoten tradovat takto vysoko pro QB v tomto draftu za tuto cenu. Což osobně chápu. Nicméně Giants mají velkou díru na pozici pravého tackla, takže bylo jasné, že tackle bude jedna z priorit. Za mě je Evan Neal nejjistější volba v poměru výkon/spolehlivost. Navíc právě se zkušenostmi na pravé straně. Ekwonu má možná vyšší strop, ale také nižší podlahu. Charles Cross je z nejvýše hodnocené trojice tacklů nejlepší v pasové protekci, ale nikdy nehrál pravého tackla.

6.     Carolina Panthers

Charles Cross, OT, Mississippi State

Primárním cílem front office před zahájením draftu bylo udělat trade down a nabrat nějaký ten draft kapitál. Protože letos máme 6. výběr v prvním kole a další volbu až jako 137. výběr ve čtvrtém kole. A to je velmi slabé. Bohužel trade down se nám nepovedlo zrealizovat. A tak jsme sáhli po hráči, kterého potřebujeme a v danou chvíli pro nás byl tou nejlepší volbou. A tou byl OT Charles Cross z Mississipi State. Osobně ho mám zařazeného jako druhého nejlepšího OT letošní draftu hned za Nealem z Alabamy. Charles Cross je dle expertů nejvíce pro ready OT a dle všech skautů má i nejlepší práci rukou. Dle slov expertů: "když se Cross dostane rukou pod hrudník obránce, tak obránce již nemá šanci úniku". Charles vyniká především jako pass protector, kde absolutně dominoval na LT a kde dokonale blokoval i daleko menší a rychlejší edge rushery. Jeho jedinou slabinou je slabší run blocking, který se dá označit za funkční, ale rozhodně není dominantní jako třeba Ikem Ekwonu. Z našeho pohledu byl Charles Cross nejlepší hráč na boardu, který byl k dispozici, a tak jsme po něm museli sáhnout.

Co se týče dalšího vývoje draftu, zkoušeli jsme oslovit několik týmu pro možný trade up zpět na konec prvního kola, abychom mohli draftovat dalšího vyhlédnutého hráče a tím měl být QB Matt Corral z univerzity Ole Miss. Tento hráč se nakonec neprobojoval do prvního kola, a tak budeme dělat vše pro to, aby jsme se dostali na 33. výběr Jags a získali svého QB za rozumnou cenu.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům z NFL.CZ za úžasnou příležitost a zážitek, a ještě jednou speciální poděkování uživateli Mischinko se kterým jsme hodně řešili po kom sáhneme a koho oslovíme na případný trade down a nebo up.

7.     New York Giants (Qydo)

Ahmad „Sauce“ Gardner, CB, Cincinnati

Zde jsem vyčkával, jestli nezůstane Cross na boardu, abych mohl zkusit vyhandlovat trade s některým z týmů, který by toužil po posledním z trojice top tacklů. Díky výběru Panthers se to nepovedlo, ale Darnold jako QB je za to dostatečný trest. V té chvíli byl stále k mání třetí hráč mého big boardu, takže nebylo co řešit. Sauce Gardner je skvělý atletický CB, který bude do nového systému Winka Martindalea potřeba. CB James Bradberry je vzhledem k jeho cap hitu určitě na odchodu. (Neúspěšně jsem se ho pokoušel udat některému z kolegů v rámci nějakého tradu.) Derek Stingley Jr. možná nakonec bude lepší corner, ale podle mě v TOP 7 nemá smysl brát boom or bust typy hráčů, protože ty rozdíly mezi top prospekty nejsou tak výrazné (pokud to není QB).

8.     Atlanta Falcons (Martin Tvrz)

Jordan Davis, DL, Georgia

Možná první překvapení našeho komunitního draftu. Davis se pohybuje ve většině mocků spíše v polovině tabulky prvního kola, tudíž chápu pozvednuté obočí. Trade down nevyšel, což mě zase tak nevadí, protože jsem se do tohoto hráče zamiloval. Až se za tři roky ohlédnete, tak je jedno jestli berete někoho na 8. nebo 20. výběru. Důležitý je pouze dopad na tým. Dost se v našem případě skloňuje QB, což chápu. Je to pozice nejdůležitější, ale letos mě prostě žádný z hráčů nepřesvědčil, abych za něho první kolo dal (minimálně top 1-10). Navíc je u nás děr na zalepení spoustu a jedna z nich je bezpochyby pass rush. Všichni hráči, které bych si u nás přál, byli pryč. Vyjma Ebitekieho, ale to je dle predikcí hráč až do druhého kola draftu. I přesto by měl mít Jordan Davis na pass rush nemalý vliv.

