AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 27.07. 14:28

NFL Novinky 2022 – 29. týden

Kyle Rudolph do Buccaneers

Po odchodu Roba Gronkowskiho do druhého důchodu se situace s pozicí tight end v Tampě Bay malinko zkomplikovala. A protože Tom Brady určitě nechce složit zbraně předčasně, tak je jasné, že i Buccaneers budou v tomto roce posilovat. Ještě před zahájením tréninkových kempů tedy spatřilo světlo světa informace, že Bucs přivádí do svého týmu TE Kyla Rudolpha. Tohoto veterána můžete znát především z dresu Minnesoty Vikings. Sezonu 2021 sice odehrál za New York Giants, ale jinak celou svou kariéru v NFL působil v dresu Vikings. Od Roku 2011, kdy si ho Minnesota vybrala ve druhém kole jako 43. celkový výběr. Má na svém kontě už 4745 zachycených yardů a 49 touchdownů. Působení v Tampě Bay bude pro Rudolpha už dvanáctá sezóna. Tom Brady na twitteru vtipkoval, že ale musí Kyle počítat s tím, že na něj nebude mířit tolik přihrávek, protože jako absolvent Michigan University určitě nebude házet na někoho, kdo je z Notre Dame. Pokud ale odložíme žerty stranou, tak Buccaneers přivádí do svého týmu ohromnou zkušenost a velkou jistotu pro Bradyho především v red zone.

Kyler Murray prodloužení kontraktu

Po vyjednáváních mezi Arizonou Cardinals a jejich franchise quarterbackem, se fotbalový svět dozvěděl o novém kontraktu pro Kylera Murrayho. Obě strany se nakonec dohodli na pětileté smlouvě, která Kylerovi může přinést až 230,5 milionů $. Přitom 160 milionů $ je plně garantovaných. Z Murraye to dělá druhého nejlépe placeného quarterbacka v tuto chvíli. Před ním je už jen Aaron Rodgers, který si průměrně vydělá 50,271 milionů $. Murray se svými 46,1 miliony vyhoupl těsně před Deshauna Watsona, který má 46 milionů. Je to tedy jasné znamení, že Cardinals počítají s Murrayem jako jejich quarterbackem i na příští sezóny. Zároveň si určitě spoustu týmů, ale i fanoušků oddechlo, že Watsonův plně garantovaný kontrakt byl spíš vyjímkou a ne precedentním případem pro další smlouvy quarterbacků.

JJ Watt zaplatil za pohřeb dědečka fanynky

Jeden z největších sympaťáků a srdcařů celé NFL se opět ukázal v tom nejlepším možném světle. Jedna z fanynek Houstonu Texans vložila na twitter inzerát, že prodává sportovní obuv a dres JJ Watta kvůli tomu, aby mohla zaplatit účty za pohřeb svého dědečka. Tohoto inzerátu si všiml JJ Watt a fanynce napsal vzkaz, ať nic neprodává, že ji s účty za pohřeb pomůže. Úžasné gesto, které perfektně zapadá do celé kultury kolem NFL a vůbec amerického fotbalu. JJ znovu a pořád ukazuje, že je jednou z nejdůležitějších tváří celého sportu a že by měl být vzorem pro spoustu mladých, dospívajících lidí.

watt

Rams obdrželi nové prsteny pro vítěze Super Bowlu

Jak je zvykem každý rok, tak i letošek nebyl vyjímkou. Hráči a zaměstnanci vítězného týmu, tedy Los Angeles Rams, obdrželi prsteny pro vítěze Super Bowlu. I tentokrát se jedná o velmi krásný a obrovský šperk, který zlatníci vytvořili do tvaru SoFi Stadia v Los Angeles, aby si všichni majitelé prstenů uvědomili, že jsou nejen vítězi Super Bowlu, ale také domácími vítězi. Vrchní část prstenu jde oddělit a pod "střechou" se dokonce skrývá perfektně znázorněné hřiště.

rings

J.T. Barrett novým asistentem u Detroit Lions

Bývalá obrovská hvězda univerzity Ohio State se stane novým ofenzivním asistentem v týmu Detroit Lions. J.T. Barrett odehrál své nejlepší sezóny na Ohio State v letech 2014-2017. Získal spoustu individuálních ocenění a v roce 2015 dokonce vyhrál se svým týmem celou univerzitní soutěž. Nicméně v NFL mu nebyla předpovídaná moc velká budoucnost. V rocce 2018 nebyl draftován, ale podepsal u New Orleans Saints jako nedraftovaný nováček. Ale na trenéry neudělal zřejmě ideální dojem a tak byl na konci tréninkového kempu propuštěn. Vystřídal ještě několik týmů (Seahawks, Steelers, Lions). Nikde se však neuchytil ani jako náhradní quarterback. Na začátku roku 2022 oznámil, že bude nastupovat za Edmonton Elks v CFL. Ovšem v březnu utrpěl zranění a po lékařské prohlídce bylo jasné, že bude nucen vynechat celou sezónu. V minulém týdnu se objevila informace přímo do týmu Detroit Lions, kteří oznámili, že přijali právě J.T. Barretta na pozici ofenzivního asistenta, což je ve 27 letech velmi úctyhodná záležitost.

John Metchie III - diagnostikována leukémie

Velmi smutná zpráva obletěla o víkendu fotbalový svět. Nováček letošního roku a výběr z druhého kola draftu 2022 John Metchie III skrz twitterový účet Houstonu Texans zveřejnil, že mu byla diagnostikována forma leukémie. Konkrétně tzv. APL - Akutní promyelocytární leukemie, což je jedna z lehčích forem, u které je prognóza poměrně příznivá (u 90% pacientů dochází ke kompletní remisi). Podle vlastních Johnových slov je velmi nepravděpodobné, že by se letos zapojil do jakýchkoli fotbalových aktivit. Chce se pochopitelně soustředit především na své zdraví a kompletní zotavení, aby se mohl vrátit k fotbalu. Už teď se prý těší až přijde ještě silnější než kdy předtím. Přejme tedy Johnovi rychlé uzdravení!

metchie

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Cleveland Browns CZ/SK [dave]
  1. srpna 2022 11:38

  Chápu, když se někdo komu to jde na college neprosadí v NFL, ta konkurence a tlak je asi úplně někde jinde. Ale jak to, že někdo kdo je na college hvězda, sbírá individuální ocenění, tak se o něm zároveň tvrdí, že se v NFL neprosadí a není ani draftovaný? To mi přijde zvláštní...díky pokud někdo víte odpověď a taky za článek samozřejmě!
  (Upraveno: před 1 týdnem)

 • TomRaider
  2. srpna 2022 16:38

  Watson 6 zápasov
  To je pre vás vyhra oproti prvoplanovanych 12, s takým trestom môžeš sezónu odpískať za predpokladu že sa backup sa nestane hrdinom

 • SKOL
  29. července 2022 21:22

  Jsem rád za Kylea a doufám že si ještě pořádně zahraje :) skvělý TE, který na konci hraní u Vikes prostě nebyl využitý jak měl být.
  JJ je frajer, jako celou dobu .

 • dzejar_83
  29. července 2022 21:09

  JJ je fakt frajer 👍

 • Vorvaň
  29. července 2022 20:23

  Konečně vidím v upoutávce dres Minnesoty Vikings. I kdyz nas super TE Rudolph, ktery odesel loni do NYG. Jestli ho vybral Tom Brady tak to dava smysl. porad je to TE jak vino a Vikings zase zaplacou...