AKTUÁLNĚ
Novinky Mi.Tch 15.09. 18:30

NCAA Review – week 2

Druhý hrací týden přinesl celkem 20 utkání. Rozjely se konferenční zápasy v ACC a do mimokonferenčních zápasů nastoupily celky z konference Big 12. Zástupci této konference se postarali i o největší (nemilá) překvapení. Z důvodu koronavirové krize byly dva zápasy účastníku B12 odloženy (Baylor a Oklahoma State).

Vítězové a poražení:

Největším poraženým dne je konference Big 12. Týmy této konference hrály své mimokonferenční zápasy převážně se slabšími soupeři. Ze šesti zápasů mají bilanci 3-3 a to ještě Texas Tech vyhráli upoceně o dva body nad Houston Baptist. Povinné vítězství zaznamenali Oklahoma, Texas a West Virginia. Své zápasy prohrály obě univerzity ze státu Kansas a Iowa State.

Vítězi dne jsou univerzity Louisiana Ragin Cajuns a Arkansas State Red Wolves, které se postaraly o největší překvapení kola. Společně s nimi cítí zadostiučinění i QB Jeff Simms s Georgia Tech, který výborným výkonem pomohl porazit tým Florida State, ve kterém málem hrál.

Zazářili: QB Sam Ehlinger (TEX), QB Spencer Rattler (OU), RB Kyren Williams (ND), obrana North Carolina Tar Heels, special teamy Louisiana Ragin Cajuns,

Zklamali: QB Brock Purdy (ISU), QB James Blackman (FSU), K Alan Orona (TXST), ofenzíva Syracuse Orange,

Miami Hurricanes (ACC) - University of Alabama at Birmingham Blazers (C-USA) 31:14

Prvním zápasem druhého hracího týdne byl zápas mezi domácími Canes a hostujícími Blazers. Hostům chybělo několik hráčů na soupisce z důvodu pozitivních testů na Covid. Domácím pro změnu chybělo několik hráčů, kteří se rozhodli vynechat sezónu kvůli hrozbě nákazy koronavirem a mohli se soustředit na nadcházející draft. Mezi těmito hráči je DE Greg Rosseau, který má velké šance hrát i o nedělích. Sešup v kariéře nezastavil, bývalý vysoce hodnocený prospect, QB Tate Martell, který po transferu z Ohio State nezískal starting job vloni ani letos a před zápasem s UAB byl definitivně vyhozen z týmu pro porušení týmových pravidel. Takže konec kariéry. Pro domácí byl zápas dobrá příležitost jak si vyzkoušet novou ofenzívu dirigovanou transferem z Houstonu QB D`Eriq Kingem. Hlavní zprávou pro domácí kouče bylo, že funguje running game, kdy naběhali 337 yardů včetně tří doběhů do endzóny. Ofenzivní koordinátor Rhett Lashlee tak mohl být spokojen s instalací nové spread offense, která se nakonec prezentovala celkovými 493 yardy. Hosté šli do vedení na konci první čtvrtiny. Jejich radost však netrvala dlouho a z následujícího drivu domácí skórovali po 66 yardovém běhu RB Cam`Ron Harrise při hře 4&1 na vlastních 34 yardech. Do konce poločasu domácí ještě jednou skórovali, běhovým TD QB Kinga. Z prvního drivu druhého poločasu pak navýšili fieldgoalem vedení na 17:7. Po tom co hosté snížili na 17:14. Hurricanes pak dalším TD Harrise navýšili vedení a na konci třetí čtvrtiny svým prvním passovým TD v dresu Canes King potvrdil vítězství a zároveň tak prodloužil svou impozantní sérii a FBS rekord, kdy dal alespoň jeden passový TD a jeden běhový TD v 16 zápasech po sobě. Předchozím držitelem rekordu byl Tim Tebow, který to dokázal 14x.

Pro domácího hvězdného QB to byl však také emocionální večer, protože po loňské prosezené sezóně mu letos v únoru umřel otec. Jak sám po zápase řekl, hrál především pro něj, protože on byl jeho největší fanoušek.

Blazers mají v dalším týdnu volno a pak je čeká cesta k jaguárům do South Alabamy. Hurricanes budou hrát příští týden v Louisville, kde se budou snažit na loňskou demolici Kardinálů 52-27.