Tento obrovitý NT je neskutečně atletický, což nám předvedl na scouting combinu, který si naprosto podmanil. Všichni nevěřícně koukali, co s tak obrovitým tělem dokáže. Jeho velikost a síla je neskutečná. Bez double coverage ho na zem nedostanete a ani to kolikrát nepomáhá. Svým tělem ucpe takřka všechny mezery a má velmi silný bull rush. Radost na něj koukat. Má to samozřejmě i stinné stránky. Davisova kondice je zatím spíše slabá a tlak mimo střed rovněž. Ale zaprvé jsou to věci, které se dají zlepšit, případně natrénovat a zadruhé se to od něj ve výsledku nemusí minimálně první rok tolik očekávat.

Díky jeho pozici by se tím pádem uvolnily ruce pro Gradyho Jarretta, který by vyvinul mnohem větší tlak na OL - QB a tím pádem i pro OLB/DE. A to je věc, kterou enormně potřebujeme. Navíc se objevily mikro spekulace, že by Jarrett mohl být na odchodu (nechci ani pomyslet). Ačkoli je Davis typově jiný hráč, alespoň by v tokovém případě nešlo o tak výrazné oslabení naší DL. Pakliže Davis zlepší svoji výdrž a vyhne se výraznějším zraněním, tak v něm vidím obrovský potenciál. Je to pozice, která není tolik v různých tabulkách a statech, ale je neskutečně důležitá. V reálu nepředpokládám že ho vybereme, ale po očku ho sledujte. Věřím, že někde udělá parádu á la VitaVea.

9.     Baltimore Ravens (majlou88)

Derek Stingley Jr., CB, LSU

Trade: Ravens získali výběr číslo 9 (1. kolo). Seahawks na oplátku dostali výběry číslo 14 (1. kolo), 76 (3. kolo), 110 (4. kolo).

Nejkvalitnější pass rusheři byli pryč a jelikož je třída EDGE letos velká, tak jsem se rozhodl jít pro jednoho ze dvou nejlepších CB. Derek Stingley Jr. vyniká v pokrytí jeden na jednoho, má vynikající ruce a je jistým tacklerem. Měří 185 cm a váží 88 kg. Je dostatečně atletický, aby se vyrovnal jakémukoli stylu WR. Bude mít výhodu v tom, že se bude učit od Peterse a Humphreyho. Týmy v AFC výrazně posílily, takže potřeba CB vzrostla. Stingley nám může pomoct. Plus se dvakrát v sezóně utká s Burrowem a Chasem.

10. San Francisco 49ers (CK7)

Jameson Williams, WR, Alabama

Trade: NY Jets získali volby 10 a 111 výměnou za 93. volbu a WR Deebo Samuela.

Ještě před draftem jsme se s manažerem CK7 bavili o možnosti tradu Deeba Samuela, kterého jsou teď plné internety. Výměna mi dávala smysl hlavně z toho důvodu, že Wilsonovi přivedu hotového hráče a nemusím spoléhat na to, aby byl nováček platný a produktivní hned od prvního snapu. Přeci jen, už to chce výraznější úspěchy a ne jen náznaky. A se špičkovým receiverem jim budeme o dost blíž.

11. Washington Commanders (Seahawk)

Kyle Hamilton, S, Notre Dame

Hamilton byl nejlepší hráč na boardu a tak jsem ani chvíli neváhal. Washington sice potřebuje i QB, ale letos trejdovali pro Wentze. Zkusí to minimálně rok s ním. Hamilton si za svou tříletou kariéru na univerzitě připsal 138 skládek. Z toho 7,5 pro ztrátu. 8 interceptionů. Velmi dobře doplní už tak skvělou obranu Commanders a to hlavně po odchodu S Landona Collinse.

12. Minnesota Vikings (sakhir)

Trent McDuffie, CB, Washington

Garrett Wilson byl lákavá možnost, protože Adam Thielen nemládne. Přednost ovšem dostal cornerback Trent McDuffie z University of Washington. Za Huskies nastupoval pravidelně jako starter už od prvního roku. Svoje menší rozměry vynahrazuje vysokou herní inteligencí a atletičností. Je schopen hrát outside i slot pozici. Nedělá mu problém osobní ani zónová obrana. V prvním roce může růst pod dohledem Patricka Petersona a zapojit se do rotace. Do budoucna pak utvoří nadprůměrnou dvojici s Cameronem Dantzlerem.

