AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 20.06. 20:39

NFL Novinky 2022 – 24. týden

Týden se s týdnem sešel a přestože je do prvního kickoffu sezóny NFL ještě spousta času, tak svět amerického fotbalu nikdy nespí. Proto vám přinášíme novinkový souhrn toho nejdůležitějšího, co se za posledních sedm dní stalo.

Little Ceasers nahradili Pizza Hut jako sponzor NFL

Řetězec restaurací Little Ceasers se od letošní sezóny stává hlavním pizza sponzorem NFL. Jedná se o několikaletou smlouvu, která začíná platit od tohoto roku. Little Ceasers tak nahradí společnost Pizza Hut, která byla ve stejné pozici od roku 2018. Ještě před Pizza Hut to byl řetězec Papa John’s, který spojil své jméno s NFL v letech 2010 - 2018. Pro společnost Little Ceasers je to doposud největší sponzoring v jejich historii. Podle výkonného viceprezidenta NFL pro marketing a spolupráce Renieho Andersona je právě partnerství s Little Ceasers nejen přínosem pro celou soutěž, ale také pro všechny fanoušky v USA.

Nový kontrakt pro Minkah Fitzpatricka

Důležitá opora výborné defenzivy Pittsburghu Steelers a jeden z nejlepších safeties posledních několika sezón Minkah Fitzpatrick dostal od vedení svého klubu nový kontrakt. Smlouva, na které se obě strany vzájemně dohodli, je na čtyři roky a může Fitzpatrickovi přinést až 73,6 milionů dolarů. To z něj rovnou dělá nejlépe placeného safetyho v celé lize. V pořadí safeties je na druhém místě Jamal Adams ze Seattle Seahawks (70,58 milionů dolarů na čtyři roky) a Harrison Smith z Minnesoty Vikings (64 milionů dolarů na čtyři roky). Nová smlouva zároveň vytváří více prostoru pod platovým stropem. Ačkoli dostal Fitzpatrick přidáno, tak 17,5 milionů bude vyplaceno jako podpisový bonus a tím pádem se celkový zásah do platového stropu sníží na 4 miliony dolarů. Pro obě strany je to tedy velmi výhodná smlouva. 

Zdravotní komplikace Marcuse Davenporta

Na letošní offseason bude chtít velmi rychle zapomenout pass rusher New Orleans Saints. Marcus Davenport musel totiž podstoupit velmi náročnou operaci, při které mu lékaři byli nuceni amputovat jeden článek prstu na ruce. Původní zranění malíčku si přivodil ještě ve svém působení na univerzitě Texas at San Antonio. Komplikovanou zlomeninu mu ortopedický tým vyléčil pomocí kovové destičky implantované přímo do prstu. V průběhu sezóny 2021 se tato destička bohužel zlomila a způsobila Marcusovi infekci, kvůli které mu byl odebrán poslední článek prstu. Zároveň také absolvoval operaci ramene. Podle svých slov by měl být ale na sezónu 2022 plně připraven a rozhodně bude mít o co hrát, protože mu letos končí jeho nováčkovská smlouva.

Jaquiski Tartt - nová posila Eagles

Philadelphia Eagles přidala na svou soupisku velmi dobrého safetyho Jaquiski Tartta. Toho si v roce 2015 vybralo San Francisco 49ers ve druhém kole draftu. Všech sedm sezón odehrál v dresu 49ers a zaznamenal čtyři intercptiony a 18 pass breakups. V loňském finále konference proti Los Angeles Rams se stal smutným hrdinou, když dropnul jasný interception, který na něj miříl z ruky Matthew Stafforda. Nicméně pro Eagles je tento kvalitní hráč určitě velkou posilou, protože pozice safetyho není u týmu z Philadelphie úplně tou nejsilnější. Podle zpráv insiderů z týmu by měl Tartt bojovat o místo startera s Anthonym Harrisem a Marcusem Eppsem. 

Snapbacks liga ukončila základní část

Domácí nejvyšší soutěž tímto víkendem ukončila boje v základní části. Jasným vítězem se stali Prague Lions, kteří společně s týmem Vysočina Gladiators budou moci v semifinále využít domácí prostředí k tomu, aby se znovu po roce setkali v Czech Bowlu. Na třetím místě skončila Ostrava Steelers, která i přes vynucenou absenci jejich skvělého quarterbacka zvládla dva poslední zápasy proti Bratislavě Monarchs a Přerov Mammoths. Právě tým z Přerova uzavírá semifinálové účastníky. Velmi dobrý dojem zanechaly v letošním ročníku i oba slovenské týmy. Bratislava Monarchs i Nitra Knights se rozhodně nenechali zahanbit a s velmi dobrými výkony se nakonec umístili na pátém a sedmém místě. Obě semifinále se odehrají o víkendu 2.-3.7 ve složení Prague Lions proti Přerov Mammoths a Vysočina Gladiators proti Ostrava Steelers. Ještě předtím než se čtyři nejlepší týmy vrhnou do bojů o Czech Bowl se i my ohlédneme za sezónou Snapbacks ligy v našem tradičním studiu. Můžete se těšit ve středu 29.6. od 19:45 na Youtube NFL.cz.

caaf

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku