AKTUÁLNĚ
Novinky Jan Štiegler 16.09. 21:00

NFL Power Rankings – Week 1

První letošní hrací týden nám ukázal, že některé týmy budou ještě potřebovat čas na sehrání, a že kvalitní soupiska ještě neznamená okamžitý úspěch a formu od samého začátku. Stejně jako v loňském roce, tak i letos bylo v prvním kole plno překvapivých výsledků, které nám zamíchají Power Rankingem. Nicméně je stále nutné si připomínat, že se jedná o start sezóny a je nutné brát některé výkony týmů s rezervou, před finálním rozhodnutí o jejich celkové síle v letošním ročníku.

 

1.     Kansas City Chiefs - 

Koho ale nemusíme brát s rezervou jsou Chiefs. Ty v prvním zápase proti Texans jasně ukázali, že jejich tým je minimálně stejně dobře připraven, jako v loňském roce, kdy vyhráli Super Bowl. Mahomes rozdával přesné přihrávky na své WR a obrana nevěděla, jestli se zaměřit na Kelceho, Hilla, Watkinse nebo Hardmana. Navíc k tomu připočtěme fantastický výkon nováčka na pozici RB Edwards-Helaire, který ukázal, že pokud nebudete mít dostatečný počet hráčů v boxu, tak máte proti Chiefs letos problém. Jasná jednička prvního týdne.

 

2.     Baltimore Ravens -

Ravens vstoupili do sezóny také fantasticky. Lamar Jackson vypadal stejně nezastavitelně jako v loňském roce a obrana dovolila Browns pouze šest bodů. Hned od prvního týdne tedy oba powerhouse týmy AFC ukazují svou sílu.

 

3.     New Orleans Saints +1

Dlouho očekávaný zápas Breese proti Bradymu vyšel lépe prvnímu jmenovanému. Saints tak dokázali vstoupit do sezóny vítězně a mimo skvělého výkonu Kamary, dobře pracovala i obrana, která si připsala pick six. Brees nebyl v tak skvělé formě, jako u něj vídáme už pěknou řádku let, ale na úvod sezóny to stačilo.


4.     Green Bay Packers +3

Aaron Rodgers zřejmě po draftu Packers chtěl ukázat, že v Green Bay je to stále jeho tým a jeho show. Útok Packers byl proti mladé obraně Vikings k nezastavení a zaznamenal přes 500 celkových yardů. Rodgers si připsal 4 TD vzduchem a útok Packers vypadal v prvních týdnech jako ten obávaný stroj z nejlepších let pod Rodgersem.


5.     Seattle Seahawks +1

Seahawks nechali kouzlit Russela Wilsona a ten jim ukázal, že je znovu připraven odtáhnout tento tým do boje o trofej Vince Lombardiho. Wilson byl v zápase s Falcons naprosto skvělý, když zkompletoval 31 z 35 přihrávek a přidal 4 TD. Zabrat bude muset ale obrana, která povolila soupeři 522 celkových yardů.


6.     Buffallo Bills +2

Bills v první polovině proti Jets dominovali a Josh Allen ukázal, že bude klíčovou postavou útoku Buffala. 312y vzduchem a 57 po zemi, to je vizitka mladého rozehrávače. Připočtěme k tomu výbornou hru obrany a Bills jsou rázem favority AFC East a vyzyvatelem dlouholetých králů z New Englandu.


7.     San Francisco 49ers -3

Kocovina po prohraném Super Bowlu se dostavila hned v prvním zápase, když 49ers nestačili na Arizonu Cardinals. Rozhodla o tom čtvrtá čtvrtina, ve které 49ers neudrželi svůj náskok. Navíc si poranil koleno TE Kittle, který je ústřední postavou útoku a pokud bude chybět delší čas, může to být vážnější problém než prohra v prvním týdnu.