13. Houston Texans (Bosso)

George Karlaftis, EDGE, Purdue

Znova vyber do lajny. Texans boli v minulej sezone najhorsi co sa tyka QB pressures a od cias zdraveho JJ Watta nemali poriadneho Edge rushera. Karlaftis je podla mna po Hutchinsonovi a Thibodeauovi treti najlepsi rusher na boarde. Ma uzasne rychly prvy krok a velmi silny bull rush. Jeho prezyvka Greek Freak hovori sama o sebe a ja dufam ze by mohol byt rovnako podcenovany pick ako kedysi davno JJ Watt (11. vyber na drafte 2011). Houston by potreboval noveho Watta.

14. Seattle Seahawks (kisa)

Trevor Penning, OT, Northern Iowa

Zkusit draftem zaplnit ideálně pozici levého "tekla" (zatím vyprázdněné s vypršením smlouvy Duane Browna) je jednou z hlavních výzev pro Seahakws v letošním draftu. Poněvadž v rámci komunitního draftu mezi volbami 3 a 6 zmizeli všichni tři top-OTs´, bylo strategické vyměnit 9. za 14. volbu a zde si počkat právě na Trevora Penninga. V roce 2021 tento senior z univerzitního týmu Northern Iowa Panthers hrál většinu času právě na levé straně, ačkoliv je schopný hrát i napravo. Zároveň by jeho silnější stránkou měla být "run-game", což je pro budoucí hru Seahawks klíčové. Věřím, že Trevor Penning převezme místo na levé straně OL a bude week-1-starter.

15. Philadelphia Eagles (12palcu)

Devin Lloyd, LB, Utah

Nejdříve bych chtěl poznamenat, že si nemyslím, že takto budeme draftovat i v reálu. Nebrali jsme LB v prvním kole od roku 1979. Pozvali jsme si na zkoušku několik Linebackerů řekněme druhého sledu a z nich si podle mě vybereme někoho ve 2./3. možná 4. kole.

K samotnému výběru. Moji top hráči již byli z boardu pryč a nedostali se ani na mnou vytyčenou mez, kde bych byl ochoten si pro ně tradnout nahoru za zanedbatelnou cenu. Řekněme posun z 15. na 12. nebo 13. Na mém boardu byli 3 top hráči LB Lloyd, EDGE J. Johnson a CB K. Elam, které šlo vybrat i později. Obnovil jsem jednání s Rolem (GM Packers), které padlo vlivem snahy o trade up. K mému zklamání, a hlavně vinou nedostatečného času, jsme se nakonec nedohodli. Mohl jsem zinkasovat ještě jedno 2. kolo a z 22. pozice bych si stále mohl vybírat z výše uvedené trojice.

K Lloydovi jen pár poznámek. Já mám pozici LB na svém seznamu mnohem výše, než jak jsme v poslední době zvyklí vídat při draftech. Myslím, že se o tom často zmiňuje i Doktor a já s ním v tomto souhlasím. Eagles stále potřebují tuto pozici posílit i po FA pohybech. Devin Lloyd je kompletní balíček. Nepropadá v žádném ze třech kritérií. Umí hrát proti běhu, jako pass rusher i v pokrytí receiverů. Může dělat všechno a nikdy neopustit hřiště, po čemž určitě touží DC Gannon a nejenom on. Za sezónu 2021 si vysloužil známku 91,1 od PFF. Jediné, co se mu zatím vytýká je herní nekonzistence. Ale to bude s věkem ubývat. Kdybych to měl shrnout do jedné věty: Věřím, že jsme draftovali svého Daria Leonarda. Ještě taková malá zajímavost: oba rodiče Devina Lloyda sloužili/slouží dlouhé roky v armádě, což jsou pro mě a myslím i pro Eagles ze spousty hledisek plusové body.

Náš další výběr z 18. pozice jsem po atraktivní nabídce přepustil Hawks. Na konci jsem se ještě pokoušel dostat zpátky do prvního kola, ale byl jsem odmítnut. A i tak zbylí hráči (CB Elam a EDGE Johnson, případně WR) byli vybráni dříve, než bych se k nim dostal já. Trochu to vypadá, jako bych i já nevěřil Hurtsovi a letošní draft obětoval za posílení pozic na následují rok, ale to určitě nebylo mým původním záměrem. Jen se to tak prostě vyvrbilo.