No. 18 North Carolina Tar Heels (ACC) - Syracuse Orange (ACC) 31:6

Tar Heels vstupovali do zápasu s očekáváním sezóny, která by je mohla vynést zpět do bojů o titul v konferenci ACC. Zápas byl ve znamení rychlého startu a silného závěru lemovaný střední pasáží plné nepřesností. Po úvodním TD domácích následovalo z jejich strany plno nepřesností a zbytečných penalt (domácí vygeneroval penalty se ztrátou celkem 91 yardů). Poločas skončil výsledkem 10:6. Domácí se v kabině uklidnili a v druhé půli je RB Javonte Williams třemi běhovými TD ve čtvrté čtvrtině dovedl k jasnému vítězství o 25 bodů. Hlavní zbraní domácích měl však být QB Sam Howell. Tomu se však příliš nedařilo a jeho bilance je taková zvláštní 25-34 pro 295 yardů, 1TD a 2 INT. Hlavním důvodem výhry je tak skvělá obrana domácích, která hostujícího QB De Vita sackovala celkem 7x a pak samozřejmě RB Williams se třemi TDs. Nejproduktivnějším hráčem ofenzívy domácích byl Michael Carter, který má na svědomí celkem 138 yardů. Domácí vyhráli úvodní duel konference ACC poprvé od roku 1996, kdy porazili Clemson 45-0, což byl zároveň i trenérský debut trenérské legendy domácích Macka Browna. Obrana domácích povolila hostům 202 yardů což je nejmíň od roku 2009, kdy povolili v rámci zápasů ACC Boston College 198 yardů. Domácí čeká v dalším kole jediný mimokonferenční zápas této sezóny, kdy budou hostit univerzitu Charlotte. Syracuse bude hrát opět venkovní utkání a to na hřišti Pittsburghu.

No. 23 Iowa State Cyclones (B12) - Louisiana Ragin Cajuns (Sun Belt) 14:31

Velké překvapení se odehrálo v Ames, kde domácí Cyclones podlehli soupeři z konference Sun Belt, která zaznamenala tento týden výborné výsledky. Ragin Cajuns porazili poprvé ve své historii TOP 25 oponenta venku. Doteď měli bilanci 0-26. Ragin Cajuns dosáhli svého vítězství díky skvělé obraně a hře special týmů, když skórovali 2x. V prvním poločase šokovali domácí 95 yardovým kick return TD, který následoval hned po prvním touchdownu domácích. V druhé půli pak důležitým 83 yardovým punt return TD, kterým domácím odskočili na 24:14. Tato special tým play následovala hned po 78 yardovém passovém TD v předchozím drivu hostů. Jediné co domácím jakž takž fungovalo, byla běhová hra. RB Breece Hall naběhal z 20 pokusů 120 yardů. QB domácích Brock Purdy měl patřit k aspirantům na Heisman trophy. Jeho šance však skončily, dřív než začaly. Pálivé papričky ho limitovali na 145 yardů vzduchem bez TD s jedním INT. Na pozadí výhry Ragin Cajuns lze vysledovat motivaci hostujících hráčů a trenérů, kteří se snažili získat vítězství pro jejich bývalého trenéra OL, který nedávno náhle zemřel na infarkt v pouhých 31 letech. Ragin Cajuns stačilo k vítězství pouhých 256 yardů celkové ofenzívy. Vyhrály i přesto, že jim absolutně nefungovala hra po zemi a minuli ještě dva FG. Cyclones měli do soboty bilanci 3-0 proti týmům z konference Sun Belt. Prohra domácích jen potvrzuje trend, pokud prohrávají po konci třetí čtvrtiny, nejsou už schopni zápasy otáčet. Pod coachem Campbellem mají v takových zápasech bilanci 4-20. Stejně tak mají bilanci 8-16 pokud mají negativní bilanci turnoverů. Ragin Cajuns jedou příští týden na Georgia State. Cyclons mají příští týden volno, aby se nachystali na konferenční souboj s TCU ve Forth Worthu.