8.     Dallas Cowboys -3

Proti Cowboys, ve vyrovnaném utkání s Rams, rozhodl hodně diskutabilní call na konci zápasu a OPI Cowboys, které by znamenalo pozici na hřišti pro případný vyrovnávací field goal, ale… Prescott byl celý zápas pod tlakem a obrana jen těžko zastavovala běhové pokusy soupeře.


9.     Pittsburgh Steelers -

Útoku Steelers to chvíli trvalo, než se proti Giants zahřál do provozní teploty, ale Big Ben nakonec našel recept. Hlavně přes přihrávky na JuJu Smith-Schustera a předávkami RB Snellovi dokázal nastartovat útočnou produkci. Obrana navázala na výkony z loňského roku a Steelers budou hodně nebezpečným týmem. Kaňkou na vítězství je znovu zranění, tentokrát RB Connera.


10.  Tennessee Titans +2

Henry v zápase proti Broncos sice naběhal přes 100 yardů, ale nepřišel mi tak dominantní jako minulý rok. Na druhou stranu Tannehill odehrál velmi slušné utkání. Titans nicméně museli rozhodovat až na konci zápasu, protože v jeho průběhu nový kicker Gostkowski netrefil hned 3 FG (jeden zblokovaný) a jeden extra point. Z toho se pak na konci trochu vykoupil, když proměnil 25y vítězný FG. Titans mají vítězný vstup do sezóny, ale Broncos nejsou jejich oblíbeným soupeřem.


11.  Los Angeles Rams +5

Rams měli na úvod roku těžkého soupeře v Dallas Cowboys, ale tým HC McVaye zahrál skvěle. DT Aaron Donald hrál znovu na úplně jiném levelu než všichni ostatní. Spokojený CB Ramsey ukazoval, že stále patří mezi nejlepší CB ligy, a i když Rams na konci pomohl hodně diskutabilní OPI proti Cowboys, tak tým z LA ukázal, že letos chce navázat na své výkony z roku 2018, kdy se dostali do Super Bowlu.


12.  New England Patriots +2

Obrat o 180 stupňů, tak by se dala nazvat změna v útočném schéma od posledních 20 let, kterou jsme u Pats vídali. Z passového útoku z pocketu se stal běhový útok pod taktovkou Newtona. Ten se v prvním týdnu uvedl skvěle a zaznamenal hned 2 TD. Obrana s rukopisem Bellichicka hrála také velmi dobře a Pats svou novou etapu zahájili vítězstvím. Stejně jako v loňském roce je otazník u kvality WR, který se může projevit v průběhu roku.


13.  Tampa Bay Buccaneers -3

Úvodní hype okolo Bucs se v prvním kole letošní sezóny nepotvrdil. Ač Brady vypadal ve svém novém útočném schéma velmi komfortně, tak dvě INT proti týmu kalibru Saints, navíc jeden vrácený pro TD, jsou smrtící. Bucs hráli solidně v obraně, ale potřebují rozjezd útoku, který možná bude trvat o něco déle.


14.  Arizona Cardinals +9

Před prvním týdnem jsem psal, že Cardinals mají slibně vypadající soupisku, ale že budou muset svou sílu ukázat i na hřišti. Arizona moc nečekala a hned v prvním kole si vyšlápla na konferenčního šampiona ze San Franciska. Kyler Murray měl 230y vzduchem a 91 po zemi, Hopkins se uvedl 14 catchy pro 151 yardů a obrana udržela variabilní útok 49ers na dvaceti bodech. Cardinals rozhodně v prvním týdnu velmi mile potěšili a ukázali, že se s nimi bude muset počítat.


15.  Philadelphia Eagles -4

Eagles mě v prvním týdnu hodně zklamali. Myslel jsem, že rozjezd proti Fotbalovému týmu bude jednoduchá záležitost. Ze začátku to tak i vypadalo a Eagles vedli 17-0. Pak však přišla totální herní krize a otočení zápasu na 27-17. Kdo by se měl zamyslet na svým výkonem je OL Eagles, která dovolila soupeři 8 sacků. S historií Wentzových zranění to není úplně ideální cesta za úspěšnou sezónou.