16. New Orleans Saints (looky ⚜)

Chris Olave, WR, Ohio State

Saints mají v letošním draftu 16. a 19. pick, díky čemuž se nabízí široká škála možností, jak doplnit svůj tým na pozicích LT, DT a WR. Rozhodl jsem se ponechat si oba picky, ač se nabízely možnosti jako tradovat do top 10 pro elitního tackla nebo tradovat dolů na 19. pick. Na 16. místě už nezbyl ani jeden z OT, který by se vyplatil vzít. Ač je pro mě prioritou přivedení DT před WR, rozhodl jsem se si WR vzít dříve, protože jsem měl široký výběr a věřil jsem, že – pozor spoiler – DT mi spadne i na 19. místo. Na výběr byla jména jako jsou Garrett Wilson nebo Drake London, ale já jsem se rozhodl pro Chrise Olaveho. Atributy, na které jsem koukal byly především rychlost a route running (zaměřil jsem se i na route heat maps.), aby vytvořil silné WR duo s Michaelem Thomasem. V obou disciplínách Chris Olave vyniká, a navíc si myslím, že mu bude zatím sedět i role WR2 u Saints. Také máme dobré zkušenosti s hráči z Ohio State University. Je pravda, že mezi Wilsonem a Olavem jsem to měl dost vyrovnané, ale rozhodlo, že Olave je přeci jen o něco rychlejší a jistější.

17. Green Bay Packers (Rolo)

Drake London, WR, USC

Trade: Packers získali 17. pick v 1. kole. Chargers získali 22. pick v 1. kole, 92. pick (3. kolo), 132. pick (4. kolo)

Od úvodu som sa snažil pozorovať môj board, kde som mal medzi WR Londona úplne najvyššie. Tým že sa prepadol mimo Top 15 som vystupňoval svoje predošlé pokusy o trade up s Texans a Eagles. S GM Chargers sme sa dohodli a napokon tento posun o pät pozícií nahor nestál 28. pick a ani jeden z dvoch pickov v druhom kole, čo bolo kľúčové. Ak trade up, tak bez straty týchto troch výberov.

London je kompletný WR, ktorý sa perfektne hodí do Packers. Okrem jeho chytacích schopností je to perfektný pomocník pri blokovaní, čo je v útoku Matta LaFleura veľmi cenená vlastnosť. Rovnako by zvýšil silu Packers v end zone, kde to vlani škrýpalo. Pri mojom “skautovaní” hráčov mi padol do oka a je to o dosť lepšia verzia Allena Lazarda. Tvrdý hráč, ktorý má množstvo yards-after-contact a jeho výška je ponukou na vytváranie missmatchov. Viem si predstaviť ako ho LaFleur využíva pri hrách aj na pozícii TE a s ním by mohol coach Packers vytiahnuť aj nejaké formácie s dvomi TEs.

18. Seattle Seahawks (kisa)

Malik Willis, QB, Liberty

Trade: Seahawks získali 18. výběr (1. kolo) a výběr Eagles ve 4.kolo 2023. Philadelphia získala 40.výběr ve 2.kole a 1.kolo Seahawks 2023.

To, že jsou Seahawks tzv. QB-need tým, je po trade FQB Russella Wilsona do Denveru Broncos všem známá věc. Seahawks se na combine potkali s Malikem Willisem, avšak na jeho pozdější prezentaci na univerzitě už byla sestava pozorovatelů ze Seattlu skromnější (než jiných týmů). Naopak na severozápadě byl osobně např. Desmond Ridder. V rámci mocku jsem jako GM vycházel z teze, že bude snaha spíše získat nějakou volbu na konci první kola a zde vzít QB (i z důvodu případné možnosti 5th-year-option). Jakmile však v rámci komunitního mock nebyl ani na 17. místě vybrán QB Malik Willis, byl trade-up asi logický krok (byť nikoliv "levný"). Malik Willis je z letošní QB-class asi nejblíže stylu hry Seahawks. Je jednoznačně projektovaný do 1. kola a uvažovaný jako budoucí FQB. Zároveň, vzít takového QB za polovinou 1. kola draftu považuji za strategické i z hlediska cap-hit, kdy se de facto bude jednat o zhruba 16m/4y rookie-contract.

19. New Orleans Saints (looky ⚜)

Devonte Wyatt, DL, Georgia

Na 19. místě jsem se rozhodl pro Devonte Wyatta z University of Georgia. Klobouk dolů před tím, co za obranu dokázala Georgia poskládat v minulé college football sezóně. Z této našlapané obrany jsem si dovolil vytáhnout právě tohoto univerzálního defenzivního linemana. Myslím si, že ač máme na pozici DT hloubku, tak nám chybí kvalita. A tým, který v posledních sezónách zdobila právě obrana, musí neustále pracovat na tom, aby si její vysokou úroveň udržel. Tomu by měly Wyattova explozivnost, rychlost, univerzálnost a neúnavnost pomoci. Jeho výkonnost konzistentně rostla po celou jeho univerzitní kariéru. Je to klasický 3 technique tackle a v naší 4-3 obraně si určitě místo najde.