Appalachian State Mountaineers (Sun Belt) - Charlotte 49ers (C-USA) 35:20

Domácí byli jasnými favority a chtěli navázat na skvělou loňskou sezónu, kterou zakončili konferenčním titulem (čtvrtým v řadě), vítezstvím v bowlu a rekordem 13-1. Vítězství se nakonec dočkali, ale nerodilo se lehce. Průběh zápasu byl nečekaně vyrovnaný a teprve konec zápasů a větší zkušenosti domácích rozhodli. Poločas skončil 14:10 pro domácí. Hosté šli do vedení po fumble recovery. Domácí nejdříve vyrovnali a po ubránění další série hostů šli do vedení. Hosté pak kontrovali FG a poločas zakončili domácí nepovedeným pokusem o FG. Ve třetí čtvrtině si nejdříve oba týmy vyměnili interceptiony a pak hosté snížili na rozdíl jednoho bodu field goalem. Na konci třetí čtvrtiny si pak oba týmy vyměnili explozivní hry, kdy nejdříve domácí skórovali povedeným 51 yardovým spojením QB Zaca Thomase a WR Tommyho Hennigena, aby z následného výkopu skóroval 97 yardový KR TD Aaron McAllister, což byl školní rekord v podobě nejdelšího kick-off return TD. Po této big play byl rozdíl ve skóre opět jednobodový. O svém vítězství rozhodli Mountaineers ve čtvrté čtvrtině. Nejdříve skórovali po zemi 4 yardovým během do end zóny, následně ubránili další drive hostů, aby vzápětí ztratili další fumble. Naštěstí se jim podařilo hosty z následujícího útoku ubránit, když zastavili pokus o konverzi čtvrtého downu na vlastní 20 yardové linii. Následujícím drivem, kdy na 6 her překonali 80 yardů, dali pojistku svému konečnému vítězství. Tento drive byl převážně běhový a korunoval tak výborný výkon domácích RBs. Na závěr hodil hostující QB interception a bylo hotovo. Domácí RBs Macus Williams Jr. A Camerun Peoples naběhali přes 100 yardů, nejspolehlivějším recieverem byl pak Thomas Hennigen, který nachytal 120 yardů. Z hostujícího týmu asi nejvíc vynikal obránce Tyler Murray, který zařídil jeden fumble, druhý přikryl a ještě si připsal interception. Mountaineers jedou na hřiště univerzity Marshall. Charlotte jede na hřiště North Caroliny.

West Virginia Mountaineers (B12) - Eastern Kentucky Colonels (FCS) 56:10

Kolonelové po výprasku od Marshallu v minulém týdnu přijeli mezi horaly do západní Virginie, kde je čekal další těžký úkol - ubránit skvělou ofenzívu domácích. O osudu zápasu bylo rozhodnuto velice rychle. Poločas skončil 42:7 pro domácí a v druhém poločas nebylo o co hrát. Domácí si tak mohli vyzkoušet náhradníky a různé varianty hry. QB Jarrett Doege rozházel hosty hned v prvním poločase třemi TD. V druhé polovině se tak dostali do hry oba rezervní QBs. Domácí naběhali i 329 běhových yardů (2 domácí RB měli zápas s více než 100 naběhanými yardy a oba si udělali kariérní maxima) a celkem v součtu s pasovými měli 624 yardů. Což značí totální dominanci i přesto, že se museli vyrovnat s absencí 11 hráčů kvůli koronavirovému protokolu. Deset z jedenácti chybějících hráčů bylo z ofenzívy včetně startérů na pozici WR a OL. Oba týmy mají příští týden volno. Zatímco Colonels se musí hodit za hlavu dva výprasky a najít něco co začne fungovat, domácí se budou připravovat na těžší soupeře a začátek konferenčních bojů. Jako další soupeř jim bude tým Oklahoma State Cowboys.