16.  Minnesota Vikings -3

Z obrany Vikings se po odchodu několika klíčových hráčů stala z obávané dominantní jednotky střelnice pro každého. Alespoň tak to vypadalo v prvním týdnu, když byla Minnesota totálně rozebrána útokem Green Bay Packers. Vikings budou muset zalehnout do playbooku a hledat řešení této situace, jinak jim může sezóna utéct velmi rychle z dosahu. 


17.  Houston Texans -

Hodnotit sílu Texans po prohře proti Chiefs je hodně složité. Ano tým se musí vypořádat se ztrátou Hopkinse, který citelně chyběl a obrana obdržela přes 30 bodů. Nicméně Chiefs vypadají na úplně jiném levelu od prvního týdne a na soudy okolo Texans tak radši počkám do dalšího týdne.


18.  Atlanta Falcons -

Falcons ukázali skvělou útočnou hru, Ryan naházel 450y a RB Gurley se uvedl v prvním zápase svým prvním TD. Tady bylo ještě vše v pořádku, ale nechat si nasázet 38 bodů a 400 celkových yardů a zaostávat ve special teamech? To v pořádku nebylo a Falcons budou muset spoléhat na zlepšenou hru obrany v dalších týdnech, protože odtáhnout to na ramenech útoku nejde celou sezónu.


19.  Denver Broncos +1

Drew Lock se mi v prvním zápase nové sezóny moc líbil a i přesto, že Broncos proti Titans nedokázali zvítězit, tak v Denveru mohou být spokojeni. Obrana hrála i bez Von Millera velmi dobře a mladý rozehrávač vypadal, jako by měl za sebou už 10 let v tomto systému. Ano chyby tam byly, ale Broncos letos mohou být ještě černým koněm soutěže.


20.  Indianapolis Colts -5

Na Colts jsem se velmi těšil, ale co předvedli proti Jaguars rozhodně nebylo ono. Ono šlo spíše o to, co nepředvedli. Útok za dominantní OL naběhal pouze 88y z 22 pokusů a Rivers odevzdal míč soupeři hned 2x. Navíc obrana nemohla zastavit knírek QB Minshewa a výsledkem je jedno z největších překvapení prvního kola.


21.  Los Angeles Chargers -

Chargers sice vyhráli, ale nebýt rozhodnutí rozhodčích na konci zápasu a naprostého „úkopu“ soupeřova kickera, vše mohlo být jinak. Taylor zkompletoval pouze polovinu svých přihrávek a útok nevypadal zrovna nejlépe. Otázkou zůstává, jestli moc přeceňuji Chargers a jejich dobrou soupisku nebo podceňuji letošní Bengals. Uvidíme po druhém týdnu.


22.  Las Vegas Raiders -

Město hazardu zřejmě sedlo RB Jacobsovi, který se po loňské fantastické nováčkovské sezóně dostal do tempa i na začátku tohoto roku. Tři TD a přes sto scrimmage yards, to je vizitka nového tahouna útoku Raiders. Těsná výhra proti slabším Panthers však tolik optimismu v mém hodnocení nevyvolala.


23.  Cleveland Browns -4

Bronws hráli proti Ravens od začátku druhé housle. Stejně jako v případě Texans se ještě zdržím nějakých větších závěrů, protože i Ravens vypadají, že si hrají trochu jinou soutěž než ostatní týmy v lize. Kdo ale rozhodně v prvním týdnu nepotěšil byl Mayfield, který naházel pouze 189y. To mi v kombinaci s ofenzivním arsenálem Beckham-Landry-Hooper-Njoku přijde málo.