20. Pittsburgh Steelers (zdenek.kupka)

Desmond Ridder, QB, Cincinnati

Snažil jsem se můj pick brát trochu více podle toho, jak se podle dostupných zpráv budou při opravdovém draftu chovat Steelers. A z těchto zpráv se jako nejpravděpodobnější varianta jeví výběr QB. Nejlepším QB na draftu je podle mě Malik Willis, pro kterého si přede mě ale vytradovali Seahawks.

S Desmondem Ridderem Steelers měli několik meetingů, společně s HC byl Ridder i na neoficilání večeři. Jeví se tak jako pravděpodobná volba Steelers pokud už nebude dostupný Willis (nebo se nebude někdo překvapivě propadat).

No a proč QB? Jak všichni víme v Pittsburghu po minulé sezóně skončil future hall-of-famer Big Ben Roethlisberger a začíná tak nová éra tohoto týmu. Tým v offseason přivedl Trubiskyho, který pravděpodobně bude Week 1 starter. Ovšem po tragickém úmrtí Haskinse se nyní jako pozice s nejméně kvalitami jeví naše QB room. Ač budou příští rok na draftu pravděpodobně lepší QB, Steelers projevují velký zájem o jednoho z QB Willis/Ridder, a proto jsem se tak v komunitním draftu rozhodl i já.

21. New England Patriots (Miky Pál)

Zion Johnson, OG, Boston College

U Patriots většina očekává, že se bude brát LB, kde je poměrně velký need. Díky tomu, že Loyd už byl pryč z boardu, tak jsme usoudili, že posílení Oline bude důležitější. Kvalitního LB dokážeme najít i ve druhém kole, zatímco za Johnsonem je poměrně větší mezera než za LB. V současné době mají Patriots na soupisce 3 guardy a tudíž je potřeba udělat i hloubku, neboť po odchodu Masona není taková kvalita do dvojice s Onwenuem. Navíc loni se bral mladý QB a je lepší jej udržet zdravého a dát mu dost protekce na to, aby mohl letos tým dotáhnout dále než loni.

22. New York Jets (matrix)

Nakobe Dean, LB, Georgia

Trade: Jets získali 22. výběr. Chargers na oplátku výběry číslo 35 a 69.

Další mezerou v týmu je pozice LB, kde má podle jména úřadovat C. J. Mosley, ale výkony obrany tomu nenasvědčují. Vytipoval jsem si Nakobe Deana jako nejvhodnější doplnění mozku obrany, protože je neskutečně herně inteligentní, má vynikající čtení hry a ve svém týmu působil jako jeden z kapitánů. Skutečný lídr, jaký by se hodil do každého týmu. Trochu jsem se obával, že mi jej někdo z trojice Patriots, Cowboys nebo Texans vyfoukne, tak jsem se rozhodl pro agresivní přístup. Trade před Patriots jsem prováhal a neudělal žádnou nabídku, takže při jejich výběru jsem měl tepovku kolem 180. Jakmile však zaznělo jiné jméno, hned jsem žhavil dráty na západní pobřeží a doufal, že moje modlitby budou vyslyšeny.

23. Arizona Cardinals (pedrito)

Garett Wilson, WR, Ohio State

Cardinals majú momentálne asi najväčšiu dieru na pozícii edge rushera. Lenže štyria z nich zmizli do picku 13 aj ked Jermaine Johnson bol lakava ponuka. Corner by sa tiež zišiel a zvažoval som Bootha. Rovnako aj nad centrom Lindenbaumom som chvílu rozmýšlal, ale zrovna center až tak urgentná potreba nie je. Ale keďže na boarde ešte prekvapivo ostal WR Wilson, rozhodol som sa pre neho. Pride mi jasne lepšia volba ako piaty edge či štvrtý corner. A WR2 k DHopovi je stále potrebný aj po znovupodpise AJ Greena. Už len úspešne dotiahnuť zmluvu pre Kylera.

24. Dallas Cowboys (Jaro)

Tyler Linderbaum, C, Iowa

Ako zastupujúci GM Cowboys som stál pred voľbou číslo 24 v tohtoročnom drafte.