Kansas State Wildcats (B12) - Arkansas State Red Wolves (Sun Belt) 28-31

Černý den univerzit z konference Big 12 a speciálně ze státu Kansas načali v sobotu večer hráči domácích Wildcats, kteří nezvládli zápas s nebezpečnými rudými vlky z Arkansasu. Vítezství Red Wolves bylo první proti soupeři z Power 5 konferncí za posledních 12 let. Kansas State prohráli úvodní domácí zápas poprvé od roku 2013. Hráči Arkansas State navázali na dobrý výkon proti Memphisu v minulém týdnu. K vítězství je dovedlo celkem 489 yardů celkové ofenzívy a výborný výkon v druhé polovině zápasu a infarktový konec utkání. Hlavní postavou zápasu byl WR hostů Jonathan Smith, který zachytil 3 TD přihrávky (kariérní maximum) včetně vítězného TD 38 sekund před koncem zápasu. Celkem zachytil 8 přihrávek pro 98 yardů. Po úvodní dominanci domácího týmu, který se dostal do vedení ve svém úvodním drivu, následujícím po zablokovaném puntu hostů, bylo skóre v prvním poločase už 21:7. Hosté však ještě do poločasu snížili na rozdíl jednoho TD. Ve třetí čtvrtině udrželi domácí na uzdě a nedovolili jim skórovat. Sami pak udeřili dvakrát a natáhli tak šňůru na 21 bodů bez odpovědi domácích. V této fázi hry sáhli hosté do tašky s triky a nachytali tím domácí na švestkách. Stále to však byl těsný zápas, který se mohl překlopit na obě strany. V závěrečné fázi zápasu domácí nejdříve 5 yardovým během Harryho Trottera vyrovnali a z následující domácí pozice kicker Lynch poslal domácí do vedení 31:28. Klíčem úspěchu hostů bylo rychlé tempo hry a agresivní playcalling. Domácím zase naopak nešla moc hra po zemi a nechali tak vše na QB Skyleru Thompsonovi, což není zrovna ofenzivní styl, který by domácím seděl. Domácí vloni naběhali průměrně 178 yardů na zápas. Nyní je Red Wolves udrželi na 91 yardech. Světlým momentem byl výkon freshmen RB Deuce Vaughna, který naběhal 47 yardů pro 1 TD a stal se tak prvním freshmen RB, který skóroval v úvodním zápase sezóny od roku 1988. Kansas má příští týden volno a může se tak připravit na první konferenční zápas, kdy je čeká supersilná Oklahoma. Red Wolves hostí příští týden hráče z Centrálního Arkansasu.

Army Black Knights (FBS IND) - University of Louisiana Monroe Warhawks (Sun Belt) 37:7

Zápas ve West Pointu sledovali v ochozech opět jen kadeti (stejně jako v předchozím zápase proti Middle Tennessee. Opět jako v předchozím zápase sledovali jednodimenzionální běhovou hru domácích, kterou prostě mají pod kůží. QB domácích Christian Anderson skóroval po zemi dvakrát, stejně jako Jakobi Buchanan a jeden přidal Sandon McCoy. O „panickém“ strachu domácích jít do vzduchu svědčí, že nehodili za první poločas jediný pass a v druhé půlce pouze 5. Z těch pěti pokusů byl jen jeden úspěšný pro 29 yardů. Domácí naběhali celkem 436 yardů. Buchanan dal 106 yardů na 11 pokusů a Anderson přidal 95 yardů na 21 pokusů. Hostující Warhawks měli opačný problém. Z celkových 200 ofenzivních yardů jich měli 163 vzduchem, takže jim běhová hra nefungovala vůbec.

Black Knights měli hrát příští týden s BYU, ale zápas je kvůli COVIDu odložen. Dalším jejich zápasem tak tedy bude až 26.9 zápas v Cincinnati. Warhawks čeká domácí konferenční zápas s Texas State Bobcats.

No. 10 Notre Dame Fighting Irish (ACC) - Duke Blue Devils (ACC) 27:13

Byl to zápas dvou různých poločasů. Domácí Fighting Irish byli v pořádné zátěži poprvé od loňského prosince. Z důvodu pandemie koronaviru neabsolvovali jarní tréninkový kemp a nedostali se tak do pořádné herní praxe. Přesto dokázali úvodní konferenční duel vyhrát a připsat si tak první konferenční výhru ve 132-leté historii, kdy byly vedeni jako nezávislá univerzita. Kvůli koronavirové krizi se jen pro letošek rozhodli stát účastníky konference ACC. Trenér Brian Kelly před sezónou prodloužil kontrakt do konce roku 2024 a v tomto úvodním duelu si vylepšil bilanci otevíracích zápasů na 9-2. Zároveň to bylo devatenácté vítězství na domácím stadionu pro Iry.

První poločas byla spíš punt show, ale i tak dokázali Duke hýbat míčem a Clemson graduate transfer Chase Brice 13-25 pokusů pro 195 yardů. Ofenzíva hostů přehrávala domácí 151-13 v první čtvrtině a 246-228 v poločase. Poločas však skončil 10:6 pro domácí. Když se jim úplně nedařilo pomohli si fake puntem, kterým prodloužili drive, který zakončil debutant na pozici RB sophomore Kyren Williams 1 yardovým doběhem do endzóny. Williams byl nejproduktivnějším domácím hráčem, když naběhal 112 yardů pro 2TD a zachytil dvě přihrávky pro 93 yardů včetně 75 yardové exploze při screen play v prvním poločase. Domácí v druhém poločase zabrali a povolili hostům už jen 82 yardů a jeden TD. Sami přidali dva touchdowny a jeden FG. K výhře jim pomohl zlepšeným výkonem v druhé půli QB Ian Book, který zkompletoval 19 z 31 přihrávek pro 263 yardů, TD a INT. Dalším atributem byla zlepšená hra domácí ofenzivní lajny, která umožnila hýbat míčem domácí ofenzívě a to především po zemi, čehož v první půli nebyli schopni.