24.  Chicago Bears -

U Bears to vypadalo první tři čtvrtiny útočně stejně jako v loňském roce – bídně. Chvílema mi přišlo, že Trubisky by si měl jít sednout na lavičku a Bears by měli zkusit Folese už v prvním týdnu. Pak však přišla poslední čtvrtina a s ní 21 bodů a otočení zápasu s Lions. Na konci ještě štěstí díky dropnutému passu v endzoně, ale Bears berou první vítězství. Přesvědčivé to ale rozhodně nebylo.


25.  Washington Football Team +8

Občas mě některý fotbalový tým dokáže hodně překvapit, ale tak jak mě překvapil fotbalový tým z DC to už je něco. Proti Eagles jsem čekal jasnou prohru, ale sázka na DL Washingtonu vychází. Proti Eagles si pass rush připsal 8 sacků, které si rozdělila hned sedmička hráčů. Útok mě tedy moc nepřesvědčil, ale obrana hraje skvěle.


26.  Jacksonville Jaguars +5

Garden Minshew II!! Já vám to říkal. Ale teď bez legrace, Minshew zkompletoval 19 přihrávek z 20 a připsal si 3 TD. I díky tomu Jaguars připisují první vítězství a jedno z největších překvapení prvního kola. Jsem zvědavý, jestli Minshew bude pokračovat ve stejném stylu i další týdny… Minshew to MVP!?


27.  New York Giants -1

RB Barkley asi své ofenzivní linemany po prvním týdnu nepochválí. Pokaždé když dostal míč, tak na něm ještě před line of scrimmage visel některý z obránců Steelers. Výsledkem tak byla hrozivá statistika 15 běhů a 6 získaných yardů pro hvězdného Saquona. Giants budou muset hodně zlepšit výkon OL jinak bude Jones a s ním i celý tým Giants bit celý rok.


28.  Miami Dolphins -1

Dolphins chtěli znovu překvapit Patriots jako v loňském roce, ale další Miami Miracle se nekonal. Fitzmagic tentokrát nezafungoval, a i když se Miami v celku drželo, tak na běhový útok Pats to bylo málo. Tým Dolphins však znovu může potrápit spoustu soupeřů, nicméně na playoff to letos znovu nevidím.


29.  Cincinnati Bengals - 

Burrow v prvním zápase své profesionální kariéry ukázal nováčkovský výkon se vším všudy. Světlé momenty střídaly ty méně světlé, ale Bengals ukázali zlepšení od loňského roku. Nebýt zvláštního callu rozhodčích na konci zápasu a naprosto fatální chyby kickera Bullocka, mohlo z toho být i první vítězství.

 

30.  Carolina Panthers -

Panthers znovu sázeli na výkon McCaffreyho, kterému však zdatně sekundoval Teddy Bridgewater, který se v prvním zápase v novém týmu ukázal v dobrém světle. Kvalitní útočný výkon však nepodpořila obrana a i přesto, že Panthers skórovali 30 bodů, to na vítězství to nestačilo.


31.  Detroit Lions -3

Lions Lions. Umění prohrát vyhrané utkání by se mělo vyučovat právě ve městě motoru. 23-6 čtvrtá čtvrtina a Lions si jdou pro výhru. 21 bodů soupeře v řadě a vše je jinak. Poslední šance a dlouhý drive na vítězství. Volný hráč Lions v endzóně, na kterého letí skvělý míč od Stafforda. Lions vítězí! Dropnutý míč a Detroit bere první prohru. Být fanouškem Lions je občas sebetrýznění.


32.  New York Jets -7

Skóre 17:27 proti Bills je pro Jets ještě milosrdné. Tým z New Yorku hrál po celý zápas druhé housle a vypadá to, že jim jejich divizní rival značně výkonnostně odskočil. RB Bell neukázal proti silné obraně Bills vůbec nic a jediným světlým článkem ofenzívy tak byl WR Crowder.