Z pohľadu dlhoročného fanúšika Cowboys som mal na tohtoročnom drafte jasnú prioritu a to vystužiť OL Cowboys, ktorá bola v minulosti jednou z najlepších jednotiek v celej NFL, ale minulý rok sa podľa mňa prepadla do šedivého priemeru. Vo FA ešte utrpela straty odchodom Connora Williamsa a prepustením La‘ela Collinsa. Hlavne druhé meno bolo vcelku prekvapením, ale platový strop nepustí.

Najslabším miestom OL bola pozícia LG, kde Connor Williams horel pri väčšom tlaku ako papier a ešte bol aj najviac penalizovaným hráčom. Priority boli jasne dané, a tak sme sa poctivo pripravovali a variovali draft scenáre na pff mock draft simulátore. Mojim dream pickom bol OG Zion Johnson z Boston College, ktorý ale skončil na 21. mieste u Patriots. Tesne pred mojim výberom som dostal dve ponuky na trade od Titans a Chiefs, ale odmietol som ich. Ak by mal tento komunitný draft viac kôl, tak by som do toho určite išiel, ale v prípade len jedného kola mi to nedávalo zmysel a bol som trochu pod časovým tlakom zo strany rodiny.

Môj pick 24 bol Tyler Linderbaum C Iowa.

V danom momente to bol na boarde BPA a druhý dôvod bol, že podľa scouting reportu je schopný hrať veľmi dobre aj na pozícii G. Tretím dôvodom bola výborná skúsenosť Cowboys s pickom centra v závere 1.kola a to Trevis Frederick. Ak by nebol k dispozícii Tyler tak by som bral na 24. mieste Jermaine Johnson II. V prípade trejd down na 26, alebo na 29, by som zobral Kenyon Green G Texas A&M. Vďaka všetkým, ktorí sa zúčastnili bola to príjemná zábava na nedeľu večer.

25. Buffalo Bills (Vontae Mack)

Andrew Booth Jr., CB, Clemson

Bills vstupovali do draftu s dvoma scenármi – buď menším trejdom hore pre WR Jamesona Williamsa, čo sa veľmi skoro ukázalo ako nereálne, alebo trpezlivým čakaním a výberom BPA na 25ke. Nakoniec to dopadlo ideálne – na boarde ostal CB Andrew Booth, ktorý bol na Bills big boarde v top 10 a jednotkou medzi hráčmi, v ktorých mohli reálne dúfať. Po odchode Levi Wallacea do Steelers sa uvoľnilo miesto CB2, pričom zároveň bude jednotka Tre White pár týždňov chýbať, takže CB bol pre Bills aj najväčšou potrebou. Išlo tak o dokonalé zladenie potrieb tímu a kvality hráča. Zároveň platí, že na pozícii WRs je dostatočná hĺbka aj v ďalších dvoch kolách, takže Bills by nemali mať problém posilniť sa aj na tejto pozícii.

26. Tennessee Titans (Cukor)

Treylon Burks, WR, Arkansas

Titans majú jasný need a to je WR a iOL a toho som sa jasné držal. Chýba WR2 na opačnú stranu k AJ Brownovi, nakoľko slot WR bude Woods. V Olajne nám chýba LG a RT. Nie úplne chyba ale chcelo by to depth, preto som mal najvyššie na boarde Treylona Burksa a Ziona Johnsona. (Burksa preto lebo som neočakaval, že niekto z prvých 4 WR prepadne až na 26ku) Druhý menovaný išiel do New England. Na boarde bol prekvapivo ešte stále Garret Wilson, ale keď si ho vzali Cardinals tak som sa snažil osloviť GM Dallasu na trejd pred Bills. Bol som presvedčený že si zoberú WR a ďalší v poradí bol Burks. (Možno pre Bills nebol, ale to som nechcel riskovať). Jaro ale nemal záujem a ja som tŕpol, ako to dopadne. Ešte pred tým ako si vybral Vontae_Mack, tak som ti napisal správu, ktorú si prečítal, že si vyberám Treylona Burksa. Na moje veľké prekvapenie a radosť si Bills vybrali CB.

27. Kansas City Chiefs (Slava Cook)

Jermaine Johnson II, EDGE, Florida State

Pro mě byl jasný cíl draftovat v 1.kole DE. Frank Clark loni výkonnostně zaostával, Ingram III je FA a v kombinaci s vývojem situace v naší konferenci (výrazné posílení rivalů jako například příchodem Jonese, Macka…) jsem to viděl jako jasný need. Cílem byl Ebiketie/Mafe, ale při vývoji draftu a neustálém propadu Johnsona to pro mě byla bezmyšlenkovitá volba. Tenhle Edge rusher s talentem do TOP15 draftu bude určitě skvělým přínosem pro tým v divizi plné heavy-pass ofenzív.