Notre Dame hraje příští mimokonferenční zápas se South Floridou a Duke hostí doma v konferenční bitvě Boston College.

Florida State Seminoles (ACC) - Georgia Tech Yellow Jackets (ACC) 13:16

Problémy válečníků z Tallahassee pokračují. Po odchodu Jimbo Fishera a neúspěšné misi dobrodruha Willie Taggarta přišle coach Mike Norvel z Memphisu, od kterého si domácí určitě hodně slibovali. Na místo toho přišlo další zklamání v podobě prohry (čtvrté v řadě) se žlutokabátníky z Georgia Tech. Definitivně se potvrdil, že QB James Blackman díru do světa neudělá. Jeho bilance 23-43 pro 198 yardů, TD, INT a ztracené fumbly je prostě málo. Seminoles šli rychle do vedení 10:0, když CB Asante Samuel dvakrát picknul freshmen QB Jeffa Simse, který získal starting job na Georgia Tech, kam podepsal i když byl předtím již téměř dohodnut právě se Seminoles. Těsně před najmutím Mikea Norvela však cuknul a svůj souhlas vzal zpět. Po těchto dvou počátečních neúspěších se vzpamatoval a zakončil den bilancí 24-35 pro 277 yardů, TD, 2 INT a přidal 64 běhových yardů, což bylo nejvíc z hostujícího týmu. První půle patřila Seminoles, kdy ke skórování přidali i skvělou hru special týmů, když zblokovali dva pokusy o FG hostů. Druhá půle však patřila Simsovi. Po sack fumblu Blackmana Yellow Jackets vyrovnali na 13:13 a měli PAT k jednobodovému vedení. Tento bod navíc však nezískali, protože special tým domácích byl prostě k nezastavení. I přes tři pochybení hostujícího Freshmen kickera Juda Kellyho to byl právě on, který zajistil hostům výhru, když 8:56 do konce zápasu proměnil 32 yardový kop. Defenzíva a special týmy drželi Seminoles ve hře, ale poslední dva drivy domácích skončili fumblem Blackmana při 4&8 a v posledním drivu podhozeným hodem na widerecievera při 4&2 na vlastních 25 yardech.

Zajímavosti na závěr: 24 zkompletovaných přihrávek QB Jeffa Simse je nejvíc od roku 2003, kdy zkompletovali 27 přihrávek. Yellow Jackets jsou na cestě od option offense ke spread offense. Georgia Tech vyhrála úvodní konferenční venkovní zápas naposledy v roce 1996.

Florida State má příští týden volno a následně hraje v Miami. Georgia Tech bude hostit příští týden UCF.

Texas State Bobcats (Sun Belt) - University of Texas San Antonio Roadrunners (C-USA) 48:51 (2OT)

Tento mimokonferenční zápas se změnil v přestřelku, která skončila vítězným field goalem na závěr druhého prodloužení. Domácí přišli před zápasem o svého starting QB Bradyho McBrida. Jeho náhradník Tyler Vitt, který pro změnu chyběl kvůli Covid protokolu minulý týden při prohře s SMU však McBrida zastoupil úspěšně. Naházel 346 yardů pro 4 TD, ale také 2 INT. Problémem domácích byl však hostující dual threat QB Frank Harris, který jeden TD hodil a pro další tři doběhl. K němu se přidal RB Sincere McCormick, který naběhal školní rekord 197 yardů. Bobcats však předvedli obdivuhodný comeback na konci zápasu, kdy 3:24 minuty před koncem prohrávali 41:28 po 81 yardovém pick six Rashada Wisdoma. Zdálo by se, že domácí budou na kolenou. V následujícím drivu o šest her později snížili 20 yardovým TD. Následně ubránili útok hostů a po 3 a ven skóroval Jeremiah Haydel 91 yardovým punt returnem do TD. Bobcats mohli i vyhrát, ale následný PAT domácí kicker Alan Orona neproměnil. Ten se nakonec ukázal jako hrobař domácích nadějí, když nakonec minul i FG v druhém prodloužení. Z následného drivu hostí pak oni byli ti, kteří proměnili FG a vyhráli. Za zmínku ještě stojí spektakulární one handed catch WR Joshuy Cephuse v prvním prodloužení. http://www.espn.com/video/clip?id=29871829.