Sdílejte na sociálních sítích

Jan Štiegler

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Gapa1
  17. září 2020 16:14

  Rád bych se vyjádřil k restrukturalizaci komentátorského týmu. Především k panu Sálusovi. Nevím, z jakého důvodu byl přizván a jakým přínosem má být. Celá minulá šestice vždy přinášela nejen zasvěcený komentář, pokud jde o probíhající utkání, ale i spoustu omáčky kolem. Zkrátka nejsou to jen fanoušci, ale mají i značné znalosti, ať už praktické nebo teoretické. Pan Sálus byl ovšem třeba právě vedle Jindry Rajchla jako pěst na oko. Informace mimo probíhající utkání nulové a pokud jde o hru samotnou, tak pouze přihazoval banality. A nebo jeho hodnocení, že "Ezekiel Elliott asi nebude ta nejostřejší pastelka v penálu". To by si mohl odpustit. Chápu, že komentátor OKTAGONU nic moc vědět nepotřebuje a s těmi tupými pastelkami pracuje neustále, ale tak by se mohl věnovat tupým primitivním mlátičkám v kleci a nemontovat se do nesrovnatelně sofistikovanějšího sportu, jako je americký fotbal :-(

 • HuMpTy-
  17. září 2020 19:50

  Musím říct, že je na tom hodně pravdy. Ale komentovat sport v TV není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát na první pohled. On má nějaké návyky, jak říkáš z OKTAGONU, ale ještě bych nad ním hůl nelámal. Třeba to bude lepší :)

 • Gapa1
  17. září 2020 20:45

  Uvidíme. Nebo spíš uslyšíme. Štve mě, že jsme byli zvyklí na vysoký standard a teď to vypadá v tomto případě všelijak. Ví se veřejně, proč Hamza s Křížkem zůstali jen u NCAA?

 • EBT
  17. září 2020 20:59

  @Gapa1 Upřímně on i v tom Oktagonu je nějakou zvláštní náhodou. Ten člověk s tím nemá žádné zkušenosti, vedl snad na seznamu nějaké rozhovory, ale to je vše. Netuším, co tam má kde za protekci 😁

 • DCC
  17. září 2020 15:35

  Jaktože tady neřve někdo, že by to udělal úplně jinak? :-)

 • Pompey
  17. září 2020 15:50

  Až na ten úlet s Cowboys, to celkem sedí. Můžeme dát tipovačku, jak dlouho hoši z Dallasu vydrží v top ten. :)

 • TomRaider
  17. září 2020 14:55

  Trefné a presné! Zrkadlo pre Raiders nastavia najbližšie 4 zápasy ( NO NE BUF KC )

 • sipcb
  17. září 2020 09:06

  Zdravím přátelé, tak jsem nedávno zažil pěkné fotbalové Déja vu. Slunečné počasí, stadion skoro bez diváků, solidně rozehraný zápas, zranění klíčového RB, minutý jasný FG, přestane fungovat běhová hra, místo doražení soupeře ho chybami vrátíte do zápasu, QB to tam tačí na sílu a jsou z toho tři "íčka", možnost vyrovnat v posledním drivu totálně zkazíte a rezultuje z toho jedno velké "L". Tohle už jsem v minulosti viděl snad 1000x. Tentokrát byl rozdíl jen v tom, že ti moulové měli na helmách místo blesku podkovu. No a když jsem pak viděl zápas Chargers, tu nehoráznou kliku, jak rozhodčí na konci nejdřív sebrali Greenovi vítězný TD a pak se Bullock netrefil snad z 5y tak mi to secvaklo. Celý ty léta jsem měl za to, že jsou nějak prokletý Bolts a ona to zatím byla jen Riversova klatba. Proto ten filuta nikdy nevynechal jediný zápas, aby se na to nepřišlo. Ale teď je to jasný. Takže Colts přeju Andrew - vlastně- good Luck no a my si jdeme pro SB. Teda alespoň do neděle, než nás smázne Kansas a pak New Orleans a Tampa Bay........ Ach jo.