28. Green Bay Packers (Rolo)

Tyler Smith, OT, Tulsa

Tyler Smith už počas môjho picku vyvolal reakcie, že nie je moc pasovaný do 1. kola, ale v posledných dňoch celkom letí hore. Mne sa veľmi páči jeho veľkosť, pohyb a hlavne to, že je univerzál. V O-line vie zahrať na každej pozícii okrem centra. Je to mladý hráčik, ktorý je stále v rozvoji. Packers by dostali veľmi zaujímavý projekt a vítané posilnenie O-line. Málokto si to uvedomuje, ale tu majú Packers dosť trhliny. Jenkins mal pretrhnuté ACL, Patrick odišiel, Turner odišiel a Bakhtiari začne poriadne hrať prvý raz od ťažkého zranenia.

29. Tampa Bay Buccaneers (haplo09)

Logan Hall, DL, Houston

Tento rok skončili v Tampe zmluvy viacerým hráčom. Našťastie nám nakoniec został QB ;o). Najväčšie diery v zostave vznikli na pozíciách Guarda. Marpet je v dôchodku a Cappa u Bengals, ale zas prisiel Shaq Mason a podpisal Stinnie. DL Suh zatiaľ nepodpísal a TE Gronk rozmýšľa. Tieto tri pozície budú vyberať v prvých kolách a bude dosť záležať od situácie na boarde. Tampa asi najskôr zoberie DL kedže tam sa zdá výber najmenší. Neprekvapia tiež trady. Keďže bol Wyatt už vybraný, snažil som sa o výmenu dolu. Hall je vhodný typ do našej 3-4 obrany. V budúcnosti može vynikať ako DE vedľa Vita Veu. Ideál pre mňa v prvých troch kolach bude Hall DE, McBride TE a napr. Ryan alebo Parham na G. V dalších kolách potom RB a CB.

30. Kansas City Chiefs (Slava Cook)

Kaiir Elam, CB, Florida

Další z jasné pozice potřeby. Secondary Chiefs utrpěla po sezóně citelné ztráty, odchody hráčů jako Mathieu, Ward, Sorensen, Hughes jsou velkým zásahem do secondary. Tyhle odchody se na trhu volných hráčů zalepily jen z části přichodem Reida, takže druhý pick v 1.kole měl pro mě opět jasný cíl. Už bylo jen na tom, jestli vybrat CB (Elam) nebo S (Hill, Cine). Nakonec zvítězil Elam, byl jsem přesvědčen, že pro jednoho ze zmíněných S by se Chiefs posunuli v 2.kole, kdežto rozdíl mezi Elamem a následujícím CB mi připadal výraznější.

31. Cincinnatti Bengals (Silvio)

Kenyon Green, OG, Texas A&M

V draft room Bengals sme si pred začiatkom draftu určili priority na pozíciách a vytypovali si hráčov, ktorý by k nám na danú pozíciu teoreticky mohli prepadnúť. Ako GM som sa rozhodol sústrediť na 3 kľúčové pozície EDGE, IOL, CB, ale s prihliadnutím na "best available player". V prvom kole som v zásade mieril na EDGE Karlaftis, J. Johnson II, Ebiketie, IOL Z. Johnson, Linderbaum, Green, CB McDuffie, Booth jr., Elam. Posun vyššie som nezvažoval, nakoľko som nechcel plytvať kapitálom v 2. resp. 3. kole, ovšem bol som naklonený aj trade down do 2. kola. Aj napriek ponukám, kde som bol predbežne dohodnutý zo Seahawks, ak by mi vypadli všetci menovaný, tak som trade down neprijal. V poslednej možnej chvíli, keď sme boli na clocku, tak sa prihlásili o možný trade down Giants, ktorý ponúkali Bradberryho a výber číslo 36 za náš výber číslo 31 + 3.kolo 2023. Potom sme dostali na stôl trade od Panthers za Henderson + 2. kolo 2023 + 4. kolo 2022 alebo Gross-Matos + 3.kolo 2023 + 4.kolo 2022. Ovšem tieto ponuky prišli dosť narýchlo a po výberoch Packers a Buccaneers už naše oči aj tak smerovali na IOL Kenyon Greena.