Hostující Roadrunners měli na helmách speciální nálepky, které uctívala památku bratra Rashada Wisdoma, který umřel na rakovinu ledvin.

Bobcats jedou v dalším kole na hřiště konferenčního soupeře ULM Warhawks a Roadrunners přivítají na svém hřišti soupeře z FCS – univerzitu Stephen F. Austin Lumberjacks.

No. 5 Oklahoma Sooners (B12) - Missouri State Bears (FCS) 48:0

Přestože byl zápas v ohrožení kvůli koronavirové nákaze v týmu domácích, což po zápase potvrdil coach domácích Lincoln Riley, odehrál se a domácí v „suchém triku“ rozházeli tým z FCS, který vede prvním rokem slavný trenér Bobby Petrino, který v minulosti trénoval Louisville (se současnou hvězdou NFL Lamarem Jacksonem) a univerzitu z Arkansasu. Petrino převzal tým, který skončil vloni s bilancí 1-10 a první zápas v Normanu mu moc neukázal. Tedy kromě talentu domácího freshmen QB Spencera Rattlera, který odehrál první dvě čtvrtiny, naházel 290 yardů pro 4 TD a za stavu 41:0 v poločase si šel odpočnout a kouknout na své kolegy jak dovedli zápas do vítězného konce 48:0. Rattler vzal svou šanci za pačesy a choval se jak opráskaný veterán. Zkompletoval 14 ze 17 přihrávek z passer ratingem 303.3, což je třetí nejlepší výkon v historii školy. Nováčkovi na pozici qauterbacka práci hodně usnadnili i jeho WR, kdy nováček Seth McGowan a veterán Charlestin Rambo zachytili celkem 3 TD a Mc Gowan přidal ještě jeden běhový TD. Oklahoma zakončila zápas s celkem 608 ofenzivními yardy, z nichž bylo 484 passových. O zbytek naházené porce se postaral back-up Tanner Mordecai s bilancí 14-17 pro 157 yardů, TD, INT. Obrana domácích byla taky hladová a pod vedením DC Alexe Grinche, který je ve funkci druhým rokem, udržela hosty bez získání prvního downu dlouhých 25 minut. Nakonec soupeři povolili celkem jen 135 yardů.

Zajímavost: Sooners vedli už po první čtvrtině 31:0 a v počtu získaných yardů přehráli hosty hrozivě 236:1. Třicet jedna bodů v první čtvrtině dali poprvé od roku 2008 a po šesté v historii.

Missouri State pojede po týdnu volna do Centrálního Arkansasu a Sooners budou rovněž po týdnu odpočinku hostit v prvním konferenčním duelu Kansas State Wildcats.

Wake Forest Deamon Deacons (ACC) – No. 1 Clemson Tigers (ACC) 13:37

Úvodní zápas sezóny pro tým číslo jedna žebříčku byl v poklidném tempu. Hvězdný QB hostů a s největší pravděpodobností nadcházející první volba draftu NFL se dostal do tempa i přes špatný první drive, v kterém šli hosté ven ze hřiště po hrozivém 16 yardovém sacku. Následující tři hry hostů skončily zapsáním bodů na výsledkovou tabuli. Dvě z těchto tří pozici skončily snadným doběhem Lawrence do EZ, po tom co domácí obrana spolkla i s navijákem falešnou předávku na RB Travise Etienna. Lawrence odehrál první poločas s bilancí 22-28 pro 351 yardů, 1TD, 0 INT a dva běhové TD. Lawrence přestal dělat chyby plynoucí z přemotivovanosti a touze po big plays, které dělal minulý rok a Clemson tak zrovna nevypadal, že by to nakonec dotáhl až do finále play-off. Trevor zkompletoval 22 přihrávek na celkem 8 různých recieverů a výběr playmakerů tak mají tygři velký i přes odchody hvězd loňské sezóny do NFL. Za stavu 27:0 se usadil na lavičku a sledoval své dva náhradníky (D.J.Uiagaleleie a Taisuna Phommachanha). Minimálně o prvně jmenovaném ještě uslyšíte, i když jeho jméno nechcete vyslovovat nebo číst 😊. RB Travis Etienne v zápase nasbíral 102 yardů pro 1TD s průměrem téměř 6yardů na běh. Domácí měli obrovské problémy s tacklování tohoto hvězdného runningbacka. Hostující ofenzíva a především startující QB Hartman byl terorizován hostující obranou a po čtvrtém sacku byl stažen ze hry a nahrazen backupem.