Týmto krokom sme sa rozhodli ešte výraznejšie posilniť ofenzívnu líniu po vydarenej FA a dať nášmu quarterbackovi potrebnú 1,0-1,5 sekundu navyše. Celá play-off 2021 nám ukázala, že Burrow je schopný nachádzať svoje ciele a doviesť nás k bodom v každom drive, pokiaľ dostane potrebný priestor a čas. V divízii, kde stojíte pred passrushom M.Garretta a TJ Watta nám to dávalo najväčší zmysel, pretože Green je obrovský a silný chlapík s versatilnými schopnosťami, kde okrem pozície centra pôsobil na všetkých pozíciách v OL. Za 2 roky pripustil iba 2x sack a je to okamžitý starter, ktorý dokáže pomôcť aj behovej hre pre RB Mixona. Sme radi, že sme priviedli do teamu hráča, ktorý dokáže v dnešnom trende passových útokov vyzdvihnúť hru nášho franchise QB. V 2.kole by sme sa chceli zamerať na ostatné dve pozície, pričom viac preferujem pozíciu EDGE a sme pre ňu už ochotný posunúť sa prípadne nahor, nakoľko na post cornerbacka je ešte pomerne dosť voľných agentov.

32. Detroit Lions (tthom)

Kenny Pickett, QB, Pittsburgh

Popravde som s Pickettom na 32 nerátal a v začiatku o ňom ani neuvažoval. Keď sa začal prepadať, spozornel som. Odpoveď na otázku prečo, je jednoduchá. QB bude potreba, možno nie v ďalšej sezóne a možno áno. Goffove výkony majú kolísavú tendenciu a zranenie je taktiež reálne. Obaja backup QB sú mierne povedané "nekvalitný". Osobne považujem Picketta za lepšieho a s platom 3,1M$ v priemere na rok aj za rozumnú voľbu.

Sdílejte na sociálních sítích

DCC

DB4Life

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • sobiiiq
  26. dubna 2022 21:45

  Super práce všech GM a redakce. Díky :)

 • Domi86
  26. dubna 2022 19:48

  Já osobně jsem zastánce, aby Steelers v 1. kole QB nebrali. Možná bych ještě pochopil Willise kdyby byl k dispozici, ale když jsem viděl, že náš GM vzal Riddera, tak jsem byl trochu v šoku, protože to podle mě není hráč kalibru 1.kola. Když jsem viděl, že byl na 20 stále k dispozici mnohými odborníky k dispozici nejlepší WR v draftu, dokonce v článku od Jeremiaha top 150 prospektů byl Wilson čtvrtý nejlepší hráč vůbec, tak jsem opravdu doufal a i myslel, že ho vezmeme, protože nám odešli JuJu, Washington a RayRay.

  Samozřejmě velké Díky všem, kdo se na této akci jakkoliv podíleli
  (Upraveno: před 3 měsíci)

 • Hooper
  27. dubna 2022 18:26

  Já s tím Willisem nevím. Hlavně by se pro něj musel naprosto předělat útok, momentálně ho podle mě nemáme postavený na tenhle typ hry. Když už QB, tak bych trochu zariskoval a vzal Carsona Stronga, nicméně furt mi největší smysl dává posílení OL. A Linderbaum, kterýho bych dost chtěl, byl ještě na dvacítce k dispozici...
  (Upraveno: před 3 měsíci)

 • Domi86
  27. dubna 2022 22:22

  @Hooper já osobně bych QB vysoko nebral, raději bych tuhle sezónu zkusil s Trubiskym, a spoléhal se na Harrise a defense, a QB bych bral příští rok…a když už OL, tak bych to viděl spis na RT, LT…do IOL jsem dost zainvestovali ve free agency

 • Hooper
  28. dubna 2022 17:40

  @Domi86 Ale nedá se říct, že bychom do IOL podepsali zrovna hvězdy... pokud ne OL, tak už by mi větší smysl dávalo vzít v prvním kole WR.

 • Domi86
  28. dubna 2022 18:13

  @Hooper to máš pravdu, jediný co za to stojí tak je Daniels z Chicaga ten by mohl být dobrej…a s WR naprosto souhlasím to je velká potřeba, a co jsem tak koukal a četl tak Tomlinovi se hodně líbí Pickens z Georgie.

 • Martin Tvrz
  26. dubna 2022 19:40

  Díky všem klukům co na tom makají. Neskutečná práce, tleskám. A díky všem za účast. Ještě se opravím: místo OLB/EDGE má být samozřejmě OLB/DE.

 • Ondra Horák
  26. dubna 2022 21:11

  opraveno :) promiň, já jsem si toho na discordu všiml až teď

 • Martin Tvrz
  26. dubna 2022 22:13

  @Ondra Horák Díky, moje chyba :-)

 • 12palcu
  26. dubna 2022 19:01

  Nice job chlapci...👏👌👏