Zajímavost na konec: Toto vítězství bylo dvanácté v řadě proti Deamon Deacons. Toto vítězství bylo 70 za posledních pět let a v této pětiletce má Clemson pod trenérem Dabo Swinneyem 70 výher a 5 proher, což je nejlepší bilance ze všech týmů FBS za toto období.

Clemson bude v dalším kole hostit FCS soupeře ze Citadel a Wake Forest pojede na návštěvu ke konferenčnímu soupeři North Carolina State.

No. 14 Texas Longhorns (B12) - University of Texas El Paso Miners (C-USA) 59:3

Texas dominoval zápasu od začátku do konce. Poločas skončil 45:3 a na konci zápasu vygenerovali Longhorns téměř 700 yardů celkové ofenzívy. Domácí hostům nepovolili ani jeden sack při 47 passových hrách. Zároveň jejich defenzíva povolila soupeři pouze 233 yardů a nový defenzivní koordinátor Chris Ash si tak zapsal snadný debut. Hlavní hvězdou zápasu byl senior QB Sam Ehlinger, který naházel 5 TD v už v prvním poločase (kariérní maximum). Ehlinger hodil hned prvním přihrávkou v zápase 78 yardový TD a zápas zakončil se 426 yardy. V průběhu třetí čtvrtiny předal taktovku back-up QB a užíval si zbytek pohodlné jízdy. Rekord Colta McCoye (470 yardů v jednom zápase) tak zůstal v platnosti, i když by ho Ehlinger snadno překonal, kdyby odehrál celý zápas. Ehlinger dostal do ofenzívy nové hračky včetně transferů Brendana Schoolera (se zkušenostmi z Oregonu) a Taricka Blacka, kteří dokázali nahradit ztrátu dvou top recieverů z loňského roku a dobře tak zapadli do konceptu nového ofenzívního koordinátora Mikea Yuriche, který zdá se bude praktikovat „fast pace a quick tempo“ offense, na kterou fanoušci domácích nebyli dlouho zvyklí. Dominance na LoS a rychlé tempo hry byly zásadní pro hladký průběh zápasu. Zápas sledovalo cca 15.000 diváků (z celkové kapacity 100.000 míst), převážně studentů, kteří museli dodržovat social distancing. Před zápasem a po zápase byla kontroverze kolem Hymny domácí univerzity s názvem „The Eye of Texas“, která v době sociálních nepokojů vyvolává negativní ohlasy vzhledem k možným rasovým souvislostem. Hráči po zápase odešli rovnou do kabin, aniž by zůstali při hraní hymny, jak bývalo zvykem. Naopak většina hráčů měla na sobě trička s nápisem WeAreOne. Longhorns budou mít v dalším kole volno a pak jedou na návštěvu k sousedům z Texas Tech. Miners budou hostit FCS soupeře z univerzity Abilene Christian.

Další výsledky:

Pittsburgh Panthers (ACC) - Austin Peay Governors (FCS) 55:0

Pitt chybělo sedm hráčů kvůli Covid protokolu. Mrzet je to však nemuselo. FCS soupeře znemožnili výbornou obranou (dva INT, jeden Fumble, jeden block punt return do TD) a efektivním útokem. Poločas skončil 42:0 a oba týmy se dohodly na hraní zkrácených posledních dvou čtvrtin, kdy se hrálo 10 minut místo klasických 15ti.

Georgia Southern Eagles (Sun Belt) - Campbell Fighting Camels (FCS) 27:26

South Florida Bulls (AAC) - The Citadel Bulldogs (FCS) 27:06

South Alabama Jaguars (Sun Belt) - Tulane Green Wave (AAC) 24:27

Louisville Cardinals (ACC) - Western Kentucky Hilltoppers (C-USA) 35:21

Texas Tech Red Raiders (B12) - Houston Baptist Huskies (FCS) 35:33

Kansas Jayhawks (B12) - Coastal Carolina Chanticleers (C-USA) 23:38